Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) Tamoo válasza ocsi19 (#41499) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem érdemes.

(#41502) ocsi19 válasza Tamoo (#41501) üzenetére


ocsi19
senior tag

Ok, köszi.

(#41503) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Egyébként itt lehet van még egy HTA eladó [link] (ha még megvan). Láttam másik topikban is ez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#41504) gorbep válasza Toobee (#41478) üzenetére


gorbep
senior tag

Emo mellé miért kell előfok? XDA-1 kihajtja végfokot, és van benne létrás hangerő szabályozás.... vagy valamit elnéztem... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#41505) KisTücsök válasza Gaben360 (#41494) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az van kettő is. Most ahogy nézem, találtam még egy 55 ezrest. Arra gondolsz? A Base-re gondoltam, hogy olyan jó lenne, mert valószínűleg olcsóbban megy használtan, mint a Prime, mert nincs benne BD olvasó, amit én amúgy sem használnék.
______________________________

CA 640R-ről mi a vélemény? Szóba jött most így ez is, persze az analógos felállás nem változott. De a tulaja lehet beszámítana.

(#41506) Toobee válasza gorbep (#41504) üzenetére


Toobee
veterán

Elvittem egy XPA-2-s rendszerbe. Szerintem akkor javult a legtöbbet, mikor beraktunk utána egy elõfokot. Ez egy dac. Ameddig nincs guba elõfokra, addig el lehet vele pötyögni.

https://barbieripnk.hu/

(#41507) #09634560 válasza ocsi19 (#41499) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem érdemes. Nem lenne különbség, és nem lenne minőség sem... gyüjts hazsnáltra, ha találsz, beirod,véleményezzük.. hangfalat elég egyelőre sztereót, utána veszel hozzá centert meg háttereket.. fél év alatt többre mész igy mintha most beleölsz és utána se élmény, se térhang... ez pl kezdetnek megteszi.. rákötöd a megévő hangfalaid, és mehet igaz a hangerővel ovatosan kel bánni.

(#41508) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

üdv mindenkinek.
véleményeteket szeretném ki kérni egy bizonyos panasonic sc-ht75 nevezetű házimozi-ról.márha ismerös a cucc.
Leginkább+az érdekel halotta-e már valaki szólni.

(#41509) ocsi19 válasza #09634560 (#41507) üzenetére


ocsi19
senior tag

ok, rendben.

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Gyűjtögetek... :)

(#41510) gorbep válasza Toobee (#41506) üzenetére


gorbep
senior tag

Csak ebből gondoltam:

With its precision analog resistor ladder volume control that maintains resolution even at low volumes, the XDA-2 is an ideal digital preamp.

:U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#41511) #09634560 válasza halhatatlan (#41508) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ismerem, erősitője még valamennyire oké lenne, hangfalai viszont nem jobbak egy mikro-hifinél és nem fogad digitális csatlakozót igy felejtős.. semmit nem ér, mert eleve csak sztereó analógót fogad, árában inkább sztereót, csakhát a sztereó nagyságrenddel jobb minőséget ad akár ebben az árban is, amibe ez kerülne..
hogy hogy szól?? hát digit erősitő miatt jó és feszes közép és magastartomány, gyenge mélyekkel és pontatlan megszólalással (az utóbbiak a hangfalak miatt:azok erősen felejtösek!!!!)

[ Szerkesztve ]

(#41512) Gaben360 válasza KisTücsök (#41505) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem,az itt hírdetett prime 3.0-ra gondoltam,ami 40k,szerintem az jó vétel annyiért,csak én lecsúszok róla.
A ca 640 s jó gép,de az nem drágább mint a 250-es arcam?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41513) halhatatlan válasza #09634560 (#41511) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

köszi a választ.
14ezer ért kompletten megkimélt álapotba megéri szerinted?csakmert már megrendeltem.egyenlőre jók lesznek a gyári hangfalai késöbb majd lecserélem őket.
Akkor aztmondod az erősítője rendben van?

(#41514) KisTücsök válasza Gaben360 (#41512) üzenetére


KisTücsök
addikt

Csak lehet beszámítana a tulaja. Még megy a filózás.

Áh tényleg, van itt is egy. Hú de jó áron van. :D Nincs most kereted rá? Az orrod elől nem akarom elvinni. Bár már érdeklődtek páran ahogy nézem. Lehet meg sincs már.

[ Szerkesztve ]

(#41515) halhatatlan válasza #09634560 (#41511) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

aztnem értem hogy hogyan tud leadni 380watt-ot mikor 190 vesz fel?

(#41516) #09634560 válasza Gaben360 (#41512) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem lene rossz a CA, csak épp a zene és a sztereó megjelenitését huzták le több helyen (félre ne érts: nem rosz lever sok japán gépet ebben de nem éri el a versenytársak szinvonalát).

Halhatatlan: áruld már el: mit és hogy kötnél rá? :F
Maga az erősitő hangja jó egyedül, azt is más gyártmányu hangfallal tudnád kihasználni, pl egy állóval, és használati szempontból max lejátszónak menne el, és sztereó erősitőnek, DPL I miatt még csak normális térhangod se lenne, lemezről tudja amit tud (DD,DTS),máshonan csak sztereó.

[ Szerkesztve ]

(#41517) KisTücsök válasza #09634560 (#41516) üzenetére


KisTücsök
addikt

Moziban melyik a jobb a CA vagy a 250-es Arcam?

(#41518) Gaben360 válasza KisTücsök (#41514) üzenetére


Gaben360
senior tag

Sajnos nincs,de még annak se aki megvette volna a mostani lejátszómat,az a baj.
Ha meg tudod venni,akkor sokat ne gondolkozz mert tényleg nagyon jó az ára,az a bd meghajtó meg még jól jöhet,nem csak bd-t kezel.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41519) #09634560 válasza KisTücsök (#41517) üzenetére


#09634560
törölt tag

Arcam. de szerintem e 2 közül egy átlagember nem mondja meg ha külön hallja.

(#41520) halhatatlan válasza #09634560 (#41516) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

hát igen nem néztem utána mielött megvettem.lehet hogy továb is paszolom mert ez így nem oké ha csak sztereoba szól.ezt most benéztem lehet.

(#41521) #09634560 válasza halhatatlan (#41520) üzenetére


#09634560
törölt tag

Értem, ezért mondjuk: kérdezzen mindenki vásárlás előtt, de 14-ert csak lemezt játszani megérheti (ha viszi a lemezt mert régi készüléknél már ez is gázos) és tévét rákötni is oké, max kinézel hozzzá vmi állohangfalat, késöbb veszel másik erősitőt után a passzold el, ha lejátszónak nem oké.
Mindez sztem.

(#41522) halhatatlan válasza #09634560 (#41521) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

deha teszek bele 5.1es filmeket akor azért mind szól nem.?

(#41523) #09634560 válasza halhatatlan (#41522) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dede, irtam is hogy lemezről tudja amit tud, ami Dolby Digital és DTS 5.1.

(#41524) halhatatlan válasza #09634560 (#41523) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

jólvan, köszi a felhomájositást.

(#41525) Gaben360 válasza #09634560 (#41519) üzenetére


Gaben360
senior tag

Én se tudnék választani a 2 közül. :DDD
pláne hogy mindkettő jó gép és tetszenek is.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41526) KisTücsök válasza Gaben360 (#41525) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja. Főleg, hogy most képbe került a médialejátszó is, amit én a végén akartam lerendezni egy 100-200-as Popival. Így viszont ezt a Dunet nem kéne kihagyni.

(#41527) monroe8609 válasza gorbep (#41462) üzenetére


monroe8609
aktív tag

:D :D köszi az észrevételedet!!egyébként amit linkeltél nekem hogy a tvm-nek van d-sub kimenete,az pont nincs rajta a mellékelt ábrán és leírásban :D :D szóval ezért is kérdezősködök itt mert egyáltalán nem értek hozzá és nem tudom mit tévő legyek ez ügyben,a lehető legjobb minőségben szeretném használni a cuccokat!!

(#41528) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok!
Tudnátok ajánlani valami kompakt 2.1-es házimozi rendszert. Lehet bluray-es vagy dvd-s is, a legfontosabb a hangminőség lenne, hogy szépen szóljon, mivel leginkább zenehallgatásra lenne használva. 30-40 ezer forint körüli összeget szánnék rá! :R
Tudom, hogy ezért nem lesznek profi cuccok de a lehetőségekhez képest szépen szólót szeretnék! :)

(#41529) Warter válasza bongeszo (#41528) üzenetére


Warter
őstag

Kezd az 1-es hsz elolvasasásával.

Illetve tudom ajánlani a Hifi topicot.

(#41530) nuke7 válasza bongeszo (#41528) üzenetére


nuke7
veterán

;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#41531) bongeszo válasza Warter (#41529) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Nekiálltam de túl hosszú! :D Az a baj, ha belemerülök akkor tuti nem úszom meg ennyiből... Most pedig ennyit szeretnék egy egyszerű rendszerre! :R

Elkukkantok oda is! Köszi!

Nuke7: ment válasz! :)

[ Szerkesztve ]

(#41532) Toobee válasza bongeszo (#41531) üzenetére


Toobee
veterán

Ezt most komoly? Hosszú? Pont az ilyen embereknek lett összerakva. Gondolom pár munkaóra benne van. Nekem meg hosszú perceket vesz el az életembõl, hogy hasznos választ adjak neked.

https://barbieripnk.hu/

(#41533) bongeszo válasza Toobee (#41532) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Igen hosszú és nem arról szól ami engem érdekel...
Nekem egy szépen szóló 2.1-es kompakt házimozi rendszer kell, nem érdekelnek a technikai hátterei. Amire az én 30-40k-s keretem futja annyira pont átolvastam! Azért kérdezek itt, mert itt hozzá értők esetleg tudnak választ adni!
A te életedből biztos nem vesz el sok időt mert nem adtál hasznos választ.

[ Szerkesztve ]

(#41534) Tamoo válasza bongeszo (#41533) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor viszont topikot tévesztettél, a PC-s cuccok közt kellene nézelődni. [link]

De hogy mondjak is valamit: Edifier HCS-2330

[ Szerkesztve ]

(#41535) bajnokpityu válasza bongeszo (#41533) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szépen szóló 30-40rugós mindenegybe egységben itt nemigen tudnak segiteni, de hátha. ha nem válaszolnak, ezért lesz.

2.1es cuccokat egyébként nem szokás házimozicucchoz csatlakoztatni, tehát nem csatlakozik a topic témájához sem.

az a gond, hogy a legolcsóbb 2.1,amit már valamire lehet használni (elrettentésre ;] ), az egy zárt subláda, és egy 1250X vagy 3000A genius, ez csak használtan jön össze.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41536) Ed Parker válasza bajnokpityu (#41535) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A focal xs 2.1-em egész jó 2.1-es hang,de ebbe a keretbe sajnos nem fér bele :N

(#41537) bongeszo válasza bajnokpityu (#41535) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Jah, értem. Köszönöm!

Én találtam párat de persze fogalmam sincs, hogy ezek mennyire okék?!:)
pl.: Samsung HT-E4200, Sony BDV-EF220.
Mondjuk inkább 50 felé közelítenek ezek a rendszerek ahogy látom... mondjuk bluray-esek!

Hátha valakinek van ilyen tapasztalata.

Tamoo: Köszönöm, de PC-s cuccot végső esetben szeretnék csak...

Ed Parker: hát az nagyon nem ez az árkategória sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#41538) #09634560 válasza bongeszo (#41528) üzenetére


#09634560
törölt tag

2.1-es házimozirendszer nincs vagy egyáltalán nem az.... mivel eleve nincs 2.1-es szabvány... vehetsz 2.1-et és 5.1-es lejátszós egybevackot, de ird már le, zenén kivül mi a célod?? mert ennyiből sokkal jobban jársz egy használt sztereóval,az zenén is jol teljesit. Tehát kérnélek írd meg, mit kötnél rá, miért épp 2.1 és hifi/sztereó miért van kilőve? Utána tudok segiteni,ha tudok...
ujonnan első kör: Onkyo HT-S 5405 vagy hasonló sorozat...

[ Szerkesztve ]

(#41539) Ed Parker válasza bongeszo (#41537) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nem,viszont jó hangja van.
ha a jó hang nem fontos,vannak géniusz és logitech nevü gyártók termékei között kellene nézelődni.
esetleg még a creative,de ez igazából pc-s cucc és semmi köze a házimozihoz,ami ennek a topiknak a témája.

(#41540) Gijon válasza bongeszo (#41537) üzenetére


Gijon
senior tag

Nem tudom, de talán érdemes lenne utánanézned: Teac LS-W300 netdeponál most akciós 30 körüli ár. Talán jobb, mint egy számítógépes. Egy tesztféle :http://www.cinemagazine.de/technik/teac-lsw-300-2-1-anlage-im-test/

(#41541) nuke7


nuke7
veterán

az arcam avr-300 megér kétszer annyit majdnem mint egy yamaha rx-v1600..? :U :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#41542) fokukac válasza bongeszo (#41537) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezeket nézd meg, két kis kompakt rendszer, mindkettő sztereó, hangfal kell hozzá még.
[link]
[link] - ehhez van +10-ért hangfal is

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#41543) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

üdv ujra.
Meg szeretném kérdezni tőletek,hogyha a házimozim 40watt-ot lead a frontok felé,akkor mekora teljesítményű hangfalat akaszthatok rá ami egészséges neki.mert a gyárit nem kivánom használni.

(#41544) Ed Parker válasza halhatatlan (#41543) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezek a válaszok az 1hsz-ban szépen le vannak írva.
Ezzel kellene kezdeni, sok választ meg találsz ott, folyamatosan frissül a tartalma.

(#41545) Patice válasza halhatatlan (#41543) üzenetére


Patice
nagyúr

Az erősítőnek teljesítménye a hangsugárzónak meg terhelhetősége van. Arra a kimenetre elég sok hangsugárzó köthető csak óvatosan kell bánni a hangerővel ill. a többi hangsugárzónak is hasonló impedancia-menettel kellene rendelkezniük.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41546) Toobee


Toobee
veterán

Nagy dilemmába vagyok, valaki segítsen ki!

Egyes verzió:
HTA30, plusz pár drágább kábel, és jó esetben egy hónap alatt le van zongorázva minden.

Második verzió:
Emotiva XPA-2, plusz ha marad a Rotelem a vevőjelöltnél, akkor berendelnék mellé egy komplett kábelszettet is, aztán meglátjuk. Árakkal nem nagyon dobálóznék itt. Annyi legyen elég, hogy ha az első verzió X, akkor a második 2X. XPA-2-ről egy kis gyári nyalánkság, ha valaki ezekből ki tud szemezni számomra érdekes dolgot, akkor leírhatná :R

https://barbieripnk.hu/

(#41547) Tamoo válasza Toobee (#41546) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tanács, mert azzal én nem szolgálhatok, szóval csak amolyan megjegyzés.
Nekem a HTA nagyon kispályásnak tűnik a Focalod mellett. Persze ezzel nem akarom leírni, meg elhiszem, hogy "jól szól/szólt". :)

(#41548) gyurczy válasza Toobee (#41546) üzenetére


gyurczy
őstag

Hát, az inkább X és 3X, de Tamoo mondja jól, az XPA lényegesen komolyabb cucc, komolyabb áron.

Go for it! :))

(#41549) Toobee válasza gyurczy (#41548) üzenetére


Toobee
veterán

Ajjaj, holnap bele kellene vágni, ma nincs nyitva a bank :C

https://barbieripnk.hu/

(#41550) bajnokpityu válasza Tamoo (#41547) üzenetére


bajnokpityu
félisten

HTAnál van még némi szopás is. Elsőre,amit magam építettem, meg Doriané is megfutott. Első pár órában alkatrészek járódásával képes a nyugalmi árama hirtelen megnőni, és ilyenkor tönkremegy. Persze egyszeri történet, csak példának irom, de ezt is vedd bele, hogy ez egy DIY cucc, előferdülhet 1-2 plusz kör.

Utána már nincs vele para, enyém is van,hogy egy hétig nonstop megy, őrizetlenül, mert úgy felejtettem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.