Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) gyurczy válasza Toobee (#41694) üzenetére


gyurczy
őstag

Juhhuj! Csajok mit mondtak, mikorra ér ide?

(#41702) Toobee válasza gyurczy (#41701) üzenetére


Toobee
veterán

Nem kérdeztem. Gondolom majd írják, ha már lehet tudni. De van egy frappánsabb válaszom is: amikor a tiéd :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#41703) gyurczy válasza Toobee (#41702) üzenetére


gyurczy
őstag

Oké, de melyik? Idén minden fuvarukkal jött valamim. :D

(#41704) dunkel válasza zozy84 (#41700) üzenetére


dunkel
őstag

Ha most új árakról beszélünk, akkor szerintem valamelyik linkelt kábel megteszi hátra. Rendeld meg a webshopból, ne eronicsban akarj ilyet venni.
Előre meg majd ha tudod milyen hangfalak kerülnek akkor itt a topicban fog tudni vki ajánlani.

(#41705) cintula187


cintula187
addikt

Ez volt már? :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41706) Tuto válasza cintula187 (#41705) üzenetére


Tuto
tag

Nem rémlik, de a hír alján is van egy érdekes link
[link]
Már a cím is sokat mondó
"Házimozi rendszer 1,1 milliárd Ft alatt"

[ Szerkesztve ]

(#41710) Warter


Warter
őstag

Úgy látom Hifi topicban megint elgurultak azok a bizonyos gyógyszerek. :DDD

(#41711) Csabroncka válasza Warter (#41710) üzenetére


Csabroncka
addikt

A kábeleken mindenki fennakad ;]

"in medias res"

(#41712) Patice válasza Csabroncka (#41711) üzenetére


Patice
nagyúr

És nem akarnak érte sokat adni... :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41713) Tuto


Tuto
tag

Tápkábeles keresés is szokott lenni [link]

(#41714) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Igaz, nyár közepe (vagy vége felé) lesz aktuális, de azért már nézegetem milyen cuccot tudnék összerakni, 170-190 Ft környékén. Szerintetek ez az összeállítás mennyivel lenne jobb, mint egy egybedobozolt Pioneer BCS-727? Későbbi bővítést nem akarok, az én igényeimnek bőven megfelel az amit ebből az árból ki lehet hozni.

- Pioneer BDP-150 blu-ray lejátszó
- Pioneer VSX-322 AV erősítő
- Harman Kardon HKTS-16 5.1 hansugárzó szett

Az erősítőt és a lejátszót elég egy HDMI kábellel össze kötni, igaz? Abból milyen kellene? És ami a TV-be megy?

A véleményeket, észre vételeket előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#41715) mp54 válasza S. Szabi (#41714) üzenetére


mp54
senior tag

Ne újat vegyél!!! Az a gazdagoknak való...(Ha Te is gazdag vagy, akkor meg ne ennyiért vegyél újat...)
A jobbhoz Te is gyorsan hozzászoknál...
A lényegi hozzászólás majd másoktól...
Szerk.: a BD lejátszó természetesen jöhet újként.

[ Szerkesztve ]

(#41716) Gijon


Gijon
senior tag

Sziasztok,
Szerintetek Mordaunt Short Alumni 9, vagy
Polkaudio PSW 110 vagy valami egészen más lenne a jobb választás. Kb. 50-50 zene, film, de egy picit fontosabb lenne a zene.(Simply Red,Dire Straits) 14-16m2 és polk tsi-hez lenne, pici marantz az erölködő.

(#41717) cintula187 válasza Warter (#41710) üzenetére


cintula187
addikt

Úristen de még hogy. Ahogy észrevettem 5-6 hetente szokott ilyen vita kialakulni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41718) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségetekre! Egy olyan gépet szeretnék összerakni ami nagyjából csak nezetzésre és full hd filmek nézésére kellene, viszont egy 1000watt-os 5.1-es hangfalrendszert kéne kezelnie. Nem tudom hogy egy jó hangkártya mennyire tud helyettesíteni egy erősítőt?! Nem nagyon értek a hang cuccokhoz sajnos. Maximum 100k lenne a keret.
Előre is köszönöm a segítséget.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#41719) Csabroncka válasza S. Szabi (#41714) üzenetére


Csabroncka
addikt

A BD lejátszót kipipálhatod! Ha valóban DVD és BD lemezekre akarod kihegyezni magad, minden másra a bosszankodások elkerülése érdekében médialejátszó (Dune 102 ~árban).

Erősítő csak használtan: mire van szükséged (mérd fel)

-ha kell a 3D- akkor csak HDMI 1.4!
-ezen a szinten kár beszélni a HD, HD MSTR hangokról tehát ezen képességeket ne keresd, felesleges.

"in medias res"

(#41720) M_AND_Ms válasza mqm (#41718) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

hmm.

Ez a kérdés több sebből vérzik.
"Egy olyan gépet szeretnék összerakni" Erre itt választ nem fogsz kapni.

"1000watt-os 5.1-es hangfalrendszert kéne kezelnie"
Ez furcsán hangzik. Mi benne az ezer watt? Az összes komponens terhelhetősége? Egyszerűbb, ha leírod a típusát és akkor már konkrétabban tudunk beszélgetni!

"egy jó hangkártya mennyire tud helyettesíteni egy erősítőt?!"
Egyik hangkártya se tudja helyettesíteni az erősítőt. A hangkártya forrásként szolgál az erősítőnek. Vannak olyan hangkártyák, amik már hangminőségben megfelelőek egy erősítő számára.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41721) #09634560 válasza S. Szabi (#41714) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mind az erősítő mind a hangfalszett felejthető kategória, ennyiből használtan sokkal jobbakat kapsz, lejátszot végzel újat többit avx-en vagy a hardveraprón nézd ki, és írd meg mi az amire használnád miket kötnél rá mennyi zene-film arány Mekkora szobába kell és mi a legtöbb zene? Ha ezeket megírod tuti segít mindenki és nem nyúlsz mellé és remélhetőleg elégedett leszel.

(#41722) #09634560 válasza mqm (#41718) üzenetére


#09634560
törölt tag

se gépet se kártyát nem ajánl senki lényeg hogy legyen hdmi vagy bármi más digit kimenet a gépen. 1000 wattot még a csúcs Denon vagy Arcam erősítő de még a külön végfok se adja le kétlem hogy olyanod lenne otthon. :)

(#41723) Ed Parker válasza cintula187 (#41717) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez egy örök sláger, es leginkabb azok kezdik, akik mégcsak jó rendszer közelében sem voltak.

(#41724) S. Szabi válasza #09634560 (#41721) üzenetére


S. Szabi
őstag

A szoba 19 nm. Szinte csak filmre lesz használva és néha zene (rock, metál). Csak azért akarom lecserélni a mostani dimarson (pont ilyen) házimozit, mert már kicsit beteg szegény, viszonylag halkan szól meg ilyesmik, lejátszani semmit nem tud már, és csak hang-ként van használva (viszonylag azért egész jól szól még), egy dvd-lejátszó és egy t-home-s műholdas beltéri mellett.

Aztán mikor elkezdtem nézegetni mit kéne helyette, eleve egybeházimozit néztem, kb. 70-ezres kategóriában, aztán gondoltam benézek ebbe a fórumba, azóta gondolkodok valami komolyabban :D

Szedett vedett cuccot nem igazán szeretnék, hogy egyik hangfal ilyen márka, a másik olyan, az erősítő megint másik, meg 10 helyről venni, plusz kábel stb... Lehet ez mégsem az én kategóriám ebben a formában. Azért néztem azt a Harman Kardon hangfalat, mert gondolom az már egész jól szól, vagy ennek a márkának csak a neve nagy?

Arra gondoltam még, hogy szerintem elég nekem valami komolyabb 2.1 is egy erősítővel és lejátszóval.

Nem igazán tudom hogyan legyen XD Mikor neki állok, hogy akkor megnézegetem hogyan lehetne össze állítani, mindig arra jutok, hogy inkább maradok a Pioneer BCS-727-nél

[ Szerkesztve ]

(#41725) #09634560 válasza mqm (#41718) üzenetére


#09634560
törölt tag

Legjobb lesz ha htpc topicba írod a kérdésed ott segítenek itt inkább az összeköttetés hangkártya és lejátszóbeállítással pl xbmc valamint kodekekkel kapcsolatosan szoktunk segíteni.

(#41726) Parson válasza Warter (#41710) üzenetére


Parson
addikt

És valóban...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41727) Csabroncka válasza S. Szabi (#41724) üzenetére


Csabroncka
addikt

Két dolgot tudok tanácsolni:

1. Ha ráveszed magad, akkor veszel használtan sztereó erősítőt két kiváló hangfallal és egy CD lejátszóval + kábelek. Ennek az említett pénzből olyan hangja lesz, hogy fülég ér majd a szád, még akkor is ha nem lesz DTS vagy Dolby!

2. Ha nem szeretnél kutakodni, több helyről vásárolni, akkor vegyél egy ilyet, igaz ezért sokan köveznek itt ebben a topikban, de mindenkinek mások az igényei, és hidd el, ahhoz képest ami most van ez utóbbi is előrelépés, az elsőről ne beszéljünk, az inkább minőségi és fertőz!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41728) #09634560 válasza S. Szabi (#41724) üzenetére


#09634560
törölt tag

Épp azért mondtam hogy amit találsz írd ide hogy tényleg Nehogy tízféle falból legyen összerakva ugyanis az 5.0 csak egy családból származhat. Onkyo, pioneer, h/k legyen elsődlegesen az erősítő, de Marantz és Denon is jöhet, alsó-közép vagy középkategóriát keress nézd át az erősítőajánlot ott a típusokat és legtöbbször az utolsó számjegy változik évente. Nézd meg a kiválasztott típus hátulját hogy elég lesz e neked a csatlakozófelület . Hangfalat vehetsz sztereot először ráér a maradék nyár végén is. Ne mindent egyszerre, őszig semmi baj se lesz ha pl.erősítőt találsz hangfalak nélkül vagy vice versa.

(#41730) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok,

Kis segítséget kérnék.
Egy kedves fórumtárshoz látogatok meghallgatni egy Denon 2311-et.

Ha megtetszik és elhozom akkor megoldódik a zenei 1.4 Hm erősítő keresésem -ez pipa.

Nézegetem a hangfalakat - (bár amíg az Epos nem megy el csak tervezgetés...)

Eddig 3 kombót néztem:
Polkaudió RTI A3+ RTI A1 + CSi A4 vagy CS20 center (melyik?)
Castle Knight 2 + 1 + Lincoln C2

Vagy Dali lektor 3 + használt Concept 1 + Concept center

A lényeg: A frontokat zenére is használnám, és csak polcsugárzó fér el.
A háttér falra megy.
A szoba cca 16-18nm

Egyéb ötleteket szívesen fogadok használtban és újban is 250e-ig. Sub nem kell - az van.

Köszönöm uraim! :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#41731) soldi3r


soldi3r
veterán

remelhetoleg az erosito vasarlas elotti utolso kerdeseim:
denon 1910 es az onkyo 606 nagyjabol egy kategoria?
arban kb megegyeznek, van szamottevo kulonbseg?

E30 (oo=[][]=oo)

(#41732) Dorian válasza soldi3r (#41731) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ugyanaz a kategória. A Denon finomabb, részletezőbb, az Onkyo nyersebb, zúzósabb hangú.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41733) S. Szabi válasza #09634560 (#41728) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ilyen kategóriában nincs olyan, hogy av erősítővel egybe épített BD-lejátszó? Mert én nem találtam, csak elég drága kategóriában. Pedig leginkább valami olyasmi jönne jól :D Valami ilyesmi: Samsung HW-D7000

Van esetleg valaki aki hosszabb ideje használ 2.1-et filmezéshez?

Mert végül is a térhangzás se olyan fontos nekem, csak szépen szóljon. Az viszont akkor használt erősítővel, új lejátszóval és szerintem inkább új hangfallal, mélynyomóval ennyiért már viszonylag jót össze lehet rakni, nem?

[ Szerkesztve ]

(#41734) kigyi_23 válasza leonel (#41730) üzenetére


kigyi_23
addikt

CS20 centerem van én meg vagyok vele elégedve, igaz a szett többi része kicsit más, mert csak Tsi400-ra tellett, de a center jónak tűnik A4-et viszont még nem hallottam biztosan jobb lehet :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#41735) cintula187


cintula187
addikt

Két kérdés:

bx2 nél (mert végre megvan a HF vagy LF be dugjuk a hangfalkábeleket)

Valamint mit és hol állítsak ha a PC-t a game vagy akármelyik HDMi bemenetbe kötve a tévén csak hangyák háborúja jelenik meg? Jelzi a tv hogy 1080p vagy alacsonyabb felbontást kap de értelmes kép nem jelenik meg rajta.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41736) soldi3r válasza Dorian (#41732) üzenetére


soldi3r
veterán

akkor szerintem en eppen nem vennem eszre a kulonbseget :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#41737) Dorian válasza soldi3r (#41736) üzenetére


Dorian
félisten

Azért ez olyan, amit mindeni észrevesz. A két erősítő karaktere tán nem is térhet el jobban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41738) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Lehetőségem lenne elcserélni a denon 4310-et egy 2 év garis szinte új Marantz SR6007-re és 80 gurigára.
Dali Concept 6- hoz lenne. Mit gondoltok a cseréről? Belevágjak, vagy túlzott lenne a visszalépés?

Előre is köszi.
Igazából meghallgatom majd saját rendszerben is a csere előtt, de azért kíváncsi lennék a véleményekre...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#41739) Ed Parker válasza mandju (#41738) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

mit vársz a csere után attól a marantz-tól?
sztem csak buksz 80000-et,én tutira nem váltanék.

(#41740) soldi3r válasza Dorian (#41737) üzenetére


soldi3r
veterán

uha, nem gondoltam volna
a 2 kozul mi alapjan dontsek? tudom, hogy itt sincs univerzalis keszulek, film, radio, meg neha egy kis ac/dc menne rajta :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#41741) mandju válasza Ed Parker (#41739) üzenetére


mandju
senior tag

Mindenhol azt hallom, hogy a denon túl sok a dalik mellé...gondoltam kiveszek belőle némi pénzt és marad az élmény a marantzcal is... vagy ez nem így működik? :B

Elötte marantz sr5003-am volt. Ahhoz képest hatalmas ugrás a denon... viszont a 6007 egy kategóriával magasabban helyezkedik el nála. Hallottam denon 2809-et dali c6-osokkal Doriannál, nekem az is tetszett. Gondolom a 6007 megüti a 2809 szintjét... vagy?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#41742) cintula187 válasza cintula187 (#41735) üzenetére


cintula187
addikt

Első megoldódott. HF ben szinte úgy szólt mint egy fülhallgató, LF ben jó. De nem tudok belépni a receiver menüjébe.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41743) DjKoxi válasza cintula187 (#41742) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Jumper vezetékkel össze van kötve a HF meg az LF? Mert akkor elvileg mindegy melyikbe dugod, nem szabad különbségnek lenni.

(#41744) cintula187 válasza DjKoxi (#41743) üzenetére


cintula187
addikt

Jaaa azokat leszedtem :)

A video sistirivel kapcsolatban ötlet?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41745) BBéci válasza DjKoxi (#41743) üzenetére


BBéci
titán

Szokott lenni hallható különbség, ezért ki kell próbálni, melyik változat jobb. Sőt, előfordulhat, hogy átlósan bekötve szól legszebben a hangdoboz.

Cintula187!
:W

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41746) Patice válasza cintula187 (#41742) üzenetére


Patice
nagyúr

PC-n aktiváld a második "monitort", vagy asztal kiterjesztése...

Ezután mondjuk MPC-HC-ban állítsd be, hogy a másodlagos monitor legyen a teljes képernyős megjelenítő és ehhez a HDMI hangeszköz legyen a hangkimenet.

HF vs. LF csati:

A jumpert (azt a fém lemezt hagyd rajta!) és próbáld ki hogy tetszik. Lehet mindkét csatlakozót a HF-be vagy az LF-be vagy keresztbe.

Én RX1-eseken kipróbáltam mind a 4 lehetőséget. A HF-ben maradt mind a kettő nálam.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41747) bajnokpityu válasza Patice (#41746) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nálam is ugy volt eddig. Nemi mely áldozatává l jobb közép es magas.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41748) cintula187 válasza BBéci (#41745) üzenetére


cintula187
addikt

Jóhát mea culpa.

Pc sehogysem akar jó lenni. Erősítőben próbáltam auto meg 1080p felbontásban is. Duplicate, extend only 1 only 2 displayben is.,

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41749) Ed Parker válasza mandju (#41741) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ohh sorry :D
azthittem Te dobsz rá még 80-at:)

ha nem égető a pénz,én megtartanám.
majd veszel jobb dobozokat.

(#41750) #09634560 válasza soldi3r (#41740) üzenetére


#09634560
törölt tag

Eléggé elüt a két készülék hangzása, jót it senki nem tud mondani: hallgasd meg mindkettőt. HA zúzós rock a kedvenced, és akciófilmeket kedveled, Onkyo a nyerőbb, ha lasssúbb,Jazzes és pl. Alkonyat kedvelő vagy akkor Denon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.