Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) Peak válasza Tamoo (#41146) üzenetére


Peak
addikt

Szerintem ez a kábel semmivel sem jobb, mint a mediamarktban kapható fémkosaras, kötegelővel összefogott ömlesztett HAMA.
Én rámennék egy 15k körülire.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#41152) Patice válasza Tamoo (#41146) üzenetére


Patice
nagyúr

Inkább ez.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41153) Peak válasza Patice (#41152) üzenetére


Peak
addikt

Teljesen jó választás.
Én egy "prémiumabb" HAMA kábelt vettem 3 méterest 6000 forintért, lapositott, rohadt merev, hálós bevonattal, na azzal még soha nem tapasztaltam hangpattogást se képi hibát. Szerintem az pont a technikai határon van.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#41154) Tamoo válasza Patice (#41152) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na igen, alapból én is ezt néztem ki, de titkon bíztam benne, hogy nem kell ennyit sem ráköltenem. :DDD

(#41155) Patice válasza Tamoo (#41154) üzenetére


Patice
nagyúr

Biztosra akarsz menni, vagy próbálgatni és a végén többet költeni? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41156) Chrys_ válasza #09634560 (#41134) üzenetére


Chrys_
addikt

Kösz a tippeket nektek.

Egyelőre a Polk Audio-t néztem: itt drágább, mint MO-n :) Ezt néztem. A két hátsó csatornához mit lenne érdemes hozzárakni? Még egy RTi A1 párt? Vagy lenne jobb összeállítás az árkeretben?
A többi márkát is megnézem még.

(#41157) rgeorge válasza Tamoo (#41154) üzenetére


rgeorge
addikt

KáCsa ad kipróbálásra is kábelt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41158) Tamoo válasza rgeorge (#41157) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vidéki vagyok, így elég macerás. Szerintem kénytelen leszek bevállalni a drágábbat.

(#41159) rgeorge válasza Tamoo (#41158) üzenetére


rgeorge
addikt

Azért beszélj velük. Nagyon rendes társaság. Posta is van meg ilyesmik.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41160) Toobee válasza Tamoo (#41142) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem 1 m-es van belõle. Ellenfélnek meg egy Audioquest Cinnamon. Talán egy kicsit jobb az AQ. Viszont, ha ilyen talánok fogalmazódnak meg bennem, akkor nem biztos, hogy ér 16000 Ft-tal többet az AQ...
Megjelenítõ: 51D550. Forrás: HTPC, elõtte meg a Dune Duo. A tv kalibrálva van.

https://barbieripnk.hu/

(#41161) Dorian válasza Toobee (#41160) üzenetére


Dorian
félisten

Ha jól emlékszem Béci is hasonlította AQ Cinnamon-nal és nem volt észrevehető különbség. De majd mindjárt jön és mondja a tutit :)

Hétköznapi halandóknak -két HDMI kimenetes BD player híján- elég nehézkes az összehasonlítás a dugdosás miatti áramtalanítás miatt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41162) Tamoo válasza Toobee (#41160) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Konkretizáljuk melyikről beszélsz! :D

(#41163) Toobee válasza Dorian (#41161) üzenetére


Toobee
veterán

Sajnos ez is benne van. Mindent áramtalanítani,majd ugyanonnan folytatni. Akár 4-5 perc is eltelhet.

Tamoo: ThatCable. Viszont nálam csak egy 1 méteres darab van. 5 méteren gõzöm nincs, hogy miképp viselkedne.

https://barbieripnk.hu/

(#41164) Dorian válasza Toobee (#41163) üzenetére


Dorian
félisten

Ezért nemigen tudunk mi korrekt összehasonlítást végezni. Más részről felmerül -vagyis én ezt vallom hifiben is- hogy ha 1-2 perc elteltével nem látunk/hallunk különbséget, akkor ha elméletben van is, a gyakorlatban tökmindegy és az olcsóbbat kell venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41165) Patice válasza Dorian (#41164) üzenetére


Patice
nagyúr

"Főzni bárki tud." :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41166) Toobee válasza Dorian (#41164) üzenetére


Toobee
veterán

Valami ilyesmit akartam én is kihozni a dologból. Nem lenne hiányérzetem, ha eladnám a drágábbik kábelem.

https://barbieripnk.hu/

(#41167) Tamoo válasza Toobee (#41163) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem könnyítetted meg a dolgom. :D

(#41168) Oldfighter válasza Chrys_ (#41156) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Amennyiben elég nagy a helyiség ahol mozizol és a hátad mögött is van bőven hely ( széles a hátfal is), akkor az oldalfalakra nézhetsz valami dipól hangdobozt ( márkán belül érdemes megnézni) és az A1-eseket meg hátra rakod. De természetesen az A1-esek se rosszak oldalsó hangdobozként.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41169) bajnokpityu válasza Patice (#41150) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az egyes számú az az volt,h elérte az átviteli határt, mert rossz a drót, és inkább hibajavitást küld a cucc,mint adatot.

értem én ezt,hogy mit szoktak csinálni a kábelgyárak, csak azt nem, hogy hogyan lesz ebből jobb kép,hang?
bitperfekt usb audio átvitelt tud a fröccsöntött százforintos drót is.

tápkábelt sem értem, miért működik, miközben sztem bármely nemsüket haverom simán vakteszteli a láncomban őket.

Toobee: jó Nektek, amikor megizlelek egy jobb kábelt, megszokom, ha kölcsönadom valakinek,addig inkább nem kapcsolom be a sztereot, és csak mozizok. (Ott nincsenek elvárásaim). Kevés időm van újabban zenét hallgatni, elvárom, hogy az a kis idő élményt adjon, és ne degradálódjon le szokol rádióvá.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41170) Toobee válasza bajnokpityu (#41169) üzenetére


Toobee
veterán

Félreértesz. Ha szarabb, akkor én se szívesen nézem/hallgatom. Azért nem zavarna, ha eladnám, mert nem igazán veszek észre változást vele/nélküle.

https://barbieripnk.hu/

(#41171) Tamoo válasza Toobee (#41163) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most csak ebből van készleten. [link]

Kácsánál ~27e -ből jönnék ki, ezzel meg ~12e (egy 5m-es és egy 1.5m-es kábelről van szó) Azért nem mind1. Főleg, hogy nem terveztem sokat szánni erre az egészre (mert még hdmi-s videjókártyát is vennem kell).

[ Szerkesztve ]

(#41172) Marci79


Marci79
aktív tag

Egy érdekes kérdésem lenne.
A vga-m-on lévő Displayport-ba van bedugva egy Passzív DP-HDMI átalakító. A HDMI kábelt bedughatom az erősítőbe? Nem okoz benne károsodást? A tv-n az erre jelölt aljzatba van most dugva. Azt hiszem DVI/HDMI a csatlakozó aljzat neve.
A kártyán nincsen HDMI csati. A kép és a hang miatt szeretném át dugni az erősítőbe a kábelt.

(#41173) MasterMark


MasterMark
titán

Ez meg mitől van így leértékelve? :D

Switch Tax

(#41174) Tamoo válasza MasterMark (#41173) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:Y

(#41175) Toobee válasza Tamoo (#41171) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem nem ez van. A másik, aminél ott a whathifi 5*. Abból sajnos nincs is készleten. Ebayen lehet, hogy kapni.

https://barbieripnk.hu/

(#41176) bajnokpityu válasza Toobee (#41170) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, második olvasatra leesett. Az az igazság, hogy szereti az ember leegyszerűsíteni a dolgokat, hogy hol a határ. nem véletlen nem próbálok ki HDMI kábeleket, még a végén hiányozna :D

Kácsáék hol szedik össze egy listába az akciós drótjaikat?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41177) cekkk válasza MasterMark (#41173) üzenetére


cekkk
veterán

Mert nem kell senkinek ennyiért :DDD ;]

Tamoo vedd meg ezt a kábelt :K

Pityu
http://www.kacsa-audio.hu/hirek-tesztek
Ennyi van össze szedve nekik :(

[ Szerkesztve ]

(#41178) #09634560 válasza Chrys_ (#41156) üzenetére


#09634560
törölt tag

Polk gxfx lehet akár mind a 4 sourrund.

(#41179) Tamoo válasza cekkk (#41177) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mármint a Furutechre gondolsz?

ja, pont 5m

[ Szerkesztve ]

(#41180) Chrys_ válasza Oldfighter (#41168) üzenetére


Chrys_
addikt

A kanapé a szoba közepén van, én is gondoltam már kétirányú oldalsó hangfalakra. Van Polk Audio-nak ilyen doboza, ami passzol a fentebb említettekhez?

(#41181) cekkk válasza Tamoo (#41179) üzenetére


cekkk
veterán

Igen arra.

5 méter kell neked nem?

(#41182) #09634560 válasza Chrys_ (#41180) üzenetére


#09634560
törölt tag

tessék, és van egy nagyobb testvére is.A gxfx az másik márka hasonló doboza..

(#41183) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sikeresen összeállt a Monitor Audio BX 5.1-es rendszerem, vettem jó kis kábeleket, egyetlen dolog maradt még hátra, a 2 hátsó BX2 alá kellett valami állvány. gondoltam veszek/csináltatok valamit, 15-20 ezerért (már ennyit is sajnálnék alapból állványra), de aztán találtam valamit, aminek nem tdutam ellenállni:
Monitor Audio Gs10 Stand.
Egy ilyet szereztem be AVX-ről, passzol a márkanév, és nagyon jól néz ki és elvileg a "hangzása" is jó :D
gondolom a tudása nem igazán fog kijönni BX2 esetében (főleg, hogy azok csak hátsó surround dobozoknak vannak használva mozizásnál), de azért nem lesz rossz :)

Mindenkinek köszi a segítséget, a sok választ, ezen topic nélkül nem ment volna :D :R
(még biztos lesznek majd kérdéseim, de lassacskán próbálom lezárni magamban egy időre ezt a hi-fi dolgot, mert bele lehet őrülni :) )

(#41184) Sefter válasza ProdyG (#41183) üzenetére


Sefter
veterán

Grat a cucchoz, Dali elment már? :)

Psn ID: sefter_hun

(#41185) ProdyG válasza Sefter (#41184) üzenetére


ProdyG
senior tag

elment igen, annyiért amennyiért vettem :)

(#41186) Sefter válasza ProdyG (#41185) üzenetére


Sefter
veterán

Abból csak frontod volt, jól emlékszem?
Jobbnak találtad a BX-et a Lektornál?

Psn ID: sefter_hun

(#41187) ProdyG válasza Sefter (#41186) üzenetére


ProdyG
senior tag

abszolút nem, még talán a Lektort mondanám jobbnak, ha szigorúan csak zenéről beszélünk, de nagyon kábeltől függött nálam. az egyik kábellel sokkal jobb volt a Dali, a másik kábellel (amit végül megtartottam), már a BX is szépen szólt.
de összességében a BX jobban tetszett, szimpibb volt. A BX szerintem szép, a Lektort meg kifejezetten csúnyának tartom, és ez is elég sokat számított nálam :)

igen, Daliból csak frontok voltak, ez is visszatartó erő volt, mert nem tudtam volna emberi áron megszerezni a Lektor szett többi tagját...

[ Szerkesztve ]

(#41188) Vikthor válasza ProdyG (#41187) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én is ugyanígy voltam vele, amikor hangfalakat választottam, nem elég, hogy jól kell szólni, de még nézzen is ki valahogy... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#41189) spiky03


spiky03
veterán

Egy gyors kérdés. :)

Hangfalak/hangfal állványok alá milyen tüske a javasolt?
A szimpla hegyes, vagy a gömbfejű?
A hegyes alá kell valami alátét/pénzérme, hogy ne álljon a padlóba, ilyen kell a gömbfejű alá is ha azt választ az ember?
Haver most ezen gondolkodik, mert így a takarításnál nem karcolná össze a parkettát. :)

Természetesen minden építő javaslatot szívesen fogad. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41190) #09634560 válasza spiky03 (#41189) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elég ha alátesz egy érmét.
Chrys_: Létezik Polk RTI A3 is.

(#41191) spiky03 válasza #09634560 (#41190) üzenetére


spiky03
veterán

Én is mondtam neki ezt, de azt mondta, hogy azt nehezebb úgy majd mozgatni a takarításnál. :)
"Leugorhat" az érméről nem?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41192) BBéci válasza MasterMark (#41173) üzenetére


BBéci
titán

Mert nem High Speed, nem megy át rajta tökéletesen a 1080p 3D.

(#41191) spiky03
Óvatosan bele kell fúrni a pénzérme közepébe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41193) #09634560


#09634560
törölt tag

Jó ajánlat "Újat" keresőknek...

(#41194) Vikthor válasza BBéci (#41192) üzenetére


Vikthor
nagyúr

és volt aki vett ennyiért nem high speed kábelt??? omg

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#41195) MasterMark válasza BBéci (#41192) üzenetére


MasterMark
titán

Csak annyi, hogy nem lett tesztelve a magasabb frekvenciára, attól még működhet akár 3D-vel is.

Switch Tax

(#41196) BBéci válasza Vikthor (#41194) üzenetére


BBéci
titán

Amikor még nem létezett az a minősítés, miért ne vették volna meg? Csak a BD 3D nem megy át rajta, az sincs túl régóta. Nekem is ki kellett cserélni a 15 méteres Profigoldot, aminek 5 éve 50000 Ft volt az ára, mert akadozott a 3D.

(#41195) MasterMark
Hogy jön ide a frekvencia? Adatmennyiségről van szó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41197) Sefter válasza spiky03 (#41189) üzenetére


Sefter
veterán

AVX fórumon keresd Fodesz-t, gyárt ilyeneket...
Beszéld le vele milyen kell és küldi pár napon belül.

Psn ID: sefter_hun

(#41198) MasterMark válasza BBéci (#41196) üzenetére


MasterMark
titán

Wikipédiárol vagyok okos. :DDD

Category 1-certified cables, which have been tested at 74.5 MHz, and Category 2-certified cables, which have been tested at 340 MHz.

Category-1 a Standard, és a Category-2 a High Speed.

Switch Tax

(#41199) MasterMark válasza MasterMark (#41198) üzenetére


MasterMark
titán

Egyébként ha jól értelmezem itt a dolgokat, ez is High Speed kábel. 1.3-tól már az. A Standard kábel csak 1080i-re ad garanciát.

Switch Tax

(#41200) nuke7 válasza MasterMark (#41173) üzenetére


nuke7
veterán

"1.3 1080p-ra specializálva" :U
talán azért mert mostanában az 1.4 a menő..? :F

(#41201) MasterMark: igen , közben én is láttam... hááát. nem biztos, hogy 3d-hez ilyet vennék :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.