Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46546) tomcica


tomcica
Topikgazda

Egy kis beszamolo:

A vajdasagi terep liga szabadkai versenye volt ma a programon.Hozzank ez nagyon kozel van,Zentatol 50km kb.,mint Szeged. Ezen a versenyen nem a szint volt a "terep",hanem az,hogy egy homokos teruleten lett a palya kijelolve.Ugy kell elkepzelni,hogy gyumolcsosok es erdos resz melletti foldes/fuves/homokos mezei utakon cikaztunk.
Csaladias verseny,jelkepes nevezesi dijjal (900ft) ami kategoriankent az elso 3 ferfi es noi versenyzonek 1-1 ermet jelent,valamint a leghosszabb tavon kulon serleggel dijaztak.
Egyszeru volt a kategoria felosztas <45 felnott kategoria,45> veteran kategoria.
Bo szaz versenyzo indult,azzal,hogy volt aki csak turazott,setalva teljesitette.
16,24 es 34 km volt a harom kiirt tav,itt is erdekes rendhagyo modon meg volt engedve,hogy amig nem valtak szet a tavok,addig eldonthetted futas kozben,hogy a rovid,kozepes v. hosszu tavon teljesitesz.Kaptal egy terkepet,az ellenorzo pontoknal kellett lyukasztanod.
Kozos rovid melegitest csinalt a csapat,1500m lehetett nagyjabol,kis kocogas,nehany gyorsito es egy fokozo.Ugy voltunk vele,hogy a legtobben a kozepes vagy hosszu tavra megyunk,lesz ott ido bemelegedni,ne pazaroljuk az energiat.
Ellottek a startot,bealltam elore,nem kapkodtam,4:15-os elso km-t guritottunk,7-8 futo jott azon a ritmuson.Itt meg senki nem tudta,hogy a tobbiek kozul ki mire is tervez menni.Ez is rendhagyo,aki szereti az el tud rajta "fejjatekozni".En ugy voltam vele,hogy ne pazaroljuk az energiat ilyenre,aki jon,azzal majd akkor es ott megkuzdok,kar agyalni ezen elore.
A negyedik kilometernel egyik udvarbol kirohant egy sarhegyi kutya (az olyan,mint egy bernathegyi es nemetjuhasz keverek) egy bornyu meret,mivel elol voltam egybol nekem rontott.Nem tudom mekkorat ugrott ott a pulzusom,de megijedtem nagyon.Mondom baxod ez elnyeli a jobb labamat,akkor hogy fogok futni ;] szerencsere nem harapott meg.
Jott az elso ellenorzo pont,ott lehuztam egy pohar vizet,ennyi.A masodik pontnal meg pakotak ki a szervezok,se viz,se kaja...na mondom,meg jo,hogy mindketto van nalam.Leptem is tovabb.4db zselet es 500ml vizet vittem,utobbit puha kalenji kulacsban.Mindez elfer a compressport ovben,meg ugye a kis terkep is,amit vinni kell.
A harmadik pont a verseny 15.km-en volt,ott tortent meg az,hogy a szervezok nem ertek ki,mire en mar meg is jelentem.Latom az oran,hogy ott a pont,de nincs senki.Mivel az a szabaly,hogy minden ponton meg kell jelenni es ezt igazolni is kell,igy nem mertem tovabb futni.Vartam egy jo 45-60mp-t,mire latom,hogy jon a Lada Niva a szervezovel.Na mondom,kisbaratom,te is jobb lenne,ha haztartast vezetnel nem versenyt :DDD hogy minden rosszban akadhat meg tobb rossz,oda ert a masodik futo is.Egymas utan csekkoltunk es verszemet kapott.Hallom,hogy lohol utanam.Ilyenkor oreg szabaly,amit anno az edzom tanitott,hogy NEM NEZEL HATRA,egyszer sem.Fogod es ritmust valtasz,menjen el a kedve,de minimum bizonytalanodjon afelol,hogy birja-e veled,vagy sem.4:10-rol 3:55-re valtottam nehany km-t,par fordulonal felszemmel latom,hogy jon,nem szakad le.A 21.km-t felkaptam 3:44-re,jott az ellenorzo pont is,ott lattam,hogy egy jo 200m lehet kozottunk.Fogtam meg nehany km-t 3:55-re,elkezdett a tav novekedni.Ekkor ertem egy durva homokos reszre,ott 4:15 korul tudtam csak haladni (itt taknyolt el Agony tavaly).Eros labu kolok lehetett,mert ott ismet eleg kozel jott.Tavalyrol emlekeztem a palyara,a vege 2km salak,kis emelkedo es 2km aszfalt lejto.Kipihentem magam kicsit 4:00 koruli iramon,stabilan jott is,amikor mar ugy erezhette,hogy biztos elkeszultem es talan mellem is erhet,ott ertem a salakra 3:55-3:50 kozotti gyorsulas elnyujtva,a vegen meg picit megtolva.Ott fott le nala a kave,vissza is vehetett (mondjuk azt nem tudom a harmadik mennyire volt tole,lehet mar ugy volt vele,nem kockaztat az uldozessel,hanem inkabb megorzi a biztos helyet?!) mert egy jo 800m-el erhettem be elotte.
Erdekes verseny volt,gyors,es taktikazos :K a homok miatt vegig ugy ereztem,hogy nem tudom kifutni a sebessegemet.Egyszeruen elnyelte az ellepest. :U

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.