Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Melorin válasza borix (#24399) üzenetére


Melorin
addikt

Ha a kóborkutyáktól is távol tart, csak akkor.

(#24402) borix válasza Melorin (#24401) üzenetére


borix
őstag

Nem kell ezt túlkomplikálni.Eltervezed milyen irányba szeretnél futni térképen leméred a kört nagyjából ennyi.

Legyen nálad pénz vagy vonaljegy ha valami közbejön vagy nagyon nincs kedved végignyomni akkor fölülsz a buszra,taxiba és hazamégy.
;]

[ Szerkesztve ]

(#24403) bencze válasza Melorin (#24393) üzenetére


bencze
senior tag

Én a google útvonaltervezőjével szoktam ilyet, lerakok a célt és a kiindulót egymásd mellé aztán a köztük levő bigyókat huzigálom. Enged vagy 10 közbülső pontot lerakni amivel már elég jól lehet városi útvonalakat kialakítani.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24404) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Használ valaki kompressziós zoknit? Nekem visszér miatt írták elő. 70 den-es kell,ez még legenyhébb. Olvastam,hogy sokan használjuk futáshoz. Tudna vki ajánlani márkát,típust? 10 ezret nem akarok kiadni érte,pláne h minden nap hordanom kell.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#24405) zaskar válasza FIREBLADE78 (#24404) üzenetére


zaskar
senior tag

Én Compressport R2-es kompressziós szárat használok futáshoz, a legtöbb futón ezt látom. Sajnos ennek az ára valóban 9-10 ezer Ft körül van, bár időnként vannak akciók, én 6500-ért vettem legutóbb, külföldi webshopból. Van itthon néhány zoknim is, amik olcsóbbak, de ebben az esetben azt kell mondanom, hogy a drágább megéri az árát. Ha neked ráadásul orvosi okok miatt is viselned kell, mindenképpen egy jobb márkát javaslok, mint pl. a Compressport. Ők gyártanak szárat is, zoknit is, meg mindenféle kompressziós ruházatot. A lényeg, hogy gondosan nézd meg vásárlás előtt a mérettáblázatot, és csak olyat vegyél meg, ami az alapján rád való.

(#24406) borix válasza FIREBLADE78 (#24404) üzenetére


borix
őstag

Gyógyszertárban mennyibe kerülne?
Ezek közt van neked való?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24407) FIREBLADE78 válasza borix (#24406) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ezek gagyik,ilyenem van,mama harisnya féle. :)) Köszi,megnézem. Jiani-t találtam még jó árban,6k. Ez jó lehet? R2 csak db-ra van? Lehet zokni jobban megérné,az 12k és egy pár,de lehet veszek ilyet is meg olyat is,mert nyáron nem lenne gáz rövidnadrág-papucs kombóval :D

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#24408) zaskar válasza FIREBLADE78 (#24407) üzenetére


zaskar
senior tag

Természetesen egy pár kerül az R2-ből 9-10 ezer Ft-ba. Facebook-on van egy futócuccok adás-vétele csoport, ott is elég sűrűn szoktak hirdetni olcsóbban újakat, 6-7 ezer körül.

(#24409) FIREBLADE78 válasza zaskar (#24408) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

futó cuccok börzéje [link] :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#24410) zaskar válasza FIREBLADE78 (#24409) üzenetére


zaskar
senior tag

Van egy ilyenem is. Nagyon igényes darab, de sajnos nem vettem komolyan a méretválasztást. Még szerencse, hogy féláron adták, 14-15 EUR volt. A lábfej része jó, de a vádlimon kissé szorosabb a kelleténél. Rövidebb távokra azért felveszem.

(#24411) inf3rno válasza borix (#24402) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én csak nézem menet közben, hogy meddig mentem el, aztán ha táv felénél vagyok, akkor visszafordulok. Persze ez nem egy kör, de azért kibírható, ha ugyanazon az útvonalon mész vissza.

Buliban hasznos! =]

(#24412) inf3rno válasza FIREBLADE78 (#24407) üzenetére


inf3rno
nagyúr

6k alatt nem találsz normálisat szerintem. Én moose-t vettem, azt hiszem 8k-ért, de nem használom. Igazából nekem csak téli hosszú zokni kellett volna, de nem volt csak kompressziós, aztán túl szűk, nem szeretem, majd talán hosszabb távokhoz felveszem újra. Próbálj vadgesztenyés kencét a visszérre, azt mondják néhány hónap után látványosan javul tőle.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24413) FIREBLADE78 válasza zaskar (#24410) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem M-es kell,átveszem kétezeré ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#24414) zaskar válasza FIREBLADE78 (#24413) üzenetére


zaskar
senior tag

Ez 5M-es, a lábfej része jó, de 5L-es kellett volna inkább. Azért nem válok meg tőle, egyébként is használtam már jópárszor...😊

(#24415) borix


borix
őstag

Nyáron mennyire használható a kompressziós zokni melegben? pl erdőben szűk ösvényeken jól jöhet,hogy a csalán,gallyak nem csípik karcolják szét a lábszárat.

(#24416) zaskar válasza borix (#24415) üzenetére


zaskar
senior tag

Tény, hogy nyáron, melegben talán kicsit nyűgnek érzi az ember, hiszen akkor a minél kevesebb ruhadarabra törekszik, de ahogy említetted, azért van pozitív oldala is terepfutásnál (a kompressziós hatásán kívül).

(#24417) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Vegyetek csibósat, állítólag jó, és olcsó! :D

The Truth is out there...

(#24418) Alg


Alg
veterán

Mi dekásat vettünk barátnőmmel, tök jól "működik" :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24419) borix válasza Alg (#24418) üzenetére


borix
őstag

Hogy működik? pl nyáron egy esti kemény edzés után a regenerálódás segítése érdekében 28-30C szobában kompressziós zokniban aludnátok?

(#24420) FIREBLADE78 válasza borix (#24419) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Úgy működik kérlek,hogy az erekben billentyűk vannak amik szabályozzák vér irányát. Esetemben pl nem jól záródik,na most,ha állsz akkor a drága gravitációnak köszönhetően a vér alulra törekedne,de akinek jók a billentyűi azoknál nincs gond. Habár ajánlatos azoknak is akik sokat ülnek v állnak. Lényeg a lényeg,hogy összerántsa az ereket és így jobb lesz a vérkeringés,nem lesz pangás stb stb. Ettől nem leszel superman,jobb idő stb,de szervezetednek jót tesz,nem kell annyit dolgoznia. Egy kis anat tudás nem árt hozzá,de józanparaszti ésszel is beletud az ember gondolni,hogy egy kitágult csőben(izom munkánál kitágulnak az erek) lassabban megy a folyadék,mint egy szűkben. Este hülyeség használni,amikor fekszel,mert nincs munka,nincs tágulás,se gravitáció se kiskutyakismacska. :))

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#24421) borix válasza FIREBLADE78 (#24420) üzenetére


borix
őstag

Este nem működik rendben.Akkor mikor használják pl egész nap a jó melegben szerinted egy szakács a nadrág alá a konyhába fölveszi vagy aki kint dolgozik a napon?
Az emberek többségének a munkahelye nem légkondis irodában van.

(#24422) bandus válasza inf3rno (#24412) üzenetére


bandus
veterán

en ugy vagyok vele, hogy amig a hawaii ironman vb-n a sportolok 70-80% nem hasznal kompresszios szarat, addig az en bohockodas futasaimnal sincs ertelme :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24423) inf3rno válasza bandus (#24422) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyan sokat szerintem sem számít, ismerek olyat, aki komolyan túrázik (napi 100+ km), totál visszeres a lába, és ő is megvan nélküle.

Buliban hasznos! =]

(#24424) concret_hp válasza bandus (#24422) üzenetére


concret_hp
addikt

attól még regenerációs célra bőven jó lehet, hidd el :)
atádi eredményhirdetésen kb. 50%on van ha a hasamra ütök :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24425) t1 válasza borix (#24421) üzenetére


t1
addikt

Vicces, de én pont szakács vagyok, napi 13 órát állok kb 14-15km gyaloglással, ha hordom a szárat vagy a zoknit (versenyek vagy erős edzések előtt után) akkor érzésre jóval pihentebb a lábam testem mint ha nem lenne rajtam. Amúgy meg egyáltalán nem zavaró, sőt aludni is szoktam benne.
Én ezt vettem színét leszartam pont féláron van a többihez viszonyítva. : [link]

(#24426) ígyvanferi válasza t1 (#24425) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vicces a link... kompresszios szar. :DDD

(#24427) medica


medica
senior tag

[link], [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24428) inf3rno válasza t1 (#24425) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez még akár jó is lehet hő leadás szempontból, mert a lábfejed szabadon hagyja. Nekem sajna ilyen hosszú zokni szerű.

Buliban hasznos! =]

(#24429) borix válasza t1 (#24425) üzenetére


borix
őstag

A lábfej része már kevésbé fontos elég a vádlira a szár?

(#24430) inf3rno válasza borix (#24429) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát a billentyűk nem a lábfejben vannak, hanem ahol meg kell akadályozni, hogy visszafollyon a vér.

Buliban hasznos! =]

(#24431) Alg


Alg
veterán

Ha valakit érdekel, BónuszBrigádon 490Ft-ért van FutóExpo belépőjegy (2490 helyett)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24432) xtro válasza Alg (#24431) üzenetére


xtro
aktív tag

:R

(#24433) FIREBLADE78 válasza borix (#24429) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ha ilyet dolgozol vegyél egyet. Jobban fogod érezni magad. Habár ezek majdnem második fokot elérő szorítással rendelkeznek,holott nekem egyes szint kell pedig nekem már vannak visszereim 28 évesen,igaz még kezdeti stádiumban,de venni fogok. Picit jobban szorítja az nem baj.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#24434) FIREBLADE78 válasza t1 (#24425) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nincs méret. Bassza meg.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#24435) Chuck Norris válasza borix (#24429) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nálam a zoknik általában a sarkuknál, talpuknál szoktak kilyukadni, így a csak szár elméletileg tartósabb lehet mint a hosszú szárú zokni, meg ezt kell annyiszor mosni ezért pláne tartósabb.

Találtam egy olcsó kazánt, nagyjából 45.5-46-nak felel meg asicsban, hátha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

(#24436) LanyUs válasza Chuck Norris (#24435) üzenetére


LanyUs
senior tag

így van! Csak szár szimpibb megoldás. 1 éve kipróbáltam egyet a lidl-ből is. Zokni+szár egyben. A szár még elmegy, de a zokni része undorítóan szar csúszkálós anyagból van, így sajnos cipőben történő sportra használhatatlan. Portörlőnek se túl jó, mert nem szívja a vizet. Viszont a nomádban vett zoknimmal elégedett vagyok [link]

(#24437) beltram


beltram
tag

Ezzel az eszközzel, vagy hasonlóval van valakinek tapasztalata? Nekem gyerekkori asztmám volt és sokszor úgy érzem, hogy nálam az a szűk keresztmetszet. Vajon ez is csak parasztvakítás, vagy érhet valamit?

pace be with you

(#24439) Aristeus


Aristeus
tag

Múlt héten megérkezett a Fenix2-esem, pulzusmérő övvel. (ebay-ről, használtan sikerült megcsípni 112 GBP-ért) Persze, hogy másnap már betegen feküdtem... :D Tegnap szerencsére már ki tudtam próbálni futás közben is. [link]

Két kérdés:
1) A Függőleges oszcilláció-nál mi számít jónak/nemjónak? Hogyan lehet a legjobban értelmezni ezen adatot, valamint, ha nem túl jó az érték, hogyan kell fejleszteni, (milyen gyakorlatokkal?) hogy jobb legyen?

2) Regenerációs idő: Ezután a 12 kilométeres futás után is 72 órát írt regenerációs időnek - gondolom azért mert a két nagyobb dombot megnyomtam elég erősre. Viszont az átlagpulzus még így is csak 150 volt, bőven a maratoni pulzus alatt, valamint reggel én úgy éreztem, hogy teljesen kipihenten ébredtem. Kicsit el van ez túlozva szerintem.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#24440) bandus válasza deicide (#24364) üzenetére


bandus
veterán

most dolgozom fel még a hétvégéből adód lemaradásomat :) hatalmas gratula, ez óriási teljesítmény :R

beltram, t1:
szintén elismerésem, nagyon szép időket futottatok.

én is a vtm-en kolbászoltam hétvégén, t1 kollégával sikerült is egy pár szót váltani végre és szerencsére :) mivel abszolút edzés volt, ezért rá sem pihentem a félmaratoni távra, zsinórban ez volt a 4. futás a héten. szóval lazán próbáltam venni, 2:30-as kitűzött célidővel. aztán persze már láttam az elején, hogy rögtön emelkedünk és visz a tömeg így a pulzuskontrollnak lőttek, megpróbáltam beállni egy még kellemesnek mondható 165 körüli pulzusra, ami azért egyes emelkedőkön képes volt elszállni. még a belesétálás ellenére is :) szóval ezzel a tempóval kényelmesen végigcsorogtam és még maradt egy kis kraft meghúzni az utolsó 3-4 km-t, a bruttó idő 2:12:xx lett, amivel messzemenőkig elégedett voltam a 430 m szintemelkedést figyemelbe véve. mondjuk ez nem mentség, mert 1:20 alatti idővel nyerték a fm távot :D
[link]
kép1
kép2

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24441) Alg válasza Aristeus (#24439) üzenetére


Alg
veterán

A regenerációs idő szerintem el van cseszve, a 620 ha jól emlékszem még egész hihető időket írt, ilyen 8-10 órákat egy könnyű 10k után, a fenix2 mióta megvan szerintem még 24 óránál kevesebbet nem láttam rajta, a ma reggeli könnyű 10k-ra is 72 órát írt... (miközben a múltkori 18k terepezésre hatvanvalamennyit...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24442) gombi01 válasza Aristeus (#24439) üzenetére


gombi01
tag

(#24439) Aristeus:
Függőleges oszcilláció: a felirat mellett van egy kis kérdőjel, ha arra kattintasz kiírja melyik érték mit jelent.
Regenerációs idő: vad baromság, nem sok értelme van...

gyógyulj meg teljesen, addig ne fuss :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#24443) bandus válasza Alg (#24441) üzenetére


bandus
veterán

nekem a fent linkelt futásra "more than 8 days"-t írt a polar :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24444) Aristeus válasza gombi01 (#24442) üzenetére


Aristeus
tag

(#24441) Alg, (#24442) gombi01: Köszi a válaszokat, elfelejtem akkor a regenerációs értékeket. Továbbra is a saját megérzésre fogok hallgatni.
Szerencsére múlt héten sikerült kifeküdni a betegséget, már teljesen jól vagyok. Azért is mertem tempózni a két dombon. :)

Viszont amit még találtam az a VO2Max kijelzés. Minden edzés után kiírja (ha elég hosszú volt), hogy mennyi az aktuális VO2Max-od és abból milyen versenyidőket jósol.
pl:

Valakinek bejött már ez a "jóslás"?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#24445) margithid


margithid
veterán

Letoltam az idei első 5 km-t, 26:38 alatt, nagyon jól esett!
Idén viszont szeretném a távot növelni, nem az időt, rá akarok menni a 10 km-re, ha nem is kétnaponta, de szeretném gond nélkül lefutni.
Ég és föld amúgy az adidas ozweego stability és a puma faas 350 közötti különbség, természetesen az adidas javára. Sokkal jobban csillapít, a pumában minden kavicsot éreztem a talpam alatt.
Hatalmas azért a különbség cipő és cipő között.

(#24446) Alg válasza Aristeus (#24444) üzenetére


Alg
veterán

Nekem nagyjából 10k-ig egész jól jósolt, a félmaratont kicsit túl optimistán jelezte... Persze kell neki pár tucat futás mire beáll rendesen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24447) Alg válasza Aristeus (#24444) üzenetére


Alg
veterán

Izé... most megnéztem az enyémet, és mp-re ugyanezeket írja nekem is :D de jelenlegi álapotomban kb. elérhetetlen idők, viszont 2 évvel ezelőtt fél éven belül ezeket a pb-ket futottam (22:40, 47:30, 1:44:30)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24448) mukibuci válasza Aristeus (#24444) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

pár perc eltéréssel nekem is ezeket irja :D de a félmaratonnál egy bő 20 percet simán téved, 2:04 a legjobb időm, az 1:41 elég messze van tőle

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#24449) parandroid válasza Aristeus (#24439) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

FR235 ügyes, reálisnak tűnik mindig, amit ír. tegnapi 140 alatti átlagpulzusos 13 km után 21 óra pihenést javasolt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24450) borix válasza Aristeus (#24439) üzenetére


borix
őstag

Használat előtt alap szabály,hogy totál nullázást csinálunk,hogy az előző tulajdonos értékek ne zavarjanak be.

Óra kikapcsolva. Down gomb hosszan megnyomni, majd a bal felső gombot is hosszan, amint megjelenik valami, a bal felső bekapcsoló gombot fel kell engedni, majd az óra amikor kiíírja: Clear all user setting?, akkor felengedni a down gombot is és rányomni (Zergétől nézve)

Pl más a magasságotok lépéshossz a gyorsulásmérő megtanulja a te adataidat felhasználni a futások során.
Garmin oldalán be kell állítani,hogy te milyen szinten tartasz mennyit edzel ez is segíti a pontosságot. Beállítások-Aktivitásosztály 0-10-ig Nekem valamiért nem ugrik fel a táblázat az oldalon nem baj

Szóval regenerálódási idő majd beáll egy pár futás után nekem a Fr920xt így volt elsőre erősen túlbecsült.
Versenybecslések túlzóak.
Kilengésre pedig visszatérünk ha majd lesznek futások és azok mennyire lesznek eltérőek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.