Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) Ed Parker válasza gyurczy (#41896) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Arra én is, innen már úgyis csak az utópia van ;]

(#41902) Tamoo válasza Ed Parker (#41901) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Múltkorában pedig nyomtad a szöveget, hogy Te már elégedett vagy. ;]
Egyébként ez a Cantonokat váltaná? :)

(#41903) tjojo válasza Ed Parker (#41867) üzenetére


tjojo
tag

Gratulálok! :C
Egyre nagyobb kényszert érzek arra, hogy meglátogassalak. :D
Jól látom hogy 927 BE-k a kicsikék?

(#41904) g.osseus válasza TCr (#41900) üzenetére


g.osseus
csendes tag

Kösz, rendes tőled, de a másik fórumon már írogattam rá, az müxik. Ha mégis kéne segítség, szólok.

(#41905) Ed Parker válasza Tamoo (#41902) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez így is van, de ez a mozi részre vonatkozik, arra nem is költök semmit.
A sztereo rész képlékeny, azon mindig lehet picit reszelni ;]

Tjojo:tudod hogy nem a szomszédban lakom :DDD
Igen azok.

[ Szerkesztve ]

(#41906) Parson


Parson
addikt

sziasztok, felmerül egy kérdés az (számomra) újonnan tapasztaltak alapján:

Adott a következő lánc:
- Synology DS212j NAS
- CAT5e UTP kábel
- Gigabites TP-Link switch
- CAT5e UTP kábel
- Samsung UE40D5000 TV - 10/100 LAN port

Tartalom:
- 1080p-s, ~9000 kbps bitrátás film (legyen 10 Mbps)

Szolgáltatás:
- TV DLNA opcióval látja a filmet, és játsza le a saját szoftverével, DD hangot küldi szépen az erősítőnek is.

Diagnózis:
- Film akadozik.

Kérdés:
Miért akadozik? TV LAN portja lehetne a szük keresztmetszet (100 Mbps), de ekkora bitrátánál még az sem. Talán a TV saját memóriája a kevés az adatfeldolgozáshoz? Oder was? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41907) ricsik válasza Ed Parker (#41880) üzenetére


ricsik
őstag

Várjuk a beszámolót! Milyen Focalt fog váltani, ha beválik? Be fog... :D

(#41908) Tamoo válasza Parson (#41906) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak tipp, de szerintem a tv lejátszója lehet a ludas. Nem is feltétlenül a port.
Biztos ami biztos én a helyedben a cat5 helyett cat6-okat pakolnék be mindenhová, nem egy túl nagy tétel.

(#41909) Parson válasza Tamoo (#41908) üzenetére


Parson
addikt

Szerintem pusztán a TV 10/100-as ethernet portja miatt ez a lépés fölösleges lehet (ezek jó minőségű cat5e kábelek, és rövidek is). Más okból persze lehetne emelni a szintet, de akkor előtte ki kéne lőni a szűk keresztmetszetet (10/100-as LAN port a TV-n) pl egy külön mediaplayerrel. :)

No de a konkrét témánál maradva elképzelhető, hogy a samu szoftvere / hardvere a legszűkebb keresztmetszet?? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41910) Tamoo válasza Parson (#41909) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én arra tippelnék elsőre. :F de fene tudja....

(#41911) Ed Parker válasza ricsik (#41907) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem focalt fogy váltani, ha beválik, hanem egy canton karat 790.2 DC-t.

(#41912) #09634560 válasza dunkel (#41898) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jól tudod. De ha a hangzás rendben van nincsenek nagy kiugrások Akkor ki lehet kapcsolni. Egyébként nagyon hasznos.
TJojo: veled tartanák nem kevésbé vagyok kíváncsi de finnország odébb van. :D

[ Szerkesztve ]

(#41913) cintula187


cintula187
addikt

Hogy tudom megállapítani, hogy a 827 es Pio tudja e azt a funkciót hogy kikapcsolt állapotban továbbítja a HDMI jelet?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41914) ricsik válasza Ed Parker (#41911) üzenetére


ricsik
őstag

Azt hittem azért dupla Focalos... :B

(#41915) #09634560 válasza cintula187 (#41913) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mi sem egyszerűbb. Filmlejátszás Közben kikapcsolod az erősítőt. Ha a tv adja tovább a képet mintha mi se történt volna Akkor be van kapcsolva.

(#41916) Ed Parker válasza ricsik (#41914) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért írta Toobee mert az 5.1-em focal a sztereo meg canton :))

(#41917) g.osseus válasza Oldfighter (#41894) üzenetére


g.osseus
csendes tag

Találtam most még egy LX60-at is. Ahogy nézem a speckókat (LX60 és LX70), szinte azonos a két modell, eltérést csak a kimenő teljesítményben (10W) találtam, illetve a 60-asnak kevesebb van pár csatlakozóból, ami engem éppen nem zavar. Azt nem is értem minek nyóccáz HDMI bemenet, én csak egy lejátszót meg néha napján laptopot kötnék rá.
Fontos különbség viszont, hogy a 60-asnak nincs ethernet portja sem, ennél fogva persze DLNA-t sem tud, meg semmi hálózati tartalomkezelést. Jól látom? Végülis erről is le tudok mondani, és ilyen áron elég jó ajánlatnak tűnik. Mit gondoltok?

(#41918) TCr válasza g.osseus (#41917) üzenetére


TCr
veterán

A DLNA számomra (és itt sokak számára is) tökfelesleges funkció egy erősítőben.
Magadnak kell feltenned a kérdést, hogy kell-e?
Én venném az LX60-at is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#41919) xtremetuning válasza Ed Parker (#41911) üzenetére


xtremetuning
addikt

... és korántsem biztos, hogy az adott rendszerhez, kábelezéshez jobb lesz a focal.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#41920) rgeorge válasza Parson (#41906) üzenetére


rgeorge
addikt

Próbáld USB-n ugyanazt a filmet, ha tudod, ha nincs akkora meghajtód, akkor vághatsz is a filmből egy részletet, amit persze DLNA-n is meg kell nézned, hogy akad-e. Ha USB-n nem akad, akkor a TV lejátszója nem lehet a gond, csak a DLNA környéke.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41921) Ed Parker válasza xtremetuning (#41919) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez is benne van a pakliban sajnos.
Ezért kell sok mindent meghallgatni.

(#41922) Dr.FantastiK válasza Parson (#41906) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Szerintem a TV lessz a hunyo ! :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#41923) Parson válasza rgeorge (#41920) üzenetére


Parson
addikt

Ez lesz. Nyomni fogok még egy sor tesztet, hogy kiszűrhessem a probléma pontos helyét. Mindenesetre kiváncsivá tett a dolog, vajon valóban a tv-ben van-e a hiba, vagy csak nekem kell még mindig állitgatni vmit (pl most olvasom hogy NFS meg UPNP szolgáltatások bekapcsolásánál nem akadozott másoknak sem, de hogy ezek pontosan mik és hol vannak? :F ... ) Ennél nagyobb bitrátás filmeket is gond nélkül le kéne tudnia játszani.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41924) BBéci válasza g.osseus (#41917) üzenetére


BBéci
titán

Komolyan gondoltad, hogy specifikációk alapján választasz erősítőtt. :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41925) xtremetuning válasza Ed Parker (#41921) üzenetére


xtremetuning
addikt

Elvileg mindent a cantonhoz válogattál össze. Inkább ez a baj, illetve csak annyi, hogy lehet a focalnak teljesen más kiszolgálás kellene. Kérdés végigjárod e ugyanazt az utat mégegyszer ?
Abban biztos vagyok, hogy jól kiszolgálva jobb lenne, mint a canton. Kérdés, akarod e é ??? ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#41926) Ed Parker válasza xtremetuning (#41925) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez azért nem teljesen így van.
A canton volt az utolsó nagyobb elem a láncban, utána csak egy ic es egy hf kábel jött.
Előtte egy chorus 816V szólt.

(#41927) MasterMark válasza Parson (#41923) üzenetére


MasterMark
titán

A router konfigjában.

Switch Tax

(#41928) Csabroncka válasza Parson (#41923) üzenetére


Csabroncka
addikt

10/100 "szűk keresztmetszetű" csomópontokat kilőheted, emiatt még a BD iso sem akad ;) . A NAS beállításaira kukkants rá mindenképpen!

Ha valóban a TV lejátszója a " hiba" meg lehet esetleg próbálkozni (ha lehet) a buffer méretének növelésével ha USB-n keresztül egyébként reccenésmentes.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41929) Parson válasza Csabroncka (#41928) üzenetére


Parson
addikt

Köszi!. :) No akkor első körben mindenképp tesztelés lesz, aztán meglátjuk a további beállitgatásokat.

(#41927) MasterMark -> Ez is vmi port forwarding móka, oder was?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41930) MasterMark válasza Parson (#41929) üzenetére


MasterMark
titán

Viszont úgy látom nálad nincs is router szóval akkor ez mindegy igazából.

Switch Tax

(#41931) cintula187 válasza #09634560 (#41915) üzenetére


cintula187
addikt

Úgy értettem hogy alapból képes e erre....

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41932) Parson válasza MasterMark (#41930) üzenetére


Parson
addikt

Van az, hiszen az adja az IP cimeket és rendezi az alhálózatot. Csak a közvetlen elérési úton nincs a két eszköz között. A router is be van kötve a Gigabites TP-Link Switch-be, ergo a Switch egy elosztó a routertől fizikailag távolabb.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41933) MasterMark válasza Parson (#41932) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor ott az UPNP-t bekapcsolhatod (ha eddig nem lett volna).

Switch Tax

(#41934) Parson válasza MasterMark (#41933) üzenetére


Parson
addikt

Pusztán ennyi és voila megoldódik az akadozós probléma? No majd ha hazaértem, kipróbálom. Csak még fel kell fedezni, hogy pontosan hol is, meg hogy hogyan.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41935) MasterMark válasza Parson (#41934) üzenetére


MasterMark
titán

Nem biztos, igazából valószínűleg nem, de egy próbát megért. :)

A pendriveos tesztet csináld meg viszont mindenképpen.

Switch Tax

(#41936) Csabroncka válasza Parson (#41932) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nálam is így van viszont fontos!

Az eszközöket fix ip.címre állítsuk be!
A legkényelmesebb, ha a kiválasztott IP-címeket és hozzárendeled a mac címekhez (ezt a routerben hamar be lehet állítani).

Az eszközökön az átjáró és az elsődleges DNS szerver (másodlagost nem kell kitölteni) a router IP-címe lesz. Természetesen ettől még a két eszköz a switchen fog kommunikálni...

"in medias res"

(#41937) MasterMark válasza Csabroncka (#41936) üzenetére


MasterMark
titán

Miért jó a fix IP?

Switch Tax

(#41938) Parson válasza Csabroncka (#41936) üzenetére


Parson
addikt

A NAS-nak értelemszerűen fix IP-cime van. A TV-nek viszont DHCP-vel kiosztott. Annak úgy tudom elég az is, mivel csak a NAS-nak kell fixnek lenni a tuti eléréshez.

(#41935) MasterMark -> A Pendrive-os teszt lesz az első lépés, persze.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41939) Csabroncka válasza MasterMark (#41937) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nálam, csak így tudott kapcsolat-szakadás mentesen kommunikálni a BDP-430 a PC-vel. Fagyásoknál vagy váratlan újraindulásoknál összeakadhatnak a dolgok, jobb a békesség. Egyelőre nem NAS-ozok, de így is meggyűlt már a bajom a DLNA-val...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41940) MasterMark válasza Csabroncka (#41939) üzenetére


MasterMark
titán

Nálunk úgy van beállítva, hogy 3 naponta oszt új IP-t a DHCP szerver. Csak azt állítom fix-re aminél kell kifejezetten az IP alapú elérés.

Switch Tax

(#41941) Csabroncka válasza MasterMark (#41940) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az alap nálam is a DHCP, csak az eszközökre (asztali PC /médiaszerver funkció/, és a lejátszók) vannak mac cím alapján fix IP-n.
Az én szempontomból azért is jó, mert az erősítőt be tudom állítani a gépről.

"in medias res"

(#41942) Lipton válasza Csabroncka (#41941) üzenetére


Lipton
őstag

Alapvetoen otthon erdemes szerintem mindent fix IP-re allitani. Menedzselhetoseg szempontjabol kenyelmesebb. Amennyiben tobb eszkozod van akkor az atlathatosag kedveert jo ossze is rendezni.
Peldaul:
192.168.2.1 router
192.168.2.1x AP-k
192.168.2.2x TV-k
192.168.2.3x PC-k
192.168.2.40 NAS
Stb.
192.168.2.100- DHCP

Biztonsag miatt erdemes meg mac adress filteringet beallitani. A DHCP inkabb olyan eszkozoknel hasznos amik nem allandoan (WIFI vagy notebook, stb) vannak a halozaton de ott is en be szoktam allitani IP foglalast (es ha olyan akkor mac adress filtering)
Ilyen modon az egesz halozatod szepen atlathato es jol lehet menedzselni valamint a megosztott dolgokat is konnyen elered.
Az IP befoglalas beallitasa velemenyem szerint szinte mindegy, hogy 3 vagy tobb nap. Otthon nehez elkepzelni azt a helyzetet amikor egy tartomany tele lesz a sok valtozo eszkoz miatt.

[ Szerkesztve ]

(#41943) Csabroncka válasza Lipton (#41942) üzenetére


Csabroncka
addikt

Wifin a mac szűrés sztem alap, jó ötlet amit mondasz, de egyelőre nincs annyi eszközöm, amiért érdemes lenne így megcsinálni (többek közt ezért nincsen még NAS sem!).

"in medias res"

(#41944) Lipton válasza Csabroncka (#41943) üzenetére


Lipton
őstag

Igazabol szinte egy pillanat a mac adress filtering beallitasa barmilyen eszkozre.
Samsung TV-n a DLNA nagyon egyszeru. Allshare letolt, feltesz, par kattintas es gyonyoruen mukodik minden benne. Regebbi verziokkal voltak erdekessegek nalam de W7 es a legfrissebb eddig egyszer sem szorakozott.

(#41945) Rebell válasza Lipton (#41944) üzenetére


Rebell
senior tag

Én az istenért nem tudom összelőni a rendszert, akkor ha a Router jelszóval van védve. amint újra indítom a Routert és a Jelszó feloldodik, akkor minden kommunikál rendesen. (pl: SamuTv-Samu S2telefonnal)

MasterMark : elfogadja, csak ha levédem Jelszóval a Routert akkor a 2eszközt nem tudom párosítani, ha jól tudom 2 eszköznek 1 IP cimen kell, hogy legyen, hogy tudjanak egymással kommunikálni

Levédve minden eszköz mükődik WIFI-n, csak a vezérlés nem megy :F

[ Szerkesztve ]

(#41946) MasterMark válasza Rebell (#41945) üzenetére


MasterMark
titán

De a jelszót egyébként elfogadja? Mert régebbi eszközök nem biztos, hogy tudják a WPA2-őt.

Switch Tax

(#41947) need válasza TCr (#41897) üzenetére


need
addikt

igen ez így van...és neked ebben nagy szereped volt..! :R :R :R

és a kedves eladótól mindössze 1600 méterre lakok..és volt olyan jó és segített beállítani..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41948) Oldfighter válasza spiky03 (#41787) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nos.....megvolt a film és fantasztikus élményt nyújtott. :) Számomra ott van az ötödik rész szintjén, némileg több autós akciózással. A koncepció jóformán maradt, de azért a lövöldözés mellett az utcai versenyzés is újabb szerepet kapott, tisztelegve az első két rész előtt. Ilyen tiszteletkörökből meg aztán volt bőven, kicsit talán beáldozva az ilyen stílusú filmhez nem feltétlenül fontos történetvezetés következetességét. Érdemes ugyanolyan elvárásokkal beülni erre is, mint az első ötre és piszkosul elégedetten fogsz kijönni a moziból. :)
A stáblista előtti jelenet(!) meg aztán hab a tortán. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41949) Oldfighter válasza g.osseus (#41917) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Én ugyanazt tudom mondani, mint előtte. Ha ki tudod használni a tudását akkor rajta, ne habozz. :) De amilyen hangdobozokat te ki akarsz nézni, ahhoz a Marantzok is bőven elegendőek.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41950) Parson válasza Rebell (#41945) üzenetére


Parson
addikt

2 eszköz 1 IP cimen?? Ezt hivják IP ütközésnek...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.