Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42193) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Múltkor ment itt a témázás az állóképességről, akit esetleg egy kicsit érdekel ez a része is a dolognak, annak van egy zseniális edzés végi "befejező" tippem. Az adott izomcsoportra egy összetett gyakorlatból álló tabata programot ha beraksz edzés végére, az garantáltan megdobja az állóképességed, emellett olyan pumpáltságot fogsz érezni, amire ritkán kerül sor. Múltkor például evezéssel csináltam, nagyon szétcseszte a hátam, szóval vállalkozó kedvűek adhatnak neki egy próbát. A lényege ennek a módszernek az, hogy egy intenzív intervallum programot hajtasz végre, 20 másodperc teljes intenzitású munkát 10 másodperc pihenő követ, majd megint 20 másodperc munka és 10 pihenő, ilyen ciklusokból van 8, tehát 4 perc az egész. A program a japán Izumi Tabata nevéhez fűződik. 1996-ban 6 hétig vizsgáltak 2 sportoló (tehát nem edzetlen) csoportot, a konklúzió az volt, hogy az ilyen módszerrel edző csoport állóképessége sokkal nagyobb mértékben nőtt, mint a nem intervallum edzéssel edző csoporté. A dolog érdekessége az, hogy nem csak az aerob tartomány fejlődött, hanem az anaerob tartományban is 28 százalékos fejlődést könyveltek el a hatodik hét végére, ami nem rossz. A kontrollcsoportnál ez nem volt jellemző, ott alig történt változás ilyen téren. Én tényleg ajánlom a módszert, nekem kifejezetten tetszik. Akit érdekel, bővebben például itt olvashat róla: link.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.