Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) skoos


skoos
őstag

Milyen CD lejàtszòt vegyek?
50 a maxi amit rààlldoznèk.

(#40102) Oldfighter válasza Z_A_P (#40096) üzenetére


Oldfighter
senior tag

75e nagyon jó ár érte, tekintve, hogy a korábbi piaci értéke a 200e-volt közel. De ettől függetlenül, mint lentebb is írtam, a te ízlésedet nem ismerjük, főleg ha eddig meg voltál elégedve a Yamahával. Próbáld meg letesztelni a Dalit az eladónál. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40103) tomic


tomic
addikt

Tudna valaki segíteni ebben? [link],[link]

(#40104) MasterMark válasza tomic (#40103) üzenetére


MasterMark
titán

Mit szeretnél? Hogy a TV-n lásd s képet, és a hangot az erősítőn halld?

Pontosan milyen Denon-od van?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#40105) Oldfighter válasza tomic (#40103) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Sanci már válaszolt neked. Scart-RCA átalakító kell.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40106) tomic válasza MasterMark (#40104) üzenetére


tomic
addikt

Azt igen. Denon 1911

Oldfighter Az oké. De milyen kábellel és hová dugjam? Amit vettem az nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#40107) DM-Fan válasza tomic (#40103) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha az a kérdés, hogy az erősítőbe hova dugd, akkor a válasz az, hogy a piros és fehér RCA-t bámelyik szabad bemenetbe, pl. tape-in, aux-in stb. valamelyikébe. A másik végét (a scart-ot) meg értelemszerűen a TV-be. A kábelnél viszont figyelj oda, hogy olyat vegyél, ami kifelé hozza a TV-ből a hangot és nem befelé viszi, mert nem mindegy! Lehet kapni csak scart-csatlakozót, ahol ki lehet választani az irányt egy kapcsolóval! Ehhez már csak egy sztereó RCA-RCA kábel kell és az erősítő előbb említett valamely bemenetébe kell bedugni az egyik végét, a másikat pedig ezen kapcsolós adapterbe és output-ra állítani azt.

szerk.: most látom, amit linkeltél kábelt, az is kapcsolós, tehát jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40108) Tamoo válasza tomic (#40106) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

kapcsold out-ra ha van rajta kapcsoló mint a képen, a fehér-pirosat azt dugd pl. cd in-be vagy valamelyik analóg bemenetre, a sárgát azt nem kell sehová.

(#40109) MasterMark válasza tomic (#40106) üzenetére


MasterMark
titán

Az egyik bemenetre dugd a hangot, a képet pedig az egyik kimenetbe. Így viszont kapcsolgatnod kell.

Switch Tax

(#40110) tomic


tomic
addikt

Köszi mindenkinek!!! :R
Annyi lenne még, hogy mi van akkor ha a külső lejátszórol szeretnék nézni egy filmet amin ugye hdmi kimenet van. Ez belemegy ugye az erősítőbe. És ezt a képet szeretném továbbítani a tv-be. Akkor mit és hogy kell bekötni?

(#40111) MasterMark válasza tomic (#40110) üzenetére


MasterMark
titán

Ha tud olyat, hogy átalakítja, akkor ahogy mondtam, csak IN-re kapcsold.

Switch Tax

(#40112) tomic válasza MasterMark (#40111) üzenetére


tomic
addikt

Jelenleg be van dugva a fér és a piros is az erősítő cd csatijába.Átkapcsoltam a kábelen a kapcsolót.
De az a helyzet hogy képet nem közvetít a tv-re. Mit nem csinálok jól?
Esetleg a sárgát is be kéne dugni valahová?

(#40113) DM-Fan válasza tomic (#40112) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szerintem ne akard a HDMI-n az erősítőbe érkező képet egy darab RCA-n vinni a TV-re, mert elhányod magad a minőségről. De egyébként igen, azért nem továbbít képet a jelen megoldás, mert ahhoz a harmadik, sárga RCA-t is be kéne dugnod az erősítő egy video-out kimenetbe. Meg ugyebár hiába kapcsolod át a kábelen a kapcsolót, ha az erősítőbe csak a CD-in-be van bedugva a kábel. Ehhez ugyanis a kábelt is át kéne dugnod az erősítő valamelyik RCA-kimenetére.
De nem világos, hogy mit akarsz. Akkor most oda-vissza kapcsolatot is akarsz, képpel/hanggal? Mert arra ez a kábel nem alkalmas. Meg ha tényleg képet is akarsz vinni, akkor arra a sárga szóló RCA a legalkalmatlanabb.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40114) Tamoo válasza tomic (#40112) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na most mit is szeretnél? Azt hittem hangot vinni a tv-ből az erősítőre.

(#40115) MasterMark válasza tomic (#40112) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ahogy írtam.

DM-Fan: Kapcsolgatás ugyanolyan jó. Ha jól tudom csak ideiglenesen kell neki.

#40116 tomic: Mint mondtam, nem biztos, hogy át tudja alakítani a jelet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#40116) tomic válasza DM-Fan (#40113) üzenetére


tomic
addikt

Bedugtam de nem megy át rajta a kép. A monitor out-ban van a sárga.
Nem tudom mi van. Ráhagyom.

Közben szerkesztettél.
Az lenne a legjobb ha ide oda kapcsolat lenne persze. De ezt nem tudtam h lehetséges. Azt sem hogy hogyan.
Ha tv-t nézek akkor is az erősítőn keresztül halljam,meg ha a külső lejátszót használnám akkor ott meg legyen kép és hang is.

Tamoo Igen először azt szerettem volna először.Az meg is oldódott. Aztán meg a második problémám meg a külső lejátszó lett volna,hogy kép is menjen át.

[ Szerkesztve ]

(#40117) DM-Fan válasza tomic (#40116) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Könnyen lehet, hogy külön kell engedélyezned a menüben a monitor-out-ra való képtovábbítást az adott HDMI-forrásról. De lehet, hogy nem is tud ilyet az erősítő. De mondom, ha tudna is, ez borzalmas képminőséget eredményezne a HDMI-átvitelhez képest, ezzel nem is nagyon kísérleteznék.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40118) MasterMark válasza tomic (#40116) üzenetére


MasterMark
titán

Jól gondoltam, digitális jelet nem tud lekonvertálni analógra. (Manual-PDF)

szerk.: Amúgy nincs azon a lejátszón kompozit, vagy s-video kimenet is?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#40119) tomic válasza MasterMark (#40118) üzenetére


tomic
addikt

Akkor a külső lejátszóról való képtovábbítás nem lehetséges? Csak ha megjön az új tv-m hdmi csatikkal.
Nincs olyan kábel ami átalakítja pl a hdmi-t scartra?

(#40120) MasterMark válasza tomic (#40119) üzenetére


MasterMark
titán

Digitális - analóg átalakításhoz komoly elektronika kell, egy olyan konverter 10 ezer forint körül van, nem éri meg.

Milyen lejátszóról van szó pontosan?

Switch Tax

(#40121) tomic válasza tomic (#40119) üzenetére


tomic
addikt

Egy Mede8er 600 van.
Akkor nem erőlködök tovább ezzel a kérdéssel.Fölösleges kiadnom ezért 10e ha nemsoká megjelenik itt nálam is az új Pana tv sorozat.

(#40122) MasterMark válasza tomic (#40121) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek van analóg kimenete is. [link]

A jobb alsó sárga RCA-t kösd az erősítődre egy RCA kábellel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#40123) tomic válasza MasterMark (#40122) üzenetére


tomic
addikt

Na ezt még kipróbálom. De sajna ma már nem tudom mert nincs itthon másik rca kábelem.

(#40124) #09634560 válasza t-bali3 (#40073) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem értem miért kell dugdosni?? Egyszer beköti és kész, annyi a háttrány még hogy HM erősitővel együt a sztereót is be kell kapcsolni-

(#40125) t-bali3 válasza #09634560 (#40124) üzenetére


t-bali3
senior tag

Az csak arra az esetre vonatkozik, ha a sztereó erősítő előfokát is szeretné használni és a sztereón nem Direct in bemenet van. Mondjuk ha van CD lejátszója és inkább azt oda kötné. Ha csak a HM vasra van minden forrás kötve, akkor valóban nem kell semmit csinálni.

De igaziból ezt leírtam abban a hsz-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#40126) Mikisys válasza tomic (#40116) üzenetére


Mikisys
őstag

Ehhez készíteni kell kábeleket.
Én nem vinném be a videojelet a házimozi erősítőbe, csak a TV-be.
Alapesetben a TV működik, annak a hangja megjelenik a SCART-kimeneti pontjain.
Ide kell egy olyan kábel (Audio-OUT), ami a hangot beviszi az erősítőbe, valamelyik (TV, AUX, Radio) bemenetére.
Ha DVD-képét kell a TV-be bevinni, akkor a Scart dugóba kell a DVD-képkimenetét bekötni, egy koax-vezetékkel, forrasztva, a hangkimenetet pedig az erősítő DVD-hangbemenetére, vagy ha digitálisat fogad/ad, akkor Koax-kábelen a hangot digitálisan bevinni az erősítőbe. Ez az egész egy Y-kábelköteg lesz, mire összeáll, de ez a legegyszerűbb megoldás.
A hangot az erősítő kezeli (TV-vagy DVD), a képet pedig a TV-készüléken lehet kapcsolni (AV-vagy Tuner).
Remélem értehető amit írtam, nem olyan bonyolult, mint elsőre látszik.

Üdv!

(#40127) tomic válasza Mikisys (#40126) üzenetére


tomic
addikt

Köszönöm a segítséget.
Nem kísérletezek vele. Letettem róla. Nemsokára itt is kapható lesz a kiszemelt tv-m amin van hdmi csati.Addig már kibírom.
Nem nekem való a forrasztgatás sajna.
De még egyszer köszönöm a segítséged.

(#40128) MasterMark válasza Mikisys (#40126) üzenetére


MasterMark
titán

Vagy kapcsolgatja a kis kapcsolót, ami jóval egyszerűbb.

tomic: Ilyen gyorsan ne add fel, csak egy RCA kábel kell és megvagy. :)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#40129) skoos válasza skoos (#40101) üzenetére


skoos
őstag

#40101 -re valaki?

Egy régi, de nagyon minőségi sztereo rendszerbe menne, csupán eredeti zenei CD-k pörgetésére. Egy RCA kinenet, más nem is kell tőle. :)

(#40130) KisTücsök válasza skoos (#40129) üzenetére


KisTücsök
addikt

A Hi-FI topikba tedd fel ezt a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#40131) Toobee


Toobee
veterán

Luxor összekötő kábel 2x120 cm, Gaofei RCA csatlakozóval 18.500,- Ft ilyet hallott már valaki? Kellene nekem valami, ami legalább 1 méteres és nincs most rá sok pénzem.

https://barbieripnk.hu/

(#40132) bajnokpityu válasza Toobee (#40131) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Klotz neutrikkal? Sokkal olcsóbb, amig nincs le jóra.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40133) Toobee válasza bajnokpityu (#40132) üzenetére


Toobee
veterán

Még mindig az általad ajánlott diy cuccom van. Megugorja azt? Abból melyiket ajánlod?

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#40134) Tamoo válasza Toobee (#40133) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

SQ450PSW? Én legalábbis ezen gondolkoztam, de aztán végülis nem vettem meg. Ideiglenesnek jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40135) bajnokpityu válasza Toobee (#40133) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem hiszem,h megugorja. Viszont olcsó, és nem sajnálja az ember, mikor tovább kell lépni.
métere ezres, csatik meg 300ft.tehát 3200Ftból megvan egy pár méteres IC. Fejesláncban használom, még oda is necces, csak sóher vagyok továbblépni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40136) Thuglife


Thuglife
senior tag

Denonosok tudtok abban segiteni, hogy hogyan lehet elővarázsolni az OSD-t a tv-n? Egyszerűnek tűnik a feladat de kifogott rajtam a 3806... HDMI-n van összekötve a tv-vel..

(#40137) Toobee válasza bajnokpityu (#40135) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor maradnak egymáson a cuccok. Ha lesz 30-40 ezrem, akkor szétnézek.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#40138) Warter válasza Toobee (#40131) üzenetére


Warter
őstag

Mennyi időre kéne? Tudok kölcsön adni egy Néhai IC-t, ha nem kell túl sokáig. :)

(#40139) bajnokpityu válasza Toobee (#40137) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Valszeg ICvel többet buknál,mint amit nyernél rezgéscsillapitáson. A leendő állványodon meg egymás fölé kerülhetnek újra, nem?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40140) Toobee válasza bajnokpityu (#40139) üzenetére


Toobee
veterán

2 soros lesz, illetve 3, de a harmadik sorba csak a tv kerül, meg egy két kisebb dolog. Egymás felett lesznek, de nem egymás tetején, mint most.

(#40138) Warter: köszönöm szépen! Ha több időre nem is, de egy meghallgatás erejéig szívesen látnám a kábeledet. Egyelőre nem szükséges. A paneleket nem kaptam meg a tegnapi szülinapozáson, de ígéretet kaptam rá, hogy hamarosan elkészül. Onnantól lesz majd szükség a hosszabb kábelre.

https://barbieripnk.hu/

(#40141) ginola válasza Thuglife (#40136) üzenetére


ginola
addikt

Szia

[link]

8.oldal a G verziót ajánlanám hozzá, azaz video out aljzat használatát!

[ Szerkesztve ]

(#40142) hitman77 válasza Thuglife (#40136) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Pioneer-en pl. csak kompozit kimeneten látszik az OSD. Nem tudom Denon-on így van e, de egy próbát megér.

(#40143) tjojo


tjojo
tag

Mi a túróért van az, hogy beméréskor a frontokat úgy érzékeli a Denon hogy nem fázishelyesen vannak összedugva. Már 3x ráellenőríztem, és jónak kellene lennie...

(#40144) Peak válasza tjojo (#40143) üzenetére


Peak
addikt

növeld vagy csökkentsd a távolságot és úgy is mérj rá :) kb. 30 cm-el.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#40145) bajnokpityu válasza tjojo (#40143) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha megfordítod a frontokat, a többi jól marad?
Vagy akusztika, vagy mégiscsak valamit elnéztél.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40146) tjojo válasza bajnokpityu (#40145) üzenetére


tjojo
tag

A "megfordítod a frontokat" alatt arra gondolsz hogy dugjam a pirosba a feketét? Ha igen, akkor a hangfalnál vagy az erősítőnél, vagy mindkettő? Ma már nem próbálkozok vele, holnap kipróbálom Peak tanácsát is. Az biztos hogy jól dugtam össze, lehet akusztikai gubanc lesz akkor a bibi okozója.

[ Szerkesztve ]

(#40147) #09634560 válasza Thuglife (#40136) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én a sokat emlegetett scart-rca-val oldottam meg problémamentesen.CRT-re nem i s mehet másképp, max S-vhs-en..
irj tapasztalatot, neked milyen, hogy tetszik Onkyo után..

(#40148) #09634560 válasza tjojo (#40146) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csak egyiknél: vagy erősitő vagy hangfaloldalon.. Gyáriak a hangszórók, vagy javitottak/tuningoltak?

(#40149) tjojo válasza #09634560 (#40148) üzenetére


tjojo
tag

Tudtommal gyáriak. Viszont most hogy mondod, észrevettem valamit. A jobboldali reflexcsövén ha benézek, akkor a váltót (nem értek hozzá, de gondolom azt) látom. A baloldalinál nem, azt eltakarja egy szivacs szerűség. A másiknál is látom hogy ott van, csak tisztára lecsúszott. Ez okozhat hangzásbeli különbséget?

(#40150) Thuglife válasza #09634560 (#40147) üzenetére


Thuglife
senior tag

Valahogy végülis sikerült HDMI-n elővarázsolni az OSD-t, be kellett kapcsolni, hogy az analógot konvertálja fel és küldje ki HDMI-n. (A vicc benne az , hogy egy analóg kábelt sem használok :) )
Szóval OSD probléma pipa, viszont HDMI-n keresztül egyszerűen nem akar megszólalni a DUNE (arról nem is beszélve, hogy a kép kimegy tv-re, de 640*480-ban)... Ha optikai kábelt használok és HDMI közvetlenül a tv-be akkor nincs gond, szól szépen, kép is gyönyörű.... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.