Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) Z_A_P válasza Oldfighter (#40550) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hmmm, ezt pl a harmadik manual-bol szedem, az Ikon-ebol, ahogy ugyanazt javasoljak. Itt van reszletesebb leiras is:

DALI IKON is a prime exponent of one of the many virtues that have made DALI famous worldwide – Wide Dispersion. Wide Dispersion means that the area in front of the loudspeakers where a full stereo image is achieved is a great deal wider than with other loudspeakers.This ensures substantially better sound across a larger area within your listening room. To take full advantage of DALI IKON’s Wide Dispersion,the loudspeakers should face straight ahead and not be angled in towards the listening position unless the two loudspeakers are placed very far apart. The IKON tweeter module is especially developed for this loudspeaker. Its unique design ensures that Wide Dispersion is more than just a name – you can tell the difference.

Akkor ez ugy tunik "Dali sajatossag"

OK

(#40552) subset válasza Rebell (#40499) üzenetére


subset
senior tag

A Yamaha háza táján is érdemes lenne nézelődnöd egy kicsit...
Most jönnek az új modellek amik a 2012-es szériához képest csak MHL funkcióval gazdagodtak. Gondolom e nélkül meglennél valahogy.
Tesztgyőztes Yamaha RX-V 673 What Hi*Fi

Használj Te is szabad szoftvert !

(#40553) Patice válasza Z_A_P (#40551) üzenetére


Patice
nagyúr

Monitor Audio dobozaimnál is azt tapasztaltam, hogy a Dalikhoz hasonlóanugyan így, egy síkban a legjobb elhelyezni. Minimálisat sem kell beforgatni. Nálam tönkretette a sztereó teret.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40554) nuke7 válasza Patice (#40553) üzenetére


nuke7
veterán

Focalt szerencsére ugy forgatod ahogy szeretnéd :) ( kérdezd csak Tobee-t )

https://youtube.com/user/nuke7

(#40555) Marci79 válasza Marci79 (#40529) üzenetére


Marci79
aktív tag

Erre valaki?

(#40556) DjKoxi válasza Integra (#40542) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Hangfalkészítés
Végignéztem mindhárom oldalt, annyira tetszett! Csodálatos dobozokat lehet látni.

(#40557) adodaniel válasza Z_A_P (#40548) üzenetére


adodaniel
őstag

Ez szerintem a stereora lehet igaz kizárólag.

(#40558) Tamoo válasza adodaniel (#40557) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért?

(#40559) adodaniel válasza Tamoo (#40558) üzenetére


adodaniel
őstag

Javíts ki, ha tévedek, de a studioban, ahol a hangsávokat keverik, egy szabvány szerint vannak elhelyezve a hangsugárzók (meg nem mondom a pontos nevét), aminek egyik lényege, hogy a hallgatási pont körüli képzeletbeli kör mentén vannak elhelyezve a hangsugárzók. Mivel otthon is az a cél, hogy ezt "leképezzük" és a lehető legjobb eredményt kapjuk vissza, ezért célszerű legalább megpróbálni ugyanúgy elhelyezni őket.

Ezért írtam, hogy az talán hifizéshez lehet ajánlás.

(#40560) Tamoo válasza adodaniel (#40559) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Magassugárzók némi irányítottsága miatt van a beforgatás "tiltása" a Daliknál. Ettől függetlenül nem mondom, hogy nincs az a helyzet hogy beforgatva jobb eredmény érhető el. De egyébként nem kell itt óriási különbségekre gondolni irányítottság alatt sem.

[ Szerkesztve ]

(#40561) Dorian válasza adodaniel (#40559) üzenetére


Dorian
félisten

Mozinál is ugyanúgy jobb a Daliknál, ha nem forgatja be "tökig" az ember őket.
Ezek amúgy is inkább mozi-célra kifejlesztett hangfalak, ezért a gyártói leírás arra is vonatkozik.
Mozinál ráadásul a mikrofonos bemérés tud korrigálni, szabadabb az elhelyezés, sztereónál ilyen nincs.
Nálam az "alig beforgatva" állás adja a legjobb eredményt

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40562) adodaniel válasza Dorian (#40561) üzenetére


adodaniel
őstag

Így érthető.

(#40563) Peak válasza Patice (#40553) üzenetére


Peak
addikt

Érdekes, hogy nálam is igy van a nagy polkokkal, egy sikba kell tenni és egy picit közelebb, hogy egységes "képet" kapjon a zene.
Egyéb iránt megtörtént, amitől féltem. Amióta ott jártál és hallgattuk a kábeled egyre jobban figyelek azokra a nüansznyi hangzásbeli "hibákra", amiket felfedeztem. Minden tipusú zenénél borzasztó kritikusan hallgatom a dolgokat. Egyre jobban érik a kábelcsere, módositgatás.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#40564) Tamoo válasza Peak (#40563) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Rögös útra készülsz lépni. :D

(#40565) Warter válasza Peak (#40563) üzenetére


Warter
őstag

Érdekes, nálam pont a picit befordítva vált be. Na majd hétvégén megnézem megint a másik verziót.

(#40566) Toobee válasza Warter (#40565) üzenetére


Toobee
veterán

Nálam is a pici forgatás adta a legjobb eredményt, pedig mindent kipróbáltam. 3 órát biztos szórakoztam vele, ha nem többet.

https://barbieripnk.hu/

(#40567) Oldfighter válasza Marci79 (#40555) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem ismerem a Jamo szettjét, de a márka megítélése szinte leképzi a Magnatét. Állítólag régebben jobb hangsugárzókat építettek. Próba cseresznye. Hallgasd meg mielőtt megvennéd és ha te elégedett vagy vele, hajrá. Főleg ha csak ennyi pénz áll a rendelkezésedre.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40569) Integra válasza DjKoxi (#40556) üzenetére


Integra
titán

nagyon köszönöm!!!
egyik-másik elképesztően gyönyörű, nagyon tetszik :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40570) Thuglife válasza Oldfighter (#40540) üzenetére


Thuglife
senior tag

Ha az Aviano mellett döntesz (én mellette döntöttem), akkor mindenképp vmi bika erősítőt keress hozzá. Ha jól meghajtják, akkor csodákra képes. Én nem érzem kevésnek hozzá a Denon AVR.3806-osom erejét. Rézkábeleket válassz hozzá, mert fém hangsugárzói vannak és ezüstözött kábellel lehet nagyon erős lenne a magas hangja.
Amúgy netdeponál a Zensor 7-et hallgattam meg mellette, aminek nagyobb a tere, és hajszálnyival szebbek a magas hangjai de nem ért volna meg nekem 100e Ft-tal többet. Így jutottam erre a döntésre, de egyelőre nem bántam meg.

(#40571) bajnokpityu válasza Thuglife (#40570) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Elac elsőre úgy tünt,h ribbonos hangú(hozzátenném, papir a membrán, és harmonikaszerűen összenyomott papir adja ki a hangot, tehát elvben nem kéne ribbonosnak lennie), igaz Tonyo?

Végig ezüstkábelek vannak, és tegnapelőtt már olyat mondott Tonyo, hogy most már nem mondaná meg, milyen hangszórókészletem van. Ahogy a digi koaxom rézből ezüst lett....

Szóval van olyan,h olcsó ezüsttel szar lesz a magas, de nem kell olcsó ezüstöt használni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40572) Thuglife válasza bajnokpityu (#40571) üzenetére


Thuglife
senior tag

Egy drága, jó minőségű ezüst kábellel gondolom már nincs ez a "szúrós" magas hangzás, én a Qed Silver Anniversary XT-vel hallottam de a jelenlegi kácsás rézkábellel jobban tetszik. Persze ez is szubjektív...

(#40573) Tonyo válasza bajnokpityu (#40571) üzenetére


Tonyo
őstag

A digit koax dolog nagyon meglepett. Ezüst létére nyugodtabb volt, mint a réz. Hozzáteném, jó ideig nem akadt ellenfele ennek a réz digit ic-nek. Mindig lesz jobb!

Utóbbi 2 kábel variálás nagyon jót tett az elacoknak. :)

(#40574) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Napokban tulaja leszek egy Polkaudio psw 110-nek:

Miként és mivel kössem össze a H/K 360 erősítővel?
Az erősítőn pre out a sub-on pedig LFE IN-be?

Vele?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#40575) MasterMark válasza kene84 (#40574) üzenetére


MasterMark
titán

Sub pre-out, oda igen.

Switch Tax

(#40576) bajnokpityu válasza Tonyo (#40573) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha jó irányban van. Ami a gyártói utasítással ellentétes, mert igy járatták be... :W

Thuglife: nem tudok hozzászólni QED kábelekhez. Előző dacba menő tápkábelem Egy brahma volt,ami új ára 200+ lenne, ezüstözött réz. Hát, annak még benne van a hangjában az a furcsa fémesség, amit az ezüstözött rezeknek szokás tulajdonítani. Pontosságát nagyon szerettem, hiányzik is, de ez némileg a zene kárára ment.

És miatta nem tudtam hallgatni a hideg erősítőt, valahogy kihozta a hidegség fémes hangját. Siltech-el sokkal boldogabb vagyok. Esélyes, h eladom, mert most már meg akarom tudni, mit tudnak a nagyobb kábelei a márkának, vagy megkérem Ákost, h keritsen egy visszaszámolt AgPt tápkábelt :B

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40577) Thuglife válasza bajnokpityu (#40576) üzenetére


Thuglife
senior tag

Ha már tápkábel, gondolkozom a 3806 tápkábel cserén de max 10e körül szánnék rá. Van e körül vmi "használható"?

(#40578) bajnokpityu válasza Thuglife (#40577) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2309ben a sin bevált. Olyasmi, mint Fapaci T3as kábele, csak attól erősebb hatású. Agressziv, kemény hangú kábel, de ügyesen felrázza a denon tunyaságát.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40579) Dorian válasza Thuglife (#40577) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt a kettőt ajánlom én is, mint Pityu.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40580) Thuglife válasza bajnokpityu (#40578) üzenetére


Thuglife
senior tag

Leírnád a pontos típusát? Mert tápkábelekben még nagyon kezdő vagyok és a google sem adott ki semmit "sin tápkábelre" :)

(#40581) bajnokpityu válasza Thuglife (#40580) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A Sín az azért drágább,mint a 10rugó,ha jól emlékszem. DIY kábel, ismerősöm készitette, amig volt rá érdeklődés, nem sorozatgyártott cucc. Van nálam egy demodarab,hallgasd meg, ha tetszik, beszélünk készitővel. Öreg rézvezetékből nagyon nagy tömör keresztmetszet, láng feletti lágyitás, és polirozás a titka.

T3as Fapacit is inkább csak használtan fogsz találni 10ért, de abból legalább lesz használt, sztem AVX apróhirdetések között lehet.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40582) Oldfighter válasza Thuglife (#40570) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Igen, ezek azok a dolgok melyek elgondolkoztatnak engem is. Egy 2.5-es nagy tisztaságú rézkábel gondolom elég lesz. Említetted a kácsásat, illetve amivel még szemezek az az Inakustik minőségibb madzagjai (gondolom netdeponál amúgy is ezek vannak bekötve, ha már az ő termékpalettájukhoz tartozik, de legfeljebb mágcáfolsz :) ), esetleg Proson a "konkurens" üzlettől.
A mélyládát is ebből a márkából vetted?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40583) Dorian válasza Thuglife (#40580) üzenetére


Dorian
félisten

A Sín posta nélkül 13,5 volt ha jól emlékszem, Fapaci T3 most akcióban ugyanannyi. Nálam mozierősítőben a Sín van, sztereóban a T3.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40584) Thuglife válasza Oldfighter (#40582) üzenetére


Thuglife
senior tag

Sub-ot még nem vettem, egyelőre el vagyok nélküle, élvezem az Aviano-k szép mélyhangját (MV8 után kész felüdülés). Nemrég elkelt egy Aviano sub AVX-en, dió színben 60ezer Ft-ért de akkor későn kaptam a fejemhez. :((( Illetve van még egy most is eladó, de az 75e és fekete sajnos.
(Amúgy netdepo-nál a már említett ezüstözött Qed kábellel voltak bekötve a hangdobozok)

Bajnokpityu, Dorian köszönöm a segítséget, majd nézelődök AVX-en hátha találok használtan... Azt láttam, hogy T3 gyakran előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#40586) Tonyo válasza Dorian (#40583) üzenetére


Tonyo
őstag

T3 nem magasba húzó? Nekem annó az volt, viszont dacba rakva olyan dinamika és mély lett a zenébe...igaz ott is megmaradt a magasba húzás.

Most ami nálam van Pityu lessloss signatureje, na az tudja azt, hogy dinamikus jó mély és nem húz magasba. 130+! :(

(#40587) Dorian válasza Tonyo (#40586) üzenetére


Dorian
félisten

Nálad, meg Pityunál T1 volt, nem T3. Teljesen különböző anyagú, szerkezetű kábelek.

Magasabb szintű, azt nem tudom. Olyan értelemben igen, hogy dinamikus, de nem húz magasba. Tuti nem Lessloss szintű, de ára is tizede :D Inkább azt mondom, hogy kategóriája kiemelkedő vétele. A T2 meg tök lomha, lassú, azért nem tetszett. "Síngyártó Gábor" új tápkábele sem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40588) Tonyo válasza Dorian (#40587) üzenetére


Tonyo
őstag

Tényleg, emlékszem. T3 az a magasabb szintű, igaz? Tennék egy próbát valamikor:)

(#40589) bajnokpityu válasza Tonyo (#40586) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Valóban jóval kiegyensúlyozottabb kábel,mint az original. Ha duplát nem is,de mindenképp többet ér. Még tuti van benne potenciál, hónapokig nem használták. Biznisznek jó lesz, külföldön jóval drágább kábel,mint itthon, és ritka...

Tonyo nem, pont fordítva. Asszem a T1 listaára 20rugó volt, aztán mikor mondtam, hogy ennyiért már majdnem Valhalla Cu4 van használtan,akkor engedett. Árengedményt meg továbbadtam Nebulónak :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40590) Tonyo válasza bajnokpityu (#40589) üzenetére


Tonyo
őstag

Azért az original se rossz választás, feltéve, ha hosszú távon is tetszik az, hogy ennyire belenyúl a zenébe. Én mindkettőt elfogadnám!:)

Most olvasom! Elegáns elódázása annak, hogy miért húz magasba. :))

T1: "t. Rendkívül nyílt és részletező hangzása pedig sokaknál olyan rendszerhibákra derített fényt, amik egy lassabb, fedettebb tápkábellel nem jönnek elő."

[ Szerkesztve ]

(#40591) Dorian válasza Tonyo (#40590) üzenetére


Dorian
félisten

Bizonyára nem véletlen, hogy a T1-2 megszűnt és T3 van :) Az emberel tudjátok, hogy voltak problémáim, de a termék attól még jó, személyes ellentétekről nem tehetnek szerencsétlen kábelek :D Ahogy a Luxor digitkoax is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40592) bajnokpityu válasza Tonyo (#40590) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ahogy az önjelölt guru is leirta más szavakkal, hogy ahol az ő kábele nem kiegyensúlyozott, ott a lánccal van a baj. Az meg biztos véletlen, hogy miért volt össze-vissza csapongó, ahogy "fejlődött" az újabbnál újabb generáció.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40593) xtremetuning válasza nuke7 (#40554) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez még viccnek is rossz.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40594) Oldfighter válasza Thuglife (#40584) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Kár is lenne lemondani a mélyládáról. :) Csak összejön majd valami jó vétel. A subját is nagyon dicsérik, igaz semmi kiemelkedő tulajdonsága sincs, de ( újkori) árához képest remek vételnek számít.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40595) #09634560 válasza Thuglife (#40584) üzenetére


#09634560
törölt tag

És a Polk PSW110 nem jönki? 66 a streamnál..

(#40596) X-Master válasza Thuglife (#40394) üzenetére


X-Master
tag

Simán. Nézegettem, kit érdekel ez a típus és milyenek a vélemények róla, mert az enyémek nem jók. :)

(#40597) ProdyG


ProdyG
senior tag

Ha már a hangfalak elrendezéséről volt szó, a center-t hogy érdemes elhelyezni? mi a megfelelő magasság? ahogy látom a legtöbb embernél a TV alatt van, nem túl magasan...
érdemes fentebb tenni mondjuk a TV talpa elé közvetlenül?

(#40598) Tamoo válasza ProdyG (#40597) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Érdemes. :K Lényeges jobb mint tv alatt polcon/polcban.

[ Szerkesztve ]

(#40599) nuke7 válasza xtremetuning (#40593) üzenetére


nuke7
veterán

Akkor nem érted a viccet :P ( ha valaki 3 órát tologatja a hangfalat, biztos tud róla mesélni )

https://youtube.com/user/nuke7

(#40600) DBC


DBC
tag

Sziasztok!

nem találtam sima erősítős topikot, de lenne egy kérdésem. van egy sony ta-f310r erősítőm, van rajta A és B channel, lehet rá 4 hangszórót kötni, vagy egyszerre csak egyet enged használni? még nem kötöttem rá de automatikusan kikapcsolja az A-t a B gomb, azért mert nincs rajta terhelés? köszi előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.