Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) xtremetuning válasza Patice (#40795) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nincs ezzel semmi baj. Csak Te a Transparent Audiora gondoltál..... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40802) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Na megérkezett a Pio VSX-AX2as.
Életem első komoly erősítője és ez meg is látszódott azon, hogy 40 percembe került mire hangot csikartam ki belőle.....

Csak úgy volt hajlandó megszólalni, ha az Auto Surr/Stream Direct gombot addig nyomom míg "Pure Direct"-re vált. Itt szól rendesen, de a többin semmi... csutkán sem, egydül Tuner módban teljesen maxon halkan hallani a rádiót...:S

Ez miért van? Se HDMi-vel se RCA-val nem akar megszólalni másképp?

Ugye nincs baja? :(

(#40803) Patice válasza Daffchy (#40802) üzenetére


Patice
nagyúr

Használati esetleg van hozzá?

Vagy ha nincs akkor keress neten egyet.

Vagy ha valahol van olyasmi a menüjében, hogy gyári beállítások visszaállítása, (Factory Reset), akkor nyomj rá.

Mit kötöttél eddig rá?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40804) Daffchy válasza Patice (#40803) üzenetére


Daffchy
őstag

NET-en kerestem, de nem találtam semmi hasznosat...

Nincs hozzá távom.
Factory-t szeretném Én is, csak nem tudom belemászni a menüjébe...

Az OSD menüt, hogy lehet előhozni? Egyáltalán mivel kössem rá a TV-re, hogy elő lehessen hozni az OSD menüjét...? :(

PC-t, TV-t analogba meg HDMi-vel.

Igazából nincs nálam a teljes rendszerem, két kis front van itt rákötve tesztelve, bár ez nem oszt-nem szoroz... :(((

[ Szerkesztve ]

(#40805) nebulo5 válasza Daffchy (#40804) üzenetére


nebulo5
senior tag

Kb. 15 sec alatt megtalálható a használatija

Üdv: nebulo

(#40806) Patice válasza Daffchy (#40804) üzenetére


Patice
nagyúr

Mondjuk HDMI kábellel kösd a TV-re, azon kéne küldenie az OSD-t.

Táv nélkül? :Y Szép lesz.

Angol használati.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40807) Daffchy válasza Patice (#40806) üzenetére


Daffchy
őstag

Mármint a Manual-t megtaláltam, de nem találtam benne semmi hasznosat...:)

Sajnos nincs távom ja... és még a multis távom sincs nálam (és nem is lesz jó darabig)

Anélkül elő sem tudom hozni az OSD-t???

(#40808) Patice válasza Daffchy (#40807) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem kapásból meg kéne jelennie HDMI-vel bekötve, ha az erősítőn belépsz manuálisan a menübe.

(Középső ajtó lenyit, aztán ott lesznek a navigáló gombok.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40809) Daffchy válasza Patice (#40808) üzenetére


Daffchy
őstag

Persze azokat próbáltam, minden nyomtam.

Ha megnyomom a SETUP gombot akkor MCAAC jön fel, nem tudom míért...

Manual is ennyit ír, hogy távon SETUP és utána OSD.

De most fogtam, HDMi bele erősítő HDMi 2-be (1-re nem tudok váltani, ne kérdezd míért...) TV-be is próbáltam HDMi 1/2-be, de semmi, nem tudom mit kellene még csinálni vele...

SETUP-ra feljön MCAAC és utána lehet nyomogatni mindenfélét...

[ Szerkesztve ]

(#40810) Patice válasza Daffchy (#40809) üzenetére


Patice
nagyúr

És ha nem a HDMI 2-be, hanem az OUT-ba dugnád az erősítőn a HDMI-t ? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40811) Daffchy válasza Patice (#40810) üzenetére


Daffchy
őstag

Háháá... megvan az OSD.

Bocs, nem vagyok pedig ekkora láma, de több mint 1 óra alatt kicsit ideges lettem...

Bóklászok benne! Bár sokkal előrébb nem jutottam...:S

:R

A TV OSD-n is annyit mutat mint a kijelzőn, sőt a TV-n valami kricc kracc az egész... egy értelmes rövidítés nincs...

Mi az Istent csináljak?:S

[ Szerkesztve ]

(#40812) Patice válasza Daffchy (#40811) üzenetére


Patice
nagyúr

:C

Akkor most már nyugi és ismerkedjetek. Manual-t akár valamikr nyomtasd ki, ha úgy kényelmesebb, aztán hajrá. :K

Manual-ban keresd meg az adott menüpontot és megnézed azzal mit lehet csinálni.

Mit akarsz első körben beállítani?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40813) Parson válasza Daffchy (#40811) üzenetére


Parson
addikt

'Bocs, nem vagyok pedig ekkora láma, de több mint 1 óra alatt kicsit ideges lettem..'
Hát távirányitó nélkül meg is értem... Nagyon komoly vas lehet, ha nincs (nem vettél) hozzá távirányitó(t). De hát kinek milyen az izlése... Mindenesetre sok sikert, bár elég gyanús a szitu amit korábban leirtál...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#40814) Daffchy válasza Patice (#40812) üzenetére


Daffchy
őstag

Igazából először annak örülnék, ha egyáltalán megszólalna Pure Direct módon kívül valamiben...

Minden beállítást megnéztem, de erre vonatkozó nincs.

7ch, Dolby, Surround, THX...... semmiben sem szólal meg.

Ez mitől lehet? Direct-ben sem, csak Pure Direct módban, itt szépen tökéletesen megy.

(#40815) Patice válasza Parson (#40813) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy kéne egy programozható, mondjuk egy Logi, ami netről tanítható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40816) Daffchy válasza Parson (#40813) üzenetére


Daffchy
őstag

Kifejtenéd bővebben kérlek! :R

(#40817) Patice válasza Daffchy (#40814) üzenetére


Patice
nagyúr

Milyen hangot küldesz rá? Milyen formátumban?

Két kis front hangszóróval ne is akard beállítani 7 csatornára. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40818) BBéci válasza Parson (#40813) üzenetére


BBéci
titán

Távirányító hiányában hozzá sem nyúlnék, pedig volt már a kezeim között pár tucat házimozi erősítő. Szinte MI (Mission Impossible).

(#40814) Daffchy
Ha csak két hangszórót kötöttél rá, mégis milyen formában kellene megszólalni a sztereón kívül?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40819) Daffchy válasza Patice (#40817) üzenetére


Daffchy
őstag

Ezelőtt volt rövid ideig egy H/K AVR 35-öm.

Az a szmpla RCA-s stereo jelet kiküldte (erre is azt küldöm, de HDMi meg meg sem szólal) 6ch sterora és hasonlókra, vagy PL II vagy Pro Logic-ra.

Ez meg sem szólal csak a már említett Pure Direct-en... Auto Surround-on sem.... semmin! :(

Jó, hát két kis front... érted, hogy miért mondom!:)

Tény, hogy nagyon nagy kezdő vagyok házimozi témában, főleg ami a kötözgetést és a formátumokat és alap igazságokat illető...

BBéci: Úgy értem, ha átkapcsolok pl PL II-re vagy 7CH-re, akkor nem szól semmi, a két kis front sem... :(

nuke7: De azok sem szólnak! Mármint a két kicsi, ha átkapcsolok...

Most komolyan, ennyire hülyén fogalmazok? :) Most, hogy 1, 2, 3 vagy 7 hangfal van rákötve mindegy, ha pl átkapcsolok, nem szól a két front sem!!!
Ú
Pontosabban szólva: STEREO-ra kapcsolva sem szól semmi!!! Csak a Pure Direct (Direct Stream) módban szól!

[ Szerkesztve ]

(#40820) nuke7 válasza Daffchy (#40819) üzenetére


nuke7
veterán

Ember, ket hangszóróval mi szóljon sztereon kívül...? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#40821) TCr válasza Daffchy (#40819) üzenetére


TCr
veterán

Kérj telefonos / email-es segítséget az eladótól.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40822) Tamoo válasza Daffchy (#40819) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha pure directben szól és nem váltasz bemenetet csak "módot" és nem szól semmi máson az nem túl biztató.
de így távsegíteni nehézkes.
Menüben azért nyálazd át a speaker settings-t!

[ Szerkesztve ]

(#40823) Daffchy válasza Tamoo (#40822) üzenetére


Daffchy
őstag

Több bemeneten is próbáltam már, minden "módot" de semmi, csak Pure Direct-ben szólal meg.

De az a fura, hogy még STEREO-ban sem szólal meg...:S

Mégis mi baja lehet? Mivel már az égvilágon minden kombinációt kipróbáltam elvileg, ezért nem lehet, hogy a lámaságom a hiba...

Átnyálaztam, mindenféleképp próbáltam már, de nem szólal meg a két front semmilyen módon.

Semmi olyan módban nem szólal meg, ahol felvillan a "Digital Precision Processing lámpa".

[ Szerkesztve ]

(#40824) Tamoo válasza Daffchy (#40823) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pure Direct az egyetlen ahol elvileg figyelmen kívül hagyja a beállításokat. Műszakilag nem tudom hogy működik ez a megoldás pontosan, "áramköröket" is kihagyja-e, szóval ez akár utalhat műszaki és beállításbeli gondra is.

(#40825) Patice válasza Daffchy (#40823) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyanús a dolog akkor.

Szerintem is meg kéne szólalnia többcsatornás hang esetén a két frontnak is, de lehet valamilyen beállítási gond.

Én is azt tanácsolom, hogy vedd fel a kapcsolatot az eladóval és faggasd kicsit őt is.

Nem ismerem az erősítő "lelki világát".

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40826) Daffchy válasza Tamoo (#40824) üzenetére


Daffchy
őstag

Manualba nincs semmi factory-ról.

Esetleg Te sem tudsz egy módot, hogy tudnám restartolni/újraindítani/törölni mindent???

Csak az MCACC mentéseit tudom törölni, mást semmit nem találtam...

Elértem végre az eladót:

Azt mondta, neki is ilyen volta mikor hozzá érkezett (Ő is használtan vette), Pio szervízbe bevitte (előtte beszélt eladóval, mondta tökéletes volt stb) és ott azt mondták neki, hogy egy kis panel kilazult benne, kirázkódott, valószínűleg a szállítástól. Nem tudom melyik panel cserélhető benne, de azt mondta, 15 perc után vissza is kapta nem kértek semmit...

Ez lehetséges? Szedjem szét nézzem meg, hátha valóban ez van?

[ Szerkesztve ]

(#40827) BBéci válasza Daffchy (#40823) üzenetére


BBéci
titán

Azt vizsgáld meg, milyen beállítások vannak a speaker settingsben!

Használt erősítőt csak személyesen, kipróbálás után szabad megvenni. Vagy pár napos, egy hetes "pénzvissza" garanciával.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40828) Patice válasza Daffchy (#40826) üzenetére


Patice
nagyúr

"Ez lehetséges? Szedjem szét nézzem meg, hátha valóban ez van?"

Elképzelhető persze. Szétszedheted, csak vigyázz és nyugodtan nézz át mindent! Előtte meg szépen áramtalaníts mindent, húzz ki belőle mindent.

Csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40829) Daffchy válasza Patice (#40828) üzenetére


Daffchy
őstag

Persze, ez egyértelmű! :R

(#40830) DjKoxi válasza Daffchy (#40826) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Pioneer VSX 921 reset :

Az erősítő alapállapotra állítása - Reset:
Az üzemmód aktiválásával minden egyéni beállítást a gyári értékre állíthat vissza. Az
előlapon található gombokkal végezheti a műveletet. Kapcsolja ki a ZONE2 módot.
1. Kapcsolja készenlét módra az erősítőt.
2. Az ENTER gomb lenyomva tartása mellett nyomja meg, a STANDBY/ON gombot.
A kijelzőn a RESET <NO> jelenik meg
3.A PRESET +/- gombokkal válassza ki a RESET feliratot, és nyomja meg az
ENTER gombot.
4. Ha a kijelzőn a RESET? OK Felirat jelenik meg, nyomja meg az ENTER gombot.

A javaslatom az, hogy juttasd vissza a készüléket és kérd vissza a pénzt. Egy ilyen kaliberű AV erősítőt a gyári táv nélkül megvenni ( hacsak nem fillérekért ) nagyon nagy butaság. Miért nem írtad be ide milyet veszel?

Tcr :
Azt is, hogy táv nélkül? Ha igen, akkor bocs, elkerülte a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

(#40831) TCr válasza DjKoxi (#40830) üzenetére


TCr
veterán

Belinkelte.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40832) Daffchy válasza DjKoxi (#40830) üzenetére


Daffchy
őstag

ZONE2 mód ilyen az enyémen nincs.

Nem működik, ENTER nyomva tart hozzá STANDBY és nem történik semmi, be sem kapcsol így.

(#40833) Parson válasza Daffchy (#40832) üzenetére


Parson
addikt

Már sorry, de (#40806) Patice is linkelte a PDF-et, amiben a 70. oldalon (10. alpont) van a factory reset leirása... Lesd már meg és cselekedj, mi távolról nem tudjuk megoldani helyetted.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#40834) rgeorge válasza Daffchy (#40826) üzenetére


rgeorge
addikt

Tárgytalan, megelőztek.
De akkor beteszem képileg is:

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40835) Daffchy válasza Parson (#40833) üzenetére


Daffchy
őstag

Igen köszönöm, már megcsináltam közben!

Végigpróbáltam a gombokat és ráakadtam! :R

rgeorge :R

Beszéltem eladóval, jövő héten jön fel Pestre, elmegyünk Pio szervízbe, ahol neki is megcsinálták anno.
Ha más baj lenne fizeti a javítást, ha nem lehetséges akkor visszaadja a pénzt!

[ Szerkesztve ]

(#40836) Daffchy válasza Daffchy (#40835) üzenetére


Daffchy
őstag

Na jól van feladom...

Reset az égvilágon semmit sem segít, igazából nem is tudom mit resetel mert a beállítások is megmaradnak meg minden, érdekes...

Eladó jön majd fel, elmegyünk szervizbe és megpróbálják megcsinálni ezt az elméleti panelkilazulást, ha nem akkor pénz vissza...

Életemben először és utoljára vettem valamit használtan, postán az már biztos...

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását és a segítségét és bocs, hogy tele szemeteltem a topicotokat a bénázásommal! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#40837) Patice válasza Daffchy (#40836) üzenetére


Patice
nagyúr

Legalább az eladó korrekt és nem hagy szarban. Ez is már értékelendő szerintem.

Használt cuccot kipróbálás nélkül megvenni mindig rizikós.

De lesz ez még így sem. Ha elmentek szervizbe, megcsinálják, utána valószínűleg lesz egy fasza erősítőd, elég jó árért.

Amúgy egy újonnan vásárolt és futárral kiszállított cuccal is járhatnál úgy, hogy szállítás közben megsérül belül és ez csak otthon használatbavételkor derül ki, akkor is vihetnéd vissza gariztatni, vagy küldhetnéd szakszervízbe.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40838) Harsonás


Harsonás
tag

Sziasztok lenne egy kérdésem. Számítógépes hangkártyát nézegetek sztereó zenehallgatásra, és rá is akadtam erre. De a kimeneteknél mit is jelent az a "kiegyensúlyozatlan RCA"?

(#40839) Patice válasza Harsonás (#40838) üzenetére


Patice
nagyúr

Angolul: unbalanced, helyesebben én aszimmetrikus csatlakozásnak fordítanám. Ez a sima RCA csatlakozó.

A balanced, szimmetrikus csatlakozó lenne pl. egy pár XLR csatlakzózó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40840) Daffchy válasza Patice (#40837) üzenetére


Daffchy
őstag

Hát igen, sajnos újjal is jártam már úgy, a távolság miatt nem tudtam kipróbálni ezt...

Kocsival nem rendelkezem, így nem tudtam elmenni érte és előtte tesztelni!

Köszönöm a segítségedet még egyszer majd megírom, hogy alakult az ügy! :R

(#40841) Patice válasza Daffchy (#40840) üzenetére


Patice
nagyúr

OK. Kíváncsi vagyok. Jöhet majd a beszámoló.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40842) #09634560 válasza Daffchy (#40836) üzenetére


#09634560
törölt tag

Korrekt az eladó,hoigy még le is megy megcsináltatni.... viszont csináltasd meg, és lesz egy remek erősitőd. Ritka hogy szállitás után lesz baja,kicsi a rizikó,ép kifogtad, de ezért is mondjuk hogy ne sajnáljuk érte a pénzt ha már beruházunk, majdnem mindegy hogy azzal a pár ezerrel több vagy kevesebb de inkább felvállalnám a pár ezer pluszt, alig drágábbért mint a postaköltség, de legalább ekkora értéknél hallom-látom mit kapok a pénzemért, nem fordul elő hogy netes kép alapján veszem meg és ütött-kopott árut kapok postárol,,egy ismerősöm járt így vaterán.
Majd számolj be a fejleményekről, valamint a hangjáról is.
És inkább ha gondod van irj ide,ez nem szemetelés... (ha ráértem volna segitettem volna én is Patice mellett).

(#40843) Patice válasza #09634560 (#40842) üzenetére


Patice
nagyúr

Én sem érek rá... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40844) Daffchy válasza #09634560 (#40842) üzenetére


Daffchy
őstag

Igen sajnos ebbe most belenyúltam...

Elég gyakran adok-veszek, főleg vaterán, ritkábban hardveraprón/apród/jófogás.
Eddig nem igazán volt kellemetlen tapasztalatom, igaz jórészt személyesen bonyolítottam, de most ez nem állt módomban...

Megírom mindenképp a fejleményeket!

Köszönöm még egyszer, hálás vagyok nektek!!! :R :R :R

Patice :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#40845) #09634560 válasza Daffchy (#40844) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem tudom milyen távirányitód van de ajánlom a Logitech Harmony tipust: készülékre lehet szabni,(természetesen internet kell hozzá) alig van olyan készülék amivel nem kompatibilis és a funkciógombok helyét is megadhatod.

(#40846) Daffchy válasza #09634560 (#40845) üzenetére


Daffchy
őstag

Egy egyszerűbb darabom van.

Én is azzal szemezgetek, 22K-ért a 650-essel.

De majd, ha túlestem ezen az erősítő mizérián (utána gűlytögetek rá)... eléggé magamba fordultam, nagyon nehezen szedtem rá össze a pénzt, erre tessék... :W

[ Szerkesztve ]

(#40847) Gaben360 válasza Daffchy (#40846) üzenetére


Gaben360
senior tag

Tegnap akartam ajánlani neked egy h/k 435-öt amit az avx-en hírdetnek,de már késő volt,nyélbe ütötted az üzletet.Ahhoz volt minden,igaz hdmi az nincs,de azért a pénzért nem lett volna rossz,pláne irányár volt megadva 68k.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#40848) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Egy Sony STR-DG710 erősítő az analóg bemeneteire érkező videojelet képes a HDMI-re csatlakoztatott TV-n megjeleníteni?

Átolvastam a kézikönyvét angol és magyar változatban is, de csak annyit írnak benne, hogy a HDMI-re érkező jelet csak HDMI-n tudja megjeleníteni, analógon nem. Fordított esetről pedig egy szót sem írnak.

Sony oldalon találtam egy ilyet a speckóknál: [link]
Videojel-konverter (S Komponens HDMI™) NEM/NEM

Ebből nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem képes analóg-digit videojel átalakításra.

Egy barátom szeretne egy ilyen erősítőt beszerkeszteni és nekem kellene utánanézni, hogy megfelelő-e.
Bemenetek alapján nincs vele gond, ami van az erősítőn az elegendő számára. Egy csak analóg bemenetekkel rendelkező Sony HiFi erősítőt cserélne erre a típusra.

read-only mode on the forum

(#40849) manoska válasza Daffchy (#40846) üzenetére


manoska
tag

Vedd meg bátran,650-est használok nekem nagyon bevált!!!

(#40850) BBéci válasza AtHoS (#40848) üzenetére


BBéci
titán

"Ebből nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem képes analóg-digit videojel átalakításra."

Jól látod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.