Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) hitman77 válasza cekkk (#40050) üzenetére


hitman77
senior tag

Nálam sajnos nem megy iPad-ről. 404-es hiba. Az m.prohardver.hu-ra szeretne menni, ha átírom akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#40052) cekkk válasza hitman77 (#40051) üzenetére


cekkk
veterán

http://prohardver.hu/tema/javitsuk_a_prohardvert/hsz_1-50.html

Akkor ide írd meg nekik, hogy ez nem működik a te almás termékeden. Mondjuk lehet böngésző csere megoldaná a kérdést, valamint ha már ipad-et használsz lehet, nem mobilos nézetben kellene használni a fórumot.

(#40053) hitman77 válasza cekkk (#40052) üzenetére


hitman77
senior tag

Mobilos nézetben használom. Beírom.

(#40054) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék milyen kábellel tudnám össze kötni a jelenleg ideiglenesen használt tv-m a denonommal? A tv-n szkart csatlakozó van hátul. Az elején van 3 bemenet(video,l és r Audio).
Sajna nem vagyok jártas a témában.

[ Szerkesztve ]

(#40055) Ed Parker válasza cekkk (#40052) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Több mint két éve használom almáról a ph-t, tökéletesen működik.

(#40056) DM-Fan válasza hitman77 (#40051) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A hiba nálad van. Én is iPad-ről használom a PH!-t az esetek 95%-ában és nálam tökéletesen lenyílik az #1. HSZ ebben a topicban is. Nem is akar mobilos oldalra menni (sehova nem megy, egyszerűen lenyílik), de mindenhol be is állítottam, hogy teljes oldalt használjon - ha már van egy 2048x1536-os felbontású kijelzőm, akkor ne nézzek már egy butított felületet. A 1920x1200-as felbontású Dell monitoromon nem néz ki ilyen jól a PH!, mint az iPad-en.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40057) Oldfighter válasza tomic (#40054) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Denon micsoda? Erősítő, lejátszó? Scart a legideálisabb ha rendelkezik ilyennel a másik készülék.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40058) tomic válasza Oldfighter (#40057) üzenetére


tomic
addikt

Denon 1911. De szkart csati nincs az erősítőmön.

(#40059) #09634560 válasza tomic (#40058) üzenetére


#09634560
törölt tag

Scart-rca átalakitó kell neked.

(#40060) csari


csari
csendes tag

Sziasztok! A háttérsugárzókat kb 5 méterrel hátrább helyezném el, mint a kanapé ahonnan tévézünk. Van rá esély hogy beállítással korrigálható ez a távolság? Az erősítő D-1912.

(#40061) Oldfighter válasza csari (#40060) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Mi indokol ekkora távolságot? Csarnokban mozizol? :) Viccet félretéve, szerintem állványos megoldást használj és 1-2 méterrel a kanapé mögé helyezd el a háttérsugárzókat. Másrészről ha ekkora a helyiség ami ilyen távolságot von maga után, az 1912-es nagyon kevés krafttal rendelkezik oda. Sokkal combosabb gép kéne, hogy megfelelő hangosítást nyújtson.

[ Szerkesztve ]

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40062) Tamoo válasza nuke7 (#40043) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha minden kétszer jobb lenne ami kétszer drágább, k@rva egyszerű lenne a dolgunk. :DDD
Ezt most Te sem kérdezhetted komolyan.

(#40063) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Sony STR DE-495P erősítő beárazásában.

Szeretnék beszerezni egy HDMI képes erősítőt, ezért adnám el.
Kifogástalan az állapota, gyári garancia értelemszerűen nincs, de próbagarit adok rá.

Fogalmam sincs mi lenne a reális ára, ezért kérem a segítségeteket!

_______

HÁZIMOZI beárazás!

[ Módosította: Tamoo ]

(#40064) csari válasza Oldfighter (#40061) üzenetére


csari
csendes tag

A nappali egyik végében van a tv, majdnem középen a kanapé, és mögötte a konyha. A legegyszerűbb és legkevésbé zavaró az lenne ha a konyhaszekrény tetejére kerülnének a hátsó hangszórók..
A 1912-es nekem így is óriási minőségi előrelépés, de mivel még a háttereket nem vettem meg még ki se próbáltam igazából. (ha lebeszéltek erről a megoldásról, akkor valami kisebb hátteret, -bose-t, vagy sony pascalt- választok).

(#40065) Oldfighter válasza csari (#40064) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szerintem olvasd el az 1. HSZ-t, hogy a méretezéssel és az elhelyezéssel is képben legyél, mert ahogy nézem ezen ismertek elég hiányosak a részedről.
Szóval van egy amerikai konyhás helyiséged ahová házimozi szekciót terveztél előzetes tájékozódás nélkül. Fontos ismérv lenne a helyiség mérete, az, amit meg kéne tölteni az erősítőnek és a hangdobozoknak tartalommal. 20-25nm fölött bőven használhatóak a nagyobb hangdobozok, combosabb erősítők. Ez gondolom megvan a nappali részéről bőven ( esetleg alaprajzot is mellékelhetsz) . Ilyen körülmények közé a Pascal vicckategória, bocsánat. Erősítőből is érdemes lenne a középkategória tetején lévő modellek közül választani, használtan, újonnan, ahogy az anyagiak engedik.
Továbbá, a szavaidból az derül ki, hogy a frontrészleg hangdobozai már megvannak. A hátsókat is tessék ebből a márkából beszerezni, hogy egységes legyen a hangkép. Öszvérmegoldások sose vezetnek jó megoldáshoz.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40066) nuke7 válasza csari (#40064) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem ez nem jó ötleg, az állvány már inkább

https://youtube.com/user/nuke7

(#40067) t-bali3 válasza nuke7 (#40047) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szerintem nem lesz jó. Én nem is azt veszem ki a szövegből, hogy ezt akarja jelenteni.
Ha ilyet akarsz, akkor én a helyedben mindenképpen main-in-es erősítőt vennék. Vagy a drágább daraboknál ezt úgy hívják, hogy Direct-in :)

(#40068) Sefter


Sefter
veterán

Szomszédom megkért segítsek neki erősítő témában, mert nem akar lemaradni.. :DDD
JBL ES100-at vett tanácsom ellenére is (~20-25nm-re) és azt mondták neki, ahhoz HK270 kéne legalább, de inkább 370-es.. Én nem ismerem a HK-kat, mi lenne a jó választás ? (minden áron HK-t akar..)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#40069) Tamoo válasza Sefter (#40068) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha már mindenképpen H/K, akkor használtan vagy "kifutós akcióban" 460 !

Használtan van is fent 130ért [link] még lehet enged is belőle. De van fent 760 is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40070) Sefter válasza Tamoo (#40069) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi.
Nem tudom vele megértetni, hogy vigye vissza a 100-ast és hozzon el helyette 80-ast..
Kipróbálta mind kettőt, csak azt nem érti meg, hogy ott ~40nm-en "kicsit" máshogy szólnak, mint fele akkora térben :W

van egy Kawasaki Ninjám, de 80-nál nem húzom tovább...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#40071) nuke7 válasza t-bali3 (#40067) üzenetére


nuke7
veterán

basszus, de még a 1062-n sincs main in... :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#40072) BBéci válasza nuke7 (#40071) üzenetére


BBéci
titán

Már felhívtam a figyelmedet arra, hogy nagyon zavaróan eltérhet a center és a frontok hangja, ha más márkájú erősítővel hajtod őket. Vagy azonos gyártmányút vegyél, vagy marad az átdugdosás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40073) t-bali3 válasza nuke7 (#40071) üzenetére


t-bali3
senior tag

Egyébként ezzel a megoldással is meg lennél lőve, már ha szeretnéd a sztereó erősítő előfokát használni, mert azt is dugdosni kellene akkor, már ha a Sanci által említett összekötős megoldása van az erősítőnek.

Ha nem szeretnéd használni rendben lehet, de érdemes Bécire hallgatni. Ha meg olyan megoldás van, aminél külön van Direct-in, így nem kell dugdosni, ha használni szeretnéd a sztereó előerősítőt az már közel megfizethetetlen kategória (1510-es Denon, stb...).

[ Szerkesztve ]

(#40074) nuke7 válasza BBéci (#40072) üzenetére


nuke7
veterán

Joooh, nem uszom akkor meg olcsón :(
Marad a Yamaha s-500...

Habár lehet, hogy inkább dugdosni fogok egy rotellel :P

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#40075) BBéci válasza t-bali3 (#40073) üzenetére


BBéci
titán

Dehogy megfizethetetlen! :N
Már a 100000 Ft körüli erősítők között is találni "main in" bemenettel rendelkezőket és ez új, listaár. Pl. NAD C326BEE.

(#40074) nuke7
Előbb döntsd el, maradsz-e a Yamahánál házimozi téren!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40076) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok, feltettem egy kérdést, lehet rossz helyre. Remélem tudtok segíteni benne. Köszi!

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#40077) t-bali3 válasza BBéci (#40075) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ez az első megoldás, amikor ha ráköti a HM erősítőt, akkor nem tudja használni a NAD előfokát, csak ha visszadugja azt a csoda pöcköt. Ez nem drága, az én HK630-amban is volt 25 ért :D
A drágább megoldásként arra értettem, aminek van egy külön HM előfokra kiépített bemenete a végerősítőhöz.

(#40078) nuke7 válasza BBéci (#40075) üzenetére


nuke7
veterán

Igen, hazimozin tenyleg nincs vele gond - meg nem akkorák az igenyeim :DDD
De amikor berakom sztereoba, van egy kis hiány érzetem :U
Mondjuk azt mondjak a Yamaha sztereorol, h kicsit talán steril a hangja meg h talán hangsúlyos a magas... Nos az pont nem lenne jo nekem a mostani hangfalakhoz szerintem...

https://youtube.com/user/nuke7

(#40079) Oldfighter válasza SüdiLaller (#40076) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem igazán ismerem semelyik készüléket sem, de a hangrendszer csatlakozóit elnézve azok nekem hangdoboz ki és bemeneteknek tűnnek ( bocs, de a kép nem nagyítható és a feliratok se tiszták, az elhelyezkedésükből és a számukból tudok csak következtetni ). A tv Scart csatlakozója felhasználható lenne egy olyan átalakítóval melynek másik felén RCA csatik vannak a két csatornás jelhez. Ha van ilyen bemenete, vagy lenne a hangrendszernek, akkor nyerő ügyed van, sztereó jelet át fogsz tudni küldeni rajtuk. Többcsatornás hangra ne számíts.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40080) t-bali3 válasza t-bali3 (#40077) üzenetére


t-bali3
senior tag

Megnézegettem Netdepon az erősítőket, elsőre úgy tűnik a Pioneer az úttörő az új modelljeivel, ott 85-ért is van ilyen erősítő, de a többi márkánál vagy nincs vagy 200 e Ft-tól indulnak az ilyenek.

Tehát nuke7, akarsz 85-ért új Pioneert? Szerintem jobban szól az a kinézett Rotel :)

[ Szerkesztve ]

(#40081) nuke7 válasza t-bali3 (#40080) üzenetére


nuke7
veterán

:R csábító az a pioneer (a yamaha előtt pio 818-am volt) de ez egy kicsit nekem aggasztó, vagy ne törődjek vele:

20 Hz – 20 kHz, 0,1 % THD, 4 Ω - a yamaha 8ohm-on tudja ennek kevesebb mint harmadát THD szempontbol... :F ( tehát kevesebb mint 0,03 % THD )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#40082) t-bali3 válasza nuke7 (#40081) üzenetére


t-bali3
senior tag

Meg kell hallgatni milyen. Ez is mondjuk hátránya az új cuccoknak, hogy nem tudod hazavinni kipróbálni. Vagyis van ez a 8 napos lehetőség internetes vásárlásnál, de nem tartom etikusnak.

(#40083) SüdiLaller válasza Oldfighter (#40079) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Jól látod, egy orion dvd lejátszóhoz lett véve, ami mára már letérdelt. Maradt egy sony dvp ns 300, ami csak sztereo-t tud. Nincs is használatban, mert csak pendriveról filmezünk. Az említett sony meg olyan régi, hogy csak gyári dvd-t tud lejátszani, igaz azt komoly minőségben. Tudsz esetleg olyan boxról, amire ráköthető a hangfalszett? Vagy 3,5 jacket átalakítani úgy, hogy legalább a subwoofer szóljön+ 2 kicsi sztereoban?

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#40084) MasterMark válasza SüdiLaller (#40083) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen tv ez? (Már látom.) Azok a jack-ek az oldalán 5.1 kimenet?

Oldfighter: Egy kis URL bűvészkedéssel itt van nagyobban: [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#40085) MasterMark válasza MasterMark (#40084) üzenetére


MasterMark
titán

Scart-al össze tudod kötni sima sztereóban. A sub is fog szólni, mert ez szerintem automatikusan vágja a mélyeket, és a subra küldi.

Ha 5.1-et akarsz, ahhoz egy dekóder kellene.

Switch Tax

(#40086) SüdiLaller válasza MasterMark (#40084) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Fejhallgató
Digitális audio elektronikus (koax)
mod.: jelenleg egy logitech 2.1 szól ha zene vagy filmlejátszás van, de az sz.géphez lett véve, és a fejhallgató kimeneten van.

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#40087) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
Dali concept szettem van (1+6), most hozza egy yamaha SW305 sub. Specko:
2 darab 8" (20cm) hangszoro, 20(!)-160HZ.
Kepbe kerult egy Concept Sub, ami 1x12" hangszoros, 29-170HZ.
Tudom hogy a szamok nem sokat mondanak, de esetleg valaki tud-e valamit eme kettorol osszehasonlitas szintjen? Marmint kb egy kategoria-e egyaltalan a ketto (megha tok mas filizofiat kovetnek, egyik 2 kisebb, masik 1 nagyobb)? Az teny hogy a concept tenne teljesse a szettet, de megeri-e ez a felarat? :R

OK

(#40088) MasterMark válasza SüdiLaller (#40086) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, én is megtaláltam már. A felső kettő az videó csatlakozó, a legalsó a fejhallgató.

Scart - RCA, RCA - Jack-kel rá tudod kötni sima sztereóban. Próbáld ki szerintem a sub is fog szólni.

Vagy ha 5.1-ben akarod akkor pl: Creative DDTS 1000.

Switch Tax

(#40089) Oldfighter válasza Z_A_P (#40087) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szerintem ez csak a te ízlésedtől függ. :) Ha elégedett vagy a Yamaha subbal, akkor felesleges egy alapvetően túlárazott Dali mélyládára kicserélned ( hacsak használtan nem jutsz hozzá jó áron).

SüdiLaller ügyében látom kezd megoldódni a dolog, a kis boxok terén amúgy sem vagyok otthon. :) Én minden esetre erős spórolásba kezdenék, hogy a későbbiekben leváltsam a rendszert. De ez csak az én hozzáállásom. ;)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40090) Sefter válasza Z_A_P (#40087) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem is concept subom van a C6-C1 szetthez. (remélem hamarosan C2 :DDD )
Előtte Magnat-Heco-JBL mélyeim voltak (ebben a sorrendben).
A Dali az első amit szeretek is... :)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#40091) SüdiLaller válasza MasterMark (#40088) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom, aztán ha tré akkor nézek egy ilyen, vagy hasonló dekódert. :R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#40092) muzsikpeti válasza Ed Parker (#40055) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Csatlakozok , nekem is tökéletesen mükszik almáról, bármelyik eszközömmel.

(#40093) Z_A_P válasza Oldfighter (#40089) üzenetére


Z_A_P
addikt

felesleges egy alapvetően túlárazott Dali mélyládára kicserélned ( hacsak használtan nem jutsz hozzá jó áron).
Hmm, mi a jo ar? :)

@Sefter, neked hatulra menne a 2? Az nem semmi :)

OK

(#40094) Ed Parker válasza muzsikpeti (#40092) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

perrsze hogy működik,teljes módban simán.

(#40095) Oldfighter válasza Z_A_P (#40093) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Megközelítően(!) az eredeti ár 70%-ból induljon ki az alkudozás. De ez roppant relatív dolog. Függhet az eltelt évektől, a még érvényes garanciától.... :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40096) Z_A_P válasza Oldfighter (#40095) üzenetére


Z_A_P
addikt

A hirdetes alapjan hibatlan, 75e lenne. Fogalmam sincs mennyi volt ujkoraban.
Itt van par, de a Concept mar kifutott modell, nem tudom milyen arak ezek

[ Szerkesztve ]

OK

(#40097) cekkk válasza Ed Parker (#40055) üzenetére


cekkk
veterán

Nincs almám, így nem tudok nyilatkozni. Azért is mondtam, hogy az övével lehet a gond és nem magával az almákkal :DDD

(#40098) tomic válasza #09634560 (#40059) üzenetére


tomic
addikt

Értem én ezt,de ehhez még csak kell egy kábel.
Amit tudtam szerezni az egy Scart-RCA átalakító kábel. [link]Ez jó?
Ha igen az erősítőbe hová dugjam?

(#40099) Ed Parker válasza cekkk (#40097) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nem is,ugyanúgy működnek mint a pc-k.

(#40100) Sefter válasza Z_A_P (#40096) üzenetére


Sefter
veterán

75-ért szerintem nem találsz jobbat...elég sokat keresgéltem én is
Nem tudom még hova lenne a c2 kipróbálnám háttérnek és a gyerek szobába frontnak is..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.