Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) gorbep válasza gyurczy (#41548) üzenetére


gorbep
senior tag

A Focal-hoz nem gy XPR dukálna? ;]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#41552) bajnokpityu válasza gorbep (#41551) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akkor már Ymer monoblokk,nem? ;]

Hoppá,mit látok, a az Ymeren csak egy hangfalcsati van? Hát nem tudja a gyártó, hogy biwire/biamp milyen divatos?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41553) gyurczy válasza gorbep (#41551) üzenetére


gyurczy
őstag

A gyerek igazi kretén. Írtam neki, hogy ha normális fotót tenne fel, talán valaki licitálna is a szarára, de ehelyett hisztizett egy sort. Vicces. Olvasható az aukciónál. :DDD

(#41554) #09634560 válasza nuke7 (#41541) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nekem megérne de számold hozzá hogy jobb hangfalakat is kell nézned hozzá, ha ez megléphető Úgy vágj bele sztem.

(#41555) nuke7 válasza #09634560 (#41554) üzenetére


nuke7
veterán

a focal chorus 7es szett kevés az arcam avr-300-hoz..? :F
(ez új nekem...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#41556) bajnokpityu válasza nuke7 (#41555) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem eleve furcsák voltak ezek a mozierősítő-hangfal arányosítások. Zenén nyilván arcam fölötti erősítőkből is tudna profitálni a 700as Focalod,miközben nem lesz ár/értékben jó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41557) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok. Nem konkrét házimozis kérdéssel fordulok hozzátok, de kapcsolódik ide, és valószinűnek tartom, hogy tudtok segíteni.
PC-met eddig sima 2.0-s aktív hangfallal használtam, most viszont összeraktam a kis dimarson házmozimat, és azt kötöttem rá, méghozzá úgy, hogy a frontnak az aktív hangfalat használom, ami a házimozi kimenetére van rákötve, center nincs bekötve, csak a mély, és a 2 hátsó, a házimozi csak stereo jelet fogad a pc-től, tehát amúgy is felesleges lenne.

A probléma: A hangfalak pattognak, teljesen random időközönént. Hálózati zaj miatt van ez, vagy valami nem jó így, ahogy összeraktam, esetleg a pc, és a házimozi nem szeretik egymást ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#41558) MasterMark válasza Pete55555 (#41557) üzenetére


MasterMark
titán

Ez ilyen. Az én Midiland-om is ugyanezt csinálta. Földhurok izébizé akármi.

Switch Tax

(#41559) Ed Parker válasza nuke7 (#41555) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha az itteni arányszámokat nézzük, akkor az én 8-as chorus szettem is kevés az arcamhoz.

(#41560) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap este megnéztük a Boszorkányvadászk című érdekes feldolgozást. :)
A film egyszer megnézhető, érdekesen dolgozták fel Jancsi és Juliska történetet.
Látványos, akciódús volt, meg azért voltak benne vicces beszólások is.

De ami jó volt benne azok a hangok. Ritka az ilyen film, hogy szinte az egész film alatt aktívak a hátsó hangfalak is.
Nagyon jók voltak benne az erős részek, körül vett az erdő hangja. :)

Elvileg lesz második része is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41561) nuke7 válasza Ed Parker (#41559) üzenetére


nuke7
veterán

akkor maradjon most a yamaha mert az elég mozira a focalhoz, és zenén meg a rotel..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#41562) kissdani


kissdani
senior tag

Volna egy olyan kérdésem hogy használtan vettem egy H\K AVR255 erősitőt és nincs meg hozzá a bemérőmikrofon ez hogyan tudnám pótolni? Vagy lehet buta gondolat, esetleg nem felel meg hozzá egy sima mezei mikrofon? :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#41563) Pete55555 válasza MasterMark (#41558) üzenetére


Pete55555
addikt

Akkor a hálózati zaj a probléma ha jól értem, mert az a földhurok izéakármi azt "szűri" ha jól tudom. Ha lesz időm veszek egyet, és meglátjuk...
220-as kábelre, vagy a PC-RCA-ra rakjam?

...Szeretem leracsniztatni...

(#41564) Warter válasza kissdani (#41562) üzenetére


Warter
őstag

Keress a környezetedben egy HK tulajt és kérd kölcsön a mikrofont 1 órára.

(#41565) Peak


Peak
addikt

Urak! Tudnátok segiteni olyanban, hogy van-e nektek olyan állomány, teszt állomány, amely a SUB (LFE) csatorna beállitására, próbálgatására készült? Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#41566) kissdani válasza Warter (#41564) üzenetére


kissdani
senior tag

Erre már én is gondoltam de nincs! :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#41567) Ed Parker válasza nuke7 (#41561) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En tutira meghagyom mozira a focalokat, nekem elég.
Zenére meg vannak Canton-ok.

(#41568) Pete55555 válasza Pete55555 (#41563) üzenetére


Pete55555
addikt

Mármint ilyen kis bogyó vmire gondolok, amit a kábelre lehet rakni, ami megszünteti a füldhurok jelenséget.
Csak rosszul fogalmaztam :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#41569) robi-k válasza Ed Parker (#41567) üzenetére


robi-k
őstag

Zenére jobb a Canton :F Melyik típusról van szó? Amúgy milyen a rendszered (kábeltípus is érdekelne) :K ?

(#41570) nuke7 válasza Ed Parker (#41567) üzenetére


nuke7
veterán

azt én értem, de nekem zenére is csak a focal van... (más erősítővel)
a kérdés az, hogy mozira elég-e ezekhez a hangfalakhoz az a yamaha, és zenét ne is probáljam hm-erősítőről, azért van ott a sztereó rotel ra-06.

https://youtube.com/user/nuke7

(#41571) Ed Parker válasza robi-k (#41569) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem nem rossz a Canton, persze attól függ mihez mérjük.

(#41572) tjojo válasza Peak (#41565) üzenetére


tjojo
tag

Nekem van egy tesztlemeznek is mondható Focal kiadványom. Arra nem tudok válaszolni, hogy mennyire alkalmas állítgatásra, de szerintem jó lesz.

Audiophile from Focal JMLab CD No. 2

Ezek a kimondottan szub track-kek (főleg az 5 - 6):

4- Single cylinder moto engine
5- Muffled
6- Sourdo
7- Walking cello
8- Setting interference test:digital silence 0 bits

(#41573) MasterMark válasza Pete55555 (#41568) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyenről én nem tudok, de akkor valami linket adj, kíváncsi vagyok. :U

Switch Tax

(#41574) gabenn4241


gabenn4241
tag

Sziasztok!
Van egy kenwood krf-v5070d 5.1 erősítőm, jamo E350PPL hangafalszettem és egy pioneer Sw110S-k mélynyomóm, de valahogy nem áll össze egy egésszé zenehallgatásnál a rendszer. Elmenetem a médiába meghallgattam egy pár mélynyomót, meg hangafalat és azt hiszem rájöttem mi a gond a rendszeremmel! A mélynyomóm nem megy elég mélyre, és mivel szeretem a drum and basst, az elektronikus zenét, meg a hip-hop rap stílust is szívesen meghallgatom, így eléggé hiányzik az alsó 20-30hz közötti tartomány. És ezt legalsó tartományt már nem adja ki a mélynyomó, az állók meg a közelében sincsenek. Úgyhogy per pillanat megpróbálom a mélynyomót valami komolyabbra cserélni!

Nézegettem használtak között és amiket találtam az egy JBL E150P, egy Wharfedale Powercube 12+, valamint van egy Heco Vitas Sub30A. Nekem az árba ezek férnek bele!!
Szerintetek melyik lehet a jobb választás, vagy egyéb alternatíva 50k körül(használtan).

(#41575) Toobee válasza gabenn4241 (#41574) üzenetére


Toobee
veterán

Szimplán csak nagyok az elvárásaid. Nem hiszem, hogy a subod a gyenge pont. Illetve az is, a többi elemmel egyetemben. Zenére egyébként se házimozi szett kell, hanem sztereó.

https://barbieripnk.hu/

(#41576) Ed Parker válasza nuke7 (#41570) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha engem kérdezel, nekem az arcam hangzása tetszik a legjobban az elérhető árú avr-ek közül.
Sok fajtát meghallgattam, de mégis az arcam maradt.
Van ettől feljebb, de az nem a 600ezres kategoria.

Na most ha dobozokat nem cserélsz, sztem felesleges addig több pénzt rakni az avr-be.
Nem az lesz a szűk keresztmetszet.
Meg ez amúgy sem ilyen egyszerű, ahogy itt sokszor ajánlgatnak.
Próbálgatni kell, több erősítőt meg kell hallgatni, jól kiszolgálni es azután dönteni.
Nálam egy éven keresztül cserélődött a mozi rész, mire azt mondtam, hogy most ez tetszik.
Volt Yamaha, onkyo, denon, primare, arcam, nad, hk erősítő.
Ugyanígy dobozokbol is volt fél tucatnyi, aztán a kábelezés.

Az meg hogy elég e? Neked kell eldönteni, Te fogod hallgatni, ezt senki nem fogja tudni megválaszolni helyetted.
Sok pénzt bele lehet rakni ebbe, ez csak rajtad múlik, mikor mondod azt, hogy ez már tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#41577) Pete55555 válasza MasterMark (#41573) üzenetére


Pete55555
addikt

Az a baj, hogy nem tudom a pontos nevét, keresem, de nem találom. Elvileg olyasmire jó, ami pl a monitorkábeleken van az elején, meg a végén. De elképzelhető, hogy rosszul tudom. :B

...Szeretem leracsniztatni...

(#41578) Tamoo válasza Pete55555 (#41577) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ferrit gyűrűre gondolsz? Kétlem hogy megoldaná a problémádat.

[ Szerkesztve ]

(#41579) Pete55555 válasza Tamoo (#41578) üzenetére


Pete55555
addikt

Arra, mondjuk valahogy sejtettem, hogy nem oldja meg a pattogásos dolgot, az inkább zúgásra jó - ahogy olvastam.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41580) gabenn4241 válasza Toobee (#41575) üzenetére


gabenn4241
tag

Köszi :( Írták mások is, de nincs mit tenni. Ez van. Ennyire futotta. Annyira azért nem katasztrófa ahogy szól:DD De egy mélynyomó ami képes a legalsó frekvenciák megszólaltatására is, miért nem segíthet a dolgon???

(#41581) bgeorgooo


bgeorgooo
csendes tag

sziasztok

Egy Onkyo TX-SR313 5.1- es erősítő (70e Ft) 15 nm -re elég lenne kisebb hangfalakból kiépített rendszerhez?Mennyire jó ez az erősítő ha mindenképp újat szeretne az ember és kb ebben az árban?

(#41582) #09634560 válasza bgeorgooo (#41581) üzenetére


#09634560
törölt tag

arra oké, de tényleg ne legyenek nagy elvárásaid: belépőnek oké és ennyi.

(#41583) #09634560 válasza gabenn4241 (#41580) üzenetére


#09634560
törölt tag

én a jbl-t bepróbálnám: az sokkal jobb a pionál

(#41584) bgeorgooo válasza #09634560 (#41582) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

értem és köszönöm
egy sony str-de545 hez képest milyen?

(#41585) Oldfighter válasza Peak (#41565) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Tessék, lehet válogatni:

[link]

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41586) Oldfighter válasza gabenn4241 (#41574) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Amely ársávban keresgélni akarsz, ott nehezen találsz olyat mely kiadja a 20-30Hz-es tartományt úgy, ahogy te el akarod várni. Mondjuk tőlem marhára távol áll a te zenei ízlésvilágod, de annyi szent, hogy jobban jársz, ha sztereó rendszeren keresgéled azt a ...dübörgő hangot, melyet kedvelsz. Két erős front hangdoboz , pluszban esetleg passzív szubláda mely elég gyors és pontos.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41587) #09634560 válasza bgeorgooo (#41584) üzenetére


#09634560
törölt tag

Attól jobb. ez simán alázná, nemj beszélve erről.[link]

(#41588) Tamoo válasza Oldfighter (#41586) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Általában nem is az a legfőbb baj, hogy nem megy elég mélyre, hanem hogy lassú és és nem lehet a frontokhoz illeszteni. Na de ez nem mindenki fülét zavarja. Főleg azét nem, aki még nem hallott jót.

[ Szerkesztve ]

(#41589) Dorian válasza gabenn4241 (#41574) üzenetére


Dorian
félisten

Heco Vitas Sub30A

Ilyenem van, filmekhez teljesen jó, sokpontegyes koncertekhez megfelelő. Elég mélyre megy, nagy hangnyomással. Zenére nekem lassú, de nem ilyesmit hallgatok és azt is külön sztereó rendszeren. És sztem az én és az itt megfordulók igényszintje nagyságrenddel magasabb az átlagembernél, tehát számodra akár jó is lehet, főleg, ha nincs rá egy százassal több.
Egy bizonyos szintet azért jelent, ha a tápkábelek, sub-kábelek és különböző alátétek hatását kihallani rajta, voltak ilyen próbálkozásaim.
A JBL is jó választás, a Warfit nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41590) domesz


domesz
aktív tag

Szoasztok!

Lehet hülye kérdés de nem igazén értek hozzá :B

Aktív subwoofert rá tudom kötni a line out-ra egy ilyen erősítőn?

köszönöm

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#41591) g.osseus


g.osseus
csendes tag

Sziasztok újra!

Továbbra is szeretném tanácsotokat kérni. Paramétereim: 25 m2-es házimozi; 70/30% film/zene; lehetőleg új alkatrészekből (a hangfalak mindenképpen).
Belőttem nagyjából azt az árkategóriát, amit házimozira hosszabb távon rá szeretnék szánni. Hangfalat (egyelőre mélyláda nélkül) úgy nézem, hogy 300 körüli kategóriából választanék.
Nézzük először a hangfalakat:
Kinéztem egyik opciónak a JBL ES sorozatot, amit a 30-as hátsó dobozokkal képzelek. Középsőnek nyilván a 25-ös, elsőnek viszont nem tudom, mekkora különbség lehet a 80-as, 90-es, 100-as között. A három közül melyiket érdemes ebbe a szettbe választani? (Nyilván ár/teljesítmény arányt is figyelembe véve.)
Másik opcióként a Mission MX-5 Cinema Pack-el szemezek, amit itt is ajánlottatok.
A két verzió/márka közül melyik a jobb, melyiket ajánljátok a fenti célokra? Az adataikat összevetettem, érdekes, hogy a JBL-nek nagyobb a frekvenciatartománya, ráadásul a két páros hangfal eggyel több utas mint a Mission, mégis utóbbi a drágább, olvasott tesztek alapján a jobb is. Ti mit mondtok?
Ha ezekhez szeretnék erősítőt, milyen kategóriában érdemes gondolkodni, amivel kihasználható a hangfalak tudása? Onkyo-ban vagy Pioneer-ban gondolkodnék, de lenne egy elég alapvető kérdésem: azonos sorozaton belül egy drágább és nagyobb típusszámú készülék mennyivel ad jobb minőségű hangot? Érezhetően? Vagy csak funkciókban és felszereltségben van különbség? Utóbbi számomra is evidens, de ha így van, nem biztos, hogy a csomó extra funkció miatt érdemes a szebbet-nagyobbat-drágábbat vennem, ha a felét lehet hogy kis se használom, nem?
Pl Pio-ból néztem a 922-t, de lehet, hogy elég a 422? Vagy Onkyoból a 616-ost, de lehet, hogy elég a 414-es? Mit mondtok?
Lesz még majd lejátszós kérdésem is, de azt inkább majd később, külön teszem fel.
Előre is köszi!
Üdv:
osseus

(#41592) Tamoo válasza g.osseus (#41591) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

25m2-re az ES80 is bőven jó, az se kis doboz. Háttérnek szintén a kisebb is megfelel, több pénz jut a többi komponensre. Erősítőből minél magasabb kategóriásat vegyél! Nyilván jobb a hangminőségük, komolyabb alkatrészekből vannak. Ha mindenképpen újban gondolkozol, akkor leakciózott kifutó darabokat keress, vagy esetleg garanciális bemutató darabokat. Érdemes utánajárni, rákérdezni minél több helyen. Nagy különbségek lehetnek.
Amiket felsoroltál erősítők közül a "nagyobb testvérek" éppen hogy elég kategória. Szerintem. A kisebbeket eszedbe se jusson megvenni! Illetve a kábelezésre is hagyj pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#41593) Oldfighter válasza domesz (#41590) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szerintem nem.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41594) MasterMark válasza Oldfighter (#41593) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem igen. :)

Switch Tax

(#41595) Patice válasza MasterMark (#41594) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41596) #09634560 válasza g.osseus (#41591) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mx 5-höz a 922 vagy 616 való. Kérdésre minőségben is nyersz bővebbet 1. Sz. Hsz. erősítőajánlokban lévő ismertető szöveg.

(#41597) Oldfighter válasza MasterMark (#41594) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem csak a két csatornás jel megy ott ki?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41598) Patice válasza Oldfighter (#41597) üzenetére


Patice
nagyúr

De. Csak a legtöbb (jobb) mélyládán van ilyen sztereó bemenet, amin megkapja a láda a teljes frekvenciatartományt és saját maga szűri meg a jelet beállítástól, ízléstől függően.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41599) Oldfighter válasza Patice (#41598) üzenetére


Oldfighter
senior tag

De az még se lesz teljes értékű sub jel ha jól sejtem. A bemeneti oldal az rendben van, nálam is így van a mélyládán, de oda ugyebár csak a sub jele érkezik az erősítő felől.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41600) Tamoo válasza Oldfighter (#41599) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

5.1-es tartalom esetén nem a szub csatornát fogja kapni. De nem is tudjuk mihez szeretné használni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.