Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162201) Diokhan válasza A guru (#162200) üzenetére


Diokhan
addikt

És ha 3 hónap után úgy döntök, hogy nem kérem, akkor simán visszamondom és mindenki megy amerre lát?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#162202) -secret- válasza Diokhan (#162201) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Pontosan. Viszont ha nem mondod le akkor vonja le automatikusan a következő havit.

(#162203) Clemi válasza A guru (#162200) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, elkezdtem használni... majd meglátom megtalálom-e ugyanazokat a kedvenceimet (magyarok is) amiket a Spotifyon már össze szedegettem listába.

(#162204) Diokhan válasza -secret- (#162202) üzenetére


Diokhan
addikt

Hát le vonni nem fogja tudni, mert nincs miről, de köszi szépen a választ! :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#162205) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,

Egy Iphone 5s icloud-os fiók zárolásával kapcsolatban kérnék segítséget.

Cégnél valaki használta a telefont, icloud fiókjához van csatolva. A telefon kuka, kijelző félig érintkezik. Egy gyári visszaállítást is nyomott rajta.
A telefon bekapcsolását követően, egy simkártyát raktunk bele, majd wifi hálózathoz csatlakoztattuk hogy tovább lehessen menni a menüpontokon ami egy vicc.. majd azután a régi icloud fiókját szeretné beazonosítani mivel még hozzá van rendelve, de az illető azt sem tudja már hogy létezik ilyen fiókja, a jelszaváról meg ne is beszéljünk.
Valahogy a fiókról le lehet választani a telefont? Reset nem oldja meg?

Üdv Á

[ Szerkesztve ]

(#162206) Diokhan válasza zakoss (#162205) üzenetére


Diokhan
addikt

Menjen fel az icloud.com-ra és ott kérjen jelszó emlékeztetőt az email címére. A jelszó emlékeztető után be tud lépni a fiókba, ott pedig utána el tudja távolítani az eszközt.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#162207) Noxy válasza Diokhan (#162204) üzenetére


Noxy
veterán

Ha nincs b.kártya az Apple fiókodban, akkor 3 hónapig ingyenes sem lesz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#162208) vasi89 válasza zakoss (#162205) üzenetére


vasi89
addikt

nem. ennek pont ez a lényege. Jelszóemlékeztető tud segíteni, ennek a pontos menetét annyira nem vágom de asszem az apple support tud segíteni. Ha a fiókhoz tartozó email cím jelszavára sem emlékszik akkor ott is tud emlékeztetőt kérni.

(#162209) B-L-A-C-K válasza zakoss (#162205) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Teljes visszaállítás előtt ha nem jelentkezik ki valaki az iCloud keresésből akkor kérni fogja mindig a fiók jelszavát. Kérjen a fiók tulajdonosa új jelszót apple oldaláról, ha nem tud akkor ha megvan a készülék számlája, akkor elvileg APR-be tudják orvosolni, ha nincs meg nem lehet vele mit kezdeni.

(#162210) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

A checkcoverage.apple.com helyesen jeloli a keszulek szinet? Akarok venni egy space grey 6S-t, amit ezustnek mutat az oldal (de legalabbis feher az elolapja).

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#162211) Tibee86 válasza r4z (#162210) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem.

(#162212) szekra válasza Tibee86 (#162211) üzenetére


szekra
őstag

Ahányszor eddig én vettem és lecsekkoltam mindig helyesen jelölte.

(#162213) pellesmartin


pellesmartin
tag

Ma beszéltük pár taggal a 6 S Plus vásárlásom
Végül 64gb Telenor,0 perces gyári fóliás,gyári dobozos gyári 1év garancia papírokkal. Mondta az eladó hogy visszacserélt készülék. Pénteken érkezik meg,ha valami nem megy hozzátok fordulok,ez az egyik legsegítőkészebb topik.. :R :R :R

(#162214) danilla válasza pellesmartin (#162213) üzenetére


danilla
őstag

"az egyik legsegítőkészebb topik.."
Ezzel paran biztosan vitaba szallnanak ;]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#162215) univerzita


univerzita
addikt

Akik már tesztelik a 11-est( béta) már állítólag benne van a Dark Mode ( de még nem ezen a néven).

(#162216) fordfairlane válasza univerzita (#162215) üzenetére


fordfairlane
veterán

Lesz benne új fájlkezelő is, mégis mindenki ezzel a dark mode-dal jön. Ennyire át akartok állni a sötét oldalra? :))

x gon' give it to ya

(#162217) univerzita válasza fordfairlane (#162216) üzenetére


univerzita
addikt

Állítólag kíméli a szemet és talán a aksit.

(#162218) Rage47 válasza univerzita (#162215) üzenetére


Rage47
veterán

Night Shift - szemkímélés
nincs Dark Mode, csak színek inverzálása

(#162219) lugosi válasza Diokhan (#162199) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyébként az apple music-kal is simán meg tudod csinálni (régen míg csak 1 gigás mobilnetem volt, én is így használtam), hogy hozzáadod azokat a zenéket a saját könyvtárhoz, amit hallgatni akarsz, megjelenik mellette egy felhő ikon, és bármikor le tudod tölteni a telefonra offline hallgatásra.
Később én azért álltam át a streamelésre, mert a kocsiban használom a legtöbbet, és ott sokkal kevésbé konkrét albumokat hallgatok, mint inkább játéklistákat vagy rádiókat.

(#162220) lugosi válasza Rage47 (#162218) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"nincs Dark Mode, csak színek inverzálása"

Úgy tűnik nem így van, mivel az ikonok színe maradt normál, csak ahol fehér mögötte a háttér, ott ahelyett fekete lett.

(#162221) mukibuci válasza lugosi (#162220) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

smart inverz mód, a képeket nem invertálja, de pl Messengerben nem tökéletes

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#162222) lugosi válasza mukibuci (#162221) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na, ez érdekes. Akkor vagy kinövi magát ebből egy jól működő sötét téma, vagy nem.

(#162223) DJosef válasza lugosi (#162222) üzenetére


DJosef
őstag

Figyeljetek meg, hogy ha valoban lesz OLED kijelzos iPhone akkor csak arra lesz elerheto a valodi dark mode. 🤗

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#162224) mukibuci válasza lugosi (#162222) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ez igy kvázi használhatatlan, valamint csúnya is :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#162225) adise válasza mukibuci (#162221) üzenetére


adise
őstag

updatelni kell hozzá a progikat is hogy jol mukodjon. A gyári appokban jó. Valoszinu őszig megoldják a nagyobb progikban is.

(#162226) mukibuci válasza adise (#162225) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a gyári üzenetek app is undoritoan néz ki inverzben

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#162227) söncö válasza DJosef (#162223) üzenetére


söncö
tag

Osztom a nézeted :)
De ez a "dark mode" inkább színtévesztőknek készült mintsem annak aminek mi szeretnénk hinni.

(#162228) Clemi


Clemi
veterán

Most lehet hogy hülye kérdés, de megkérdezem. A telefonhoz 1A-es töltőt adtak, viszont több helyen láttam kihangsúlyozni, hogy ez biza egy 2,4A-es "iPhone charging and data cable" .. most akkor ha egy 2A-es töltőre teszem a telót, a 2,4A-es lighting kábellel, valamivel gyorsabban fog tölteni, vagy az akku áramköre mindenképp leszabályoz?

(#162229) Ragnar95 válasza Clemi (#162228) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPhone 6 és újabb készülékek képesek 2.1A-t felvenni, régebbiek 1A-re leszabályoznak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#162230) W h o z Z y


W h o z Z y
tag

Sziasztok!
Keresnék egy embert aki javít iphonokat!
Lenne egy 5s kijelzővédő üveg,akksi csere meg egy kis ház javítás,
Fagyalo-t nem találtam keresőbe,esetleg tud valakit itt a ph-n?

Killed by WhozZy!

(#162231) dmad válasza W h o z Z y (#162230) üzenetére


dmad
aktív tag

Petiphone

Fagyallo
Mindkettő megbízható (nekem legalábbis mindkettő korrekten segített)!

Élj úgy, hogy.......

(#162232) general


general
addikt

Hali. Új vagyok még. Be tudom állítani manuálisan a havi fordulónapomat, hogy lássam a mobilnetet, hivasidot, hasonlókat? Látom az opciót, de ezt a teló magától csinálja? Úgy értem magától nullaz a szolgáltató alapján vhogy? Mert nekem pl. 25-én van havi zárás.

(#162233) Kbali válasza general (#162232) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak manuálisan lehet nullázni.
Egyébként szolgáltatói appok szokták tudni.

[ Szerkesztve ]

(#162234) B-L-A-C-K válasza general (#162232) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak visszaállítani tudod alapra (legalul statisztika visszaállítása), magától nem nulláz. 25-én nullázd le mindig.

(#162235) Noxy válasza general (#162232) üzenetére


Noxy
veterán

Nem, de erre miért nem használod a szolgáltatód alkalmazását?
Abban pontosan látsz mindent.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#162236) general válasza Noxy (#162235) üzenetére


general
addikt

Mert egy fos, utálom. 😀 Az ios-é is harmatos, valljuk be.

(#162237) Noxy válasza general (#162236) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor stopperolj minden beszélgetést, +számolgasd az adatot a számológéppel.
25.-re meg állíts be jelzést a naptárba.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#162238) T.ati


T.ati
tag

Sziasztok!

Van lehetőség kikapcsolni a Safariban, hogy balról jobbra suhintás esetén ne menjen vissza az előző oldalra?

(#162239) radi8tor válasza T.ati (#162238) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs. Ez nem Safari funkció, hanem iOS minden alkalmazásánál működik.

⭐ Stella

(#162240) Diokhan válasza T.ati (#162238) üzenetére


Diokhan
addikt

Szerintem nincs...!

(#162239) radi8tor: Nekem eddig a facebook appon kívül sehol nem sikerült tapasztalni a dolgot, pedig hasznos lenne. Speciel nekem a safariban sem működik. lehet, hogy valami ki van kapcsolva nálam?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#162241) Cathfaern válasza Noxy (#162235) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szolgáltató appjában nem látom, hogy milyen app ette meg az adatforgalmamat az elmúlt hónapban :)

(#162242) radi8tor válasza Diokhan (#162240) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Instagramban is lehet swipe-olni.
Kamera appban is lehet (felvétel módját változtatod vele).

Cathfaern: Beállítások / Mobilhálózat.
Legörgeted alulra és látod alkalmazásonként mennyit fogyasztották a mobilnetet. Ennél miért kell jobb? (igaz nem szabad elfelejteni hó végén lenullázni)

-secret-: ja beállításoknál is vissza lehet swipe-olni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#162243) -secret- válasza Diokhan (#162240) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem kb. mindenhol működik.

(#162244) Cathfaern válasza Clemi (#162167) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én alapvetően arra szolgálom, hogy ami zenét akarok hallgatni, azt kikeresem és direktben azt hallgatom, szóval a mindenféle rádió meg ajánló funkciókkal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. De a fenti felhasználásra én semmi különbséget nem éreztem a kettő között, jó egy évig spotifyztem, aztán mikor kijött az apple music váltottam rá, de igazából semmi különbséget nem tapasztaltam. Spotify kliense sötét, apple musicé világos, kb. ez volt a legnagyobb eltérés :)

(#162245) nofi


nofi
őstag

Szerintetek mit lehet csinálni akkor ha a Reminders gyári app rakoncátlankodik? Az egész telefon angol nyelvre van beállítva, de mióta áthoztam a mentésemet egy másik készülékre a Reminders magyarul van. Nem is ez a legnagyobb probléma, hanem, hogy már több értesítést is elfelejtett jelezni. Újraindítás már volt, clean installt szeretném elkerülni. :F

Xbox GT: nozsolt

(#162246) Diokhan válasza radi8tor (#162242) üzenetére


Diokhan
addikt

Instát most próbáltam, abban működik. Beállításoknál csak a vissza gombbal tudok vissza lépni, swipe nem működik, safariban úgyszintén nem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#162247) Cathfaern válasza radi8tor (#162242) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"(igaz nem szabad elfelejteni hó végén lenullázni)"
Pont ez a gondom :) De túlélem, csak tényleg annyi kéne, hogy be lehessen állítani egy napot amikor magától lereseteli. Mert nem akarom rendszeresen nézegetni, csak időnként van egy-egy újabb játék vagy app, ami sokkal több adatot forgalmaz, mint szerintem reális lenne, és csak azt veszem észre, hogy hopp elfogyott a mobilnet. Ilyenkor jó ha rá tudok nézni, hogy mi az, aztán vagy letiltom a mobilnetről vagy letörlöm vagy odafigyelek amikor használom. De ha nincs havonta resetelve, akkor ugye nehéz kibogarászni, hogy pont most mivel volt a gond. Egyelőre megoldás, hogy állítottam be havi értesítést magamnak, hogy reseteljem le, de lássuk be ez nem túl elegáns :N

(#162248) szekra válasza nofi (#162245) üzenetére


szekra
őstag

Nekem is angol a telefon, de a Reminders magyar valamiért.. Amúgy pont ugyan ez volt nálam is, sokat próbálgattam, de amire nekem kellene arra nem tudom használni.. Ezért tértem át a gyári Calendar app-ra, mivel ott tökéletesen működnek az emlékeztetők.. :U

(#162249) nord_ válasza Cathfaern (#162247) üzenetére


nord_
veterán

Ezt letöltöd, és mindig nullázza adott időben az adatforgalmat. Widgetet kiteszed, teljesen kellemes megoldás. Nem, a telefonhívásokat nem méri, és az alkalmazásokat se figyeli, de ahogy látom, most már leginkább a hó végi resetelés csak a gond. :)

(#162250) nofi válasza szekra (#162248) üzenetére


nofi
őstag

Kipróbálom akkor a Calendart, Reminders meg marad akkor családi bevásárlólistának :DDD Anno Cleart használtam ilyen célra, nagyon szerettem, de az iCloud synccel voltak egy időben bajok, most ahogy nézem már nem is frissítik :(

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.