Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) Gaben360 válasza Dorian (#41298) üzenetére


Gaben360
senior tag

Még alszok rá egyet,meg körbenézek,hogy használtba van-e valami jó olcsóért.
Ha találok,akkor úgyis megkérdezem itt,hogy vállalható-e.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41302) bajnokpityu válasza Dorian (#41298) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jó, ez azért nem savanyű szőlő esete. Azt hittem valamelyik irigy mekkmester próbálta magyarázni a bizonyítványt. Zoli legkevéssé sem irigy ember.

Egy sínt tudok kölcsönadni, egy demokábel van nálam. Ritkán járok a városban, de majd valahogy összehozzuk. MEg van az újabbik tápkábeléből is, de az újakat nem használom, nem is nagyon sokat hallgattam, véleménem sincs.

Viszont olcsó USBből van egy újabb ötletem, az oyaide. UKban volt nemrég akció, kb féláron mentek. Nyugodt, kiegyensúlyozott kábel, villantásoktól mentes. ÉS annyiért elég olcsó.

Gaben:nálam az vált be hosszabb távon, ha semmilyen szűrő nincs sehol, csak jó kábelek, elosztó. (azaz TV előtt alces maximálisan bevált, de audioláncban nem) Szűrő vagy túlbiztosítás miatt kerül be a készülékbe, vagy valami egyéb hibát akarnak palástolni. szerintem, de igazából húzós minőségű szűrő nem járt még itt. De akkor már tápregenerátor.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41303) robi-k


robi-k
őstag

Ha már kábel, ehhez mit szóltok (a német netes visszajelzések pozitívak) az Inakustik Referenz hangfalkábelekhez, volt már valakinek szerencséje tesztelni ilyet?
1. Inakustik Referenz LS 602 Lautsprecherkabel
2. Inakustik Referenz LS 1102 Lautsprecherkabel
3. Inakustik Referenz LS 1002 Lautsprecherkabel

Az árak EUR/méter értendőek.

(#41304) Tamoo válasza KisTücsök (#41299) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nálam úgy van, hogy egy "audio" szűrős elosztóban van az erősítő, dac, tv, szub + egy másik egyszerű olcsó túlfeszvédős elosztóban vannak külön a kapcsoló üzemű tápos vackok.
Egyébként én ezen a téren itthon túl nagy különbségeket nem tudok megállapítani.

(#41305) KisTücsök válasza Dorian (#41300) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja, persze. Jogos.

(#41304) Tamoo: Aha. Valszeg én sem vennék amúgy. Bár kitudja. De akkor elég lesz 2x2 konnektor.

(#41306) Marci79 válasza Marci79 (#41172) üzenetére


Marci79
aktív tag

Erre tud valaki válaszolni?

(#41307) Gaben360


Gaben360
senior tag

Egy kérdés.
Egy harman kardon avr 435 mennyivel jobb vagy rosszabb mint a denon 2805?
Lehet meg kéne vegyem a h/k-t,mert most ajándék áron van,de előbb el kell adjam a denont.
Megérné a csere?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41308) #09634560 válasza Marci79 (#41306) üzenetére


#09634560
törölt tag

valamikor használtam valahol displayportot.úgy tudom nem azonos a kiosztás és a szabvány is más de Sztem semmi gond nem lesz ha aktív áramköri elemes átalakítot használsz.

(#41309) #09634560 válasza Gaben360 (#41307) üzenetére


#09634560
törölt tag

szerintem Denon jobb főleg zenén. H/k 6xx-el mennél csak feljebb. Vagy nézd meg az arcamokat nem-e megvan még valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#41310) Sefter


Sefter
veterán

Létezik olyan, hogy az erősítő nem szeret egy hdmi kábelt.. :F
Van egy gyári sony hdmi 1,4 kábelem, amit ha erősítő és bármi más közé rakok akkor csak villogtatja a képet. (kb olyan mint ha ki-be dugdosnám a kábelt..)
Viszont most kipróbáltam a tv és a noti közé (kihagyva az erősítőt) és hibátlanul megy...
Az erősítő másik kábellel remekül működik, úgyhogy nem tudom mi a lóhere lehet :W

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#41311) #09634560 válasza Sefter (#41310) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezek szerint :) ilyent még nem hallottam. Használd el máshová, helyette vegyél egy beváltat.

[ Szerkesztve ]

(#41312) Sefter válasza #09634560 (#41311) üzenetére


Sefter
veterán

Most jut eszembe, hogy a tv és a noti is sony....lehet ilyen turpisság benne?
Hétvégén megpróbálom kipróbálni másnál is, hátha...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#41313) spiky03


spiky03
veterán

Ma meghallgattuk a kis Monitor Audio M2-t nálam, mert ugye ma hozta el haver.
A többit, a hátsókat meg a centert majd következő hónapban hozza. Azok jelenleg lefoglalózva.

Hát mit mondjak, meghallgattunk pár zenét az én Eltax-aimmal, majd átdugtuk a kábelt a Monitorokba és azon is meghallgattuk a zenéket.

Ami feltűnt, hogy nagyobb volt a tere meg mintha feszesebb lett volna a mélye, mint az enyémnek. Ha az az a jelenség az volt, amit én annak gondolok. :D

Rátoltuk az "I love Bass" című csoda zenét is, hogy mennyire "leng" a hangszóró és az is jobban kilengett, mint nálam. :)

Igaz mondjuk ezek nem is 10000be kerültek :D

Annyiből jó volt, hogy mentem haverral mindig hallgatózni, hogy így megvan már nekem is a jelölt hangfalak amiket majd keresek, ha eljön az én időm. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41314) Sefter válasza spiky03 (#41313) üzenetére


Sefter
veterán

Mit néztél ki ? :)

Psn ID: sefter_hun

(#41315) spiky03 válasza Sefter (#41314) üzenetére


spiky03
veterán

Hát van pár lehetőség. :)
A kérdés, hogy majd lesz-e belőlük akkor akciós, vagy épp a használt piacon.

Ezek tetszettek:
- Monitor Audio M2 (ez van havernak, de vsz ez később már nem lesz mert kifutó széria, persze hátra csak a kisebb, mint neki az M1 előre meg M4-et gondolnék)
- Monitor Audio BX2 (ebből a kisebb elég lenne hátra, előre meg ugye az álló)
- Monitor Audio RX6 (ez a nagy álom :) )
- Elac 53.2 (ez hátra, előre a nagyobb testvér)
- Elac 63.2 (ez hátra, előre a nagyobb testvér)
- JBL ES20 (ez természetesen hátsónak, előre az ES80-at)

Ezeket hallottam a különféle hallgatózásokon. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41316) Oldfighter válasza spiky03 (#41313) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Azt néztétek, hogy ott az üzletben milyen "madzagokkal" voltak összekötve a készülékek?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41317) spiky03 válasza Oldfighter (#41316) üzenetére


spiky03
veterán

Elvileg olyannal amit Tamoo árul.
De következő hónapban még megtudjuk kérdezni, amikor megyünk a következő szállítmányért. :D

A nagy Elac-ot azt még régebben hallgattuk a Korner Audio-nál, amikor még az volt a nevük. :)
Az RX6-ot meg a Hifi Barlangban.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41318) Sefter válasza spiky03 (#41315) üzenetére


Sefter
veterán

Az RX6-ra kíváncsi lennék, mert többen dicsérik... én még nem hallottam sajna

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#41319) spiky03 válasza Sefter (#41318) üzenetére


spiky03
veterán

Durva egy anyag. :)
A Hifi barlangban megtudod hallgatni, legalábbis amikor mi voltunk, akkor volt.
Csak az ára ne lenne annyi amennyi, 310/pár :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41320) gyurczy


gyurczy
őstag

(#41321) gyurczy


gyurczy
őstag

(#41322) MunezXBK válasza gyurczy (#41320) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elég finnyás vagyok, de ez nagyon jól néz ki!

(#41323) Tonyo válasza gyurczy (#41320) üzenetére


Tonyo
őstag

Megkértelek, hogy ne fényképezz nálam.. ;] :D

(#41324) TCr válasza Tonyo (#41323) üzenetére


TCr
veterán

És pláne ne töltse fel a 9gag-re. :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#41325) Tonyo válasza TCr (#41324) üzenetére


Tonyo
őstag

Az meg a másik..:D :))

(#41326) Gaben360 válasza #09634560 (#41309) üzenetére


Gaben360
senior tag

Azt hittem,hogy előrébb lennék egy 435-tel is,na mindegy akkor nem erőltetem.
Az arcam az szép és jó,de sokat kéne ráfizessek,meg Kistücsök szeretné a 250-est megvenni,így nem keverek be neki,pedig azt még megléptem volna.De akkor teljes szett csere is kéne,arra meg végképp nincs keret.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41327) need


need
addikt

Sziasztok..

Házimozi erősítőt szeretnénk vásárolni.. de úgy látom most van a holt szezon..
nézegettem az ajánlásokat is...de sok ezek közül a tavalyi modelleket már sok helyen nem forgalmazzák.

3 kritérium volna elsősorban.. a 4K.. a második legyen benne meg az a lehetőség ha zenét hallgatok akkor mindegyik hangszó szóljon..az utolsó pedig hogy bekapcsolás nélkül is átvigye a jelet.. a 4-et nem írtam mert a net már úgy látom mindegyikben alap!

Na most pénzem rá.. olyan 150-170.000 van rá...

érdemes e most várni az új modellekre.. pl. pioneer 923...?!? vagy megfelelnek itt a tavalyi modellek is ha tudok valahonnan keríteni!

Amire kíváncsi volnánk főleg annak akinek van Harmon Kardon erősítője..mennyire jó vétel ez házimozizásra..? AVR-270 néztem.. mondjuk ki is lóg abból a bizonyos keretöl..!

Van még 2 további versenyző is.. az egyik a új Denon erről még keveset tudni X2000 modell és ott van nem utolsó sorban a Yamaha RXV 673 cucca.. az sikerült kideríteni hogy i,portör váltás van éppen a Yamahánál és nehézkes a beszerzése..!

ha valaki elolvassa azt gondolja hogy kissé bizonytalan vagyok.. vagy még se.. vennem kellene egy erősítőt csak fogalmam nincs arról hogy milyet..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41328) spiky03 válasza need (#41327) üzenetére


spiky03
veterán

Itt a használtat fogják javasolni neked és én is azt javaslom, mert ott sokkal jobb darabokat vehetsz olyan áron, amiből új erősítőben csak gyengébbet kapnál.
Úgyhogy tedd azt mint itt sokan akik erősítő vásárlása előtt álltak, nézegesd a hirdetéseket és a kiválasztottadat linkeld be ide, és a hozzáértők majd véleményezik.

Egy kérdés?

A 4K miért lényeg?
Van olyan megjelenítőd, forrásod ami ilyen?
Mert én úgy tudom, hogy ilyen formában még nincs anyag, talán idén jön csak még a Csodálatos Pókember ilyen formátumban, de egye a lejátszók is drágák vagy még nincsenek is amik letudnák ezt játszani.

Szerintem ezt húzd ki a listádról. :)

Jah és azt sem írtad le, hogy mekkora szobába lenne, miket kötnél rá, milyen arányban menne rajta film-zene?

Esetleg az első hozzászólásban is nézelődhetsz. ;)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41329) need válasza spiky03 (#41328) üzenetére


need
addikt

való igaz hogy 4K még most elég távoli dolog.. viszont én eresítőt 5-6 évre számolok..legalább..!
a 4K inkább majd a jövő..

nekem volt egy yamaha rxv 620 erősítőm amit nem régen adtam el..! gyakorlatilag a helyett keresek valamit..
a szoba 20 négyzetméteres.. Heco Magnat Spirit 400 hangsugárzóim vannak..Magnat akív sub..stb..
95% film maradékban zenére kellene..! egy kábeles rendszer lenne ami azt jelentené hogy minden az erősítőbe lenne kötve..dvd lejátszó..hdmi..és multimédiás lejátszó (Popi A-400)és egy hdmi menne a tévébe.

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41330) Tuto válasza need (#41327) üzenetére


Tuto
tag

Onkyo NR616 elég jó gépnek tűni
http://proteusaudio.hu/index.php?/Tesztek-bemutatok/onkyo-tx-nr616-hazimozi-ersit-teszt

(#41331) cekkk válasza need (#41329) üzenetére


cekkk
veterán

Tervezel 60 col feletti tévét vagy projektort venni ami majd tudja a 4K ?

(#41332) spiky03 válasza need (#41329) üzenetére


spiky03
veterán

Hát nem tudom.
Én is több évre tervezem majd az erősítő cserét ha meglesz a rávalóm.
De engem a 4K nem annyira érdekel még, úgyis horror áron adják majd ha kijönnek a 4K-s cuccok.
Nah meg nem az sem biztos, hogy befog futni, mert mint látjuk azért többen vesznek még most is DVD-ket, mint BD-ket.

Szerintem itt mindenki, akinek olyan erősítője van úgy használja, mint ahogy te szeretnéd, hogy abban van dugva minden.

Engem inkább a hangminőség érdekel, mint a 4K, :) De ez az én véleményem.
engem egyedül, ami érdekelne az erősítővel kapcsolatban az az a 3D, mert olyan a tv-m meg van olyan Bd eljátszóm is, néha napján lehet, hogy megnéznék 1-1 3d filmet, mert ugye abból sincs sok,a mi jónak is mondható.

De pl mozira szerintem ez jó lehet:
Marantz
Onkyo

De majd a hozzáértők ajánlanak neked valamit. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41333) Gaben360 válasza need (#41329) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hamár ilyen erősítőbe gondolkozol,akkor a dobozaidat is cserélned kell valami komolyabb darabra,mert a mostani kevés lesz ahhoz,hogy ki tudd használni az új erősítőt meg a hd hangokat.

[ Szerkesztve ]

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41334) need válasza spiky03 (#41332) üzenetére


need
addikt

köszi mindenkinek a tippeket.. ötleteket.. figyelem itt is a topikot.. meg a hirdetéseket is bogarászok.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41335) TVMaci


TVMaci
tag

Tudna valaki ajánlani egy normális magyar házimozi magazint? Járat itt valaki ilyesmit?

(#41336) Patice válasza TVMaci (#41335) üzenetére


Patice
nagyúr

BBéci aláírásában találsz egyet... :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41337) Patice válasza need (#41334) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem add el a hangdoboz szettedet is, rakd össze a pénzmagot és akkor használtan vegyél egy jó 5.1-et erősítővel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41338) Vikthor válasza Patice (#41336) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hát az már egy jó ideje nincs ott, amúgy meg www.av-online.hu asszem...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#41339) #09634560 válasza need (#41327) üzenetére


#09634560
törölt tag

A holt szezon miatt épp jó a használt cikkek ára... lene rávalom épp most tuti ráugornék egyre.
4k: ha lesz nilyen megjeleníód az tuti fel fog skálázni,forrásul pedig olyan médiajátszó tuti lesz -főleg az első időkben- hogy 2 HDMI kimenetes melyek egyike 4k,másik 1.3 verziójú., ÍGy az nem lenne feltétel.
Harmann jó házimozira, de elég tulárazott,gyakorlatilag 150-ért a 370-el egyenértékü Denon 2112,Pioneer VSX9222 kapható, de a Netdeponál 150-ért nagyon jó eggyel nagyobb,kategóriás 1122 kapható. ha hazsnáltak nem lennének, bomba vétel lenne.
De a hagnfalaid mellé kidobott pénz lenne, elég lenne tudásuknak a 422 is... ami roszabb a jelenlegi 620-nál.
Igy marad józan ésszel Patice ajánlata: add el a falaid és a 620-ast, utána vegyél használtat minddenből. mélynyomót ha bevált nem kell cserélni. (nemrég linkeltem 2311-es Denont, az zzal feljeb is lépsz, és tudja 4k kivételével ami neked kell).
Ha megfogadod tanácsunkat és találsz bármit, ir d be ide és véleményezzük.

[ Szerkesztve ]

(#41340) zszp5


zszp5
csendes tag

Sziasztok,

egy blu-ray lemezen miféle hangsáv az hogy English 7.1 NF. Milyen hangot jelöl az hogy NF?

Köszi
Zoli

(#41341) adodaniel válasza zszp5 (#41340) üzenetére


adodaniel
őstag

:F

[ Szerkesztve ]

(#41342) bajnokpityu válasza gyurczy (#41321) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:R
sapkáját hol hagyta?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41343) spiky03 válasza zszp5 (#41340) üzenetére


spiky03
veterán

Ezt milyen lemezen találtad?
Én még nem találkoztam ilyennel, pedig elég sok lemezről olvasgatok teszteket. :)
Eddig csak DTS-HR, meg DTS-MA-t láttam, mert ugye a True-HD az csak egyféle van.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41344) g.osseus


g.osseus
csendes tag

Sziasztok!
Gondolom profi cuccok vételéhez nem szokás nagyker és nagyker szerű boltokat ajánlani, kipróbálni úgyis elmennék szakboltba, viszont ha van lehetőség 0% THM-re ÉS jó áron megvenni a cuccot, akkor élnék ezzel a lehetőséggel, amíg tart az akció. (Linket direkt nem írok, nehogy reklámnak tűnjön :))
Én most ezeket találtam, szeretném a véleményeteket kérni, csak úgy önmagában a szettekről és az árról:
-Wharfedale Obsidian 600 HCP 5.0 150-ért?
-Wharfedale Crystal III 30.5/1/c 5.0 120-ért?
-JBL Studio 180+130+120 5.0 175-ért?
Másik kérdésem pedig hogy melyikhez milyen erősítőt ajánlanátok.
Előre is köszi!
osseus

(#41345) zszp5 válasza spiky03 (#41343) üzenetére


zszp5
csendes tag

Vaterán néztem egy meghirdetett Blu-ray tokján

(#41346) Patice válasza g.osseus (#41344) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezek megvételét nem javaslom még ha 0% THM-re adják, akkor sem. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41347) g.osseus válasza Patice (#41346) üzenetére


g.osseus
csendes tag

Kicsit kifejtenéd? Mondjuk hogy miért nem? :)

(#41348) bajnokpityu válasza g.osseus (#41344) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a 2 wharfit próbáld ki, ha elég a minőségük az aktuális izléshez, akkor rendben vannak, ezek ennyibe kerülnek újonnan. viszont szinte biztosan el akarod majd adni őket,és akkor jókora bukta lesz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41349) #09634560 válasza zszp5 (#41340) üzenetére


#09634560
törölt tag

NF: Near field: otthoni változat.

(#41350) MunezXBK válasza #09634560 (#41349) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt hittem Nagyon F@sza. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.