Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#148501) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Kicserélték a telefonomat. Első indításnál nem tudtam az iCloud mentést visszaállítani, mert a telefonon korábbi verzió van, mint a mentésen, tovább menni sem lehetett, ezért új telefonnak állítottam be. Felraktam a 10-st. iCloud biztonsági mentést, hogy tudnám visszaállítani, mert most az új telefon miatt, utolsó mentésnél Soha látszik. Lehet, hogy teljes visszaállítást kell csinálnom és most már a friss szoftver miatt megy majd a visszaállítás?

[ Szerkesztve ]

(#148502) Tottinho


Tottinho
csendes tag

I5-ről I5S-re váltottam.
Az I5-ösömet elszeretném adni, előtte Beállítások -> iCloud -> Kijelentkezés és Beállítások -> Visszaállítás -> Összes tartalom, beállítás törlése, mást ezen kívül kell még beállítanom? :)

(#148503) puding9 válasza -Ben- (#148431) üzenetére


puding9
csendes tag

Üdv küldőtt képet nem a legjobb ez mennyire vészes?

[ Szerkesztve ]

(#148504) kleinguru válasza TechN7ne (#148486) üzenetére


kleinguru
addikt

Arra nincs jb, én nem tenném fel.

Értem a kérdésed, azt használd, amit linkeltem, nem kell kínlódni a tanusítvánnyal.

Jah és ne frissíts!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#148505) nofi válasza Tottinho (#148502) üzenetére


nofi
őstag

Find My iPhone-t és az iMessage-et is kapcsold még ki

Xbox GT: nozsolt

(#148506) Pityke78 válasza Pityke78 (#148496) üzenetére


Pityke78
őstag

iTunes reinstall megoldotta a problémát........... Köszi

[ Szerkesztve ]

(#148507) Tottinho válasza nofi (#148505) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Ezeket pontosan itt:
Beállítások -> iCloud -> Iphone keresése -> és itt kikapcsolom
Valamint Beállítások -> Üzenetek -> iMessage és itt kikapcsolom?

[ Szerkesztve ]

(#148508) TheMarci válasza Tottinho (#148507) üzenetére


TheMarci
addikt

iMessaget fölösleges kikapcsolni, olyan, mintha a kívószámkijelzést kapcsolgatnád, csak egy opció, hogy küldjön -e iMessaget, vagy nem.

Egyébként ennyi a teendőd: https://support.apple.com/hu-hu/HT201351

Do You Dream?

(#148509) buci30


buci30
addikt

Tud valaki.oylqn ceruzát iPhone 6S-hez amit próbált vagy tuti jó jegyzeteleshez?
Mert az istyle boltba amit mutattak az igen gyatra volt.
Tehát kb olyan szintű kéne ami a Samsung Note-hoz van hogy könnyen jegyzetelsz megbeszélésen stb

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#148510) nofi válasza TheMarci (#148508) üzenetére


nofi
őstag

Nekem volt már úgy, hogy ex-iPhone-os kollégámnak nem tudtam üzenetet küldeni, mert nem volt bekapcsolva az SMS küldése sikertelen iMsg helyett funkció nálam és folyamatosan iMsg-ként próbálta elküldeni neki. Újra felvettem a névjegyet és többé már nem volt gond, de emiatt én mindig javaslom a kikapcsolást az adott eszközön

Xbox GT: nozsolt

(#148511) Newyorker


Newyorker
addikt

Valaki JET BLACK tulaj? Kérdésem lenne, h hogy látják x használat után mennyire karcolódik?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#148512) galaxys80 válasza galaxys80 (#148368) üzenetére


galaxys80
veterán

Megcsináltam a gyári visszaállítást tegnap. Ma délutánig többször is teszteltem a naptár jelzéseit és tökéletesen működött.
Aztán nemrég megint cseszett jelezni. :W
Sőt a gmail app sem jelzett délben egy mailt. Csak akkor láttam, hogy jött levelem mikor beléptem az appba.
Nálam úgy ahogy van egy nagy sz.r az értesítések az IOS 10-ben.

(#148513) w333 válasza galaxys80 (#148512) üzenetére


w333
félisten

Durva :(

(#148514) kisapa

Az hogy a Bluetooth -n keresztüli adatküldést nem támogatja az Apple ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#148514) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Van egy iphone6-osom és szerettem volna képeket másolni róla bluetooth-on keresztül. A párosítás sikerül de amikor csatlakozni akarok azt írja, hogy nem támogatott. Mi lehet a gond.Az okosórát és az autó kihangosítót tudom használni.

(#148515) Diokhan válasza kisapa (#148514) üzenetére


Diokhan
addikt

Amennyiben iPhone-iPhone között szeretnél képet küldeni, akkor arra megfelelő opció az AirDrop. Ha másik androidos készülékre szeretnél küldeni képet, az nem lehetséges. Arra javaslom inkább a Viber- messenger appok egyikét wifin. Egyszerűbb.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#148516) szekra válasza galaxys80 (#148512) üzenetére


szekra
őstag

Akkor user error lesz, tegnap óta direkt teszteltem, nálam működik.

(#148517) HUTCHDB válasza galaxys80 (#148512) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jól beszélsz, nálam is szar az értesítés! 10.0.2

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#148518) galaxys80 válasza szekra (#148516) üzenetére


galaxys80
veterán

Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy user error. :(((
Tegnap csináltam gyári visszaállítást.
Ez nem android, hogy az ezer féle beállításnál valami nem klappol.
Egyszerű, mint a faék. Naptárba bejegyzés beír, értesítések engedélyez.
Lassan 3 éve használok IOS-t. Egészen IOS 10-ig tökéletesen működött.

Gmail-es naptárt tesztelted?

Meg mi az user error abban, ha valami egyszer működik egyszer meg nem? :(((

[ Szerkesztve ]

(#148519) buci30


buci30
addikt

Erre valaki vagy nem létezik csak iPad-ra?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#148520) szekra válasza galaxys80 (#148518) üzenetére


szekra
őstag

Naptár alkalmazást használtam, ami össze van kötve a gmail fiókommal, szóval igen, a gmailes fiókomba rögzítettem az eseményt, ha ez a kérdés. Tegnap beállítottam, hogy adott napon értesítsen (ma), ez megtörtént, illetve most az előbb azt, hogy esemény előtt 5 perccel. Ez is működik. Gmail appot használom továbbá levelezéskor, ma többször is kaptam pusht, nálam ez is rendben van. Ezért írtam, amit. 4G/LTE rendben?

Nálam egyedül mint mondtam a helyhez kötött értesítések nem működnek, ami viszont engem is zavar.

Szerk.: Gondolom Beállítások->Naptár->Fiókok->Gmail-> Új adatok begyűjtése Push-ra van állítva

[ Szerkesztve ]

(#148521) agabe válasza pinnacle (#148501) üzenetére


agabe
addikt

Teljes visszaállítás és utána már menni fog a mentés visszatöltése icloudból.

(#148522) w333 válasza szekra (#148516) üzenetére


w333
félisten

Ez egy szifon vagy nem ? :U

Soha nem gondoltam volna hogy ezen is lehet "user error" :o

Maga a rendszer egyszerű mint a faék, ha valakinek valami nem működik szerintem inkább a rendszerben keresendő a hiba és nem a felhasználóban ! :)

(#148518) galaxys80

De neki i6S van ... neked pedig i6, a rendszer minimálisan azért különbözhet !

(#148520) szekra

Maga a Gmail alkalmazás IOS -re ez sajnos ilyen, illetve a Push sem mindig működik ezzel én is szenvedtem mert nem időben jöttek az emailek csak akkor ha elindítottam az alkalmazásét ! :(((

Ajánlom hogy használjátok a beépített iCloud Email alkalmazást a Gmailt pedig irányítsátok át az iCloud email címetekre, nálam ez a megoldás volt a legjobb ... magyarul kapod a Gmail levelet amit azonnal küldi az iCloud Email címedre :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#148523) nord_ válasza szekra (#148520) üzenetére


nord_
veterán

Akkor ott valahol a Gmail-iPhone közötti úton van a hiba. Azt meg a fejlesztőkön kívül senki se fogja tudni megmondani, pontosan hol...
Egy biztos: az iCloud és (a céges) ExChange naptár tökéletesen megy iOS 10 alatt is.

(#148524) szekra válasza w333 (#148522) üzenetére


szekra
őstag

Óóó, hidd el, hogy lehet. ;]

Nekem mondom működik azonnal a push Gmaillel, nem volt vele bajom amióta csak iOS-t használok (ha nekem címezted).

(#148525) -Ben- válasza puding9 (#148503) üzenetére


-Ben-
veterán

Elég rossz minőségű a kép, de még így is bőven jól látszik a probléma. Ez semmiképp se normális, viszont azt nem nekem kell eldöntenem, hogy ez őt mennyire zavarja.. :) Ha nagyon és van pénze, akkor vigye szervizbe, ennyi.. ;)

(#148526) oszy válasza kisapa (#148514) üzenetére


oszy
veterán

Ezek támogatják az AirDrop-ot:

- iPhone 5 vagy újabb
- iPad Pro
- 4. generációs vagy újabb iPad
- iPad mini vagy újabb
- 5. generációs vagy újabb iPod touch

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#148527) puding9 válasza -Ben- (#148525) üzenetére


puding9
csendes tag

Annyira nem zavarja csak hogy nem e fog beszarni egyszercsak az egész? Mivel el szeretné adni és elég kedvező az ára ezét gondoltam hogy lehet megérné csak ha képernyőt kell cserélni akkor az úgy már elég húzós.

(#148528) HUTCHDB válasza w333 (#148522) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem is at van iranyitva a gmail icloudra, es nem mukodik jol.
A gyari (icloud) mail nem jon meg, csak tobb egyszerre es van ami orak utan csak.
A gmail app hibatlanul mukodik, csak az a bajom vele, hogy nem lehet a hangot cserelni, pedig a beepitett jelzes kritikan aluli "hangerovel szol", amit en egyszeruen nem hallok meg, pedig 7plus-szom van, ami joval hangosabb, mint a korabbi modellek.
Mivel ledes visszajelzes sincs (nem tudom miert kell e teren is makacskodni) igy allandoan nyomkodom a home (virtulis) gombot, hogy mirol maradtam mar le megint...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#148529) Tottinho


Tottinho
csendes tag

A Chrome miért jelenik itt így meg?

Ha felfelé húzom akkor pedig megnyitja, és a zárolt képernyőn is ott van a bal alsó sarokban a kis chrome ikon. Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni? :)

[ Szerkesztve ]

(#148530) kertsa válasza Horovic (#148445) üzenetére


kertsa
senior tag

Mert, biztos nem voltam érthető :) iPhone SE-re van ilyen tok?

(#148531) -Ben- válasza puding9 (#148527) üzenetére


-Ben-
veterán

Általában ezek a sárga foltok/csíkok a ragasztás miatt vannak. Azt nem tartom valószínűnek, hogy az egész kijelző bedögöljön hirtelen...
Ám nyilván én se vagyok jós és közelről kellene látni a mobilt.. :)

(#148532) Mykl


Mykl
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne
1. Rendeltem egy iPhone 7 Pluszt ami holnap megérkezik. Ennél a szériánál van a csomagoláson fólia, vagy honnan tudom ellenőrizni hogy bontatlan a készülék?
2. Biztos sokszor volt már téma de mit javasoltok, az akkumulátor első használatának. Azonnal töltő 10 órán át. vagy elsőnek merítse le az ember és utána töltő!

Köszi
Mykl

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#148533) -secret- válasza Mykl (#148532) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

1. Van a csomagoláson fólia = bontatlan

Bekapcsolod, szériaszámot ellenőrzöd, ha 1 év múlva jár le a gari akkor Te aktiváltad elsőként.

2. Nem kell kisütni ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#148534) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Másnak is csinálja az ISO 10 (6- 16gb) , hogy napközben 1-2 alkalommal le kell némítanom a telefont... az oldalsó pöcökkel.
De van amikor már első alkalom után is némán marad hiába nyomom vissza a pöcköt... amíg nem restartolom a telót addig végig néma bármit is csináljak... hát faszom eldurran ilyen szarházi hibákat benne hagyni.
Tenném vissza a 9-et!!! De akkor minden nap a 10ért rinyál a rohadék!!

Illetve

Híváskor főképernyőn van akinek NAGY egész kijelzőre kiteszi a képet amit beállítottam van amikor fekete háttér és csak egy kis karikában van a kép... ezt is mi a alapján dönti el ?? (igaz ez már ISO 9-en is rossz volt)
Hogy lehet beállítani hogy nagy legyen ? :W
Köszi előre is

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#148535) puding9 válasza -Ben- (#148531) üzenetére


puding9
csendes tag

Értem köszönöm a segítséget :)

(#148536) szekra válasza Kiskokó (#148534) üzenetére


szekra
őstag

A nagy kepnel nem tudom szamit-e, de en gmailes kontaktokat szinkronizaltam es ugy raktam hozzajuk kepet. Igy mindig nagy marad.

(#148537) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Ha valaki elveszíti a telefonját, vayg épp ellopják, akkor lehet olyat csinálni, hogy távolról (neten keresztül) visszaállítsd a gyári beállításokat, vagy töröljön minden adatot a telóról?

Köszi

(#148538) TheMarci válasza Pityke78 (#148537) üzenetére


TheMarci
addikt

Amíg van rajta net, és be volt kapcsolva a find my iphone, igen.

Do You Dream?

(#148539) csacsi67 válasza Pityke78 (#148537) üzenetére


csacsi67
addikt

(#148540) Pityke78 válasza csacsi67 (#148539) üzenetére


Pityke78
őstag

Szuper, köszönöm

(#148541) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Hogyan tudok angolul diktálni? Magyar a default nyelv, kiváló a magyar diktálás, de angolul is gyakran kell üzenetet küldenem, és az angol szavakat nem veszi, átalakítja őket értelmetlen magyar szavakká. Tud valaki megoldást?

(#148542) Sipka81 válasza Kiskokó (#148534) üzenetére


Sipka81
tag

akinek a képe nem jelenik meg nagyban, ott menj rá a névjegynél a kép szerkesztésére, kicsit nagyíts rá vagy változtass a kivágáson és mentsd el, utána jó lesz! ;)

(#148543) Sipka81 válasza NeoExDeath (#148541) üzenetére


Sipka81
tag

magyarul hogy diktálsz? hol tudom beállítani? kell valamilyen külön app hozzá vagy tudja alapból? :F

(#148544) C4mp3r válasza NeoExDeath (#148541) üzenetére


C4mp3r
addikt

angol keyboardnal angol a dictate a magyarnal magyar

(#148545) bnorci71


bnorci71
addikt

hogy lehet az, hogy az App Store 100mb zabált a mobilnetből holott semmit nem töltöttem le :F

ami felkerült a telefonra progi az itthon wifin

most kilőttem, hogy ne hazsnálhassa a mobilnetet
I5S 9.3.5 IOS

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#148546) HUTCHDB válasza Sipka81 (#148542) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nalam mukodik a "trükk"! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#148547) Scholes9 válasza kertsa (#148530) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Gondolom nincs, de szerintem jobban teszed, ha valami normális tokot veszel pl Spigen. Speedshopnál remek áron vannak és eredetiek természetesen :) Én imádom a Crystal Clear Ultra Spigen tokomat. Nemrég képernyővel lefelé esett a telefon a kőre és egy karcolás nem lett a tekefonon. Már ezért megérte megvennem hozzá :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#148548) nzolo76 válasza galaxys80 (#148512) üzenetére


nzolo76
tag

Gmail appot nem használok, de az üzenetek (whatsapp, email, imessage, messenger) hol jeleznek hol nem. Én is a 10.0.2 hibájára gyanakszom.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#148549) nzolo76 válasza buci30 (#148509) üzenetére


nzolo76
tag

Igaz én nem jegyzetelek sokat, de ezek közül nekem a dash van. Szeretem precíz pontos. De lehet jobbak a bluetooth-os változatok, pl a snap.
iStyle-ban vettem.

[ Szerkesztve ]

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#148550) ittakary


ittakary
nagyúr

de fasza, megkérdeztem az eladót hogy van-e rajta Apple logo, de azt mondta nincs, ti is megijesztettetek, hogy nincs, mivel olcsó "tré" tokot választottam, erre ma hozta a posta:

fullos Apple logós egész minőségi tokok jöttek :C

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.