Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#283451) lugosi válasza vargalex (#283445) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Netflix és csomagküldő szolgálat. Persze nyilván nem kattintok rá, csak nagyon bosszantó, amikor már napi 2 ilyet kapsz. És hiába tiltod le a feladót, már másnap másik számról jön.

(#283452) Noxy válasza vargalex (#283450) üzenetére


Noxy
veterán

Filmekről írt. Gondolom nem pár száz MB DivX, hanem lehet több GB-s is.
Direkt rá kérdeztem hogy miért másolja, amikor pld a VLC-ben SMB keresztül is eléri online, másolás nélkül is. Sztm az iOS-n nem életszerű hogy több GB-fájlokat másolgatunk ide oda, ez mellett még egyéb más hálózati dolgokat, meg az éppen futó app-t is ki kell szolgálni. Kocsival az utánfutót megrakva nem tudok 130-l menni, holott enélkül meg simán megy a 210-l. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#283453) umfrider válasza spider80 (#283395) üzenetére


umfrider
senior tag

Tényleg, sikerült. 2.690,-ért újítottam meg. Köszi a tippet!
Gondolom apple jutalékot kap, ha az ő platformjairól kerül megvételre. Gáz…

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#283454) norbertoth


norbertoth
senior tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Usb c-s hálózati adapterre lenne szükségem az órám töltéséhez, jelenleg az iphone adapterébe dugdosom az óra mágnes töltőjét, de ez így annyira macera. Van egy töltőállomásom de ez ilyen aliexpresses, este ráteszem töltőre és vagy leáll a töltés vagy iszonyat lassú, nyilván csodát ne várjak tőle, de most ügy döntöttem veszek egy usb c-s adaptert de elég drágák, tud valaki megbízhatóan jót, jó áron?!
köszi! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#283455) hitchins


hitchins
őstag

12 eves gyerek iphone-jara ra lehet valahogy varazsolni bankkartyat az apple pay-re?

(#283456) norbertoth


norbertoth
senior tag

[link]

Ez jó lehet szerintetek az órához? Az iphone adapterével és az óra gyári kábelével 1 óra alatt max-ra tölti, de az iphone töltője 20Wattos, ez a töltő 30Wattos, akkor lenne ugyanolyan hatékony?!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#283457) -secret- válasza hitchins (#283455) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Walletben hozzáadod.

(#283458) hitchins válasza -secret- (#283457) üzenetére


hitchins
őstag

Sajnos nem engedi. Mintha azt olvastam volna hogy gyerekeknel van valami korlatozas.

(#283459) Ance válasza vargalex (#283445) üzenetére


Ance
őstag

Igen azok. Egyébként a +33-6 nem tartozik sehova. Franciaország +33 de csak 1-5 a körzetszám. Legalábbis ezt találtam. Szóval nem lehet túl gyakori a Magyarországra irányuló forgalom.

(#283460) Noxy válasza norbertoth (#283456) üzenetére


Noxy
veterán

Mivel akarod tölteni az órát?
A gyári MS adapterrel, vagy az alis töltőálványal? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#283461) mr.tamasbiro válasza hitchins (#283455) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Nem lehet.

(#283462) norbertoth válasza Noxy (#283460) üzenetére


norbertoth
senior tag

A gyári usb c-s mágnes töltővel, csak egy normális adapter kellene hozzá. :)

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#283463) Noxy válasza hitchins (#283458) üzenetére


Noxy
veterán

na, felhívott a support
nagyon apró betűs résszben el van rejtve, hogy apple pay-hez 16 év az alsó korhatár [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#283464) spider80 válasza Noxy (#283425) üzenetére


spider80
őstag

Azóta inkább azt használom én is. (Ds file). Az online filmezés eléggé nehézkes 2 okból: 20 mbit az itthoni feltöltésem, pár full hd filmnek nagyobb a bitrátája,nem tudja lejátszani folyamatosan. Mozgás közben sokszor alig van térerő,nincs meg a folyamatos 10-20 megabit, folyamatosan megáll az egész. Jobb átmásolnom ami kell. Ettől még nem kellene a fájlok appnak sem összeomlani ilyentől, magával rántva az egész oprendszert.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#283465) Noxy válasza norbertoth (#283462) üzenetére


Noxy
veterán

Csak ezért nem vennék.
Óránál észre sem veszed a különbséget, hogy 20 vagy 30W-s.
De ezt döntsd el magad.
Az első hszban még emlegettél egy alis töltő állványt is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#283466) norbertoth válasza Noxy (#283465) üzenetére


norbertoth
senior tag

Igen, csakhogy az alis nem tölti, mint említettem megáll a töltés és reggel 100 helyett 24%-on van, vagy töli de iszonyat lassan (az állványra értem, nem hálózati adapterre, sztem félreértettél) De ha csak ezért nem vennél, akkor mivel töltenéd? :F Adapter nélkül elég nehéz! Az alis töltőállványhoz az adapter usb A-s nem C-s, a mágnes töltő vége pedig C-s, szóval adapter mindenképp kell, erre irányult a kérdés hogy ez az adapter megfelelő-e erre…

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#283467) hitchins válasza Noxy (#283463) üzenetére


hitchins
őstag

Koszonom.

Hat ez nem jo hir. Radasul nem is ertem.
Miert nem donthetem en el hogy a gyerek hasznalhat-e kartyat vagy nem. Kp-t sokkal elobb elhagyja.
Gondolom mas megoldas nincs hogy mobillal tudjon fizetni es ne kelljen vinni a karytajat?

Ahogy latom ez az apple cash jo opcio lenne…csak az meg nincs nalunk.

(#283468) Oldman2 válasza Doki42 (#283448) üzenetére


Oldman2
veterán

SE 2016-re ez a legfrissebb fw.

(#283469) Noxy válasza norbertoth (#283466) üzenetére


Noxy
veterán

Másfél éve ezzel töltöm. [link]
USB C kábel jár hozzá.
A töltő adapterem meg Baesus 20W USB dual Charger.
i12, AW, AirPods, iPad. Mind ezzel töltöm.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#283470) Sgr_A válasza hitchins (#283467) üzenetére


Sgr_A
addikt

Egy megoldás van átállítod a születési idelyét

(#283471) lugosi válasza hitchins (#283467) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A simple pay esetleg? (Nem használom, csak tipp.)

(#283472) adika4444 válasza vargalex (#283450) üzenetére


adika4444
addikt

A legjobb, hogy ez mondjuk egy éve ment hibátlanul, én WireGuard-dal mindig fel vagyok lépve a szerveremre és simán tudtam SMB-n át tallózni a fájljaimat. Aztán valamelyik későbbi iOS15-ben már sokszor dobálta, hogy nem érhetőek el a fájlok, kézzel újra kellett csatolni, iOS 16 óta pedig ha szerencsém van megy az újracsatolás, ha nincs, akkor reboot mert addig nem jelenik meg, abszolút pech esetén meg kinyírja a fájlok alkalmazást és ugyancsak reboot.

Biztos nem tömegigény, de ha már belerakták az iPhone-ba és működött normálisan ez a funkció, akkor szerencsés volna, ha javítanák... Tudom, hogy a WireGuard peer-to-peer és nem L2 VPN, de ennek nem lenne szabad problémát okoznia ezesetben. A kiszolgáló oldalon ott van baj, a broadcast address hiányában elég nehéz elindítani az SMB-t az interfészen, de mindent meg lehet oldani, Windows-on nincs is gond továbbra sem, lassan vagy egy éve. Illetve régebb óta, csak a home serverem idejében itthonra ment a VPN, most meg a franciákhoz, egy OVH szerverre.

üdv, adika4444

(#283473) balinlin válasza lugosi (#283471) üzenetére


balinlin
senior tag

Sztem a simple nem jó NFC mobilfizetésre, így marad a születési idő átírása, ahogy fentebb írták

[ Szerkesztve ]

(#283474) norbertoth válasza Noxy (#283469) üzenetére


norbertoth
senior tag

Én i11 pro max telomhoz ez nem annyira jó, nem mágneses, a kèrdés továbbra is arra irányul, hogy az általam linkelt hálózati adapter jó-e. :DD :U

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#283475) balinlin válasza norbertoth (#283474) üzenetére


balinlin
senior tag

Jó lesz az AW-hoz, ha óra alatt arra gondolsz

(#283476) lugosi válasza balinlin (#283473) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, tényleg nem próbáltam. A leírása ír egy ilyet, hogy “Érintéses mobilfizetés Apple Wallethez adható Simple kártyával”. Hátha valaki tudja hogy ez pontosan mit takar.

(#283477) balinlin válasza lugosi (#283476) üzenetére


balinlin
senior tag

Ki tudja, de tartok tőle, hogy ezt ugyanúgy nem engedi az apple az életkor miatt, de hátha valaki tud konkrét választ

(#283478) Ance válasza balinlin (#283473) üzenetére


Ance
őstag

A születési időt tudtommal nem lehet módosítani később.

(#283479) Doki42 válasza Oldman2 (#283468) üzenetére


Doki42
őstag

Ok értem

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#283480) xhege válasza icecave (#283444) üzenetére


xhege
addikt

Köszi! Kár, hogy ez a melegedés ennyire jelen van. Az engem is zavarna. Egyébként nem szoktam soha vezeték nélkül tölteni. Pont az ilyen városnézés, kirándulós ügyekben kényelmes lehetne egy magsafe power bank, amikor nem kell a betétekkel bajlódni. Nekem 14 Pro van és most Párizsban sok fotóval elég necces volt a nap.

(#283481) szabonagyur válasza lugosi (#283476) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mint Revolutnal csinalsz egy Virtualis kartyat ami mehet AP-be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#283482) icecave válasza xhege (#283480) üzenetére


icecave
Topikgazda

Majd kipróbálom úgy is hogy nem lesz magsafe tok rajta csak egyből a telefonra rakom.

(#283483) Mr.Grincs válasza sirszevenap (#283304) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Akkor összehányta magát az ujjlenyomat olvasó. Másik kijelzővel ki kellene próbálni amin őj az átvezető. De sanszos, hogy zakó lett végleg.
Sikerült kipróbálni másik kijelzővel?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#283484) lugosi válasza szabonagyur (#283481) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi, akkor az ugyanaz ebből a szempontból tehát kártya hozzáadása, akkor ugyanúgy nem fog menni.

(#283485) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ez [link] a spiegen üvegfólia fekete kerete az iPhone kijelző körüli fekete kereten fekszik rá? A megjelenített képbe nem lóg bele?

(#283486) Mr.Grincs válasza Imi1981 (#283485) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Szia!
Igen a keretre fekszik rá, elméletileg nem szabadna belelógnia.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#283487) Imi1981 válasza Mr.Grincs (#283486) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Nem voltam biztos benne hogy ez volt az amit akartam venni régebben. Nem emlékeztem a fekete keretre.

(#283489) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Onedrive appot hogy tudom beállítani úgy, hogy az automatikus fotófeltöltés valóban automatikus legyen?

Probléma:
Ha nem fut az alkalmazás, akkor nem töltődnek fel a képek.
Ha fut az alkalmazás, de nincs előtérben, akkor sem töltődnek fel a képek.
Ha előtérbe helyezem az alkalmazást, akkor egyből felkerülnek a képek.

Ez nekem inkább kézi vezérlésű, mintsem automatikus.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#283490) norbertoth válasza balinlin (#283475) üzenetére


norbertoth
senior tag

Igen arra, köszi!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#283491) AtKaSr


AtKaSr
csendes tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan problémával hogy a gyári kamera appal készült videók alatt “pattogás” hallatszik, teljesen mindegy hogy milyen felbontásban és fpssel készülnek a videók? Külsős appokkal készült videóknál nincs ilyen probléma.
14PM Ios 16.3.1
Köszi előre is!

(#283492) Jakob.rabbi válasza Ance (#283478) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

De lehet.
Fel kell hívni a supportot és ők engedélyezik.

(#283493) Jakob.rabbi válasza vm93hun (#283489) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Az megvan, hogy iOS-n nincs háttérben futás?

(#283494) vm93hun válasza Jakob.rabbi (#283493) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nem, nincs meg.
Viszont ha nincs háttérben futás, akkor ennyi erővel az email-eket se kéne megkapjam, és a Teams-től se kéne értesítéseket kapjak. Akkor most hogy is van ez? :D

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#283495) icecave válasza vm93hun (#283494) üzenetére


icecave
Topikgazda

A feltöltés letöltés máshogy van. Ha háttérbe rakod idő korlátot kap, pár percig még tölt aztán lelövi. Kellemetlen tud lenni, de ez van.

(#283496) Jakob.rabbi válasza vm93hun (#283494) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Akkor nézz utána!
Az iOS nem Android. Az alkalmazások frissítése a háttérben korlátozott. Az értesítések küldése és a képek szinkronja nem ugyanazt jelenti.

(#283497) markknight válasza vm93hun (#283494) üzenetére


markknight
veterán

Az értesítések máshogy vannak, az nem a háttérben futás miatt jön. Sajnos automatikusan nem fogja feltölteni a dolgaidat. Még az alkalmazások is csak akkor frissülnek automatikusan ha töltőn van a telefon 91-100% között. A fájlok letöltése szintén így megy, ha ráindítasz még 2-3 appot vagy csak lezárod a telefont akkor nem biztos, hogy be fogja fejezni a letöltést (és itt fájlokra gondolok appokon belül)

Sajna ez van. De legalább nézd a jó oldalát: Nem tudja egy app se szívni a telód akksiját csak úgy.

(#283498) Noxy válasza vm93hun (#283494) üzenetére


Noxy
veterán

Úgy van ez, hogy elő kell fizetni az iCloudban a + tárhelyre, és oda szépen feltölti automatikusan a háttérben.
Az OneDrive meg nem az "Apple kutya" kölyke. Manuálisan kell etetni. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#283499) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Köszi a válaszokat mindenkinek!
Ez csak a kisebbik gondom, akad ezen kívül még egy csomó más szarság, ami miatt nehezen fogok tudni megbarátkozni a rendszerrel. Az akksi üzemidő nálam nem aggály, mert átlag 2 órás képernyőidővel 3,5 napot bír egy töltéssel. Az, hogy milyen felhőszolgáltatót használok, az maradjon az én egyéni döntésem. Ha már fizetek az o365-ért, amiért kapom az 1TB-t akkor ki is szeretném használni! :)

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#283500) icecave válasza vm93hun (#283499) üzenetére


icecave
Topikgazda

Tehát szerinted az nem jó érték, hogy 7 óra SOT és 3,5 nap IDLE alatt összesen lemerül a telefon? Melyik tudna ennél többet?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.