Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) HussarF válasza kolosanyi (#84348) üzenetére

Tegyük hozzá, inkább hánynék egyet diétában, minthogy cukrot egyek

(#84352) kolosanyi válasza _NCT (#84350) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyetértek, tényleg jó ha van. :K

Nálam hosszú edzéseknél kerül csak elő (másfél óra feletti), illetve futásnál 10 km-nél hosszabb távoknál, mondjuk ez intenzitás függő is. 140-es/150-es pulzussal eldöcögök 15 km-t, mire kell a cukor.

(#84351) HussarF
Nem kell attól a cukortól ennyire félni. Nem az az edzés közbeni, utáni 20-30 g fogja elrontani az egészet, ha amúgy nem zabál össze minden szart az ember.

[ Szerkesztve ]

(#84353) _NCT válasza kolosanyi (#84352) üzenetére


_NCT
őstag

Mondjuk vidéki edzőtermekben láttam régebben hogy zabálták mintha muszáj lenne....Meg itták közben a kreatint, mert úgy jobban beépül az izomba.....

Edzés végén volt mindig 1-2 tag aki a wc-n hányt...

Itt BP-en már mindenki kurvaokos, nem láttam még embert rosszul lenni edzés végén... Mondjuk én csak Kangoo-ra meg Zumba-ra járok....

[ Szerkesztve ]

(#84354) userxy válasza _NCT (#84353) üzenetére


userxy
őstag

Ez nem vidékre, hanem hülye emberekre jellemző. :)

(#84355) kolosanyi válasza _NCT (#84353) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, hát az megint más. Rosszullét esetén, vagy tényleg hosszú és intenzív edzéseknél jó dolog, de egy átlagos, 50-60 perces súlyzós edzéshez tényleg nem kell cukor, ki lehet bírni anélkül is.

(#84356) Woodslave válasza _NCT (#84350) üzenetére


Woodslave
nagyúr

soha nincs nálam. :N :D Soha nem is iszok szőlőcukrot. Az utóbbi 6 év alatt szerintem soha nem fordult elő velem (bár talán egyszer) hogy ilyesmit éreztem volna, pedig volt úgy hogy edzés előtt 24 órával ettem utoljára. A böjtös edzés meg abszolút jellemző volt nagyon sokáig. Persze ez se jelent semmit

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#84357) kolosanyi válasza Woodslave (#84356) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vannak a kemények és vannak a táposok, akik rosszul lesznek. Valamint az okosok, akik tartanak maguknál cukrot. :))

(#84358) Woodslave válasza kolosanyi (#84357) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is próbáltam már mindent. Szőlőcukor előtte kicsivel, közvetlenül előtte, edzés alatt, fehérjével mittomén mivel :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#84359) aelod


aelod
veterán

(#84349) HussarF

(#84344) Ijk

Nagy volumenű edzés volt. Kb 60 perc az egész de fél perces max pihenőkel dolgozom. A magas ismétlés az nálam nem 10-12 hanem 20 :DDD. Lábtolónál 30 is akár.
A megfelelő izotóniás ital a csapvíz nálam. :D Ha kéne ennem szőlőcukrot vagy bármit edzés alatt/közben kihánynám az biztos. Nem is értem amikor az ilyen banán huszárok tolják magukba edzés közben a banánt, hogy tudják lenyelni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#84360) _NCT válasza Woodslave (#84356) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem balett után sokat segített régebben, főleg a nyári 50fokban kimentem edzés után 120-as pulzussal, eléggé szédültem, kellett az erő :D

aelod: edzés után még lenne is értelme.... Edzés előtt 2 órával nem ehetek, mert érzem hogy aludni tudnék edzés közben, ha eszek előtte bármit. A gyomrod dolgozik meg a beleid, emésztik a kaját, sok okos meg így akar edzeni.

[ Szerkesztve ]

(#84361) HussarF válasza Woodslave (#84356) üzenetére

Én is erre mondtam, hogy nem tudom, hogy mi hozza elő, mert régen volt, hogy előfordult velem, de sztem 7 éve utoljára. Úgy emlékszem az első diéta-szerűségem alatt fordult elő. De később nem rémlik. Valószínűleg több tényezőnek kell itt együtt lennie, kérdés, hogy mik azok.

(#84362) Ijk válasza Woodslave (#84358) üzenetére


Ijk
nagyúr

És melyiktől lettél a legizmosabb? :D
Én már CH-t sem teszek az edzés utáni turmixba, beugrom a pékségbe és veszek egy almás sütit. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#84363) aelod válasza _NCT (#84353) üzenetére


aelod
veterán

Persze, hogy nem láttál mert az idővonal pörgetésétől és a messenger nyomkodásától nem is lehet rosszúl lenni :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#84364) Woodslave válasza Ijk (#84362) üzenetére


Woodslave
nagyúr

költői kérdés ;] :D

amúgy a csak az edzés érzet és edzés minőségből következtetve a legxarabb a cukros fehérje lötty edzés közbeni iszogatása volt. Aztán a közvetlenül előtte fogyasztott hasonló ital. A legdurvább durranás legjobb izomérzet meg akkor volt amikor délután 4-kor mentem edzeni és nem ettem semmi aznap. :K

Mondjuk mindegyik módszernek van némi átfutási ideje amikor szokatlan és ezért rossznak tűnik (ch edzés előtt, 0 ch edzés előtt, fehérjeturmix edzés előtt stb.) aztán beáll egy idő után és akkor kb ugyanolyan.

most edzés előtt 1 órával egy fehérjeturmix (ne essen már le ez a kevés izom) edzés után szintén most kreatinnal mindkettő, aztán kb vacsoraidő ami van. (rizs tészta stb.) Mivel hetente kétszer még edzés után úszni megy a gyerek meg kell őrizni a formát szóval nincs kaja edzés után, volt hogy vittem turmixot a strandra ;] (de nem hiábavaló már úszónak néztek ugye. Még jó hogy nem sakkozni jár a gyerek ;] )

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#84365) sutyesz96 válasza Ijk (#84362) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ajánlom hogy a félegyháziba! :DDD :K

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#84366) Ribi válasza kolosanyi (#84355) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem a rosszullét nem a cukor kérdése. Hosszú intenzív edzés során ugye sok a folyadék/só vesztés.
És ezt valaki jól viseli, valaki rosszul. Ez ember függő. Aztán van aki vizet pótolja, de a sót nem. És ez megint nem jó. Hosszútáv futók, biciklisták is különféle keverékeket tolnak, hogy megmaradjon a megfelelő víz só háztartás.

(#84367) Ijk válasza Woodslave (#84364) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem az ideális ha edzés előtt 3 órával van kaja, utána legfeljebb tökmag vagy kesudió egy órával előtte. Azért koplalni sem szeretek egész nap.

sutyesz96: Pont náluk szoktam. Marha jó az almásuk.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#84368) Woodslave válasza Ijk (#84367) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K ja ez így pont jónak tűnik.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#84369) userxy


userxy
őstag

Szombathelyen melyik a legjobb kondi hova érdemes elmenni ?

(#84370) -Mike- válasza Ijk (#84362) üzenetére


-Mike-
addikt

Te pékségben? Mi történt?
;]

(#84371) aelod válasza userxy (#84369) üzenetére


aelod
veterán

Öntöde, Galaxy.

Régebben a galaxyba járt a Vörös Zoli is. Tehát celeb hely :DDD
Én csak az öntödében jártam párszor. De nekem a terem nagyon tetszett. Jól felszerelt/kiépített.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#84372) kolosanyi válasza Woodslave (#84358) üzenetére


kolosanyi
veterán

Te is mindig kísérletezel... :))

(#84362) Ijk
Az almás süti az egyik legjobb edzés utáni ch. Ízre... :D

(#84366) Ribi
Igen, a só is fontos. Ezért jók a sportitalok, azzal pótlod a sóveszteséget is. Cimbim pl 100%-os gyümölcsébe szokott egy késhegynyi sót tenni, tök jó soroztak sportital.

(#84373) dunc válasza kolosanyi (#84372) üzenetére


dunc
nagyúr

só kell

(#84374) Morris


Morris
veterán

Vótam! Atta!
Bár elfogyott a súly a tárogató gépen. 125kg-nál nincs több. :(

;]

(#84375) Woodslave válasza Morris (#84374) üzenetére


Woodslave
nagyúr

fekve meg 200-al szériázol? ;]

tegnap volt egy csávó a teremben. Semmit nem néztem ki belőle olyan Mr. Bean forma csak magasabb. 200 kilót rakott smith keretre azzal guggolt. Ráadásul csak egy kézzel tartotta a rudat. :D És még azt se mondanám hogy csak rogyasztgatott mint a múltkor a kefehajú kisgyerek. :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#84376) Morris válasza Woodslave (#84375) üzenetére


Morris
veterán

Áh, max 70. Kímélem az ízületeimet. :))

(#84377) userxy válasza aelod (#84371) üzenetére


userxy
őstag

Én a pro gymre gondoltam. De akkor lehet galaxy lesz. :D

(#84378) aelod válasza Woodslave (#84375) üzenetére


aelod
veterán

Őserő?
Vagy jó a vegyésze inkább? :DD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#84379) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link]

- The nutrition you consume around your workout can greatly increase your rate of progress.
- Pre-workout and intra-workout nutrition is more important that post-workout nutrition.
- By ingesting protein before and during a workout, you spare muscle protein, negate protein degradation, and set the muscle up for regeneration and remodeling.
- If intra-workout insulin is low, glucagon robs muscles of amino acids so it can convert them to glucose. Low insulin makes it possible for catabolic hormones to "steal" your gains.
- Muscles need carbs to do work, but they also need protein. During a workout, amino acid requirements go up 500%.
- Loading protein and carbs before and again during the workout also leads to fat oxidation that continues long after the workout.
- Post-workout nutrition is still important, but it needs pre-workout and intra-workout nutrition in order for it to succeed

Ki mit gondol?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#84380) _NCT válasza Woodslave (#84379) üzenetére


_NCT
őstag

A mi szintünkön nem számít ;]

(#84381) Woodslave válasza _NCT (#84380) üzenetére


Woodslave
nagyúr

persze erre csak a Plazma tm cucc alkalmas ami ilyen szedéssel kb 5 edzésre elegendő potom 70 dolláros áron :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#84382) shteer válasza Woodslave (#84381) üzenetére


shteer
titán

Mennyit rendeltél? :)

..szerintem jónak tűnik

(#84383) _NCT válasza Woodslave (#84381) üzenetére


_NCT
őstag

Én alapból kerülöm ezeket a színes szagos hatásvadász oldalakat...

Ha tele lennél, akkor Te is tolnád edzés közben a BCAA-t, glutamint meg kitudja milyen szarokat még... De ezen a hobbygyúrós szinten meg sem érzed a dolgot, max placebo. Lehet hogy edzés előtt tolsz fehérjét meg közben bcaa-t és ultramátrixos vitargot edzés után ill újra fehérjét, és úgy az 50 ezredik mátyás után nőne a karod 1cm-t és örülnél milyen kurvajók ezek.

De inkább csak marketing bullshit.

(#84384) Ijk válasza Woodslave (#84379) üzenetére


Ijk
nagyúr

Biztos van benne valami igazság, de nem fogok BCAA-ra költeni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#84385) mayday00 válasza Woodslave (#84379) üzenetére


mayday00
őstag

Talán ha lefordítanád..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#84386) Dorian válasza Ijk (#84384) üzenetére


Dorian
félisten

Csajon szedi. Tegnap kevertem egy mérőkanállal, majdnem visszajött. Hogy lehet ezt meginni? :Y Ittam rá még vagy fél liter vizet de még utána is full keserű volt a szám...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84387) shteer válasza mayday00 (#84385) üzenetére


shteer
titán

- A táplálkozás elfogyasztott körül az edzés nagyban növeli a haladás ütemét.
- Edzés és belüli edzés táplálkozás sokkal fontosabb, hogy az edzés utáni táplálkozás.
- Az emésztőrendszerbe protein előtt és edzés közben, akkor a tartalék izomfehérje, tagadja a protein lebomlást, és állítsa az izom fel a regenerálódást és átalakítás.
- Ha belüli edzés inzulin szint alacsony, a glukagon megfosztja izmok aminosav így tudja alakítani őket glükózzá. Alacsony inzulin lehetővé teszi, hogy katabolikus hormonok "ellopni" a nyereség.
- Az izmok szükségem szénhidrátokra munkát, de ők is szükség van fehérje. Edzés közben, aminosav követelmények felmegy 500%.
- Loading fehérjét és szénhidrátot előtt és közben újra az edzést is vezet a zsír oxidációját, amely továbbra is a hosszú edzés után.
- Az edzés utáni táplálkozás is fontos, de szüksége van az edzés előtti és belüli edzés táplálkozás érdekében, hogy sikeres legyen

;]

..szerintem jónak tűnik

(#84388) mayday00 válasza shteer (#84387) üzenetére


mayday00
őstag

Ezt is fordítsa akkor le valaki ;]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#84389) -Mike- válasza mayday00 (#84388) üzenetére


-Mike-
addikt

Soha nem leszel izmos.

(#84390) aelod válasza Woodslave (#84379) üzenetére


aelod
veterán

Ez maximum profiknál számít. Nálunk hobbi gyúrósoknál nem oszt nem szoroz.
Szerintem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#84391) Woodslave válasza aelod (#84390) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Hát a cikkből nem ez jön le hanem hogy ha nem igy csináló baxhatod :D

Mindegy voltam atta plazma nem volt de hátha igy is hat valamit :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#84392) HussarF válasza Dorian (#84386) üzenetére

Jó az, ne legyél punci. Amikor először vettem ízesítetlen BCAA-t én is azt éreztem, hogy a világ legrosszabb ízét érzem és ebből nem fogok tudni még egy adagot lenyomni, kárba fog menni a doboz. Aztán szépen hozzászoktam. Utána egy fél évig nem BCAA-ztam. Mikor újra vettem, megint ízesítetlent vettem és megint úgy megbántam az első kortynál, mint a kutya, amelyik 6-ot kölykedzett. De utána vettem mindig és már úgy ittam, mint más az üdítőt, teljesen rendben voltam vele.

[ Szerkesztve ]

(#84393) aelod válasza Woodslave (#84391) üzenetére


aelod
veterán

Akkor én rég elb*sztam :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#84394) lacy86


lacy86
addikt

100% Beef Protein Concentrate + Scitec 100% Beef Shaker berendelve! :)

[ Szerkesztve ]

(#84395) aelod válasza lacy86 (#84394) üzenetére


aelod
veterán

Let the beef begin!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#84396) Dani82 válasza HussarF (#84392) üzenetére


Dani82
senior tag

nekem az edzés elotti italom acetyl l-carnitin ami olyan mint a sav kb annyira savanyuan undorito. Bele a bcaa ami ugy keseru mint az allat es a feloldhatatlan de legalabb iz nelkuli monohidrat. Minden nap egy orom ezt betolni :DDD

(#84397) shteer válasza Dani82 (#84396) üzenetére


shteer
titán

Jó koktél. Megbolondítanám még egy kis ízesítetlen glutaminnal.

..szerintem jónak tűnik

(#84398) Woodslave válasza Dani82 (#84396) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Tényleg röhej mit meg nem teszünk :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#84399) Dani82 válasza Woodslave (#84398) üzenetére


Dani82
senior tag

...és kurvára feleslegesen ;]

(#84400) Woodslave válasza Dani82 (#84399) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem akartam én mondani :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.