Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#194151) HarleyCustom válasza huan (#194150) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ez nem neked ment....:D
Bár lehet jó neked is

Újratelepíteni az itunes-t mondjuk.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#194152) MasterMark válasza huan (#194146) üzenetére


MasterMark
titán

Oda van írva elég egyértelműen mi a gond.

Switch Tax

(#194153) huan válasza MasterMark (#194152) üzenetére


huan
őstag

Köszi.
És mióta gond ez az icloud pc-nek??

(#194154) hemaka válasza huan (#194153) üzenetére


hemaka
nagyúr

.net keretrendszer miatti korlatozas, milyen op rendszer ez? :F

(#194155) #40359168 válasza tylerddd (#194145) üzenetére


#40359168
törölt tag

Én is az app hibájára tippelek, köszi. Remélhetőleg a következő frissítéssel érkezik javítás.

(#194156) huan válasza hemaka (#194154) üzenetére


huan
őstag

win10 pro x64.
Az összes keretrendszer fent van, 4.7.2-ig.

(#194157) MasterMark válasza huan (#194153) üzenetére


MasterMark
titán

Oda van írva, hogy csak régebbi verzión működik.

Jön majd rá frissítés, és akkor menni fog a most pár napja kiadott Windows-on is.

Switch Tax

(#194158) huan válasza MasterMark (#194157) üzenetére


huan
őstag

Rendben, csak az nem volt világos, hogy most telepítettem újra a gépem és előtte is ugyan ez a verziójú win volt, azon ment.
Amúgy találtam egy 1 éves icloud telepítőfile-t, ami ugye régebbi, tehát ez a win build mégújabb neki és gond nélkül felment.
Kiértiezt...

(#194159) MasterMark válasza huan (#194158) üzenetére


MasterMark
titán

Nem véletlen van letiltva, az új verzióval vannak gondok úgy hallottam. [link]

Switch Tax

(#194160) huan válasza MasterMark (#194159) üzenetére


huan
őstag

:R :C

(#194161) joey04 válasza HarleyCustom (#194149) üzenetére


joey04
titán

Azóta iPhone 7-et már legyalultam, meg ki is lőttem a profilomból, új tulaját várja, de egyébként sem lehetett volna ez a gond, volt, hogy felváltva 2 iPhone, meg egy iPad lógott a gépen. Hard reset még nem volt, de nem is lesz, ha így működik továbbra is ahogy írtam, mert iTunes-ra igazából nincs szükségem, csak idegesít, hogy valami bibi van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#194162) hemaka válasza MasterMark (#194159) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem kis gondok vannak vele, konkretan az 2019-es winservert teljesen visszavontak. :DDD

(#194163) HarleyCustom válasza joey04 (#194161) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Újratelepítés? Frissítés? Vagy nem tom

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#194164) galaxys80


galaxys80
veterán

Beteszem ide is, mert a másik topikban semmi reakció nem jött.:

“Az mitől van, hogy az Apple Musicban akár egy lejátszási listában , akár albumban a következőre nyomok, akkor teljesen random módon ad be egy számot? Olyan, mintha be lenne kapcsolva a keverés. Régebben nem rémlik, hogy ilyen lett volna. Ki lehet ezt kapcsolni?”

(#194165) joey04 válasza HarleyCustom (#194163) üzenetére


joey04
titán

Majd még a gépet frissítem, utána újra ránézek. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#194166) Bli92


Bli92
tag

Sziasztok!

Lenne egy probléma egy 5S-sel. A tegnapi nap folyamán egyszer csak eldobta a hálózatot és azóta a hálózat sincs hálózat, a hálózathoz kapcsolódó beállítások is eltűntek a beállítások menüből, és bekapcsoláskor sem kér pin kódot.
A SIM ki lett véve és visszarakva, a rendszer is lett frissítve.
Esetleg valaki tud valami megoldást rá? Vagy hogy egyáltalán mi lehet?

(#194167) hemaka válasza Bli92 (#194166) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hol lett vasarolva? Masik SIM-mel probaltad esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#194168) majestic válasza Kicsirics77 (#194128) üzenetére


majestic
őstag

A BMW-kbe vezeték nélkül is működik a CarPlay, annyi, hogy ha hivatalosan akarod, akkor fizetni kell érte... De van megoldás mókolásra is :)

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#194169) HarleyCustom válasza joey04 (#194165) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:R
Csak agyalok...
Nálam is volt már ilyesmi bug,akkor valahogy megoldottam. :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#194170) herdsman12 válasza majestic (#194168) üzenetére


herdsman12
őstag

Kicsit többet lehetne erről, akár privibe, vagy keressem meg?

(#194171) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Iphone 6-omon eddig IOS10 volt, ma felraktam az IOS12-őt. Az aksi állapotánál 100%-ot ír. Ez lehetséges? Vagy kell neki pár lemerítés/feltöltés, hogy korrekten mutatni tudja?
4 éves a telo, megjelenésekor vettem. Kb. 3-5 naponta töltöm, mindig leengedem merülni 20% alá, és onnan fel teljesen. Kedden cseréltetnék benne aksit, gondoltam 4 év után nem árt, de lehet nem kéne? Nem érzek amúgy aksi problémát vele.

Macbook-on a "kókusz-elem" ezt írja róla:
current charge: 1989mAh
full charge capacity: 2007mAh
design capacity: 1810mAh
cycle count: 391

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#194172) HarleyCustom válasza Hohocali (#194171) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ne cseréltess,ha nincs gond vele,szerintem. Az akku százalék kijelzéssel meg ne foglalkozz,mert az elmondásod szerint nem biztos,hogy valós értéket mutat. Használd,amíg működik rendesen. Én nem bontatnám meg

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#194173) joey04 válasza Hohocali (#194171) üzenetére


joey04
titán

Meglepően jó állapotban van ezek szerint, én nem cseréltetném. A programok szerint sincs gond vele, meg a saját tapasztalataid alapján sem. Én nem piszkálnám.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#194174) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Köszönöm a megerősítést :) , akkor lemondom a foglalt időpontot.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#194175) dracox


dracox
addikt

Sziasztok!

5s telóra a 12.1-et felraktam, de a szokásosnál gyorsabban zabálja az aksit.
Tudjam be az elavultságnak már lassan? (fél éve volt egy aksi csere)
10.2-ről váltottam amivel semmi bajom nem volt csak pár applikáció már kérte a 11-et minimum....

(#194176) Gsx-rr válasza dracox (#194175) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tudd be az Ios 12-nek. Nalam is ez van X-en.

(#194177) Serpiko


Serpiko
addikt

Most akarnak rávenni használjam a tutuapp-ot. Hát nem tartom jó ötletnek nem korrekt. Mit tudok róla?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#194178) nord_ válasza galaxys80 (#194164) üzenetére


nord_
veterán

Egy hasznos rövidítés. ;)
RTFM

(#194179) bilon73 válasza Serpiko (#194177) üzenetére


bilon73
aktív tag

ha pokemonozol, akkor kapsz egy red warningot miatta :)

régen gond nélkül lehetett használni, de amióta az apple negedte, hogy a progik szétnézzenek a telón...azóta nem lehet csalni. :)

[ Szerkesztve ]

(#194180) galaxys80 válasza nord_ (#194178) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Tegnap este végre megtaláltam én is, hogy felfelé kell húzni a lejátszás közben és, akkor megjelenik a keverés ki-be lehetőség. Mondjuk lövésem sincsen, hogy hogyan és mikor kapcsoltam be. :)
Mellesleg ebből a FM-ből valószínűleg szinte nem találtam volna meg. ;)

Van egyébként itt valaki aki 9-es IOS-on használja az Apple Musicot? 4S-en beüzemeltem, de vannak fura dolgai.

[ Szerkesztve ]

(#194181) silentkiller


silentkiller
senior tag

iOS-t használók segítségét/tanácsát szeretném kérni: olyan fényképező app-ot (nem filtert!) keresek amellyel előre be lehet állítani, hogy a gyárinál hűvösebb fehéregyensúlyt használjon a képek készítésénél. A Camera+ 2 tud ilyet csak alapból az is a melegebb alapbeállítást használja és minden alkalommal át kell álltani.

Előtörténet: régebben Samsung S-eket használtam, azóta hiányoznak a szaturált de inkább hűvös színek az iPhone X produktumából, amely inkább melegebb fehéregyensúlyt használt default. Próbáltam Snapseed-del is, azzal lehet batch módosítás de az már - az én olvasatomban - kép editálás, amit nem szeretnék.

Ötlet?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#194182) Rage47 válasza huan (#194146) üzenetére


Rage47
veterán

(#194183) dni


dni
őstag

Sziasztok,

egy kb másfél éves iPhone 7-est használok iOS 12.1-el, melyben a múlt héten cseréltettem aksit, garanciális keretek között a Care centerben, mert a gyári aki info alapján már csak 83%-os volt és nem bírt ki egy napot az én felhaszsnálási szokásaim mellett, amivel korábban nem volt probléma.
Az aksi cserét követően csináltam egy iCloud mentésből történő visszaállítást és úgy tapasztalom, hogy most sokkal jobban merül a telefon, gyakorlatilag csak fél napot bír ki egy töltéssel. Az akkura vonatkozó bállítás részben megnéztem, hogy mi használja leginkább, ott nem láttam semmi kiugrót, átnéztem a háttérben futó appokat, egy párat kikapcsoltam, aminek tuti nem kell ilyen jog, helymeghatározást használó szolgáltatásokat is ki kapcsoltam, aminél nem kell, de igazán nem változott a helyzet.
Azt tudom, hogy újratelepítést követően sokat molyol a képek, mailek egy dolgok indexelésével, de azzal talán már végzett egy hét alatt.
Mit volna érdemes csinálni még, a tiszta telepítésen kívül, hogy ne merüljön le fél nap alatt a telóm?

[ Szerkesztve ]

(#194184) Chuck Norris válasza Chuck Norris (#194111) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez alapján ha szolgáltatónál veszem a telefont arra is csak az egy év garancia vonatkozik az apple szerint:

Köszönjük a megkeresését!

Tájékoztatjuk, hogy az Apple kizárólag mint Online Store van jelen Magyarországon, viszonteladóink az iSTYLE HUNGARY, EURO ONE KFT, iCENTRE HUNGARY KFT valamint a Media Markt es az Extrem digital. A Mall.hu nincs benne a hivatalos partnereink között.

Üdvözlettel,

Tünde
Apple Store
Apple Distribution International

(#194185) #77646080 válasza Chuck Norris (#194184) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pontosan így van, ezt így láttam én is a Telekom honlapján, amikor a 6S-t rendeltem. 1 év jótállás, ami az Apple vállalása. Ám nincs a más gyártóknál megszokott +1 év, önként vállalt jótállás. (Nekem nem gond, ha most csak egy évet kapok, tudomásul vettem.)

(#194186) Rage47 válasza Chuck Norris (#194184) üzenetére


Rage47
veterán

(#194187) Heavyrain


Heavyrain
őstag

A termékfejleszés kategórián belüli "Iphone elemzése" pontosan mit csinál?
(Ha nem fontosa, akkor inkább kikapcsolom, ne használja a GPS-t)

(#194188) Serpiko válasza bilon73 (#194179) üzenetére


Serpiko
addikt

Jó ezt tudni inkább kihagyom a dolgot. Meg az adathalászattól is felek meg nem korrekt az egész.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#194189) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy ha az App Store-nál kikapcsolom az automatikus frissítéseket a háttérben, akkor mikor fogja telepíteni a frissítéseket? Automatikusan akkor, ha megnyitom az App Store-t, vagy azon belül még manuálisan is rá kell nyomni valahol a frissítésre?
(iOS-el nincs sok tapasztalatom, és olyannak állítom be, akinek ez lesz az első okos telefonja. Fontos lenne a a hosszú akkumulátoridő, ugyanakkor azt sem szeretném, hogy manuálisan kelljen frissítgetnie mindent.)

(#194190) gyuri2008 válasza #77646080 (#194185) üzenetére


gyuri2008
veterán

Az MM -ben azt mondták,hogy 2 év a garancia.

(#194191) Norbi. válasza gyuri2008 (#194190) üzenetére


Norbi.
őstag

A masodik ev az szavatossag lesz.

(#194192) gyuri2008 válasza Norbi. (#194191) üzenetére


gyuri2008
veterán

Mit takar a szavatosság?

(#194193) #77646080 válasza gyuri2008 (#194192) üzenetére


#77646080
törölt tag

(#194194) gyuri2008 válasza #77646080 (#194193) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm szépen a választ.

(#194195) Sify


Sify
senior tag

Vásároltam az Istyle váci utcai üzletében még februárban egy Iphone8+ tokot. Nem gyárit, de az általuk forgalmazott márkák egyikét. Sajnos ez a tok megadta magát, gondoltam visszaviszem hátha kicserélik. Viszont nem találom a számláját. Ha megkeresem a boltot akkor megtudják keresni név alapján?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#194196) markknight válasza Sify (#194195) üzenetére


markknight
veterán

Szerintem vegyél egy újat :)) Én is most vettem gyári bőrt az X-re igaz, hogy már 2 ezer forinttal drágább mint tavaly ilyenkor..

(#194197) bnorci71


bnorci71
addikt

Üdv Mindenkinek!

Iphone SE elmúlt 1 éves de még nincs 2éves tehát szavatossági időben vagyok.
A kijelző kezd elválni. Mi a tapasztalat kicseréli az Apple a kijelzőt ingyen vagy ez nem esik a szavatosság alá?
MM-be lett vásárolva magánszemélyként. Ilyenkor hová kel vinnem küldenem stb?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#194198) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok! Félig off...
A Telenornál szeretném most meghosszabbítani az előfizumat és vennék egy SE-t. Az vajon független lesz vagy telenoros?

Köszi!

(#194199) Tibee86 válasza Simtu (#194198) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak a telekom adja függetlenül a készülékeket. Hűségidő lejárta után tudod díjmentesen függetleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#194200) #77646080 válasza Simtu (#194198) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

Az értékesített készülékek csak telenoros SIM kártyával használhatóak.

Ez olvasható a Telenor honlapján alul, az SE termék leírás alatt.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.