Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) gyurczy válasza Patice (#40350) üzenetére


gyurczy
őstag

C-300 is ilyen volt, el is adtam.

(#40352) Parson válasza Peak (#40347) üzenetére


Parson
addikt

Nem a minőségéről hanem a leirásban szereplő funkció működésének hiányáról van szó. Az észrevételem szerintem teljesen jogos.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#40353) kigyi_23 válasza Patice (#40350) üzenetére


kigyi_23
addikt

Reméljük kijavítják a hibákat az A210-em nagyon stabilan működik és meg vagyok vele elégedve. Nem gondolnám, hogy problémás lesz az eszköz, a hibákat folyamatosan javítják....

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#40354) Peak válasza Parson (#40352) üzenetére


Peak
addikt

nem azt mondtam, hogy nem jogos. :) érthető, ha a leirásban találsz valamit, akkor kipróbálod.
Hanem hogy alapvetően ez HM erősítő rügyecske állapotban levő beépített lejátszója általában szar, hiányos funkciókkal rendelkezik, nem felhasználó barát a többi célhardver/szoftverhez képest, stb.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#40355) Patice válasza kigyi_23 (#40353) üzenetére


Patice
nagyúr

Az új SDK-ra épülő FW talán jó lesz Popikra is. Dune-kre most kezdtek el szállingózni az új béták.

A-210 az tényleg jó kis gép, stabil működéssel, de ez még abból a korszakból van, amikor még nem volt gond a SoC-okkal. El ne add! :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40356) bajnokpityu válasza Patice (#40355) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem 210esem van, azért időnként befigyel 1-1 fagyi, v indokolatlan belassulás. Havi 1-2 alkalommal azért újra kell indítani.

Az a szomorú, hogy ha jól értem a véleményedet, ez jónak mondható.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#40357) Patice válasza bajnokpityu (#40356) üzenetére


Patice
nagyúr

Sajnos igen. Nekem a Dune 301-es is dobja sokszor a hibaüzenetet, hogy "Hiba: nem támogatott formátum"

Egy médialejátszótól azért nem ezt várom. :))

Ettől függetlenül azért nagy részben elégedett vagyok vele, tudom a korlátait, és ennyi.

Ha tényleg kompromisszum mentes dolgot akarok, akkor az már nem médialejátszó lesz, hanem HTPC. Azt meg az embernek magának kell mókolni. Abban meg az a szívás. Vagy abból is lehet méregdrágán készet venni (Cinemaci, Crystal Vision, Bladelius Embla....) :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40358) Turbo73 válasza Parson (#40344) üzenetére


Turbo73
tag

Mikor bedugod a pendrive-ot, és felismeri, akkor nyomd meg a távon az 'USB' gombot, és úgy próbálj meg navigálni a nyilakkal, hátha sikerül. :)

(#40359) Parson válasza Turbo73 (#40358) üzenetére


Parson
addikt

Hm. Nem is olyan rossz ötlet... Este kipróbálom. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#40360) Oldfighter válasza bajnokpityu (#40356) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Dettó. És ezek olykor elég idegesítőek. FLAC után pl lefagynak a videók ( vagyis a távirányítóra nem reagál semmit a játékos), de ugyanezt elmondhatnám akkor is mikor Youtube használat után néznék meg egy sorozatepizódot és szintén lefagy a gép. De előfordultak már lejátszási ( képi) hibák is.
Szóval igen, nem egy stabil a gép, hiába a legújabb fw van fent. Olykor ki kell húzni a gépet vagy más-más tartalmaknál újrabootolni. Pedig volt ígéret normális frissítésre.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40361) krenkoka


krenkoka
tag

Sziasztok!
Meghalt a mélyládám, így aktuálissá vált a cseréje. Tudnék most olcsón beszerezni egy Wharfedale Diamond 10 SX sub-ot. Jelenlegi rendszerem egy Denon 1912 + hozzá Infinity Primus szett (ez a következő ami cserélve lesz, talán majd Dalira). Ehhez a rendszerhez ez a sub menne szerintetek?
Illetve a Polk PSW 110 jobb mint a Diamond 10 SX?
Köszönöm előre is!

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#40362) torma1981 válasza krenkoka (#40361) üzenetére


torma1981
veterán

Hello.

Az az olcsó 70k újonnan? Edigital? Én is ezt kérdeztem de inkább lebeszéltek róla. PSW 110 inkább.

(#40363) TCr válasza krenkoka (#40361) üzenetére


TCr
veterán

Milyen láda döglött meg?
Mi baja lett?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40364) krenkoka válasza TCr (#40363) üzenetére


krenkoka
tag

Nem tudom pontosan, 2 sörért szereztem havertól, eddig jó volt. De már érett a cseréje. Annyi a baja, hogy szerintem meghalt benne a membrán. Mert már a legapróbb munkánál is torzít.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#40365) krenkoka válasza torma1981 (#40362) üzenetére


krenkoka
tag

40K-ért van egy éves használt.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#40366) Parson válasza Parson (#40359) üzenetére


Parson
addikt

Bevált az ötlet, valóban ennyi volt a titok nyitja... Köszi a tippet még1x ! :DD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#40367) Marci79


Marci79
aktív tag

Üdv a hozzáértőknek!

A következő kérdésem lenne. Most veszek egy Magnat Monitor 990-es szettet. Egy aktív mélyládát is akarok venni hozzá. Kettő esélyes van. Egy Magnat Monitor Sub 200A vagy egy Yamaha YST-SW030.

Melyik sub-ot javasolnátok a szetthez? Leginkább filmezéshez lenne használva. Egy Yamaha HTR-3063 erősítő hajtaná ezeket.

:R

(#40368) kigyi_23 válasza Patice (#40355) üzenetére


kigyi_23
addikt

Amíg nem csinál butaságokat addig nem adom el :) 2 év alatt nem okozott semmi fejtörést és jól működött akkor már nagy meglepetést talán nem is kell várnom tőle így aztán még egy jó darabig biztosan kiszolgál. Éppen most vettünk egy második darabot, mert a baráti kör is kezdi értékelni a kicsikét :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#40369) Sefter válasza Marci79 (#40367) üzenetére


Sefter
veterán

Volt Magnat monitor szettem és 200A subom is...MENEKÜLJ TŐLE !
Inkább használtban gondolkozz abban az ár kategóriában, sokkal jobban jársz.

Psn ID: sefter_hun

(#40370) MasterMark


MasterMark
titán

Ennek a magasnak ilyen színűnek kell lennie? Bocs a rossz képért, ezt küldte az eladó.

Switch Tax

(#40371) Marci79 válasza Sefter (#40369) üzenetére


Marci79
aktív tag

Ismerősnek is van egy. Ő Kenwood erölködővel hajtja és elég szép hangja van.
Más fajta Magnat sub-bal.

(#40372) Sefter válasza Marci79 (#40371) üzenetére


Sefter
veterán

Értem..akkor a Yamaha sub-ot ajánlom a kettő közül (ezt nem, de a magnatot sajnos ismerem)

Psn ID: sefter_hun

(#40373) Marci79 válasza Sefter (#40372) üzenetére


Marci79
aktív tag

Annak sokkal szebbek a mély hangjai lehetnek? Illik vajon a szetthez?
(Mi a probléma a magnat sub-bal? Hangzási vagy minőségi/tartóssági gondja van?)

(#40374) TCr válasza Marci79 (#40373) üzenetére


TCr
veterán

Hangzási, mint ahogyan az összes többi Magnat cuccnak is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40375) Tamoo válasza MasterMark (#40370) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem ennek ilyesmi a színe ja. Ha más nem a korral jár. :D
Viszont a mélyközépen a perem nem sérült jobb oldalon?

(#40376) MasterMark válasza Tamoo (#40375) üzenetére


MasterMark
titán

Most, hogy mondod. :U A többi képen is látszik, de ez kb bármi lehet, nem igazán lehet kivenni mi is az. Mindjárt rákérdezek.

Switch Tax

(#40377) Sefter válasza Marci79 (#40373) üzenetére


Sefter
veterán

Leginkább a puffogós, mint mély hangok várható tőle és erősen portzajos is.
A Yamahát nem ismerem, de ha a puffogást el tudja hagyni csak jobb választás lehet.
Én 2 filmet tudtam a 200A-val végignézni és vissza vittem a boltba, elhoztam helyette egy Heco-t.
Az akkori rendszeremben nem volt rossz...
Mennyit szánsz sub-ra?

Psn ID: sefter_hun

(#40378) Marci79 válasza Sefter (#40377) üzenetére


Marci79
aktív tag

Használt. 20K alatt.

(#40379) BBéci válasza Marci79 (#40378) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért csak hulladékot kapsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40380) Sefter válasza Marci79 (#40378) üzenetére


Sefter
veterán

Abban a kategóriában sajnos nem tudok érdemben segíteni :(

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#40381) Marci79 válasza Sefter (#40380) üzenetére


Marci79
aktív tag

Értem. Köszönöm szépen a segítséget és a válaszokat. Akkor megpróbálom a Yamaha-t. (Csodaszép hangzást nem is várok el, ebben az árkategóriában.)

:R

(#40382) MasterMark válasza Tamoo (#40375) üzenetére


MasterMark
titán

Csak lakk folt, gyárilag ilyen.

Switch Tax

(#40383) Sefter válasza Marci79 (#40381) üzenetére


Sefter
veterán

Esetleg EZT még számításba veheted :)

Psn ID: sefter_hun

(#40384) tomic


tomic
addikt

Erre valaki?

(#40385) MunezXBK válasza Sefter (#40383) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Korrekt eladó, vásároltam már tőle.

(#40386) Marci79 válasza Sefter (#40383) üzenetére


Marci79
aktív tag

Tetszetős. Árban is jó. :U

Köszi! :D

(#40387) Sefter válasza tomic (#40384) üzenetére


Sefter
veterán

EZ nem fér bele árban?
Itt több fórumlakó is megelégedéssel használja..

Psn ID: sefter_hun

(#40388) tomic válasza Sefter (#40387) üzenetére


tomic
addikt

Talán. De nem biztos.
Az általam linkelt egyáltalán nem ajánlott? Esetleg tudsz róla valami infót? 25 lenne kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#40389) Sefter válasza tomic (#40388) üzenetére


Sefter
veterán

ja...azt hittem 38-ért láttad Te is, azért kérdeztem a 45-öst :B
Nem ismerem a wharfit.

Psn ID: sefter_hun

(#40390) ricsik válasza bajnokpityu (#40356) üzenetére


ricsik
őstag

Nálam a Harmony ha megnyomom az Activity-nél az off-ot, akkor teljesen lekapcsolja a Popit, nem csak standby-ba teszi. Ezzel leredukáltam a fagyásokat, a furcsa működést és nem fogyaszt, nem melegszik fölöslegesen. Mondjuk ha bekapcsolom, kb 20 sec mire bootol. Na bumm. :)

(#40391) ginola válasza BBéci (#40379) üzenetére


ginola
addikt

Velodyne CHT-10-ról BBéci mi a véleményed, mondjuk, ha ugyanolyan áron kapnál egyet, mint egy új Proson R10, melyiket választanád?

(#40392) BBéci válasza ginola (#40391) üzenetére


BBéci
titán

CHT 12 volt nálam, az tetszett. Gondolom a kisebbik sem lehet rosszabb, ezért a kérdésedre a válasz: Velodyne.

Q vagy R?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40393) X-Master válasza pauliboy23 (#3418) üzenetére


X-Master
tag

Szerintem egész jól szól. Amikor normálisan működik. Van hogy bezizereg, és olyan hangja van, mintha valami rossz telefonvonalból szólna a hang. Pedig minőségi kábelek vannak hozzá és csak digitális forrásból (koax) táplálom. Kisebb áramingadozásnál fogja magát és kikapcsol, de az sem egyszer fordult elő, hogy MAGÁTÓL elkezdett felhangosodni, és SEMMIT nem tudtam csinálni, csak odafutni és kinyomni, mert a távra nem reagált. A távkapcs, bár ezüstszínűnek látszik, valójában fekete, csak be van fújva szürke réteggel, ami úgy kopik róla, mint a legócskább kínai játékról a festék. Időnként folyamatos kattogást is hallat magából. Én anno 70-ért vettem hangfalrendszerrel együtt (szintén SF). A hangfalakban van anyag, tömör cseresznyefa, Jamo technika, ha a hajszálvákony gyári kábelek helyett minőségi, vastag rézkábelt használok, tökéletes. A mélyláda 25 w-ja ellenére brutális. Erősítőt viszont ne vegyél ilyet, nagyon szar, én egy Sony STR-DH520-ra tervezem lecserélni minél előbb. Már 5-6 éve biztos megvan, működik, amikor jó, akkor szép a hangja az árához képest, olcsó egybeházimozikat alázza, de azért nagyon látszik, hogy spóroltak vele.

(#40394) Thuglife válasza X-Master (#40393) üzenetére


Thuglife
senior tag

Te most teljesen komolyan válaszoltál egy több mint egy évvel ezelőtti kérdésre? :D

(#40395) lemmy9 válasza Thuglife (#40394) üzenetére


lemmy9
őstag

Hova ez a nagy rohanás! :DD

Szerintem!

(#40396) Tuto válasza Marci79 (#40367) üzenetére


Tuto
tag

A kettő közül inkább a Yamaha YST-SW030 venném én

(#40397) ginola válasza BBéci (#40392) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Q vagy R, ezt mire érted?

(#40398) ricsik válasza ginola (#40397) üzenetére


ricsik
őstag

CHT-10Q vagy CHT-10R

(#40399) ginola válasza BBéci (#40392) üzenetére


ginola
addikt

A Q változat, így okés!

(#40400) nuke7


nuke7
veterán

ha egy árban vannak akkor a roter ra-06 vagy a ra-1062 lehet a jobb választás..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.