Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) fokukac válasza adodaniel (#40700) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez egy logikus várakozás, viszont ha mindenki e szerint cselekedne, és senki nem venne újat, akkor később nem lenne kitől venni használtan sem.
Olyan lenne a piac mint a kubai gépjárműpark :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40702) Thuglife válasza Daffchy (#40696) üzenetére


Thuglife
senior tag

Az a Denon új korában 340.000 Ft volt. Tehát össze sem lehet hasonlítani a belépő Pio, HK-val.

(#40703) BBéci válasza adodaniel (#40700) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanezt mondjuk mindannyian, akik régóta foglalkozunk házimozival. Akinek rengeteg pénze van, az megteheti, hogy új készüléket vegyen, de aki még 50000 forintot is nehezen kuporgat össze, annak legyen már annyi esze, hogy nem herdálja el.
Van egy Denon AVR-3802 erősítőm, de nem adnám el 60000 Ft alatt, az biztos. Szinte új állapotú, 11 év alatt legfeljebb hármat volt használatban, mert folyamatosan kaptam és kapom a tesztkészülékeket, azok üzemelnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40704) xtremetuning válasza Thuglife (#40702) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ott a pont.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40705) Tamoo válasza BBéci (#40703) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem vagyok különösebben hozzáértő, de ennyi idő után kondi kiszáradás problémák felmerülhetnek?

(#40706) ricsik


ricsik
őstag

Nem hiszem el, hónapok óta keresek nagyobb Sony AVR-t. Tegnap tették fel, kevesebb, mint 3 óra alatt elvitték. Nem voltam elég résen. Aki venni akar valamit jó áron, annak óránként kell néznie a kínálatot, mert a jó vételek gyorsan elmennek. Francba! :((

(#40707) Tonyo válasza ricsik (#40706) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez ilyen sajnos, ha akarsz valami venni, minimum napi kétszer végig nyálazod az ilyen oldalakat. Vagy fülest kapsz haverodtól..

(#40708) ricsik válasza Tonyo (#40707) üzenetére


ricsik
őstag

A napi 2-3 meg volt, csak rossz ütemben. :)

(#40709) Chrys_ válasza Daffchy (#40677) üzenetére


Chrys_
addikt

Onkyo TX-SR605 ebay.de-n, az enyém ma adtam fel postán, 100€ + cs.küldés árát fizették érte.

(#40710) BBéci válasza Tamoo (#40705) üzenetére


BBéci
titán

Ebben nincs tapasztalatom. Haverom nemrég vett 3808-at, mert 25 éves sztereójában meghalt néhány kondi és amúgy is házimozizni akart.
Ha kiszárad, ki kell cserélni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40711) putyu10 válasza adodaniel (#40700) üzenetére


putyu10
aktív tag

Azért ez kicsit furcsa nekem! Én biztos nem vennék mindenből használt dolgot! Az új dolog kibontása, használatba vétele nem semmi érzést tud kelteni! Csak sajnálni tudlak! :(

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#40712) Rebell válasza putyu10 (#40711) üzenetére


Rebell
senior tag

Attól függ , hogy kinek új és kinek használt! :K Ha a vevőnek még nem volt a vásárolt kütyüből, akkor neki is új.
Főleg , ha még gyári csomagolás is megvan, akkor bontogathat kedvére, és ha működik örülhet.
:C

"Csak sajnálni tudlak! " tudod, szegény ember vizzel fözz, :W

[ Szerkesztve ]

(#40713) adodaniel válasza putyu10 (#40711) üzenetére


adodaniel
őstag

Nem mindenből, ez a házimozi topic, így erről beszéltem... Nem kell sajnálni, köszönöm!

(#40714) MunezXBK válasza putyu10 (#40711) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sokan nem csomagolni szeretnének, hanem inkább 1-2 kategóriával jobb hangot. ;)

(#40715) Daffchy


Daffchy
őstag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását! :R

Ne értsetek félre, nem magában a H/K-ban csalódtam, csak nem gondoltam, hogy a kis szériái neki is ennyire gyengék...:)

A Denon tulaját nem tudom elérni, nem ír sajnos, nem reagál semmire.

Kérdés: Pioneer VSX-AX2as hibátlan állapotban 70E+posta??? megérné? :F

Azért ez már egy komolyabb darab és szerintem jó árban van, de ez csak az Én véleményem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#40716) #09634560 válasza putyu10 (#40711) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elég drága érzés.. :)

(#40717) #09634560 válasza Daffchy (#40715) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, komolyabb darab, és jóval frissebb a 3802-től..hangban is sztem jobb, vag 1 kat.. vele.
Megéri!

#40718 Rebell: Inkább az utána levő 2 közül választanék,(Panasonic DMP BBT01 és Pioneer BDP 450, ha ár szerint növekvőre állitod) de kisebb panasonicok is okék.

[ Szerkesztve ]

(#40718) Rebell


Rebell
senior tag

Kérdés:
[Denon DBP-1611UD 3D Blu ray Lejátszó] , ennyiért megérné megvenni?
(Téma: Házimozi erősítő és minden, ami hozzá csatlakoztatható)

:R

(#40719) #09634560 válasza Rebell (#40718) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem oftopik, témába vág. És a Panát választanám.. de nem tudom mennyire fontos a zenei (SACD,DVD-audoi olvasási) képesség.

(#40720) Olyasmi válasza Patice (#40642) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Igen,ARC képes:A HDMI ARC (Audio Return Channel) lehetővé teszi a kompatibilis eszközök egyszerű összekapcsolását, és így a TV hangjelének feldolgozását, anélkül, hogy külön optikai kábelre lenne szükség a vevőkészülékhez. A két HDMI bemenet folyamatosan, mégis kevesebb kábellel biztosítja az AV eszközök csatlakozását a teljesen újszerű audio élmény érdekében.

(#40721) Daffchy válasza #09634560 (#40717) üzenetére


Daffchy
őstag

Remek!

Lebeszéltem, ha minden jól megy holnap fel is adják! :C

Akkor nem rossz vétel igaz?

Ahogy nézem, jóval frissebb darab mint a Denon. Már maga a HDMi megléte is pozitívum + brutál ahogy kinéz... :DDD

Megírom, ha megérkezett!

Köszönök mindenkinek mindent! :R :R :R

(#40722) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Urak!

Melyiket a négy közül?
[link] [link] [link] [link]
Hangfal még nincsen, U2, Peter Gabriel, Pink Floyd, és hasonlók hallgatása lenne rajta, komolyzene kizárva. A JBL ES 80 sorozatát nézegetem hozzá, de ha felesleges erre a zenére és elég a studio széria is, az sem lenne baj. Köszi előre is a segítséget.

Linkelést még gyakorold! :D - Tamoo

[ Módosította: Tamoo ]

(#40723) marlboromen válasza marlboromen (#40722) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Köszönöm. :C

(#40724) Oldfighter válasza marlboromen (#40722) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Második vagy a harmadik. Denon főleg akkor ha valóban több zenét hallgatsz mint filmet nézel. De alapjában véve elégé friss készülék, teszteket se láttam még róla. JBL-el mindenféleképpen hallgasd meg valahol, mielőtt választanál.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40725) BBéci válasza marlboromen (#40722) üzenetére


BBéci
titán

Ezt lefordíthatnád magyarra: "hasonlók hallgatása lenne rajta"!

Az említett zenék még az ES-nél jobb hangdobozokat is megérdemelnének, ezért ne add alább.
A linkelt erősítők közül, ha fegyverrel kényszerítenének, a VSX-1122 lenne a nyerő, de önszántamból eszembe nem jutna új erősítőt venni. 150e forintért, ki szerencsével talán már Denon 3808 is kapható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40726) nuke7 válasza BBéci (#40725) üzenetére


nuke7
veterán

rájöttem, hogy azért kell ilyen élesen fogalmazni, mert ha nem tennéd - nem lenne elég egyértelmű és mindenki visszakérdezne kétszer, hogy miért. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#40727) Vikthor válasza Rebell (#40718) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem sokkal többért kapnál egy Denon DBP-2012UD-t tőlem... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#40728) ginola válasza BBéci (#40725) üzenetére


ginola
addikt

Én is egy 3808-ast keresek feketében, de sehol nem találok. Focal 8-as szériájával kellemesen szól!

[ Szerkesztve ]

(#40729) Tamoo válasza BBéci (#40725) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha már 3808. :) Te milyen szettet ajánlanál hozzá? Konkrét tippek érdekelnének, nem árkategória.

ginola: Amióta itt vagyok Te állandóan keresgélsz. :D nem frusztráló?

[ Szerkesztve ]

(#40730) ginola válasza Tamoo (#40729) üzenetére


ginola
addikt

Miért baj az neked, te is keresgélsz, cserélsz dolgokat, nem? :W

[ Szerkesztve ]

(#40731) Tamoo válasza ginola (#40730) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem nem baj, ne érts félre. :N én is keresek ja. :D

(#40732) Ed Parker válasza Vikthor (#40727) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez tényleg nem sokkal több :N

(#40733) marlboromen válasza BBéci (#40725) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Tudja a fene. Van egy alig 12 éves technics sa-dx940 erősítőm, minden baja van. Nem reagál a gombokra a készüléken, vacakol a távirányító is, kb alig lehet használni. Szóval kicsit tartok a használt erősítőtől. A szintén ugyanennyi idős magnat victory hangafalakban(nem röhög :)) ) szét van porladva a hangsugárzók gumipereme, legyen inkább kicsit gyengébb, de új.

(#40734) Vikthor válasza Ed Parker (#40732) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ott a kulcsszó, alkuképes! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#40735) putyu10 válasza adodaniel (#40713) üzenetére


putyu10
aktív tag

Házimozi fogalomba is elég sok dolog bele tartozik. De mindegy!

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#40736) ginola válasza Tamoo (#40731) üzenetére


ginola
addikt

Tapasztaltál olyat, hogy HD hangsávnál villog a HD hangsáv és a hangfal ikonok, de nem szól semmi, Most kölcsönöztem ki a Djangót, majd 34 Gb és ez van, baromira bosszant, pont a hangsáv miatt szedtem le! Lehet a Remux rossz? Más HD sávnál nem csinálja!

(#40737) dunkel válasza ginola (#40736) üzenetére


dunkel
őstag

Nem lehet, hogy a média player szaggat be? Más hasonló bitrátájú HD hangos BD isoval nincs gondja?

(#40738) BBéci válasza Tamoo (#40729) üzenetére


BBéci
titán

Focal Chorus, Monitor Audio Silver, DALI IKON, ELAC FS 180/190, Canton Chrono.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40739) #09634560 válasza marlboromen (#40722) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én a Pio1122-re voksolnék, De erre mozdulnék inkább annyiért pláne ha zenei erősitő kell.
És JBL studio 580 lenne az alap!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#40740) Rebell válasza Vikthor (#40727) üzenetére


Rebell
senior tag

Vikthor :Hát, ha ebből alkudunk, kb. a felére, akkor okés :DDD (űj ára: Ár: 229.990,- Ft ) , ha van vkinek ennyi pénze akkor úgy látszik tényleg megéri :B

Erősítőre van félretéve a lóvé, még kivárok vmi Best Buy, hátha lesz. (AVX-en volt tegnap 1 sony 5300ES, arra rá is kérdeztem gyorsan, de vki gyorsabb volt. :)) )

Sanci38 : amúgy már a 75E Ft is sok amit 1ilyen lejátszóra szánnék, de ez a 50% kedvezmény picit megmozgatta a fantáziámat. :R

[ Szerkesztve ]

(#40741) ginola válasza dunkel (#40737) üzenetére


ginola
addikt

Pio 450, és nem iso, hanem mkv.....mást visz, nagyobb bitrátást is!

(#40742) Mr.Foreigner


Mr.Foreigner
csendes tag

Sziasztok! Denon AVR-1612 erősítőhöz szeretnék venni hangfalszettet. Eddig ezeket nézegettem: JBL ES80, Dali Zensor 5 és a Polkaudio TSi 400 szettje. Ti melyiket javasoljátok? Vagy esetleg még miket érdemes meghallgatnom/kipróbálnom? Házimozizásra és rockzenére lenne használva.
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#40743) Sefter válasza Mr.Foreigner (#40742) üzenetére


Sefter
veterán

Első vagy a 3. A zensorból érdemes a 7-től kezdeni...
Csak frontot akarsz, vagy 5.1?

remélem nem most vetted újonnan.. :Y

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#40744) Tamoo válasza Mr.Foreigner (#40742) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A 1612 már megvan? Ha ilyen dobozokban gondolkodsz, 1-2 kategóriával komolyabb erősítővel bőven lehetne profitálni.

(#40745) Mr.Foreigner válasza Sefter (#40743) üzenetére


Mr.Foreigner
csendes tag

Erősítő már meg van. Nem most vettem és olcsóbban. Eddig egy JBL SCS-178-al használtam. Teljes szettet szeretnék venni mélynyomó nélkül. Egyenlőre a JBL mélynyomót meghagynám, de a lehető leghamarabb azt is lecserélném. De úgy látom a végén az erősítőt is cserélnem kell.

(#40746) Sefter válasza Mr.Foreigner (#40745) üzenetére


Sefter
veterán

Hosszú távon a három közül szerintem a polk lenne a legjobb...(meg Tamoo javaslata :B )

Psn ID: sefter_hun

(#40747) adodaniel


adodaniel
őstag

Egy Popcorn-Hour A-110-es mennyire állja meg a helyét manapság? 3D nem érdekel.

(#40748) Sefter


Sefter
veterán

Urak!

A Monitor Audio RX és a Dali Ikon egy kategória :F
(érdemes váltani..?)

Psn ID: sefter_hun

(#40749) Vikthor válasza Sefter (#40748) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha a Dali Ikon 7 MK2-re gondoltál, akkor a Dali-t venném.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#40750) Mr.Foreigner válasza Sefter (#40746) üzenetére


Mr.Foreigner
csendes tag

Köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.