Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) borix válasza inf3rno (#23800) üzenetére


borix
őstag

Z1,Z2,Z3,Z4,Z5 zónákra osztja a pulzust 1-3 aerob,4-5 anaerob.
Van ezekre edzésterved ami megmondja melyik napon mennyit és,hogy melyik zónában töltsed?

(#23802) inf3rno válasza borix (#23801) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem igazán értem, hogy hogyan jön ez a kérdésemhez. Amit én kérdeztem, hogy az alapozásnál mik a körülbelüli zóna arányok. Mondjuk heti 3 edzésnél 2xZ2 + 1xZ3 a jó, vagy mehet a 3xZ3, és esetleg 2 hetente be lehet e iktatni egy Z4-Z5 körüli futást? Ezen kívül a miértje is érdekel a dolognak, már ha van rá magyarázat. Ha csak annyi, hogy kipróbálták élsportolókon és ez a legjobb, én azt is el tudom fogadni. Nyilván nincs szükségem napokra lebontott edzéstervre, nem akarok ebből élni, és nem tudok tartani egy ilyen tervet...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23803) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!

Spartan dagonyázásra milyen cipőt ajánlanátok? Nyilván valami trail cipő kellene, de pl gore-tex lehet előnyösebb vagy egy sima anyagú?
Gore-tex-et ki lehet mosni, nem veszít utána a lélegző-vízálló képességéből?

Futás közben a gore-tex jobb lehet, mert legalább oldalról nem folyik be a víz, de felülről ha belemegy (márpedig be fog), akkor kifele nem engedi.

=== Szatocs ===

(#23804) borix válasza inf3rno (#23802) üzenetére


borix
őstag

Alapozás után van jelentősége.
Vállalsz mondjuk heti 5/70km és végigcsinálsz rá egy 12 hetes programot.

(#23805) mukibuci válasza szatocs (#23803) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én nem veszek erre új cipőt, régebbi futócipő pont megteszi majd ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23806) ígyvanferi válasza inf3rno (#23794) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, így legyen okos az ember. Én inkább a Karvonennek hinnék, finomabbnak tűnik az a számítás. Magasabb lenne a nyugalmi pulzusod, ezek a határok is kicsit fentebb tolódnának, ami logikusnak tűnik. A másikban ez nem jelenik meg.

Arra én is kíváncsi lennék, hogy pontosan mi az oka az alapozós futás pulzuscsökkentő hatásának, hogy működik ez a dolog. Hátha hatékonyabban tudnám csinálni, ha érteném a mechanizmust.

(#23807) inf3rno válasza borix (#23804) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Értem. Hát a kérdés pont az alapozásról szólt. Ezek szerint úgy gondolod, hogy az alapozásnál mindegy, hogy Z2 vagy Z3 a tartomány, a lényeg, hogy sok legyen, és aerob legyen? A heti 70 biztosan nem menne, 40 felett elkezdenek fájni az ízületeim. (Nem tudom, hogy az ülő munka az oka, vagy az, hogy annak idején rendesen megfázhattak.)

Buliban hasznos! =]

(#23808) inf3rno válasza ígyvanferi (#23806) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is inkább arra szavaznék, azt mondják a nyugalmi az edzés hatására megy le, aztán az alacsonyabb nyugalmi miatt meg lejjebb tolódik a többi tartomány is az edzettebb embereknél. Elég logikus.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23809) tomcica


tomcica
Topikgazda

tolni kell egy max pulzust,hogy lasd neked hol a teteje,utana az alapjan tudod akar %-ban meghatarozni a zonakat,en siman alapoznek az aerob zona belepo felen mennyiseget,az alacsonyabb zonak a regeneracios edzesekre maradnanak (mondom ezt ugy h tavaly 138 alatt nem nagyon volt a pulzusom meg a leglazabb napon se,de nekem igy mukodott es kesz,masnak lazabb piheno kell)

ott a Hadd modszer az nagyon jol mukodik a pulzuszonak meghatarozasara,az a tobb lepcsos terheles alapjan pedig eleg jol be tudod loni hol is van a laktatkuszob,hol vagy anaerob zonaba stb

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#23810) borix válasza inf3rno (#23807) üzenetére


borix
őstag

Valahol láttam edzéstervben alapozó edzésnél alacsonyabb értékeket adott meg így oda esett mint ha normál pulzusértéknél csinálnád 70-75% körül.
Szerintem alapozás a Maffetone módszerrel.
Mikor meg a pörgős edzések jönnek akkor laktát küdzöb bemérése ami 87% pulzus tartományhoz esik edzett sportolóknál.

(#23811) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

2:03:31

Szerk: Hm, mobilról nem tudok találatot linkelni, a numbernél a 2037-es vagyok...

5:50-es átlag, 14 perccel jobb, mint amit eddig bármikor futottam. Az első kb 14 km jól ment (5:20-5:40-es km-ek), utána eltűntem hirtelen, akár az erdőben a vadnyom (elpazaroltam mndenem, amiről számot kéne adnom). Az utolsó 2 km-en legszívesebben csak lefeküdtem volna meghalni, különösen, amikor a vége előtt elém tett valaki egy autópályafelüljárót egy kicseszett nyolcsávos út fölött...

Következő félmaraton május 10 körül, de az laza lesz, közben megpróbálok egy 50-es 10 km-t április elsején.

Jelen pillanatban az októberi maratont kicsit elhamarkodott ötletnek érzem...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23812) concret_hp válasza parandroid (#23811) üzenetére


concret_hp
addikt

bp maratonon is a nyugati felüljáró a nép kedvence ;]

14p azért elég szép javulás, 40mp / km :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23813) #78687232 válasza parandroid (#23811) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nagyon jó vagy, én a Vivicittát szeretném 2:06:00 körül lefutni, bár nekem csak 5 percet kéne ahhoz fejlődnöm.
Idén az első maraton nekem is tervben van, csak azt 7:00 körüli tempóval fogom végigtolni.

(#23814) parandroid válasza #78687232 (#23813) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Simán meglehet, nekem 2:10-2:15 között volt a cél, ennyit számít az, hogy visz a tömeg. Az első pár km-t ráadásul próbáltam lassabban futni, ezt meg az könnyítette meg, hogy elég tömött volt a pálya. Aztán 4 km körül megelőzött az 1:59-es időmenő néni a sárga lufival (beszarás, ránézésre volt vagy 60), és km-ről km-re stabilan távolodott is, olyan 15 km körül szem elől is veszítettem. Ahogy számolgattam a végén, olyan 6-700 m-rel előttem érhetett be. Ennyi kellett volna a 2 órához. De nem vagyok csalódott, azt az eredményt nem érdemlem meg egyelőre, egyszerűen most ennyi van bennem. Egy éve futok, az alapozás sem sikerült túl jól (mennyiség rendben volt, a minőség kevésbé), ebben az évben lesz, ami lesz, a következő alapozásnak meg eleve már más szintről tudok nekiállni, ami remélhetőleg majd az eredményekben is megmutatkozik. Jövőre leszek 40, ha akkor sikerül csak az első maraton, akkor sincs semmi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23815) szatocs válasza mukibuci (#23805) üzenetére


szatocs
őstag

Én most kezdtem futni, nincs olyan cipőm, amit szívesen bealdoznek. Egy pegasus 33-mal amúgy sem sokra mennék a sáros emelkedőn. Van meg egy Salomon turacipom, amit telen hasznalok, de azt sem akarnam.

=== Szatocs ===

(#23816) bandus


bandus
veterán

ma kemény lecke árán tanultam meg, hogy a heti tempófutás másnapjára ne tervezzek hosszú terepet (főleg, hogy a tegnapi volt idén a második, vagy harmadik tempóm): a lábaim nehezek voltak, ennek ellenére sokszor elvitték a tempót és a pulzust is, marha nehezen tudtam kontrollálni, és sokszor bele is kellett sétálni. emiatt a tervezett 18 kilit rövidítettem is 15-re, hogy ne erőltessem magam mégjobban túl. DE így is mérföldkőhöz érkeztem, ez az első 50+-os hetem, egész pontosan 52,11 km. ezért a jutalmam mindjárt egy újabb lunartempo lesz :D

peterkeT:
nagy gratula, ez szerintem igen szép eredmény :K májusban biztosan 2 órán belül fogsz futni, a maratont meg majd még meglátod. elképzelhető, hogy korai, oda azért kell, hogy legyen néhány 30+-os futás a lábban szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23817) #78687232 válasza bandus (#23816) üzenetére


#78687232
törölt tag

Grat neked is, eddig összvissz öt +50km-es hetem van, néha elég húzós összehozni :)

(#23818) parandroid válasza bandus (#23816) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Májusban biztosan nem, az párom első félmaratonja lesz, én csak kísérek. Ott olyan 2:30-ra tesszük a lécet (6:30 körüli pace), de lesz, ami lesz, az nem a teljesítményről szól. Utána nyáron majd lehet, hogy keresek még valamit, de majd legfeljebb júniusban, a július-augusztus nem kimondottan felhasználóbarát versenyszempontból. Aztán az őszt még meglátom, hogy hogyan sikerül nyáron fejlődni.

Nekem egyébként ezzel a félmaratonnal lett ez a hét 45,9 km, hogy kicsit visszafogtam magam a versenyre készülés miatt. A múlt hét 55,6 km, előtte 44, azelőtt 61,8. Szóval azért készültem, ahogy bírtam. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23819) Vertigo18 válasza parandroid (#23818) üzenetére


Vertigo18
addikt

Életem második félmaratonját futottam 3 napja, majdnem belehaltam a végére, nagyon elmértem az elejét sajnos.

Pedig a pulzusomon alig látszik, de legszívesebben én is meghaltam volna. Bár mondjuk elég jó lett ahhoz képest, hogy egyetlen egyszer futottam eddig még csak fm-t, kb. 2 hónapja.

Maga az fm 1:53:58 lett....

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23820) bandus válasza parandroid (#23818) üzenetére


bandus
veterán

a jövő hetet megpróbálom én is még feljebb tornászni, bár az a baj, hogy már legalább 2 sörözés is be van ütemezve :D Katicának is sok sikert a versenyre :R

a jutalom :) kemény 14k pénz volt, ennyiért eláll, amíg a többi ki nem öregszik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23821) #78687232


#78687232
törölt tag

Az említett 10K 52m27s lett végül, na ezt kellene május végéig letolnom 50-re :DDD

(#23822) parandroid válasza Vertigo18 (#23819) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azokkal a hegyekkel, amik felétek vannak, én még előbb elfogynék. Azon csodálkozom, hogy találsz valamelyest sík terepet a futáshoz. Szerintem mire te kiérsz a főutcára, több szintet futsz, mint én itt egy teljes kör alatt. Így könnyű fejlődni... ;] Amúgy én csak remélem, hogy őszre leszek ezen a szinten, de lehet, hogy csak jövőre, a következő alapozás után. És persze gratula!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23823) Vertigo18 válasza parandroid (#23822) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igazából a sok itteni tanácsra október elejétől végigfutottam a telet minden másnap, max. harmadnak szaladgáltam. Szigorúan betartottam a 140-es pulzushatárt (nah jó, volt, hogy 144 lett az átlag), aztán gondoltam egyet és rápróbáltam ugyanezen a pulzuson egy fm-re. Magam is meglepődtem, hogy egész jó eredménnyel zárult életem első fm-ja. Mindezt 140-es átlagpulzussal úgy, hogy szinte semmi bajom sem volt utána.

Aztán 3 napja újrapróbáltam, itt már egy kicsit akartam is.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23824) t1 válasza inf3rno (#23794) üzenetére


t1
addikt

Én a Karvonen-es szerint megyek régóta.

Többiek:

Mindenkinek gratulálok , Bandusnak az 50km+ hetéért, PeterKE szép lett az FM, simán lemész 2:00 alá ha folytatod az edzést , Vertigo meg látom rákaptál a FM-ra szépen nyomod :R
Nekem 2 hét múlva terep ultra picit bevagyok sz@rva :D

(#23825) Vertigo18 válasza t1 (#23824) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi!

Te pedig nyugodtan izgulj, az mindig jót tesz, tán még egy kicsit a teljesítményt is növeli majd! :K

Annyi, hogy előtte majd cserélj azért gatyát! ;]

Utána beszámolót! :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23826) medica válasza szatocs (#23815) üzenetére


medica
senior tag

Fújd le impregnáló spray-vel a cipőd. Minőségit használj (Toko pl).

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23827) beltram válasza t1 (#23824) üzenetére


beltram
tag

Nincs miért izgulnod ilyen felkészülés után. :R

pace be with you

(#23828) inf3rno válasza tomcica (#23809) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szóval szerinted hagyjam a %-okat, és inkább mérjem ki ezzel a Hadd módszerrel a zóna határokat?

Buliban hasznos! =]

(#23829) t1 válasza beltram (#23827) üzenetére


t1
addikt

Köszi, valamilyen szinten én is így gondolom, hogy gond nem lehet bennem van ki kell futni, de ez egy sok összetevős történet remélem minden oké lesz. A téli alapozàst is ennek rendeltem alà sikerült 9000m szintet futni bő 2 hónap alatt voltak hosszabb futások is, majd kiderül :)

(#23830) inf3rno válasza parandroid (#23811) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sokat javultál, meglátszik az edzés. :-) Hát sokan elfutják az elejét, én erre mindig nagyon odafigyelek, hogy a végét húzzam meg, az elején meg max az első 2km-t, amíg kialakul a sorrend, meg letisztul a mezőny. (Na mondjuk tavaly az utolsót én is full kreténbe toltam Z5-be eső átlag pulzussal. :DD)

Buliban hasznos! =]

(#23831) inf3rno válasza parandroid (#23814) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem bőven ráérsz a maratonra, felesleges siettetni.

Buliban hasznos! =]

(#23832) inf3rno válasza Vertigo18 (#23819) üzenetére


inf3rno
nagyúr

De látszik, nincs meg az állóképességed ehhez a tempóhoz, folyamatosan emelkedik konstans tempó mellett. Kezdd te is max pulzuson, akkor egyenes lesz végig! ;] (Határon versenyt szezon végén kell futni, nem az elején... Szerintem.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23833) Vertigo18 válasza parandroid (#23822) üzenetére


Vertigo18
addikt

Figyelj, én mondtam anno, hogy bárki bejöhet, ha erre jár! :) Nem kell sok, egy cipő, 'oszt kész, futunk egyet, aztán sörözünk (bár nem iszom...)! :D

Egyébként én meg sokszor a sík terepet vágyom, nagyon nehéz egy dombocskánál a pulzuskontrollos futás, a tetejére, még ha nem is túl lejtős, tartsd már 140 alatt a pulzust! :F

Tudom, nagyon rágörcsöltem a pulzusra, nem kéne annyira nézni, vágom! Dehát ilyen vagyok... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23834) inf3rno válasza t1 (#23824) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudnál mondani valamit arról, hogy melyik zónában mennyit futsz a héten ha alapozol és ha kigyorsítasz? Illetve, hogy hogyan lőtted be a zóna határokat?

Menni fog az, felkészültél rá... Hajrá! :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23835) inf3rno válasza Vertigo18 (#23833) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ugyanez a gondom, hiába tolom 140-el síkon, amikor a domb tetőre felmegy 160-ra. A b változat, hogy visszalassítok 7:30min/km-re, hogy maradjon 140 körül. A múltkori zóna számolásaim alapján mondjuk a 160 még határeset ha a Karvonen a helyes. Ha úgy vesszük talán megkaptam a választ. Azért érdemes Z2-ben futnom, mert amikor jönnek a dombok úgyis felmegy a pulzus Z3-ra. Köszi! ;-)

Ma is megyek egy 10-15-re, kíváncsi vagyok változott e valami a lábammal.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23836) bandus válasza inf3rno (#23835) üzenetére


bandus
veterán

én a terepes futásoknál gond nélkül belesétálok ha kezdene elszállni a pulzus, szerintem rendben van ez így. pl tegnap: [link]
bár itt mindenképpen magas volt.

t1:
majd azért rajt előtt egy isot, vagy sört igyunk meg együtt :D bár én csak 21-re neveztem, azt is edzés jelleggel, de meglátjuk majd, arra a hétre nagyon más futást nem is tervezek majd szerintem, március már így is viszonylag simán meglesz 200 km :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23837) #78687232 válasza bandus (#23836) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ez nagyon jó! Szerintem érdemes megcélozni az emelkedőket pulzuskontroll közben is, nekem legalábbis bevált. Próbáltam a tiédhez egy hasonló edzést találni. 2015 vége felé még egy hasonló kört kb. 8-as átlagtempóval sikerült volna csak összehoznom :)
Edzéseket is csak emelkedőknél csinálom. Nem szabad spórolni vele, errefelé már két kavics is emelkedőnek számít.

(#23838) Vertigo18 válasza inf3rno (#23835) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ááá, nekem azért max. 150-re szalad fel. :) És akkor is sikerül a végére (15 km) a 140-141es átlag olyan 5:45ös pacekkel, mint pl. tegnap. Látszik, hogy a "dombocskák" tetejénél olyan 151-153ra is felkúszott a pulzus, de így is sikerült az 5:48-as átlag, meg a 139-es átlagpulzus.

Nekem az a baj, hogy nem szívesen lépek ki a komfortzónából, sőt, szinte belehalok már a 165 feletti pulzusba is ha azt tartani kell. Pedig az eredményekkel nagyon elégedett vagyok, de elképzelni sem tudom, hogy mondjuk 175ös átlaggal fussak. Hát végem lenne!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23839) parandroid válasza Vertigo18 (#23838) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

169 bpm Avg HR
194 bpm Max HR

Höhö. Azt nem mondom, hogy fitt voltam a végére...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23840) Vertigo18 válasza parandroid (#23839) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, nézegettem itt már ilyeneket, de már az adatok olvasásától i majdnem szívrohamot kaptam. Valaki múltkor linkelt egy 179es átlagpulzusos 10k feletti futást, hát kemény!

Én valahogy nem tudok kimozdulni ebből a max. 165-ös pulzustartományból. Pedig lehet, hogy még vihetném is valamire... :B

Ami a legrosszabb érzés, hogy jobb lett az időm, mint a tied, pedig "csak" 169 volt az átlagpulzusom, de a végére majdnem besz@tam... Valahogy helyre kellene hozni ezt, mert zavaró, hogy egyébként meg 140-es pulzussal 2:10 alatt futok fm-t...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23841) joysefke válasza parandroid (#23839) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ohh Frankfurt, mennyit voltam én ott :)

Lásd a jó oldalát, legalább mértél egy HR-maxot, vagy legalábbis valami közelit :)

(#23842) borix válasza joysefke (#23841) üzenetére


borix
őstag

Ha csak optikaival volt mérve és nem volt külön mellpánt akkor tényleg csak valami közelit.

(#23843) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ilyesmit próbált már valaki bokaerősítésre?
balance disc

(#23844) joysefke válasza parandroid (#23839) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jobban megnézve a grafikonodat egyértelműen szar a pulzusmérés (mint följebb írták, valószínűleg nem pánttal történt) a kérdéses szakaszokon.

A grafikonon ahol megugrik a pulzusod ott is csupán nagyon rövid kiszögellések vannak, ráadásul egyik pillanatról a másikra ugrik meg, úgy hogy sem komoly iramváltozás nincsen, sem emelkedőt nem mutat a grafikon (és akkor is csak fokozatosan kéne emelkedjen a pulzus, nem 1-2 másodperc alatt 20bpm-mel)...

(#23845) bandus válasza Vertigo18 (#23840) üzenetére


bandus
veterán

ahogy tomcica írta volt: tudod mi lesz az emberből, ha sok hosszú, lassú futást csinál? egy lassú, hosszútávfutó :)

én is hasonlóan (saját magamhoz képest alacsony pulzussal) nyomtam végig a telet, de most már márciusban heti egy futás van 160 környéki pulzuson (7-8-9 km ezen a szinten, előtte bemelegítés, utána levezetés lassabban). áprilistól pedig kettő tempós futás lesz. muszáj edzeni a többi pulzuszónát is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23846) tomcica válasza bandus (#23845) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy-igy :K egy emberes adag alapozos futas utan (amely soran meg igy is kellene 1-1 hosszabb konnyebb tempo!) be kell iktatni a tempokat,majd a resztavval elezni (ha felmaraton alatti a tav,vagy ha nincs ido es suriteni kell az edzest)

nekem is hetente van 2x 170-175-os pulzussal 1-1.30ora tempo (az pont az a hatar ahol meg jol esik,de mar kezd kopkodos lenni az iram) fuggetlenul attol,hogy epp nem keszulok semmire csak a szokasos penzum

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#23847) bandus válasza tomcica (#23846) üzenetére


bandus
veterán

hány km-re jut így időd hetente?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23848) Vertigo18 válasza bandus (#23845) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, de mint tomcicáról mind tudjuk, Ő egy UFO, az azért más kategória! :)

Egyébként olyan 155-160ra mondom azt, hogy az még kellemes, 165nél már nem tetszik, amit kap a szervezetem. Bár nem vagyok idős, azért nagyon erősen kapargatom már a 40et alulról. Nekem a saját, 140es pulzuson futott 15km 5:45ös pacekkel sem tűnik rossznak, éppen ezért nem értem, hogy mitől akar a testem meghalni, ha 1km-nél többet futok 170 körül?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23849) tomcica válasza bandus (#23847) üzenetére


tomcica
Topikgazda

80-100km,igyekszem azert heti 6x edzeni + egy teljes test erosites (1-1.5 ora)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#23850) LanyUs válasza Vertigo18 (#23848) üzenetére


LanyUs
senior tag

Érdekes kérdést feszegetsz. Éppen 1 hónapja változtattam pulzus tartományt. Dr. Herr Gyula videója után [link] lassítottam 165-170-ről 130-140-150-re. Max. pulzusom 186 és egyedül dombon eresztem el 170-ig, de max. 1-2 percig. Már most érzem, hogy jobban fejlődök, mint csak a "gyilkos" tempójú edzésekkel. Heti kétszer 140-en 8-10 km, majd 1 gyorsabban és a negyedik alkalom egy HIT jellegű dombfutás fel-le. Kíváncsian várom mire jutok az idei Borvidéki 21 km-en, mert tavaly nem voltam felkészülve, de az adrenalin fellökött a dombokon ( cserébe totál elfogytam :C :( ) Valójában a 90% feletti futást az én testem sem kedveli, mert nem egészséges. Azzal szerintem nincs gond, ha nem erőltetem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.