Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Pityu, Tonyó és Gyurczy on the board...... :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40852) #09634560 válasza xtremetuning (#40851) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szép, nyerő felállás.. :D

(#40853) ginola


ginola
addikt

SZiasztok Deononnál, ha DTS vagy DTS -HD hangsávra kapcsolok kiírja, hogy

Dial.Norm
Offset -4 dB mit jelent ez, ill. gondolom ez normális, hiszen jól állítottam be a készüléket...

(#40854) Patice válasza xtremetuning (#40851) üzenetére


Patice
nagyúr

:C

Belőtted már a mélyeket is?

Hoff Ensemble? :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40855) Integra


Integra
titán

azt hiszem megvan miért szóltak a hátsó hangfalak annyira kakiul.... (mint kiderült az elsők is, meg a center meg a mély is...)
újra átnyálaztam a műhold beltérim hangbeállításait (vu+ uno hdmi-vel megy az avr-be) és megtaláltam, hogy a dolby digital downmix yes-en volt... kikapcsoltam, avr-en azonnal a logic7 movie helyett megjelent a dolby digital olyan tiszta, elementáris hangerővel az összes hangfalból (igen tudom kis szutyok hkts11 nem illik avr355-höz:DDD), hogy kapkodnom kellett a távirányítóért, hogy lehalkítsam, mert épp a prometheus robbangatós része ment :))
én kérek elnézést, user error volt :B

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40856) #09634560 válasza ginola (#40853) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, normális. Centerhang szintjét állitja át. Vannak filmek ahol lejátszáskor megemelik a dialógus/párbeszéd hangerejét,annak az értékét kiírja az erősitő a film induláskor, legtöbbször 4 dB.
#40857: nincs teendőd. Nem is tudnál mit csináni: ez egy vezérlőjelen múlik. De nem is kell mert különben lehalkulna a centered..

[ Szerkesztve ]

(#40857) ginola válasza #09634560 (#40856) üzenetére


ginola
addikt

Kössz, akkor ez normális, nincs teendőm, ugye?

(#40858) gyurczy válasza xtremetuning (#40851) üzenetére


gyurczy
őstag

Pofám leszakadt, valahol ott hagytam, ha megtalálod küldd majd vissza! :C

(#40859) Toobee válasza gyurczy (#40858) üzenetére


Toobee
veterán

:DDD
Én is, én is :(

https://barbieripnk.hu/

(#40860) gyurczy válasza Toobee (#40859) üzenetére


gyurczy
őstag

Hát nem leszünk ma fittik Tonyo-nál. :)

(#40861) Toobee válasza gyurczy (#40860) üzenetére


Toobee
veterán

Eltologattam vagy fél 4-ig a dobozokat. Alakulunk, de még nem az igazi. Lehet, hogy tényleg kábel lesz, ahogy Pityu mondta?!

https://barbieripnk.hu/

(#40862) bajnokpityu válasza xtremetuning (#40851) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ujabb seggreeses. Hábameg.. Mit akartok ezzel a mellyel csinálni? Fele melyet atdobhatnad, ha ott fölöslegesnek érzed.

Ilyen koncertelmeny némelyik koncerten sincs....

Köszönöm az estét :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40863) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Valhalla topijában láttam a linket, láttam

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40864) #09634560 válasza gyurczy (#40858) üzenetére


#09634560
törölt tag

Remélem nekem is lesz egyszer részem ebben az élményben. :D Vicc a egészben hogy XT-nek én jövök szivességgel, nem ő nekem. ;] Valamint hogy szerda v. csütörtökön járok arra, mártmint XT feltételezett lakhelye felé: ****-on keresztül kell mennem mindenképp. :)

[ Szerkesztve ]

(#40865) xtremetuning válasza bajnokpityu (#40863) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nagyon komoly München, ez azért látszik. :K
Nézd meg néhány állványnak milyen speciális elcsatolása van... :B
Meg azt is, mennyire nem adnak a kábelezésre.... ;]

...nekem úgy tűnt, annyire nem estetek hasra tegnap...., de lehet rosszul láttam.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40866) xtremetuning válasza #09634560 (#40864) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem emlékszem, hogy bármilyen szivességgel is jönnöd kéne.... :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40867) bajnokpityu válasza xtremetuning (#40865) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Múltkor engem valóban jobban sokkolt a hang, most ugye tudtam,h mire számíthatok. Az energiája, a mélye az nagyon kemény lett. A színpaddal sztem sosem volt baj, durván jónál lett még jobb. Ami nekem számít a zenehallgatásban, az eddig is etalon volt. Most a vetítő okozott új élményt.

Niggerek meg éppen b*zulnak Tonyoéknál, sztem még nem jártak a fórumon. Hazafele dumáltam Tonyoval, azért mindketten oda voltunk, ha látszott, ha nem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40868) nuke7 válasza Toobee (#40861) üzenetére


nuke7
veterán

jól értem, hogy hajnali fél4ig tologattál és most írsz a topikba...? :F

(#40865) xtremetuning : nem volt akkor publikus a meghívó / esemény..? :U ugyanis muzsikpetivel beszéltem (neki van autója) hogy legközelebb amikor lesz hallgatózási esély nálad, akkor ő fuvaroz majd....

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#40869) xtremetuning válasza bajnokpityu (#40867) üzenetére


xtremetuning
addikt

...egyébként lehet, csak én vagyok elfogult..., de ezt mondtam tegnap is.
Kíváncsi leszek Tonyónál, mik a történések. Most már nekem kell elkezdeni hozzátok eljárni fülelni.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40870) #09634560 válasza xtremetuning (#40866) üzenetére


#09634560
törölt tag

De én igen és az a lényeg... 2 évvel ezelőtti HM és Hifi show, topiktalálkozó/belépő, rémlik valami? ;]

[ Szerkesztve ]

(#40871) bajnokpityu válasza xtremetuning (#40869) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem gondolom, h elfogult lennél, úgy volt,ahogy mondtad.
Csak, hogy hologramszerűen ott a zenekar, vagy körbe is járható nekem már "mindegy". Ellenben azt a fölényes energiát, amit az erősítőd tud, azt jobban értékeltem.

Egyébként nem semmi, ahogy a Bladelius felépítette a termékpalettát. Azt a stílust,amit a legnagyobb erősítője tud, abból kóstolót adott a legkisebb végfok is. Azért jó dolog vakon tudni előre, h mit fog adni a következő lépcső.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40872) xtremetuning válasza nuke7 (#40868) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mielőtt publikus lett volna, már meg is volt az a 3 fő, akivel még érdemben foglalkozni tudok...
Így is folyamatosan cserélték az űléspozíciókat, hogy ki üljön középre. Az ötletet, hogy Muzsipetivel gyere, maximálisan támogatom. :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40873) xtremetuning válasza #09634560 (#40870) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én pontosan tudom, hogy mire célzol. Csak nem várok semmiféle ellenszolgáltatást.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40874) xtremetuning válasza bajnokpityu (#40867) üzenetére


xtremetuning
addikt

Annak viszont örülök, hogy a mozi kezd tetszeni :) . A sztereóra meg majd jobban ráfekszek, hogy tudjak még meglepetést okozni... :B

...mindig mondtam, hogy Mike bácsi tudja a dolgát. Nincs hype, giga marketing körülötte. De amit letesz az asztalra, az nagyon rendben van.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40875) tjojo válasza xtremetuning (#40872) üzenetére


tjojo
tag

Peti járatos hozzád?! A mázlista. :D

(#40876) Integra válasza xtremetuning (#40874) üzenetére


Integra
titán

megvan az új projektor? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40877) xtremetuning válasza Integra (#40876) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ja-ja, karira kaptam tőlem :DDD .

tjojo : igen, régi spanom. Fényképezéses hobbi miatt is ismerem, csak Ő tud is... :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#40878) Integra válasza xtremetuning (#40877) üzenetére


Integra
titán

na, grat! :) mi lett?
és mi lesz a régivel? megvan még netán?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40879) bajnokpityu válasza xtremetuning (#40874) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Meglepetés? hát nemtom,mit lehet még fogkozni... Ebben a stílusban sztem eléggé top...

Meg tudod, nem vagyok annyira maximalista. Kell egy saját értékrend szerinti nívószint, amit már szeretnék hallgatni, ami azt megüti, afölött már nem vagyok válogatós, lehet akármilyen erősítő,forrás, hangfal. Nekem onnastól már izlés dolga,nem minőségi probléma. Ebben a kb 3-10M közötti kategóriában több olyan láncot hallottam, ami a tulaj izlésére volt szabva, és teljesen ellentétes irányúak voltak, de mindegyiket értettem, miért szereti a tulaj.

Vagy pl erősítők építésénél vettem észre, hogy nem lehet egyszerre intim, finomkodó valami, meg dögös, lehengerlő. Vagy nem tudok olyan erősítőt csinálni, ami egyszerre megbocsátó a forrás hibáival szemben, de egy komoly forrást meg kiaknáz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40880) Toobee válasza nuke7 (#40868) üzenetére


Toobee
veterán

Jól! Ilyen ez a megszállottság.

Tonyohoz is érdemes menni. Nagyon kellemes rendszert hozott össze!

https://barbieripnk.hu/

(#40881) nuke7 válasza Toobee (#40880) üzenetére


nuke7
veterán

irigyellek :DDD én 6 óra alvás után vagyok ma melóban 7ig és már úgy érzem, h nincs tovább... :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#40882) Dorian válasza nuke7 (#40881) üzenetére


Dorian
félisten

Mindenkit irigyel valaki. Neked legalább megvan a munkahelyed ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40883) #09634560 válasza nuke7 (#40881) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én volt hogy az előzö munkahelyen egész éjszaka fent, utána szoltak hogy bent kell maradni, bentmaradtam, és mire anak vége lett, 4 óra volt, utána haza,ledőlni 6-ig és utána irány vissza.. ez többször el volt játszva, nem egyszeri alkalom volt.
Dorian: igy igaz,+1.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40884) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a jelet a forrásból a hm erősítőbe nem optikai ill. koax kábelen viszem át, hanem analóg ic-kkel külön csatornánként, akkor jobb hangminőséget kapok?

Mert azt ugye tudom, hogy akkor így a DTS HD meg a DolbyTrueHD is lejátszható. De pl a DD meg DTS formátumoknak is jobb lenne a minősége?

(#40885) #09634560 válasza KisTücsök (#40884) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez dekóder-függő: amelyik komponens dekódere jobb,onnan kapsz jobb hangot.Próbával lehet eldönteni, de sztem százezer alatti lejátszó dekódere még nem hinnném hogy pariban lenne egy felső-középkategóriás erősitő dekóderével.

[ Szerkesztve ]

(#40886) Dorian válasza KisTücsök (#40884) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon nagy valószínűséggel a digitális átvitel, erősítő által dekódolva adja jobb minőséget. És olcsóbb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40887) Tonyo válasza xtremetuning (#40851) üzenetére


Tonyo
őstag

Kurta jó volt ott minden! :)Belefeledkezve csatahajókat nézni éjjel 1 kor! Az a proji meg beszarás! Köszönöm a lehetőséget! :R

Gyurcinak meg Toobenek pedig a látogatást! XT után egy kis zsebrádiót is kell hallgatni:D emotivadac pedig elég ütős darab! Tda helyett ilyenem lesz!

XT: Sztereónál nem variálnék! Nem mintha mozinál igen!:D Tényleg aki meghallja az bevérzik!

[ Szerkesztve ]

(#40888) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Értem. Kösz mindkettőtöknek.

(#40891) Chrys_ válasza bajnokpityu (#40863) üzenetére


Chrys_
addikt

Azért az kemény, hogy 40+ 50+ emberek fogják írni a cikkek javát a kiállított eszközökről, és jórészt biztos az lesz bennük, hogy micsoda javulás van a korábbi és az újabb termékek között. Miközben meg éppen a természetes úton történő halláskárosodásban "szenvednek". Persze erre lehet lehet mondani, hogy ezek egytől-egyig fiatalabb korukban szuperhallással rendelkeztek és olyan hallással rendelkeznek, mint a fiatalok, de... bitch please :)

(#40892) Pan21


Pan21
csendes tag

Ha most vennék egy házimozi erősítőt mit ajánlanátok???
pl.
Denon AVR 2313
Onkyo TX-NR818
Onkyo TX-NR717
de ha mást ajánlanátok akkor írjátok meg csak ezek vannak nagyjából egy árban

[ Szerkesztve ]

(#40893) Harsonás


Harsonás
tag

A házimozin, van ez a Dynamic volume funkció. 4 állása van off, Light, Medium és Heavy. A különböző állásokban milyen különbségeket kellene hallani?

(#40894) lemmy9 válasza Pan21 (#40892) üzenetére


lemmy9
őstag

Használtat.

Szerintem!

(#40895) BBéci válasza Pan21 (#40892) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a topikban azt szoktuk mondani - amit a józan ész is diktál - hogy új erősítőt venni kidobott pénz, amit csak a nagyon gazdagok engedhetnek meg maguknak.
A felsorolt erősítők árából (250-300000 Ft) olyan használtat lehet venni, ami a legtapasztaltabb házimozisok szívét is megdobogtatja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40896) lemmy9 válasza BBéci (#40895) üzenetére


lemmy9
őstag

Mondjuk,
[link]

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#40897) BBéci válasza lemmy9 (#40896) üzenetére


BBéci
titán

Ahhoz az erősítőhöz (új árakat tekintve) legalább 1,5 millió forintos 5.1 szett illene. Ha olyanra nem lesz keret, teljesen felesleges megvenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40898) tjojo válasza lemmy9 (#40896) üzenetére


tjojo
tag

Vagy gyurczy Emo párosa.

(#40899) Oldfighter válasza Pan21 (#40892) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Zene vagy film lesz többségben? Ha az előbbi akkor a Denon. Utóbbinál a nagyobb, főleg ha minőségi hangdobozokkal is ki tudod szolgálni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40900) Dorian válasza Oldfighter (#40899) üzenetére


Dorian
félisten

Azért ez sem annyira egyértelmű, mert a filmekben nagyon sok zenei aláfestés, -betét van, főleg azoknál, ahol nemcsak a csimbumm-üsdvágd a mondanivaló.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.