Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) _NCT válasza Woodslave (#36150) üzenetére


_NCT
őstag

Már megszoktam, a balett is ott van. :D Jó kis dohos pinceszag mindig megadja az edzéseim alapját, esküszöm már hiányozna ha nem lenne :D

(#36152) Unsign válasza penene (#36142) üzenetére


Unsign
tag

Ezek nagyon az alapok, de lehet elbeszélünk egymás mellett. Ha általános erőnlét a cél vagy az állóképesség javítása, akkor jó a kardió. Ha zsírégetés vagy izomépítés akkor már nem éppen a legoptimálisabb. Természetesen nem 1-1 alkalom után fogod látni, hogy esik le az izmod :DD de le fog sajnos.
Guggolással akkor vonj párhuzamot, ha legalább 10-20-30 percig guggolsz folyamatosan állandó intenzítással : :C

[ Szerkesztve ]

(#36153) Woodslave válasza _NCT (#36151) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a terem nem a margit krt-ről nyílik, hanem egy párhuzamos mellékutcáról :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#36154) _NCT válasza Woodslave (#36153) üzenetére


_NCT
őstag

Jó, hogy szólsz.

(#36155) kisbe88 válasza _NCT (#36141) üzenetére


kisbe88
csendes tag

Én ide jártam nyáron. Olcsó, kis terem, de sokan nem járnak ide :) Kb 3 perc a Széll Kálmántól.

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#36156) Woodslave válasza _NCT (#36154) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Bodrog u. 1. :K :D

b+ ez már nem az ahova én jártam :D 9k-ért soha nem edzenék

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#36157) penene válasza Unsign (#36152) üzenetére


penene
őstag

Jah, logikus. Amúgy ez az egész csak elméleti játszadozás. :D
Amúgy összesen szoktam 15 percet guggolni, persze szünetekkel, de az glikogén használat szempontjából gondolom mindegy, amikor dolgozom, használja. ;]

(#36158) bandus válasza Woodslave (#36156) üzenetére


bandus
veterán

most mennyiert edzel?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36159) Woodslave válasza bandus (#36158) üzenetére


Woodslave
nagyúr

2k

mondjuk annyit is ér :D, dehát ez nem pest, tudom ott mások az árak, ott soha nem lettem volna ilyen izmos ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#36160) Unsign válasza penene (#36157) üzenetére


Unsign
tag

Csupán glikogén égetés miatt edzeni olyan mint télen lakásban nyitott ablaknál csutkára tekerve fűteni.
Ez már a napi bölcsesség rovatnak ment..

(#36161) adam_


adam_
senior tag

73 kg-on állok a tömegelésem során, 68 kgról indultam. Kb. 175 cm vagyok. Ne kíméljetek. :)

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36162) freaghill


freaghill
őstag

Tudtok adni valamilyen fogyókúrás étrendet?
Szálkásítani szeretnék, ezért keresnék valami étrendet edzés mellé, de csak diétásat találtam sajnos.

173 cm kb 75-7 kg

[ Szerkesztve ]

(#36163) Unsign válasza adam_ (#36161) üzenetére


Unsign
tag

Ok, ezek az induló képek... :D

(#36164) adam_ válasza Unsign (#36163) üzenetére


adam_
senior tag

Valóban most kezdtem nemrég újra, 3 hónapja kb. :) Célom egy fitt forma elérése, mert úgy gondolom a magasságomhoz nem dukálna egy feltömegelt forma (nem mintha azt számomra olyan könnyű lenne elérni :) )

[ Szerkesztve ]

(#36165) kolosanyi válasza Unsign (#36152) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem meg nem esik le. Baromira megosztja az embereket ez is egyébként. Ugyanígy a kutatókat, egyik tanulmány szerint a kardió rossz, mert bizony leépül az izom, a másik tanulmány meg azt az eredményt hozta, hogy semmi következménye nincs. Szerintem igazából a mintavételen múlik minden. Nem mindegy, hogy kik a vizsgált alanyok. Fiatalok, középkorúak, esetleg kamaszok. Férfiak vagy nők, mekkora a kezdeti izomtömeg, hogyan táplálkoznak stb stb. Én sose tapasztaltam eddig, hogy összeestem volna a kardiótól, pedig röplabdásként rengeteget nyomtuk, főleg edzőtáborokban. Érdekes, hogy eddig ott fejlődtem a legtöbbet, pedig durva erőnléti edzéseket és kardió programokat nyomtunk minden nap heteken keresztül. A bevett nézetek szerint túledzés, no meg a rengeteg futás, ugrálás, intervallum edzés stb. miatt nem fejlődhettem volna. Ennek ellenére minden tábort úgy zártunk, hogy erősebbek, gyorsabbak, izmosabbak, ügyesebbek lettünk. Szóval érdekes egy kérdéskör ez is.

(#36166) Miamiquake válasza adam_ (#36161) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Synthol... egyértelmű!

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#36167) adam_ válasza Miamiquake (#36166) üzenetére


adam_
senior tag

Köszönjük a kommentet!

(#36168) penene válasza kolosanyi (#36165) üzenetére


penene
őstag

Azt már irtam, hogy amióta kardiózom (átlagban heti 1x, de a terv a 2 :D), azóta jobban megy a guggolás (meg minden).
De valószinűleg csak arról van szó, hogy 1. nőtt az állóképességem, 2. másfajta terhelést is kap a lábam, és más rostok is fejlődnek, mivel azért érzem a tekerés után a lábam.

A térdem már kevésbé tolerálja, de azon vagyok, hogy megszokja. :)
Szóval nekem bejött, de tény, hogy nem rendelkezem olyan átlagon felüli izomzattal, aminél a szervezet csak arra vár, hogy mikor dobhatja le...

És persze hosszú távon a HIIT a cél, de majd csak akkor, ha felkészültnek látom a térdem és a szervezetem.
Egyelőre úgy érzem, jobbat teszek a térdnek, ha 40-50 percet tekerek, nem csak mondjuk 20-at (és annak egy része eszeveszett intenzitás).
Tudom, aerobozhatnék is, de örülök, hogy legalább 1x ráülök a bicajra, nem még aerob + HIIT (ha heti 2x ráülök és lesz HIIT, akkor lehet az egyik aerob).

[ Szerkesztve ]

(#36169) adam_


adam_
senior tag

Ez meg ruha nélkül még nyárról.

[ Szerkesztve ]

(#36170) kolosanyi válasza penene (#36168) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az állóképességet, általános kondíciót javítja bizony. Akkora izomtömeggel szerintem naturálban senki nem rendelkezik, hogy a szervezet elkezdené lebontani a kardió hatására.

(#36171) Ijk válasza kolosanyi (#36165) üzenetére


Ijk
nagyúr

A sok kardiótól leépül a izom. A szervezet alkalmazkodik, ahhoz a fizikai aktivitáshoz amit rendszeresen végez.
Kardió mozgásnál a nagy izomtömeg feleslegesen fog energiát zabálni, így ahhoz a mozgáshoz fog kellő izmot megőrizni a tested amit legaktívabban végzel. Úszáshoz nem kell 100 kilós, szálkás tömeg, amikor 80 kilósan sokkal gyorsabban és kitartóbban úszol hosszútávon. Mondhatni igyekszik a szervezet átvinni az egészet aerob tartományba. A maratoni futók azért olyan girhesek, mert akkora izomtömeggel tudnak aerob tartományban maradni.
Mindig a mértéken van a hangsúly, valamennyi kardióra mindenkinek szüksége van, de testépítés mellett naturálban szerintem heti 3 alkalom a maximum, amit hosszútávon elbírsz túledzés nélkül. Persze itt sem mindenki egyforma, azért kell saját magadnak kitapasztalni a határokat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36172) Miamiquake válasza adam_ (#36167) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nincs mit, hű voltam a topik szintjéhez.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#36173) adam_ válasza Miamiquake (#36172) üzenetére


adam_
senior tag

;]

(#36174) Unsign válasza kolosanyi (#36165) üzenetére


Unsign
tag

Nekem diétában séta mellett is megy le izomból és kardióval még rosszabb lenne a helyzet. Pedig jó lenne, ha rövidebb idő alatt meg lehetne csinálni a kardió edzést és nem a teremben tölteném azt a plusz fél órát.

Egyébként izomépítésről van szó, nem erőnlétről és kis izmosodásról. Sok változó van a testépítésben, de ha még alapokkal sem vagyunk kibékülve, akkor bármit lehet, hiszen eredménye lesz a munkának, csak nem biztos hogy a célnak megfelelő, meg nem biztos hogy a legjobb hatékonysággal érhető el. Tele*úrva mindennel is óvatosan aeroboznak a profik, nemhogy kardióval..

szerk: heti 1 kardió lófa*, az nem oszt nem szoroz

[ Szerkesztve ]

(#36175) penene válasza Ijk (#36171) üzenetére


penene
őstag

Ja, én itt heti 1, és tervezett 2-ről beszélek.
Mellé meg heti 3 erősitő edzés.

Nekem ez igy optimális. Ha jobb lenne a térdem, és focizhatnék, akkor eltolnám a kardió irányába, hogy arra fejlődjek rá, de sajnos azt nem lehet. Igy azért kiegyensúlyozott sportos életmódot lehet kialakitani.
Tény, hogy nem feltétlenül "gyúrósok ide" kompatibilis. ;]

(#36176) Yeffy válasza Stirbi (#36136) üzenetére


Yeffy
veterán

rosszul tudod

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#36177) kolosanyi válasza Ijk (#36171) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nyilván, de a profi hosszútávfutók egy délelőtt több aerob mozgást végeznek, mint mi egy héten. Van ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, a csaj nagyon gebe, de ő egy edzésen 30-40 km-eket fut. Mondjuk jól nyomja, gimiben már ifi EB 4. lett.
Szóval a lényeg a mérték, ahogy te is írod. Azt mondja mindig mindenki, hogy ne a sprinterekkel foglalkozzunk, ha ez szóbakerül. Akkor ne is a profi maratonistákkal, se a testépítőkkel. Normál életkörülmények között a rendszeres kardiózástól senkinek se lesz gereblye alkata.

Unsign
Elhiszem, hogy te így reagálsz rá. Tényleg nagyon különböző ez akkor, nekem a heti 3-4 futás semmit nem befolyásol, pedig nem vagyok gebe. Milyen testalkattal rendelkezel? Valószínű, ez is sokat számít. Egy ektomorfnak nehéz felszedni és megtartani is az izomtömeget, de nekem pl mezo-endo alkatom van, én a testzsírral szopok mindig.

(#36178) freaghill válasza freaghill (#36162) üzenetére


freaghill
őstag

Valaki?
Vagy jó ez csak felezzek le minden kaját?

(#36179) Unsign válasza kolosanyi (#36177) üzenetére


Unsign
tag

Sprintereknek robbanékonyság kell, így nem elvetendő a példa, hiszen a klasszikus súlyzós edzéshez is az kell. Rövid, nagy izommunkát kívánó terhelés.

Én mindig is a testsírral küzdöttem, próbáltam sok mindent. Kifejezetten nem kell tömegelnem ahhoz, hogy jöjjön a massza (izom nem kevés zsírral), de, hogy az izom is megmaradjon és a zsír is lemenjen, ahhoz komolyabb munka és tervezés kell. Zsírt leadni nem egy nagy durranás, hiszen az elsősorban a bevitt tápanyagokon múlik, de az már technika, tudomány és vudu kérdése, hogy izom is maradjon mellette lehetőleg minél több, ha már egyszer megdolgoztunk érte.

[ Szerkesztve ]

(#36180) Woodslave válasza adam_ (#36169) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na itt még latszott hogy edzel ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#36181) Morris válasza Unsign (#36179) üzenetére


Morris
veterán

vudu :C :C ezen nagyot nevettem most! :D

(#36182) kolosanyi válasza Unsign (#36179) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sprintereknek igen, de az előbb a maratonisták lettek kiemelve. A nagy intenzitású edzések egész másképp működnek. Ott van például a szuperszett. Én egy jó kis szuperszett edzés alatt simán mérek nagyon magas pulzust, de 120 ala nem nagyon megy be, nincs annyi pihenőidő. Durva módszer, mégis sok profi alkalmazza sikeresen. Tényleg mindenki magának kell, hogy kitapasztalja, mi válik be. Nincs univerzális, mindent verő módszer. Hogy is lenne, hisz akkor mindenki azt csinálná. :)

(#36183) Dexar007


Dexar007
veterán

Ha elfogyott a szénhidrát,akkor az edzés utáni turmixomban helyettesíthetem nutellával?

Give me your cum,bull!

(#36184) Dicker válasza kolosanyi (#36182) üzenetére


Dicker
őstag

Nekem egy durva lábnapon egyszer 190-re szökött fel a pulzusom régen, mégis elég sok hús van rajta... Végig rajtam volt a mérő, és szer sem volt bennem semmi. :)
Igaz azóta nem volt annyi, max 160 körül, a guggolás-kitörés szuperszettnél, de a 190-nél valószínű valami betegséget beszedtem, csak nem tűnt fel. :)
Illetve egy órás kardió alatt is 145-150-re áll be általában, teljesen mindegy, hogy milyen nehézségen, és tempóban csinálom. A 3 különböző fokozatot váltogatva sincs változás.
Jelenleg viszont a 30km/órás tekerésre álltam rá pár hete, mert szeretnék újra divatos nadrágokat hordani, és nem csak melegítőt, meg vászon nadrágot, így kicsit csökkentem a combom átmérőjét egy 65-ig remélhetőleg. :)

Egyébként a focisták is intervallumoznak 90 perc alatt, és ők sem az 50-es karjukról híresek, szóval ez az összehasonlítás lenne inkább helytálló, és nem a maratonisták. :)

(#36185) _NCT válasza kisbe88 (#36155) üzenetére


_NCT
őstag

Hát elég drága ezért a kis teremért, néztem már én is máskor :S

Ezt a Gilda-t emlegették már páran, ennyiért már az is lenne, az ALLEE-ban.

[ Szerkesztve ]

(#36186) venge válasza _NCT (#36185) üzenetére


venge
tag

Én tudok egy termet Kecskeméten, sajnos még nem nyitott meg, ellenben nagyon olcsó lesz! ;]

(#36187) _NCT válasza venge (#36186) üzenetére


_NCT
őstag

Jah azt én is hallottam, hogy az első 50 embernek ingyé lesz az első havi bérlete :D

Igazság szerint még Pestre is átmásznék a 4-6 vonalán, ha van valami jó terem, úgyis a 6. ker-be járok.

[ Szerkesztve ]

(#36188) penene válasza Dicker (#36184) üzenetére


penene
őstag

Christiano Ronaldonak hanyas a karja? ;]

(#36189) BÁ Nutrition válasza penene (#36188) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kb mint neked

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36190) Dicker válasza penene (#36188) üzenetére


Dicker
őstag

33 :))

[ Szerkesztve ]

(#36191) mocsanisi válasza _NCT (#36187) üzenetére


mocsanisi
senior tag

tudok egyet a 15.-be :DD kicsit sokat kell mászni, de cserébe nem drága, jó a társaság, meg minden ami kell. Újpest központtól 3 buszmegálló :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#36192) _NCT válasza mocsanisi (#36191) üzenetére


_NCT
őstag

Flabélos alakformálás van? Mert csak akkor megyek ;]

(#36193) Radnix válasza _NCT (#36192) üzenetére


Radnix
senior tag

Mindenhonnan ez a flabélosz folyik, ez most az új fegyencedzés? ;]

egyébiránt meg ATTA az edzés, leglazább nap a héten: mell kar
Már ott tartok, hogy 6 sorozat bőven elég mellre, mert ki akar szakadni a helyéről már a második sorozatban, bár ugyan ezt el tudnám érni vádlinál, lehet jobban fejlődne :D

[ Szerkesztve ]

(#36194) wertigo1984 válasza adam_ (#36169) üzenetére


wertigo1984
őstag

Itt jo volt a formad. :C

Mocsanisi a Dominator gymre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#36195) baluka6 válasza _NCT (#36192) üzenetére


baluka6
aktív tag

Én is kerestem termeket a 4-6os vonalán, mert suli miatt az útba esne, a Gym of the best nem rossz sztem. Mondjuk én inkább maradtam az itthoni edzésnél, mivel igazából minden izomcsoportra tudok csinálni jó pár gyakorlatot és értelmetlen lenne havi 8 ezret kiadnom érte. :)

(#36196) BÁ Nutrition válasza Radnix (#36193) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én is most megyek flabéloszozni, azt mondják tanulmányok bizonyítják hogy ettől kigyúrt lehet bárki :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36197) _NCT válasza Radnix (#36193) üzenetére


_NCT
őstag

2:09-nél :D Na ez az igazi flabélos :DDD

baluka6: egy darabig lehet otthon csinálni, de azután már kevés lesz a saját testsúly. No meg teljesen más egy edzőterem hangulata, mint otthon. Megvan ennek a rituáléja :) Edzek én eleget saját testsúllyal, kéne nagyobb terhelés is néha....

[ Szerkesztve ]

(#36198) mocsanisi válasza wertigo1984 (#36194) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nem, dominatorba voltam az egy kis lyuk. ERRE gondoltam, én imádom... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#36199) baluka6 válasza _NCT (#36197) üzenetére


baluka6
aktív tag

Hát nem a saját testsúlyos edzésre gondoltam, akkor nem ezt a topikot olvasnám... :)
Van fekve nyomó padom (5 különböző állásba dönthető, közte negatívba is, kb 180 kilóig terhelhető) vannak egykezes súlyzóim és van múltfunkciós gépem is. Ezen kívül tudok tolódzkodni és húzódzkodni is, valamint a guggolást is meg tudom oldani a fekve nyomó pad segítségével. :)
Amúgy nekem sok rossz tapasztalatom van a termekkel, mikor elkezdtem edzeni és lementem párszor, kinéztek a tipikus gyökér felfújt emberek. Segítséget nem kaptam tőlük, csak a baszogatást, mert volt ahol az tett be, hogy az öltözőbe mellettem szúrta a csávó a seggébe az injekciós tűt stb... Egy terem bejött nagyon, csak nagyon kiesik a napi útvonalamból. Szóval maradt az itthon edzés. :)

(#36200) _NCT válasza baluka6 (#36199) üzenetére


_NCT
őstag

Gyökerek mindenhol vannak. Sajnos ez egy ilyen világ. Bár azért a nagyobb termekben én még sosem láttam olyat, ahol a csávó lazán szúrta volna magát. Normálisabbja ezt nem szokta mások előtt intézni.

mocsanisi: ez tényleg nagyon jó árban és képek alapján, de ez már rohadtul kint van nekem. Lehet hogy a Gilda lesz, 8 alkalmas bőven elég nekem, 1 héten 2x tudok elmenni edzeni súlyzós edzésre. Így is 22-23 ezer lesz csak a bérletem a sportra egy hónapban, és akkor még nem ettem.... Még megnézem itt a termeket. Bár ahogy észrevettem nem valami friss adatbázis.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.