Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46210) itouchfan válasza ígyvanferi (#46209) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nem én kevertem be a pihenőket, hanem ez így van szaknyelvben. Az, hogy a konyhanyelvben esetleg más terjedt el, amit többen használnak, mint a valójában helyes kifejezéseket az más kérdés (sajnos).
Igen, ha kocogsz intervall ha passzív pihenő van résztáv.
Intervallnál meg pl. 1000 m 4:00, 500 m 5:00 (tudom senki nem fut ilyet de példa). Változik a tempó, és nyilván változik a hozzá tartozó intenzitás, legegyszerűbb fokmérője a pulzusszám. 4:00-ás tempón 170, 5:00-án 140.

Használhatod továbbra is úgy, ahogy gondolod de itt szerintem a nyelvi kavarásoktól (idegen szó átvétele, angolul melyiket hogy nevezik) el kell tekinteni mert a magyar szaknyelv így használja hivatalosan. Aztán hogy a köznyelvben mi terjedt el, az más kérdés.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.