Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) MasterMark válasza monroe8609 (#41450) üzenetére


MasterMark
titán

Ez adja a legjobb minőséget a lehetőségeidhez képest, felesleges alakítgatni a jelet.

Switch Tax

(#41452) monroe8609 válasza MasterMark (#41451) üzenetére


monroe8609
aktív tag

értelek!én aztán elhiszem :) ezekszerint kell egy hdmis laptop majd :P :)

(#41453) bajnokpityu válasza Toobee (#41437) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jo a hang Tonyonal. Mármint a kipróbált 50fele variaciobol volt olyan, ami nagyon tetszett :)
Meglepő módon usb es koax volt egyedül draga.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41454) MasterMark válasza monroe8609 (#41452) üzenetére


MasterMark
titán

Full HD VGA-n is van, ha jó minőségű kábelt veszel, közel HDMI minőségű képet kapsz.

szerk.: Mellesleg most látom ez nem is Full HD-s tv. Akkor meg ez is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41455) Toobee válasza bajnokpityu (#41453) üzenetére


Toobee
veterán

De most nalam volt jo, csak Tonyo cuccaival. Olyat nyomtunk alaplapirol, hogy tenyleg beleremegtem. Kozben az umc is meggyogyult. Fw baja volt.

https://barbieripnk.hu/

(#41456) gyurczy válasza Toobee (#41455) üzenetére


gyurczy
őstag

Mondtam én!

(#41457) monroe8609 válasza MasterMark (#41454) üzenetére


monroe8609
aktív tag

igen ez csak hd ready

(#41458) bajnokpityu válasza Toobee (#41455) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akkor az jo irány! Xarni ra, h diy v nem diy, ha jól szól.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41459) Ed Parker válasza gyurczy (#41456) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én is:)

(#41460) KisTücsök válasza KisTücsök (#41444) üzenetére


KisTücsök
addikt

Vagy inkább Denon 3508? Az Onkyo mellett végül is "csak" az szól, hogy tudja a HD hangokat.

Amúgy a noob kérdéseim közül ismét feltennék egyet. Egy 7.1-es DTSHD filmnél egy nem HD képes erősítővel játszva, ugye akkor csak a sima DTS magot játssza le, de a csatornákkal mi a helyzet ilyen esetben? 5.1 lesz, a két hátsót meg ő keveri ki?

Mindenféleképpen 7.1-et szeretnék majd kiépíteni, azért kérdezem.

(#41461) MasterMark válasza KisTücsök (#41460) üzenetére


MasterMark
titán

DTS magnál csak 5.1 csatorna van, azt még a film hangkeverésénél csinálják meg ha jól gondolom.

Switch Tax

(#41462) gorbep válasza monroe8609 (#41448) üzenetére


gorbep
senior tag

A leírása szerint van D-sub kimenete a laptopodnak.... [link].

Meg a TV-dnek is D-sub bemenete......[link]

Miért nem kötöd össze??????? :F

MasterMark: Irány a Tesco, 1000 Ft. Ennyire azért lehetne...... :W

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#41463) MasterMark válasza gorbep (#41462) üzenetére


MasterMark
titán

Sztem kábele nincs. :D

Switch Tax

(#41464) Gaben360 válasza KisTücsök (#41460) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az arcam mindkettőnél jobb,én azt venném a helyedben,igaz a 250 is drágább mint a denon vagy az onkyo.
Attól az embertől meg ne vegyél semmit,én tettem egy ajánlatot,de mivel neki nem tetszik,így válaszra sem méltat.Rühellem az ilyen neppereket,szerintem ugyanarról a személyről van szó mint akinek én írtam a 3805-tel kapcsolatban.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41465) KisTücsök válasza Gaben360 (#41464) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az a baj, megint elkapott ez a HD - nem HD vírus. Pedig itt eddig mindenki azt mondta, hogy "nem szabad bedőlni neki". Most csak ez a csatornás dolog zavar. Egy HD-s 7.1-es filmnél rendesen kiküldi egy HD-s erősítőnek a jelet, de egy nem HD-s erősítőnek meg csak 5.1-et akkor, a két hátsót milyen minőségben keveri ki? Mondjuk a 250-es Arcam. Ha készpénzes lesz a dolog, akkor csak az jöhet szóba, a 300-as csak akkor, ha beszámít valamit a tulaj, de még nem válaszolt.

Hmm.. Pedig gondoltam bepróbálkozok az Onkyora egy 75 ezres ajánlattal.

(#41466) ocsi19


ocsi19
senior tag

Hali!

Most egy Orion HT-550-es 5.1-es hangrendszerem van.
(Laptop->SB X-Fi usb 5.1, tehát laptopról játszanám le a filmeket egy 32"-os LCD TV-re)

Arra gondoltam, hogy fejlesztem kicsit a hangrendszert.
Nem értek hozzá, de amit eddig leszűrtem az az, hogy kéne egy erősítő és egy hangfalszett.
Nekem elég lenne 4.1 is, nem ragaszkodom az 5.1-hez.

kb 40-50k-t szánnék rá, tudom hogy ennyiből nem kapok high-end új cuccokat, de hátha lehet javítani a hangon.
Érdemes belekezdeni a fentiek alapján vagy majd akkor ha több pénzem lesz. Ha igen, akkor érezhetően jobb lesz a hang a mostani cuccomnál?

Előre is köszi!

üdv.: Péter

(#41467) MasterMark válasza ocsi19 (#41466) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ebből talán egy régi erősítő, és két front. A többit mmeg később.

Switch Tax

(#41468) Oldfighter válasza ocsi19 (#41466) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A topic összefoglaló megvolt ( 1. HSZ)?
Hogy valami javulást tapasztalj ahhoz kicsit mélyebben kell a zsebedbe nyúlni és akkor is még csak a használt piac készülékei közt válogathatsz. Mekkora a helyiség ahol filmet nézel? Mondjuk az a tv nem egy nagy szobában lehet.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41469) ocsi19 válasza Oldfighter (#41468) üzenetére


ocsi19
senior tag

20nm-es a szoba, de szerintem ejtem a témát, mert látom, hogy kevés lesz a pénz. :)

(#41470) #09634560 válasza KisTücsök (#41444) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mozira oké, 85-öt is megéri.

(#41471) Sefter


Sefter
veterán

Rám írt valaki AVX-en, hogy van eladó Concept 8-asa. (régebben kerestem)
Elmondta az ár elképzelését és mikor sokallottam vissza írt, hogy "mert az felsőbb kategória mint a C6"....leírtam erről a szerény véleményemet, kíváncsi leszek okoskodik-e még ;]

Psn ID: sefter_hun

(#41472) #09634560 válasza KisTücsök (#41465) üzenetére


#09634560
törölt tag

HD-val az a helyzet, hogy csak bizonyos szint felett (ezalatt értem a lejátszót és a hangfalakat,de a kábeleket is beleveheted) jön ki az előnye, addig csak annyi hogy ki van irva... :) Onkyo 6xx-től de ahoz jobb hangfalak is kellenének.
Hogy a film maradék 2 csatornájával mi lesz: mivel a core(mag) 5.1, így kioltódik, nem lesz kikódolva, lejátszva, mintha nem is létezne..

(#41473) #09634560 válasza Sefter (#41471) üzenetére


#09634560
törölt tag

:)
Mitől lenne az, mikor az is concept? :F Ha nagyobb kategória akkor miért paszol hozzá a center és a surround?

Ocsi19: 4.1 nincs, max a régi Pro logic sztereóból.
Sefter: igen, igen..
A 6-os sokkal jobb... többen írták: a 8-as lomha, nem jó választás, inkább Zensor7 helyette.

[ Szerkesztve ]

(#41474) Sefter


Sefter
veterán

Annex-éket ismeri valaki?
Korrektek...?

Psn ID: sefter_hun

(#41475) Sefter válasza #09634560 (#41473) üzenetére


Sefter
veterán

Most írt vissza, hogy igazam van és az eddigi 140 helyett oda adná 100-ért... :Y
VALAKINEK CONCEPT 8 PÁR 100K-ÉRT ? 3 ÉV GARIVAL...

Psn ID: sefter_hun

(#41476) cdl válasza Sefter (#41471) üzenetére


cdl
senior tag

Esetleg leírnád Nekem is a véleményed?
Én ugrottam rá a hatosra a minap, 1-2 nap mulva hozom el.
Vacilláltam a nyolcason is, de így alakult.
Nem tudom, jól döntöttem e.

(#41477) Sefter válasza cdl (#41476) üzenetére


Sefter
veterán

Jól.
Ha rákeresel itt a topikban kitárgyaltuk, hogy a 8-asnak nagyobb tér kell és lomhább is...

Psn ID: sefter_hun

(#41478) Toobee


Toobee
veterán

Hazaértem. Szóval a mai nap elég jól sikerült. Tonyo elhozta a HTA-t, a power-r hangfalkábelt, meg egy Valhalla CuAgSS (?) analóg összekötőt. Tabla is volt, csak átalakító nem, így az most kimaradt a próbálgatásból.

Rotellel zenélgettünk egy kicsit, az én felállásommal. Nem tudom, hogy mennyire tetszett Tonyonak, én kellemesnek találtam, de mindenkinek a saját gyereke a legédesebb. Ami negatívumot észrevettem és említettem is, az a döngő középmély, amit fejben lehet érezni és borzasztó kellemetlen. Emiatt, sajnos pár előadód nem igazán tudtam hallgatni. Nem a doboz helyével volt a baj, mert nem röhögni 9-9,5 órát szántam a tologatásukra, az elmúlt pár hétben :DDD Átrendeztem az egész szobát, kétszer is, illetve a szivacsokkal is bohóckodtam, de egyszerűen nem akart megoldódni. No, mindegy. Úgy voltam vele, hogy majd valaki jól bemér nekem mindent, megmondja, hogy mit kell megvenni, aztán szépen betesszük és mindenki boldog lesz, de főleg én, meg az, aki majd jól legombol.

Eljött a hangfalkábel cseréjének ideje. VdH CS122-t váltottuk. Megfogta az alját, kezdett enyhülni a döngés, előjöttek olyan részletek, amik eddig biztos voltak valahol, csak nem az én szobámban. Gyerünk tovább, mondta Tonyo mester. Jött az IC csere. Ez nem hozott olyan mértékű javulást, mint a hangfalkábel, mégis nagyon kellett, mert ez nyugtatta meg, az amúgy borzasztóan ideges zenét. Valhalla Picolo-t váltott egyébként. Kezdett egyre jobban tetszeni, amit hallottam.

Előkerült a hta is. Töredelmesen bevallom, hogy nem számítottam semmiféle javulásra. Maximum másra, de jobbra nem. Nagyot tévedtem...Legalább annyit hozott az egészen, mint a két kábel cseréje, ami egyébként nem elhanyagolható mértékű volt, mondhatnám kategóriányinak is. Megnőtt a színpad mélysége, eltűnt a tetején lévő éles "reszelés", és kijavította az "akusztikai" hibát is, ami a középmély részt érintette. Olyan szinten tartotta kordában a 920 alját, amit álmomban se gondoltam volna. Pozitívan csalódtam a cuccban. Árad belőle a zene, nem azt figyeled, hogy mi hol, meg hogy cicereg, ki üti a dobot és miért, meg erre 8 méterre, utána 5-re amarra, hanem csak tolod neki a kakaót és még még még, vigyorogsz és feláll a szőr a kezeden és még ezt a számot, meg amazt és utána azt meg azt meghallgatod, aztán meg szívod a fogad, hogy megint rohadtul elkéstél onnan, ahova amúgy sietnél. Szóval nagy királyság. Köszönöm a lehetőséget :R

Itt most jön a nagy fejvakarászás megint. Egy XPA-2 árából simán ki lehetne hozni egy HTA-t, meg egy kábelezést. Emo mellé kell még egy előfok, meg kábel is. Nem mondom, hogy nem lenne jobb, de azt se, hogy igen. Ami biztos, hogy HTA esetén ismét beállna a (szerintem) nagyon jó ár/érték árnyú rendszer.

https://barbieripnk.hu/

(#41479) #09634560 válasza Toobee (#41478) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mi az a HTA?
Grat a leíráshoz és kösz!

(#41480) Toobee válasza #09634560 (#41479) üzenetére


Toobee
veterán

Remélem nem nyír ki Tonyo, ha belökök egy képet, az amúgy igen igen szépre sikerült példányáról. Amennyiben gázos, moderáltasd ki nyugodtan!

https://barbieripnk.hu/

(#41481) bajnokpityu válasza #09634560 (#41479) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csöves impedancia illeszto, heed(Obelisk) vegfok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41482) KisTücsök válasza #09634560 (#41472) üzenetére


KisTücsök
addikt

A 2 csatornához: Tehát akkor az a két csatorna meg sem fog szólalni? Vagy lehet nem jól értem. De akkor pl egy 250-es Arcamon a +2 csatornát csak akkor lehet használni, ha a forrásból 7.1 analóggal viszem át a hangot? Bocsánat, de már belekavarodtam ebbe rendesen.

A HD témához: Akkor a Focal Chorus még nem az a szint, hogy érdemes legyen HD-val foglalkozni?

(#41483) #09634560 válasza KisTücsök (#41482) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mindkettőre igen a válaszom.
Vagyis: csak analógon lehet rá rávinni és a Focal alkalmas a HD minőségkülönbségének megjelenitésére.

Cdl: szerintem jól döntöttél... maradj a 6-nál.

[ Szerkesztve ]

(#41484) cdl válasza Sefter (#41477) üzenetére


cdl
senior tag

Épp a tér miatt gondolkodom.
Az alsó szint amerikai konyhás egybenyitott rész, legalább 40nm.
Itt van elhelyezve a cucc.
Egyelőre 1 Concept centerrel fog együtt szólni mozinál.
A ház akusztikája miatt(az emeleten szinte hangosabban szol a földszínti zene) csak halkan tudom majd halgatni őket.
Szóval nem tudom, jól döntöttem e.

(#41485) KisTücsök válasza #09634560 (#41483) üzenetére


KisTücsök
addikt

Na akkor szerk. :D Így már más a helyzet. Szóval a Chorus szetten már érdemes ezzel foglalkozni akkor, mármint a HD-val. Akkor végül is az a 707-es Onkyo jó lenne nem? Tényleg csak az érdekel, hogy jó kis mozit lehessen csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#41486) #09634560 válasza KisTücsök (#41485) üzenetére


#09634560
törölt tag

7.1-nek akkor van értelme ha a hátad mögött van 2 méter, különben ki sem alakul.
Ahogy irtad, az a sorrend, bár a 445-707 egy kategória kb..
Látom te is szerk:: :D Csak mozira oké de van 806 és 906 is az avx-en azok verik sokkal a 707-et.
Arcam-analóg kimenettel jobban járnál, Keress inkább anaóg kimenetes lejátszót a kúlönbüzetből futja is és mrföldekkel jobb hgangot kapsz,főleg Focallal..

[ Szerkesztve ]

(#41487) KisTücsök válasza #09634560 (#41486) üzenetére


KisTücsök
addikt

Csak amíg a 707 dekódolja a hd hangokat, addig a 445 nem. Már ha jól olvastam utána.

A szoba 3.7x6.4 m. Kb 1.5-2m lenne mögöttem még. Azért gondoltam, hogy alkalmas lenne a 7.1 kialakításához.

Csak azok már nem férnének bele a keretbe sajna. Bár talán még a 806... Hát majd meglátjuk.

Köszi szépen a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#41488) KisTücsök válasza #09634560 (#41486) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az eredeti terv ez lett volna. De ahhoz akkor komolyabb médialejátszó is kellene, nem? Nem is beszélve az IC-kről. Bár végülis hosszú távon lehet jobban járnék valamelyik Arcammal. Egyelőre menne 5.1-be digit kábellel, aztán ha lesz pénz komolyabb lejátszóra, akkor akár a HD-s cuccokat is átküldhetem analógon.

Fúú, nem olyan egyszerű ez, ha szűkös a keret. :(

(#41489) #09634560 válasza KisTücsök (#41488) üzenetére


#09634560
törölt tag

Na ez öszekötve Arcammal ás Focallal lealázza a beépitett kódolós erősitők legtöbbjét 300 ezer alatt.

(#41490) KisTücsök válasza #09634560 (#41489) üzenetére


KisTücsök
addikt

Pont ezt nézegettem.(meg azt a 7006-os Marantzot, de hát az már nem férne bele)

Még alszok rá egyet, de akkor lehet ez lesz. Az Arcam azért is előnyös lenne, mert sztereón is egész jó, így most beáldozhatom a sztereó erősítőmet, ha Onkyot vennék, akkor nem tudnám eladni, mert a zene is fontos nekem.

Hmm.. Kár, hogy a kistestvérén (Dune HD Base 3.0) nincs analóg 7.1 kimenet. A BD olvasót nem igen használnám. De végül is mindegy.

Kösz még egyszer.

(#41491) MasterMark válasza KisTücsök (#41490) üzenetére


MasterMark
titán

De ha jól látom azon is van. :F

Switch Tax

(#41492) KisTücsök válasza MasterMark (#41491) üzenetére


KisTücsök
addikt

Hú tényleg. Akkor ezt csúnyán benéztem. Kár, hogy nincs eladó. Bár azért szétnézek még egyszer.

(#41493) gorbep válasza Toobee (#41478) üzenetére


gorbep
senior tag

Kár, hogy nem maradt idő a Tablára..... kíváncsi lennék hogy muzsikál az XDA-1 a nagy Tablával.... (csak ne lenne olyan drága... :W , A pico olcsóbb, de Pityu szerint jelentős a hátránya is))

Épp most sírtam Pityunak miért nincs belőle olcsó használt...... akkor nem gondolkodnék rajta.... (álmodik a nyomor.. :O )

Ha hazaér az XDA kíváncsi leszek a hangjára, az minden esetre jó hír, hogy a HTA-val jól megy együtt.... az én Heed Obelisk-em eléggé hasonlít a HTA-hoz.... :U ,és nálam is CuAgSS-el megy.....

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#41494) Gaben360 válasza KisTücsök (#41492) üzenetére


Gaben360
senior tag

De van itt prime 3.0 eladó,amin van analóg 7.1.
Mondjuk én szerettem volna megvenni,de nem jön össze sajnos,pedig az ára igencsak baráti.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#41495) Tonyo válasza Toobee (#41480) üzenetére


Tonyo
őstag

Dehogy baj, viszont ez nem az enyém, hanem excaliburé volt.:)

Nagyon jól szólt a focal tegnap!:)

(#41496) tjojo válasza Tonyo (#41495) üzenetére


tjojo
tag

Egy ilyen HTA-30 mennyibe kerül?

(#41497) Tonyo válasza gorbep (#41493) üzenetére


Tonyo
őstag

Én is xda-ra vadászom!:)

tjojo:60-70-ből kijön+ ház

[ Szerkesztve ]

(#41498) gorbep


gorbep
senior tag

XDA-2 399$ újonnan, és a következő árából kapsz 40% kedvezményt.....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#41499) ocsi19


ocsi19
senior tag

Hali!

Az előző kérdéseimből kiderült, hogy nem lenne elég a pénzem ahhoz, hogy tudjak egy normális hangrendszert összehozni.
A kérdésem az, hogy érdemes-e vennem egy erősítőt a mostani rendszeremhez, érezhető lenne a különbség?
Most egy usb-s SB X-Fi 5.1 hangkártyám van, egy Orion HT 550-es hangrendszerrel, tehát laptopról nyomnám a zenéket, filmeket.

Ha érdemes, akkor egyenlőre ezzel szemezgetek: Pioeneer VSX-D510

:R

[ Szerkesztve ]

(#41500) Tonyo válasza gorbep (#41498) üzenetére


Tonyo
őstag

Te vagy a 2. vásárló?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.