Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) MasterMark válasza Dave567 (#41650) üzenetére


MasterMark
titán

Hangbeállításoknál csatlakoztatva mutatja a HDMI-t?

Switch Tax

(#41652) Warter válasza Dave567 (#41650) üzenetére


Warter
őstag

Pontosan, csak akkor működik, ha megjelenítő is van rá dugva.

(#41653) Dave567 válasza MasterMark (#41651) üzenetére


Dave567
addikt

Nincs ott semmi..
Akkor jelenik meg nekem valami ha érzékeli is, mint a monitort is .

(#41654) Dave567 válasza Warter (#41652) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm uram csak én ezt nem tudtam sajna, de legalább okosabb lettem.. :D

(#41655) MasterMark válasza Dave567 (#41653) üzenetére


MasterMark
titán

Kéne akkor is. :U

Switch Tax

(#41656) Tuto


Tuto
tag

egy komoly sub ;)
[link]

Ha lehet akkor használd a link gombot! (ha telóról nem működött akkor nem szóltam) - Tamoo

[ Módosította: Tamoo ]

(#41659) Tuto


Tuto
tag

egy kisebb , de ajándék árba [link]

LINK GOMB

[ Módosította: Tamoo ]

(#41661) Ed Parker válasza Tuto (#41656) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy valóban komoly sub ;)

(#41662) g.osseus válasza Dorian (#41603) üzenetére


g.osseus
csendes tag

Köszi, a hozzászólást. A következő lépés ebben a témában akkor tényleg a behallgatás lesz. :)
Másik téma viszont a lejátszó kérdése. Ha jól értem, a lejátszó és az erősítő nem kell, hogy ugyanabból a márkából vagy sorozatból legyenek, igaz? Tehát az mindegy neki, hogy mondjuk az Onkyo erősítőre Pio lejátszót kötök?
Na most ha így is van, lejátszónál is igaz, ami az erősítőnél, hogy a kétszer drágább tényleg annyival is jobb? Vagy itt már tényleg csak a funkciókról szól az ár, de lejátszani "ugyanazt" játssza le, vagyis ugyanazt a jelet fogja továbbítani az erősítőnek? Vagy ez sem ilyen egyszerű? :F
Itt is a Pioval szemezek, a két szóba jöhető a BDP-150 és BDP-450. Utóbbi kétszer annyiba is kerül. Vajon megéri?
Végül is annál az összeállításnál maradnék, hogy JBL ES vagy Mission Cinema sorozat, amit próba után eldöntök, hozzá Pio 922 vagy 1122 erősítő és az előbbi két lejátszó közül vmelyik. Ez így hogy hangzik?

(#41663) BBéci válasza g.osseus (#41662) üzenetére


BBéci
titán

Hirtelen nem tudok olyan terméket mondani, amire érvényes és igaz lenne, hogy a kétszer drágább kétszer jobb. Ezt felejtsd el!
Az viszont tényként kezelhető, hogy a drágább erősítők és lejátszók jobb kép- és hangminőségűek, mint az olcsóbbak. Ebből következik, hogy a két Pioneer BD-játszó közül a 450-es minden szempontból többet nyújt. Akkor éri meg a drágábbat venni, ha ki is használod a képességeit. Az említett erősítőkhöz, hangdobozokhoz megfelel a BDP-150 vagy utódja a BDP-160. A képet nem említem, mert nem tudom, milyen megjelenítőhöz fogod csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41664) bajnokpityu válasza BBéci (#41663) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nah, ilyen példának hibátlan az Emotiva dac :)
Sőőt, még olyan mondatba is bele lehet fogllni, amiben benne vagy, az olcsóbb, és jobb is :)

Kár, hogy ritka az ilyen...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41665) DjKoxi válasza Tuto (#41656) üzenetére


DjKoxi
senior tag

800W, 18-160Hz, 25cm-es hangszóró. Minden adott a komolysághoz :))

(#41666) robi-k válasza g.osseus (#41662) üzenetére


robi-k
őstag

A pio BDP-450 lejátszónak, bármennyire is furcsán hangzik, szvsz igazán akkor van értelme, ha nem csak Blu-ray lemezeket vagy BD rippeket nézel, hanem eléggé sok a régi DVD vagy esetleg a DivX/Xvid filmed, mert ilyenkor látványosan javítja a kép minőségét a 450-ben lévő Marvel QDEO processzor.
Másik előnye a 450-nek a 150-sel szemben akkor jönne ki, ha lenne egy régebbi - még nem 3D képes, de valamennyi HD hangformátumot ismerő és támogató - jó minőségű házimozi erősítőd, mert ebben az esetben az egyik HDMI kimenetet rákötnéd a 3D TV-re, a másikat pedig a házimozi erősítőre.

Ezeket mondom úgy, hogy magam is egy BDP-450 tulajdonosa vagyok :)

(#41667) Tuto válasza Ed Parker (#41661) üzenetére


Tuto
tag

Ez szerintem a fejemet levinné
:Y

(#41668) BBéci válasza Tuto (#41667) üzenetére


BBéci
titán

Nem attól "komoly" egy mélyláda, mert leviszi a fejedet. A hangminősége a legfontosabb tulajdonsága.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41669) MasterMark válasza BBéci (#41668) üzenetére


MasterMark
titán

Nem mindenkinek. :)

Switch Tax

(#41670) g.osseus válasza robi-k (#41666) üzenetére


g.osseus
csendes tag

Köszi az infót!
Az igazság valóban az, hogy elsősorban DVD-ket és MKV-ban letöltött filmeket nézek, szóval nem a 3D meg a BD, ami érdekel belőle (mert olyanom még úgysincs, majd lesz :) ), hanem hogy szépen tudjon felkonvertálni is. De ezek szerint, ha jól értelek, pont az én célomnak jobb ez, mint a 150-es?
Ha neked is ilyen van, mondhatnál valamit arról, mennyire eszi az MKV-s cuccokat külső merevlemezről? Feliratokat is szeretni? Van ami problémát okoz neki?

(#41671) robi-k válasza g.osseus (#41670) üzenetére


robi-k
őstag

Gyári FW-vel eléggé korlátozott a támogatott formátumok terén, na meg hiányzik belőle a normális SMB/NFS protokoll szerint hálózattámogatás.
Ezért és alternatív kínai FW-vel használom, kvázi médialejátszónak, de vannak megkötések. Nekem megfelel, bár pl. egy Dune TV-102 sokkal inkább illik a "mindenevő" meghatározás, és a Dune képminőség terén pariba van a 150-sel. Ha nem akarsz DVD-Audio és SACD lemezeket hallgatni, akkor nem biztos, hogy a pio lenne neked a legjobb választás.

(#41672) g.osseus válasza robi-k (#41671) üzenetére


g.osseus
csendes tag

Megnéztem a Dune-t, de az a helyzet, hogy médialejátszót semmiképpen nem akarok venni. Alapvetően lemezgyűjtő vagyok, a kalózkodás csak kényszermegoldás a legújabb filmek gyors beszerzésére, de nem dől össze a világ, ha le kell erről mondanom. Viszont a több száz DVD-met és CD-met játssza már le valami úgy, ahogy azt igazán kell. :D És mellesleg nem baj, ha viszi az MKV-t se.
Szóval mit ajánlanál Pio-n kívül? Nálam még az Onkyo 616 erősítő jött szóba, de a lejátszóik közül a 309-es valamiért nem tűnik szimpinek. Aztán nem tudom, lehet hogy jobb, mint a Pio 150?
A nagytesó 809 meg túl drága az ízlésemnek, lejátszóra nem szánnék annyit. A 309-esről vélemény esetleg?

(#41673) TCr válasza g.osseus (#41672) üzenetére


TCr
veterán

Kalózkodás?
Itt nincs kalózkodás kérem szépen! :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#41674) g.osseus válasza TCr (#41673) üzenetére


g.osseus
csendes tag

Ja bocs, akkor nem szóltam! :DD Persze hogy nincs! :N
"Beszerzést" akartam mondani.

(#41675) robi-k válasza g.osseus (#41672) üzenetére


robi-k
őstag

Nem ismerem az Onkyo termékeit,így ebben nem tudok segíteni.
Ha nagy többségben eredeti lemezeket akarsz lejátszani, akkor neked nem kell crackelt firmware támogatás.

Mint írtam, a 450-nek akkor van értelme, ha zömében gyengébb minőségű filmeket akarsz lejátszani. Mind a 150, mind a 450 coaxialis digitális kimenete csapnivaló, a jó hang eléréséhez kell egy jó és korszerű HM erősítő, amivel a lejátszót HDMI-vel kötöd össze és a lejátszó menüjében beállított a dekódolás nélküli (bitstream) hangtovábbítást.

(#41676) #09634560 válasza g.osseus (#41628) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor 922, ha 130-ig meg tudod venni.
Igazából hazsnált LX-eket emlegetttek a fórumon, az hozna igazi fejlődést. Az járható?
Még Marantz is számitásba jöhet.. Elég sok van fent.
Elég válogatósak az Onkyo lejátszók, csak ha gyári lemeztzel eteted akkor viszont oké, minőségileg ott vannak.
Linkeltem Dune prime-t avx-ről, annak is jó lemezpörgetője van, az neked nem lenne jó -már ha nem kelt el?

[ Szerkesztve ]

(#41677) #09634560 válasza g.osseus (#41672) üzenetére


#09634560
törölt tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#41678) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem ide kell feltenni ezt a kérdést, de a másik topicban elég inaktívak most és sürgős lenne.

Ez a szett megér 50k-t?

Erősítő: Sony STR-DE598
SW: Sony BA-WM250
Center: Sony SS-CN250
Front: Sony SS-MFS500H
Surround: Sony SS- SR250

Előre is köszi!

üdv.: ocsi

(#41679) Tuto válasza BBéci (#41668) üzenetére


Tuto
tag

Köszönöm a hasznos helyreigazítást !
Igen a hangminőség miatt "komoly" :K , de az biztos, hogy a minőségi hangnyomás is "komoly" ;)

(#41680) #09634560 válasza ocsi19 (#41678) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csak ha sürgös és nincsenek elvárásaid,és késöbb se lesz több rávalód. Egyébként nem ajánlom, minkettőröl elmondható, hogy nem tul nagy eresztés..

(#41681) robi-k válasza #09634560 (#41676) üzenetére


robi-k
őstag

Nekem volt Dune Prime 3.0 BD+médialejátszóm, nagyon szerettem, de mint BD lejátszó az optikai meghajtó minősége miatt alulmarad akár a pio BDP-150 képest is.

(#41682) domesz


domesz
aktív tag

Sziasztok!

Na megvan a mély, de problémám akadt.

Erősítő
Mélyláda

Hogyan kössem össze a kettőt?

Sajnos a Line in/mély/ + Line out/erősítő/ összekötve nem működik.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#41683) adodaniel


adodaniel
őstag

Ha a frontjaim magassága 80cm tüskék nélkül, akkor a surround hangsugárzók alá szánt állvány magasságának megfelelő szintén a 80 cm?

(#41684) Ed Parker válasza Tuto (#41667) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Lehet ezt halkabban is hallgatni, de tény hogy picit izmosabb a Yamaha-nál ;]

(#41685) MasterMark válasza domesz (#41682) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

adodaniel: Fejmagasság +90 centi. A plafontól minimum 15 centi.

(Látom itt is népszerű az összefoglaló... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41686) #09634560 válasza domesz (#41682) üzenetére


#09634560
törölt tag

Itt csak a sub hangfalkimenet -> High level input L oldali összeköttetés segit csak. Vagy Mastermark ötlete, más nem.

[ Szerkesztve ]

(#41687) Dave567 válasza MasterMark (#41655) üzenetére


Dave567
addikt

Át nézem otthon majd rendesen hólnap és írok

(#41688) Dorian válasza MasterMark (#41685) üzenetére


Dorian
félisten

Inkább fej +60 centit javaslok, de nagyon függ attól, milyen messze vannak a surroundok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41689) adodaniel válasza MasterMark (#41685) üzenetére


adodaniel
őstag

Olvastam az összefoglalót, csak konkrét megerősítést vagy tanácsot szerettem volna kérni. Köszi a választ!
Fejmagasság + 60 centinél legyen a surround doboz teteje?

[ Szerkesztve ]

(#41690) MasterMark válasza adodaniel (#41689) üzenetére


MasterMark
titán

A magassugárzó.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41691) BBéci válasza g.osseus (#41672) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben ezt komolyan gondolod: "CD-met játssza már le valami úgy, ahogy azt igazán kell.", akkor sürgősen felejtsd el a 150000 forint alatti BD-játszókat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41692) soldi3r


soldi3r
veterán

ma talaltam egy nad t741 -es erositot, kb 30k koruli osszegert, hiba volt otthagyni?
esetleg privatban zaklathatnek valakit 1-2 kerdessel?

E30 (oo=[][]=oo)

(#41693) Toobee válasza soldi3r (#41692) üzenetére


Toobee
veterán

Ha nem hordoz magában illegalitást a kérdésed, akkor tedd fel itt. Több szem többet lát!

https://barbieripnk.hu/

(#41694) Toobee


Toobee
veterán

Ez meg most jött:

" Dear ******** Dávid.,

All of the items from order #***** have now been shipped:

1x X Series RCA - 1 meter 1x XPA-2 | 300W x 2

The shipment was sent via FedEx to"

:DD

szerk.: azért csak sikerült elba**arintani a rendelést. Digit koaxot akartam, de e szerint 1 db analóg összekötõt rendeltem :DDD

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#41695) soldi3r válasza Toobee (#41693) üzenetére


soldi3r
veterán

az nincs, csak 1-2 tanacs erdekelne, hogy hasznalt motyo vasarlasanal nehany keprol mi alapjan lehet donteni, mire erdemes rakerdezni
megnezni, meghallgatni nem tudom, jelenleg az ebay az egyik fo beszerzesi forrasom

E30 (oo=[][]=oo)

(#41696) M_AND_Ms válasza soldi3r (#41695) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez olyan kérdés, mint miképp lehet néhány képről megállapítani, hogy milyen az ágyban egy nő.

A képekről a készülék külsejét tudod felmérni (úgy, ahogy). Sérüléseket próbálj keresni! Távirányitó, kapcsolók, gombok, csatlakozók állapota, kopottsága utal a készülék korára, használtsága mértékére.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41697) soldi3r válasza M_AND_Ms (#41696) üzenetére


soldi3r
veterán

igen, tudom, ezzel tisztaban vagyok, hogy nem egyszeru

E30 (oo=[][]=oo)

(#41698) zozy84 válasza dunkel (#41633) üzenetére


zozy84
senior tag

Köszönöm a választ.
(pattintós szegélyléc azért nem lesz mert az helyenként eláll a faltól)
Szóval ha bemegyek egy pl MM-be vagy Euronicsba vagy akárhova akkor mit mondjak milyen hangfalkábelt szeretnék? (Kaposváron zéró hifi bolt van, Pécsre meg ritkán megyek de ott sem ismerek egy boltot sem. Szóval nem tudom hogy hogy vegyek)

(#41699) MasterMark válasza zozy84 (#41698) üzenetére


MasterMark
titán

Gondolom lapos, ha már a szőnyeg alá is az való. :DDD

Switch Tax

(#41700) zozy84 válasza dunkel (#41633) üzenetére


zozy84
senior tag

Ja és mennyit szánok rá? hmm. Próbálgattam már Monitor Audiokat meg más 500eftos hangfalakat DE nem lesz mostanában pénzem ilyenekre. Max 200-250eftom lesz egy 5.0 rendszerre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.