Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) kanyez válasza bandus (#23750) üzenetére


kanyez
tag

Air Max 15-16-17, Pegasus, Winflo ilyesmik nem voltak esetleg? Ártól függetlenül.

Bocs hogy így kérdezősködök, ha nincs értelme nem mennék ki.

Mondjuk ez a Lunartempo se rossz, ha más nem 3-4-ik cipőnek.

[ Szerkesztve ]

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal."

(#23752) bandus válasza kanyez (#23751) üzenetére


bandus
veterán

Ezeket nem neztem egyaltalan. Foleg, hogy az airmaxektol hanyok, a winflo meg egy eleg basic cipo, foleg a lunartempoval osszehasonlitva.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23753) kanyez válasza bandus (#23752) üzenetére


kanyez
tag

Oké, köszönöm azért.

Az Air Max 90-eket én is rühellem, nekem többek közt ilyen van, szerintem isteni: http://m.nike.com/us/en_us/pd/flyknit-air-max-mens-running-shoe/pid-11154841/pgid-11993965

Persze kinek mi adja.

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal."

(#23754) #78687232 válasza Chuck Norris (#22864) üzenetére


#78687232
törölt tag

Köszi a tippet, megrendeltem. :R

(#23755) werszomjas válasza bandus (#23748) üzenetére


werszomjas
őstag

Ez a Nike üzletben van, vagy vmelyik sport üzletben?

Bocsi, nem jártam még ott, nem tudom hogy van.

üdv

(#23756) Chuck Norris válasza inf3rno (#23744) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Lépcsőzni azt már nem, inkább futok a dombnak felfelé de azt is csak óvatosan mert Monspart Sarolta megmondta, hogy nem tesz jót az sem az ízületeknek. Ma elmentem futni az első pár Km-en azt hittem sikerült is tönkrevágni magam az intervallal pár napra de aztán a végére meggondoltam magam és mégis jó lett :)

@SwitcX: jó lesz az, melyiket vetted a feketét? hétvégén meg is jártatom az enyémet, ha nem esik az eső.

@werszomjas: cipőt a cipőboltból :D gondolom ez lehet az.

[ Szerkesztve ]

(#23757) joysefke válasza parandroid (#23746) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ezzel nem vagyok előrébb :)

(#23758) bandus válasza werszomjas (#23755) üzenetére


bandus
veterán

igenigen, a nike :) ki is tűztem magamnak célként, ha most megcsinálom az 50 kilis hetet életemben először, akkor veszek egyet :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23759) inf3rno válasza joysefke (#23745) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyensúly szempontból is lehet feljebb lépni, ha megcsinálod ugyanezt kötélen vagy gerendán. Szoktak kötélen mászkálni Bécsben a Kletterhalle előtt, de gondolom máshol is van lehetőség rá. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23760) inf3rno válasza Steelers (#23747) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amennyire én tudom csak az van előírva, hogy a gari az egész EU területén elektronikai cuccokra minimum 1 év. Nem biztos, hogy egy külföldi gari papírral tudsz bármit kezdeni egy itthoni szervízben. Illetve az lenne a normális, ha a szervízzel az eladó, és nem a végfogyasztó tartaná a kapcsolatot, bár ezt sok cég megszegi itthon. A gyakorlat persze nem tudom, hogy micsoda ennél a konkrét esetnél, de én óvatos lennék a helyedben, és jobban utánakérdeznék, hátha történt már valakivel olyan, hogy külföldi Polar órát kellett gariztatnia.

Buliban hasznos! =]

(#23761) inf3rno válasza Chuck Norris (#23756) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudnál valami linket dobni erről a domb rossz az ízületeknek dologról? Én nem tapasztaltam semmi ilyesmit, meg vannak kifejezetten hegyi fuók, akkor nekik szétmegy a lábuk 30 évesen és tolószékbe kerülnek? :D Valahogy ez nekem nem kerek... Egyébként ha kímélni akarod az ízületeidet hegynek futásnál, akkor apróbbakat érdemes lépni nagyobb cadencel. Lefelé ez szerintem ha lehet még fontosabb, mert kinyírod a térded ha túl nagyokat lépsz. Kipróbáltam tavaly, hasonló tempót tudtam hozni lefelé pörgős lábbal, mint nagy lépésekkel (max 3:30min/km). Szóval ha kanyar van, akkor sokkal jobban beválik ez a módszer. Egyenes lejtőn már más a helyzet, 1min/km-el gyorsabban lehet menni nagy lépésekkel, de nagyon oda kell figyelni, mert ha rosszul lépsz, akkor szakadnak a szalagok ennél a sebességnél és terhelésnél (2:30min/km nálam).

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23762) #78687232 válasza Chuck Norris (#23756) üzenetére


#78687232
törölt tag

Igen, végül a feketét választottam. Az övtáskát egyszerűen nem tudtam megszokni, meg abban vizet / kaját sem tudok vinni. Az esőt meg jó hogy mondod, ha minden igaz ma veszem meg az esőkabátot is. :)

(#23763) parandroid válasza joysefke (#23757) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyújtott láb helyett csináld ugyanezt behajlított térddel, a kezeddel a térdet fogva. Ez a könnyített verzió, én is csak itt tartok. A másik egylábas egyensúlygyakorlat a fa póz, ennek az egyszerű verziója, hogy az egyik talpadat a másik láb combjának belső felére fekteted ( ha nem megy, akkor alsó lábszár is jó) kezeket mell előtt összeteszed ( ha megy, akkor fej fölött), egyenes tartás, feszes csípő, egyenletes légzés. A linkelt oldal egyébként borzasztó alapos, csak a kép miatt találtam most, de lesz még mit bönészni rajta.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23764) medica válasza inf3rno (#23759) üzenetére


medica
senior tag

Amit ott láttál az a slackline és a mászókat edzettük vele (fejleszti az egyensúlyérzéket és az izomzatot), mára önálló divatsport lett. Akit érdekel írjon privátban, küldök szettet ha kell.
A futás koptatja az ízületeket-porcokat-stb, de ez teljesen egyénfüggő. A mászásra is ezt mondják mindig, nekem 30 év alatt sem tett tönkre semmit, pedig haladok napiszinten eleget fel-le.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23765) medica válasza Steelers (#23747) üzenetére


medica
senior tag

A Polar esetében igen, rendben van, volt szó róla korábban. Ha nagyon aggódsz akkor hívd fel a hivatalos magyar szervízt(70-7784393). Garminnál rá kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23766) joysefke válasza parandroid (#23746) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ahh köszi, csak most látom a linket!

Nekem elsősorban bokaerősítő gyakorlat kell, nem a formára megyek / :) / hanem hogy jó erősek legyenek ott a szalagok és ezáltal előzzek meg sérüléseket. Legalábbis ez lenne a terv. Ez a többi nehezített gyakorlat nekem kicsit úgy tűnik, mintha egyre jobban a formára és a dolog nyújtás részére menne rá. Pár variációt azért kipróbálok, a hajlékonyságom eléggé lekorlátoz ebben :)

(#23767) borix válasza Chuck Norris (#23756) üzenetére


borix
őstag

Nem kimondottan dombedzésről de hátha segít.[link]
Monspart Sarolta a maga idejében szép eredményeket ért el női vonalon de ma már (idős korára)kétséggel kezelném a dolgait.Eljön az idő,hogy mond valamit egy óra múlva vagy másnapra meg már azt sem tudja,hogy kinek és mi volt az.

(#23768) Chuck Norris válasza inf3rno (#23761) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Lövésem nincs, hogy hol olvastam csak megmaradt bennem ez az információ, majd ha belebotlok megint akkor küldöm a linket.

SwitcX: próbálkoztam én is többször vele de szerintem sem lehet övtáskában futni. Van még a ferde kulacstartós megoldásom is, azt is használhatatlannak minősítettem teljesen hasonló okokból.

@borix: igen én is fenntartással kezelem pl. többször olvastam nála, hogy sarokra kell érkezni és végiggördülni a lábon...

[ Szerkesztve ]

(#23769) borix válasza Chuck Norris (#23768) üzenetére


borix
őstag

Sarokra?Na ja volt ilyen elmélet is főleg a sportszergyártók bölcsessége.[link]

[ Szerkesztve ]

(#23770) inf3rno válasza medica (#23764) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ugyanezt mondták a mászásra, aztán sosem voltak olyan jók az ízületeim, mint amikor másztam. :D Folyamatosan roppantottam ki közben a medencémet meg a térdemet, meg kihúzta az ujjaimat is, amik fájni szoktak, mert a sok gombnyomás összepréseli őket. Rohadtul hiányzik a mászás. :( Agyaltam is rajta a napokban, hogy jó lenne valami olyan versenyt szervezni, amin futni meg mászni kell.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23771) Vertigo18 válasza borix (#23769) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez érdekes, főleg a videó végén látható "átlagos futó"... Valljuk be, sokunk így fut és így, kielemezve tényleg láthatóak avatatlan szemmel is a hibák.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23772) inf3rno válasza Chuck Norris (#23768) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy ő nem up to date edzéselmélettel kapcsolatban. Régen még az volt az általánosan elterjedt elképzelés, hogy a futástól tönkremennek az ízületek, meg hogy sarokra kell érkezni. Ma már ezek többé-kevésbé elavult információk.

Buliban hasznos! =]

(#23773) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ilyen talpbetéteknek van valami haszna?Tchibo talpbetét

(#23774) kk831228 válasza borix (#23769) üzenetére


kk831228
addikt

na ezért kopik le a külső éle nekem is a cipőknek. itt a videóba is látszik hogy sokan az elülső - külső élre érkeznek... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23775) borix válasza kk831228 (#23774) üzenetére


borix
őstag

De az is lehet,hogy azért mert szupináló (kifelé dőlő) lábállásod van.[link] ;]

(#23776) Steelers válasza medica (#23765) üzenetére


Steelers
senior tag

Köszönöm! Olvastam én is hogy lehet gariztatni itthon is, de gondoltam rákérdezek itt is! :R

inf3rno:Neked is köszi! :R

(#23777) parandroid válasza joysefke (#23766) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bokaerősítésre én a különböző warrior-pózokat mondanám, de a jógának pont az a lényege, hogy az egész testet edzi (mindig több izomcsoport is kap a jóból, plusz légzéstechnika, plusz különböző mozdulatoknál megfelelő pontok megfeszítése, szóval elég összetett), még ha bizonyos gyakorlatok gyakoribb végzésével lehet is lokális hatást elérni. Szóval csak így kiragadni gyakorlatokat igazából nem biztos, hogy szerencsés.

Vannak viszont külön futóknak összeállított gyakorlatsorok, jobb jógaoktatók meg biztosan tudnak személyre szabott gyakorlatsort is összeállítani neked, és ők be is tudják tanítani, hogy véletlenül se rosszul csináld.

Pécs környékén elvileg tudok is egy oktatót, aki a jóga mellett hosszútávfutó, de ha pesti vagy, rajtad ez sokat nem segít.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23778) kk831228 válasza borix (#23775) üzenetére


kk831228
addikt

nem, pont hogy befelé dől elég rendesen... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23779) medica válasza inf3rno (#23770) üzenetére


medica
senior tag

Jó ideje van hegymászó triatlon magyarban is (én is szerveztem anno párszor). Az Oszolyon pár hossz max VI-os, aztán bicaj 30-40km, majd futi terepen (8-10km).

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23780) inf3rno válasza medica (#23764) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt a slackline-t amúgy hol toljátok? Csak érdekel mennyire elterjedt itthon.

Buliban hasznos! =]

(#23781) inf3rno válasza medica (#23779) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez rohadt jól hangzik, mindhármat imádom. A mászás része nem biztos, hogy menne. Nem emlékszem már pontosan, de azt hiszem a VI nekem túl nehéz volt még annak idején, összesen talán másfél évet ha másztam (csak falat), de azt sem egy huzamban. A sziklát ugye biztosítással kell mászni ezeken a versenyeken, vagy hogy képzeljem el?

Buliban hasznos! =]

(#23782) #78687232


#78687232
törölt tag

Ma próbálkoztam egy 10K rekorddal, de a szél elfújta a tervem így csak a féltávra sikerült új időcsúcsot felállítani. Holnap, vagy vasárnap újra nekimegyek. Ha esetleg összejönne ~53 perc, szerintetek le lehetne faragni ötvenre május 20-ig?

(#23783) bandus


bandus
veterán

Mindenfele unnepek kozelednek amiket jol ki lehet hasznalni futasra. Ha peldaul egy napra betervez az ember ket edzest, akkor ti milyen jellegueket futnatok? Egy laza, egy tempo? Ket resztav? Stb. Minek lehet ertelme? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23784) ígyvanferi válasza bandus (#23783) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az egyik mindenképp valami laza legyen. Attól függ nálad a tempó hány km, ha rövidebb, akkor az lehet egynek, vagy egy résztáv.
Ha két résztávozást le bírsz nyomni egy nap, akkor vagy ufó vagy, vagy nem jól csinálod. :)

(#23785) concret_hp válasza bandus (#23783) üzenetére


concret_hp
addikt

2 edzés úgy jön ki egy nap, hogy egy bringa, futás, úszásból választok kettőt, esetleg erősítést :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23786) medica válasza inf3rno (#23781) üzenetére


medica
senior tag

Persze toprope-al van biztosítva a mászás. Szlekizni bárhol lehet, a szettek olyanok hogy két fa közé kifeszíted és kész (feszítő, hevederek) [link]. Szélességben és hosszúságban van különbség, illetve van magashegyi változata igény szerint. [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23787) inf3rno válasza medica (#23786) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hol szoktad hirdetni ezeket a versenyeket?

Buliban hasznos! =]

(#23788) bandus válasza ígyvanferi (#23784) üzenetére


bandus
veterán

kozben utana is olvastam a dolognak, ket edzes az meg nem nekem valo :) viszont ha minden jol megy eleg nagy rekord lesz a marcius es akar a 200 km-t is atlephetem :)

hp: btw, porec-t nem nezted oktoberre? en szerintem tobb, mint valoszinu h ott indulok.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23789) medica válasza inf3rno (#23787) üzenetére


medica
senior tag

Küldök privátot. (nem a mászás hiányzik :K )

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23790) concret_hp válasza bandus (#23788) üzenetére


concret_hp
addikt

hát én azért olvastam olyanokat, hogy fekvőrendőr van a bringapályán meg hasonlók, összetörni meg itthon is össze tudom magam :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23791) bandus válasza concret_hp (#23790) üzenetére


bandus
veterán

nekem csak jokat meseltek rola akik mar indultak ott :K ellenben peldaul kaposvarrol :P

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23792) beltram


beltram
tag

Jetiknek UK12.5-ös Speedcross 3 olcsóért. SEK-ben fizetve nincs postaköltség. ;)

pace be with you

(#23793) concret_hp válasza bandus (#23791) üzenetére


concret_hp
addikt

hát azon kívül, hogy pár helyen elég sz@r az út, mi a gond? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23794) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tök érdekes, hogy akár 10 ütéssel is eltérnek a pulzus tartományok, ha a max pulzus-ból számoljuk őket, vagy ha a Karvonen képlet szerint a nyugalmit is beleszámoluk.

187*0.6 = 112
187*0.7 = 131
187*0.8 = 150

(187-41)*0.6+41 = 129
(187-41)*0.7+41 = 143
(187-41)*0.8+41 = 158

A max pulzusos képlet szerint 112-130 a zsírégető és 131-149 az aerob tartomány. Ezzel szemben a Karvonen szerint meg 129-142 a zsírégető és 143-157 az aerob tartomány. Nyilván az alja nem túl lényeges. Inkább az érdekelne, hogy melyiknek érdemes hinni, ha alapozni akar az ember. Szvsz, kicsit elnagyolt az az állítás, hogy 140 ütés alatt kell alapozni, mert mindenkinek máshol van az anaerob küszöbe. Elég aerob tartományban maradni egyáltalán, vagy muszáj lemenni zsírégetőbe? Mondjuk ez a zsírégető dolog is fura, mert valahol meg azt írják, hogy a laktát küszöbhöz közel jobban ég a zsír. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23795) Vertigo18 válasza inf3rno (#23794) üzenetére


Vertigo18
addikt

Erre szokták mondani, hogy a kettő eredményt kell átlagolni és valahol ott lehet az igazság.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23796) inf3rno válasza Vertigo18 (#23795) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tőlem vehetjük az átlagot, nekem tökmindegy. Viszont továbbra is kérdés, hogy akkor az ún. zsírégetőben maradjak, vagy az aerobban, ha alapozni akarok? Igazából az oka is érdekelne, hogyha mondjuk zsírégető a válasz (mert ránézésre az passzol a 140 alatti ajánláshoz), akkor miért nem jó az aerob? Meg hogy egyáltalán miért tolódik le a pulzus, ha ilyen tartományban edzünk sokat. Csak az edzés mennyiségtől, vagy valami más fiziológiai oka van? (Magasabb tartományban nyilván nem lehet annyit edzeni, mert kinyírja magát az ember.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23797) kk831228 válasza inf3rno (#23796) üzenetére


kk831228
addikt

Na erre a pontos magyarázatra én is kíváncsi lennék.... :R :K

A pulzushoz meg el kellene menni egy teljesítmény diagnosztikára szerintem... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23798) borix válasza inf3rno (#23796) üzenetére


borix
őstag

Ne bonyolítsd ha majd 400km/hó körül edzel és lesz egy edződ akkor ő majd ad rá edzéseket.Tempósabb edzéseknél van szerintem jelentősége egy idő után.

(#23799) inf3rno válasza kk831228 (#23797) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha végre beállt az edzésem idén, akkor megléphetem azt is. Egyelőre megint kimaradt egy hét, mert 24/7 kódoltam most éppen. Persze tudom ez nem mentség. A tegnapi nagyon szarul ment, fájt is közben a talpam valamiért, meg ma sem az igazi. Holnap megyek még egyszer ugyanígy 15-öt. Ezt az egy hetet még megpróbálom bepótolni a hónap során, hátha sikerül. Olyan 120-at terveztem, úgyhogy annyira nem vészes, plusz 2 ilyen edzés, aztán annyi.

Amúgy melyik típusú vizsgálatra gondoltál? [link] Azért 50-et biztosan nem szánok egy mérésre...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23800) inf3rno válasza borix (#23798) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a "ne bonyolítsd" pont olyan mondat, amitől vérszemet szoktam kapni... :N

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.