Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) borix válasza bandus (#24750) üzenetére


borix
őstag

Ha jól emlékszem Maráz Zsuzsa mondta az egyik interjújában,hogy megesett vele,hogy leállt a veséje rossz volt a vérképe.Az oka az volt,hogy kevés fehérjét vitt be és a szervezete elkezdte lebontani magából.

(#24752) LanyUs válasza borix (#24740) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sok cikkben olvastam ezt az álláspontot és teljesen igazad van. Helyes technikával mezítláb is ki lehet futni a világból. És itt eljön a nagybetűs DE :) De ha már egy csöpp esély is van arra, hogy kevésbé terheli meg az ízületeket a sport, a helyes technika ellenére is, akkor miért is ne engedje meg magának valaki, ha telik rá? Amikor még a rossz futótechnikámmal plusz asics 2110 asszem koptattam a térdem, akkoriban néztem utána, hogy egy műtét 15.000 EUR/térd. Ezt elkerülendő bőven megéri :DD
Általános mondás pedig "olcsó húsnak híg a leve" pedig tökéletesen igaz. Igen vettem én is a decathlonban 3-4e Ft-ért cipőt, amiben ninjutsu edzésre jártam és még mindig egyben van, de azért kezeljük helyén a dolgokat. Lidl cipő szar, ketchua alap kiránduló cipő szar, decathlon olcsó futócipő vicc kategória. A Sketchersem 20k, féláron vettem, na ott már kezdődik valami... Ezért lett hoka, amiben nem csalódtam... Lassan kirándulni megyünk, ahová kellett jó túracipő, hát bementem és vettem egy gore-texes merellt 30-ért. A hobbijára költ az ember. Ilyen egyszerű a képlet :))

[ Szerkesztve ]

(#24753) LanyUs válasza PotterPrime (#24738) üzenetére


LanyUs
senior tag

A clifton 1-esem neutrális. A "stabil" kifejezés jelenti azt, hogy pronáló lábra való? Ez nem teljesen tiszta.
Biztosra kellene menjek, mert nem akarok úgy járni, mint a kayano 20-al. Boltban jónak éreztem és az első félmarcsi után "kicsi" lett. Szívás... azóta nézegetem :DD Ha még egyszer belesétálok ebbe a csapdába t.k.n szúrom magam.

Ma kimentem 17 km-re a hideg szél, mint az intercooler biztosítja a jó dinamikát :) Jobb, mint a nyári hőség. Érdekes, hogy a fenekem és a hátsó combizom kezdett görcsölni 15 km felé. Ilyenkor megálltok nyújtani vagy toljátok tovább?

(#24754) inf3rno válasza LanyUs (#24753) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja a stabil a jó, ha túlságosan pronálsz. A görcsre kalcium + magnézium kell. Én nem szoktam megállni, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24755) kk831228 válasza LanyUs (#24753) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, stabil pronàlò lábra van... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24756) PotterPrime válasza LanyUs (#24753) üzenetére


PotterPrime
csendes tag

Az Arahi stabil (túlpronáló lábra való), a Clifton pedig neutrális (enyhén pronáló, semlegesre). :)

[ Szerkesztve ]

(#24757) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok

Polar tulajoktól kérdezném, hogy tudtok e megoldást arra, hogy hogyan lehet normálisan edzést feltölteni a polar oldalára?!
Meg van a TCX fájl, amiben minden benne van, bárhova fel lehet tölteni, csak ide nem. Ilyen gagyi manuális kitöltési lehetőség van, de ezt nem tudom, hogy gondolják..
Vagy van valami egyéb lehetőség rá, valami trükkös megoldás? Egyébként jó a polar oldala, de ekkora öngólt nem tudok megérteni, hogyan tudtak összehozni..

(#24758) LanyUs válasza PotterPrime (#24756) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat! Lehet megvárom a 05.06-os versenyt, mert tavaly hoka promóció keretében lehetőség volt kipróbálni egy terméket a versenyen. Lehet kihasználom ezt, de elsülhet nagyon jól, hogy húú de jó volt benne, még jobb, mint a mostani, de benne van a nagy szívás is... ugye nem kell részleteznem egy idegen cipő hátrányait, ha esetleg valahol 10 km felé elkezdené törni a lábat, mert nem rá való, onnan csak előre az irány :)

(#24759) k5.20 válasza Danika256 (#24757) üzenetére


k5.20
senior tag

Androidos alkalmazások között a syncmytrack alkalmazással lehet adatokat ide-oda mozgatni.

(#24760) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Sziasztok, futócipőt hol érdemes hirdetni eladásra?

Elfogadom a sütiket.

(#24761) Danika256 válasza k5.20 (#24759) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi, de én nem is az alkalmazások között, hanem magára az oldalra szeretnék feltölteni kiexportált edzést..Nem nagyon látok rá opciót.. Bárhova lehet ép csak a polarra nem? Csak ilyen manuális kiöltős szar van..

(#24762) k5.20 válasza Danika256 (#24761) üzenetére


k5.20
senior tag

Épp az a lényege ennek, hogy nem kell exportálni manuálisan. Tehát amivel rögzítetted, onnan ez a progi átküldi a polar alkalmazásba. Amit meg átküld, az megjelenik a webes felületen is.

Bocs ha nem értenélek...

(#24763) medica válasza LanyUs (#24752) üzenetére


medica
senior tag

Erről tudnék könyvet írni...mikor jönnek a kezdők a legolcsóbb felszereléssel, ruházattal, stb. fel a magashegységekbe aztán megy a sírás mikor semmi sem működik... aztán lehet mindent újra megvenni.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24764) t1 válasza PotterPrime (#24734) üzenetére


t1
addikt

Okés körbenézek :R

(#24765) PotterPrime válasza LanyUs (#24758) üzenetére


PotterPrime
csendes tag

Hát ez nem a legjobb ötlet, éppen versenyen kipróbálni egy teljesen idegen cipőt? :(
Elsőre 6 km-re vittem el a Cliftonom, de olyan hólyagokkal jöttem haza, hogy egy hétig utána a sima járás is nehézkes volt. Legyen bármilyen kényelmes, ahogy belelépsz, azt akkor is be kell törni.

(#24766) borix válasza medica (#24763) üzenetére


borix
őstag

Miről beszélsz milyen könyvet írnál?Vesz az ember egy Asics GT-1000,Nike Pegasus hasonló cipőt akciósan 17-22E körül egy olcsó Lidl,Decathlon-os futópóló és egy futó nadrágot.Fölmegy a budai hegyekbe vértesbe kicsit edzeni mit kellene hozzá lecserélni?Főleg,hogy a legtöbb helyen aszfalt /kemény földút van.

(#24767) medica válasza borix (#24766) üzenetére


medica
senior tag

olvasás nem megy vagy a szövegértelmezés?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24768) borix válasza medica (#24767) üzenetére


borix
őstag

Volt előzménye is amire reagáltál gondolom,hogy azt is bele olvastad?

(#24769) medica válasza borix (#24768) üzenetére


medica
senior tag

látom egyik sem megy

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24770) bencze válasza medica (#24769) üzenetére


bencze
senior tag

Nem kell összeveszni. Van aki üvegtörmeléken kínai tornacipőben ultrákat fut, másnak már 20k fölött kell a rendes csillapított cipő. Nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24771) margithid válasza borix (#24768) üzenetére


margithid
veterán

Ő alapvetően magashegységekről írt, oda azért nem pega meg gt1000 kell, nem is beszélve a rövidnadrágról pólóról:)

Egyébként földesútra, aszfaltra, salakra tényleg elég az a két cipő amit írtál.

(#24772) borix válasza margithid (#24771) üzenetére


borix
őstag

Ebben igazat adok egy Triglav megmászására oda más felszerelés kell.De ez most,hogy jön ide sokan az életüket lefutják a Margitszigeten magas hegység közelébe nem meg a futók 95%.
Legközelebb a triatlonos úszásba belevonjuk a mélytengeri búvárkodást?

[ Szerkesztve ]

(#24773) Fred23 válasza bencze (#24770) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tegnap pont a cipőkön gondolkodtam: futottam már tornacipőtől kezdve bakancson át én már mindenben, munkavédelmi cipőben is legutóbb, csak úgy kíváncsiságból! :D Ami érdekes, az a méret. 41-42-es a lábam, de ha igazán jó futócipőt akarok, mindig végül ennél nagyobbat választok. Tök fura, hogy jó rám egy 41-es utcai cipő, de mikor futócipőt nézek, gyakran kicsit kicsinek találom a 43-ast is, most például van két darab 44-esem is! :Y Hülye egy lábformám lehet. :D

(#24774) bencze válasza Fred23 (#24773) üzenetére


bencze
senior tag

Ez valamennyire általános lehet, az utcai cipőim 43-asok, futócipőből van 2 saucony 2 asics 44-es most vettem egy új sauconyt abból sokat vacilláltam a 44 és 44.5 közt, végül a 44.5-öt vettem meg. Majd elválik mennyire jön be, de jelenleg a 2. lábujjam elején van egy vízhólyag ami azt sugallná a 44-es cipő hozzáért a cipő elejéhez. A 44.5-ön sokat gondolkoztam de szerintem inkább pszichológiai okból, vagyis hogy tudom, hogy nagyobb mint az eddigiek, egyébként nem lötyög, a sarkam szerintem nem fog kicsúszni, és előre-hátra sem csúszkálok benne. Másrészről érezhetően szélesebb a 44-es méretnél, olyan 5x oda-vissza próba után választottam ezt.
Az Aldis "futócipőm" (amit civil munkába járónak használok és a pihenőnapi 2 km-eken) is 43-as, a 2 pár decathlonos túracipő, 2 félcipő, vagy 3 tornacipő féleség, meg a bakancs is. Aztán az is lehet a méretekkel kavarnak, nem tudom :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24775) Fred23 válasza bencze (#24774) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, hogy tényleg általános, ismerős mondta anno, hogy ha vacilálok két eltérő méret között, válasszam simán a nagyobbat, az lesz a jó; én meg ehhez tartom magam. Jó lett volna a 43-as is, de a lábujjaim ott már érintették a cipő elejét. 44-es esetében meg nincs érintkezés.

Mondjuk simán lehet az is, hogy kavarnak a méretekkel is, mert a 41-es és a 44-es között azért óriási a difi.

(#24776) margithid


margithid
veterán

Én jelenleg ott tartok, hogy a 28.5 cm-es cipők jók, van egy nike ami 28as, 10-15 km sétánál sincs baj, pont jó, passzentos, de futni nem mernék benne, érzem, hogy ahhoz szűk lenne.
Amúgy meg össze vissza számoznak a gyártók, puma ignite pwercool 43.5-es, adidas 44 2/3-os, és mindegyik 28.5 cmes.
A pumára most nagyon megharagudtam, még a sétát se bírja...

Sportsdirecten hogyhogy ilyen gyér a kínálat cipők terén?

(#24777) bencze válasza Fred23 (#24775) üzenetére


bencze
senior tag

Eleve én azt az elvet követem, hogy hüvelykujjnyi rés legyen a nagylábujj és cipő orra közt. A kérdés nálam az volt, hogy picit kevesebb vagy picit több és a picit többre szavaztam a szélesség miatt. Futás közben azért csak jobban odanyomódik a lábunk a cipő elejéhez, mondjuk 20-30-40e alkalommal. Nekem nem jellemző a víz- meg vérhólyag futástól, pláne körmömmel még sosem volt bajom (mennyi horror sztorit lehet olvasni), és szeretném, ha ez így is maradna.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24778) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Sérülések miatt kicsit későn kezdem az idén a futószezont,de most több helyen láttam kisebb akciókat és szeretnék venni egy jó cipőt.
A "Glamour kupon" segítségével, vagy ha esetleg tudtok olyan webshopot ahonnan jó áron lehetne berendelni valamit akkor szívesen fogadom a tippeket.

Maximum 10-12 Km-eket szoktam futni főleg betonon, vagy erdei pályán.
(Erdei tornapálya, ledöngölt erdei út és a tetejére apróbb kavics van szórva)

Árban 25-40E között vennék cipőt és úgy lőném be a vásárlást, hogy mondjuk a 20%-os kedvezménnyel megálljon 30E magasságában.

Előre is köszi a segítséget. ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#24779) inf3rno válasza PotterPrime (#24765) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem sosem volt ilyen "betöréssel" gondom, ami nem vált be elsőre, az általában hosszú távon sem válik be, úgyhogy nem hordom. A vízhólyag legtöbbször zokni miatt alakul ki, ritkábban túl szoros cipő miatt, amennyire én tudom. Abban egyetértek, hogy nem jó versenyen cipőt tesztelni, mert nagyon rá lehet faragni. Pólóval ugyanez a helyzet, jobb versenyeknél előre megküldik a pólót, hogy ki tudd próbálni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24780) inf3rno válasza Fred23 (#24773) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem utcai 41-es jön be, futó meg 42-es, nagyon ritkán 43-as, ami jó.

Buliban hasznos! =]

(#24781) parandroid válasza inf3rno (#24780) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dettó ugyanezek a számaim. Párom volt most kiakadva, a héten végre talált egy Vomero 9-et, ami színben is bejött neki, és futni is jó benne, de 39-est kellett vennie a szokásos 37,5-es helyett.

Nem rossz ez a Parndorfi outlet. Az Adidas-üzlet is szép nagy, bár ez valahogy nekem nem a szívem csücske, a Nike viszont egészen elfogadható árakat és kínálatot tud felmutatni (kb sportsdirect szint), megint majdnem elcsábultam egy 32-es Pegasusra, itt végre volt fekete is 77 EUR-ért ami már határeset, de győzött a józan ész. Pólókból viszont mindenfelé 20 EUR körül vannak most akcióban a Milerek (ujjatlan, illetve hosszú- és rövidujjú is), gyanús ez nekem, hogy itt is fazonváltás jön majd. Under Armourt néztem volna még meg szívesen, de az ő üzletük még sajnos nem volt nyitva. Salomonnál semmi extra, kicsit drágállottam a kínálatot, persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy régebbi cipő alig volt náluk, szinte csak új modellek (de akkor miért outlet?): Pedig egyszer egy jó trailrunner-cipőt veszek tőlük, csak még azért a trail-runninghoz még nem ártana edzeni kicsit... Az Asics hozta a szintet, pólók-gatyák 20 EUR-tól, cipőből találtunk páromnak egy csodaszép betonra való futócipőt,(meg nem mondom, melyik gel-es verzió) de a 80 EUR-s ár itt is határeset volt, úgyhogy továbbmentünk még körülnézni. Aztán lett egy Zoom Vomeroja 49 EUR-ért inkább. Gyerekcipők viszont kimondottan jó áron vannak, kisebbik lány kapott 29 EUR-ért valami egészen komolynak tűnő 34-es sportcipőt. Azért ez árban egy mezei deichmannos cipő szintje, ez meg azért mégiscsak Nike. Most nagyon odavan, mert korábban sportsdirectről kapott hasonló összegért egy fekete alapon fehér szívecske-mintás Nike Tanjunt, szóval erre a nyárra két Nike-t váltogathat. :D

Az eisenstadti sportsdirect üzlet viszont nem egy nagy eresztés, úgyhogy másnap átugrottunk Muraszombatra a szlovén szomszédokhoz (Ausztria sincs messze, de ez még közelebb van nekünk), és bevásároltunk rövidnacikból, mert abból páromnak is, és nekem is csak egy-egy darab volt nyárra. Karrimor viszont nem győzött meg ebben a kategóriában, úgyhogy maradtunk itt is inkább a leárazott márkás cuccoknál.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24782) Vertigo18 válasza blaca83 (#24778) üzenetére


Vertigo18
addikt

Üdv a klubban tesó! Eddig hol voltál? Nem is láttalak még ebben a topikban!

Szerintem ha nem sürgős, akkor várj egy kicsit, mindig be vannak ide biggyesztve az aktuális akciók, ha vannak.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24783) blaca83 válasza Vertigo18 (#24782) üzenetére


blaca83
őstag

Szia!

Futok én már régóta csak nem tudtam, hogy van ilyen fórum. :DDD
Ráadásul időm sincs általában nézelődni, olvasgatni, DE most 2 hétig szabin vagyok és szeretnék bepótolni pár elmaradt dolgot. :C

Szokott pörögni egyébként a topik?

Egyenlőre nem találtam semmilyen jó akciót. :((( Ami tényleg jó áron lenne abból természetesen nincs méret.
Abban reménykedtem, hogy -20%-kal (kupon) tudok valahol venni a hétvégén valami jó cipőt.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#24784) Danika256 válasza k5.20 (#24762) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi szépen ez tényleg működik! Annyi, hogy be kellett szereznem a fullos apk-t, ami persze azért nem olyan nehéz :) és így már limit nélkül dátumra lehet mindent másolgatni az oldalak között!

(#24785) LanyUs válasza borix (#24766) üzenetére


LanyUs
senior tag

Felesleges ragozni. Elvekről volt szó. Nem arról, hogy te akcióban veszel egy cipőt. De nem jött át. Sebaj. Ezen nem akadunk le. Nem mindenki lábára tökéletes a gt-1000 se a 2000-ed sőt a Nimbus 18-tól sem dobtam hasast amit ma próbáltam. Annak örülünk, ha találtál magadnak olcsón cipőt, ami kímél viszont megnézném mit emelnél le a polcról ha egy árban lenne egy drágább holdjáróval 😁

(#24786) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Nemrég kezdtem el esténként futni.A Couch to 5k progi instrukcióit veszem igénybe ezen tevékenység közben.Azt vettem észre hogy a sipcsont elülső felén lévő izom alsó részén(lábfej ahol hajlik közvetlen az felett) fáj.Úgy értem izomláz-szerű érzést tapasztalok benne.De már 5 perc futás után is.Ez most azért lehet mert gyenge és nem szokta meg terhelést vagy vmi technikai oka lehet?

(#24787) Alg válasza LanyUs (#24752) üzenetére


Alg
veterán

Merrell Moab GTX? Nekem is az van, nagyon jó az a cipő, rengeteg teljesítménytúrát beleraktam - lassan kezd szegény szétesni már, kellene majd cserélni azt is...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24788) Vertigo18 válasza blaca83 (#24783) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem hosszabb a szabi, azóta futok rendszeresen...

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy ide majdnem mindig be vannak linkelve a cipő akciók (is). Csak aza gond, hogy előtte ugyebár azokat fel is kellene próbálni, nem csak a lábtartásod miatt (pronáló, szupináló, neutrális), hanem amiatt is, mert a méretek is változhatnak. Van, akinek a 44-es lábára az "A" cipőből 45-ös kell, "B"-ből még akár 46-os is, ha szűkül az eleje.

A topik meg nagyon jól pörög szerintem. Van annyi élet benne simán, mint a Pécs topikban!

Pm-re meg válaszolj, mert szerdán menne a nejem! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24789) concret_hp


concret_hp
addikt

na megvolt a vivicitta, 5p / km-n belül, de 1:45ön kívül :DDD

de ha 1x megértem, hogy azoknak mi jár a fejében, akit a 2. zónából indulva 6kmnél érek utol úgy, hogy 6p-n kívüli tempóban futnak :F (értsd: kb. az 1. rajtzónából indult a 4-5. helyett...) tényleg nem tűnik fel nekik, hogy percenként 100an mennek el mellettük... :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24790) beltram


beltram
tag

Nekem is megvolt a Vivicitta, nem nagyon tudok mit hozzáfűzni, tökéletes volt minden, nehéz lesz jövőre ebből ismét percet/perceket faragni. Boldogság van. :)

pace be with you

(#24791) beltram válasza concret_hp (#24789) üzenetére


beltram
tag

csak egy tipp, de gondolom nem akar plusz fél órát várni, hogy elrajtolhasson... ha van ilyen, akkor az óriási taplóság persze.

pace be with you

(#24792) Alg válasza beltram (#24790) üzenetére


Alg
veterán

Gratula mindkettőtöknek! Nekem most semmi nem jött össze, 15től folyamatos szenvedés volt, hol a hasam görcsölt, hol a vádlim... 2:10 lett így, büszke nem vagyok rá, edzésnek jó volt.

Többet kéne futni :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24793) concret_hp válasza beltram (#24790) üzenetére


concret_hp
addikt

grat, neked hogy lett ennyi az elevation, az alagút helyett a hegyen át futottál? :DDD (nekem 51m-t mért az óra)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24794) kk831228


kk831228
addikt

Grat mindkettőtöknek!! :Y :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24795) LanyUs válasza Alg (#24792) üzenetére


LanyUs
senior tag

concret_hp, beltram: gratulálok, gyorsan lezavartátok, siettetek valahová? :DDD
Alg: Neked is gratula, büszke lehetsz rá. Néha engem is hátráltatnak hasonló testi akadályok. Erre próbáltam utalni a múltkor, hogy okozzon örömet a futás. Ezek voltak a körülmények, én örülnék a helyedben :C A túracipő igen Merrell Moab GTX :) (47-es méret), az egyetlen, ami nem volt kicsi a 45/46-os lábamra.

Pécsi Hervisben kocogtam próbaképpen néhány típusban ma délelőtt, sajnos 21 km tesztre nem volt lehetőség :) :
Asics Gel Nimbus 18: bár azt írtam nem estem hasra tőle elsőre árához képest ( 55e ), a cipő tetszik. Bár neutrális és a lábam enyhén pronál, de futás közben mégis stabilan tartja a bokát/talpam, emellett kényelmesen párnázott. Nagyon hasonló érzésem volt benne, mint a Kayano 20-ban, ami szintén nem olcsó ( 50e ). 48-as kellene mindkettőből, tehát 1-2 számmal nagyobb ajánlott. Szerintem akiknek ilyen van tuti nagyon elégedett vele.

Asics Gel Innovate 7: lábfejnél széles, ezért a 46-os majdnem jó volt, viszont picit rövid, de a 47-esből már kijárna a sarok. Érezhető a kevesebb csillapítás. A párnázott talpbetét nagyon hangsúlyos, nekem bántóan nyomta a talpam már. Túlpronáló stílus előnyben.

Adidas Revenge Boost: szintén pronálóknak. Viszonylag zömök, nehéz cipő, de stabilan tartja a bokát. Talán kezdőknek találták ki, akik még helytelen technikával futnak. Ára is meglehetősen magas 33e.

(#24796) Matykoh


Matykoh
tag

Megvolt az utolsó 10,5-ön felüli (alapozó?)
futásom a következő félmaraton előtt (04.22). Tavaly 2:04-gyel végeztem, idén azt hiszem ez nem fog összejönni (2.20-at lőttem be, azzal már elégedett lennék). Habár nem nagyon értem a testem működését, a hét elején összehoztam egy 8-ast 5:40-es átlaggal. (Ott nem feltétlen az alapozás volt a célom, de hasonló pulzusértékek mellett sokkal jobb tempót hoztam le.)

(#24797) bencze


bencze
senior tag

Nekem is meglett, az órám kicsit elnyomogattam (a hülye virtual racer...) és még pausoltam is egy picit. A strava talán ezért nem látta a fm-t amit sajnálok mert nincs bent a rekordom.
Részben ezek miatt nem voltam teljesen biztos hogy megyek, azért reméltem a pace ami 4:37 körül volt jót mutat. Érdekes így futni, az elejétől fogalmam nem volt, hogy ezt a tempót meddig bírom, úgy éreztem kb, hogy ha még egy hajszálnyit csavarok rajta akkor az már olyan tempó lenne amit egy km-t sem bírok. Hát, a gyűrődést is szokni kell. Igaz több kilót is veszítettem a Zúzmara óta azért nem reméltem 9+ percet. Innen már elérhetőnek tűnik az 1:30 alá benézni, ha leadom a többi 6-8 kg-t és ráedzek kicsit komolyabban.

szerk: ja, 1:36:43 lett a vége hivatalosan. 3-as zónából indultam ami elég pesszimizmusnak tűnik így utólag. Jövőre az 1-esből kellene ha nem jön be valami gebasz.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24798) beltram válasza concret_hp (#24793) üzenetére


beltram
tag

ennyi nehezítés belefér. ;]
amúgy érdekes, mert a movescount-on normális értékek vannak, nem tudom mit nézett a strava. :)

pace be with you

(#24799) inf3rno válasza concret_hp (#24789) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula!

Buliban hasznos! =]

(#24800) inf3rno válasza beltram (#24790) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! Szép idő! :C

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.