Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#286301) markknight válasza Dr. Oid (#286300) üzenetére


markknight
veterán

Én próbálkoztam vele még iPhone X idején (szintén 10+ éves felhasználó vagyok) de nem ment. A dolgokat át tudod migrálni, meg lehet alkalmazkodni a Droidhoz (2 hetet volt nálam egy S8 Plus) de a vallási oldalát nem tudtam megszokni így vissza is tértem az Apple-höz.

(#286302) Oldman2 válasza Dr. Oid (#286300) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem nem szívás átállni. Ebben az irányban.

Van vele meló, de elviselhető.

Esetleg PM, ha segítség/tanács kell.

(#286303) Dr. Oid válasza markknight (#286301) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Köszi! Mit értesz vallási oldal alatt?

Oldman2, neked is köszönöm, írok pm-et.

[ Szerkesztve ]

(#286304) KoNZoLik@ válasza Dr. Oid (#286303) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Erre én is kiváncsi lennék… :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 817 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#286305) Pyttawrx válasza Dr. Oid (#286300) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De mi az ok a váltásnak? a 13 PRO meg szerintem még nem indokolt a csere az még nem régi. :)

(#286306) bodorjanos válasza Dr. Oid (#286300) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Szia!

Én használok iphone-t és andoidot is párhuzamosan. A Google szolgáltatásait használom mindenhol, így névjegyzékre is. Így a két rendszer közötti migráció nem fájdalmas.

Ha mindent icloudban tároltál, akkor a névjegyzék importálásával és hasonlókkal lehet némi problémád. A képeket le tudod menteni az iclodból vagy átnyomhatod a google fotókba.

Nekem pár dolog van, ami miatt mindig visszatérek elsődleges telefonnak az iphone-ra.

Az első a hosszú support idő és a rendszeres frissítések. Androidnál is már a felső kategóriás telefonoknál megkapod ezt, de egy olcsóbb telefonnál lehet csak 2-3 évet kapsz a telefon megjelenésétől számítva.

A másik nekem az apple pay, amit órán és telefonon is használok nagy megelégedettséggel. Ebben nekem google pay nem volt jó opció, a simple app se 100-as és ciki, ha feltorlódik a sor mögöttem :)

A vélt vagy valós biztonságérzet. Xiomi telóm van és azon nem merek annyira bankolni, de tény, hogy ez inkább vélt mint valós félelem.

Nálam erősebb telón is néha laggol az android, de ez azért nem akkora gond :)

Szummázva, ha nem minden cuccot kizárólag az iclodban van, akkor nem szopás az átállás. Így, hogy én a google szolgálltatásait használom így egy könnyű délutáni pár órás melóval át tudok állni androidra.

(#286307) markknight válasza Dr. Oid (#286303) üzenetére


markknight
veterán

Apple fanatizmus? Keynote-ok neked nem relevánsak, az új termékek, iOS verziók sem, se semmi.

(#286308) bodorjanos válasza Pyttawrx (#286305) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Mondjuk ez igaz, mert nekem iphone 11 az elsődelges telóm és nem érzem a váltási kényszert :D

(#286309) Dr. Oid válasza Pyttawrx (#286305) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Szenvedek egy ideje indokolatlan merulessel, gari elvileg nem vonatkozik akkura, ha esetleg az a rossz; akku csere hivatalosan 38k, a telefon ára megy le, úgyhogy ez így nekem nem vonzó opció. Amúgy is inkább ios bugra gyanakszom, kezdek belefáradni az ios egyre gyakoribb fassagaiba…

(#286310) Imi1981 válasza Dr. Oid (#286300) üzenetére


Imi1981
veterán

Én droidról váltottam ios-ra. Hát nem könnyű és szerintem vissza is fogok váltani majd később droidra . Elvagyok iPhone-nal és ios-on is de nekem egyszerűen jobb/kényelmesebb, használhatóbb az Android. Valaki könnyen vált és nem számít neki. Mindkét OS-nek megvannak az erősségei és gyengeségei kinek mi tetszik . Névjegyek és képek könnyen átvehetők Google fiókkal és Google fotók alkalmazással. Bár 8000 kép nagyon sok és most nem tudom hogy lehet közvetlenül Google fotókba másolni icloud-ból de biztos megoldható .

(#286311) Dr. Oid válasza markknight (#286307) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

És ez hiányozna? Nem látom magamban :)

bodorjanos: a Google Pay miben rosszabb, mint az Apple Pay? Biztosan bank függő, én Erstes vagyok, úgy tudom, ok bennevannak. Levelezésem Gmail, kontaktok iCloud ám, de arra van tool. Amúgy én S23 Ultra fele kacsingatok, ott talán nem merül fel a kicsit gyengébb hardveren laggolas, mint probléma. Bár ki tudja.

(#286312) Pyttawrx válasza Dr. Oid (#286309) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem a sima 13 kb 2 napot bír. A gari dolgot meg nem értem, arra is él a gar 1 évig ha jól tudom. A beállításokban mit ír az akksi állapotára? Mennyi idős is?
Ez meg szubjektív vélemény lesz, de ha egy ilyen telefonom van akkor a38 k nem sok az akksiért. Én nem mennék vissza androidra.

[ Szerkesztve ]

(#286313) Dr. Oid válasza Pyttawrx (#286312) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Nekem meg peregnek le a százalékok, mint homokórán a szemek :) És ez csak max egy hónapja van. Eddig én is 2 naponta töltöttem, pedig Outlook-Teams is volt rajta, jöttek is rajta dolgok rendesen. Most meg igazabol kevesebb használattal, pár hívással, kis Safarival, játék meg navigáció nélkül minden este 10%-ra merül. Apple support nem lát semmit a diagnosztikában, szervizes szerint ha nincs hiba, amit látnának a diagban, akkor hiába van gari+szavatosság, nem segítenek. Amúgy 98% az akku állapota. Épp elmúlt egy éves a telefon.
erdekesseg: amíg ezt a hsz-t megírtam (jó, szerkesztettem is, merült 3%-ot)
akinek van pénze majomra, legyen bananra is? valahol jogos, de menjenek már a csaba, régebben épp azert nem szívatták az embert feleslegesen, mert ha megvett egy akkor is top telefont top áron, legalább a szervizelés problémamentes volt, nem kötözködtek, cseréltek. Most meg…

[ Szerkesztve ]

(#286314) M1995


M1995
aktív tag

Factory reset és backupból vissza, vagy akár újként beállítás megér egy próbát.

(#286315) Dr. Oid válasza M1995 (#286314) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Volt már, sőt, reset után dfu-bol telepítés, backup visszaállítás nélkül is.

(#286316) esbii22 válasza Pyttawrx (#286312) üzenetére


esbii22
őstag

Jóval kisebb az akksi csere ára, mint a különbözet a két telefon között.. :) ( bár szerintem nem az a gond, de egy próbát megér, annyival drágábban is el lehet adni a telefont)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#286317) Dr. Oid válasza esbii22 (#286316) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Olyan sokkal nem kisebb, nyilván beszerzési forrás kérdése, engem az zavar inkább, hogy ilyenekkel kel szivnom egy csucskeszulekkel egy Apple kategóriás gyartonal.
Az se tetszik jobban, hogy ha nem hw, akkor mi? Sw? Várjak, hátha majd 16.5-ben vagy 17-ben jobb lesz? Hálózat nem lehet, vagyis nem valószínű, ugyanott lakom, más eszközök jól viselkednek, stb. Szóval gozom sincs, mi lehet, de várok tippeket is :)

(#286318) Sys85 válasza Dr. Oid (#286300) üzenetére


Sys85
veterán

Hát hogy mennyire könnyű átszokni nagyon egyénfüggő.
Valaki könnyen átszokik és megszereti a másik oldalt,valaki meg menekül vissza az előző platformra.
Ez Droid-Alma és Alma-Droid váltásnál is igaz.
15 év iOS után azért lesz meló átköltözni,főleg ha minden jelszót az iOS-be mentettél.
Fotók->Google Drive/Google Fotók

”de piszok drága a 14-es sorozat”
Azért egy 13 Pro-hoz felnövő droid se éppen filléres tétel.
Ha a 13 Pro-val elégedett vagy,akkor szerintem felesleges bármire is cserélni még,mondom ezt úgy hogy 13 Pro-ról váltottam 14 PM-ra.Annyira nem érte meg.Jó telefon,de 13 Pro után 1-2 apróságban hozott csak számottevő pluszt (kijelző fényereje például).
Ha csak a kíváncsiság hajt,akkor vagy próbáld legyőzni,vagy a 13 P mellé vegyél valamit mondjuk online (14 napos elállás),aztán kitapasztalod bejön-e a droid.1-1 azonnali cserébe 15 év ios után szerintem ne ugorj bele mert lehet csalódás lesz.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#286319) bodorjanos válasza Dr. Oid (#286311) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Én OTP-nél bankolok, ott nem támogatott a google pay. Simple app megy, de az órás fizetés miatt nekem az aplle watch 3 egy nagyon szeretett opció. Van az andoidom mellé egy galaxy watch 4 is. Az is jó, de fizetni nem tudok vele. (Jó curve-n keresztül vagy revoluttal tudok természetesen) Nekem ennyi miatt "jobb" az apple pay. Erste-nél nincs ilyen gond ;)

Nekem egy iphone 11-esem van és egy Pocox X3 Pro Snapdragon 860-as procival. 120 hz kijelző, 8 gb ram, 256 gb ufs 3 tárhely, stb. Tehát nem rossz a vas, de néha laggol, amivel azért együtt tudok élni ;)

Van pár hülyesége az androidnak, de sanszos, hogy inkább a MIUI szivat. Késő értesítések, szar dnd/fókusz mód, stb.

Samuval nem próbálkoztam még, azzal nincs tapasztalat. Tény, hogy mindegyik rendszer jobb a másiknál valamiben és persze rosszabb más valamiben. Mindkettő rendszerrel könnyedén elvagyok. Talán tényleg csak az órás9telefonos fizetés és a DND, amiben nekem most egyszerűbb az IOS.

[ Szerkesztve ]

(#286320) Shyciii válasza Dr. Oid (#286313) üzenetére


Shyciii
veterán

"Apple support nem lát semmit a diagnosztikában, szervizes szerint ha nincs hiba, amit látnának a diagban, akkor hiába van gari+szavatosság, nem segítenek."

Ez tipikus Apple. Ez miatt nem csodálkozom, hogy menekülnél. Volt Oneplus készülékemnél 1,5 év után ingyen, futárszolgálatot használva (1 métert nem kellett mennem...) cseréltek akkumulátort minden további gond nélkül. Nem kérdőjelezték meg a problémát, csak cseréltek...

Amúgy a Google Pay nekem Gránit Bank-nál is jól működött. Semmivel sem rosszabb, mint az Apple Pay most.

[ Szerkesztve ]

(#286321) Noxy válasza Shyciii (#286320) üzenetére


Noxy
veterán

Ez régebben az Apple-nál is így működött, de jó pár magyar felhasználó a végletekig kihasználta gari lejárta előtt 1-2 hónappal. Még páran tippekért is jártak ide, hogy mivel tudják cseréltetni. A HA meg tele volt gariba cserélt új iPhone-l. Úgy hogy ezt nekik is lehet köszönni, mert az Apple szerint (jogosan) a lóf..nak is van vége. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286322) Fritz Teufel válasza Noxy (#286321) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

"a lóf..nak is van vége"

Ez a népi bölcsességet nem ismertem, de van benne valami :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286323) Shyciii válasza Noxy (#286321) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem semmi, hogy egy ilyen kis ország pár felhasználója milyen szépen tudja befolyásolni a világszintű Apple garanciáztatását.

(#286324) oszy válasza Imi1981 (#286280) üzenetére


oszy
veterán

[Ez az]

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#286325) Tibee86 válasza Shyciii (#286323) üzenetére


Tibee86
veterán

A világ többi országában hogy működik az Apple garanciáztatás?

(#286326) M1995 válasza Shyciii (#286320) üzenetére


M1995
aktív tag

De az a márka csak évi 10-20 millió készüléket ad el, olyan skálán könnyű ingyen cserélni kérdés nélkül, és elégedetlen user válthat több másik Android gyártóra. Az Apple skáláján már nem lehetett tartani a csereberét, és túl sok visszaélés is, hiszen az iPhone keresett készülék, Apple user pedig nem nagyon vált másra. Így miért törje magát a cég, márciusban még szerviz áremelés is volt.

(#286327) Imi1981 válasza oszy (#286324) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Ez weboldal fordításra jó. Kijelölt szövegre jobb a deepl. Kettő együtt jó lesz.

(#286328) Noxy válasza Shyciii (#286323) üzenetére


Noxy
veterán

A PH meg a HA csak egy kis szelete a mo-n forgalmazott iPhone-nak.
A statisztikát meg sztm ismerik Cupertinóban.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286329) Dr. Oid válasza Shyciii (#286323) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Na igen :) látszik is, hogy állnak bele a földbe…

Gixxer88: ez foglalkoztat engem is, mármint az 1:1 csere rizikója, de ennyi fölös pénzem nincs, hogy veszek egy másik telefont, aztán max elallok.

Ha tuti akku hiba lenne, bevallalnam. De így, hogy bármit nézek, semmilyen értelmes okot nem találok, nem fülik a fogam hozza.

(#286330) kleinguru válasza col (#286299) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem értek egyet, persze mindenre van megoldás, de ha dolgozol gépen és telefonálod kell, vagy üzenetre válaszolni, akkor sokkal jobb, hogy lehet a gépen és nem kell “kínlódni” a telefonnal.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#286331) col válasza kleinguru (#286330) üzenetére


col
addikt

Igen ez lehet, hogy így van jópár embernél, de számomra ez nem igazán kellő funkció :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286332) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nekem a DeX hiányzik, azon dolgozhatnának Coupertinóban. Pároztatni egy bluetooth egérrel és billentyűzettel és jónapot. Ha kell, akkor meg dugni bele egy switchet. És mehet is ki a tévére.... A Galaxy S20+-szal kihúztam így két hónapot és még dokumentumokat is szerkesztettem (munkautasítások, eljárások írása, formanyomtatványok létrehozása és makro nélküli táblázatok)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286333) INGJOKE válasza Fritz Teufel (#286332) üzenetére


INGJOKE
veterán

De minek ez? Vegyél egy macbook pro-t és minden megvan oldva. :) (by:apple)

(#286334) Fritz Teufel válasza INGJOKE (#286333) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Majd mondom a főnökömnek :D (by:me)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286335) Pyttawrx válasza Dr. Oid (#286313) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem nem azt írtam, hogy aki ilyet vesz annak legyne pénze is akksira.
annyit akartam ezzel mondani, talán egy ilyen telónál ez nem sok.

(#286336) Pyttawrx válasza esbii22 (#286316) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze ki kellene deríteni előbb a hiba okát. Lehet csak sw hiba lesz

(#286337) Dr. Oid válasza Pyttawrx (#286336) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Azt egy dfu restore megoldotta volna, nem?

(#286338) Pyttawrx válasza Dr. Oid (#286337) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elvileg igen. Mondjuk nekem sosem volt gondom az akksival egyik iPhone telomnál sem

[ Szerkesztve ]

(#286339) Dr. Oid válasza Pyttawrx (#286338) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Eddig nekem se :)

(#286340) Shyciii válasza M1995 (#286326) üzenetére


Shyciii
veterán

De az a márka csak évi 10-20 millió készüléket ad el, olyan skálán könnyű ingyen cserélni kérdés nélkül

Miért is? Pont nekik nehéz, mert nincs nagy bevételük, tehát minden összeget meg kellene fogniuk. Amúgy meg mikor piacra léptek is ugyanezt csinálták, vagyis 7 év után sem szálltak el. Az Apple-nek meg annyi pénze van, hogy még csak 1 órára se terhelné meg a számlájukat, sem a részvényeiket. Amúgy ez meg "csak" hozzáállás kérdése, ahogy a fenti példa is mutatja. Ebből látszik, hogy melyik cég "van" a userekért, és melyik xarja telibe a usereket. Mondjuk ez utóbbit jól látni az Apple hivatalos feedback oldalán is. Nem egy olyan funkciót kérnek a userek évek óta, amit nem lenne nagy ügy leprogramozni, közben meg az Apple-t hidegen hagyja.

[ Szerkesztve ]

(#286341) Kbali válasza Dr. Oid (#286313) üzenetére


Kbali
nagyúr

3 év garanciád van rá.

(#286342) Dr. Oid válasza Kbali (#286341) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Hozza se kezdenek semmi garanciális szervizhez, ha a diagnosztika nem mutat hibát.

(#286343) Kbali válasza Dr. Oid (#286342) üzenetére


Kbali
nagyúr

Arra utalok, hogy 3 év alatt kijöhet olyan hiba, ami miatt cserélik, addig meg használd, töltsd. A telefon van érted, nem fordítva.

(#286344) hitchins


hitchins
őstag

Van esetleg tippetek hogy miert lehet hogy a gyerek
helyzete mostanaban nem frissul a lokatorban?
Csalad tobbi tagja latja egymast de gyerek helyzete valamiert csak kb orankent frissul.
Iphone 12 mini es Apple watch 6 (esimes) is van nala de mindketto ugyanezt csinalja.

[ Szerkesztve ]

(#286345) Rage47 válasza hitchins (#286344) üzenetére


Rage47
veterán

battery saverben használja a telefont?

(#286346) MasterMark válasza Fritz Teufel (#286332) üzenetére


MasterMark
titán

De ezt most is meg lehet csinálni.

Switch Tax

(#286347) Fritz Teufel válasza MasterMark (#286346) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Biztosan, de attól például egy iPhone nem fog kvázi PC-ként viselkedni, a DeX-nek meg éppen ez a lényege. A Droidban a PC üzemmód képesség nem lett törölve, csak nem volt aktív. Ezt aktiválta a Samsung és kapott egy UI-t hozzá DeX néven. Azt nem tudom, hogy az iOS-ből ezt törölték-e (szerintem nem), de még senki nem aktiválta. Pedig királyság lenne, mert a CPU-GPU páros gép erősebb is lenne mint a Droid.
A másik, hogy az alkalmazásoknak is támogatniuk kell a nagy képernyőt. A Dorid tudja kényszeríteni, de nem mindig tökéletes. Az Office és a Samsung gyári alkalmazásoknak van PC üzemmódja, ergo mintha számítógépet használnál és UHD-ra méretezhetőek.

A lényeg: a PC üzemmód azt jelenti, hogy a másodlagos kijelzőre úgy jelenik meg a Droid, mintha egy Linux oprendszer lenne. De ez nem elég, ezt a felbontást és képernyő elrendezést az alkalmazásoknak is támogatniuk kell valamint az alkalmazások átméretezhetőségét is.

Egyébként Droidon is csak a Samsungok és a Huawei (most talán a Xiaomi is) tudja, más készülékben ilyen nincs.

Valaki korábban azt írta, hogy azért nem akarja az Apple ezt meglépni, mert akkor konkurenciát állítana az iPadnek vagy az Airnek.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286348) gyapo11 válasza Dr. Oid (#286317) üzenetére


gyapo11
őstag

Szóval gozom sincs, mi lehet, de várok tippeket is

Megtippelni nem tudom, de elég részletes battery logokat készít naponta, ezt kellene összehasonlítani egy másik azonos iphone-nal és megtalálni a különbséget. Irtó sziszifuszi munka lenne, ezért gondolom a szerviz se nagyon szorgalmazza.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#286349) MasterMark válasza Fritz Teufel (#286347) üzenetére


MasterMark
titán

iOS-ből ezt törölték-e (szerintem nem)

De az megvan, hogy az ios nem andorid alapú? :D

Világos amúgy amit írsz, előbb volt ez Windows Phone-on Continuum néven mint androidon.

Viszont ios-re most is tudsz billt meg egeret meg monitort/tévét kötni. Igaz desktop felületed nem lesz.

Switch Tax

(#286350) Dr. Oid válasza gyapo11 (#286348) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

A log-aggregated-re gondolsz? Abból nem csak a cycle countot lehet kiszedni?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.