Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Dicker válasza kolosanyi (#35848) üzenetére


Dicker
őstag

Csinálj valami fix edzést, akkor 1-2 hónapig. Mint pl. az Insanity, FOCUS T25. Ezek egész jól össze vannak rakva, igaz, hogy teljesen alap dolgok, amihez minden agyatlan személyi edzőnek is fel kéne tűnni. Két hónapig ez is lekötne szerintem.

(#35852) kolosanyi válasza S e t h (#35850) üzenetére


kolosanyi
veterán

Engem is érdekelne ilyen. :)

Egyébként a legolcsóbb fekpad, amit életemben láttam, azon a helyen volt, ahol bátyám kajakozott. Hulladékfémből tákolt padon valami rozzant kocsi tengelye volt, amihez felniket heggesztettek. Lemérték, 60 kg volt a súly pontosan, azt az egész alig került pár forintba. De jót nevettem rajta. :D

(#35853) Tamoo válasza S e t h (#35850) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Apróhirdető oldalak. Pl. ez is elég korrekt cucc. Jobb mint az áruházi.

(#35854) Dicker válasza S e t h (#35850) üzenetére


Dicker
őstag

Bolhapiac. Minek neten venni ilyet, hogy elvigye a szállítási költség az árat... 20 ezerből lehet venni komplett padot, súlyokkal, ha nem szerencsétlen az ember, és nem szar minőséget. Én nem vettem, de láttam már atlas tárcsákat is jó áron, ami nem olyan rossz.

(#35855) Radnix


Radnix
senior tag

Mai edzés utáni kulináris élvezeteket kimaxoltam:
kicsit megpunnyadt a shaker, és még az ízületvédőből is többet raktam bele, mert reggel kihagytam, meg a leucint is púposan toltam bele :K

majdnem... :DDD

(Ne kapjak érte bannt pls :) )

bónuszhír addig kell ilyet venni, míg lehet kapni

[ Szerkesztve ]

(#35856) freaghill


freaghill
őstag

Próbáltam read only-ba nyomni, de egy kérdésem lenne. :B

Mennyi tömegelés után érdemes elkezdeni diétázni?
Persze nem olyan választ várok, hogy 2 hónap 3 nap 10 óra hanem, hogy mikor tudom azt, hogy most már elég, szépen nézne már ki a szálkás test. :U

(#35857) Radnix válasza freaghill (#35856) üzenetére


Radnix
senior tag

Ki kellene találnod, hogy neked mi az igényed.
Én 15% fölé nem mennék, ha behízol, akkor nehezebb, hosszabb idő leadni a zsírt.

(#35858) Coccolino_O válasza freaghill (#35856) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Tükör megmondja. :K

(#35859) kolosanyi válasza Dicker (#35851) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igazából ilyen esetekre nagyon jó a saját testsúlyos edzés. A fegyenc, meztelen harcos stb. "szakirodalmak" jól bemutatják a lehetőségeket. Tök jól lehet nehezíteni a gyakorlatokat, hiába dolgozol fix súllyal. Az erőkar változtatása, illetve a súlyelosztás kedvezőtlenné tétele elegendő progressziót biztosít. Múltkor szóbajött például az egykezes fekvő. Alapesetben nem nehéz, pár hónap edzés után szinte minden kondis meg tudja csinálni. Ha azonban egyenes törzzsel, kifordulás nélkül csinálod úgy, hogy a váll nem esik ki az ízületi tokból, mindjárt jóval nehezebb. Én nem tudok ilyen "szép"stílusban nyomni. Persze én nem vagyok erős, de aki igen és ez sima ügy, kipróbálhatja az egykezes-egylábas fekvőt. Na az már bivaly. A láb emelésével tovább lehet fokozni a terhelést, bár ilyenkor egyre jobban dolgozik a váll. Persze az is egy egyszerű nehezítés, ha súlyt raksz magadra, rádül egy edzőpartner. Szóval ilyen vészhelyzetekben is lehet edzeni, ha kreatív az ember. Az általad említett módszerek is ezt csinálják, kreatívan használják a saját súlyos gyakorlatokat.
Valószínű most ilyesmit fogok csinálni én is, kombinálom a GFlexszel, ami nálam van és meg is oldottam a problémát. Mondjuk tény, hogy egy jól felszerelt konditerem sokkal igényesebb helyszín az edzéshez, de nekem most nem ez számít, egyszerűen időt kell spórolnom, így ez most nem fér bele.

Bocsi a regényért mindenkitől, csak elmélkedtem a lehetőségeimen. Be is teszem offba. :)

(#35860) freaghill válasza Coccolino_O (#35858) üzenetére


freaghill
őstag

Pocak az kezd lenni, azért is akarok elkezdeni edzeni, hogy kicsit azért visszafogjam, de akkor esetleg tudtok valami suliba járós, válság diétát mondani? :B :F

(#35861) mocsanisi válasza Radnix (#35855) üzenetére


mocsanisi
senior tag

[link] Volt már róla hír. Mindent túlspiláznak amúgy ahogyan a jack3D-t is. Jack3D-t be kell tiltani, alkoholt meg mindenki ihat meg vehet amennyit akar. Hol itt a logika...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#35862) mocsanisi válasza freaghill (#35860) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Jah. Fogod és berakod a kajádat ételhordóba :D eléggé suliba járós?

Szerk.: 1 hsz.-t elolvasni, értelmezni, ha van kérdés szívesen állunk rendelkezésedre.

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#35863) Tyer válasza freaghill (#35860) üzenetére


Tyer
őstag

Én most azt hallottam, hogy ilyen esetben elöbb érdemes diétázni. ÉS mellette mozogni.!!!
Diéta nem fogyókura!!!
Milyen suli? Mikortol meddig vagy ott, mikor vagy szabad, ilyesmi???

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#35864) freaghill válasza Tyer (#35863) üzenetére


freaghill
őstag

6:40-es busszal megyek, legkésőbb fél 4kor vagyok itthon.
Középsuli, azaz 45 perc 1 tanóra, és 10 perces szünetek vannak, a nagy szünet (15 perc) 10:35től van.

Kicsit most utánaolvastam, akkor én valójában fogyókúrázni szeretnék, mert nem betegség miatt változtatnék az étrendemen, hanem fogyás miatt. :B

(#35865) Tyer válasza freaghill (#35864) üzenetére


Tyer
őstag

Én 6:30kor megyek el itthonrol, és 5:15kor értem ma haza
Reggelelvittem 140 g fehérjés péksütit, kb 80gram pulykasonkát, 50 g sajtot, és egy harmad uborkát.
Ezt fele-fele arányban megettem fél8, és 10kor, illetve egy ételhordot teleraktam brokkolis gombás rizseshussal, azt meg 12:15, és 14:15kor fogyasztottam el.
Majd a Kökiben vettem egy proteinszeletet 16:45 körül, 18:30-ra elmentem edzeni, majd20:15 körül ettem egy tál zöldbabfözeléket pulykasonkával, és 3 sülttojással, meg egy alsö csirkecombot.
Emellett letoltam 2 liter vizet, plusz másfél litert a kondiban.

Holnapra kisebbadagokat viszek, az kb 3 adag lesz, de nem megyek kondiba. De a másfél 2 literviz meglesz mire hazaérek, és még itthon is egy fél-1 liter lecsusszan.

Neked szerintem suli elött, meg a nagy szünetben kéne enned. Ebédelni nem tudtok? fél4ig???? Ez geciség, már bocs. Valahogy még 1 körülre be kéne tenni mondjuk valami gyümit, aztán mikor hazaérsz, akkor ebéd, meg még este 7 körül valami gyümölcs, vagy fehérje

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#35866) joe69


joe69
senior tag

ugy tunik lidl beszuntette a joarasitott zsirszegeny turot, mar csak felzsiros van :(

vmi alternativaja van valakinek?

(#35867) freaghill válasza Tyer (#35865) üzenetére


freaghill
őstag

Gyümiből mennyit vihetek be? Olvastam, hogy sok benne a cukor.

Most néztem csirkemell filé + rizs diétás étrendet. Igaz nem pénztárca kímélő, de meglátom mi lesz, mert gondolom 100g csirkemell filét meg kis rizst mellé be tudok küldeni 10 perc alatt (főleg ha késik a tanár következő óráról) :)

Zöldségből tényleg minden mehet, nincs megszabva hogy mennyit? Mert akkor beállítok egy kis répával is :C

(#35868) mocsanisi válasza freaghill (#35867) üzenetére


mocsanisi
senior tag

gyümölcsöt ne egyél max. ha nagyon imádod minél kevesebbet, zöldség mehet korlátlan mennyiségbe. hogy mi mennyibe kerül, hát ez ennyibe.

Szerk.: tuti nem olvastad el az első hsz. linkjeit....

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#35869) Tyer válasza joe69 (#35866) üzenetére


Tyer
őstag

Cottage cheese, ujabban azt zabálom, meg akkor ha már lidl, akkor a well & fitt szeletet nézd meg a péksütiknél... Meg van 97%-os csirke, vagy pulykasonka. most láttam 400g-sat akciosan.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#35870) Sotho válasza freaghill (#35867) üzenetére


Sotho
őstag

Megkérdeztem Orbán Viktort és azt mondta almából annyit ehetsz amennyi jólesik. ;)

Valaki hízott már szignifikánsan gyümölcstől itt a topikban?

[ Szerkesztve ]

(#35871) mocsanisi válasza Sotho (#35870) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Valaki izmos lett mar a topicbol? :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#35872) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mi történik akkor ha szénhidrát bevitel rendben van
a fehérje viszont kevés?
Akkor ugyanúgy hízol csak inkább zsírban?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35873) kolosanyi válasza Sotho (#35870) üzenetére


kolosanyi
veterán

Attól függ milyen gyümölcs. Napi 1-2 alma vagy egyéb gyümölcs nem okoz problémát senkinél, az biztos. Persze nem kilószámra kell tömni magába az embernek, meg az se mellékes, hogy mekkora cukortartalmú gyümölcsről van szó, de egyetértek.

(#35872) DonThomasino
Mi számít kevés fehérjének? Vitatott téma a bevitel mértéke. Nyilván, ha annyira keveset visz be az ember, akkor az izom leépülhet, de az elég durva deficit. Szerintem csak simán lassabb lesz a fejlődés. Esetleg, ha ektomorf testalkatúról van szó, akkor stagnálni fog az illető.

[ Szerkesztve ]

(#35874) Woodslave válasza DonThomasino (#35872) üzenetére


Woodslave
nagyúr

sztem normális kajával nem tudod megcsinálni. Ha kalóriatöbbletben vagy, akkor elég fehérjét viszel be, hacsak nem 3000 kcal-t eszel zsíros kristálycukorból :U De ebben az esetben nem az elégtelen izomnövekedés lesz a legnagyobb bajod ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35875) Ijk válasza Sotho (#35870) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem gyümölcstől nem lehet meghízni, akármit is írnak az okosok. Nem tudsz annyit megenni hogy túl sok cukrot vigyél be velük. Viszont van benne rengeteg rostanyag és makro.
Amúgy is elég érdekes hogy valaki éveken keresztül tolta befelé a péksüteményeket, fornettit, csokit ésatöbbi, aztán amikor formába akar kerülni akkor nem szabad megenni egy almát mert megdobja a vércukrot.
Egyedül versenydiéta végső szakaszában van értelme tiltólistára helyezni, ami meg innen és hobbi szinten senkit nem érint.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35876) kolosanyi válasza Ijk (#35875) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vannak amúgy érdekességek itt. Tényleg megfigyelhető, hogy mindenki nagyon képben van az elméleti ismeretekből, precízen össze tud állítani mindenki egy versenydiétát is, amiben értelemszerűen a tészta (még a teljes kiőrlésű is meg a durumlisztből készült is), a gyümölcs, a kicsit zsírosabb, de olcsóbb húsok simán tiltottak. Aztán mégse néz ki úgy senki, mint egy naturál bajnok. Nyilván nem lehet csak a genetikára fogni. Egyszerűen a mi szintünkön szerintem totál felesleges a vuduzás a mindenféle tanulmányokkal, meg a csoda táplálék kiegészítőkkel, edzés előtti pörgetőkkel stb. Nálunk már az is elég kellene, hogy legyen a fejlődéshez, ha az ember belövi a makrotápanyag szintet és próbálja tartani magát hozzá, meg nem barátfülét eszik porcukorral ebédre, cukros gyümölcslevessel. Picit odafigyelve a kajára meg az edzésre simán megvan a fejlődés. Edzésnél meg nem az eszetlen súlyok mozgatására kell rámenni, aztán rángatózni oldalemelés helyett, hanem megtanulni technikásan edzeni, tudatosan ráfeszíteni a célizomra, figyelni a negatív szakaszra stb.
Nyilván, aki magasabb szinten van, az tartsa be komolyan az étrendet, meg minden egyebet, de az átlag topiklakó olyan messze van ettől, mint Makó Jeruzsálemtől. Szerk.: Nyilván én is, mielőtt valaki belém kötne, hogy aztán én izmos vagyok-é. Nem vagyok.

Lehet kövezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#35877) God Vazzeg válasza kolosanyi (#35876) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Fujj fujj :D ;]

(#35878) brownus


brownus
veterán

ma reggel láb volt, nagyon atta, már egy órával az edzés után alig bírtam lemenni a hatodikról vállamon a bringával.... örömmel várom a holnapot :D

(#35879) penene válasza kolosanyi (#35876) üzenetére


penene
őstag

Erre már én is rájöttem. :D
De arra is, hogy jobban szeretek beszélni a dologról, és elméletben kigyúrni magam, mint a valóságban tényleg tenni érte. ;]

(#35880) DonThomasino válasza kolosanyi (#35873) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem nagyon számolgatom, minden nap megy csirkemell
estenként túró tej. Lényeg hogy külön tápkiegbe most nem.
Végül is fejlődés is van, csak ez érdekelt volna arányaiban
hogy a kevés fehérje okozhat e zsírosodást.
Ha jól értem a válaszokból akkor "nem".
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35881) shteer válasza kolosanyi (#35876) üzenetére


shteer
titán

Ok, betartom ;]

..szerintem jónak tűnik

(#35882) Tulku válasza joe69 (#35866) üzenetére


Tulku
veterán

A Lidl-ös borzalom helyett vegyél Ósönbe Meggle zsírszegény túrót, na az olyan igazi túró, nem magerstufe Speisequark (ez annak a borzalomnak a pontos német megfogalmazása amit a lidliben árultak)

Más...

Gyümölcs evéshez:

Szerintem nem mindegy milyen gyümölcsről van szó, de nagy általánnosságban kijelenethető, hogy ami nem hajt meg (engenm a sok szilva, meggy, cseresznye) az nem lehet káros, de legfőképpen az alma ami nagyon semleges, és tönkre zabálhatja az ember magát belőle...

Én speciel szálkásításkor kiló fölött tolok arcba és bizony nem igazám érzrem az energia többletet...sőt!
Az első energikus időszak után a rostemészés biza egyenletesen energia hiányt idéz elő, amit ugyi ha egyenletes és nem szénhidrátból fedezi szerencsétlen szervezet, akkor miből is? (Szentgyörgyi-Krebs ciklus ugyi...)

Banán túlzott fogyasztása szerintem ellenjavallott...egyébként is itt a millió saját gyümölcs,együnk saját energia mezőnk tájékáról, ne mozambiki, kenyai kafferek által leköpdösött mittoménmit toljunk...

[ Szerkesztve ]

(#35883) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Van olyan gyümölcs ami helyetesíti a syntholt???

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#35884) Shadowbull válasza Tulku (#35882) üzenetére


Shadowbull
addikt

"együnk saját energia mezőnk tájékáról"

?

:F

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#35885) Jim-Y válasza Shadowbull (#35884) üzenetére


Jim-Y
veterán

gy.k hazai gyümölcsöt egyél ne banánt meg ananászt, erre értette :)

(#35886) deniro2 válasza Miamiquake (#35883) üzenetére


deniro2
senior tag

Papaya

(#35887) Shadowbull válasza Jim-Y (#35885) üzenetére


Shadowbull
addikt

ertem en, meg dicseretes is, tamogassuk a hazait. Ill tamogassatok :)

Az energiamezo dolgot nem tudtam kontextusba helyezni.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#35888) Kleroo válasza Miamiquake (#35883) üzenetére


Kleroo
veterán

Lócitrom

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#35889) Woodslave válasza Shadowbull (#35884) üzenetére


Woodslave
nagyúr

gyümölcs rasszizmus ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35890) Shadowbull válasza Woodslave (#35889) üzenetére


Shadowbull
addikt

vigyazni is kell a kenyai kafferek altal lekopdosott banannal. Kulonosen annak aki a hejaval egyutt eszi meg :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#35891) Woodslave válasza Shadowbull (#35890) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem érted (mivel külföldre mentél pfúj ;] ) a haza szent mária kebelében termett gyümölcsök teljesen más energián rezegnek, mint a külföldi (pfúj) :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35892) Ijk


Ijk
nagyúr

Kiss Jenő: régen és ma

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35893) Woodslave válasza Ijk (#35892) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jól kigyúrta magát :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35894) GyurosAki válasza freaghill (#35856) üzenetére


GyurosAki
tag

(#35895) kolosanyi válasza Ijk (#35892) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem sokkal esztétikusabb a régi forma. Mindegy, biztos így érzi jobban magát. :)

(#35896) Tulku válasza Ijk (#35892) üzenetére


Tulku
veterán

Rettenetes dereka lett (itt épp nem eklatáns, de szemből igen feltűnő)
Több hozzáértő (Lantos, Tóth Dani) véleményén vagyok; ezzel kezdenie kell majd valamit, nincs aza a felsőtest ami ezt kompenzálná.

(#35897) Ijk válasza kolosanyi (#35895) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom régen minimális kémiával, de inkább naturálban hozta le azt a formát, most meg benne van egy vegyi üzem napi termelése.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35898) kolosanyi válasza Ijk (#35897) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tuti régen is volt benne anyag rendesen, de az szerintem sokkal jobb forma. Nekem ez már amúgy is inkább bizarr, mint szép. Persze minden elismerésem ezeké a sportolóké, kegyetlen durva teljesítmény.

(#35899) Dani82


Dani82
senior tag

Na, letelt az 5 nap ban.

:(((

[ Szerkesztve ]

(#35900) Kidus válasza kolosanyi (#35898) üzenetére


Kidus
őstag

De legalabb jo a cipoje :U :)

szerk:
Dani, ne huzd fel magad, nem neztem ra mi tortent de csak magadat bosszantod mar ezzel, ennyi erovel el is felejtheted es lephetsz tovabbfele :)

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.