Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) TCr válasza bgeorgooo (#41049) üzenetére


TCr
veterán

Az élőzenét úgy értettem, ahogy érteni kell, vagyis olyan zenék, amiben valódi hangszerek szólalnak meg.
Általános zenehallgatás? Az mi?
"Pop" rádiók?
Elektronikus zene?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#41052) bgeorgooo válasza MunezXBK (#41050) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

A zenehallgatást csak azért irtam mert kérdezte valaki hogy élő zenét hallgatnék-e rajta. 95 %-ban házimozira keresek erősítőt :) !

(#41053) bgeorgooo válasza TCr (#41051) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

Elektronikus zene, de leginkább házimozira lesz.

[ Szerkesztve ]

(#41054) TCr válasza bgeorgooo (#41052) üzenetére


TCr
veterán

Akkor számodra tökéletes választás lehet az Onkyo.
Vétel előtt mindenképp hallgasd meg személyesen, akár vidd magaddal a kis Polk-okat is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#41055) Parson válasza bgeorgooo (#41053) üzenetére


Parson
addikt

Bocs, hogy kijavitalak akkor, de az 'általános' kifejezés pont hogy nem csak elektronikusra, hanem minden műfajra vonatkozik. Általános megoldás = mindenrre ad megoldást. Pont ez az amit 'olykor' nehéz megvalósitani, főleg minőségi eredményeket elérendően.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41056) bgeorgooo válasza Parson (#41055) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

Fogalmazzunk úgy, hogy a zenét kizárhatjuk, nem játszik szerepet.
Csak és kimondottan házimozira keresek erősítőt 100e-ig bezárólag, a lehető legjobbat ezért az árért.

[ Szerkesztve ]

(#41057) Z_A_P válasza bgeorgooo (#41047) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ami bosszanto HM-kent benne, hogy nincs rendes OSD-je HDMI-n keresztul, azaz pl hangero allitasnal nem latod a TV-n a hangerot, csak az erositon.

OK

(#41058) Toobee válasza Z_A_P (#41057) üzenetére


Toobee
veterán

Én utálom az UMC-ben azt, hogy bármit csinálok, ott éktelenkedik másodpercekig a feliratot kitakarva.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#41059) Peak


Peak
addikt

"Képzeld fiam, most néztem ki neked egy fasza NAD T775 erősítőt a gyerekszobába!"

:D :D :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#41060) #09634560 válasza Peak (#41059) üzenetére


#09634560
törölt tag

"Oké, de csak Dalikkal ér!" :D :D :D
Grat a fiadhoz!!!

[ Szerkesztve ]

(#41061) bajnokpityu válasza Peak (#41059) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gratulálok!
nekem meg lányom az avatarom skype-n,amint fejhallgatózik.

rendszeresen bejön szobámba, és felpróbálja a fejeseket, hátha szól valamelyik kedvenc előadója.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41062) MasterMark


MasterMark
titán

Ti hogy oldjátok meg a felesleges kábel elrendezését?

Switch Tax

(#41063) bajnokpityu válasza MasterMark (#41062) üzenetére


bajnokpityu
félisten

fiókba rakom, hogy a gyerek elő tudja vadászni :D

Itt nincs olyan kábel, aminek ne lenne mintkét vége bedugva (kivéve a tesztelés alatt levők). De kéne nekik valami komoly audiofil polc,ahol megpihenhetnek,mielőtt feszültség alá kerülnek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41064) MasterMark válasza bajnokpityu (#41063) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy értem a bekötött kábel, de felesleges részét. :D

Switch Tax

(#41065) TCr válasza MasterMark (#41064) üzenetére


TCr
veterán

Nincs annak felesleges része, ha mégis lenne, vágd ki! :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#41066) MasterMark válasza TCr (#41065) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy tudtam az a legjobb ha jobb és bal oldalnál egyenlő hosszú a hangsugárzó kábel. És hátulra is.
Mivel nekem az erősítőm nem középen van, hanem "bal oldalt" ezért ott felesleg keletkezik.
Ezt össze szabad tekerni esetleg? Vagy érdemes elkülönítve rakni?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41067) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Mivel nem találtam erre alkalmas topicot ezért itt kérdezem meg: Tudja esetleg valaki, hogy hol lehet JVC TH-S66-os típusú házimozi rendszerhez távkapcsolót kapni?
Tudom, hogy univerzális távkapcsolóval is használható, de most kifejezetten erre lennék kíváncsi. A választ köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#41068) #09634560 válasza vj0c1 (#41067) üzenetére


#09634560
törölt tag

Távirányitó bolt van monoron, ott elég sok van..
De ha nincs vegyél Logitech Harmony-t és azt számitógéppel testre szabhatod a gépedhez és alig van olyan készülék amivel ne lene kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#41069) Integra válasza Peak (#41059) üzenetére


Integra
titán

gondolom anyának is ezt montad, hogy neki veszed ajándékba :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41070) #09634560 válasza Integra (#41069) üzenetére


#09634560
törölt tag

Anyja meg kapja a Dalikat. :D

(#41071) Dave567


Dave567
addikt

Tisztelt uraim!!
Meg jött az erősítő avr255 nagyon komoly kis cucc :) Viszont olyan kérdésem lenne, van hozzá leírás tudom csak nem nagyon vágom az angolt, hogy Pc-ről szeretném kiküldeni a hangot egy jack- rca csatlakozón az az analógon a hangot, de az istenért se akar meg szólalni, az erősítőt át raktam AUX-ra de ott azt írja ki hogy OPTICAL/COAX és nem tudom hogy kell át rakni analógra.
Üdv

(#41072) Integra válasza Dave567 (#41071) üzenetére


Integra
titán

a menüben kell mindent konfigolnod. tetszőlegesen állíthatod a bemenő jelforrást mindenhez. osd menüs, a tévén mindent látsz. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41073) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Lenne egy olyan kérdésem (ismét, és mostanság lehet hogy sok lesz), hogy az Arcam 300 megér 30 ezerrel többet a 250-hez képest? Focal Chorus lesz a szett.

(#41074) Patice válasza KisTücsök (#41073) üzenetére


Patice
nagyúr

Én rááldoznám azt a plusz pénzt. :K Jó vas.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41075) ginola válasza KisTücsök (#41073) üzenetére


ginola
addikt

Mindkettő Arcam-mal jól jársz!

(#41076) ProdyG


ProdyG
senior tag

A Pioneer vsx-1017 erősítőmhöz (Monitor Audio BX hangfalakkal) szeretnék optikai kábelt venni. sajnos csak optikai kimenet van a médialejátszómon...
mennyi pénzt érdemes ilyen kábelre szánni az én rendszerem esetében? egyébként maga a médialejátszó lehet rosszabb vagy jobb minőségű a digitális audio jel kiadását illetően? vagy csak maga a kábel számít?

erről a kábelről hallott már valaki, illetve ajánljátok? - Oehlbach Hyper Profi Opto cable.

köszi

(#41077) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Köszönöm a gyors válaszokat. Meglátjuk. Valamelyiket jó lenne megszerezni. Ez alá viszont nem mennék. Egy 753-as NAD lett volna, de elvitték pont aznap, így jött most szóba - igaz, kicsit feljebb - ez a két Arcam. Pénzszűkében sanszosabb, hogy csak a 250-es lesz.

(#41078) adodaniel


adodaniel
őstag

Érdeklődésként a következő szetthez milyen kategóriás erősítő passzolna a leginkább?
Mordaunt-Short MS904 + 905C + 902

(#41079) BBéci válasza KisTücsök (#41073) üzenetére


BBéci
titán

Igen, megér annyival többet.

(#41076) ProdyG
Van különbség a lejátszók hangminősége között, ez abszolút egyértelmű. Függetlenül attól, hogy milyen formában megy ki belőlük a jel. Optikai kábelből olyat válassz, amit méterenként kb. 3000 forintért adnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41080) BBéci válasza adodaniel (#41078) üzenetére


BBéci
titán

Belépő kategóriás erősítő való a szetthez, olyan, aminek az új ára 70-90000 Ft közötti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41081) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnék Dali Concept 8 Front pár, használtan megér 25-30e többet egy ugyancsak használt Concept 6-nál?
Miben más a 8-as?
A másik ami még érdekelne, a 8-as Conceptet össze lehet párosítani a Concept 1-el és a Centerrel?

[ Szerkesztve ]

(#41082) ProdyG válasza BBéci (#41079) üzenetére


ProdyG
senior tag

köszi, és koax kábelt is ebben az árkategórában keressek? vennék már egy úttal azt is...

illetve ez nem teljesen idetartozó téma, de akkor ha már hangfalra meg erősítőre ennyit költ az ember, akkor kérdés, hogy milyen médialejátszót/HTPC-t érdemes használni, hogy tényleg rendesen ki legyenek használva a hangfalak...

(#41083) BBéci válasza ProdyG (#41082) üzenetére


BBéci
titán

Általános tapasztalat szerint optikaiból drágábbat, jobbat kell venni, mint koaxiálisból, de nem lőssz mellé, ha ugyanannyit költesz arra is. Ajánlom a KáCsa Audio választékát.
Már a Dune TV-102 is olyan hangminőséget ad, ami megfelel a rendszered színvonalának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41084) Oldfighter válasza tomic (#41081) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Plusz hangszórót kapott, hogy nagyobb helyiséget szolgáljon ki. Ezt neked kell mérlegelni, ha kevésnek érzed a 6-os erejét. A hátteret vele együtt érdemes lecserélni egy nagyobbra, bár most hirtelen meg nem mondom van e olyan, hogy Concept2-es. Múlt korábban azt hiszem ezt benéztem már egyszer.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41085) Leo66


Leo66
csendes tag

Marantz Sr 6006 milyen zenére és mozira? Vagy inkább Denon 2311?

(#41086) #09634560 válasza Dave567 (#41071) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mikor kiirja,a nyilgombbal oldalra tudod elvinni és akor lehet analóg, emlékeim szerint.

(#41087) Oldfighter válasza Leo66 (#41085) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Marantz részletesebb...mindkét terület fekszik neki. Amint nézzem elég jó áron kínálják a másik fórumon. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41088) #09634560 válasza Leo66 (#41085) üzenetére


#09634560
törölt tag

Marantz jobb. De az egyik Arcam nem fér bele, amit kistücsők talált?

(#41089) Leo66 válasza #09634560 (#41088) üzenetére


Leo66
csendes tag

Hol találta és mennyiért? Én nem láttam...megnézném.

[ Szerkesztve ]

(#41090) Toobee válasza tomic (#41081) üzenetére


Toobee
veterán

Mekkora a szobád?

https://barbieripnk.hu/

(#41091) KisTücsök válasza Leo66 (#41089) üzenetére


KisTücsök
addikt

250 - 95k. 300 - 125k.

Vidd el a 300-asat. Nekem most valószínűleg úgysem férne bele, így legalább nem amiatt a 30 ezer miatt fogom rágni magam.

(#41092) Leo66 válasza KisTücsök (#41091) üzenetére


Leo66
csendes tag

Köszi!!!
Gondolkodom rajta. Engem tényleg a 300-as érdekelne, de még a Marantz is képben van.

(#41093) Dave567 válasza Integra (#41072) üzenetére


Dave567
addikt

Üdv köszönöm a segítséget sikerült is :) Nincs sajnos még tévém úgy hogy nem látom a dolgokat, már csak a videó kártyámon nem tudom beállítani a hdmi-t hogy azon menjen ki a hang..

(#41094) Dave567 válasza #09634560 (#41086) üzenetére


Dave567
addikt

Igen igen úgy sikerült :) de köszönöm neked is

(#41095) MasterMark válasza Dave567 (#41093) üzenetére


MasterMark
titán

Lejátszóban beállítod, hogy HDMI-n passthrough-oljon.

Vagy:
Tálca értesítési terület, jobb gomb a hangszóró ikonra, Lejátszóeszközök, HDMI-re jobb gomb, Beállítás alapértelmezett eszközként.

Switch Tax

(#41096) Dave567 válasza MasterMark (#41095) üzenetére


Dave567
addikt

hdmi 1 re dugtam és az erősítőn is beállítottam hogy hdmi 1, na de az NVIDIA vezérlő pultban nem is meri fel, azt írja hogy nincs eszköz rá dugva.
Pedig már frissítettem legújabb driver-re, hangoknál is be van állítva a digitális, de nem tudom elő varázsolni :F
Na se baj egyszerre mindent nem akarhat az ember :D

[ Szerkesztve ]

(#41097) BBéci válasza KisTücsök (#41091) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettő ajándék annyi pénzért. 10 hónapig használtam AVR300-at, szuper hangú erősítő, simán veri a Denon AVR-3808-at, de még a 4310-nél is jobb. A 700x Marantzokat is lealázza.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41098) KisTücsök válasza BBéci (#41097) üzenetére


KisTücsök
addikt

Elhiszem. Ha beszámolná a sztereó erősítőmet, megtudnám venni. Máskülönben most nem sajna. Csak a 250-est.

Gondolom sztereóban sem rossz, ugye?

(#41099) BBéci válasza KisTücsök (#41098) üzenetére


BBéci
titán

Éppen sztereó zenén remekel, abban tud többet, mint amiket felsoroltam. Mozin nincs akkora előnye, de megkockáztatom, hogy a maiak közül, 500000 forint alatt nincs ellenfele. Sztereóban még rá lehet tenni egy százast. Ez nem csoda, hiszen a listaára 2000 euró felett volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41100) Toobee válasza BBéci (#41099) üzenetére


Toobee
veterán

Nevetséges árakon mennek, a nem HD képes gépek. Akinek van egy kis esze, az ezek közül válogat. Olyan vételeket látni, hogy csak pislogok...

https://barbieripnk.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.