Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) Lackooo84 válasza Alg (#23295) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Most a piros annyi a németen és osztrákon is. Mire ideér az akció leapad 50-ről 30%-ra... Ez Magyarisztán... Kár, hogy onnan nem szállítanak ide.

The Truth is out there...

(#23302) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Úgy döntöttem jó lesz nekem ez az Ambit 3 a Hervisből, kuponnal.
Tudna valaki kupont adni, mert a fentebbi már nem érvényes.

Per aspera ad astra.

(#23303) kk831228 válasza Oryctolagus (#23302) üzenetére


kk831228
addikt

Jó lesz az kupon nélkül is... ;] Lejárt...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23304) Lackooo84 válasza Oryctolagus (#23302) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

VALENTINOVO-20

The Truth is out there...

(#23305) Oryctolagus válasza Lackooo84 (#23304) üzenetére


Oryctolagus
tag

Egyszerűen nem bírom megrendelni annyira rosszul működik az oldal.
Na, jó innen nem rendelek semmit még a bankkártya adatokat is kéri, maradi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#23306) kk831228 válasza Oryctolagus (#23305) üzenetére


kk831228
addikt

Paypal?? Virtuális bankártyád nincs? Ha van e-bankod, akkor általába van virtuális bankártya is...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23307) Lackooo84 válasza Oryctolagus (#23305) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát, bankkártyával elég nehéz vásárolni adatok nélkül... ;] https az oldal, teljesen biztonságos.

The Truth is out there...

(#23308) kk831228 válasza Lackooo84 (#23307) üzenetére


kk831228
addikt

Milyen adatok nélkül?? Virtu@lis bankártyánál telejesen más adatok vannak, és csak annyi van rajta amit ráraksz vásárl@s előtt pl...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23309) Lackooo84 válasza kk831228 (#23308) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én rendes bankkártyával szoktam. Paypal-val (ahol lehet) csak a gari miatt, és nem azért, mert félek, hogy lenyúlják a pénzemet. Szerintem a bankkártyás fizetés https-en teljesen biztonságos, nem értem ezt a sok parát.

The Truth is out there...

(#23310) kk831228 válasza Lackooo84 (#23309) üzenetére


kk831228
addikt

Nem foglalkozom én se vele... Legbiztonságosabb : virtuális kártya pay-pal-al összekötve... :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23311) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most nézem a review-kat a Forerunner 35-ről, mert meglepett, hogy létezik ilyesmi. Nagyjából abban erősítettek egyébként meg, ami már első blikkre is látszik: nem szép, de mindent tud, amire egy kezdőnek szüksége van, és legalább elfogadható áron van. Igazából szerintem egy Vivoactive-hoz képest azért komolyabb cucc, és azzal egy árban van. Azt, hogy Mo-n lehet-e kapni, azt nem tudom, német amazonon most mindenféle akció nélkül 169 EUR. Ha még kap is egy jó leárazást, egészen baráti ajánlat tesz a belépő szinten. Hm, warehouse dealsben 146 EUR, az annyira nem olcsó egyelőre...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23312) joysefke válasza beltram (#23290) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi! megrendeltem :)

(#23313) beltram válasza joysefke (#23312) üzenetére


beltram
tag

:C

pace be with you

(#23314) joysefke válasza beltram (#23313) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nagyon kíváncsi vagyok. Most hogy a lábam nem az igazi kimaradt egy csomó edzés, legalább lesz valami ami motiváljon :)

az tudom, hogy amikor megjelent akkor még csak hármat, de be lehet már állítani valahogy rajta négy adatmezőt?
összidő, össztáv, aktuális iram, utolsó kilométer irama?

(#23315) Lackooo84 válasza joysefke (#23314) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Négyet lehet igen.

The Truth is out there...

(#23316) Andris837


Andris837
senior tag

Nos a jobb térdem eddig se volt a legjobb, már a mai laza 4k után is fáj, de észrevettem, hogy a balos térdem felett a belső oldalon van egy duzzanat. Nem fáj -még- de fura. Eddig nem volt ilyen. Tapintásra melegebb mint máshol a lábam.. Lehet holnap meglátogatom az orvost. :(

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#23317) Pttypang


Pttypang
veterán

Decathlonos geonaute óra mellkaspántját valahogy lehet párosítani telefonnal?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#23318) Alg válasza Pttypang (#23317) üzenetére


Alg
veterán

Rádiós, szóval nem. Bluetoot-ost lehet (de azt is csak BT LE-képes telefonhoz) vagy ritkább esetben ANT+-t ha van vevő a telefonban.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23319) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Azért az hihetetlen, hogy az első percben megkerget egy kutyának álcázott Gizmó (ráadásul kétszer is), aztán a következő 5 km-em arról szól, hogy próbálok nem rá gondolni, kiverni a fejemből és visszavinni legalább 145 alá a pulzust... :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23320) parandroid válasza Vertigo18 (#23319) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen esetekre jó magaddal vinni a futáshoz egy kutyának álcázott gizmót. :DDD

Szar kép, mobilos, csúnya idő volt, sry.

Viszont megjött a mai posta:

:C

A kettő egymástól függetlenül, ma úgy tűnik, futónap van a Deutsche Postnál.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23321) inf3rno válasza Vertigo18 (#23319) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ismerős a helyzet. Van egy kutya, amivel felváltva szoktuk kergetni egymást. Az idióta gazdája képtelen bezárni. Már fel is jelentették egy páran, meg is bírságolták, de nem fizeti be, behajtani meg azt mondják, hogy nem tudja a hatóság. Azért vicc ez a jogrend, hogy kapsz egy szabálysértési bírságot, de nincs semmi szankció, ha nem fizeted be.

Buliban hasznos! =]

(#23322) Vertigo18 válasza inf3rno (#23321) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mondjuk ez nem is így van, de ebbe most ne menjünk bele! :)

Engem az zavar, hogy egy "ismerős" öregasszony odament az ismerőse (általa ápolt) másik öregasszony házához, majd kihívta a kutyát, hogy kísérje el a boltba! Becsokiztam, még csak nem is a saját kutyája!!!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23323) inf3rno válasza Vertigo18 (#23322) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lol. :D Ebben mekkora üzlet van. :D Kölcsön kutya öregasszonyoknak kíséretnek. Ha nem telik testőrre. :D :C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#23324) Vertigo18 válasza inf3rno (#23323) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igazság szerint egy néninek van kutyája... Ez a néni nemigen mozog már és hozzá jár segíteni egy másik néni... Nos, ez a "néni2" vitte a boltba "néni1" kutyáját...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23325) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Tök vicces, mert amerre én futok már a kutyák se ugatnak meg, már ismernek. :D :D

The Truth is out there...

(#23326) Steelers


Steelers
senior tag

Engem egyszer egy sebhelyes fejü pitbull kísért vagy 5 kilóméteren keresztül...hát mondanom sem kell olyan tempót azóta se mentem! :DD
Rendesen tele volt a gatya! :DD

(#23327) Vertigo18 válasza Steelers (#23326) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gondolom a pulzuskontrollt elfelejthetted arra a futásra! :D

De talán egész napra! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23328) Steelers válasza Vertigo18 (#23327) üzenetére


Steelers
senior tag

Volt vele problémám az biztos! :DD

(#23329) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az azért ugye megvan, hogy lehetsz te az usainbolt, kutya elől csak akkor tudsz elfutni, ha ő is akarja? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23330) Vertigo18 válasza parandroid (#23329) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sehol nem írták, hogy valakit kergetett... :)

"Kísérte" csak! ;] Ergo: szopatta! :D Azóta is azt meséli a pit-klubban! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23331) kk831228 válasza Vertigo18 (#23327) üzenetére


kk831228
addikt

Kicsit mint ha túlzottan ráizgultál volna erre a pulzus dologra... :B Vagy csak én érzem úgy... :F :DDD Azert ennyire nem kell ráparázni szerintem... :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23332) Vertigo18 válasza kk831228 (#23331) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos igazad van. Futás közben is kb. percenként nézegetem. Már tomcica is mondta, hogy majd ráállok egy tempóra és nem kell figyelni ennyire a pulzust,d e sajnos nem így lett.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23333) kk831228 válasza Vertigo18 (#23332) üzenetére


kk831228
addikt

Én úgy vagyok vele, hogy ha egyedül futok, akkor elég jó tudom tartani, de inkább a felső határon lavírozok... 147-151 körül... Viszont ha haverral futok akkor általába csak az elején vagyok ilyen tartományba, a vége felé kicsit gyorsítani szoktunk és akkor nem nézegetem, úgy os fölmegy mint az állat, de olyankor nem érdekel. Nem baj az ha van olyan futás is benne amikor kicsit magasabban vagy. Legalábbis nekem jó egy kicsit "kimozdulni" . ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23334) inf3rno válasza Vertigo18 (#23332) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is szoktam nézegetni, lusta vagyok programot írni neki, hogy csipogjon, pedig azt kéne. :-) Csak akkor kedden végig csipogott volna...

Buliban hasznos! =]

(#23335) Akcept válasza Lackooo84 (#23325) üzenetére


Akcept
tag

Engem is ismertnek, általában rám se hederítenek, de ha valaki felpiszkálta őket korábban, akkor van ugatás.

+ amerre járok, van egy kapu, ami mindig nyitva van, a kutya meg (gondolom) láncon. Na, ha az elszabadul - és olykor megtörténik -, akkor gáz van. A tulaj meg az önkormányzathoz köthető, és ezzel bezárult a kör. Fosás van. Vettem paprikasprét, az tuti jó? Van vele tapasztalat?

(#23336) #78687232 válasza Akcept (#23335) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ez esetleg? Amikor a csajokkal megyek állandó rettegésben futunk, az egyik srác meg azt mondta, felmászott a kutya elől a fára. Végem :DDD

(#23337) inf3rno válasza Akcept (#23335) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják, hogy a könnygáz jobb, meg az nem is okoz maradandó sérülést. A paprika okozhat. Ez a riasztó olyan, mint az ultrahangos medvecsapda? :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23338) Lackooo84 válasza inf3rno (#23337) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A paprika hogy, és mivel okoz maradandót? :D

The Truth is out there...

(#23339) inf3rno válasza #78687232 (#23336) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na mi ott még nem tartunk, ahhoz komolyabb kutya kellene, mint az itteni lábtörlők, de ha elszabadulna a szomszédból a kuvasz, akkor lehet, hogy én is a fán kötnék ki. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#23340) inf3rno válasza Lackooo84 (#23338) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, ez írták több fórumban is, nem néztem utána. Amennyire én tudom a paprika úgy működik, hogy megzavarja a hőmérséklet érzékelő receptorokat, aztán azt hiszi a szervezeted, hogy rohadt meleg van azon a területen, esetleg hogy megégtél. Erre nyilván reagál, aztán gondolom egy túl heves válaszreakció vezethet maradandó károsodáshoz. Tippre elpattanhat egy-két ér, esetleg sérülhet az ideg ha túl sok inger megy át rajta egyszerre, ilyesmire gondolnék, de felszínesek az ismereteim, és lehet, hogy tényleg nem is igaz, hogy maradandó károsodást okozhat. A könnygázt még ennyire sem tudom, hogy hogy működik, nem ez a szakterületem.

Buliban hasznos! =]

(#23341) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kövezzetek meg, de ha engem megtámad egy kutya, engem nem érdekel, hogy a végén, mikor kijövök a szorult helyzetből az, hogy milyen sérüléseket okozok a kutyának. Örülök, hogy megúsztam.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23342) inf3rno válasza Vertigo18 (#23341) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van érvem ilyesmire is, mondjuk ha visszafújja az arcodba a szél, és te szenvedsz maradandó sérülést, akkor már érdekelni fog. :DD Nekem mondjuk az ultrahangos riasztó, ha tényleg működik, akkor jobban tetszik, mint a vegyi fegyverek, mert az nem fogy ki, mint ezek a palackok. Veszek bele egy aksit, aztán ítélet napig jó. Egyelőre mondjuk bízok abban, hogy vagyok annyira határozott, hogy pár kóbor korcsot el tudok kergetni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23343) Vertigo18 válasza inf3rno (#23342) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, nem is a kóbor korcsokról van szó, hacsaknem nagyon éhesek. Elég sok tapasztalatom van a kutyákkal. Sajnos túl sok. A legtöbb gyáva, amint kijut a saját komfort-zónáján (értsd: udvar) kivéve, ha folyamatosan kijárhat. Azok közül is a legveszélyesebbek a kicsi termetű kutyák. Villámgyorsak és a fogaik ugyanolyan élesek. Persze ezzel most nem azt akartam mondani, hogy az a kutya, amely sosem volt a kerítésen kívül, az nem veszélyes, ha egyszer kijut, meg azt sem, hogy minél nagyobb egy kutya, annál jámborabb. Egyszerűen 18 év tapasztalata ezt taníttatta meg velem nagy általánosságban. De mindig vannak kivételek.

Gázsprével meg annyiszor fújtak már le, hogy el se kezdem inkább... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23344) inf3rno válasza Vertigo18 (#23343) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na kiderül az igazság, szóval te is veszélyes vagy, hogy le kell fújni. :D Érdekes, hogy gáz spray-t írsz, ezek szerint mégiscsak könnygázzal és nem paprikával van tapasztalatod?

Ja nekem is úgy tűnik, hogy amiatt kanászodott el ennyire ez a két kutya, hogy állandóan kijárhatnak, és már magukénak érzik a ház előtti útszakaszt. Mondjuk az említett szomszéd kuvasz meg egy jó 200m-es részt is még a magáénak érez beleértve a mi telkünket is. Az utca túloldalán vagyunk, mégis állandóan ugat, ha gazolunk a kertben.

Kezdünk nagyon off-ba elmenni amúgy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23345) StLui válasza Vertigo18 (#23343) üzenetére


StLui
veterán

"Gázsprével meg annyiszor fújtak már le, hogy el se kezdem inkább... :)"

Ezért mit kell csinálni? Én még nem is találkoztam talán soha vele, pedig idén leszek 50.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#23346) medica


medica
senior tag

Gázspray semmiképp: egyrészt maradandó sérülést okoz a kutyának (annak lehetnek következményei), másrészt a kutya nem tehet róla hogy hülye a gazdája, harmadrészt ha nem találod el vagy rádfújja a szél vakon kapálózva szinte biztos hogy seggbeharap a jószág. Ultrahangos riasztó olcsóbb (a spray 1-2 fújás és vehetsz újat), humánusabb, nem kell célozni vele (max ha süket a kutya akkor van gond). [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23347) parandroid válasza StLui (#23345) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom nem véletlenül futja a felmérőjén a 2km-t 8 perc alatt. Standard rendvédelmi teszt. Ezen belül több ág is lehetne, de ebből a kommentből elég jól leszűkíthető az irány. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23348) Vertigo18 válasza medica (#23346) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sokmindenben egyet értek veled. De sajnos azt nem tudom, hogy ez az eszköz mennyire működik. Ha valaki, ismerős mondaná, hogy beválik, akkor örömmel használnám én is, ne tudd meg, mennyi kellemetlenségtől óvna meg ez a munkám során.

Abban is egyetértek, hogy a gazdi a hibás, ha hagyja kóborolni, kiszökni. De ha már kint van és épp a lábamat tépi, akkor nem tudok neki meséket suttognia fülébe és közben magamban szidni a gazdáját.

Hidd el nekem, semmi következménye nem lesz rád nézve, ha egy kutyát, amely TÉNYLEG megtámadott, te engedéllyel tartott gázsprével lefújsz! SENKI nem fog ezért felelősségre vonni! És a spré már bizonyított. Ezerszeresen.

PeterkeT: Megnéztem gyorsan a kedvedért... az én "koromban" nem kell már nyolc perc alatt futni...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23349) inf3rno válasza Vertigo18 (#23348) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Milyen engedély kell rá? Az pl támadásnak számít, hogy jön vicsorogva felém két kutya és lopják a távolságot, illetve nem akarnak lekopni?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23350) joysefke válasza inf3rno (#23349) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

semmilyen.
én legalábbis mindenféle engedély nélkül vettem régebben...
Ha téged megnyugtat a szpré, akkor nyugodtan vigyed.
Van olyan verzió, ami rendelkezik kis csiptetővel és a nadrágodba tudod csíptetni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.