Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#190251) -secret- válasza szekra (#190250) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Te még nem tetted fel?

(#190252) #17478144 válasza Danny365 (#190241) üzenetére


#17478144
törölt tag

Akkor megnyugodtam. Ez is csak egy innováció szerencsére :D

(#190253) Madwe válasza Clemi (#190248) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az ember saját arcát csak tükrözve ismeri, hiszen csak úgy látja jóformán, ezért neki életidegen és furcsa a rendes kép, pont mintha tükörkép lenne. Más kérdés, hogy másokról pedig pont fordítva igaz ez :) S igen, a feliratok is helyesek úgy. Szerintem is ez van így jól... Tessék megszokni a valódi saját arcát mindenkinek! :D

(#190254) aujjobba válasza mr.tamasbiro (#190249) üzenetére


aujjobba
addikt

Nézd más irányból.

Nekem van Watch és AirPods, ezek bluetooth kapcsolódnak, emiatt állandóra be van kapcsolva a BT nálam.
Ergo ezidáig a BT ikon teljesen irreleváns volt nekem, hogy ott van vagy sem, így egy - számomra - felesleges ikonnal kevesebb lett.

Csak a szívás van azzal ha teljesen kikapcsolod a BT-t a Beállításokból (mert ugye máshonnan nem tudod), nem lennék meglepve ha legközelebb onnan is kivennék már a lehetőséget is.

(#190255) MasterMark válasza mr.tamasbiro (#190249) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem az ókor, alig fogyaszt valamit, teljesen felesleges kapcsolgatni.

Switch Tax

(#190256) szekra válasza -secret- (#190251) üzenetére


szekra
őstag

Dede, csak aki gondolkodik esetleg 6s alatt annak irom.

(#190257) Madwe válasza aujjobba (#190254) üzenetére


Madwe
nagyúr

Már egyébként az airdrop és airpods, awatch miatt a control centeren kikapcsolt bt és wifi nem is kapcsolta ki, csak az egyéb kapcsolódásokat tiltotta, de valójában megy akkor is, így pl az órád nem szakad le, airdropon tudsz küldeni fogadni, de egyéb bt eszközök nem látnak, wifit nem látsz... Rendesen csak a settingsben lehet amúgy is kikapcsolni :)

(#190258) MasterMark válasza Madwe (#190257) üzenetére


MasterMark
titán

Egyébként sem látnak a nem csatlakoztatott eszközök, csak ha bemész a beállításokba és rámész a bluetooth menüre.

Switch Tax

(#190259) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Engem azért zavar mert a céges telón vagyok napközben BT-én és utána a sajáton így a kocsiban is a céges kapcsolódik fel és nem a saját,így mikor hazajövök szoktam bekapcsolni a BT-t a sajáton. Viszont van,hogy elfelejtem bekapcsolni ha nem látom a jelet,hogy ott van vagy nincs.

(#190260) aujjobba válasza Madwe (#190257) üzenetére


aujjobba
addikt

Tisztában vagyok ezzel, nem nekem kell elmagyaráznod.
Írtam is hogy ezek miatt állandóra be van kapcsolva a BT.

mr.tamasbiro: nem teljesen értem ezt. A magán telón a control centeren megnyomod a BT ikont és lekapcsolódik az autóról. A céges telefon meg fel. Emiatt nem kell ki/be kapcsolgatni a Beállításokban, maradhat mindkettőn bekapcsolt állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#190261) DJosef


DJosef
őstag

Udv!

Lenne meg egy kerdesem a Ne Zavarjanak -amig el nem megyek innen- funkciohoz.

Mekkora tavolsagot kell elmozdulni, hogy ugy erezeklje mar nincs szukseg a Ne Zavarjanak modra?

Forget about it

(#190262) XFishboneHUN válasza DJosef (#190261) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Nem tudom segít-e bármit is, de itt van valamilyen leírás féle hozzá.

How-To Setup Location or Geofence Based Do Not Disturb Settings Using Control Center
There are times when you are in important meetings or meeting someone important for business, and you don’t want to be disturbed.

This new iOS 12 feature comes in handy for those moments. You can now set up a DND based on location and schedule it.

You handle this new feature via the control center on your iPhone. When you 3D touch or long press (for devices without 3D Touch) the DND button on your iPhone Control center, you choose to set this feature up by selecting the option ‘Until I leave this location.’How-To Setup and use Do Not Disturb on iOS 12

As long as you are in the current location, your iPhone is set up to auto Do not disturb mode. The moment you leave that place, it automatically gets disabled.

That’s an easy way to set this feature up without having to fumble through a series of settings or manually entered a location.

It’s important to note that this feature requires you to turn on ‘Location services’ on your iPhone Settings otherwise you won’t find this option in the list of 3D Touch actions on your control center.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#190263) Ádám16 válasza szekra (#190250) üzenetére


Ádám16
addikt

Én nem sok különbséget látok SE-n a 11.4.1 és a 12.0 között. Nagyon fluid mindkettő :).

(#190264) 30z.Samu válasza Ádám16 (#190263) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én véltem felfedezni különbséget. Persze eddig sem volt lassú a telefon, megnyitottam valamit és bumm ott volt. De most egy qrva nagy BUMM és ott van. :D

Sic Parvis Magna

(#190265) Noxy válasza Ádám16 (#190263) üzenetére


Noxy
veterán

Pedig itt egy oldalon keresztül sorolják. :Y
Vannak itt sokan akik régóta használnak iphone-t, de az alap beállításokig sem jutnak el, inkább kérdezgetnek ahelyett, hogy megnéznék. (kivéve az aksi használatot)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#190266) oszy válasza thomson7575 (#190118) üzenetére


oszy
veterán

Én frissítettem. Előtte pedig megszokásból csináltam egy biztonsági mentést! :DD

(#190118) thomson7575: Én ezt nem tapasztaltam. Melyik appok azok?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#190267) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Iphone 6S Plus-ra érdemes felrakni már a 12-es IOS-t, vagy bugos, és lassú?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#190268) XFishboneHUN válasza h1ght3chzor (#190267) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Miért lenne lassú? :D Nyugodtan frissítheted!

Ez az update azért fényévekkel jobban sikerült, mint az előző kalap fos első 11-es kiadás.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#190269) bjergerking válasza h1ght3chzor (#190267) üzenetére


bjergerking
tag

Sima 6S, en mar a GM verziot felraktam egy hete es teljesen jo. A 11 utan egy feludules :D

(#190270) 30z.Samu válasza XFishboneHUN (#190268) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem a 11-essel nem is a sebességgel volt gondom, hanem hogy a gyári alkalmazások alig akartak menni. Pl a számológép egyszerű összeadásra is alkalmatlan volt kb a 11.2-ig. Ahhoz képest a 12-es kiforrott rendszer eddig...

Sic Parvis Magna

(#190271) h1ght3chzor válasza XFishboneHUN (#190268) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Épp ezért kérdeztem, mert a múltkori 11-es frissítés után majdnem kihajítottam a telefont. :DDD

Már megy is felfele. :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#190272) Downsampling válasza markknight (#190247) üzenetére


Downsampling
senior tag

Van egy vezetéknélküli töltő-tartóm. Amikor hazaérek, azonnal belekerül. Jól is néz ki, meg praktikus is. Tegnap már régen 100 százalékon volt, amikor az egészbe belekezdett (és mivel a töltő-tartóban volt, az egész procedúra alatt 100 százalékon volt). Tehát az alultöltöttség nem lehetett ok.

[ Szerkesztve ]

(#190273) bruxelles


bruxelles
tag

sziasztok! tegnap este frissitettem ios 12-re. alapvetoen csak magyar billentyuzet van beallitva, meg az emojik. ennek ellenere nehany alkalmazasban beszur meg egy angol billentyuzetet is a ketto koze, kicsit bosszanto hogy tovabb kell kapcsolni meg egyel. de itt pl hozzaszolas iras kozben nincsen. talalkoztatok hasonloval? mit kene kiprobalnom?

(#190274) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Barátom szeretne vásárolni egy Iphone készüléket. Saját és munkatelefonnak is használná. Mivel Ő és Én sem vagyok otthon az Apple világában így érdeklődnék.
Ismerőse ajánlása a 7 és 7s verzió volt (egyébként új készüléket szeretne és 150k környékén gondolkozik. Más ajánlást, javaslatot is szívesen fogadok). Mi erről a véleményetek? Üzemidőben mit tud a készülék és a pro kontra is érdekelne. Elsősorban telefonálás, email lenne fontos.
Hol érdemes vásárolni és mire érdemes figyelni? Hogyan működik a gari? Sufni gsm boltban is gyártói garanciával kapható pl?

(#190275) markknight válasza bruxelles (#190273) üzenetére


markknight
veterán

Beállítások, billentyűzetek, és lődd ki az angolt.

(#190276) oszy


oszy
veterán

Engem ami NAGYON zavar a 10.3.3 után, hogy a billentyűzetnél fölül megjelentek az iMessage alkalmazásokat. Lehet azokat törölni?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#190277) bruxelles válasza markknight (#190275) üzenetére


bruxelles
tag

Epp ez vele a problemam, hogy elvileg nincs ott, es ennek ellenere is elofordul :F

(#190278) markknight válasza bruxelles (#190277) üzenetére


markknight
veterán

Ha megint kidobná az angolt, akkor nyomd meg hosszan a kis ikont bal alul. Akkor látni fogod milyen billek vannak. Ha ott az angol akkor törölj ki innen valamit és vedd fel őket előröl, hátha megjavítja.

[ Szerkesztve ]

(#190279) bruxelles válasza markknight (#190278) üzenetére


bruxelles
tag

Kitoroltem, ujra hozzaadtam es siker!! Koszonom a segitseget! :)

(#190280) zmtTom


zmtTom
tag

Tegnap este olyanba futottam bele, hogy a saját telefonomon (Iphone 5s) szerettem volna egy új Apple ID csinálni. Nem engedte mert azt írta hogy ezzel a telefonnal nem lehet több új apple ID létre hozni. Túl tettem magam rajta. Megcsináltam a számítógépemen a kislányomnak. Erre amikor be akartam állítani a telefonon, mert ugye csak be kell lépni vele, szintén azt írta hogy elértem a telefonon a maximális apple ID bejelentkezést vagy használatát. Erre nem emlékszem pontosa.

Miért korlátozza a regisztrációt és hogy lehet kikerülni, illetve ha megvan akkor mi az hogy elértem a maximális számot???? Nem értem. Nem tök mindegy hogy hány apple ID-vel van használva a telefon? Mert ugye a gyerekeimnek is ezzel csináltam és léptem be. Utána pedig mindig vissza állítottam a sajátomat.

:W :W :W

Köszönettel.

(#190281) Giovan!


Giovan!
addikt

Az i6 is gyorsabb lett a 12-vel. Mondjuk talán túl gyors is, az alkalmazásváltóban ha felfelé símítva bezárok egy appot, mintha egy ezredmásodpercre megröccenne, mintha nagyon sietni akarna valahová :D
Ettől eltekintve tényleg minden király.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#190282) Noxy válasza zmtTom (#190280) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#190283) gabormgp


gabormgp
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek is gyorsan merül a 7esem az új szoftverrel?

[ Szerkesztve ]

(#190284) 30z.Samu válasza gabormgp (#190283) üzenetére


30z.Samu
félisten

Minden főverzió ugráskor pár napig kicsit gyorsabban merül a telefon. Idővel helyreáll a rend. :)

Sic Parvis Magna

(#190285) majestic


majestic
őstag

Nekem a gyári iránytű nem működik rég óta (egyszerűen indításkor lefagy). Minden más program ilyen jellegű viszont igen. Szerintetek, hogy lehetne működésre bírni?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#190286) gabormgp válasza 30z.Samu (#190284) üzenetére


gabormgp
senior tag

Ez fel sem tunt meg eddig.
Akkor nem teszem meg vissza az elozo iost.
Koszi!
Illetve egy olyat szeretnék még kérdezni,hogy ki milyen applikációt használ zenehallgatásra?

[ Szerkesztve ]

(#190287) 30z.Samu válasza gabormgp (#190286) üzenetére


30z.Samu
félisten

Két heted van visszaállni, ha esetleg valamiért mégse jönne be. :)

Sic Parvis Magna

(#190288) JoseGee


JoseGee
tag

A car play, az nem mostantól támogatja a Waze-t? Mert reggel konnektáltam az autóval, de sehol sámli.🤔

Ami késik, az nem jön időben

(#190289) tboldi válasza JoseGee (#190288) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az Apple csak a lehetőséget adta meg, az appok fejlesztőinek is lépniük kell ezügyben, vagyis kiadni egy frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#190290) #76385920 válasza JoseGee (#190288) üzenetére


#76385920
törölt tag

De igen. Valszeg a waze még nem tudja. A legközelebbi waze frissítésben benne lesz. (Remélhetőleg)

(#190291) JoseGee válasza tboldi (#190289) üzenetére


JoseGee
tag

:R

Ami késik, az nem jön időben

(#190292) majestic


majestic
őstag

Már létezik és működik is, ezek a képek egy BMW-ben lévő CarPlay-jen működik:

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#190293) tboldi válasza majestic (#190292) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem vagy véletlenül bétatesztelő (Testflight)?
---------------------
Egyébként ezt találtam a fácsén:

[ Szerkesztve ]

(#190294) majestic válasza tboldi (#190293) üzenetére


majestic
őstag

Nem én, az ismerősöm az. Neki gyönyörűen működik... Nekem a napokban fogja felrakni a kocsimba...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#190295) tboldi válasza majestic (#190294) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk engem különösebben nem érint, 2006-ban még nem létezett CarPlay. :D

[ Szerkesztve ]

(#190296) 30z.Samu válasza tboldi (#190295) üzenetére


30z.Samu
félisten

Csinos darab! :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#190297) tboldi válasza 30z.Samu (#190296) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#190298) Hegyirabló válasza #17478144 (#190237) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nálam is ez van.

Aquila non captat muscas.

(#190299) lugosi válasza tboldi (#190297) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szép, én is jazzt szerettem volna.

(#190300) thomson7575


thomson7575
tag

A képernyő idő nem értem miért nem nullázódik le ha a telefont feltöltjük 100% ra ... vagy van rá valami mód ?

Siemens C35 -> Sony Ericcson T220 -> Samsung U600 -> Galaxy mini -> Lumia 520 ->Galaxy S4 mini -> Huawei P8 -> iPhone 6s -> iPhone XS

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.