Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) kk831228 válasza Dreamie (#23149) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm, láttam... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23152) beltram válasza concret_hp (#23150) üzenetére


beltram
tag

gumicsizmát vigyél! :)

pace be with you

(#23153) Aristeus


Aristeus
tag

Múlt héten megérkezett a Speedcross-om (4-es széria), gyorsan ki is próbáltam a hóban: A tükörjégen ez is csúszkál, de amint van egy kis hó/bármi amiben meg tudnak kapaszkodni a stoplik gázolhatsz át mindenféle terepen. Holnap viszem egy kis saras tesztre, mert napok óta 13 °C van és minden hó elolvadt, dagonyára lehet számítani a kedvenc útvonalamon.
A cipő az én méretemben (EU: 45 1/3, UK: 10,5) majd 340 gramm! Ehhez fog ugye még hozzájönni a sár! :DD

Ehhez képest a feleségem Salming-ja (Mondjuk az csak 38 és 2/3-ados) 160 alatt van.

Ráadásul a Salming borzasztóan jó vétel volt. Az Outlet46.de-n most 9.99 euróért vesztegetik. Bár már elég mérethiányos utolsó darabok.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#23154) #78687232


#78687232
törölt tag

Garmin foot pod kiegészítő (FR210 mellé) szerintetek tudná mérni a szobabicajt? A futópadon tudom hogy működik a dolog, csak ebben a részében nem vagyok biztos.

(#23155) t1 válasza #78687232 (#23154) üzenetére


t1
addikt

Nem.

(#23156) #78687232 válasza t1 (#23155) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ehh, valahogy sejtettem, köszi a választ.
Garmin márkán belül melyik az a legolcsóbb óra, ami tudja a futás/futópad/szobabicaj hármast mérni?

(#23157) t1 válasza #78687232 (#23156) üzenetére


t1
addikt

Szobabicajt semmi sem tud mérni csak ha a bringán van hozzá szenzor és pàrosítva van az órával. Garmin FR230.

(#23158) concret_hp válasza beltram (#23152) üzenetére


concret_hp
addikt

ahhoz képest hogy pénteken meg szombaton is esett, sőt szombat és vas közti éjjel is egy kicsi, nem is volt vészes :K bár esett már jobban félmaraton, de ez főleg az edzetlenséggel függ össze :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23159) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

http://divat-ruha.vatera.hu/ferfi_cipo/ferfi_sportcipo/ferfi_futocipo/nike_lunarglide_7_cipo_futocipo_csak_3_hetig_50_2431156178.html

Ez vajon eredeti lehet? Jóval olcsóbb, mint bármilyen webshopban amit láttam (a nagy sprortsdirectes leárazásokat nem számítva)

üdv
J.

(#23160) Alg válasza joysefke (#23159) üzenetére


Alg
veterán

Kétlem, ráadásul az "ÁSZF"-je (amiben nem vagyok biztos hogy jogilag megállja a helyét egy Vaterás üzletnél) gyakorlatilag arról szól hogy ő nem elad, csak közvetít, semmiféle szavatosságot nem vállal, nem is tőle veszed a cuccot hanem a gyártótól stb.

Ja meg:
Megrendelő feltétel nélkül elfogadja, hogy a Közvetítő a termékek eredetiségéért semmilyen felelősséggel nem tartozik.

Szóval szinte biztos hamis cuccok, és egy kamu ÁSZF amiben gyakorlatilag minden jogáról lemondatja a vásárlóját. Csodálatos, az ilyet büntetni kellene.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23161) inf3rno válasza Alg (#23160) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amennyire én tudom a vásárló nem igazán mondhat le ezekről a jogairól, az eladó meg a törvényben megszabottnál csak többet adhat, nem kevesebbet, ha mondjuk garanciáról, vagy bármi egyébről van szó. Továbbra sem értem, hogy pl elektronikai cikkeknél miért 1 év garit ír sok cég a papírra, amikor az itthon előírt gari ezekre a cikkekre minimum 2 év.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23162) Alg válasza inf3rno (#23161) üzenetére


Alg
veterán

Igen én is így tudom, és így az egész ÁSZF egy bullshit parasztvakítás, csak azért van hogy ne reklamáljon az egységsugarú vásárló. Ha valaki nagyon perelne annak meg úgyis visszaadja a pénzét, sok nem lesz belőle.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23163) inf3rno válasza Alg (#23162) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, plusz még a vatera is olyan, hogy az eladót védi, és nem a vevőt. Én biztosan nem vennék ettől. Mondjuk én már vateráról egy az egyben lemondtam. A hardveraprón szoktam még venni használt dolgokat néha.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23164) Vertigo18 válasza joysefke (#23159) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tegyük csak még hozzá az általa feltüntetett "postaköltséget" is!!!

Ennyiért már volt akcióban ilyen cipő. 8k-t elkérni a postáért! :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23165) joysefke válasza Vertigo18 (#23164) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi mindenkinek, a postaköltség valahogy nem tűnt fel :B

(#23166) ati012


ati012
senior tag

A közelmúltban nagyobb súlyfelesleget (53kg) adtam le, és most sportolási lehetőséget keresek a számomra.
Kerékpározás, falmászás, futás érdekelne első sorban.

Hogy a topic keretein belül maradjak, a futásról kérdeznék.

15kg túlsúllyal elkezdhetem-e?
Aszfalton vagy folyótöltésen kíméletesebb-e az izületeknek?
Van-e valami különleges technika, vagy úgy egyáltalán hogyan is kezdjem el?

Illetve volt tavaly nyáron egy motoros balesetem, aminek kárát még mindig érzem a bal térdemben. Javulna vagy romlana a futás hatására?

[ Szerkesztve ]

(#23167) inf3rno válasza ati012 (#23166) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat a fogyóhoz. El lehet kezdeni 15kg plusz súllyal is. A helyedben hosszabb gyaloglással kezdenék pár hónapot, hogy legyen ideje hozzászokni a lábadnak. Menet közben kiderül, hogy tetszik e neki ez a mozgásforma, nem lehet megmondani szerintem előre, hogy hogyan fog reagálni rá. Ehhez tulképp bármilyen sportcipő is elég lehet. Az aszfalt, beton, kő, stb. elég kemények, jobb a terep, ha kímélni akarod az ízületeidet, bár gyaloglásnál szinte mindegy. Ha később továbblépnél kocogás majd futás irányába, akkor érdemes venni egy pulzusmérőt és egy futócipőt is, és pulzuskontrollal futni néhány évet, hogy felépüljön a keringésed. A tekerés kevésbé terheli az ízületeket, szóval érdemes lehet azzal vegyesen is csinálni, úgy gyorsabban fejlődsz keringés terén.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23168) concret_hp válasza ati012 (#23166) üzenetére


concret_hp
addikt

bringa vagy úszás is kíméletesebb az ízületeknek, hogy a balesetes térden rontana vagy javítana az kb. 100 tényezőtől függ.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23169) Steelers válasza t1 (#21644) üzenetére


Steelers
senior tag

Szia!
Tudom hogy nem most volt, de hol sikerült ennyiért kifogni? :)

[ Szerkesztve ]

(#23170) t1 válasza Steelers (#23169) üzenetére


t1
addikt

Sweetshoppon.

[ Szerkesztve ]

(#23171) medica válasza ati012 (#23166) üzenetére


medica
senior tag

Az igen. Szakorvost kérdezd meg a térdeddel kapcsolatban. Vízjégmászó tanfolyamokat épp most tartok de oda már kellene némi technikai alap (ha érdekel privátban).

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23172) ati012 válasza medica (#23171) üzenetére


ati012
senior tag

Nem volt túl nagy bukás, orvoshoz se mentem vele. De érzem ebben a hideg időben hogy fáj.

(#23173) medica válasza ati012 (#23172) üzenetére


medica
senior tag

Ezt így lehetetlen megmondani de elég gyanús

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23174) ígyvanferi válasza medica (#23171) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vízjégmászó tanfolyam? Az meg mi a szösz?

(#23175) Lackooo84 válasza inf3rno (#23167) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor évekig kell még futnom, hogy ne 170-es pulzussal kocogjak? :DDD

The Truth is out there...

(#23176) Steelers válasza t1 (#23170) üzenetére


Steelers
senior tag

:R
Kuponnal sikerült, vagy ennyire le volt akciózva?

(#23177) t1 válasza Steelers (#23176) üzenetére


t1
addikt

Ennyire le volt akciózva :)

(#23178) Steelers válasza t1 (#23177) üzenetére


Steelers
senior tag

Akkor nagyon oda kell figyelnem! :)
Jól láttam hogy itt olyan 3000 körül van a szállítás? Mennyi idő alatt ért ide?

(#23179) medica válasza ígyvanferi (#23174) üzenetére


medica
senior tag

Többféle típusa van a jégmászásnak: magashegyi jég (firn/gleccser pl), vízjég (befagyott vízesések)

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23180) t1 válasza Steelers (#23178) üzenetére


t1
addikt

Igen és úgy emlékszem, hogy 3 nap alatt itt volt.

(#23181) Steelers válasza t1 (#23180) üzenetére


Steelers
senior tag

És a garancia hogy van náluk? Nem tudod véletlenül?

(#23182) kk831228 válasza t1 (#23180) üzenetére


kk831228
addikt

jaja ,gyorsan itthon volt nekem is... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23183) ígyvanferi válasza medica (#23179) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, hogy vízesés. Szóval vertikálisan. Így már értem. Én valamiért tó vagy folyó befagyott felszínén mászásra gondoltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23184) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#23183) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Azt kezdő korcsolyázásnak hívják :)

[ Szerkesztve ]

(#23185) inf3rno válasza Lackooo84 (#23175) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát a többiek alapján 2-3 év kelleni fog, hogy rendesen lejjebb menjen. Ahhoz, hogy kocogni tudjál lehet, hogy elég lesz 1 év is, viszont ahhoz pulzuskontrollal kellene csinálni, mondjuk gyors sétát, ilyesmit, ha tényleg ennyire magas neked már a kocogásnál is. Semmit sem adnak ingyen. ;-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23186) Lackooo84 válasza inf3rno (#23185) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja hát 17 év bagózás megtette a hatását... :) Mit értesz pulzuskontroll alatt?

The Truth is out there...

(#23187) inf3rno válasza Lackooo84 (#23186) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát hogy figyeled futás közben, hogy mennyi a pulzusod, és végig egy szint alatt tartod, mondjuk 140 vagy 120 körül. Amennyire én tudom az a lényeg, hogy aerob tartományban maradjál, tehát ha a nagy átlagot vesszük, akkor lehetőleg 150 alatt, de persze ez életkor, nem, stb. függvénye is. Ettől tud fejlődni az aerob anyagcseréd, meg ilyen tartományban szeret zsírt bontani a szervezet. Magasabb pulzuson hajlamosabb inkább cukorhoz nyúlni, mert azt lehet oxigén hiányában is tejsavasan erjeszteni, aztán abból is van valamekkora energia. Ha kocogásnál is 180 a pulzusod, akkor jobban jársz gyaloglással meg bringázással, és jobb, ha csak később kezdesz kocogni, futni, amikor már normalizálódott a helyzet. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23188) kk831228 válasza Lackooo84 (#23186) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem kocogjál nyugodtan jó sokat, majd megy az lejjebb... Valamennyi alap kell, hogy tudj egyáltalán 150 alatt futni...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23189) Vertigo18 válasza Lackooo84 (#23186) üzenetére


Vertigo18
addikt

Így van, első körben ezt kellene megcélozni, belőni egy max. pulzust, majd az fölé nem igazán menni.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23190) Lackooo84 válasza inf3rno (#23187) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Köszi a tanácsokat, hát ha ezt a szinten tartást csinálnám tényleg nem sokat futnék, mert már a tempós sétánál 120 felett vagyok. :D Viszont már annyira bennem van ez, hogy fussak és fussak, hogy már 5km-be 1x sétálok bele 2-300 métert. Meg ha sétálok, akkor kicsit fáj a sípcsontom, ha futok akkor nem. Viszont nem tudom miért, vagy hogy, amikor "elfáradok" az első 2-3km után, sétálok egyet, és utána meg tudnék kocogni megállás nélkül bármennyit, nem fáradok úgy el, mint az elején. Érdekes anomália.

Visszatérve, 150 alatt tartani elég nehéz lenne, szinte alig futnék, és mások csak annyit látnának, hogy mindig megállok, mert nem bírom. Ezt sem biztos, hogy el tudnám viselni. :D Mindenesetre elég szépen fogyok így is, meg van a havi 2-3kg.

The Truth is out there...

(#23191) Vertigo18 válasza Lackooo84 (#23190) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az az első 2-3 km. az a bemelegítés. Akkor készül fel a tested a megterhelésre. Ezért megy könnyebben a többi, leállsz, kicsit pihizel séta közben, visszaáll a pulzusod vagy 20-30 ütést is akár, aztán jöhet az "igazi menet".

Ne érdekeljen, hogy ha kinevetnek, mert szinte totyogsz. Én ugyanezt csináltam, itteni unszolásra 140 alatt tartott pulzussal kocogtam, amit elég lassúnak éreztem. Azt vettem észre, hogy a szembejövő gyalogosok, autósok legalább FELE megmosolyog, nevet rajtam. Nah nem a tempóm miatt, (kicsit a tiednél azért az enyém gyorsabb), hanem egyszerűen azért, mert egyáltalán futok -11 fokban is. Ez marhára zavart, aztán - szintén itteni tanácsra - elkezdtem nézni, hogykik is mosolyognak?! A mosolygók 99%-a 100 kiló feletti volt, innentől már én is mosolyogtam rajtuk! Üljetek csak a meleg kis autótokban, aztán hazamenve toljatok egy BigMac menüt. Aztán majd meglátjuk, ki tud elfutni egy medve elől! :D (mondjuk egyikünk se, de ez mellékes! :D ).

Szóval jó lenne megcélozni azt a bizonyos pulzustartományt (140-145öt javaslok) és NEM fölémenni, akármit is érzel! Azt fogod érezni pár hónap múlva, hogy egyre jobb kilométereket futsz ugyanazzal a pulzussal. Ráadásul egyre többet tudsz majd futni, ha akarsz, a szervezeted megszokja azt az ütés-tartományt. Aztán meg majd azt veszed észre, hogy a végére befér egy-egy sprint is, jó 300-400... 500 méter!!! És azt marhára fogod élvezni!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23192) Lackooo84 válasza Vertigo18 (#23191) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja hát a mínuszok engem sem tartanak vissza ne félj, sőt. :D Volt nemrég mínusz 10 körül, mint egy bankrabló úgy néztem ki sapka + csősál + pulcsi + cicanaci. Úgy néztek rám, mint a szaros gatyára. :D A mostani 6 fokokban már sapka, sál, kesztyű sem kell nekem, mert melegem van.

Ez nem a tök első 2-3km nekem, mert a bemelegítő sétát nem számoltam bele, szoktam 1-1.5km sétálni, és csak utána kocogok. A végén mindig nyomok sprintet így is (mindig is jó voltam robbantásban), ráadásul egy 12%-os vasút alatti autós aluljárót kell megmásznom, ott szoktam felsprintelni.

De most akkor tényleg sétáljak, akkor vagyok olyan 110-120nál, majd fussak bele, és ha elérem a 150et, akkor meg megint séta? Akkor abban nem sok futás lesz, kb. 1-200 méterek. :)

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#23193) inf3rno válasza Vertigo18 (#23191) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, nálam ugyanaz van, mint amikor kocsival megyek, bekapcsol a közlekedési alprogram, és fogalmam sincs, hogy ki mellett futok el, vagy hogy kik ülnek a kocsikban. Az utóbbit egyébként sem figyelem szinte soha. Ez valami megfelelési kényszer nálatok? :D

Buliban hasznos! =]

(#23194) inf3rno válasza Lackooo84 (#23190) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is fájni szokott a szokásosnál lassabb futástól a lábam. Valszeg meg kell szokni egy adott tempót, ritmust az izomzatnak, hogy hatékonyan tudja csinálni. Szerintem hosszú távon jót tesz, ha ilyen magas pulzussal gyaloglással kezdesz, megerősödik a lábad és a keringésed is, aztán lesz egy jó alapod, amire tudsz építkezni. Valaki írta itt régebben, hogy aki nem tud lassan futni, az sehogy sem tud.

Ha síkon vagy, akkor szerintem próbálj belőni egy tempót bemelegítés után, amin az edzés végéig max 10-15-öt megy fel a pulzusod, és maradj azon. Emelkedőn lehet lassítani, lejtőn meg gyorsítani, de ha rövidek, akkor az sem fontos. Kellhet pár alkalom, mire megtalálod a jó tempót.

Ma megyek én is, már unom a tétlenséget.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23195) Vertigo18 válasza inf3rno (#23193) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem, csak kisfaluban kocogok, itt az öregasszonyok még 15 km. után is elvárják, hogy ha elmegyek mellettük, akkor köszönjek. Még akkor is, ha már 2x elfutottam mellette, harmadszorra is kell köszönni, különben "ezek a mai fiatalok...!" :D Fiatal... Én, jah! :D

Éppen ezért nem tudok átkapcsolni másik üzemmódba sajnos. Teljesen nem tudom élvezni a kikapcsol(ód)ást. Akkor meg már nézem a többieket! ;) Ki, kivel kavar, ki bújkál, ki csalja meg az asszonyt! :D

De a nevetések már engem sem érdekelnek.

Jó, hogy mondod. Indulok is ebben a nyálkás időben egy 15ösre!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23196) parandroid válasza Vertigo18 (#23191) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Aztán majd meglátjuk, ki tud elfutni egy medve elől! (mondjuk egyikünk se, de ez mellékes! )."

Kicsit off, de nem a medvénél kell gyorsabbnak lenni, hanem a többieknél, hogy őket egye meg, ne téged. ;)

Lackooo84: Egyszerűen csak fuss olyan lassan, hogy ne szálljon el teljesen a pulzus. Lehet, hogy hülyén fog kinézni, de a nagyon lassú futó mozgás még mindig jobb, mint a gyors séta. Nem kell a végletekig ragaszkodni a 140-hez, ráadásul ha jól sejtem a korod a nicked alapján, neked valahol 148 körülig tart az aerob tartomány, szóval addig ok vagy. Persze minél lejjebb van, annál jobb, de az első egy-két évben ne számíts komoly csökkenésre. Ezzel együtt is észre fogod venni, hogy hónapról hónapra jobban érzed magad, és egyre jobban megy.

Amúgy ma elmentem a terembe edzeni, de annyira nem volt kedvem az egészhez, hogy a 15 perces futópados bemelegítés elnyúlt 90 percre, hogy ne kelljen leszállnom, és nekiállni bicepsz-hátazni. de legalább rájöttem, hogy még mindig utálom a futópadot, mentem volna ki inkább a jó levegőre... :U :O :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23197) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Na hát erre nem kellett sokat várni, ma meg is lett az első 5K-m séta nélkül, ami inkább 6K (mindig ezt az útvonalat futom). Pulzusom 160-165 között volt, emelkedőkön felment 170-ig max, de egyszer sem kellett lihegnem, inkább a sípcsontfájdalmam volt kicsit kellemetlen, de nem érdekelt. Fú tök örülök, hogy 17 év bagós meg gépezős életmód után 3 hónap alatt sikerült ezt elérnem (novemberben kezdtem). :B :K Már csak az időn kell majd javítgatni. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#23198) Vertigo18 válasza Lackooo84 (#23197) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem...

A pulzuson!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23199) Lackooo84 válasza Vertigo18 (#23198) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

...is... :D

The Truth is out there...

(#23200) concret_hp


concret_hp
addikt

van egy intersport utalványom 3000ft felett 1000, vagy összegfüggetlenül 15% kedvezmény, február végéig jó. akit érdekel, dobjon egy pm-et.

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.