Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) SpaceKombajn válasza parandroid (#24363) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Az FR235 tud olyat (vagy az FR230 mellkaspánttal), hogy egész nap és alvás közben (ritkább mintavételezéssel persze, mint sportolás közben) méri a pulzust és abból készít egy 0-24 órás grafikont vagy mindegyik csak sporttevékenységnél tudja ezt. Azért kérdezem, mert van egy biciklis garminom (csomag) és ahhoz ugye van mellkaspánt és ha csak futás vagy bicajozás közben méri folyamatosan akkor elég lenne a 230, mert a 235 csak az optikai szenzorban különbözik. Köszönöm.

spacetime

(#24552) joysefke válasza gombi01 (#24548) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ok, köszi a linket!

(#24553) parandroid válasza SpaceKombajn (#24551) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Persze. A csuklós mérés pont erre való. Mondjuk én a mellkaspántot ezért nem hordanám egész nap, de biztos azzal is működne. Simán visszanézhető a napi grafikon, illetve a napi nyugalmi, átlagpulzus is. Elvileg alvásfigyelést is tud, de én éjszakára leveszem, engem zavarna alvás közben, ahhoz azért elég nagy.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24554) SpaceKombajn válasza parandroid (#24553) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Köszi, akkor jól gondoltam, persze mellkaspántot én se hordom/hordanám egész nap (meg úgy is csak az elején lenne érdekes ez a 24 órás megfigyelés), igazából a 235-re irányult a kérdés, hogy az tudja az egész napos logolást, akkor ez jó hír. Igen 45mm-es az óra és nekem is vékony csuklóm van, lehet zavarna éjjel, de én alvás figyelésre is használnám. Igazából ilyen fitness tracker és sportóra közötti kütyü lenne a nekem való a napi használatra (bicajra ott a garmin, de az csak kerékpárt tud)
Most jön majd valamikor a vivosmart 3, ez remélem méretben és tudásban is megfelelő lesz.

spacetime

(#24555) inf3rno válasza Melorin (#24532) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jegelés, árnika, nadálytő, amit meg lehet próbálni. Nekem is volt egyszer régen, ugyanígy voltam vele évekig, hogy elindultam, 200m, aztán már fájt. Évekig nem futottam, aztán helyrejött magától. Ma lehet, hogy én is összehoztam magamnak egy csonthártyát. Majd holnap kiderül, de már ma eléggé fáj a sípcsontom környéke. Nyújtok én is ezerrel, meg elugrok mindjárt gyógynövényeshez.

Buliban hasznos! =]

(#24556) inf3rno válasza Alg (#24533) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is ez lehetett a gond, hogy most direkt sarkasan futottam, mondván, hogy majd csiszolom a technikát később, egyelőre szokjam meg a mennyiséget... Venni fogok egy Vibramot, hogy berögzüljön ez az előre érkezés.

Egyébként ma rájöttem menet közben, hogy ezek az alapozások azért nem fekszenek annyira nekem, mert nincs meg a technikám hozzájuk. Sosem kocogtam nagy mennyiséget, inkább a sebességre koncentráltam, úgyhogy idő kell, amíg megszokja az izomzat az eltérő terhelést. Ma már egy fokkal jobban ment, mint tegnapelőtt, leszámítva ezt a csonthártyás mizériát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24557) inf3rno válasza parandroid (#24538) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld meg, hogy 5k-n mi a maxod. Úgy is lehet futni, hogy az első 5k-t pulzus kontrollal, utána meg a második 5k-t meghúzod, aztán a végére pont rendesen megrogysz. Csináltam már ilyesmi felosztással is félmaratont, és csak pár perccel volt rosszabb az a változat, aminél végig megküldtem. Amúgy szerintem nem versenyen kell kialakítani a taktikát, hanem előtte edzéseken begyakorolni, hogy mit fogsz csinálni. Hajrá, fél év még sok, szerintem jól teszed, hogy versenyekkel készülsz rá, az mindig ad egy pluszt. :-)

A pulzusmérődnél próbáltad már, hogy megtisztítod a szenzort? Nekem nemrég volt olyan, hogy félre mért, aztán a tisztogatás segített rajta. Sima desztvíz nálam elég volt, komolyabb vegyszerrel meg amúgy sem mennék neki, mert lövésem sincs, hogy van e rajta védőréteg, és olyan CCD-nek nézem formára, bár annyira nem értek az érzékelőkhöz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24558) Alg válasza inf3rno (#24556) üzenetére


Alg
veterán

Nem kell ahhoz Vibram, sőt, nem is biztos hogy jót tesz egyből minimában futni. Simán lehet egy 12mm dropos párnázott cipőben is.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24559) inf3rno válasza Alg (#24558) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem már régóta tervben van a Vibram, szóval ez nem csak ilyen hirtelen fellángolás. :-)

Buliban hasznos! =]

(#24560) inf3rno válasza nyugis777 (#24545) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez inkább az ételeknél probléma, a gyógyszereknél, gyógyhatású készítményeknél, etc... annyira nem releváns szerintem. Ezeknél inkább azon szoktak problémázni, hogy hogyan érjenek el maximális felszívódást, beépülést a hatóanyagból, vagy hogy ne lehessen könnyen túllőni, ha nagy dózisban mérgező, ilyesmik...

Buliban hasznos! =]

(#24561) Alg válasza inf3rno (#24559) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk én a múltkor jöttem rá hogy nem hogy Vibramot, de még Injinjit sem tudok használni, mert mindkét lábamon félig össze van nőve a 2.-3. lábujjam :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24562) inf3rno válasza Alg (#24561) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt hogyan? Fényképet tudsz küldeni? :DD

Buliban hasznos! =]

(#24563) Alg válasza inf3rno (#24562) üzenetére


Alg
veterán

Inkább nem ;]

Egyébként ahogy nézem viszonylag gyakori, ilyen

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24564) parandroid válasza inf3rno (#24557) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Így is lehetne, de a Deicide-féle kamikáze-megközelítés jobban tetszik. ;] :DDD

A szenzornak adtam a gyógyászati eszközökhöz szánt higiéniai tisztító-fertőtlenítő spray-vel, ha ez nem segít, akkor nem ez a gondja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24565) concret_hp


concret_hp
addikt

tudja valaki mennyire bonyolult csinálni egy sportegyesületet?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24566) beltram válasza concret_hp (#24565) üzenetére


beltram
tag

Mi 1-2 éve elkezdtünk egyet csinálni, de végül egy kicsit elsikkadt a dolog, pedig már alapító okirat is kész volt. Nem árt egy ügyvéd az okiratok szerkesztéséhez, ráadásul elég macerás az ügymenet. Nekünk végül ismerős csinálta meg ingyen, de 50-ért már volt iroda, ami vállalta volna.

pace be with you

(#24567) inf3rno válasza Alg (#24563) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Wow, nem is tudtam, hogy van ilyen. Orvosi értelemben ritkának számít, mert csak 4/10000 a gyakorisága. Én úgy nézem megúsztam, úgyhogy jöhet a Vibram. ;]

Buliban hasznos! =]

(#24568) inf3rno válasza parandroid (#24564) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát hajrá! Mindegyiket érdemes kipróbálni, lehet, hogy csak én voltam túl óvatos, amikor többféle verseny stratégiát próbáltam ki egyre magasabb terheléssel.

Buliban hasznos! =]

(#24569) inf3rno válasza concret_hp (#24565) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ügyvéd kell hozzá, különben elég bonyolult, ha nincs ilyen jellegű tapasztalatod. Nekem haverjaim csináltak egyesületet, mondjuk az nem sportegyesület volt, de gondolom olyan nagy különbség nincs az ügyvitelben. Lehet, hogy mi is csinálunk valamit itt Herenden, mert úgy tudnánk adó 1%-ot eltenni, meg pályázni is. Lehet occsón egyesületi flottás mobilt is venni, ha megállapodsz valamelyik mobil céggel. Ilyesmik vannak benne.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24570) Alg


Alg
veterán

Mindenki menjen futni az erdőbe, gyönyörű idő van és nyílik a keltike :))

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24571) Melorin válasza Alg (#24570) üzenetére


Melorin
addikt

Felénk nincs erdő :D :(

(#24572) LanyUs válasza Alg (#24570) üzenetére


LanyUs
senior tag

Küldetés teljesítve :) 250 szint, eltévedés, vadrózsa, csalán kerítés alatt kúszás ... volt minden :DDD
[link]
Képfeltöltés nem sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#24573) Alg válasza LanyUs (#24572) üzenetére


Alg
veterán

Nekem ma 15km/420m szinttel volt, 7:15-ös átlag 152 HR átlag, elégedett vagyok vele, bár nem sok emelkedőt tudok még most futni, de alakul.

Utána két rétes, mert pont szénhidrátablakban értem oda a rétesházhoz :DD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24574) LanyUs válasza Alg (#24573) üzenetére


LanyUs
senior tag

Finom rétes!!!! Imádom!!! Valamennyire büntetlenül ehetjük futás után. 15 km alatt 450 szint nem elég? :) A déli nap belőled is elvett valamennyit?

(#24575) Alg válasza LanyUs (#24574) üzenetére


Alg
veterán

Úgy értettem nem tudtam futni a komolyabb emelkedőkön, sétára kellett váltani :)

Egy picit melegem volt de nem vészes, 10 körül indultam szóval még annyira nem volt gáz, szél is fújt kicsit

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24576) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én is mentem ma egyet...

21.3km, 5:33-as km. átlag, 157-es pulzus...191 méter magasságnövekedés... Mondjuk utána csak feküdtem a kádban, nem volt rétes...

Kisfiam meg odaszól, miközben fogom a belem: "Apa, jössz velünk biciklizni?" :D

- ANYÁD! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24577) gombi01


gombi01
tag

Sziasztok!
Holnap jön valaki a velencei-tókerülő futásra?
Nagyon családias kis futóparty!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#24578) bencze válasza gombi01 (#24577) üzenetére


bencze
senior tag

Jó lett volna ha betervezem januárban :) 35ös hosszúm van holnapra beütemezve.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24579) bencze


bencze
senior tag

Btw berendeltem egy fenix 5 sapphiret Angliából. Ha minden igaz és meg is jön akkor egy cca 50essel olcsóbb mint nálunk. Lássuk mi lesz ha kijön a rendelés processingből, hogyan küldik el, elvileg jövő péntekig meg is kellene érkezzen.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24580) gombi01 válasza Vertigo18 (#24576) üzenetére


gombi01
tag

(#24576) Vertigo18:
én a Bp-i versenyek után szoktam beszívni, hogy akkor ha már itt vagyunk menjünk az IKEA-ba...
legutóbb a SPAR maraton után kellett még vagy másfél órát kajtatnom a labirintusban :)

azért bicajozni el kell ám menni ha szépen kérnek, a család is fontos! :K

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#24581) parandroid válasza Vertigo18 (#24576) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

És az anyjuk ment velük? :DDD

Na, meglett a 10k-s verseny, 53:53 lett a vége. Deicide-féle öngyilkos-taktikával mentem, mert olyan jól hangzott... Egészen úgy a második km-ig, ott már éreztem, hogy gondok lesznek. Nem is feltétlenül a tempó miatt, hanem mert egy festői bajor falucska sörfesztiváljához kapcsolódott a rendezvény, ami azt jelenti, hogy szűk, macskaköves utcák, és látszólag nem nagy, de kis aljas rohadék emelkedők. 2 km-es kör volt kijelölve a versenynek, az első helyezett a 3. km-nél körözött le először, aztán a 6. km-nél másodszor, ő akkor volt az utolsó körében 200m-rel a cél előtt, nekem meg még menni kellett két kört. :DDD Barátunk 31 perc alatt tolta le egyébként, most rendezték 22. alkalommal a versenyt, de csinált is egy új pályarekordot.

Én a harmadik és a negyedik km-ek között azt hiszem, meghaltam, aztán a nyolcadik után tértem újra magamhoz, onnét már megint egészen jól ment, pár emberkét még vissza is tudtam előzni, akik korábban elmentek mellettem. Amit észrevettem, hogy az emelkedők egészen jól mentek, akit utolértem, mind ott lassult le, én pedig egészen jól tudtam tartani az addigra már nem túl acélos 5:30 körüli tempómat ezeken is. A macskakövet viszont továbbra is utálom.

Ami biztos, hogy 10k-s versenyre nem készültem, a teljes tréningem eddig hosszabb, de jóval lassabb futásokból állt, amikor gyorsabb részt csináltam, ott is csak nagyon ritkán futottam 6:00 alatt. Az órám szerint az eddigi valaha mért leggyorsabb km-em 5:19 volt, ez javult most 4:52-re. Szóval nyilván nagyon más rövid, de gyors távokra készülni, nekem most ez alapján ez jött össze, de ahogy írtam is, az egész 10k-s dolog csak mellékszál, a cél egyelőre inkább a 4 órához minél közelebbi maraton októberben, szóval a kigyorsítást sem erre a tempóra kell egyelőre belőni - szerencsére. :U

Páromra viszont nagyon büszke vagyok, azzal együtt, hogy jóval kevesebb ideje, alkalma, energiája van edzeni, és eleve később is kezdte (a fiziológiai különbségekről nem is beszélve), 57:28 alatt tolta le, ezzel ő is nemcsak minden saját rekordját megdöntötte, de a saját maga elé kitűzött célt is bőven túlteljesítette (1 óra volt a célideje). :C

Szóval jó móka volt, ezt is ki kellett próbálni (fogom is csinálni rendszeresen), de azt hiszem maradok a hosszabb távoknál, nekem az jobban fekszik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24582) Vertigo18 válasza parandroid (#24581) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kénytelen volt menni! :D

Te, Peti! Miért nem indultál a 750 méteren, aztán több időd maradt volna beb@cni! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24583) parandroid válasza Vertigo18 (#24582) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne is mondd, utána kértem egy alkoholmentes sört a döneremhez (német nemzeti étel), kaptam egy megvető nézést, meg egy üveg Schlappeseppelt. Úgyhogy megittam az idei évben a második rendes sörömet is ma. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24584) inf3rno válasza Alg (#24570) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, én is Hajag tetőn futottam tegnap, rohadt jó idő volt, madárcsicsergés, medvehagyma szedés, stb. Van minden.

Buliban hasznos! =]

(#24585) inf3rno válasza LanyUs (#24572) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk volt ma Veszprémben spartan race, az is majdnem ugyanez, csak még 12k-t ki is kell csengetni érte, hogy részt vehesse. :D Te megoldottad minimálban...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24586) kk831228


kk831228
addikt

Felugrottam erre az expora... Nem rossz... Mondjuk kâr volt mert vettem egy mellkaspántot.... :DDD Fazsák ezek a Hoka cipők, egyet felpròbáltam, kellemes, de az âruk is az... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24587) inf3rno válasza gombi01 (#24580) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, meg hát ki kell pörgetni a tejsavat is, hogy jobban regenerálódjon a láb, a bringa arra meg a legjobb módszer. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#24588) inf3rno válasza parandroid (#24581) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak így tovább! :-)

Buliban hasznos! =]

(#24589) zaskar válasza kk831228 (#24586) üzenetére


zaskar
senior tag

Itthon csak próbálni kell, megvenni meg külföldről...:)
Nekem egyik kedvenc modellem a Challenger ATR. Tavaly november végén UK-ból szállítással együtt 18500 Ft-ért jött, és a teljes méretsor kapható volt. Ezzel egyidőben a hazai forgalmazó 41990 Ft-ért adta úgy, hogy csak néhány méret volt belőle. Tehát az itthoni árért 2 db-ot kaptam külföldről, és még maradt is pénzem...:)

[ Szerkesztve ]

(#24590) Chuck Norris válasza Alg (#24570) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Meg hérics és van még hóvirág is, ibolya a többit nem tudom beazonosítani. Ja és még őzeket is láttam a vérkör TT-n. Azt tervezem jövő szerdán csinálok egy sima vérkört is, lehet csatlakozni :)

(#24591) Alg válasza Chuck Norris (#24590) üzenetére


Alg
veterán

Meg kökörcsin, a Normafánál az egyik pad mellett letépve, eldobva egy marékkal :((( :W

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24592) t1


t1
addikt

Ide jön valaki? [link]

(#24593) medica válasza zaskar (#24589) üzenetére


medica
senior tag

Hol vetted 18k-ért?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24594) inf3rno válasza Alg (#24591) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:(
Én ilyet is láttam:

Rá akarsz szállni a ruhámra, tetszett neki a neon. Tisztára átmentünk természetjáró topicba. :DD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24595) zaskar válasza medica (#24593) üzenetére


zaskar
senior tag

A Sportshoes-on volt az akció. Most 60 font, de már csak néhány méret van.

(#24596) Chuck Norris válasza inf3rno (#24594) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

ja igen, ilyen pitypangot én is :)

@t1 nagyon jól néz ki de pont akkor van a Pálos70 is amit ki nem hagynék.

[ Szerkesztve ]

(#24597) medica válasza zaskar (#24595) üzenetére


medica
senior tag

Nem sürgős de jó tudni, vennék hokat ilyen áron az biztos. :)

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24598) gombi01 válasza t1 (#24592) üzenetére


gombi01
tag

t1:
50 vagy 108km :Y
Kihagyom, ehhez a távhoz én igen puding vagyok.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#24599) #78687232


#78687232
törölt tag

Vennék én is Hokát, csak az inkább neutrális, nem? Habár a mostani Runner's Worldb szerint kezd elmosódni a három határ.

(#24600) t1 válasza gombi01 (#24598) üzenetére


t1
addikt

50 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.