Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#258851) MasterMark válasza noorbertt (#258850) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint mit értesz megosztás alatt? Be lehet állítani hogy milyen funkciókat használhasson a te előfizetéseid közül.

A lokációt egyébként is nézi a telefon, ha ezt megosztod akkor nem befolyásolja nagyon az akkuidőt.

Switch Tax

(#258852) noorbertt válasza MasterMark (#258851) üzenetére


noorbertt
őstag

Hogy mit használjon pl tárhelyet nem akarnám x személlyel megosztani.

Én is erre gondoltam.

(#258853) bigdady válasza haxiboy (#258801) üzenetére


bigdady
nagyúr

Adguard dns van beállítva az asusban. De átállítom google-re akkor is kiírja iphone wifije..

(#258854) MasterMark válasza noorbertt (#258852) üzenetére


MasterMark
titán

A tárhely megosztásnál maga a tárhely nem közös, csak a limit közös. Mindenkinek saját tárhelye van teljesen és nem lát rá a családtagokéra.

Switch Tax

(#258855) MasterMark válasza bigdady (#258853) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell vele foglalkozni.

Switch Tax

(#258856) noorbertt válasza MasterMark (#258854) üzenetére


noorbertt
őstag

És a kvóta osztódik vagy mindenkinek pl 50giga lesz külön külön?

(#258857) lugosi válasza noorbertt (#258856) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Természetesen osztódik.

(#258858) MasterMark válasza noorbertt (#258856) üzenetére


MasterMark
titán

Igen osztódik, ha pl. 200 gigára fizetsz elő, akkor mindenki osztozik a méreten.

Az 50-est szerintem nem lehet megosztani. (#258859) Lali-213: Köszi, nekem még úgy volt meg, hogy nem lehetett régebben.

Csak annyit látsz, hogy ki mennyit használ belőle.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#258859) Lali-213 válasza MasterMark (#258858) üzenetére


Lali-213
senior tag

De igen, már az 50 gigás is megosztható.

(#258860) lugosi válasza MasterMark (#258858) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is úgy emlékeztem hogy nem, most megnéztem és úgy látom hogy egy ideje megosztható. ( [link] )

(#258861) Lali-213 válasza lugosi (#258860) üzenetére


Lali-213
senior tag

Úgy rémlik tavaly vezették be, mert korábban minimum 200 gigás csomagra volt szükség ahhoz ha többen szerették volna használni.

(#258862) Citroware


Citroware
addikt

Mit lehetne kezdeni ezzel az emlék-fotógyűjteménnyel? Elég előnytelen képeket is beleválogat, sőt, azzal kezdi. Most ez így nem jó. Vagy törölnöm kéne a rossz képeket, vagy mit lehet csinálni, hogy jót hozzon össze?

A kedvencem a kajagyűjteményes, amikor második-harmadik képnek olyat rak be, amit azért készítettem, hogy elküldjem a nálam jártasabb konyhafőnöknek, hogy az az állott kaján vajon penész-e. ;]

(#258863) SidCorky válasza Citroware (#258862) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nekem is szokott érdekes kombókat tolni. :D A legegyszerűbb, ha nem tartod meg a kevésbé előnyös képeket, vagy vágsz magadnak saját videót. Ez persze teljesen kézzel macera, de ha van mondjuk egy olyan esemény, amiről szeretnél videót, akkor összerakhatod őket egy albumba és azon belül a 3 pöttyre bökve tudsz csináltatni egy videót csak azokból.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#258864) deanka válasza Dr. Oid (#258820) üzenetére


deanka
csendes tag

Helló, nekem kb. 24-28 óránként kell töltenem, de elég sokszor van 24 óra után 40% körül. Hétvégén, ha csak wifi, és minimális basztatás van,akkor 2 teljes napot kb. elmegy. Vagyis aktív használattal minimum 1 napot elketyeg. 5g kikapcs, de a mobiladat napközben aktív, és nem kell parázni, hogy estére lemerül-e. Ekkora akkutól sztem szép.

(#258865) MasterMark válasza Citroware (#258862) üzenetére


MasterMark
titán

Rámész a szerkesztésre és kiveszed azokat a fotókat amit nem szeretnél bele a kijelölésből.

Switch Tax

(#258866) Dr. Oid válasza deanka (#258864) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Köszi és mindenki másnak is!

(#258867) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Rendelt valaki mostanában dbrand-től skint, vagy hasonlót?
Ma kaptam az emailt hogy átvették, és elindult felém Kanadából, 12 munkanapon belül várható.
DHL Parcel Priority-vel kértem, lesz rá bármi plusz vám, vagy egyéb, vagy benne volt az árban a dolog? :U Mert itt alapból 5 dollár lett volna a szállítási költség, viszont mivel 25 dollár felett rendeltem, így ingyenes volt ez az opció.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#258868) Sys85 válasza Norbi887 (#258867) üzenetére


Sys85
veterán

Nagy eséllyel némi pluszt kell majd fizetned,Kanadából jön a csomag EU-n kívülről.
Korábban írtam,hogy nekem a 21.65$ értékű Slickwrap fóliánál kellett némi cash-t fizetnem a postásnak,talán 1200ft volt,de a pontos összegre nem emlékszem.
Ezzel azért számolj.
Ha házig a DHL hozza,akkor lehet kiszállítás előtt kell majd kifizetned a majdani email értesítőben szereplő összeget,de ebben nem vagyok biztos,csak abban hogy lesz kis plusz fizetendő.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#258869) Norbi887 válasza Sys85 (#258868) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Rendben, köszönöm szépen a hasznos infót! :)

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#258870) burgatshow válasza zack (#258817) üzenetére


burgatshow
veterán

Csak tudnám miért fáj az embereknek google-t használni...

Visszatérítés kérése az Apple-től vásárolt alkalmazásokért vagy tartalmakért

(#258871) woros


woros
őstag

Vártam itt az ios frissítést, se semmi eddig.

(#258872) Freerider89 válasza MasterMark (#258811) üzenetére


Freerider89
tag

úgy csináltuk. gyárira állítottuk az iphone-t, majd váltás androidról a váltás ios-re app segítségével. meglepően gyorsan lement, túl gyorsan, és kb semmit se vitt át

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#258873) Freerider89 válasza lajosx (#258849) üzenetére


Freerider89
tag

nekünk s9+ -ról menne át XR-re. Nálunk meg pont az volt a jelenség, hogy túl gyorsan futott le, cserébe nem ment át kb semmi.

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#258874) DGery


DGery
aktív tag

Látom sokan szenvednek a Váltás iOS-re appal.

Esetleg lehet érdemes lenne megpróbálni a 3U toolsban a Transfer Data modult. Bár én még nem próbáltam, és nem is mindent visz át, de ez is segítség lehet sokaknak :)


Changed Mobile Phone, How to Migrate Device Data?

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#258875) atala válasza lugosi (#258857) üzenetére


atala
addikt

Mi van akkor, ha nekem is, és a lányomnak is 50GB van, és én megosztom vele az enyémet?
Akkor nekem lesz 25GB, neki meg 75GB? Vagy csak azzal lehet megosztani akinek csak 5GB-os van?

(#258876) Mátésum válasza DGery (#258874) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Jó ez a progi, egy gond van vele. Zenét másoltam ezzel fel. Sokat. És sajnos abc sorrendben teszi be a számokat, egyáltalán nem olvassa utána jól be a telefon a zenéket. Úgyhogy utána mindent le kellett törölni, és iTunesal másolni, azzal már rendben ment. Mondjuk, én is tizenév android után jöttem, két hete és azért vannak vicces dolgok, de kárpótol a stabilitás. De azért komolyan. Csak MP3? :DD A move to ios meg szerintem nem biztos, hogy mindenkinek ugyanúgy működik. Én samsung s20fe-ről próbáltam átköltözni, de az sms-eket pont nem sikerült maradéktalanul áthozni (nagyjából 5% jött át)

(#258877) woros válasza atala (#258875) üzenetére


woros
őstag

A te 50GB-odra lesztek ketten. Több infó itt: [link]

(#258878) Luser2000 válasza atala (#258875) üzenetére


Luser2000
addikt

Ez a "természetesen osztódik" nem úgy értendő, hogy a kvóta feleződik (vagy a megosztásban lévők számával arányosan csökken), hanem úgy, hogy közösen használtok mondjuk 50GB-ot. Ha az általad behívott user csak 1GB-ot használ el, akkor neked ott van még 49GB.
Akivel megosztod, annak a saját user profilhoz járó kvótája megmarad (nálatok a lányod 50GB-ja), de ezen felül "fogyaszthat" a te 50GB-ból is.
Így kerek?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#258879) DGery válasza Mátésum (#258876) üzenetére


DGery
aktív tag

Igen, a Move to iOS érdekes egy dolog...
Feleségemnek pl egy Redmi 6-ról simán átment minden, igaz az eredetileg kiírt 23 perc helyett kb 1,5 óra alatt, de átment. Vagy nekem is pár éve Redmi 4x-ről.
Lehet én vagyok szerencsés?! :D

Viszont a 3uTools egy baromi hasznos kis progi. Igaz van ami nem megoldható vele, de arra meg ott az iTunes :D

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#258880) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hogyan lehet kikapcsolni a nem fogadott hívásokról kapott sms értesítést? Soha sem kapcsoltam be. :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#258881) Citroware


Citroware
addikt

Jó telefon ez az iPhone 13 Pro. :)) Megtartom az első Apple cuccom. Hamarosan el is fogom adni az androidos telefont. Átálltam a sötét oldalra.

(#258882) szabonagyur válasza FIREBLADE78 (#258880) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szolgáltatónál kell keresni a megoldást :)

Ha Telenor talán ott volt most valami változtatás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#258883) atala válasza Luser2000 (#258878) üzenetére


atala
addikt

Értem. Amikor neki elfogy, akkor kezd elhasználni az enyémből.

Viszont ezt nem értem, kicsit ellentmondás van. Vstagon szedtem az ellentmondást.

Váltás iCloud+-csomagról családi csomagra

Ha az egyik családtag már fizet a saját iCloud+-csomagjáért, átválthat az Ön csomagjára, illetve megtarthatja a sajátját úgy, hogy a családi csoport tagja marad. Ha átvált a megosztott családi csomagra, visszatérítést kap a személyes csomagjából fel nem használt részért. Arra nincs lehetőség, hogy megtartsa aktuális csomagját, miközben használja a megosztott családi csomagot is.

Az utolsó montad szerint ha át vált a családi csomagra, akkor az övé megszűnik.

[ Szerkesztve ]

(#258884) Razzul válasza DGery (#258879) üzenetére


Razzul
senior tag

Move to iOS nem tökéletes, de kimondottan kényelmes megoldás a költözésre. Többször is használtam már több telefon esetében, de például nekem az SMS-eket egyszer sem sikerült átvinnie. Egy darabot sem. Mással viszont sosem volt gond.

Stat crux dum volvitur orbis

(#258885) icecave


icecave
Topikgazda

Közben szép csendben elindult az Amerikában már hónapok óta megjelent Beats Fit Pro előrendelése Európában is. Egyetlen dolog miatt cserélem az Airpods pro-t erre (minden feature-t tud, csak a tok nem tölthető vezeték nélkül), az pedig az alap basszus. Eddig nem volt gond ez, mert Spotify alatt van EQ, így nagyon jól ki lehet hozni az airpodsból is a mélyeket, de most van pár hónap Apple musicom ajándékba, így ott jól fog jönni, hisz csak előre gyártott pár preset van, semmi custom eq.

Gyere, gyere szépen.... :D

(#258886) MasterMark válasza atala (#258883) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lesz kettő icloud-od, vagy a család keretjét használod, vagy a sajátodat.

Ahogy már írták az elosztás közös limites, szóval akár egyvalaki is elhasználhatja az egész tárhelyet a családon belül, akkor másnak nem marad.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#258887) allein


allein
addikt

Sziasztok. Hasznàl(t) valaki olyan appot aminek a segítségével lehet törölni a duplikált fotókat?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#258888) Freerider89 válasza Razzul (#258884) üzenetére


Freerider89
tag

köszönöm mindenkinek a sok tippet az android költöztetése ios-re témában!

Szégyenszemre valszeg ma elvisszük a telefont boltba, ahol állításuk szerint gond nélkül megtudják csinálni. itt mondták azt is, hogy a whatsapp beszélgetések átvitelére nincs lehetőség, de az sms-ek átvitele megoldható.

a move to ios- appal többször próbáltuk, pár másodperc alatt végez és nem viszi át kb semmit. eleve olyan gyorsan lefut, h ennyi idő alatt nem csoda h nem tudja átvinni

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#258889) woros válasza icecave (#258885) üzenetére


woros
őstag

Biztos jó ez a cucc meg drága is, de 17k-ért amblokk az Earfun Air Pro 2 jobb paraméterekkel bír. A 73k különbséget meg kidobom másra vagy ennyit érne egy kis app support meg spatial audio?

RTINGS teszt

(#258890) icecave válasza woros (#258889) üzenetére


icecave
Topikgazda

Persze, nyilván van több választási lehetőség, de mivel nekem kell az "eszközök közötti váltás", iPhone-iPad-mac között, így mindenképp az van, hogy vagy az airpods pro-t választom, vagy ezt. Ennyi.

(#258891) Kbali válasza icecave (#258885) üzenetére


Kbali
nagyúr

Érdemes lenne megnézned a youtube-on a The VR Tech (magyar) csatorna Spotify, Tidal, Apple Music összehasonlítását (vakteszt) hangzás tekintetében.

(#258892) icecave válasza Kbali (#258891) üzenetére


icecave
Topikgazda

Biztosan és köszönöm, de a basszus, mint olyan, elég érezhető dolog ,hogy nincs, vagy van. Hiába lövöm be a PRO-t jóra Spotify alatt, Apple Music-ra és youtube-ra az nem vonatkozik ugye. Tehát ha Spotify alatt belövöm az EQ-t, attól még a többi programban "cincog".

(#258893) lugosi válasza Freerider89 (#258888) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak egy tipp, mert sosem használtam a move to ios-t, az androidos appban minden hozzáférés engedélyezve van neki?

(#258894) FIREBLADE78 válasza szabonagyur (#258882) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mytelenor appban semmi extra szolgálatást nem mutat. Felettébb érdekes..

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#258895) MasterMark válasza Freerider89 (#258888) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg nem adtál neki jogokat az androidon hogy tudja olvasni a dolgokat.

Switch Tax

(#258896) szabonagyur válasza FIREBLADE78 (#258894) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telenor temaba nezz at, ott volt rola szo, nem erint igy nem melyultem bele :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#258897) MasterMark válasza FIREBLADE78 (#258894) üzenetére


MasterMark
titán

Az sms-t nem a telefon küldi, hanem a szolgáltató.

Switch Tax

(#258898) zack válasza burgatshow (#258870) üzenetére


zack
nagyúr

Órákat használtam a google-t, tele a tököm vele (más témában). Ezt lehet megtaláltam volna, de a képernyő tükrözést, hogy az Apple Tv-t telón indítva ki tudjam rakni tv-re azt érdekes módon órák alatt se találtam meg, és itt sem kaptam választ rá, pedig azt gondolnám, ez egy alap funkció 2022-ben, operációs rendszertől függetlenül. :U Tehát miért is nem tudom tv-n nézni a telefonról indított Apple Tv-t? Amúgy köszi a segítséget, visszaigényeltem, amit kellett.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#258899) icecave válasza zack (#258898) üzenetére


icecave
Topikgazda

Hát pedig itt airplay kell, vagy megvenni az Apple TV "kis dobozt" és azt a TV-re kötni. Más módszert nem tudok, lehet azóta van ,de egy időben letettem arról,hogy csak "átdobom" a képet, mint droidon. Ott ez valóban alap és egyben nagyon kényelmes is.

(#258900) Sys85 válasza zack (#258898) üzenetére


Sys85
veterán

Droid és az ios teljesen más megoldást használ erre.
Droidon ott a Miracast/Screen Mirroring,a régebbi tv-k tudják.
Ezzel szemben az Apple saját megoldást használ,ugye ez az Airplay,így csak azokra a TV-kre lehet kiküldeni amik ezt tudják.Ha egy adott tv típus nem tudja,akkor nem is fogod tudni használni sehogy sem,csak külső eszközzel (Apple TV),vagy egy újabb Airplay-es TV-vel.
Az én 2018-as LG-m (messze nem felsőkategóriás) már tudja.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.