Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) ProdyG


ProdyG
senior tag

Általánosságban kérdezném:
van úgy igazából értelme a kettős erősítésnek (külön kábeleken a magas és a mély)?
vagy ez inkább csak ilyen belemagyarázott dolog? köszi

(#40152) BBéci válasza ProdyG (#40151) üzenetére


BBéci
titán

Általánosságban van értelme.
De nem mindegy, milyen erősítővel oldod meg. Az egyszerűbb receiverek nem adnak igazi többletet. Ha van egy hétcsatornás végfokod, annak teljesen diszkrét surround back csatornáit érdemes - ha a hangdoboz valóban profitál belőle, mert az sem törvényszerű - kettős erősítésre felhasználni.
A kábelezésnek is van buktatója. Mert amennyibe a duplázás kerül, ugyanannyi pénzből eggyel magasabb kategóriájú szimplát vehetsz, ami esetleg többet javít a hangzáson, mint a kettős erősítés.
Tehát annyi összetevője van ennek, hogy én inkább nem foglalkozom vele.
Majd jövő héten a HIGH END 2013 rendszereit ilyen szemszögből is figyelni fogom. Úgy emlékszem, a tavalyin elenyésző számban találkoztam kettős erősítéssel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40153) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Wharfedale Diamond 10 SX Sub megér újjonan 70k-t?

Vagy inkább a Polk PSW 110?

(#40154) Tuto válasza torma1981 (#40153) üzenetére


Tuto
tag

Polk inkább.
70eftot akarsz költeni subra?

(#40155) Tuto válasza Thuglife (#40150) üzenetére


Tuto
tag

3806 os Denon tud HDMIről hangot dekodolni? Nem lehet, hogy optikán vagy koaxon kell ráküldeni a hangot, és csak a szinkron (kép hang elcsúszás) miatt van értelme egyáltalán beküldeni a képet a HMiba.
A Dunén is be kell állítani, hogy a HDMin hogyan küldje a hangot (vagy dekoldolja, és hova rakja ki , stb)
Remélem segítettem.Üdv

(#40156) BBéci válasza Tuto (#40154) üzenetére


BBéci
titán

Kevés a 70e vagy sok?

Úgy rémlik, a 3806 csak átengedi a HDMI-n érkező hangot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40157) kabar válasza ProdyG (#40151) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem bejött nagyon, bár én még olcsó kábelekkel nyomom, meg süket is vagyok. (TX-NR906, ES100)

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#40158) Thuglife válasza Tuto (#40155) üzenetére


Thuglife
senior tag

Csak azt szeretném, hogy átengedje a hangot. HD hangok egyelőre nem izgatnak, csak a DD, DTS. De egyelőre minden próbálkozásom kudarcba fulladt, nem engedi át, pedig DUNE-n is beállítottam, hogy HDMI-n küldje ki a DD jelet.

(#40159) ProdyG válasza BBéci (#40152) üzenetére


ProdyG
senior tag

köszi, én sem megyek akkor nagyon ebbe bele. Próbáltam de nem igazán éreztem különbséget (az erősítőm és a hangfalak is tudják ezt a dolgot amúgy).
Csak az utóbbi napokban a "diszkrét surround back"-ből az egyik csatorna elkezdett recsegni, és nem áll helyre (az az egy csatorna elromott az erősítőben???).
ilyen kábelem van, ez marad szimplában: [link]
amúgy mindig mondjátok ezt a minimum 2x4mm kábelvastagságot, ez a kábel attól sokkal véknyabb, de mégis jókat olvastam róla.

(#40160) Sefter válasza ProdyG (#40159) üzenetére


Sefter
veterán

2x2,5mm szoktak ajánlani a front "sorba" és 1,5mm háttérnek, egy átlagos rendszerhez...

Psn ID: sefter_hun

(#40161) BBéci válasza ProdyG (#40159) üzenetére


BBéci
titán

Nem arról beszéltem, hogy a hangdobozok fizikailag képesek-e a kettős kábelezésre/erősítésre. Hanem arról, hogy valóban pozitív irányban változik-e a hangjuk és mekkora mértékben?
Nem szoktunk 4 mm2-es kábelt ajánlani. Mindig azt magyarázzuk, hogy a vastagság, a keresztmetszet csak egy tényező a sok közül. Az rendben van, hogy Neked tetszik a linkelt másfeles hangja, de akkor lehetnél nyugodt, ha kipróbálnál többféle márkájú és vastagságú drótot. Akár ugyanannak a típusból. Pl. Kimber 4TC, 8TC, 12TC.

(#40160) Sefter
Másfelest azért nem ajánlok soha háttérsugárzókhoz, mert a hossz legtöbbször 8-12 méter, ahová már illik 2,5-öst használni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40162) Gijon válasza Thuglife (#40158) üzenetére


Gijon
senior tag

Ha jól rémlik, akkor az optikait, meg a pcm-et le kell tiltani a dune-n,

(#40163) ProdyG válasza BBéci (#40161) üzenetére


ProdyG
senior tag

ezzel a kábellel tettem még próbát, ráadásul kettős erősítéssel: [link]
de az általam korábban linkelt másfeles hangja sokkal jobban tetszett (tisztábbnak éreztem), pedig az egy olcsóbb kábel, mint az IXOS.

(#40164) Tamoo válasza ProdyG (#40163) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Próbálj ki más kábelt is! Ez már csak ilyen sajnos/nem sajnos.
Sinus-t tudok kölcsönadni ha visszakapom. :DDD Öcsém Debrecenben van koliban, tudok küldeni vele 2m-est feldugózva. Azt használtam én is az elmúlt hetekben. Viszonylag kiegyenlített hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#40165) ProdyG válasza Tamoo (#40164) üzenetére


ProdyG
senior tag

köszi szépen, de egyelőre maradok ezenél, amik itt vannak. már nagyon unom ezt a variálást :)
majd ősszel, ha újra rossz lesz az idő, visszatérek a témára :D

(#40166) Tamoo válasza ProdyG (#40165) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ahogy érzed. :) 4ig még meggondolhatod magad, akkor megy vissza. Nem eladásra kínálom, ne érts félre, csak van egy szerelve a fiókban amit magamnak szánok meghagyni "tartalékba".

(#40167) Tuto válasza BBéci (#40156) üzenetére


Tuto
tag

Szerintem nagyon sok egy sub ért70eft, de ez az én véleményem (én nem költenék ennyit rá 20-30eft max és használtra).
Ha csak átengedi a HDMIn a hangot akkor hogyan is decodolnál, nem igaz...

(#40168) Tamoo válasza Tuto (#40167) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Annyiért milyen tisztességes szubot lehet kapni? :F ("portzaj hajlamosak" nem számítanak)

(#40169) TCr válasza Tuto (#40167) üzenetére


TCr
veterán

20-30 ezer Ft-ért azért igencsak necces jó sub-ot találni.
Fél évente felbukkan 1-1 jó vétel, de arra gyk. azonnal 10-en ráugranak.
Hónapokig lestem a piacot, mire nagy vacilálva rámentem egy 38e Ft-osra (Yamaha YST315, újkori ára ~120e Ft volt), szerencsére nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40170) Tuto válasza Thuglife (#40158) üzenetére


Tuto
tag

A dunen pontosan a passthrouth állítottad be? Bocs ha evidenset kérdetek, de a forrás anyagodba DD vagy jobb hangállomány van?

http://prohardver.hu/muvelet/hsz/uj.php?thrid=1869560&rtoid=40168

Szerintem a lefelé sugárzó 20cm (vagy nagyobb) jamok pld elég tisztességesek

[ Szerkesztve ]

(#40171) Tuto válasza TCr (#40169) üzenetére


Tuto
tag

Szerintem ki lehet fogni, főleg ha több fórumon is megfordulsz nem csak itt és az avxen (hificity, aprod, stb)és nem vagy leragadva egy gyártónál, vagy típusnál.

(#40172) Thuglife válasza Tuto (#40170) üzenetére


Thuglife
senior tag

DUNE-n két lehetőség van: HD hang engedélyez (HDMI), és HD hang letilt (SPDIF). Én a HDMI-re állítottam, és sima sztereó fájlt akartam megszólaltani.

(#40173) BBéci válasza Tuto (#40170) üzenetére


BBéci
titán

Lefelé sugárzót eleve nem vennék és nem is ajánlok senkinek. Jamót meg csak az ellenségemnek.
Egyértelmű, hogy nem vagy tisztában a házimozi rendszer szubbasszus sugárzójának fontosságával. Sőt, sugárzóinak, mert kettővel sokkal jobb eredményt lehet elérni és az nem a hangnyomásban mutatkozik meg.
Az összes valamirevaló bemutatóteremben legalább két szubláda üzemel.

Amikor a Velodyne SPL1200 Ultra bekerült a rendszerembe, akkorát javult a hangzás, mintha az összes alkotóelemet kicseréltem volna.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40174) Tuto válasza Thuglife (#40172) üzenetére


Tuto
tag

Melyik Dunéd van?

(#40175) Thuglife válasza Tuto (#40174) üzenetére


Thuglife
senior tag

Dune Lite 53D Wifi

(#40176) Tuto válasza BBéci (#40173) üzenetére


Tuto
tag

A lefelésugárzó akkor jó, ha olyan helyiségbe rakod ahol az elrendezés (bútorok, stb) belezavarnak a hangzásba. Akinek meg ilyen problémái vannak (mert nincsen külön hifi/mozi szoba erre a célra az nem fog venni 70eftért subot, szerintem).
A jamo kategóriájában (árához képest ) pedig használható

(#40177) putyu10 válasza Tuto (#40176) üzenetére


putyu10
aktív tag

Azért ez így nem igaz! Nem feltétlenül kell külön mozi szoba a minőségi dolgokhoz!

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#40178) Tuto válasza Thuglife (#40175) üzenetére


Tuto
tag

"A hang beállításokat is részletesen betudjuk állítani, de itt volt hiányzó dolog, mégpedig a HDMI és az optikai kimenet külön állításának a lehetősége. HDMI-n én sztereó, már dekódolt hangot küldök a TV felé, optikain megy az eredeti bitsreem, dekódolatlanul, 5.1-ben, majd az erősítőm dekódolja. Ha beállítom optikara az 5.1-et, akkor a HDMI-n is azt löki át, de a TV-m nem igazán akarja kezelni rendesen, jobb lenne, ha lehetne külön állítani minden kimenetet (más lejátszóknál van ilyen).

"
itt elég részletes teszt van róla:
http://www.digiportal.hu/page.php?117

(#40179) TCr válasza Tuto (#40176) üzenetére


TCr
veterán

Egy normálisabb, de még nem túl komoly rendszerben egy center kerül ennyi pénzbe (vagy még többe), nem értem mit lovagolsz ezen a 70.000 Ft-os subwoofer témán...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40180) Tuto válasza putyu10 (#40177) üzenetére


Tuto
tag

Persze , hogy nem , ahogy az sem hogy a jamo gagyi lenne :R

(#40181) BBéci válasza Tuto (#40176) üzenetére


BBéci
titán

Nem, nem és nem! :( Teljesen rossz úton jársz.
Ha régóta követnéd a topikot, tudnád, hogy a lakói milyen szubládákat használnak. A 70e forintos nem számít drágának, sőt, az a legalsó, már használható kategória. Természetesen a vadiúj árakról beszélek. És senkinek nincs dedikált moziszobája.
Elmondom mire használhatók a Jamo szubládák: virágállványnak. Kivéve a THX rendszereikben lévők, de azok eléggé drágák, Te sem azokra gondoltál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40182) Tuto válasza TCr (#40179) üzenetére


Tuto
tag

Ti lovagoltok rajta!! A saját vélményemet írtam le -mint ahogy ti is-, ennyi, Van még valami?

(#40181) BBéci
Nem olvastam végi az egész topicot sub ügybe, de attól még lehet más véleményem. :Y
Egyébként én használ subok árára gondoltam a 30 eftnál :B

[ Szerkesztve ]

(#40183) TCr válasza Tuto (#40182) üzenetére


TCr
veterán

Van.
Tanulj/tájékozódj még egy keveset a házimozizásról, mielőtt további badarságokat állítanál, a saját érdekedben javaslom ezt.
(A te stílusodra váltottam, mielőtt még bunkónak titulálnál)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40184) BBéci válasza Tuto (#40182) üzenetére


BBéci
titán

Ezt írtad, ami minden alapot nélkülöző feltételezés, nem pedig vélemény.

"nincsen külön hifi/mozi szoba erre a célra az nem fog venni 70eftért subot, szerintem)."

Tehát akinek a nappalijában van kialakítva a házimozi, az érje be a legalsó kategóriájú készülékekkel? :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40185) pr0bi válasza BBéci (#40184) üzenetére


pr0bi
senior tag

..az nem biztos, hogy Velodyne SPL1200 Ultra -t fog venni fél millió forintért ráadásul kettőt :D

(#40186) Sefter válasza Tuto (#40182) üzenetére


Sefter
veterán

Végig jártam a "belépő sub utat" (sajnos..).
Magnat 20-ért (fos volt)
Heco 35-ért (ez is hulladék volt)
JBL 50-ért (ennyit nem ért, de a semminél több)
Dali 90-ért (ezt szeretem, mert jól szolgál,. Nyilván lenne még hova fejleszteni, de a jelenlegi rendszerem nem kíván többet.)

Psn ID: sefter_hun

(#40187) BBéci válasza pr0bi (#40185) üzenetére


BBéci
titán

Vegyen REL R-528-at, én is arra váltottam. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40188) Tuto válasza TCr (#40183) üzenetére


Tuto
tag

Tartom a véleményemet, ezért fórum a fórum, ha tetszik ha nem :K
Egyébként nem írtam bunkón neked, vagy másnak, csak egyszerűen zabos vagy mert nem borulok le előtted, és a véleményed előtt. Ez a demokrácia, látod? :P

(#40189) BBéci válasza Tuto (#40188) üzenetére


BBéci
titán

Véleményeket írjál, ne alaptalan feltételezéseket!
Amit idéztem, az nem vélemény! Itt a topikban bárki cáfolja.

Amit a Jamókról írtál, az más, abban lehet saját tapasztalat és ízlés, tehát vélemény. Ha Neked tetszenek a Jamók, váljék egészségedre!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40190) Tuto válasza BBéci (#40189) üzenetére


Tuto
tag

"nincsen külön hifi/mozi szoba erre a célra az nem fog venni 70eftért subot, szerintem)."
ez tényleg feltételezés, ebben igazad is van, de miért nem írhatnám le?? Írtam is, hogy szerintem.
Nem kell ezzel egyetértened, ha nem így gondolod ennyi...Nem értem mi a bajotok???

#40183) TCr
"Van.
Tanulj/tájékozódj még egy keveset a házimozizásról, mielőtt további badarságokat állítanál, a saját érdekedben javaslom ezt.
(A te stílusodra váltottam, mielőtt még bunkónak titulálnál)"

A stílussal azért anniyt írnék, hogy nem hiszem bármikor kiotató lettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#40191) Warter válasza Tuto (#40190) üzenetére


Warter
őstag

A probléma az vele, hogy az idejáról törzsgárda 95%-nak nincs külön moziszobája mégis 70e-nél drágább subokat használ szinte mindenki.

(#40192) BBéci válasza Tuto (#40190) üzenetére


BBéci
titán

Azért, mert aki csak pár hete olvassa a topikot, az is tudhatja, hogy nem állja meg a helyét.

Ha picit is értenél a házimozihoz, akkor tudnád, hogy a 70000 forintos mélyládák az éppen elfogadható kategóriába tartoznak. Ebből következik, hogy nem kell hozzájuk dedikált moziszoba.
De ezt egy órával ezelőtt már leírtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40193) Tuto válasza Warter (#40191) üzenetére


Tuto
tag

:R ja belenyúltam a méhkasba akkor....

"A probléma az vele, hogy az idejáról törzsgárda 95%-nak nincs külön moziszobája mégis 70e-nél drágább subokat használ szinte mindenki."
vigyázz a feltételezésekkel mert megszólnak ;)

(#40192) BBéci
Azért mert itt nem szoktam annyit beírni azért olvasok másfelé, ám.

[ Szerkesztve ]

(#40194) Tuto válasza Sefter (#40186) üzenetére


Tuto
tag

Szép pályát futottál be sub ügyben :R

Thuglife (#40175)
A Smart D1 tudja a HDMIt és az optikát függetlenül kezelni egymástól.

(#40195) Parson
Mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#40195) Parson válasza Tuto (#40193) üzenetére


Parson
addikt

Bizony ám, sok szépet... :) Sorry, ez magas labda volt.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#40196) putyu10


putyu10
aktív tag

Van rá egy szó! (....)

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#40197) #09634560 válasza tjojo (#40149) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, okozhat.

(#40198) Peak válasza Tuto (#40193) üzenetére


Peak
addikt

Tuto :))) Nem nyúltál sehova. :)
Csak gondold át pl. a felépitését egy aktiv subnak.
Kell egy erősítő bele, normális, jóminőségű alkatrészekből, tisztességes trafóval, böhöm nagy kondikkal. Kell bele egy rakat vezetékelés, normális minőségi csatlakozók, és nem utolsó sorban egy komolyabb membrán, minőségi anyagokból, megfelelő paraméterekkel, továbbá pl. akár mágneses árnyékolás is dobozon belül.
A doboznak megfelelő méretűnek kell lennie, belső méretek, megfelelő akusztika miatt, esetleg portal együtt, tehát mérnöki munka, tudás, tapasztalat, valós mérések, számitógépes szimuláció, stbstbstb.

Na már most mindezt, tekintve minden más egyéb összetevőjét egy házimozi rendszernek, te el tudod képzelni, hogy 30.000 forintból lehet építeni tisztességes subot? :) Tényleg csak a józan paraszti ésszel átgondolva is max. egy kupac szart tudsz épiteni 30.000ből. Olyan pronyó dühöngőket, amiket a hülyegyerekek a lepukkant 20 éves astra hátuljába tesznek, bulldogfejjel meg a többi majomkodással. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#40199) #09634560 válasza Tuto (#40155) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tud, neekm a számitógép arrol szólt.

(#40200) Tuto válasza Peak (#40198) üzenetére


Tuto
tag

Szia!
Nem építésről volt szó, hanem hogy használtan lehet e venni 30eftért használható subot.
Nem írom meg nekem mi van, mert gondolom úgy is le lenen fikázva. Bocs hogy feltételezéssel élek ;)
De nagy felindulásból az egyik használ eszköz portálon ezt találam (iár35eft)
http://www.expressz.hu/jamo-44055279/
Reklám nélkül, és nem az én hirdetésem, csak azért hogy 2perc alatt találtam. Tudom az itt írt típusok ennél komolyabb, de lehet, hogy vaakinek ez is elég.

(#40199) Sanci38
Ott a Dune lesz a ludas, nem a Denon

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.