Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) #09634560 válasza g.osseus (#41347) üzenetére


#09634560
törölt tag

Wharfi csak Denonhoz vétel de tutiezek csa. 1713-ig okék.. JBL esetleg 4xxx yamaha vagy 1xx H/K szintje.. Ha linkeltél volna,akkor anak a boltnak ajánlatából tudunk volna ránypontot adni,és majd eldöntötted volna: megléped vagy kicsit olcsóbbat nézelődnél.. Hiuába, drágábba kerül ujonnan a minőség -ezért irány a hazsnáltpiac...
ezt vagy ez és ez felett kell nézelődni..

(#41352) zszp5 válasza g.osseus (#41344) üzenetére


zszp5
csendes tag

Szia,

nekem JBL Studio szettem van meg 180 + 120 + 130. HK 235-tel használom őket.
Én teljesen meg vagyok velük elégedve...

(#41353) Tuto


Tuto
tag

Vélemények a Onkyo NR616 ról?

http://proteusaudio.hu/index.php?/Tesztek-bemutatok/onkyo-tx-nr616-hazimozi-ersit-teszt

(#41354) g.osseus válasza #09634560 (#41351) üzenetére


g.osseus
csendes tag

Értem, köszi!
Denonból pont a 1713-assal szemezek, mert az is kapható itt. Persze nem titok, melyik boltról van szó, a hangfalakat innen néztem.
Végül a pár nappal ezelőtti "próbálkozásom" óta nézőpontot váltottam. Inkább kinézek egy tuti gépet, legalábbis kategóriát és majd erősen gyűjtök rá. Azóta nézem a használtakat is, az újonnan vett most csak az ingyen hitel miatt szempont, mivel egyben jelenleg úgysincs ennyi pénzem.
Az általad linkeltek közül a JBL nagyon tetszik, ránézésre kiegyeznék vele. :)
Amúgy az miért van, amit írsz, hogy bizonyos márkájú hangfal csak bizonyos márkájú erősítőhöz jó? Mondjuk egy JBL + Denon miért nem elképzelhető? Vagy hogy is van ez?

(#41355) #09634560 válasza zszp5 (#41352) üzenetére


#09634560
törölt tag

A harman 2xx mellé rendben is van de a Yamahája helyett visszalépés lenne a 270-es harman és a pio 9xx et vette célba ami rendben is volna csak az mellé a jbl 180 az kevés.

(#41356) #09634560 válasza g.osseus (#41354) üzenetére


#09634560
törölt tag

Zenei erősítő (denon) mellé zenei(Dali) hangfal ütős erősítőhöz (onkyo) ütős (mission) hangfal való vagy úgy kell párosítani hogy egymás hibáját kijavítsák. Vannak jól(Marantz, Dali) és rosszul (h/k, Wharfedale) párosítható erősítők és hangfalak. Denon-Jbl nem megfelelő egymáshoz ütős hangfal zenei erősítő, Nem passzol a hangzásuk. Legalábbis aki Itt párosította ezeket cserélte hamar valamelyik komponenst másik fajtára. Próbálni kell együtt amit választasz. Ki lehet szűrni hamar mi illik mi nem illik egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#41357) Vikthor válasza g.osseus (#41354) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akkor már inkább kevesebből ezt: Pioneer
vagy
Denon

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#41358) dunkel válasza #09634560 (#41355) üzenetére


dunkel
őstag

A x70 -es HK-kat szerintem messzire kell kerülni, ez a széria a x65-höz képest nagy visszalépés hangminőségben.
A súllyal mérőknek: 265 11,1kg, míg a 270 7,7kg. :Y

(#41359) #09634560 válasza dunkel (#41358) üzenetére


#09634560
törölt tag

Így van, ezt Béci is leírta.

(#41360) Gaben360


Gaben360
senior tag

Szerintetek épeszű ember aki 30k+ kér a 2805-re egy 3805-ért??? :W Annyival többet nem ér szvsz.
Itt is hírdet az ember,többek közt azt a karcos hátuljú 2809-et.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41361) need


need
addikt

Sziasztok..!

[ez] jó vétel lenne...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41362) #09634560 válasza need (#41361) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sztem Oké.
Gaben360: feljebb lépnél de ennyit nem ér a különbözet ahhoz túl régi. Ha nincs más jobb ajánlata felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#41363) Parson válasza Gaben360 (#41360) üzenetére


Parson
addikt

Áh az egy majom. Még neki állt följebb, mikor meg mertem jegyezni, hogy azok a karcok a hátlapon elég érdekes dolgokat sejtetnek... :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41364) Dorian válasza Gaben360 (#41360) üzenetére


Dorian
félisten

Ha megnézed egy csomó erősítőt hirdet egyszerre. Ez elmond mindent: nepper.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41365) bajnokpityu válasza Dorian (#41364) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem lenne azzal semmi baj. sőt.
az más kérdés,hogy elképzelésem sincs,hogy lehet valami ennyire karcos,ha nem használták...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41366) Oldfighter válasza need (#41361) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Remek vétel. :) Dali, Tannoy, MS Avianoval kitűnő páros.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41367) Gaben360 válasza Dorian (#41364) üzenetére


Gaben360
senior tag

Tudom,hogy nepper,és ráadásul piaci ár fölött hírdeti a hollandiából behozott erősítőket.
Írtam neki,hogy ezek szerint a 2805 40k-t ér,mert egy 3805 max 70k-t,ha hibátlan állapotú.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41368) Dorian válasza bajnokpityu (#41365) üzenetére


Dorian
félisten

Saját (pont Denon 2809) erősítőm is így használta az előző tulaj, tehát TV-proji miatt polcon benyúlva átdugdosott. Na azért meg lehet nézni, h ezen mennyi karc van a meghirdetetthez képest. Mondjuk 1%-a.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41369) bajnokpityu válasza Gaben360 (#41367) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2106,ami jobb azért, mint a 2105,az ér kb 40-42-t. Nem 40et ér a 2805öd,de 50et már neccesen.

Ettől függetlenül akinek van esze,bátorsága némi rizikót bevállalni, nyugatról tök kúltúr árakon lehet használt hifit venni- nepper kikerülésével.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41370) gyurczy válasza bajnokpityu (#41369) üzenetére


gyurczy
őstag

Bizonyám! :K

Angoloknál vannak a legjobb árak és onnan futár is eljön a motyóval 25 kg-ig 12-13 rugóért, háztól-házig szállítva.

[ Szerkesztve ]

(#41371) Gaben360 válasza bajnokpityu (#41369) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ja akinek van bátorsága...meg némi nyelvtudása az jól járhat,én egyik se vagyok. :DDD
Tettem egy +15k-s ajánlatot,annyit még talán hajlandó lennék ráfizetni,többet semmiképp,meg nem is ér többet a 3805.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41372) bajnokpityu válasza gyurczy (#41370) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Németeket sokan figyelik, eléggé felnyomják az árakat. Eladni nekik sztem jól lehet, megbizható eladók is,de már nem olyan olcsók. Még a motoros múltam miatt ismerem őket,mint eladókat, elég jól átlátható nép.

Angolt még nem néztem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41373) robi-k válasza bajnokpityu (#41372) üzenetére


robi-k
őstag

Én az angoloknál vettem a Denon AVR-2310 erősítőt 2011-ben, 92 eFt-ért. És szintén az angoloknál vettem nemrég egy új Pioneer BDP-450 lejátszót 63 eFt-ért.
Természetesen a fenti árakban benne van már a hazaszállítási költség is :)

(#41374) gyurczy válasza bajnokpityu (#41372) üzenetére


gyurczy
őstag

Angolok viszont eléggé vegyes felvágott, plusz tele vannak külföldivel. A 807-em egy lengyel sráctól jött pl.

Ki lehet fogni ultra jó vételeket, lemerült teló miatt lecsúsztam egy Proceed HPA3 -ról, 360 fontért ütötték le. :W

(#41375) Rebell


Rebell
senior tag

Megmondom őszintén, elegem van a Magyar használt piacból.
Valamit garanciásnak hirdetni, de kipróbálási lehetőséget nem biztosít az ember, sőt még neki áll feljebb, és inkább lemondja a nekem való eladást.
milyen kib...ott dolog ez? mi az a próba gari?olyan nincs! akkor veszek 1 jól kinéző dobozt levél nehezéknek?

Akkor inkább megyek boltba és veszek részletre 1 újat. :W :W Tudom, hogy Off téma, de akkor is felháborító.

Ezért tart az Ország ott ahol, mindenki Lop-Csal-Hazudik. Tisztelet a kivételnek!

[ Szerkesztve ]

(#41376) gabenn4241


gabenn4241
tag

Sziasztok!! Van egy 5.1 jamo szettem van! (e350ppl+pioneer sw110s-k+kenwood krfv5070d erősítővel) Házimozihoz tökéletes, de a zenére nem igazán jött be nekem! Gondolkozom a cserén sztereó rendszerre! Van egy kenwood ka-33 sztereo erősítőm! 2x50wattot tud régi de még van benne anyag (220w a felvétele) Régebben egy üzletben hallotam a jamo s708at szólni és tetszett. Érdekelne hogy megéri-e lecserélni az egész rendszerem?? Kell-e ilyen kaliberű hangfalakhoz mélynyomó vagy elegendő a mélytartomány amit a hangfal előállít, filmeknél milyen??? Vagy mit javasoltok mit kellene csinálnom a rendszeremmel hogy a zene is életre keljen, ne csak a filmek?? Tudom ezek nagyban szubjektív dolgok, de a kiváncsi lennék olyan véleményre akinek bőven van viszonyítási alapjuk!! Előre is köszönöm a segítséget!!

(#41377) Tamoo válasza Rebell (#41375) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mondjuk azt megértem ha olyan formában nem biztosít kipróbálási lehetőséget, hogy postázni kell a cuccot oda-vissza. Pl. erősítőt én sem szívesen postázgatnék. Persze ha csak akkor van visszaküldési szándék ha hibás, az megint más dolog.
Komolyabb/értékesebb dolognál ha ki akarja próbálni a vevő, inkább utazzon mint posta.
Persze nem tudom most Nálad milyen eset áll fenn.

[ Szerkesztve ]

(#41378) bajnokpityu válasza gyurczy (#41374) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hallottál már ilyet? :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41379) gorbep válasza gyurczy (#41374) üzenetére


gorbep
senior tag

Automatic bidding? (én így licitáltam, mert reggel 4 kor nem volt "kedvem" felkelni....... :U 10-kor arra keltem hogy én nyertem 18$-al a a beállított max. ár alatt.... :)) )

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#41380) Rebell válasza Tamoo (#41377) üzenetére


Rebell
senior tag

Konkréten még utazni is alig kellene, (Pesten belül), nem több száz km-ről van szó. Személyes átvétel lenne. kipróbálástól is elzárkózik.Az a duma, hogy minek adjak próba garanciát, ha a termék garis (hozzáteszem 1árva vásárlást igazoló papírfecnit nem küldött, többszörös kérés után sem) és kitudja, lehet, hogy már próbálkoztak garira javíttatni, de nem lehet...... komolyan Fejétől bűzlik a hal.

Tényleg bocs az offért, de ennyit a használt piacról, vagy én nem találtam még meg a megfelelő partnert.

(#41381) bajnokpityu válasza Rebell (#41380) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha személyesen nem tudod megbeszélni a próbagarit, akkor ott jó eséllyel sántít valami.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41382) gyurczy válasza bajnokpityu (#41378) üzenetére


gyurczy
őstag

bajnokpityu: Nem, de a családból a kétcsatornást jó portékának tartják, illetve Amcsi ebay-en 1600 dodó fix áron van kint hasonló motyó, pedig ők marhára olcsók.

gobep: Nem jó. Jobb szeretek a legvégén bedobni licitet, be lehet altatni az óvatlan ellent így.

[ Szerkesztve ]

(#41383) gorbep válasza gyurczy (#41382) üzenetére


gorbep
senior tag

De a bedobást remélem automatikusra csinálod, akkor csak a legnagyobb ajánlat felé a lépcsővel teszi, valamint ha rád licitál valaki az utolsó pillanatban, de a maximumod magasabb, te nyertél, még mielőtt ő látná, hogy nem emelt eléggel..... ;]

UI: Bocs, elfelejtettem, hogy nem ma kezdted ezt... :R ... inkább én kérek tanácsot..... akár privibe is.... :B

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#41384) cekkk válasza Dorian (#41364) üzenetére


cekkk
veterán

Miattam hirdette meg 3szor is a 2809 egy nap alatt az a kis k...
De lehet írok neki megint :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41385) gyurczy válasza gorbep (#41383) üzenetére


gyurczy
őstag

A végén, ha még jó az ár, akkor benyomom a max összeget amit nekem még megér a cucc, aztán vagy nyertem, vagy nem. Mostanában sóher vagyok, szóval inkább nem.

De voltak jó cuccok marha jó áron. Bryston 4B SST 1700$ körül, Classé CA-150 1100$, ilyesmi.

(#41386) KisTücsök válasza gyurczy (#41374) üzenetére


KisTücsök
addikt

Pont ma nézegettem én is. Mondjuk csomónál csak belföldi szállítás van. Most pl találtam egy ilyet. Bár ez német asszem. Most komolyan 2.5 eurónál tart a licit? A szállítás meg 42 euró, már ha jól veszem ki. Akkor kb 50-ért enyém lehetne ez a center? Azt a német szöveget lefordíttattam neten, elvileg hibátlan a cucc. Most ez tényleg ennyi, vagy valami elkerülte a figyelmemet? Mondjuk, hogy nem a center eladó, hanem az állvány, vagy ilyesmi... :D

Áh, lehet megvan a buktató. Mi az a "Neupreis 325,- €"?

[ Szerkesztve ]

(#41387) Tamoo válasza KisTücsök (#41386) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ne legyél már naiv! :D még van 2 nap. Majd pillants rá az utolsó 5percben!
Mindenki a végén licitál, addig minek verjék fel az árat, az csak az eladó érdekel. Mindenki kivár.

az az új ár

[ Szerkesztve ]

(#41388) tjojo válasza KisTücsök (#41386) üzenetére


tjojo
tag

Van még 2 nap, szerintem kb 150 €-ig fel fog menni, de ki tudja.
Viszont az állvány nem jár hozzá.

(#41389) Rebell válasza KisTücsök (#41386) üzenetére


Rebell
senior tag

Ausstellungsstück : Tehát kiáltott , hibátlan darab

Achtung: Der Lautsprecherständer ist nicht Bestandteil dieser Auktion.: az állvány nem az aukció része

(#41390) KisTücsök válasza Tamoo (#41387) üzenetére


KisTücsök
addikt

Hmm. Kíváncsi leszek, meddig megy el.

(#41391) Dave567 válasza KisTücsök (#41390) üzenetére


Dave567
addikt

Jó estét!
Milyen márkájú hangfalak illenének még avr 255 -höz a JBL-en kívül ?
Mozi/Zene lenne de inkább mozi.

(#41392) Dave567 válasza KisTücsök (#41390) üzenetére


Dave567
addikt

bocsi nem neked akartam címezni

(#41393) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok! Lehet hogy hülye kérdés: ha egy Logitech Z5500-at rádugok optikai kábellel egy Samsung lcd tv-re, a tv-t pedig hdmi-vel laptopra, és úgy nézek filmet, akkor veszítek a hangzásvilágból? Köszi előre is!

(#41394) MunezXBK válasza Askformore (#41393) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak sztereó lesz.

(#41395) KisTücsök


KisTücsök
addikt

CA 640R milyen a 250/300-as Arcamokhoz képest? Mozin.

(#41396) ricsik


ricsik
őstag

Találtam egy jó árú gépet, gyanús is lett, hogy nálunk kb 600e, itt meg 160e. Tessék megnézni a szállítási díjat. Honnan jön ez, a holdról? :) . Kicsit becsapós. [link]

(#41397) Askformore válasza MunezXBK (#41394) üzenetére


Askformore
senior tag

Ez egész biztos? Mert akkor meg vagyok lőve :S Vennem kell gépet, ha normális hangfalakat szeretnék..

(#41398) gyurczy válasza ricsik (#41396) üzenetére


gyurczy
őstag

ricsik: Vélhetően az ebay kalkulátora a ludas, úgy 6-700$ röptetve, és 40$ úsztatva.

gorbev: Lelőjem a poént? :)

[ Szerkesztve ]

(#41399) gorbep válasza ricsik (#41396) üzenetére


gorbep
senior tag

ja kérem ha értéken biztosítva akarod 2 nap alatt hazahozatni....... nézd meg mire változik ha USA címet adsz meg...... :U

FREE SHIPPING!!!

Hi-Fi-zni rossz országba születtünk... és akkor még a bérüket nem is néztem..... :W

Gyurczi: én nem lövöm le, a te poénod.... :R

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#41400) MunezXBK válasza Askformore (#41397) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Teljesen biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.