Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) gyurczy válasza Toobee (#40861) üzenetére


gyurczy
őstag

(#40861) Toobee Hát, ha tologatással tovább nem tudsz javítani, akkor eszköz és kábel. Emlékszel, nálam is mindegy volt hová toltuk az FS 189-et, mondjuk ott a doboz sajátja volt az, amit ki akartam küszöbölni.

(#40862) bajnokpityu Ahogy mondod. Megfejelem azzal, hogy eddig sem jártam moziba, ezek után meg pláne nem fogok. :D

(#40865) xtremetuning Én eleve hullán érkeztem, meg meg is voltam szeppenve kicsit. Legközelebb lesz rajongás is, most inkább volt letaglózó az élmény. :DDD

(#40880) Toobee Bizony-bizony! :K Csövest téma kifejezetten tetszett, főleg úgy, hogy az Emo DAC is hozzá tette a magáét. Jóság volt.

(#40887) Tonyo Mi köszönjük a szíves vendéglátást. Majd a palackozott árúról kérek feedback-et. ;) Zsebrádiót felejtsd el, tetszetős kis hang van nálad.

Más: Már öcsémnél a portéka és úgy néz ki a hazafuvarra is lesz megoldás. Még a végén megint lesz itthon egy kis zörej? :DD

(#40902) Oldfighter válasza Dorian (#40900) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Akkor úgy fogalmazok, hogy mennyire koncert, illetve filmfüggő. És akkor a musicalt meg se említeném. :D

Viccet félretéve, a két modellnek más-más a karakterisztikája. Mi, nem tudunk abban dönteni, hogy neked melyik tetsszen, viszont mint középkategóriás készülékek, csalódni nem fogsz bennük ha megfelelőek a körülményeid. Használtan tény és való nagyobb vasakba is beruházhatsz. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40903) Dorian válasza Oldfighter (#40902) üzenetére


Dorian
félisten

Ez így van. Én is agyaltam már sokat, hogy a Denont lecseréljem "filmesebb" erősítőre, mert zenét nem azzal hallgatok, koncertfilmet pedig igen ritkán. Igazából teljesen elégedett vagyok most is, csak a kíváncsiság. Így árán felül nem cserélnék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40904) Oldfighter válasza Dorian (#40903) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Én se cserélném le, mert ugyanúgy kedvelem a Denonok hangját, mint mondjuk a másik "végleten" lévő Harman Kardonét. :) Én nem is nagyon tudnék ideális modellt birtokolni, mert elégé szerteágazó az érdeklődési köröm. Meglátom mire megyek majd a Marantz-al, mint a jelenlegi kiszemelt áldozattal ami úgymond mindenevő, viszont ha a bemutatóteremben, normális körülmények közt meghallok egy másik márkát, mely jobban tetszik, nem fogok elzárkózni tőle, mondjuk csak azért, mert nem szólt akkorát valamelyik hangeffekt. Helyette viszont Charlie Watts hozzám vágta a dobverőit. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40905) Pan21 válasza Oldfighter (#40899) üzenetére


Pan21
csendes tag

igazából mindkettő fontos zene is meg film is, de talán a film fontosabb.
a hangfalaim nem tudom mennyire mondható komolynak, de sikerült beszereznem egy JBL ES90 ES25C ES30 hangfalszettet és ehhez szeretnék venni egy jó kis erősítőt...

[ Szerkesztve ]

(#40906) lemmy9 válasza BBéci (#40897) üzenetére


lemmy9
őstag

Világos, csak a szemét akartam felnyitni. :Y

Szerintem!

(#40907) Oldfighter válasza Pan21 (#40905) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nyugodtan nevezhető komolynak. Általában H/K társítható hozzá, de az Onkyo "brutalitása" is kihozza belőle az állatot. :) Azonban ez nem feltétlen jelenti azt, hogy ne lehetne más márkájú erősítőkkel változtatni a keménységén. Faramuci művelet ez, de olykor igen hasznos. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40908) #09634560 válasza Pan21 (#40905) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor Harmann/kardonn 255 feletti vagy Onkyo 6xx lesz jó cimbora hozzá. Másokkal is jol szól (Pionee 8(xx-is oké lene pl.) csak nekem ezek lennének az elsődllegesek.
Ja és messze nem komolytalan: HD-ra is alkalmas, kábelt is jobbat kell venni hozá.

[ Szerkesztve ]

(#40909) BBéci válasza lemmy9 (#40906) üzenetére


BBéci
titán

A meglévő hangdobozszetthez végképp felesleges lenne a Pioneer korábbi zászlóshajója.
Az viszont egyértelmű, hogy hatalmas baklövés, kidobott pénz lenne bármelyik felsorolt erősítő megvásárlása.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40910) #09634560 válasza BBéci (#40909) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem is...
ES90-est nem raknék 25 nm. alá és középkategória illik hozzá, akármilyen nagy az ES90.. még tán a 717 illene a legjobban de ha futja a a 818-ra, annak árán megkapható ez is.

[ Szerkesztve ]

(#40911) ricsik válasza #09634560 (#40910) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem jobban illene hozzájuk féláron egy régebbi : [link]

(#40912) BBéci válasza ricsik (#40911) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40913) Patice válasza xtremetuning (#40869) üzenetére


Patice
nagyúr

"Most már nekem kell elkezdeni hozzátok eljárni fülelni."

Jövő héten nálam lesz pár este lehetőség... egyeztethetünk! :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40914) gyurczy válasza xtremetuning (#40869) üzenetére


gyurczy
őstag

Hát baszki, ezek után nehéz lesz bármit is mutatni, de megpróbáljuk. :D

(#40915) ProdyG


ProdyG
senior tag

gyors kérdésem lenne:
MA BX6 hangfalpáromhoz adtak tüskéket, meg kis gumibogyó talpakat is. leírás szerint a tüske kell szőnyegre, a bogyók meg laminált padlóra (hogy azt ne karcollja a tüske). nekem laminált van. jó a gumibogyó? vagy mit tegyek? köszi

(#40916) Toobee válasza ProdyG (#40915) üzenetére


Toobee
veterán

Tüske, alá réz pénzérme.

https://barbieripnk.hu/

(#40917) Dorian válasza ProdyG (#40915) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nem valami gagyi a laminált padló, és nem húzkodod rajta, akkor nem lesz baja a tüskéktől. A gumibogyókból meg főzz szörpöt :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40918) #09634560 válasza ricsik (#40911) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én is egyetértek, és van 875 is...

(#40919) Patice válasza ProdyG (#40915) üzenetére


Patice
nagyúr

Esetleg majvágathatsz alájuk gránit lapot és arra mehetnek a tüskék.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40920) ricsik válasza #09634560 (#40918) üzenetére


ricsik
őstag

Én is láttam, de az említett dobozokhoz már soknak tartom, ill. drágább is.

(#40921) Sedwick26


Sedwick26
tag

Sziasztok!

Sajnos napok óta szívok egy egyszerűnek vélt beállítással, ami nem más, mint HDMI kábellel hang átküldése AV erősítőre. Nem nagyon szoktam tanácsot kérni, inkább keresgetek googlin stb. Most is túl vagyok ezen a fázison, de eddig semmi használható. Végeredmény szerintem az lesz, hogy "rakd újra a gépet"- amit nem akarok, kb 1 hónapos win7 64bit van rajta, tehát ha lenne más megoldás, az nagyon felemelő volna.

A helyzet:

- win7 64bit
- ati HD7750
- GA-MA770 alaplap
- X2 5000+ proci
- STR-DG820: [link]

Legújabb ATI catalyst, és legújabb Realtek van a gépen.
Letöltöttem a Realtek honlapjáról az ATI HDMI Audio Device-t : [link]....... Itt kezdődik a probléma.

Nem tudom telepíteni a programot, mert a telepítés vége előtt kiírja, hogy:
"Nem található a jelen eszközmeghajtó programcsomag által támogatott eszközmeghajtó."
Így kilép a telepítésből. Független, hogy az erősítő be van e kapcsolva arra a bemenetre vagy nincs. Ha be van, akkor monitorként értelmezi az ATI és meg is jeleníti a catalystban azt.

Google-ban a következőket találtam és próbáltam ki:

- nem 64bit-es drivert töltöttem le - találtam Vista 64/7 64bit-est R270---ugyan azt írta ki
- töröljem le a realtek és ATI drivert és csak az ATI HDMI Audio Device-t rakjam fel----ugyan azt írta ki
- biosban tíltsam le az integrált AUDIO-t- ugyan azt írta ki
- verziók nem kompatibilisak a géppel, próbáljak régebbit leszedni- R228-től egészen napjainkban kiadott verzióval is azt írja ki

az eszközkezelő nem is hozza, illetve írja hogy lenne HDMI audio (nem tudom hogy program telepítése előtt hogy kéne viselkednie- tehát látnia kellene e vagy nem), csak Realtek High Definition Audio-t hozza és passz. A lejátszó eszközöknél sem jeleníti meg.

Ha van valakinek észrevétele vagy ötlete, mit próbáljak még ki az újratelepítésen kívül, azt nagyon megköszönném

(#40922) Pepszi válasza Sedwick26 (#40921) üzenetére


Pepszi
tag

Nagyon más a konfigom, de azért leírom nálam hogyan megy:
-alaplapi SPDIF tüskék összekötve az nvidia kártyával
-realtek HD audio manager-ben van egy digital output lap, ott megnyomtam, hogy 'alapértelmezett eszköz beállítása'
-hdmi kábel a vga-ból az erősítőbe
- nvidia vezérlőpanelnél meglenik a kijelzők között a marantz 2. kijelzőnek, és ott bepipálom, hogy az is aktív legyen (secondary)

(#40923) gabber01


gabber01
addikt

Nem tudom jó helyen járok-e, de sztereó erősítőt keresek, csak nem tudom milyet is. :)
Volt egy régi Panasonic SC-AK27es "HiFi"-nk, ami meghalt, viszont a hangfalai egészen jók, azokat fel szeretném használni. Viszont nincs mire rákötni őket. Ehhez szeretnék tanácsot kérni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#40924) Warter válasza Sedwick26 (#40921) üzenetére


Warter
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de ez reinstall illetve lehet, hogy rossz drivert szedtél le, de ezt így távolról nem lehet megállapítani.

gabber01: Hifi topic

(#40925) gabber01 válasza Warter (#40924) üzenetére


gabber01
addikt

Thx. Tudtam hogy nem vok jó helyen. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#40926) Sedwick26 válasza Pepszi (#40922) üzenetére


Sedwick26
tag

Szia!

Milyen alaplap és VGA-d volt/van?

(#40927) Old FatBoy válasza Sedwick26 (#40921) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Szia!
Ha a jobb egérgombbal rákattintasz a tálcán a hangszoró ikonra és a menüből kiválasztod a lejátszóeszközöket nem jelenik meg a listában az AMD HDMI OUTPUT?

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#40928) ProdyG


ProdyG
senior tag

köszi a válaszokat, még egy kérdésem lenne Pioneer AV erősítőkkel kapcsolatban:

- a hangfal beállításokban a front hangfal lehet LARGE vagy SMALL. A SUB lehet YES, vagy NO.
ha a front small, akkor a sub automatikusan yes....
de mi a különbség az alábbi 2 beállítás között?
- front: small (sub: yes)
- front: large, sub: yes

valami különbségnek csak kell lennie... a crossover hogy jön be a képbe?
köszi!

(#40929) Dorian válasza ProdyG (#40928) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a front large, akkor a teljes frekisávot kiküldi oda az erősítő, ha small, akkor csak a vágás felettit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40930) MasterMark válasza Sedwick26 (#40921) üzenetére


MasterMark
titán

A te VGA-don nincs alapból egy hangchip építve? Nálam a HD4650-emnél így műkdöik, és nem kell összekötni külön az alaplappal, mert egy külön hangkártyának látja a VGA-sat.

Neked nincs ott?

Switch Tax

(#40931) dunkel válasza Dorian (#40929) üzenetére


dunkel
őstag

Kiegészíteném:
-large + yes esetén a subwoofer csak az LFE csatornát adja le. Ez x.1 -es kódolású hangsávoknál ugye a .1. Sztereónál a mélynyomó ilyenkor nem játszik.
-minden small-ra állított hangszóró vágás frekvencia alatti hangsávját a mélynyomó adja le. Sztereónál ha small a frontod, akkor a mélynyomó játssza a mélyet.

[ Szerkesztve ]

(#40932) ProdyG válasza dunkel (#40931) üzenetére


ProdyG
senior tag

erre voltam kíváncsi, köszi :R
kérdés, hogy sztereónál melyik lehet jobb választás. minőség szempontjából nyilván a large, de ha dübögős zenét hallgatok, akkor a small :)

(#40933) hitman77 válasza ProdyG (#40932) üzenetére


hitman77
senior tag

Van még egy "plus" állása is a subwoofer-nek, ha a front large. Ilyenkor a vágás frekvenciának megadott frekvencia alatt rásegít a sub. Ez stereo-ban is működik.

(#40934) Sedwick26 válasza Old FatBoy (#40927) üzenetére


Sedwick26
tag

Így van...nem jelenik meg. 2 eszköz van: Hangszórók, meg a Realtek Digital Output:(

(#40935) Sedwick26 válasza MasterMark (#40930) üzenetére


Sedwick26
tag

SZia! A VGA nem egy kövület, így gondolom benne van a hangchip. Talán a régi alaplap miatt nem látja úgy- nem tudom.

(#40936) MasterMark válasza Sedwick26 (#40935) üzenetére


MasterMark
titán

A driver miatt nem látja ez biztos.

Switch Tax

(#40937) Sedwick26 válasza MasterMark (#40936) üzenetére


Sedwick26
tag

és miért nem tudom telepíteni?....

(#40938) MasterMark válasza Sedwick26 (#40937) üzenetére


MasterMark
titán

A teljes pakkot kéne leszedd, manuális telepítéssel csinálni utána.

Eszközkezelőben van ismeretlen?

Switch Tax

(#40939) Sedwick26 válasza MasterMark (#40938) üzenetére


Sedwick26
tag

realtek vagy ati?

eszközkezelőm:

[ Szerkesztve ]

(#40940) #09634560 válasza MasterMark (#40938) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azt irtad: friss telepités.
DirectX a legujabb vanb fent? NET keretrendszer a legnagyobb (3.5 vagy 4) fent van??
Telepist éd futtass köcsönzőböl egy Driver Genius-t az lehet megoldja a probléémád.
ATI

[ Szerkesztve ]

(#40941) Sedwick26


Sedwick26
tag

ezt találtam az alaplapról:...vélemény valakinek?

(#40942) MasterMark válasza Sedwick26 (#40941) üzenetére


MasterMark
titán

Ha rátudod, kösd rá a vga-ra, de így nem lesznek HD hangsávok.

Switch Tax

(#40943) soldi3r


soldi3r
veterán

szep estet!
ugy nez ki szuksegem lenne meg egy erositore az rx-v450 melle, ami egy stereo onkyo hangfalpart uzemeltet
ez a parositas az en igenyeimet tokeletesen kielegiti, sokkal tobbre nincs szuksegem
szinten egy televiziot kellene majd kiszolgalnia, no meg a radiot
amiket hirtelen a kornyekemen talaltam:
onkyo txsr605
sony str-dh820
denon avr-2805
denon avr-900
mit lenne erdemes megneznem eloszor, sajnos ma mar lecsusztam egy joarasitott jamo studio 170-es hangfalparrol, de majd azt is kellene neznem hozza

E30 (oo=[][]=oo)

(#40944) #09634560 válasza soldi3r (#40943) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon 2805, utána Onkyo 605.
De ez füg a hangfalpártól is, mert ha belépő akkor mindegy milyet veszel.

[ Szerkesztve ]

(#40945) Sedwick26 válasza MasterMark (#40942) üzenetére


Sedwick26
tag

hát akkor sok értelme nem lenne....behalok :W

(#40946) Patice válasza Sedwick26 (#40945) üzenetére


Patice
nagyúr

Alaplap BIOS-a mennyire friss?

Próbáld esetleg olyan telepítővel a videókártya driver-ét felrakni, ami "megnézi" milyen rendszered van és a megfelelőt szedi le és telepíti.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40947) Sedwick26 válasza Patice (#40946) üzenetére


Sedwick26
tag

bios?...konkrétan az eredeti :((

Az ilyen betekintős telepítéstől mindig tartottam, de most akkor keresek valami ilyesmit.

(#40948) MasterMark válasza Sedwick26 (#40947) üzenetére


MasterMark
titán

Tökmindegy, mert az eszközkezelőben nincs is ott.

Switch Tax

(#40949) Sedwick26 válasza MasterMark (#40948) üzenetére


Sedwick26
tag

tehát?...reinstall, előtte kipróbálok egy másik HDMI-s VGA-t azért.

(#40950) MasterMark válasza Sedwick26 (#40949) üzenetére


MasterMark
titán

Itt az van, hogy:

Integrated HD audio controller
Output protected high bit rate 7.1 channel surround sound over HDMI with no additional cables required
Supports AC-3, AAC, Dolby TrueHD and DTS Master Audio formats

Tehát neked is kell, hogy legyen rajta. Mégsem látszik az eszközkezelőben. Milyen gyártótól van a kártyád?

(Amúgy ez nem túl off ide? Bár ezt is lehet csatlakoztatni házimozi erősítőhöz. :DDD )

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.