Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) t-bali3


t-bali3
senior tag

Ez az ár egy hangfalra vagy egy párra vonatkozik?

(#41402) Oldfighter válasza gabenn4241 (#41376) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A Jamo nem igazán ajánlott termék mostanság. Elvesztette azt a "hírnevét" amit felszedett 10-15 évvel ezelőttig. Vannak amúgy olyanok akik az 5.1 rendszerűket kétcsatornásra cserélik, tekintettel arra, hogy a zenehallgatás van túlsúlyban náluk, illetve relatíve kevesebb összegből, használtan, elég nívós rendszert tudnak összerakni, amivel a filmek is élvezhetőek; leszámítva a térhangzás bizonyos aspektusait. Ezt neked kell eldönteni, hogy mi számít neked jobban; a film és azzal a térhangzás, vagy a zene.
Én azt javaslom -anélkül most, hogy nem adtál meg se pénzkeretet, se a helyiség méreteit, melyek nem elhanyagolható tényezők-, hogy cseréld le a készülékeidet és használtan nézz pl egy Denon hm erősítőt, mely igen zenei készüléknek számít, és ehhez keress első körben egy sztereó hangfalpárt melyet később bővíteni tudsz az 5.1 rendszerig (ugyanazon márkából, azonos hangszórókészlettel). Ha találsz valamit a későbbiekben, akkor linkeld be ide és véleményt mondunk róla. Illetve a hiányolt részleteket is megadhatnád. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41403) #09634560 válasza Askformore (#41397) üzenetére


#09634560
törölt tag

Van benne dekóder, igy 5.1 lesz de csak a sima forrásokat ismeri fel,se ES se THX se DD+,se E-ac3...

[ Szerkesztve ]

(#41404) MasterMark válasza Askformore (#41397) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen laptopról van szó, nincs optikai kimenete, valamelyik jack-en keresztül?

Switch Tax

(#41405) #09634560 válasza #09634560 (#41403) üzenetére


#09634560
törölt tag

Javitom magam: tuti sztereó lesz mert a tévék mindegyike HDMI forrást sztereóban tol át magán..

(#41406) Toobee válasza #09634560 (#41405) üzenetére


Toobee
veterán

Egy két LG kiadja magából 5.1-ben.

https://barbieripnk.hu/

(#41407) gabenn4241 válasza Oldfighter (#41402) üzenetére


gabenn4241
tag

Köszi a választ! A szoba 24nm 6x4m. Az egyik 6m fal mentén középen egy franciaágy az ágy két oldalán a falon a két sorruond! Vele szemben a tv, alatta a center, kb 1 méternyire a tv két oldalán a frontok. A sub a tv től balra a sarokban! A mennyezet a tv felőli oldalon csapott, mivel tetőréri szoba! A mostani rendszer filmezéshez nagyon király, de zenéhez túl mű túl színezett és valahogy nem alkot egységet! Ezért gondoltam hogyeladom az egészet, van otthon egy régi, de fasza sztereo erősítőm veszek hozzá használtan egy pár jamo s708at és felhagyok az 5.1el!?? Azt hogy mennyit szánjak rá magam sem tudom még! Valahogy okosan megoldanám én csak tudnám hogy mit kelene venni vagy cserélni a rendszerből hogy összeálljon a dolog!??

(#41408) MunezXBK válasza Toobee (#41406) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De Samuja van. :D

[ Szerkesztve ]

(#41409) Askformore


Askformore
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ! Egy MSI CR610-es laptopom van, és nincs rajta optikai csatlakozó. Most egyelőre egy régi 5.1-em van, amit először egy rca átalakítóra dugtam rá, majd egy rca-jack-kel a tv fülhallgató bemenetére, és hdmi-vel pedig a laptopot a tv-re (Samsung c530). Így mind az 5 szól, de szerintem csak sztereó. Szeretnék újítani, illetve jobb hangminőséget elérni, ezért érdeklődök.

(#41410) MasterMark válasza Askformore (#41409) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor szerezz egy USB-s hangkártyát amin van.

Az egyik scarton kell legyen normális hang kimenet, inkább oda kösd.

Milyen érdekes, itt is előjött. Ahol a hang kijön az kimenet, függetlenül attól, hogy a csatlakozót befelé dugod.

Switch Tax

(#41411) Toobee válasza MunezXBK (#41408) üzenetére


Toobee
veterán

" a tévék mindegyike" - erre írtam.

https://barbieripnk.hu/

(#41412) Askformore válasza MasterMark (#41410) üzenetére


Askformore
senior tag

Mondjuk ez megfelelne a célra? Tehát csak rádugom a hangcuccot a kártyára és örülök az 5.1-nek? :)

(#41413) MasterMark válasza Askformore (#41412) üzenetére


MasterMark
titán

Egy kis beállítás után igen.

Switch Tax

(#41414) Oldfighter válasza gabenn4241 (#41407) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Próbálom magam elé képzelni az elrendezést....
Ha jól értelmezem akkor a rendszer úgymond keresztben van elrendezve, úgy, hogy a hátsó hangdobozok szélesebbre is vannak húzva, mint a frontok, melyek a 6 méteres oldalon vannak, közelebb a tv-hez, mint az oldalfalakhoz.
Akusztikailag ez a felállás nem éppen ideális, mint ahogy a készülékek márkái, de ha neked mozira bejön így is, akkor szerencsés helyzetben voltál. Én a hosszanti elhelyezést részesíteném előnybe ( ablak nem akadály ha ott van, sokunk az elé helyezi a tv/hifi állványát), a 4 méteres hely bőven elég erre, hogy a frontokat minimum 70-80 centire elhúzzuk a falaktól ( akusztikailag nem szerencsés rátolni, főleg ha hátsó reflexes, de túl távol elhelyezni se szerencsés). A mélyládát se kell bepasszírozni a sarokba, de ízlés kérdése, hogy mennyire bírjuk elviselni a mélyhangok kiemelését, a ló túloldalára azonban nem érdemes átesni. És akkor itt, jön az, hogy a berendezési tárgyak miféle elhelyezést kínálnak a bútoraink számára. De most ebbe nem megyek bele már mélyebben, az egy se biztos, hogy elfér a másik oldalon, mondjuk egy ajtó miatt. Egy kanapét még eltologat az ember, de egy fix franciaágy más tészta. Ami a dolog másik lényegi részét képezni, abban maximálisan a te ízlésedet kell tükröznie. 5.1 vagy sztereó. Én maradnék azon az állásponton, hogy mindenféleképpen zenei(bb) erősítőt érdemes választanod ( Denon, Marantz vagy valami egzotikusabb gyártó régebbi, olcsó erősítőjét, mely kielégíti a zenei igényeket). A helyiség mérete miatt érdemes lenne 5.1-nél maradni és használt dolgokból felépíteni az új rendszert. Első körben próbáld meg eladni a mostanit, gondolkozz el némi átrendezésen a szobádon, illetve, hogy akusztikailag még hol tudnál javítani a hangzáson, pl minél kevesebb csupasz fal maradjon és a padlón is legyen egy jó nagy szőnyeg, ha most per pillanat nincs. Apró praktikák ezek, de megéri elbíbelődni velük.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41415) ProdyG


ProdyG
senior tag

Mélynyomóra mennyire szabad pakolni? Virágot szeretnék tenni rá.

(#41416) Dorian válasza ProdyG (#41415) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam szinte mindig van rajta. Csak nehéz, nagy vázát, tele vízzel érdemes rá tenni, nehogy lemásszon róla, (ill. száraz virágcsokor nem jó, mert rezonál). Remekül mutatja mennyire friss még a csokor, ha egy film után szirmok borítják a környéket, akkor lehet cserélni :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41417) Oldfighter válasza ProdyG (#41415) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Bárminemű szándék vagy akarat, mely hangsugárzóból, funkciójától eltérő felhasználásra irányul, rettenetes következményeket vonnak maguk után. (Házimozisták 1. számú törvénye) :D

Dorian: Eretnek! :Y :D

[ Szerkesztve ]

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41418) ricsik válasza Dorian (#41416) üzenetére


ricsik
őstag

Az a márványlap elég komoly a C6 tetején! Hány kiló? 10, 15 ? :)

(#41419) AtHoS válasza Dorian (#41416) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jól látom, hogy átlátni a C6 reflex nyílásán a falra?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#41420) Dorian válasza AtHoS (#41419) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogyis! Bár tényleg olyan a kép :)
Csak gyors telefonos kattintás volt, a színek is tök fakók.

Ricsik:
Nem mértem le, de sztem 15 biztos van. Ill. gránit :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41421) KisTücsök válasza Dorian (#41420) üzenetére


KisTücsök
addikt

Hangzásnak jót tett?

(#41422) Dorian válasza KisTücsök (#41421) üzenetére


Dorian
félisten

Passz. Volt, rátettem. Elméletben jót tesz a hangnak, ha a mélyközepek nem lengetik be az egész hangdobozt, ill. most az alsó grániton atomstabilan állnak a tüskék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41423) AtHoS válasza Dorian (#41420) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bakker mekkora becsapós akkor a fénykép :DDD

read-only mode on the forum

(#41424) Dave567


Dave567
addikt

Üdv
Mission M73 vagy JBL Balboa 30 front hangfalakról van valakinek tapasztalata ?

(#41425) Dorian válasza AtHoS (#41423) üzenetére


Dorian
félisten

A nyíláson belül a sötét rész ahol letöröltem a port, a szürke ahol nem, a fehér pedig a belső hangcsillapító gyapju. :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41426) soldi3r válasza Oldfighter (#41414) üzenetére


soldi3r
veterán

... Denon, Marantz vagy valami egzotikusabb gyártó régebbi, olcsó erősítőjét, mely kielégíti a zenei igényeket ...

ez a 2 az elsoszamu ajanlott marka? onkyo, yamaha kevesbbe preferalt?

lecsusztam a 3801-rol, nem ertem oda a heten, hogy elhozzam, ugyhogy ismet keresgelek
denon 3803-ast es 2805-ost talaltam a kornyeken
illetve onkyobol egy 505-ost (es egy 605-ost, de ez dragabb mint a tobbi)

hangfalbol a wharfedale jo lehet ezekhez a tipusokhoz?
2 par megbecsult allapotut talaltam:
emerald em93
laser 90
(illetve van egy monitor mfm-7, csak kicsit messzebb es kicsit dragabb)

vagy inkabb keresgessek meg tovabb? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#41427) MasterMark válasza soldi3r (#41426) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, hanem ezek zeneiebbek ha jól értem.

Switch Tax

(#41428) #09634560 válasza soldi3r (#41426) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezek zeneibb részletezősebb hangúak. Onkyo mozisabb ez nem Azt jelenti hogy egyáltalán nem jó zenére, mert átlagigényeknek háttérzenélni teljesen megfelel. De zenei élvezethez már kevés a tudásuk. Hangfalat csak olyat vegyél amihez van többi sugárzó is. Wharfedale csak Denonnal, naddal és Marantzal ad kielégítő hangzást

(#41429) Tonyo


Tonyo
őstag

Köszönöm a meghívást Tobee! :R Megint csak bebizonyosodott, a focalok nagyon háklisak a kábelre:) Nem is biztos, hogy a szoba a ludas.. ;)

(#41430) Sefter


Sefter
veterán

A sima tv adás (műhold-HD beltéri) csak sztereó szokott lenni, vagy előfordul 5.1 film is :F
azért kérdezem, hogy érdemes-e a beltérit is az erősítőre kötni...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#41431) soldi3r válasza #09634560 (#41428) üzenetére


soldi3r
veterán

ertem, koszonom, akkor szerintem nekem eleg lesz a 605-os :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#41432) Ed Parker válasza Tonyo (#41429) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a diy kábeleket nem szeretik :D

(#41433) Tonyo válasza Ed Parker (#41432) üzenetére


Tonyo
őstag

Tobee jön és megcáfol majd... ;] :U

(#41434) tjojo válasza Ed Parker (#41432) üzenetére


tjojo
tag

Nekem úgy tűnt a Néhai félét szerette. :K

(#41435) Tonyo válasza tjojo (#41434) üzenetére


Tonyo
őstag

Én néhaitól csak ideges kábeleket hallottam!Pityu próbálkozott velük egy időben.

(#41436) Ed Parker válasza Tonyo (#41433) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Majd megyek hozzá, meghallgatjuk az enyémekkel:)

(#41437) Toobee válasza Tonyo (#41433) üzenetére


Toobee
veterán

Majd jövök, csak kellene 5-10 perc nyugi, hogy be tudjan pötyögni azt az 1-2 ezer karakternyi áradozást. Annyit elöljáróban, hogy elõször rázott ki a hideg.

https://barbieripnk.hu/

(#41438) dunkel


dunkel
őstag

[ Szerkesztve ]

(#41439) MasterMark válasza dunkel (#41438) üzenetére


MasterMark
titán

Szobának szép, de ez a TV kicsi, a hangsugárzók pedig érdekesek.

Switch Tax

(#41440) Dorian válasza dunkel (#41438) üzenetére


Dorian
félisten

A kép címe: "az akusztikus rémálma" :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41441) Tamoo válasza Dorian (#41416) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem kis darab az a Heco, nagyobb mint a Klipsch-em. :)

(#41442) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Sziasztok mindenki!! Kicsit offolok ha nem gond,de egy hozzáértő szerintem ebben a topicban is segítséget tud adni! :)

Következő a problem!! adott egy ilyen tipusu készülék:Samsung PS43E450 Plazma televízió és adott egy ilyen tipusu laptop:asus a6r egy ilyen vidikártyával: ati radeon xpress 200m series. szeretném üsszekötni a kettő egységet de ugye nincs hdmi kimenete a laptopnak...hogy tudnám én ezt összehozni? nézelődtem erre arra,és arra jutottam hogy ha még sikerülne is összedugni hdmi-vel a kettőt,akkor is gyenge minőségű lenne a videokártya miatt. jól sejtem?? segítsetek légyszives,megköszönök minden használható informáciot és lehetőségeket

üdv:

(#41443) MasterMark válasza monroe8609 (#41442) üzenetére


MasterMark
titán

A TV-n van VGA bemenet?

szerk.: Ha jól látom nincs, akkor VGA - RGB Scart-tal kapod a legjobb minőséget legolcsóbban.

Vagy egy konverter 10-15 ezer.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41444) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Onkyo Tx-Sr 707-ről mi a vélemény? Csak a mozis része érdekel. 85 pénz, talán még mehet lejjebb. Vagy hasonló árkategóriában van jobb?

(#41445) MunezXBK válasza Sefter (#41430) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

M1-en Forma 1, ill. Nat. Geo HD 5.1-ben jön.

(#41446) monroe8609 válasza MasterMark (#41443) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Köszi!! figyelj a tvhez az van írva hogy vga (d-sub) de azt talán olvastam hogy felejtős...a konverteres storit hogy érted??mit kell vennem még hozzá??vagy akkor elég az a vga rc kábel éselfogadható lesz a minőség?? köszi jó arc vagy sokat segitettél :)

akkor hdmi-t elfelejthetem?! :)

[ Szerkesztve ]

(#41447) MasterMark válasza monroe8609 (#41446) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor ha van rajta miért nem dugod össze simán VGA Dsub-bal?

Switch Tax

(#41448) monroe8609 válasza MasterMark (#41447) üzenetére


monroe8609
aktív tag

mert nincs olyanom :) felmérem a terepet mit kell beszereznem.nem akarok felesleges kábelrengeteget a lakásba

(#41449) MasterMark válasza monroe8609 (#41448) üzenetére


MasterMark
titán

Egy ilyen és kész.

És a hangot hogy akarod megoldani?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41450) monroe8609 válasza MasterMark (#41449) üzenetére


monroe8609
aktív tag

aha!szuper!!köszi szépen.csak hdmi-t szerettem volna mert mintha az jobb minőséget adna..na mindegy azért köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.