Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#258251) burgatshow válasza Sgr_A (#258248) üzenetére


burgatshow
veterán

11 Pro Max. Csak lusta voltam kiirni. :))

(#258252) burgatshow válasza kisdobos0111 (#258250) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#258253) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok

ez mit jelent vagy inkább az érdekel hogyan tudom korrigálni ? iPhone13
1 Gmail fiókot használok iCloud hoz

(#258254) lugosi válasza goped (#258246) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, én megnéztem ezt az sms backup programot, nem vagyok benne biztos hogy az amire te gondolsz. Azt írja, hogy úgy működik, hogy kézzel képernyőmentést csinálsz az üzeneteidről, majd ezeket a képeket tudja összefűzni PDF állománnyá és ez az sms backup. Hát, nem tudom ez mennyire hasznos.

(#258255) noorbertt válasza noorbertt (#258253) üzenetére


noorbertt
őstag

Megoldva nem kapcsoltam be a szinkront.

(#258256) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Nemrég váltottam Samsung telefonról első iPhonera (iPhone 13) és a billentyűzettel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy a Swiftkey elsődleges billenytűzet mellett több esetben a gyárit hozza fel, és amellett, hogy nem azt akarom használni, még a rezgés sem működik valamiért ennél a billentyűzetnél (már próbáltam ki-be kapcsolni, újraindítani, minden). Ha pedig a billentyűzetek közül kiveszem a gyári, magyar billentyűzetet, akkor ezeken a helyeken, ahol eddig sem a Swiftkey-t adta fel, szintén a gyári billentyűzet jelenik meg, ráadsul qwerty, és rezgés nélkül. Tudnátok segíteni?

Köszi!!!

(#258257) col válasza Mátésum (#258256) üzenetére


col
addikt

Ha jelszót, vagy egyéb bizalmas adatot kell beírni, akkor MINDIG a gyári billentyűzet jön fel, bármit is teszel.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#258258) Mátésum válasza col (#258257) üzenetére


Mátésum
aktív tag

És a webhelyek, vagy például most, a fórum, miért bizalmas adat? Vagy akkor valami mégsem frankó. Illetve a rezgés továbbra sem működik a gyári billentyűzetnél, csak ha mondjuk karaktert váltok, hosszan nyomva egy billentyűt.

(#258259) kutga válasza Mátésum (#258258) üzenetére


kutga
nagyúr

Valószínű, inkább a Swiftkey app a bugos. Nálam 11-en volt jellemző, hogy a gyárit töltötte be helyette, akkor is, amikor nem azt kellett volna neki.

Let the Zone take me if I am.

(#258260) col válasza Mátésum (#258258) üzenetére


col
addikt

Nem tudom, miért van ez nálad így. Én is a SwiftKey-t használom (sose használtam a gyárit) és nálam rendben működik.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#258261) rellif válasza goped (#258246) üzenetére


rellif
senior tag

Az iOS appnak más a fejlesztője.Nem kompatibilis az Androidos verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#258262) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Sokatoknál olvastam, hogy a frissítés után 15.2.1-nél dobálják a telefonok a mobilnetet. Ez megjavult már? Merjek frissíteni? i13.

Köszi előre is! :R

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#258263) SharpSA válasza Mátésum (#258258) üzenetére


SharpSA
veterán

Ritkán nálam is előfordul ez, olyankor visszaváltok a SwiftKey-re (bal alul a földgömbre hosszan nyomva).

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#258264) Noxy válasza Mátésum (#258258) üzenetére


Noxy
veterán

Mert ide is jelszóval jelentkezel be.
Amúgy volt (lesz) itt Swiftkey bill.. használók, akik egy idő után szépen megtértek a gyári bill..-re. (szoksz vagy szöksz) :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#258265) INGJOKE válasza Noxy (#258264) üzenetére


INGJOKE
veterán

Azért legyünk őszinték a gyári billentyűzet egy fos azaz nem túl jó. Értem én hogy meg lehet szokni, de szerintem ehhez nem kellene sok programozó, hogy jó csináljanak belőle... :)

(#258266) woros válasza la_cc (#258262) üzenetére


woros
őstag

Nálam a Private Relay (beta) volt bekapcsolva és ez okozta. Most már jó.

(#258267) szabonagyur válasza la_cc (#258262) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sima 13 és Telenornál nálam nincs gond.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#258268) SharpSA válasza Noxy (#258264) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam egy esetben jöhet majd szóba a gyári billentyűzet: ha lesz benne magyarul is flow vagy swype írás lehetőség. Mert utálok pötyögni, mert lassú és sokszor nem jól adja a - főleg - ragozott magyar szavakat. A SwiftKey-t meg Androidon is sokat használtam, így már jó sok szót megtanult. De egyik sem tökéletes.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#258269) DGery válasza Noxy (#258264) üzenetére


DGery
aktív tag

Hát több, mint 1,5 év után is automatikusan váltok SwiftKey-re ha visszaáll í gyárira...
Akkor váltogattam gyárira, amikor I7-nél még a diktáláshoz a mikrofon nem jobb alul volt, hanem csak a billből volt elérhető, de I12 esetén már nem váltogatom a gyárit....

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#258270) Angrybird válasza la_cc (#258262) üzenetére


Angrybird
csendes tag

i12-nél fennál a probléma, nem javult meg, te tudod én nem frissítenék, itt szívok vele.

(#258271) feddel


feddel
senior tag

Ha normál telefonálás helyett az AW-ot használja az ember (nem cellular, csak telón keresztül) akkor az mennyire kíméli az iPhone akkuját? Úgy értem észrevehető estére, hogy nem merült annyira a teló az egész napos telefonálgatások mellett?

(#258272) SP!T válasza Sys85 (#258199) üzenetére


SP!T
addikt

Én sem szeretem az ilyesmit. Ám amióta Androidról áttértem iOS-re megőrülök annyira nem szeretem a gyári billentyűzetet. Állandóan félreütök pár gombot, de mindig ugyan azokat. Valószínűleg nagyon megszoktam a Samsungosat, de mégis sokszor mikor elütöm és visszanézek a billentyűre és úgy nyomom meg is félre megy és tátva marad a szám hogy újra elütöttem... :D Már gondolkodtam levideózom hogy tényleg félre ütöm-e, mert nem hiszek a szememnek. :D
Viszont nem vagyok hajlandó más alternatív billentyűzetet használni. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#258273) merqree válasza la_cc (#258262) üzenetére


merqree
őstag

Nekem az utóbbi pár napban inkább a CarPlay instabilitása tűnt fel. Holott elvileg pont ezen javítottak.

(#258274) Sys85 válasza feddel (#258271) üzenetére


Sys85
veterán

Nem sokmindent befolyásol merülés szempontjából az AW,hiszen maga a telefon használja a mobilhálózatot,pont ugyanannyit merül.
Sőt lehet kicsit többet is fogyaszt,hiszen oda-vissza is kommunikál az órával beszélgetés közben.
Saját tapasztalatom nincs,nem nagyon szoktam Knight Riderezni,csak a logika ezt diktálja.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#258275) pecccccccca válasza SP!T (#258272) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Androidon én a Gboard-ot szoktam meg. Mikor 3-4 éve váltottam iOS-re akkor az első az volt, hogy letöltöttem erre is. iOS-en elment tőle a kedvem. Rájöttem, a gyári billnél jobb nincs. Puritán, egyszerű, semmi sallang, csak normális bugoktól mentes működés.
Ha két mondatnál többet írok akkor meg diktálom. Tökéletes.
Ezt is diktáltam.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#258276) Noxy válasza SharpSA (#258268) üzenetére


Noxy
veterán

Nálam ez tudod miért nem probléma? Mert soha nem volt androidos telefonom. :DDD Ja és ne írjon meg ragozzon helyettem szavakat. Én tudom magamtól is, hogy mit akarok írni.
Amíg volt lehetőség a JB-re, ez a billentyűzet [link] volt a 6S-ig a telefonokon.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#258277) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Köszi. Mindenkinek a segítséget. Megértettem, hogy alapból van, ahol gyári billentyűzet lesz. Arra viszont nem jöttem még mindig rá, hogy a gyári billentyűzet esetén miért nincs rezgő visszajelzés, pedig be van állítva elvileg rendesen.

(#258278) Rage47 válasza Mátésum (#258256) üzenetére


Rage47
veterán

Töröld a gyári billt és akkor nem ugrik fel, csak jelszóbeírásnál.

(#258279) Tibee86 válasza Mátésum (#258277) üzenetére


Tibee86
veterán

Hol állítottad be?

(#258280) pecccccccca válasza Noxy (#258276) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nekem az a fura, hogy anno az 5s-en szinte teljesen félreütés mentesen lehetett gépelni a kis billentyűzeten. Mintha kitalálta volna mit akarok írni és, ha kicsit is félrenyomtam akkor sem rosszul irta be. Tényleg mintha előre tudta volna a telefon, hogy mi az a szó amit be akarok pötyögni, annyira pontos volt. Most 11 pro maxon amin kb. másfélszer nagyobb a bill rész, meg úgy érzem mintha elfelejtettem volna jól pötyögni.
Kétszer, háromszor annyi hibám van mint a pici 5s-en. Fura.

Humorban nincs helye tréfának!

(#258281) Rage47 válasza pecccccccca (#258280) üzenetére


Rage47
veterán

Szerintem régen jobb volt a billentyűzet, viccen kívül. :D

(#258282) INGJOKE válasza pecccccccca (#258280) üzenetére


INGJOKE
veterán

Fordítsd el fekvőbe... :D

Ezért szeretem az SK-t droidon, mert ott megtanulta a szavakat amit használok és sokszor ha full hülyeséget írtam akkor is egyből javította a megfelelő szóra és a legtöbbször helyesen. :D
Ami mondat meg sokszor került leírásra beütötted az első karaktert és már dobálta is fel a szavakat és csak nyomkodtam. :)

(#258283) pecccccccca válasza Rage47 (#258281) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Persze. Sokkal pontosabb volt a kijelző érzékelése. Erre akartam kilyukadni. Az évek során valahogy elfelejtettek pontosságot belevinni a kijelzők pontosságába. Sok dolog amiért anno szerettem a régebbi iphone-okat mára eltűntek.

INKJOKE: Én droidon is kerültem mindig a swiftkey-t. Feláll a szőr a hátamon tőle.
Mennyire mások vagyunk… :D

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#258284) Rage47 válasza pecccccccca (#258283) üzenetére


Rage47
veterán

Én a 3D Touch elvételét sosem bocsátom meg nekik :( Még mindig nem szoktam meg, pedig pár éve már lecseréltem a 6s-t...

(#258285) Mátésum válasza Tibee86 (#258279) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Hát, haptikus visszajelzések. Viszont külön nem is találok most erre beállítást a gyári billentyűzetnél. Van valahol?

(#258286) INGJOKE válasza pecccccccca (#258283) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem a gboard nem jött be, de ez már nagyon off. :D

(#258287) pecccccccca válasza pecccccccca (#258283) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Pontosságot a pontosságba.. 😂
Bocsi skacok. Korán keltem.
Na, de értitek mire akartam kilyukadni.

Humorban nincs helye tréfának!

(#258288) Tibee86 válasza Mátésum (#258285) üzenetére


Tibee86
veterán

Nincs, azért is kérdeztem. Nem tud a gyári billentyűzet rezegni gépeléskor.

(#258289) Noxy válasza INGJOKE (#258282) üzenetére


Noxy
veterán

iOS is megtanulja.
Csak ugye sokan az urban legend miatt, újként állítják be verz.. váltáskor, oszt lehet kezdeni előröl a tanítást. Nekem iOS 8 óta szépen gyarapodik a szókincse. :D

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#258290) INGJOKE válasza Noxy (#258289) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én nem tervezek 7 évre előre. Az sk-ba meg bárhol bejelentkezel és onnan folytatja, ahol tartottál. Nah de mindegy is. Sajnos nálam se opció a diktálás sok esettben. :)

(#258291) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !
Vennék egy Iphone-t.
Cégnél kapta az eladó de nem használta.Most hogy lejárt a gari megvehette .
Mire kell figyelni a vásárláskor,milyen adatokat,infókat kérjek a telóról ? Postai úton történne a vásárlás
:R

(#258292) Mátésum válasza Tibee86 (#258288) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Aham. Értem. Ez érdekes. Nagyon tetszik az iPhone, alapvetően jól meg leszek vele, de van néhány érdekes dolog, amit nem is értek, miért nem enged beállítani. Lassan megszokom, csak mivel ez az első Apple termék, azért még van mivel barátkozni. :)

(#258293) Sefter válasza juve600 (#258291) üzenetére


Sefter
veterán

nem használta -> nem is töltötte soha..
ha lejárt a gari akkor 1+ éve (gyártás óta) dobozban áll, sanszos, hogy nem túl acélos az akksija már..

Psn ID: sefter_hun

(#258294) #95939840 válasza pecccccccca (#258280) üzenetére


#95939840
törölt tag

Amióta 12 minim van nagyon sokat ütök félre. A vicc, hogy mindig ugyanazokkal a karakterekkel van baj. Kitörlöm, újraírom, majd pont ugyan az a hiba. Most a kijelzővédőre gyanakodom, mert mindig a billentyűzet két szélén lévő betűk a problémásak.
Valakinek szerint ez okozhat problémát? Full cover fólia van rajta.

(#258295) Sungoo válasza Noxy (#258289) üzenetére


Sungoo
addikt

Segíts már, hogy lehet tanítani a gyári billt? Nekem eddig egy szót jegyzett meg, azt sem tudom, hogyan. :(

(#258296) Noxy válasza juve600 (#258291) üzenetére


Noxy
veterán

Én csak 1x vettem új telót (6S) az összes további használt volt, de arra ügyeltem, hogy mindig gyári független legyen. Céges, vagy szolgáltatónál vásárolt (ez lehetett független is ) mindig kerültem.
Ez szigorúan csak az én magánvéleményem. Részletezni hosszas lenne. Az hogy gyári független, elmond mindent.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#258297) pecccccccca válasza #95939840 (#258294) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Én próbáltam már védőüveg nélkül is. Konkrétam azért kaptam le a 6 ezres fóliát, mert idegesített a kijelző pontatlansága. Na mondom majd így jobb lesz. Természetesen semmi nem változott. Elfogadtam ilyennek.
Persze a 2 év alatt mióta velem van a 11 pro max azóta kicsit mintha jobb lenne. De ezt betudom annak, hogy ennyi idő kellett ahhoz, hogy szokjam a betűk helyét és még pontosabban tudok gépelni. De így sem tökéletes. Biztos vagyok benne, hogy valami más technológia szerint gyártanak 6s óta, mert azóta veszem észre ezt a “hibát”.

Humorban nincs helye tréfának!

(#258298) -Skylake- válasza tibbike01 (#258027) üzenetére


-Skylake-
addikt

De o sem azt mondja, hogy vegyel csak gyarit. Hanem azt, hogy vegyen az ember minosegit es ne sajnaljon 15k-t egy Mophie kabelre, ha mar egyszer 500k-ert vett telefont. Gumibol sem csak a "gyari" jo az autora, de valoban, 20 millios autora nyilvan en is tobb szazezeret vennem a leheto legjobb gumikat. Ha valakinek erre nem telik, akkor a 20 millios auotra sem telt valojaban, akkor az egy rossz dontes. Ami engem szetfeszit az az alis banggoodos tokok... 4-5-6 ezerert lehet venni mondjuk Spigent, ami mar vallalhato minoseg es konkretan filleres, ha valaki sajnalja a 20-25kt a gyari tokra. 4-500ezres telefon 5 dollaros allis tokba meg 80 centes folia... hagyjuk. Igenytelen. Egyszeruen akinek problemant jelent ezen kiegeszitok ara, annak valojaban nem telt a telefonra sem. Olyan keszuleket vett, ami a koltsegvetese felett van, ez egy hibas penzugyi dontes.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#258299) T0rnad0 válasza -Skylake- (#258298) üzenetére


T0rnad0
addikt

Amikor vettem a 13 Pro Max-ot, bementem az első üzletbe, hogy vegyek valami strapabíróbb tokot, amíg megjön az UAG Metropolis. Erre esett a választás, semmi bajom nem volt vele azon kívül, hogy MagSafe-el nem tudtam tölteni. Pedig csak kb 2000ft volt.
"alis banggoodos tokok": asszonynak ugyanekkor rendeltem egy UAG Plyo MagSafe-et, hogy ne legyen baja, ha leejtené. Egy hónap után már a helyi GSM karácsonyi/téli mintás tokja virított rajta...i11 volt neki előtte, kb 10 tokot osztogattam szét ismerősök között, mikor lecserélte 13-ra.

Z Fold 4

(#258300) mazsiii92 válasza -Skylake- (#258298) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Azért ha nem haragszol nem fogom igénytelennek érezni magam, mert 5 dolláros tok van a telefonomon, sőt a feleségemén is.. :) Soha nem volt más, sosem lett bajuk a telefonoknak, pedig estek keltek, ja meg a fóliát sem tolta fel oldalt, és a telefont sem cseszte szét az alá beszorult por. Ja és az iPadenknek is csak 2500 forintos tokot vettünk itthonra ami 1-2 évig bírja aztán vagy iPad csere, vagy tok csere megint 1-2 évre. Ja és a Macbooknak sem a gyári 13" táskát vettem 20 ezerért, hanem 3 ezerért egy 13,3"-as noname táskát.

Eszem megáll..

Az én szememben az lenne hibás pénzügyi döntés, ha kifizettem volna 40 ezret iPad tokra és Macbook táskára amikor 8 ezerből (ÉN legalábbis) ugyanazt kapom, amit kapnék 4-5x drágábban.

Ja és nem kenyérre kell a maradék összeg, csak egyszerűen nem szeretem ha lehúznak. Ha pedig valakinek kellő védelmet biztosít az 5 dolláros tok, attól nem lesz igénytelen.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.