Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) MasterMark válasza nuke7 (#41200) üzenetére


MasterMark
titán

Kábeleknél nincs ilyen. Van a Standard, meg a High-Speed, plusz ezek az ethernet lehetőséggel.

Amikor ez a kábel megjelent, még nem létezett az 1.4, ezért van az 1.3 odaírva.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41202) BBéci válasza nuke7 (#41200) üzenetére


BBéci
titán

Ne a Wikit nézegesd, hanem a hdmi.org honlapot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41203) MasterMark válasza BBéci (#41202) üzenetére


MasterMark
titán

Honnan tudod, hogy nem High Speed? No offense, most már tényleg érdekel, mert elég pardox ez a kábel.

Switch Tax

(#41204) Tamoo válasza MasterMark (#41201) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lehet van benne igazság, mert találtam olyan hsz-t róla, hogy átviszi a 3D-t. (bár ez engem alapvetően nem érdekel jelenleg) Ha jobb kábel, jobb anyagból/vezetőkből mint pl. az 1.4-es kácsás, nem értem mi akadálya lenne a dolognak.

Viszont megfordítva a dolgot. Ott a kácsás ugyanannyiért. Biztos, hogy tudja a 3D-t, ethernetet, tehát "időtállóbb" ... miért vegyem mégis a Furutech-et? :F Csak a neve miatt?

[ Szerkesztve ]

(#41205) cekkk válasza nuke7 (#41200) üzenetére


cekkk
veterán

De akinek nem kell a 3D annak ez teljesen jó.

(#41206) putyu10 válasza Chrys_ (#41110) üzenetére


putyu10
aktív tag

Én Mission MX sorozat álló hang dobozait vettem hozzá. Nekem megfelelőnek tűnik, egy nagy térfogatú szobában használom.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#41207) Thuglife válasza spiky03 (#41191) üzenetére


Thuglife
senior tag

Tuti nem kap a hangdobozokhoz a tüske mellé fémkorongokat amikre tüskével együtt ráteheti? Csak azért kérdezem, mert én az Aviano 6-osokhoz kaptam tüskéket, alá fémkorongot plusz öntapadós gumikorongot is.

(#41208) spiky03 válasza Thuglife (#41207) üzenetére


spiky03
veterán

Hát ez majd ma kiderül. :)
A StreamAudio-nál veszi a hangfalakat, Monitor Audio M2.
Meg nem a hangfal alá kellene neki, hanem majd az állvány alá. Igaz azt az AVX-es csávóval csináltatja, és ő tud adni hozzá neki tüskéket.
Csak most azon vacillál, hogy milyen legyen, a sima, vagy a gömbfejű (a mozgatás végett)

@Sefter
Azt tudom, hogy Fodesz foglalkozik ilyenekkel. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41209) Dorian válasza spiky03 (#41208) üzenetére


Dorian
félisten

Hiába teszel a tüske alá alátétet, azzal nem tudod tologatni, el fog mozdulni az egész.

Thuglife:
Van amihez adnak, van amihez nem. A Tannoy-hoz kaptam homorú felületű alátéteket, a Dalihoz nem.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41210) Tuto válasza MasterMark (#41173) üzenetére


Tuto
tag

:Y

(#41211) spiky03 válasza Dorian (#41209) üzenetére


spiky03
veterán

Nem én akarom tologatni, hanem haver. :)

Igen ezt tudja ő is, ezért gondolt a gömbfejű tüskére.
A kérdés csak annyi, hogy van-e valami különbség a kétféle tüske között?
De gondolom a mi szintünkön nem nagyon. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41212) Dorian válasza spiky03 (#41211) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem ezen a szinten nincs halható különbség. De gömbfejűt sem lehet feltétlen tologatni, egy rossz mozdulatnál, vagy ha megakad vmiben a tüske alja, könnyen elnyíródhat a befogásnál.
Ha ez az igény, akkor vagy egy 2-3 cm-es gránitlapra tegye ami alá kis vékony filctappancsokat ragaszt, vagy ha az olcsóbb, akkor asztalossal vágasson 5cm vtg. keményfa lapot ami a lapra merőleges szálirányú.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41213) spiky03 válasza Dorian (#41212) üzenetére


spiky03
veterán

Vele szeretne majd csináltatni a frontoknak állványt, és az állvány alá kellene neki a tüske.
HUB Audio

Igen ezt valahogy éreztem, hogy a mi szintünkön nincs olyan nagy jelentősége.

Amúgy az ő rendszere az már nem belépő szintű lesz ugye?
Már azért fentebb sorolandó?

Marantz 1403 - Monitor Audio M2 - Monitor Audio M1 - Monitor Audio M center

Kábeleket miket lenne érdemes hozzá venni?
Meg a tápkábel csere itt hozhat valami javulást?

Sub az majd csak később jön hozzá, abból egy Proson R8-at nézett ki, vagy ami majd lesz a használt piacon jó áron, és megfelelő a 13 nm-re. :)

@(#41214) Toobee
És ha egy nagyobb vasat tenne a hangfalak alá, akkor már lehetne fentebb sorolni?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41214) Toobee válasza spiky03 (#41213) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem az erősítő miatt erősen belépő a szett.

https://barbieripnk.hu/

(#41215) Sefter válasza Toobee (#41214) üzenetére


Sefter
veterán

Mi a baj a kis Malaccal :F
Ha az belépő, akkor a pio vsx-322, Onkyo tx-sr313, yamaha htr-2866..stb minek számít :F

Psn ID: sefter_hun

(#41216) spiky03 válasza Sefter (#41215) üzenetére


spiky03
veterán

Thx :R

Az első hozzászólásban is a kis malacra azt írják itt, hogy alsó közép kategóriát képviseli már.

Akkor most hova is tartozik? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41217) Tuto válasza spiky03 (#41213) üzenetére


Tuto
tag

Nagyon szép állványokat gyárt ahogy nézem :R
Sok sikert a gyártáshoz!

(#41218) Tuto


Tuto
tag

sub ha valaki keres 20-30eft között
http://hardverapro.hu/apro/wharfedale_wh-208_sub_2/hsz_1-50.html

(#41219) Dorian válasza spiky03 (#41216) üzenetére


Dorian
félisten

Ha jól esik a lelkednek, akkor sorold oda, igazából nem értem a kérdezősködés okát.
Nekem is volt kismalacom, sőt nem is a legkisebb, hanem az egyel nagyobb, de a Denon2809-hez nem is lehet hasonlítani. Tehát ezeket kis Marantzokat én a "jó minőségű belépő" kategóriába teszem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41220) Sefter válasza Dorian (#41219) üzenetére


Sefter
veterán

Az volt az alap kérdés, hogy "használható" rendszert hozott-e össze emberünk..
Erre a válasz, hogy a Malac gyenge láncszem a történetbe. Mivel volt ilyenem, úgy gondolom, hogy összeillő rendszer született, amit 13nm-en ki is tud használni..

Psn ID: sefter_hun

(#41221) Oldfighter válasza spiky03 (#41216) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Máshol is ezt írják és ez valahol igaz is. Ha a minőségüket nézzük közel sem nevezhető alsó kategóriásnak, hiába a legkisebb modell. A teljesítmény, felszereltség az más tészta, de nem is szabadna itt leragadni; a Cambridge kis erősítője se ad le többet 40-50 Wattnál, mégis megeszi a legtöbb kommersz gyártó középkategóriás erősítőit reggelire. A Marantz valahol ott startoltatja el a modelljeit, ahol mások a középkategóriás készülékeit.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41222) Dorian válasza Sefter (#41220) üzenetére


Dorian
félisten

Nem. Ez volt a kérdés:
"Amúgy az ő rendszere az már nem belépő szintű lesz ugye?
Már azért fentebb sorolandó?"

13m2 ide vagy oda tökmindegy, mert nem a hangerő lesz kevés.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41223) Sefter válasza Dorian (#41222) üzenetére


Sefter
veterán

Szó szerint igen, de a válasz a rendszerre irányult...
Ezért kérdeztem, hogy akkor az általam beírt erősítők minek sorolandók, ha a Malac is belépő?
Részben Oldfighterrel értek egyet, a Marantz-nál nincs "legalapabb alap" "közép-alap" -ról indulnak :B

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#41224) Dorian válasza Sefter (#41223) üzenetére


Dorian
félisten

Én már írtam, hogy azt a Marantzot max a belépő tetejének lehet nevezni nincs köze középkategóriához.
Amiket írtál az pedig a belépő legalja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41225) Sefter válasza Dorian (#41224) üzenetére


Sefter
veterán

Igen én is ezt írtam, annyival kiegészítve, hogy szerintem illik a kis MA szetthez :)

Psn ID: sefter_hun

(#41226) Dorian válasza Sefter (#41225) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, nem ezt írtad! :W
Azt írtad, hogy a középkategória alja. Nem az, hanem a belépő kategória teteje.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41227) cintula187


cintula187
addikt

Urak!

Vettem tegnap KCS-HH2 HDMI kábelt. Nem plasztik dobozosat hanem zacskósat(mondták ez is vadiúj, kevesebb a hulladék)
Viszont amióta benne van amikor a XBMC "villog" értsd. frekit vált zöldes meg egyéb színes pontok csíkok jelennek meg egy időre, mintha rossz lenne a csatlakozás. De ez se mindig :S

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41228) Dorian válasza cintula187 (#41227) üzenetére


Dorian
félisten

Számítógépes lejátszásban nem vagyok otthon, így nem tudom mi ez az XBMC "villog" -dolog. Más lejátszóval / vagy más kábellel a gépet nem tudod kipróbálni? Nem szabadna ilyesmit csinálnia, de nem tudom, h az XBMC mi kavar bele. Ha lejátszócserénél is csinálja, vagy más kábel nem, akkor cseréltesd ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41229) Sefter válasza Dorian (#41226) üzenetére


Sefter
veterán

Akkor rosszul fogalmaztam, bocs :B
Azt akartam mondani, hogy a full belépőtől azért jobb és a MA alap szettjével jó páros lehet.

Psn ID: sefter_hun

(#41230) cintula187 válasza Dorian (#41228) üzenetére


cintula187
addikt

Eddig a noname 1500 ft os nál nem csinálta.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41231) rgeorge válasza cintula187 (#41227) üzenetére


rgeorge
addikt

Nekem ilyen kábel van a TV és a SetTop box/BD lejátszó (Pio BDP-150)/Dune Smart H1 között, semmi probléma nincs vele. Én is zacskósat kaptam, örültem is, hogy kevesebb a hulladék. Ott valami más lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41232) Dorian válasza cintula187 (#41230) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, hogy hibás, minden terméknél előfordulhat. Azért írtam, hogy cseréltesd ki. Szó nélkül i fogják, ettől nem kell aggódni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41233) cintula187 válasza Dorian (#41232) üzenetére


cintula187
addikt

Most basztattam össze vissza. Menüből ki be de nem csinálja. Ha nem jön elő újra akkor marad. Még úgyis megyek hozzájuk hangfal próba kábelekért.

talán kicsit off.

De nekem ez most kicsit nem tiszta. Friss rendszer, SSD vinyó. Jó a filmek nem azon vannak. Amióta az alábbi 24p beállítások vannak XBMC-n néhány film beakad. Kmplayeren nincs gond.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41234) Sefter válasza cintula187 (#41233) üzenetére


Sefter
veterán

Az adatlapodon lévő konfigról nyomod az xbmc-t is?

Psn ID: sefter_hun

(#41235) cintula187 válasza Sefter (#41234) üzenetére


cintula187
addikt

Igen. DVi a monitoron és HDMI a plazmába.

[link]

[link]

automatikus renderelési módon is ez van. vga driver a legfrissebb.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41236) Rebell


Rebell
senior tag

Sziasztok,
2 keresztkérdésem lenne, idéznék az összefoglaló-ból.
" Dolby Digital Plus (E-AC-3): A Dolby Digital hangtömörítési hibáit csökkentették ezzel a megoldással. A korábbi max. 640 kBit/s (HD esetén, DVD-nél max. 448 kBit/s) helyett itt akár 6144 kBit/s is lehetett a sávszél és akár 13.1 csatornát is tud kezelni. Visszamenőleg nem kompatibilis a Dolby Digitallal, viszont legtöbbször képes DTS/Dolby Digital transzkódolásra a Dolby Digital Plus dekóder." (lényeg kiemelve)

1.Adott 1 EU40d6100sw tipusú led Tv, aminek a saját belső Media lejátszója támogatja a DD formátumot. Ha HDMI Arc-n keresztül van az erősítő a Tv-vel összekötve, kiadja az erősítő a DD hangot? Erősítő onkyo 509 nem támogatja a sima DD-t :F hanem DD+ van megadva, mint támogatott hang (többek közt)

2. Ha DTS, hangformátumú anyagot szeretnék a Tv-ről az erősítőre küldeni, fogok hangot kapni az erősítőn keresztül? Mivel a Tv azt hiszem nem támogatja a DTS-t.

köszi előre is a válaszokat.

(#41237) cekkk válasza cintula187 (#41235) üzenetére


cekkk
veterán

Van itt gond, ahogy látom :DDD
Miért nem teljes képernyőt használsz ablakmód helyett, valamint miért nem írja ki a felbontást?
A másik lehet, hogy azzal van a gond, hogy kiterjesztett asztalként használod az a részt ami megy a plazmára. Ki kellene próbálni, hogy ha csak a plazma az elsődleges megjelenítő akkor is előjönnek-e ezek a hibák.

(#41238) spiky03 válasza Sefter (#41229) üzenetére


spiky03
veterán

Nem akartam én ilyen vitát kiváltani, csak szimplán érdeklődtem, hogy haver cucca merre sorolható. :)

Amúgy ő is meg én is úgy gondoljuk, hogy teljesen elég lesz neki arra a 13nm2-re.
Minőségben meg ha azt nézzük elég nagyot ugrik a mostani Thomson szettjéhez képest. :)

Pont ez volt a tiéd. :)

@Dorian
A Denonhoz meg felesleges hasonlítani, mert az már tényleg más kategória.
Neki nem is kellett olyan, hanem valami olyan ami kicsi de jó minőséget képvisel. Ezért is választotta a kismalacot, meg ugye ő eleve polcsugárzókban gondolkodott.

Örül neki, hogy végre összejön neki ez a rendszer.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41239) #75912448 válasza spiky03 (#41238) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kit érdekel, hogy hova tartozik? :) Hónapok óta hallgatóztok, tervezgettek. Ha megvan és elégedettek vagytok, akkor ideje élvezni. Ár/értékben, figyelembe véve, hogy újak és mekkora helyiségbe kerültek, szvsz jó vétel.

(#41240) BBéci válasza MasterMark (#41203) üzenetére


BBéci
titán

Onnan tudom, hogy ismerem azt a kábelt, azokat is, akik árulják és azt is tudom, hogy amikor azt gyártották, még nem létezett a High Speed szabvány és nem volt szükség akkora sávszélességre, ami ahhoz illetve a fullHD 3D átvitelhez kell.
Ezek miatt kénytelenek erősen leárazva kínálni.

(#41204) Tamoo
Az a pontos megfogalmazás, hogy nem 100 %-osan garantált a 1080p 3D átvitele. Magas bitráta esetén akadozhat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41241) spiky03 válasza #75912448 (#41239) üzenetére


spiky03
veterán

Jaja, ez így fog történni.
Szerintem is jól járt vele haver. :)

Még azért időbe telik neki amíg teljesen összeáll a cucc, mert eddig csak az erősítő van meg, meg délután megyünk az M2-kért, a többit majd a következő hónapban.

Majd viszem az én is a kis erősítőmet, ha teljesen kész lesz neki, nah meg a sub-omat :)

Kábelben adhatna valaki neki tanácsot, hogy milyen kategóriát nézegessen?
Arra gondoltunk, hogy lehet az AVX-ről beszél egyik csávóval (Power-R), hogy vigyen több kábelt és próbálhatni, nah meg, hogy ő mit ajánl neki.
Vagy ezek nem olyan jók?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41242) #09634560 válasza Rebell (#41236) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha a tévé támogatja DTS-t akkor megjelenik, ha nem akkor nem ismeri fel és nem küldi tovább.. Legtöbbazör sztereóüban de sokan leirtak már 5.1-et,erre biztosabb egy optikai kivezetés, az a kb. 2 ezer már nem osz,nem szoroz, ha sztereóben jelenik meg...
Onkyo 509 ugyan mért ne támogatná a DD-t? :F Ha idézel az 1 sz hsz.-ból akkor olvasd el és értelmezd legalább a nagyját,: amit minden erősitő tud.. felorolásnál ott fel van sorolva az alap hangnormák dekódolása is, tehát DD 5.1 és DTS miért maradna ki az 509-ből? :) És PCM és LPCM is ebbe tartozik.

Spiky3, Sefter,többiek: Az emlitett Marantz alsó középkategóriás,tehát nem belépő,messze nem nevezném annak. Alsó középnek is a közepe-teteje sztem.

[ Szerkesztve ]

(#41243) BBéci válasza Dorian (#41209) üzenetére


BBéci
titán

Pro-Ject állványaim tüskéi alá készítettem 2 Ft-osból , a közepüket picit megfúrva alátéteket. 5 évig használtam és nagyon sokszor arrébb kellett helyezni, tologatni. Az előfordult, hogy az egyik alátét kicsúszott a négyből, de nem okozott gondot, nem karcolta meg a parkettát.
Az ELAC FS 189 aljában ilyenek voltak, azt is tologattam, nem csúszott ki egyszer sem. Külön is kapható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41244) Parson válasza Rebell (#41236) üzenetére


Parson
addikt

'Visszamenőleg nem kompatibilis a DD-lal'
Itt fontos szó a 'visszamenőleg', amit amúgy 'visszafelé'-nek szoktak irni, mert van olyan hogy 'visszafelé kompatibilis', és olyan, hogy 'előrefelé kompatibilis'. A 'visszafelé nem kompatibilis', azt jelenti, hogy az újabb formátumot a régi formátumú készülék/szoftver nem tudja kezelni. Értelemszerűen a visszafelé kompatibilisnál tudja. Az előrefelé kompatibilisnél, forditott a szitu, ott az új készülék tudja a régi anyagot kezelni, nem kompatibilisnél pedig nem tudja.

Na most a te esetedben azt jelenti, hogy a készülék, csak DD-t tud jétszani, akkor a DD Plust-t a formátumkülönbség miatt már nem fogja tudni.

Transzkodolásnál meg a leirtak alapján szükség van a DD Plus dekóderre a TV-dben, vagy ha nem ott, akkor mindenképp jelfolyam irányában az erősítő előtt.

Tehát DD plus anyagot nem játszik le, DD anyagot lejátszik. Elméletben. A gyakorlat meg más tészta, de jó esetben egybeesik az elmélettel.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41245) Rebell válasza #09634560 (#41242) üzenetére


Rebell
senior tag

Köszi,

Igazából, ez volt 1 picit félre értelmezhető számomra. Visszamenőleg nem kompatibilis a Dolby Digitallal ez lett volna a lényeg

"Legtöbbazör sztereóban, de sokan leirtak már 5.1-et,erre biztosabb egy optikai kivezetés", na majd meglátjuk.
köszi.

Ui: hanem DD+ van megadva, mint támogatott hang (többek közt) (nem írtam, hogy DTS-t nem támogat) :B

:R :R

(#41246) Tamoo válasza spiky03 (#41241) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Power-R kábelek kismalachoz? Csak ha sok pénzt akar elkölteni fölöslegesen.
Válasszatok valami normálisabb, nem túl drága gyári kábelt szerintem! Nem érdemes túlzásokba esni. (Tudnék is javasolni. :D)

[ Szerkesztve ]

(#41247) Rebell válasza Parson (#41244) üzenetére


Rebell
senior tag

Tehát a Puding próbája az evés, kiváncsi leszek. :R

(#41248) spiky03 válasza Tamoo (#41246) üzenetére


spiky03
veterán

Csak egy ötlet volt.
Még nem kérdezett utána, hogy mennyibe is vannak.

Akkor merre nézelődjön? Milyen ársáv az ami már nem gagyi minőség, de nem is lő túl a kis malacon? :)

Inakustik? Proson?

@Sanci38
köszi neked haver nevében is. :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41249) cintula187 válasza cekkk (#41237) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor épp ablak módban futott hogy a képmetszővel ki tudjam vágni .

Az asztalkiterjesztést kipróbálom. köszi ez is lehet

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41250) Dorian válasza spiky03 (#41248) üzenetére


Dorian
félisten

Tamoo hirdet jó kábelt olcsón.
Power-R az vicc kategória.

BBéci:
Nálam pl. a parkteaillesztés nut-os és a felülete is "érdes"

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.