Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162251) galaxys80 válasza Diokhan (#162246) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez tényleg fura, mert én szinte mindenhol swipe-al lépek vissza. A vissza gombot szinte nem is használom.

(#162252) szekra válasza nofi (#162250) üzenetére


szekra
őstag

Olyat nem tudsz ami adott helyre érkezéskor értesít? Remindersben ugye ez se működik.. :)

(#162253) Diokhan válasza galaxys80 (#162251) üzenetére


Diokhan
addikt

User error mint általában :DDD :DDD
Rájöttem, hogy rosszul csináltam, mert nem a képernyő szélétől húztam az ujjam, hanem úgy, ahogy pl a képernyőket váltom. Most már tudom hogy kell, és jól működik :D:C :C

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#162254) Parson válasza DJosef (#162223) üzenetére


Parson
addikt

No és miért? Mert az apple csak a tökéletes megoldásokat szereti, es az OLED kijelzö tud csak igazan szep feketét mutatni. Tuti ez lesz a magyarázat. :D

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#162255) Cathfaern válasza nord_ (#162249) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De nem, nekem nem a teljes adatforgalom a lényeg, hanem pont hogy az appokra bontott. De részemről erősen túlragozott a téma, ez legyen a legnagyobb bajom valaha is bármilyen telefonnal :)

(#162256) #91166208


#91166208
törölt tag

Sziasztok. Kb 1 hete jött egy új Messenger frissítés vele együtt egy új hang jelzés ha valaki ír. Na nekem az nagyon tetszett. Aztán most a heten jött meg egy frissítés és ez az új hang eltűnt. Hova lett ? Hogy tudom vissza állítani ? Keresem de nem találom. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#162257) szekra válasza #91166208 (#162256) üzenetére


szekra
őstag

Sehogy.

(#162258) nofi válasza szekra (#162252) üzenetére


nofi
őstag

Sajnos nem :(

Xbox GT: nozsolt

(#162259) Parson válasza Cathfaern (#162255) üzenetére


Parson
addikt

Mondjuk egy ilyen opciónak alapból benne kéne legyen, szimplán logikus lenne, ha az ember checkolhatná, hogy mi mennyi adatot zabál - mai világban ez már alap.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#162260) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Sziasztok!

Azokhoz fordulnék tanácsért, akik már birtokoltak sima és Plus méretű készüléket is. Bementem üzletbe, megfogdostam mindkettőt, de egyszerűen nem tudok dönteni, mert nem tudom, hogy használatban mennyire jó az egyik, illetve a másik.

Jelenleg még mindig egy i5-öt nyúzok, immár lassan 5 éve és eljött az idő a váltásra. Ez a kijelzőméret már egyértelműen kicsi számomra, lépnék följebb.

A sima i7-et kézbe véve azt érzem, hogy használati szempontból tökéletes. Átérem a kijelzőt mindenhogy, kellemes a fogása, stabilnak tűnik a kézben, nagyobb is a kijelző, mint az i5-é volt. Príma, de...

Ugyanakkor az i7 Plus kijelzője lehengerlő, csodaszép, nagyon kényelmes rajta gépelni is, minden akkora, amekkorának lennie kell, viszont maga a telefon mérete kicsit kényelmetlennek tűnik a kézben, pedig nem kicsi a kezem. Átérni fogásváltás nélkül lehetetlen és a szélességével kapcsolatban is úgy érzem, hogy egy fél centivel szélesebb, mint kéne ahhoz, hogy egyértelműen kényelmes legyen. Szóval ez tuti kétkezes telefon. Ugyanakkor meg a kijelzőméret vonz.

Szóval azokat kérdezném, akik adott esetben birtokolták már mindkettő méretet (akár 6-os szériást is), hogy mik a tapasztalatok. Mennyire jellemző, hogy a Plus kicsúszik az ember kezéből? Mennyire kényelmes zsebben hordani (az elülső farmerzsebembe belepróbáltam az üzletben a Plust, simán eltűnik benne, csak kérdés, hogy mondjuk milyen leülni vele - ezt nem tudtam kipróbálni)? Meg úgy alapvetően, ki mennyire érzi kezelhetőnek ezt a méretet a hétköznapi használat során. Jöhetnek a pro és kontra érvek!

Előre is köszönöm!

Get Moded!

(#162261) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok.!

Valaki találkozott már azzal a hibával, hogy telefonálás után nem megy a mobilnet? Ilyenkor mindig repülőmódba kell raknom pár másodpercre és utána már megy a net addig míg telefonálok még egyszer. Nagyon idegesítő, mit tudok tenni? (Telenor, i7, ios10)

[ Szerkesztve ]

(#162262) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Sziasztok! Van egy olyan gondom ,hogy befrissítettem az Iphone 6-om és az utolsó frissítés óta egyszerűen többször fagy... Előtte ílyen nem volt. Mit tudok csinálni?

(#162263) Parson válasza DM-Fan (#162260) üzenetére


Parson
addikt

Egyszerü. i5 (én is ezt használom még éppen, asszonynak van 6-osa, családban vannak 6 plus-ok) után válaszd a sima i7-et. Fejlödés van, és ha kevés lenne, késöbb lesz még lehetöséged nagyobbra váltani. Mig a nagyobbról visszalépés mindig sokkal nehezebben emészthetö. Igy is sokkal másabb lesz, 5 évnyi használat után. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#162264) kleinguru


kleinguru
addikt

Nap híre: iOS 11-ben részben nyitott lesz az nfc:DDD

Lehet használni majd pl londonban a metrónál.

Ki tudja talán a majdani bkk rendszere is támogatni fogja. Már csak itthon kellene bevezessék az applePayt.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#162265) lupus_l válasza kleinguru (#162264) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Valószínű a tagsági kártyák és belépők használhatóak lesznek a telefonról is.
Így a metró bérlet is (ha talán elindul a RIGO :) ).

(#162266) TheMarci válasza kleinguru (#162264) üzenetére


TheMarci
addikt

Szerintem eddig is mukodott az ApplePay az Oyster helyett.

Do You Dream?

(#162267) kleinguru válasza TheMarci (#162266) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, csak csóró turistának (, akinek az országában ez nem támogatott) nem.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#162268) Clemi


Clemi
veterán

Wifi sebesség ügyben szeretnék kérdezni.

Ma bekötötték az 1000MBps sebességű netet, így a LAN sebesség 800/210 MBps lett, viszont WiFi-n bárhogy mérem az I7 maximum 430/180-at tud. Ez ennyi, és a Routerem (TP-Link Archer C5 AC1200) tud csak ennyit, vagy van valami trükk a sebesség növelésre?

(#162269) Rage47 válasza kleinguru (#162264) üzenetére


Rage47
veterán

BKK-nál az automata kapunyitót is elvetették a teszt után. Gondolom sok BKK-st ki kéne rúgni, akik most ellenőrök...

[ Szerkesztve ]

(#162270) mycsu29


mycsu29
tag

Sziasztok!

Egy jó iPhone szervízt tudna valaki ajánlani Budapesten?

Előre is köszi!

"...Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát..."

(#162271) radi8tor válasza mycsu29 (#162270) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kellett (volna) sokat visszaolvasnod.

⭐ Stella

(#162272) mycsu29 válasza radi8tor (#162271) üzenetére


mycsu29
tag

Köszönöm! :R :R :R

"...Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát..."

(#162273) Noxy válasza Clemi (#162268) üzenetére


Noxy
veterán

Mire nem elég i7-n, a 430/180?
Torrent, vagy csak szimplán e penisz méregetés hogy még ezt növelni akarod?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#162274) LordAxwell válasza DM-Fan (#162260) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Másfél éve használok 6 plust, de 2 hét alatt teljesen megszoktam, egykezes telefonként is lehet használni, egyedül a gépelés lassabb úgy. Előtte 2 hétig sima 6 volt az 5s után, és nem adott akkora pluszt(kb semmit, egyedül a formavilág volt nagyon új), igazából azért váltottam gyorsan 6 plusra mert abban tényleg van 1 plusz... ha a nadrágnak nagy a zsebe akkor leülni is kényelmes benne, nem okoz gondot. Én azt mondom a 7 plust vedd meg.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#162275) marcell2015 válasza Noxy (#162273) üzenetére


marcell2015
tag

Kb..: :DDD

(#162276) Franky2Ster válasza Clemi (#162268) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

5Ghz-én kapcsolódtál ?

(#162277) Noxy válasza marcell2015 (#162275) üzenetére


Noxy
veterán

Bingó! :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#162278) teguran válasza DM-Fan (#162260) üzenetére


teguran
tag

Várj még 3-4 hónapot és utána dönts! :)

(#162279) DM-Fan válasza teguran (#162278) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Az az igazság, hogy már egy éve várok. Már a 6S-t is azért vetettem el, mert meg akartam várni a 7-est. Szignifikánsan nem hiszem, hogy olcsóbb lesz a 7-es a következő telefon megjelenésekor, viszont akkor meg már megint ott lesz bennem, hogy csak várni kéne, amíg a következő generáció olcsóbb lesz és így sosem veszek semmit. :(

Komoly dilemma, nagyon vonz a nagy kijelző, csak tényleg attól félek, hogy kényelmetlen lesz "viselni", illetve hogy lépten-nyomon kiesik majd a kezemből. Nem tudom, mennyire tudom megszokni. A simával kapcsolatban viszont nekem is van olyan fenntartásom, hogy nem ugrok vele nagyot előre.

Get Moded!

(#162280) Noxy válasza DM-Fan (#162279) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor vegyél SE-t. Olcsóbb mint a 6S, de arra szintre ugrol vele. Ja és egy 7+ árán már majdnem 2 kapsz. + nem fog kiesni a kezedből.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#162281) Wajk válasza DM-Fan (#162279) üzenetére


Wajk
addikt

ez szerintem elég egyén specifikus. Véleményem szerint az segíthet a döntésben, hogy mi a használati szokásod. Nekem spec telefon, kamera, akksi a pereferencia, másodlagosan tartalomfogyasztás, GPS, stb...

Amennyiben sokat böngészel, videót nézel és szeretsz játszani a telón, akkor a nagyobb kijelző jól jön majd. Az biztos. Hátránya a kezelés és a "tárolás". Ha inkább az enyémhez hasonlóak az igényeid, akkor nem fogod kihasználni igazán a nagy kijelző előnyeit, de a méretből adódó hátrányokat viszont megkapod 100%-ban.
Hátha ez segít egy kicsit...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#162282) B-L-A-C-K válasza DM-Fan (#162260) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Felhasználó függő kinek mi jön be, de szerintem a legoptimálisabb méret az i7-nek van, 5S/SE szerintem túl kicsi, sokkal jobb a nagyobb kijelző, viszont a Plus-on meg böngészés játék jobb, viszont nem minden esetben 1 kezes telefon, zsebben főleg nyáron rövidnadrágban meg felejtős nálam. Én plus-t pl 2 hét után eladtam mert nem volt kényelmes. Így kizárás alapon i6/6S/i7 méret nálam a nyerő, ez kényelmesen elfér mindenhol, 1 kézzel is lehet használni, kijelző lehetne nagyobb, de jobb azért mint egy SE.

[ Szerkesztve ]

(#162283) DM-Fan válasza Noxy (#162280) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Na, SE-t biztos nem veszek. Bár szerintem sokkal szebb volt az a szögletes design, amit az 5 hozott (és az SE továbbvitt), de pontosan az a váltásom egyik oka, mert kijelzőméretben (is) lépni szeretnék fölfelé. Ezt már a sima i7 is megadja, ez biztos, ahogy a jobb kamerát is, mert a tárhelyet is (128 GB alá nem szeretnék menni).

Wajk és B-L-A-C-K: igen, valahol nekem is ezek körül keringenek a gondolataim, amiket írtok. Nálam elsődlegesen a tartalomfogyasztás (böngészés, Youtube) és az írásos kommunikáció (e-mail, Viber) a fő felhasználási terület (az asztali bluetooth hangszóró telefonról történő kiszolgálása mellett - emiatt kéne a sok tárhely), amelyeknél egyértelműen előnyt jelentene a nagy kijelző, beszélni kevesebbet szoktam. Ezért is komoly a dilemmám. Megoldom ugyan ezeket a jelenlegi i5-ön is, de érzem, hogy kicsi, tehát az SE is egyértelműen kiesik, akármennyire is szépnek tartom azt a design-t. Erre már valahol nyilván a sima i7 is megoldást jelentene, de érzem, hogy a Plus kijelzője még inkább adná magát. Csakhát a komfortérzete nem biztos, hogy jó lenne. Kéne még egy méret olyan 5,2" körül. :(

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#162284) B-L-A-C-K válasza DM-Fan (#162283) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha pl úgy mászkálsz hogy van nálad egy táska vagy oldaltáska akkor Plus is jó választás, csajoknak is azért van inkább Plus (vagyis többet látok ilyet mint kisebb iPhone-kat a kezükben), mert mindenhová ugye táskával mennek, belökik és kész.

Amúgy meg használt vonalon vegyél pl egy Plust, ha reális áron vetted, akkor kb ugyanannyiért el lehet adni újra ha nem tetszik esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#162285) lockdown90 válasza DM-Fan (#162283) üzenetére


lockdown90
senior tag

Jah meg ha a jovot nezed mer ugye jon az i8 nemsokara, akkor a 7 plusban levo 3GB ram jol fog jonni, mig a i7 csak 2GB van.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#162286) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Mindenképpen plus-t vegyél :))

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#162287) DM-Fan válasza lockdown90 (#162285) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Na igen, ahogy a Plus fullHD felbontása sem hátrány tartalomfogyasztás szempontjából, meg a hátlapi dupla kamera sem. Egyértelmű, hogy a technikai specifikációk mind a Plus mellett szólnak, ez nem is kérdés számomra. Csakhát amit ugye nem tudok, hogy hogyan fog viszonyulni a zsebemhez és a kezemhez. Ezt csak használat közben tudom meg, meg esetleg az itteni tapasztalatok alapján.

B-L-A-C-K: hát, férfi mivoltomból kifolyólag sajna nem vagyok az a retikülös típus, ahogy hasitasit se igazán hordok, munkámból kifolyólag sem. Öltönynadrág, zakó, illetve farmer a jellemző viseletem. Plusz félnék is, hogy a táskában minden védelem ellenére is karcolóna, sérülne.

Lehet hülyeség, de kéne egy dummy phone egy hétre, hogy tapaszaljam, hogy milyen a méret. Kár, hogy nem tudok ilyet szerezni sehonnan. Már komolyan eszembe jutott, hogy ki kéne vágni pozdorjalapból egy azonos méretű darabot és zsebre csapni. :D

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#162288) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Névjegy kezeléssel kapcsolatban szeretnék kérdést feltenni (iCloud, iOS 10...)

Gépen csoportokat alakítottam ki (pl. magán, céges,), telefonon viszont az egyes névjegyeknél nem látom ki melyik csoportban van. Új névjegy felvitelénél sem tudom a telefonon beállítani, hogy melyik csoportba kerüljön.

1. Lehet a csoportokat valahogy telefonról menedzselni, vagy csak asztali gépen tudom (icloud.com, illetve macOS névjegyek)? Ha felviszek egy új névjegyet telefonon, akkor most nem tudom csoportba sorolni.

2. Létezik olyan névjegykártya szkenner, ami segíthet abban, hogy a sok céges névjegykártyám egyszerűen bekerüljön a névjegyzékbe?

Köszi

-

(#162289) Parson válasza DM-Fan (#162287) üzenetére


Parson
addikt

Ha már ennyit filozofálsz rajta, akkor nem lesz egyszerü reális döntést hozni. Dobj fel egy érmét és el van döntve. :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#162290) Parson válasza Parson (#162289) üzenetére


Parson
addikt

*racionális

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#162291) Rage47 válasza DM-Fan (#162287) üzenetére


Rage47
veterán

ebayen vegyél dummy iphone 7 plust :D

(#162292) Clemi válasza Franky2Ster (#162276) üzenetére


Clemi
veterán

Igen azon.

(#162293) Fricy78 válasza DM-Fan (#162287) üzenetére


Fricy78
tag

Én rövidnadrágban hotdom a 7 plust, nekem nem esik ki. Én sima 7-ről váltottam fel. Sok mindenben jobb a plus amire én használom, azért váltottam. Ha a mérettel meg tudsz barátkozni (lehet lesz olyan nadrágod amiben nem tudod betenni) akkor a plussal jobban jársz hosszabb távon, ettől függetlenül a 7 is jó cucc.

"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odabaszol az ásóval, oszt haladsz tovább!"

(#162294) danilla


danilla
őstag

Masnak is szet van esve a hardverapro? (iOS 10.3.2)

Desktop nezet:

Mobil nezet:

https://twitch.tv/ddplayzone

(#162295) Clemi válasza Noxy (#162273) üzenetére


Clemi
veterán

Mindenre elég, mint ahogy például egy 300LE-s autó 140-150 Km/h sebessége is, viszont ha az adatai alapján képes a 240 Km/h sebességre is, de csak csak 150 a vége, azért csak kíváncsi lennék, hogy ennek mi az oka.....

(#162296) scabi78


scabi78
senior tag

Volt délután egy nem fogadott hívásom, mert nem voltam a telefon közelében és nem néztem meg amikor visszaértem. Van arra lehetőség – beállítás, akár app – hogy a nem fogadott hívás után 5-10 perccel jelezzen az 5s telefon? Előtte egy sony telóm volt és azon egy zöld led villogott, ez egy egyszerű és praktikus megoldás, ezt az egyet hiányolom az almás készülékből.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#162297) szekra válasza scabi78 (#162296) üzenetére


szekra
őstag

Az alkalmazasok nem férnek hozzá a Call log-hoz, tehát JB nélkül kizárt, hogy legyen barmilyen ilyesmi app ennek a megoldására.

(#162298) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok! Olyan tokban van a telefonom, amin az almás logónál lyuk van. Mikor levettem a tokot a telefonról láttam, hogy a nem fedett részeknél világosabb a hátlap. Nem lehet tisztitószerekkel sem eltüntetni. Ez másnál is előfordult már? Gondolkozok egy hátlap cserén, de hátlapot aliexpress-en vennék, gondolom olcsóbban megúsznám.

(#162299) allein


allein
addikt

Sziasztok. I6, feltöltöttem 220-ról, utána egy pár üzenetet küldtem iMessagen, lettem a telefont az asztalra és most nem regalál semmire, fekete képernyő. Szerintetek mi történhetett? Alaplap megadta magát?

Nem lehet bekapcsolni.

(#162300) Noxy - home+power működött, be tudtam kapcsolni :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#162300) Noxy válasza allein (#162299) üzenetére


Noxy
veterán

Ha töltöre dugod sem kapcsol be?
Vagy a Home+power gomb hosszan nyomására sem reagál?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.