Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) BBéci válasza bandita (#40249) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos rossz híreket kell közölnöm.
A Yamaha RX-V773 csak jelentős kompromisszumokkal alkalmas akusztikus zene hallgatására. Bár nem mondtad, feltételezem, hogy újonnan vetted, kb. 210000 forintért. Nos, ennyiből már kaphattál volna olyan 3-4 éves házimozi erősítőt, ami újkorában legalább a duplájába (de inkább többe) került és minden szempontból kenterbe verné a Yamahádat. Ami a lényeg, már akusztikus zenéket is egészen jól szólaltat meg.
Ha elolvastad volna a topik összefoglalóját, nem tennél fel olyan butuska kérdéseket, hogy kell-e egy házimozi rendszerbe mélyláda. Nem kell, kötelező! Azt szintén leírtuk, hogy más gyártótól is származhat a szubláda.
A felsorolt hangdobozszettek legnagyobb baja, hogy újak, tehát irreálisan drágák.
Ráadásul egy részük szintén nem akusztikus zenékhez való. A Canton és a DALI a kivételek, de megvételüket kizárólag használtan, vagy extra árengedménnyel javaslom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40252) bandita válasza BBéci (#40251) üzenetére


bandita
csendes tag

Szia!

Koszonom a valaszt, sot gyorsan elolvastam a bevezetot is (eddig elkerulte a figyelmemet). Ujonnan, de szerencsere joval olcsobban vettem az erositot mivel kulfoldon elek (kifuto darab, miutan bemutattak a 775-ost), de igy sem jo hir, hogy nem optimalis arra amire szanom.
Hasznalt keszuleket a hozza nem ertesem miatt nem szerettem volna venni, azt hiszem ott meg kevesebb eselyem lett volna megtalalni a megfelelo modellt. Szamitott a 2 HDMI kimenet is (tv+projektor) illetve az androidos taviranyitas, a meromikrofonos kalibralas is. Mindegy, ez a dontes mar megszuletett. Ha jol ertem, akkor a hangszorok kozul a DALI es a Canton a leginkabb ajanlott arra a felhasznalasra, amire szanom oket es a melylada vetelet sem fogom meguszni.
Mivel eddig semmilyen komolyabb audio rendszerem nem volt (holott nem vagyok mar tizeneves), ezert biztosan ertekelni fogom akarmelyik kerul is megvetelre. Anyagiakban pedig valahol meg kell huzni a hatart, mindig van olyan termek ami jobban/szebben/hangosabban szol. En valojaban az ELEG jot keresem, de a hianyzo tapasztalatok/ismeretek ezt jelentosen megnehezitik.
Meg valami: altalaban igyekszem olyan termeket venni, ami elorelathatolag hosszu tavon kepes kielegiteni az igenyeimet es igy hosszu ideig hasznalom az egyes termekeket (mindegy hogy autorol, telefonrol, vagy adott esetben hangrendszerrol van-e szo). Ebben az esetben pedig nem feltetlenul hatrany, ha ujonnan vasarol az ember. Bar - ismet csak - fogalmam sincs, hogy egy hangszoro oregszik-e. Mennyi az elettartama egy hangszoronak? Es min mulik a hossza?

Utoszo: egy baratom igazi audiofil, termeszetesen nagyon jol kiismeri magat (bar o csak sztereoban utazik). O is a hasznalt termekeket javasolta, de az altala ajanlott hangszorok (egy par) kerult annyiba (hasznaltan) mint amit en az egesz szettre szanok.

[ Szerkesztve ]

(#40253) bandita válasza Tonyo (#40250) üzenetére


bandita
csendes tag

Koszonom a valaszt!

(#40254) BBéci válasza bandita (#40252) üzenetére


BBéci
titán

Hangdobozokra is érvényes, hogy adott összegből legalább egy kategóriával jobbat lehet kapni, ha használtat választasz. Nagyon sok kereskedő beszámítja a régi erősítőket és hangdobozokat, amikor valaki új terméket vesz. Azokat érdemes nézegetni, ha nincs bizalmad például az eBay hirdetéseihez. persze ott is rengeteg becsületes kereskedő kínálja az áruját.
Akusztikus zenére, magam is többnyire azt hallgatok, nem házimozi erősítőt kell venni, hanem sztereót. Bizonyára láttad az 5:2 arányt, ami nincs kőbe vésve, de közel áll a valósághoz. Yamahád zenei hangját egy kb. 70-80000 forintos sztereó erősítő simán hozza.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40255) g85j


g85j
tag

Üdv.
Kérnék egy kis segítséget és tippeket, hogy mit lenne érdemes venni/keresni.
Van 1 Philips 46pfl5606h tv-m és 1 Panasonic dmp bd60 lejátszóm.
Ehhez a keresnék valami értelmesebb erősítőt és 5.1-et....
Kb. 100 ezrem lenne rá max.
Tudom, hogy ennyiért nem lesz túl profi cucc......de hátha.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#40256) Peak válasza g85j (#40255) üzenetére


Peak
addikt

az erősítőre milyen hangfalakat szeretnél illeszteni?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#40257) BBéci válasza g85j (#40255) üzenetére


BBéci
titán

Elolvastad a topic összefoglalóját?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40258) Tamoo válasza MasterMark (#40248) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Passzív szubbal szerintem ne bonyolítsd az életed. Hogy értve illene-e? Külsöre, színre? Más nem nagyon számít. A szoba mérete annál inkább.
FR1 nem kimondottan mozi doboz. Ezekből nem készült még akkor 5.0 és nem is igazán tudnám elképzelni mozizni.

[ Szerkesztve ]

(#40259) MasterMark válasza Tamoo (#40258) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy-hogy nem mozi doboz? Amire használom az lesz, vagy ez nem így működik? :)

Gondoltam, hogy konkrétan nincs teljesen hozzá való, de valami ami illene hozzá esetleg?

Switch Tax

(#40260) Tamoo válasza MasterMark (#40259) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Még egy pár FR1 talán illik hozzá. :D center.... azt nem tudja megmondani senki.

(#40261) MasterMark válasza Tamoo (#40260) üzenetére


MasterMark
titán

Centernek is egy FR1 és megvagyunk. :D

Amúgy mi a gond a passzív subbal? Ha végfokkal használom, az is aktívként fog működni nem?
Nem kell hogy utána legyen fűzve a front ugye?
Most is passziv subot használok. Két sal 30 centis izé van beépítve egy dobozba és végfokról megy.

Switch Tax

(#40262) Tamoo válasza MasterMark (#40261) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Semmi, csak a mozi szubok többnyire aktívak. Nincs tapasztalatom passzívval.

Nem kell hogy utána legyen fűzve a front ugye?
Nem kell. Az akkor szokás ha nincs az erősítőn szub kimenet.

(#40263) g85j válasza BBéci (#40257) üzenetére


g85j
tag

Igen elolvastam, de ha lenne lövésem hozzá akkor nem kérdeztem volna.
Reméltem valakinek van hasonló cucca s fog tudni rá valamit mondani.....

(#40264) MasterMark válasza Tamoo (#40262) üzenetére


MasterMark
titán

Hát majd én kitapasztalom. :D
Amúgy kinézetre passzol az FR1-hez, nagyon megtetszett.
Ja és zárt, itt hallottam, hogy az menőbb. :)

És ebben az árban csak ilyen műanyag ceruzahegyezők vannak leginkább.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#40265) madoxx


madoxx
aktív tag

Korábban találtam itt egy használt eszközökkel foglalkozó weblapot, de most nem találom. Valaki tudna segíteni? :)

(#40266) MasterMark válasza madoxx (#40265) üzenetére


MasterMark
titán

AVX fóruma talán?

Switch Tax

(#40267) madoxx válasza MasterMark (#40266) üzenetére


madoxx
aktív tag

Az lesz köszi :R

(#40268) BBéci válasza g85j (#40263) üzenetére


BBéci
titán

100000 forintból vagy nagyon kezdetleges tudású és hangminőségű egydobozos rendszert tudsz venni, vagy a használtak között keresgélsz.
Az összefoglalóban van néhány ajánlat, azokat megvizsgáltad?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40269) g85j válasza BBéci (#40268) üzenetére


g85j
tag

Igen, azokat is figyeltem, próbáltam a belépő kategóriát és az alsó kategóriát megcélozni, de ott is kb. 160 ezer körül járok.....Az meg nekem sok sajna!
20-21 nm szobában szeretném használni, filmnézéshez. Szóval nem komolyzene hallgatására akarom használni, de azért nem is akarok rossz minőségűt venni.
VAlószínüleg igen, használt cucc lesz belőle....és pont arra kellene valami tipp.

(#40270) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Két kérdésem lenne a házimozi témában:

Régebbi LG tévén (32LD420) van optikai kimenet. Gondolom, ez arra való, hogy ha pl. HDMI-n keresztül kap képet+hangot mondjuk egy HTPC-ről, akkor abból a jelből szedi ki a hangot pl. a hangrendszer felé, ugye?
Eddig oké is lenne, de kérdés, hogy ezen a kábelen jöhet 5.1-es dekódolt (PCM) jel is?

A másik kérdés, hogy melyik a célszerűbb; a hangrendszerre bízni a hang dekódolását, vagy szoftveres kodek segítségével a gépre bízni?
Minőségben van különbség?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40271) Peak


Peak
addikt

Urak!
SOS kérdésem volna!
Tudtok-e olyan cégről, amely komolyabb házimozi szettet (AVR+5.1hangfal) ad bérbe rendezvényekhez, 24 órára. Nem bögreszettről van szó, hanem alap szintű 4-500k HUF-tól fölfele. Köszi előre is.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#40272) McKalton


McKalton
tag

JBL jónak számít?

Hardwired!

(#40273) Sefter válasza McKalton (#40272) üzenetére


Sefter
veterán

Kicsit bővebben.. :F

Psn ID: sefter_hun

(#40274) MasterMark válasza Bici (#40270) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. Spdif-en csak tömörített 5.1 vagy sztereó pcm.
És a tv csak a saját tunerje hangját tudja általában kiadni így.

LPCM csak HDMI-n van.

Meg kell hallgatni melyik jobb.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#40275) Bici válasza MasterMark (#40274) üzenetére


Bici
félisten

Hmmm, értem. Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40276) Tuto válasza torma1981 (#40246) üzenetére


Tuto
tag

ok

(#40257) BBéci
Már vártam ;)

[ Szerkesztve ]

(#40277) Tuto válasza madoxx (#40265) üzenetére


Tuto
tag

AVX, AVforum (90% ugyanazok vannak fenn) , itt a prohardveren is van rovat, hificity

[ Szerkesztve ]

(#40278) robi-k válasza Peak (#40271) üzenetére


robi-k
őstag

Van, a Lurdy-Házban lévő Zoványi Showtechnic Kft.

(#40279) ginola válasza #09634560 (#40233) üzenetére


ginola
addikt

Érdekes nekem a Wharfi Powercube 8 nem portzajos, de a kutyának nem kell, nem kapkodnak érte, sajna.

(#40280) tomic


tomic
addikt

Mit takar az hogy portzajos?

(#40281) MasterMark válasza tomic (#40280) üzenetére


MasterMark
titán

Erre én is rákerestem, ha jól vettem ki ez az amikor a reflex nyíláson szuszog a levegő.

Ha nem, javítsatok ki. :)

Switch Tax

(#40282) BBéci válasza MasterMark (#40281) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak szuszog, pöfög is. :K
Az a léyeg, hogy a csőnek saját hangja, zaja van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40283) tomic válasza BBéci (#40282) üzenetére


tomic
addikt

És ez annyira zavaró? Soha nem hallottam még ilyet csak azért kérdezem.

(#40284) BBéci válasza tomic (#40283) üzenetére


BBéci
titán

De még mennyire zavaró. Semmiféle zaj nem elfogadható.
Ezért is jobbak a zárt szubládák. Vagy a passzív membránosak, mint a REL R-ek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40285) Patice válasza tomic (#40280) üzenetére


Patice
nagyúr

Bizonyos okokból kifolyólag a levegő turbulensen kezd el áramlani a reflexcsőnél, a reflexcsőben és ez olyan hangot ad, mintha zörögne a doboz, közben a levegő áramlása okozza.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40286) Patice válasza tomic (#40283) üzenetére


Patice
nagyúr

Én egyszer gariztattam ezért egy Panasonic mikrohifit...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40287) bored


bored
tag

Sziasztok!

Van egy Marantz SR7002-es erősítőm és építettem egy Elliot féle füles erősítőt. Sok zeném PC-n van, optikai kábelen küldöm a Marantz felé, így hallgatom régóta. A füles erősítőt a Marantz tape out kimenetére dugtam és csak süket csönd és némaság van.... Persze a hangfalak szólnak, és a Marantz fejhallgató kimenete is működik. Analóg jelnél minden rendben, tuner és, cd játszó analóg bemenetről kimegy a tape out-ra. Normális ez, hogy a digit jel nem jön ki analóg kimeneten? Más gyártmányú erősítőknél hogy van ez? Végigpróbáltam mindent, de egyre reménytelenebbnek látom a dolgot. Egyébként az Elliot egy HD600-as fejhallgatóval tönkreveri a Marantzot. Nem gondoltam, hogy ennyire tisztulhat a hang. Kíváncsiságból építettem a kis erősítőt, úgy voltam vele, hogy biztos nem lesz jobb, de legalább forrasztgatok kicsit. Na de a lényeg, más erősítőknél kimegy a digit jel az analóg kimenetre?

(#40288) MasterMark válasza bored (#40287) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem sem ad ki analóg kimeneten semmit, ha digitális bemenetre van kapcsolva.

Switch Tax

(#40289) bored válasza MasterMark (#40288) üzenetére


bored
tag

Milyen erősítőd van? Ha ez általános, akkor finoman szólva, aztakutyafáját!

(#40290) MasterMark válasza bored (#40289) üzenetére


MasterMark
titán

Inkább régi erősítőknél van ez, elsősorban.

Onkyo TX-DS484 amúgy.

szerk.: Ha jól látom a tied azért jóval komolyabb. Nem a menüben kéne beállítani valamit?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#40291) bored válasza MasterMark (#40290) üzenetére


bored
tag

Lehet hogy elbénázok valamit, de annyit voltam a menüben, hogy a távirányító elsírja magát ,ha meglát. De kölcsönös a dolog, én is így vagyok vele :Y

(#40292) #09634560 válasza bored (#40287) üzenetére


#09634560
törölt tag

normális: digit hang nem jelenik meg a tape és a line out kimeneteken.

(#40293) tomic


tomic
addikt

Wharfedale Power Cube 10-ről tud valaki valami infót? Mennyire ajánlott? Ill ez is portzajos szerintetek?
Egy Crystal 3 szetthez kellene.

(#40294) Toobee


Toobee
veterán

Meguntam ezt a teretlenséget, úgyhogy átrendeztem a szobát. A tv, meg a dobozok elég nehéz dolognak bizonyultak, de megoldottam sérülés nélkül :D 65 centire tudtam elhúzni őket a faltól, de még próbálkozni fogok az elhelyezéssel. Mögöttük 110 cm van. Behordtam az összes szemetet a sarokba, amit találtam, mert tök kopasz volt. Jobb a helyzet, mint volt, de még nem vagyok elégedett. Majd tologatom még, ha lesz idő, meg kedv rá. Most élvezettel zenélgetek.

https://barbieripnk.hu/

(#40295) lemmy9 válasza Toobee (#40294) üzenetére


lemmy9
őstag

Áll még a karácsonyfa?

Szerintem!

(#40296) Tuto válasza Toobee (#40294) üzenetére


Tuto
tag

Milyen típusúak a frontok, Elég impozáns darabok :)

(#40297) Tonyo válasza Toobee (#40294) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem lesz rossz, hogy a tv mögött van az ablak?

(#40298) Tamoo válasza Toobee (#40294) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ablakot ki kell ütni, befalazni! ;] mindent a technikáért.
Jó az a tv-s "asztal". Center-nek most is terveznél polcot?

(#40299) Toobee válasza lemmy9 (#40295) üzenetére


Toobee
veterán

Áprilisban bontottam le tavaly is, de most kell a sarokba :D

Tonyo: biztos nem használ neki. A dobozok meg elsõ reflexesek és jó messze vannak tõle. Nézelõdtem függöny ügyben. Vagy túl vékony, vagy túl drága.

Tuto: Focal 920

Tamoo: már nem. Helyette egy lemezgyalunak kellett volna helyet csinálni.

Parson: ha ki tudom csikarni belõlük, hogy elégnek találják ezt a 24 m2-t, akkor valószínûleg nálam fognak megöregedni. Azért +1 m jól jönne szélességben. 30-40 m2 lenne az ideális nekik.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#40300) Parson válasza Toobee (#40294) üzenetére


Parson
addikt

Ezek a hangfalak... kicsit sem fog el a sárga irigység, ha meglátom... :B Még mindig k jól néznek ki, amellett, hogy biztos brutál jó a hangzásuk is... :R Meg ne válj tőlük semmi pénzért, amondó vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.