Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) Warter válasza Lipton (#41942) üzenetére


Warter
őstag

Nálam is hasonlóan van, azzal a különbséggel, hogy a szerver/nas-on kívül mindenkit DHCP-n van, méghozzá MAC address reservation-nél. Így dhcp is van, meg fix IP is van. Céges eszközök esetén kifejezetten előnyös, hogy nem kell kézzel állítgatnom a dolgokat és mégis mindig azonos IP-t kapok. Plusz ha valamit pluszba állítani akarok, akkor elég a DHCP szerveren megadni és minden eszköz azonnal frisset kap.

(#41952) MasterMark válasza Rebell (#41945) üzenetére


MasterMark
titán

Nagyon nem jól tudod.
De mit akarsz párosítani ezt sem értem, ez nem bluetooth...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41953) Ed Parker válasza Warter (#41951) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na milyen az arctic htpc-d?
Bevállt?

(#41954) Warter válasza Ed Parker (#41953) üzenetére


Warter
őstag

Legjobb, majd meglátod 2 hét múlva, ha végre erre jársz. Popcornnak már hült helye. :)

(#41955) Rebell válasza MasterMark (#41952) üzenetére


Rebell
senior tag

UE40D6100SW + Galaxy S2 , -néha jó lenne csak úgy brahiból lejátszani a videókat a Tv-n egy családi kirándulás után. Mint mondtam, csak akkor nem tudom párosítani, ha a Router védve van. (nyílt hálózaton minden eszköz látja a másikat Routeren keresztül és működik bármelyik Media Progi). Próbálkoztam mindenféle Router beállítással, de sikertelen volt. (amúgy egyik fórumban sem tudtak segíteni, se a S2 fórum se a Routeresek) :DDD

:R

bluetooth helyett WIFIT :B . TV a Routerel Lan kábellel összekötve, telő meg WIFI használatával, és így nem látják egymást

Tervben van Jövőhétre a hálózati lejátszásra képes erősítő megvásárlása(Netradio is menjen stb.). és addig jó lenne vmi megoldás, hogy vajon hol bujkál a kisördög

[ Szerkesztve ]

(#41956) spiky03 válasza Oldfighter (#41948) üzenetére


spiky03
veterán

Thx az infót.
Már várom a szerdát. :)
Tegnep megvolt az 5.rész itthon, igaz angolul néztem jók voltak benne a hangok azért az én kis rendszeremen is. :) Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz majd egy jobb sub-bal, mert volt benne szerepe bőven. :D

Nem a stáblista utáni jelentre gondoltál? Mert a stáblista előtt a film van. ;] :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41957) Ed Parker válasza Warter (#41954) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ezen mondjuk nem csodálkozom, a szopóroller senkinek nem kell :N

(#41958) Warter válasza Ed Parker (#41957) üzenetére


Warter
őstag

Azért eltekintve a HD hangoktól az A300 szerintem egy nagyon korrekt lejátszó, jó képminőséggel. De az Arctic nem kicsit jobb, mondjuk jóval drágább is. De legalább mindent tud amire nekem kell.

(#41959) Ed Parker válasza Warter (#41958) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az a htpc simán van olyan és túl is megy rajta mindenben,szóval nem kérdés melyiket venném még ha drágább is.
amúgy meg az a300 amekkora hulladéék,még drága is.

(#41960) Oldfighter válasza spiky03 (#41956) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Direkt raktam ki a figyelemfelhívó jelet, mert itt most tényleg a stáblista előtt van az a bizonyos jelenet. :) Egy-két másodperc sötétség választja el a film fő jeleneteitől. De szerintem piszkosul jól sikerült. :D
Kíváncsi leszek majd a véleményedre.

Azt hiszem, hogy a széria minden része egy-egy tesztanyag az audió oltárán. A negyedik résztől a magyar sáv is piszok erőteljes. Kár, hogy főleg az első résznél elcseszték a dinamikáját.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41961) spiky03 válasza Oldfighter (#41960) üzenetére


spiky03
veterán

Jah akkor bocsi. :)
Mert azt olvastam, hogy utána itt is van valami kis plusz, mint az előző résznél, de nem gondoltam, hogy nem kell olyan sokat várni most rá.
Így legalább nem kell végig ülni a sok felíratot a plusz jelentért. :DDD

Igaz lehet, hogy tudom, hogy mi lesz ott, mert olvastam infókat a filmről, meg a további részekről is, de majd kiderül, hogy jól gondoltam-e.

Majd megírom jövő héten csütörtökön a véleményemet. De ha olyan mint az öt, akkor csak jókat fogok róla írni.

A 4.részre nem emlékszem, hogy milyenek voltak már benne a hangok, meg azt talán még DVD-n néztük meg magyarul. De pl az első rész meg van eredeti DVD-n két verzióban is. :D A "Felspécizett változat", meg egy olyan amin van angol DTS, nah az is szólt ám rendesen. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41962) AtHoS válasza Rebell (#41955) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mivel kapcsolod össze a TV-t és a telót a lejátszáshoz?
Nálam egy UE40C6000 és egy Razr Maxx van. Router wifi része jelszavazva és rejtve. Teló szépen üzemel így wifin, de TV-re eddig még nem próbáltam képet vagy videót küldeni.
Most viszont megnézném, közben hátha rájövök a problémád okára

read-only mode on the forum

(#41963) Rebell válasza AtHoS (#41962) üzenetére


Rebell
senior tag

"Mivel kapcsolod össze a TV-t és a telót a lejátszáshoz?"

Belkin Router
Telefonra tedd fel a Media share vagy allshare-t és Wifin simán rá lehet küldeni a Tv-re a videót.
Samsung remote controll, neked működik? nekem az sem, ha a Router védve van.

Ha van infód. ne tartsd magadban . :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#41964) TVMaci


TVMaci
tag

Az összes netes oldalt megnéztem ami létezik, de komolyan, sehol nem találok PONTOSAN ilyen asztalt, amire én is így szépen elférnék.

[link]

Esetleg nem futottak bele valahol, pontosan ilyenbe?

(#41965) BBéci válasza TVMaci (#41964) üzenetére


BBéci
titán

Szerencsés vagy, mert a frontsugárzók és a bútordarab csúnyán közel vannak egymáshoz, ami kerülendő. Azért is idióta megoldás, mert az erősítő oldalt van, nem középen. Ráadásul úgy be van szorítva, hogy cipőkanál szükségelhetett az elhelyezéséhez. Szellőzése nulla. :W
Azt sem értem, mit keresnek a háttérsugárzók a TV mellett? :F
Asztalossal kell készíttetni olyat, ami a célnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41966) BBéci válasza TVMaci (#41964) üzenetére


BBéci
titán

Most vettem észre - romlott, savanyú hab a tortán - a szubláda is brutálisan szar helyet kapott. Rémdráma az elrendezés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41967) TVMaci


TVMaci
tag

Igazából a centert, (ugyanolyan megoldással, bár nem tudom mennyire van az jó helyen) illetve az egyéb kütyüket szeretném valami ilyen bútoron elrendezni végre normálisan.
(A frontok a helyükön vannak.)

Sajnos amikor a nappalit bútoroztuk, még tervben sem volt a házimozi.

[ Szerkesztve ]

(#41968) Sefter válasza BBéci (#41965) üzenetére


Sefter
veterán

Miért baj, hogy nem középen van az erősítő :F

Psn ID: sefter_hun

(#41969) MasterMark válasza Sefter (#41968) üzenetére


MasterMark
titán

Gondolom a kábelezés miatt.

Switch Tax

(#41970) bajnokpityu válasza TVMaci (#41964) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ne tedd elcsatolás nélkül a szekrényre a dobozokat, és centert se.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41971) M_AND_Ms válasza MasterMark (#41969) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A kábeleknek muszáj szimmetrikusan elhelyezkedniük? Ugye nem?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41972) pellesmartin


pellesmartin
tag

Hello!
Én egy 6Ohm-os kimenetre szeretnék kötni egy mélyládát,ami 3Ohm-os,hogy oldhatnám meg,hogy ne legyen baj?
Van még egy mélyládám az 8Ohm-os,ugye azt rá lehet kötni egy 6Ohm-os kimenetre?

(#41973) Sefter válasza MasterMark (#41969) üzenetére


Sefter
veterán

Attól a kábel hosszok egyezhetnek....

Psn ID: sefter_hun

(#41974) Patice válasza M_AND_Ms (#41971) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem, nem kell szimmetrikusan elhelyezni, csak a két front és esetleg a center kábel hossza egyezzen meg. Hátsóknál is úgy jó, ha megegyező a hosszuk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41975) pellesmartin


pellesmartin
tag

Ha két mélynyomót egybekötnék(3Ohm+8Ohm) egy 6Ohm-os kimenetre,akkor nem lenne baj?

(#41976) Patice válasza pellesmartin (#41972) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy stabil erősítővel nem lesz gond. De ha nem túl combos a technika, akkor (ha van benne védelem) kikapcsol. Ha az a mélyláda névlegesen 3 ohmos impedanciájú, akkor esetenként kisebb is lehet terhelés közben.

Röviden: az erősítődtől és a hangerőtől fog függeni, mennyire stabil ez a megoldás.

A 8 ohmos mélyláda szerintem az erősítő miatt jobb választás lenne.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41977) Patice válasza pellesmartin (#41975) üzenetére


Patice
nagyúr

De, akkor baj lenne! Ne tedd!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41978) need


need
addikt

Sziasztok..

Szükségem volna valakire aki kicsit szélelátókörű..
és ismeri a Marancz erősítőket..van 1-2 dolog ami nem világos..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41979) MaTTeS válasza Oldfighter (#41948) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Szerintem nem lett egy nagy durranás a Halálos Iramban 6, nem nyerte el teljesen a tetszésem. Voltak benne vontatott és fura jelenetek, a történet se volt precízen kidolgozva. Nem szeretném itt részletezni mikre gondolok, mert a többiek még nem látták. Az 5-öt tartom a széria legjobban sikerült darabjának, meg is néztem ráhangolódás céljából még a mozi előtt tegnap délelőtt, lehet nem kellett volna. Az utolsó jelenet alapján viszont a 7. rész jónak ígérkezik. :DDD
Nem ért meglepetésként, de megint sikerült leszűrnöm azt a konklúziót, hogy itthon jobban szól (Mammut 1-es terem). A mélyekkel nem voltam 100%-ig kibékülve.

Jövőhéten az új Star Trekre vagyok nagyon kíváncsi. Az első része az egyik kedvenc filmem.

(#41980) Patice válasza need (#41978) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a MaranTZ erősítőről van szó, akkor nyugodtan írd be ide a fórumba.

Ha Marancz erősítőt vettél, akkor átvertek. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41981) AtHoS válasza Rebell (#41963) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Próbálkoztam jó pár progival, de tökéletes megoldást nem találtam.
Először is az UE40C6000 nem smart TV, így pár program nem is küldi ki a képet rá.

Allshare nem települ, mert nem kompatibilis a Razr-rel, MediaShare (free) pedig másik okos eszközzel tud kommunikálni, így ezek kapásból kiestek

Ezeket találtam, amivel rá tudtam lőni médiát:
- iMediaShare - ez ingyenes verzióban csak netes stream-et hagy lejátszani
- mconnectplayer - ez ingyenes verzióban csak zene lejátszást enged
- wifi oh player-rel is sikerült lejátszanom a TV-re, de itt csak "NAS" DLNA részével osztott tartalmat tudtam használni, mert imediashare-hez nemtudott connectelni és a pixel media server-rel osztott tartalmat nem látta.

Pixel DLNA progival viszont tudtam megosztani filmet a telóról, de a TV media playere unknown formátummal le is zárta.

DLNA Server progival sikerült filmet és képet is megosztani, amit a TV media player részével le is tudtam játszani. A filmbe viszont nem tudtam beletekerni.

Ami kiesett: wi-fi media, airstream, play on, pixeldmr
Ezen lejátszókban nem találtam ilyen lehetőséget: mx player, dice player, mobo player, bsplayer free

Wifi rejtve, jelszavazva volt végig a próbálkozások alatt. TV kábellel kötve a routerre (Asus RT-N16)

read-only mode on the forum

(#41982) Oldfighter válasza MaTTeS (#41979) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Én nem tudom eldönteni, hogy melyik film csalt szélesebb mosolyt az arcomra. A Star Trek 2 vagy a Halálos Iramban 6. :) És még hátravan jó pár hasonló körű film az évből. Erős egy évad ez a mostani a az ilyen stílusú filmek terén. Nálam most úgy tűnik, hogy a Tűzgyűrű lesz a következő nézős mozi. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41983) Dorian válasza Oldfighter (#41982) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor ez nem az én évadom lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41984) #09634560 válasza TVMaci (#41964) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gaben360-al vedd fel a kapcsolatot, és tervezd át egy kicsit mert az erősitőnek szellőzni kellene...

(#41985) #09634560 válasza pellesmartin (#41975) üzenetére


#09634560
törölt tag

Baj lene mert feleződik az impedancia párhuzamos kötés esetén tehát 2 alá menne,soros kötés esetén öszeadódik és ha az erősitő mélyben nem elég combos (tehát nem kifejezett suberősitő) akkot clippingelni (érstd:leégni) fog a 8 ohmos hangfalad utána pillanatok alatt követné a másik is. Ráadásul a hangerő soros kötés esetén gyök2 tehát felének a fele lesz.

(#41986) #09634560 válasza Oldfighter (#41982) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én a Riddicket várom ezerrel. :)

(#41987) Ed Parker válasza Dorian (#41983) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nálam idén a Django elszabadul,az abszolút nyertes :K

(#41988) DjKoxi válasza Ed Parker (#41987) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nekem is tetszett, ráadásul kiváló kép és hangminőséggel bír. Demozásra is alkalmas lenne.

Bekötötted már a Focal-okat?

[ Szerkesztve ]

(#41989) TVMaci válasza Ed Parker (#41987) üzenetére


TVMaci
tag

Tulajdonképpen kinél nem? :)

(#41984) Sanci38 : Igen, megtörtént köszönöm.
A középső fiókot megszüntetném, és az ott lévő részt teljesen megnyitnám, így felül lenne helye szellőzni.

(#41970) bajnokpityu: "Ne tedd elcsatolás nélkül a szekrényre a dobozokat, és centert se."

Ezt viszont nem igazán értem.

(#41990) Dorian válasza Ed Parker (#41987) üzenetére


Dorian
félisten

Talán ráveszem magam valamikor :)

Engem tejesen lehervaszt, ha bugyutaságokkal, logikai bakugrásokkal vagy tudománytalan marhaságokkal van teli egy film (Star Trek, Prometheus, Csatahajó, stb...) Ha sci-fi akkor legyen tudományos alapokon nyugvó, vagy ha pl. fantasy, akkor ott létezik varázslat, ami megmagyaráz. Vagy legyen teljesen elborult, mint a Félelem és Reszketés vagy A hét Pszichopata :D

Egyébként a legutóbbi idők nagy kedvence nálam a Vadállatok.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41991) #09634560 válasza TVMaci (#41989) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elcsatolás az akusztikai értelemben értve azaz tüske kell a doboz al vagy méretes gumiláb és az alá gumi vagy üvegalátét, és a doboz fala ne legyen 2-3 centinél közelebb az álvány falához (kivétel természetesen alul).

[ Szerkesztve ]

(#41992) #75912448 válasza Dorian (#41990) üzenetére


#75912448
törölt tag

Benicio Del Toro elképesztőt alakít abban a filmben, szenzációs.

(#41867) Ed Parker

Szép darab :C

(#41993) BBéci válasza Dorian (#41990) üzenetére


BBéci
titán

Még én sem láttam a Djangót és a Pszichopatákat sem, valamikor sort kerítek rájuk. A Vadállatok tetszett is meg nem is. A vége nem az igazi. A Prometheust akkor sem nézném meg, ha fizetnének érte.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41994) Toobee válasza BBéci (#41993) üzenetére


Toobee
veterán

Django engem is lekötött, annak ellenére, hogy a Kill Billt láttam vadnyugati verzióban. Sajnos ez a film nem Tarantinos, hanem egy régebbi filmje más idõben, más fegyverekkel. Viszont di Caprio óriásit alakít benne.

https://barbieripnk.hu/

(#41995) Dorian


Dorian
félisten

És ami szintén off, de kikívánkozik: tegnap hallottam az új Daft Punk albumot, nagyon jó!
Nem ismertem a műfajt, az ő eddigi munkásságukból is csak annyi rémlett, hogy sötétben, világítós ruhákban ugrándoznak páran vmi klipben. De lehet, hogy mostantól elektro-poper leszek :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41996) Ed Parker válasza Dorian (#41990) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

na az is jó lett,ennek Savages az angol címe ugye?
ha nem akkor nem láttam.

amúgy Tarantíno már-már tökéletes filmet csinált,de a végén azért nem tudta kihagyni a saját névjegyét,nem spoilerezek,inkább nézd meg,Jamie Foxx hatalmasat alakít.

(#41997) Dorian válasza Ed Parker (#41996) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, az a címe. Oliver Stone rendezte, és legalább akkorára tartom, mint a sokat emlegetett Tarantino-t.
A film hangja - hangminősége is nagyszerű, nem is feltétlenül a csimbumm részekre gondolok, hanem a zenei betétekre.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41998) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

Nos, nálam van még egy kis lemaradás. Vinyón ott van nekem is többek között a Django, Felhőatlasz, Dredd....mostanság meg jön a kölcsönzőkbe a Shcwarcis film is....de most már ha fene fenét eszik is, ezeket már majd az új rendszeren nézem, hallgatom meg. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41999) spiky03 válasza Oldfighter (#41982) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen, erős év ez a mostani filmek téren, amit moziban kell nézni. :)
Júniusban is három filmre kellene menni, meg júliusban is. : D
A Tűzgyűrűt én is várom, az tuti látványos lesz! Remélem azért a történet is jó lesz.
Nah meg Man of steel is jónak ígérkezik.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#42000) Sedwick26


Sedwick26
tag

Hali!

Valaki szembekerült az alábbi problémával valaha?....nem tudom melyik topikba kellene raknom.

Van egy erősítő (Sony STR DG-820), van egy PC (win7 64bit) és egy projektor (acer 5271p) és egy TV (Panasonic 42PV80)

Számítógépről megy minden.

videokártya: ATI HD7750 kimenetei:

DVI: DVI to D-sub adapter- Monitor

HDMI: Erősítő - HDMI- TV -----itt a SONY AMP felirat van a PC-n mint HDMI eszköz, de ez egyet jelent a TV-vel, mint megjelenítő eszközzel

Display Port: DP to HDMI adapter - Projektor

Ha a projektor le van tiltva, vagy nincs bedugva és a TV van másodlagos monitorként, akkor van hang a HDMI-n keresztül az erősítőből.

ha a TV van letiltva és a projektor van másodlagos monitorként rakva, akkor nem aktív a HDMI ikon, magyarán nincs ilyen hangeszköz a PC szerint- az erősítőn nincs hang

Akár kihúzom a DP-ból a projektort, akár letiltom a projektort Ati-ban, és a TV lesz a másodlagos, egyből van aktív HDMI ikon és hang is.

Mintha nem tudna képet az egyik kimeneten és hangot a másikon küldeni.....

az erősítőn a hang csak az AMP-ra van állítva a HDMI bemenetén, tehát a TV-ről leszedtem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.