Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) KisTücsök válasza BBéci (#41099) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja értem. Az jó, mert a zene is elég fontos nekem. Sőt, kb 50-50 a zene meg a film. Éppen ezért kéne valami ilyesmi hm, ami zenén is jól teljesít. Meglátjuk, hátha...

Köszi szépen!

(#41102) soldi3r válasza adodaniel (#41035) üzenetére


soldi3r
veterán

koszonom!

E30 (oo=[][]=oo)

(#41103) MasterMark


MasterMark
titán

Ez a Kácsa kábel rendesen megtépi a csatlakozókat ám. :Y

Switch Tax

(#41104) tomic válasza Toobee (#41090) üzenetére


tomic
addikt

15-20nm a helység amibe lenne.

(#41105) Toobee válasza tomic (#41104) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor el is felejtheted. Túl nagy oda. Maradj a C6-nál.

https://barbieripnk.hu/

(#41106) Patice válasza tomic (#41104) üzenetére


Patice
nagyúr

Bőven elég oda a C6 és nem olyan lomha, mint a C8. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41107) gyurczy válasza Toobee (#41105) üzenetére


gyurczy
őstag

Mondod te a 920.1-el... :DDD

(#41108) Toobee válasza gyurczy (#41107) üzenetére


Toobee
veterán

Jogos :D

https://barbieripnk.hu/

(#41109) Sefter válasza tomic (#41081) üzenetére


Sefter
veterán

Össze lehet párosítani, de ahova C8 méret kell, oda a C1 kicsi lesz hátra,,,(inkább c2)

(#41103) MasterMark
Ez alatt mit értesz...? Szorul, vagy mi?

(#41104) tomic
Nekem a 25-öt is szépen beszólja a C6...(én is agyaltam a C8-ra cserélésen, de közbe sikerült beállítani az erősítőt rendesen.. :DDD :B )

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#41110) Chrys_


Chrys_
addikt

Nekem is kellene egy kis segítség hangfalválasztásban:

Onkyo TX-NR818-hoz, főleg filmnézéshez, zenét nem nagyon hallgatok (ezért is választottam ezt az erősítőt), audiofil sem vagyok. Úgy kb 1500€-ig (max. 2000) néznék 7.1-hez, sub viszont nem kell (az aktuális megmarad). A szoba kb. 20-25nm, most pontosan nem tudom, már régen mértem.
A vásárlás nem sürgős.

(#41111) Dorian válasza tomic (#41104) üzenetére


Dorian
félisten

Egy fillérrel sem ér többet a C8, jóval lomhább, pedig origi állapotban a C6 is kissé az. Vagyis talán 30m2 felett érdemes lehet azt választani, de 15-20m2-re bőven elég a C6, 25-re is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41112) Ed Parker válasza Toobee (#41108) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Neked pont jó oda, nem? :DDD

(#41113) Tuto válasza BBéci (#41099) üzenetére


Tuto
tag

1200W fesz fel a 300as , ez azért nem semmi :))

(#41114) Tuto


Tuto
tag

HK AVR156 ról van tapasztalata bárkinek?

15 nm térbe, hmi célokra lenne.

(#41115) tomic


tomic
addikt

Okè. Akkor a c6 maradok. Köszi mindnkinek.

(#41116) Tuto válasza Tuto (#41114) üzenetére


Tuto
tag

Nincsen tapasztalatotok kis HK AVRel kapcsolatban? Konkrétan a 156os érdekelne.
Stand byban tudja a HDMI pass throuth?
HMra milyen a hangja? (szterora van külön rendszerem így az annyira nem lényeges)

(#41117) cekkk válasza Tuto (#41116) üzenetére


cekkk
veterán

Nem kéne ilyen erőszakosnak lenni, 1 óra alatt nem érkezett válasz és máris megint megkérdezed :W

Egyébként meg elolvasod a használatiját és abból kiderül, hogy tudja-e vagy nem ;)

[ Szerkesztve ]

(#41118) Sefter válasza Tuto (#41116) üzenetére


Sefter
veterán

Csak újban gondolkodsz?
Szerintem azért az árért jobbat is kaphatsz...

Psn ID: sefter_hun

(#41119) Thuglife válasza Tuto (#41116) üzenetére


Thuglife
senior tag

Erőtlenek a kicsi (1xx) HK-k, nézz inkább magasabb kategóriásat vagy Onkyo-t, Pioneer-t mozira.

(#41120) Tuto válasza cekkk (#41117) üzenetére


Tuto
tag

Nem hiszek a leírásnak, a gyakorlati tapasztalatotokra inkább adnék :R
Találtam egy jó vételt ezért voltam/vagyok ilyen türelmetlen , bocs :B

(#41118) Sefter
Ezt használtan találtam még garival, és a bolti ár alatt , ezért csapnék rá

(#41119) Thuglife
Köszönöm a választ, meggondolom (nem kell nagy teljesítmény 15nm a helyem csak)

[ Szerkesztve ]

(#41121) Toobee válasza Tuto (#41120) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor a mikróba is minden szart beleraksz, vagy mégis hiszel a leírásnak?

https://barbieripnk.hu/

(#41122) cekkk válasza Tuto (#41120) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor meg várj türelemmel, mert itt nem kapunk érte pénzt hogy válaszolunk neked.
Ami benne van a leírásban azt tudja. Ne legyél rest elolvasni ha nem kapsz valamiről választ.
Vagy ha ennyire érdekel, hívj fel egy boltot és kérdezd meg.

Jah de ezért már tenni is kéne nem csak kérni mi? ;) :P

(#41123) Tamoo válasza Tuto (#41120) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ami erőtlen az 15m2-en is erőtlen az a helyzet. Belépőt én senkinek sehová nem ajánlanék. Egyik márkából sem. Nem használhatatlanok, de nem érik meg az árukat. Főleg nem ilyen használt vételek mellett.

(#41124) Thuglife válasza Tuto (#41120) üzenetére


Thuglife
senior tag

Kíváncsi lennék mennyiért veszed, én 50et sem adnék érte.

(#41125) #09634560 válasza Tuto (#41120) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nehéz a beállitásuk,az erőtlenségük mellett. Erőtlen itt nem azt jelenti hogy wattszegény :D hanem hogy pl mély nélkül alig érteni a párbeszédet,és ha hangositod,üvölt csak és szétesik a tere-robbanásokkor pláne Garipapir megléte nem helyettesiti a hangzást... sőt: használt nálam annyiból jobb hogy már bizonyitott.
Thuglife: +1, inkáb annyiért egy hazsnált belépő vagy alsó vagy régi közép denon vagy Onkyo..

[ Szerkesztve ]

(#41126) soldi3r


soldi3r
veterán

egy denon 3801-re erdemes alapozni?
tudom, hogy regi, koltozes kozben elvesztettek a tavironyitojat es odaadnak, csak 2-300km-t kellene autoznom erte

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#41127) BBéci válasza Tuto (#41120) üzenetére


BBéci
titán

A nagy teljesítmény nem csak azért kell, hogy hangos legyen. Sőt, azért kell legkevésbé.

(#41126) soldi3r
Nem.
Ja, hogy ingyen. Akkor talán.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41128) Dorian válasza soldi3r (#41126) üzenetére


Dorian
félisten

Táv nélkül kicsit macerás használni, de ha maga az erősítő működik, akkor azt a 10.000 Ft benzinpénzt simán megéri. Max veszel hozzá valami multifunkciós Logitech távot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41129) Tuto válasza cekkk (#41122) üzenetére


Tuto
tag

Elolvastam a leírását de mivel nem vagyok angolból tökéletes, vártam volna megerősítést.
Kérdezni egyébként tényleg egyszerűbb, de használható választ kapni nem :P

(#41121) Toobee
Ha melegíteni akrom igen ;)

(#41124) Thuglife
40eft 1 év garival, szerintem jó vétel.

(#41125) Sanci38
Köszönöm neked a konstruktív gondolatokat újra :R , ez már építő jellegű (nem leépítő mint mástól )

Ha tudtok értelmes lehetőséget ennyiért dobjátok a linket :K

[ Szerkesztve ]

(#41130) Patice válasza Dorian (#41128) üzenetére


Patice
nagyúr

+1

Ha ingyen adják, akkor a benzinpénz + egy Logitech rendszertáv megéri mellé. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41131) soldi3r válasza BBéci (#41127) üzenetére


soldi3r
veterán

igen, kossz, meglatjuk, sajnos a heten nem biztos, hogy lesz ra idom

(#41128) Dorian, a legkisebb harmony-val ossze tudom baratkoztatni, aztan utana raerek nezni egy normalisabb gepet, csak vegre szoljon valami a nappaliban :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#41132) MasterMark válasza Sefter (#41109) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, elég erősen kell kihúzni, már félek hogy kiszakítja az aljzatot.

Switch Tax

(#41133) Oldfighter válasza Chrys_ (#41110) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Gondolom örülnél ha valami konkrét márkaajánlat jönne....én a Polk Audio RTi, JBL Studio 580 környékén nézelődnék ennyi pénzért és ha ki akarnám használni az Onkyo ütős mozihangzását.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41134) #09634560 válasza Oldfighter (#41133) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1.
Chrys_: bocsi ez felett átsiklottam... Dali Ikon-t hozzátenném,zenénél jobb, vagy a KEF Q szettjét:ami zúzos rock kivételével megfelelő lehet (nem ismerem a külföldi árakat).

[ Szerkesztve ]

(#41135) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Valamelyik piackutató ( :D ) topiktársnak esetleg tuti tipp 5m-es HDMI kábelre? Van jobb alternatíva/"lehetőség" a kácsás KCS-HH-nál? Nem szeretnék sokat költeni erre, de azt lehetőség szerint okosan.

(#41136) cekkk: Jaja. Már rágódok rajta egy ideje, hogy mi legyen. De még most sem vagyok 100%-ig biztos hogy hogy variáljak.

[ Szerkesztve ]

(#41136) cekkk válasza Tamoo (#41135) üzenetére


cekkk
veterán

Csak nem pc-s filmezés lesz ebből? :DDD

(#41137) cekkk válasza Tamoo (#41135) üzenetére


cekkk
veterán

Kipróbálod veszteni nem vesztes vele sokat.

Bár én ajánlom neked a AMD APUkat azok most a legjobbak.
Öcséd mivel jár Debrecenbe? Ha kocsival oda adom hétvégére az enyémet és majd visszahozza, addig meg leteszteled és kész. :)

(#41138) Tamoo válasza cekkk (#41136) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jelenlegi ötlet ami felé húzok, hogy kap a mostani konfig egy hdmi-s videókártyát + egy másik kisebb ssd-t amire felmegy egy külön OS kizárólag médialejátszásra. Egy ideje akarok már egy "silent" házat, aztán CM Silencio 650-en úgyis van "multiboot" kapcsoló. Pont menő lenne ehhez az elgondoláshoz. :D

Köszi a felajánlást, de öcskös buszozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#41139) dunkel válasza Tamoo (#41135) üzenetére


dunkel
őstag

Még itt a topikban ajánlották: thatcable
Kis pénzért jó vétel. Ennek többszöröséért tudsz jobbat venni.

(#41140) cekkk válasza Tamoo (#41138) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor is AMD kártyában gondolkozzál :DDD

Bár azokban én egyáltalán nem vagyok otthon :DDD :DDD

(#41141) BBéci válasza dunkel (#41139) üzenetére


BBéci
titán

Az olcsóbbik kácsással lehet egy szinten.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41142) Tamoo válasza BBéci (#41141) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Így ránézésre nekem is egyből az jutott az eszembe.
Nem tudom, félek vele kísérletezni, hogy 5m-es távon BD50 feszegeti-e a határait.

(#41143) Dorian válasza Tamoo (#41142) üzenetére


Dorian
félisten

Hiszen csak egyesek meg nullák... :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41144) bajnokpityu válasza Dorian (#41143) üzenetére


bajnokpityu
félisten

AVXen jól megmondták Nektek...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41145) Peak válasza Tamoo (#41142) üzenetére


Peak
addikt

Nem feszegeti.
A BD50 ripeknek mindössze a kb 40-50% a képi információ, és a többi meg a 42 db szinkron és felirat.
Nincs akkora bitrate, hogy egy normális kábelen elfogyjon a jel.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#41146) Tamoo válasza bajnokpityu (#41144) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jaja, inkább be is zártam mondhatni még az elején. :) tiszta vicc. Kár minden gombnyomásért.

Peak: Akkor véleményed szerint mondjuk EZ "mindenre" elég lehet az 5m-es hosszt is szem előtt tartva?

[ Szerkesztve ]

(#41147) bajnokpityu válasza Peak (#41145) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azt nem értem, hogy ha többen beszámolnak sima MKVk(kihrélt 720as 8gigás) esetén is különböző képű HDMI kábelekről, akkor miért van difi, ha nagyon messze van a sávszélesség elméleti határától?

Nem szoktuk érteni a koax, USB,akármilyen kábelek között miért van hangi difi. Ráadásul ha ugyanabból a drótból analóg kábelt gyártunk, hasonló hangi hatást szoktunk észrevenni.

Szóval várok egy 2-es számú magyarázatot. de no flém, tényleg jóindulatúan vitáznék.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41148) Z_A_P válasza bajnokpityu (#41147) üzenetére


Z_A_P
addikt

Egy 8 gigas 720p mkv az igencsak "jonak" szamit, sokkal gyakoribb a 2-3-4 gigas!! :O

A PC-mbol jon ki egy (talan) 7m-es HDMI az erositobe. Nos, egy nagyobb bitrataju MKV-nel akadozott a hang (Pearl Harlbor)!
A medialejatszombol egy 1m-es hdmi megy az erositobe, ugyanaz a film siman ment ott.

A gepbem I7 + 5870-es Radeon. Aki nem vagja: ez egy igencsak felso kat-os cucc a mai napig.
Tehat ketlem, hogy a vga vagy a cpu volt keves. A kabel volt a ludas sztem. De nem merem 100%-ra mondani, mert nem probaltam ki meg, hogy a hosszu hdmi kabelt rakom a medialetszoba, es azon is akadozik- a hang. De sztem igen.

[ Szerkesztve ]

OK

(#41149) Peak válasza bajnokpityu (#41147) üzenetére


Peak
addikt

Nézd, én sem fogok elkezdeni vitázni, mert ezen a területen a hívők aránya a valóban jószemű szakemberekhez képest jelentősen nagyobb. Úgy 99%-ra teszem.
De 720p-s 8gigás MKV forrásanyaggal HDMI kábelt tesztelni kb. annyia ciki és szakmaiatlan (szánalom), mint a dózsagyörgyúton ferrarit meg lamborghinit összehasonlitó tesztelni.
Annak a képe akkora szemét, hogy a 23"-os hálószobai TV-n is hányok tőle, főleg mikor melléteszik a lossless HD hanganyagot. Akkor meg már nincs túl messze a majd' huszonéves DVD mpeg2 kódolástól.
Szóval számomra eleve nem mérvadó az ilyen tesztelőbrigád.

De megint nem teljesen értem a fennakadást, nem azt mondtam, hogy egyforma lesz, csak azt, hogy nem kell aggódnia az 5 m hossztól egy normális kábel esetén. :)
Egy gagyi 5 méteres esetén hangpattogásra, kimaradásra lehet számitani BD50 esetén, de egy jobb kábellel már nem kell ilyen miatt aggódni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#41150) Patice válasza bajnokpityu (#41147) üzenetére


Patice
nagyúr

2 számú magyarázat?

Mi az első?

Én ezeket a hangzásbeli és képi képességeket fizikai, fizikai-kémiai összefüggésekkel, jelenségekkel és tulajdonságokkal "magyarázom magamnak".

A vezető anyaga és annak tisztasága az egyik alap.

A vezető szigetelése, az alkalmazott szálak vastagsága, geometriai elhelyezkedése is rengeteget számít.

A vezetőt árnyékoló borítás és egyéb finomságok, amiket a nevesebb gyártók szoktak alkalmazni a felső kategóriás kábeleikben szintén sokat tud jelenteni.

De mindez csak megfelelő érzékenységű rendszerben érvényesül.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.