Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) deicide válasza inf3rno (#24248) üzenetére


deicide
veterán

1:15-ös félmaraton?? Az nagyon-nagyon kemény és felesleges is a 3:00-s maratonhoz. Legalábbis bízom benne, mert én szeretnék 3:00-s maratont futni, de 1:19:21-nél jobb félmaratoni időm nincs.

Ellenben 2 hete futottam ugye 28-at 3:58/km-el, az 2 óra 48 perces maratoni részidő, abból ki kell jönnie a maradék 14km-nek 1:12 alatt. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24252) A21 válasza inf3rno (#24235) üzenetére


A21
tag

Hú! Köszi a korrekt választ!! :R Elkezdek akkor keresgélni és ha van konkrét kérdezek majd :)

Nekem a maraton / 6 óra még elég messze van, max 2 órát futok :U

[ Szerkesztve ]

(#24253) parandroid válasza deicide (#24242) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jól értem, 2 éven keresztül semmi mást nem csináltál, mint alapozás? Én olyan 6 hónapot szántam eddig rá, de őszintén szólva attól félek, hogy túl nagy tempót veszítek vele, és utána még nagyobb munka lenne kigyorsítani, szóval most kicsit a tempósabb részeket is gyakorolgatnám, és mellette néha (olyan heti 1) lassabb, alacsony pulzusos, de hosszú futást beletennék, aztán ősztől megint hat hónap szigorú pulzuskontrollos alapozás. De ha hosszú, megszakítatlan alapozás ilyen hatékony, akkor lehet, hogy revideálom az álláspontom, és inkább az őszi maratont is beáldozom (futok egy 7 perces pace-szel 5 órát, és kész). Versenyek lesznek jövőre is...

Melorin: Garmin 735xt-t is nézd meg, új modell, ő most a középkategória ár/érték bajnoka szerintem. Kivéve, ha ki tudsz fogni valami akcióban egy 235-öt, mert igazából az is mindenre elég, és néha már szemtelenül olcsón adják (200 Eur körül is láttam már).

Én most abban bízom, hogy idén fekete péntek kapcsán kiszórnak egy rakás Fenix3-at, most, hogy már a Fenix 5 is elérhető...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24254) deicide válasza parandroid (#24253) üzenetére


deicide
veterán

Nem volt tudatos. Egyszerűen a nagy súlyom miatt nem is tudtam volna mást csinálni, mint gyalogolni és biciklizni. Ezekkel pedig, ahogy akkor csináltam, a pulzusom (nem mértem még akkor) mindig az aerob tartomány aljában helyezkedett el.
De volt, hogy egy hónapban 666km-t gyalogoltam, 100 órát, rengeteg időt tettem bele, amennyit szerintem kevés élő ember tett alapozásba.
Akkor még eszemben sem volt gyorsulni, fogyni akartam, a sebesség csak utána jött, de akkor már olyan alapom volt hozzá, amire könnyen ment. Ezért is hív tomcica aerob szörnynek. :)

Szerintem 6 hónap is bőven elegendő, hogy ráépítsd a tempót, ne add fel az idei terveid!!

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24255) parandroid válasza deicide (#24254) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A 22 km-es napi átlag azért szép. :D Az egész projektet én is úgy kezdtem, hogy napi egy óra séta, akkor vettem az első Vivosmartot is. A havi átlagban 450-500k lépés azóta is megvan, de ebbe az utóbbi időben a futás is beleszámít (utolsó fél évben elég közel van a 200-hoz a havi futott táv). A sétát én is olyan 2,5 éve kezdtem, futni olyan 14-15 hónapja futok, de az első 6-8 hónapban csak edzés mellé, állókéoességnövésnek, heti 1-2 alkalommal 1 órát. Aztán az edzés csökkent, futást egyre szívesebben csináltam, az utóbbi 6-8 hónapban meg teljesen rákattantam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24256) borix válasza deicide (#24254) üzenetére


borix
őstag

Vegyünk egy 35-40 éves férfit aki 50-54 perc alatt futja a 10k magas szétpörgetett pulzuson.
140-145 pulzuson 7:40 körüli tempóban tud csak lötyögni sík területen.
3:30 maratont szeretne futni heti 4 edzést tud vállalni.

Te mit javasolnál milyen alapozó munkát végezzen kb milyen,mennyi távolság/tempó elérésekor mehet rá a gyorsító edzésekre majd a gyorsító edzéseknél milyen mértékben térjen még vissza az alapozós tempójú futásokhoz?

(#24257) deicide válasza parandroid (#24255) üzenetére


deicide
veterán

Akkor az alapjaid szerintem bőven meg kell, hogy legyenek, rá lehet menni a keringés javítására is most már, mert te is raksz bele bőven időt.

borix: saját és ismerősi tapasztalat alapján az alázatos alapozós munka minimum 3 hónap legyen, amikor tényleg nem megy 140 fölé a pulzus, ha lötyögés, akkor az. Heti 4x1-1.5 óra, inkább ez utóbbihoz közelebb.
Ebből lehet 1db emelkedős, de pulzusra ugyanúgy vigyázva.

Ezután lehet megkarcolni a kardiovaszkuláris rendszert, interval jelleggel, azaz 1-2 perces köpködős 160-170-es pulzusú menetek. Ebből heti 1db, mellé 1db 155-ös pulzusú egyenletes 7-8km, amit majd szép lassan fel lehet tornázni 15-ig. Mellé maradhat a 2db alacsony pulzusú menet.

Aztán időről időre rá kell nézni a fejlődésre és aszerint módosítani a távot, tempót, mert van aki gyorsabban, van aki lassabban reagál a megváltozott terhelésre, ez mindig egyénfüggő.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24258) borix válasza deicide (#24257) üzenetére


borix
őstag

Időbe nehéz meghatározni egyén függő de mondjuk úgy,hogy mikor 140 körüli pulzuson 15-20km 6 körüli tempóban tudja akkor már az alapozó futásokat lezárhatja és tovább léphet?

(#24259) deicide válasza borix (#24258) üzenetére


deicide
veterán

Akkor már rátérhet a gyorsításra, igen. Ahhoz nézzen valami hozzá szabott edzéstervet, de saját kútfőből, illetve itteni javaslatok alapján is meg lehet csinálni a 3:30-as maratont, az 5:00 még nincs elrugaszkodva egy átlagember szintjétől.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24260) borix válasza deicide (#24259) üzenetére


borix
őstag

Én is úgy gondolom,hogy egy 3:30 maratont ha valaki rászánja az időt és jól csinálja szinte bárki elérheti úgy,hogy nem kell érte vért izzadnia.

(#24261) kk831228 válasza inf3rno (#24248) üzenetére


kk831228
addikt

Az 1:15 fm sima - liba... Már most kèszen állsz rá... ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24262) parandroid válasza borix (#24260) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vért izzadni nem, csak alsó hangon 2-3(-4-5) évet kitartóan futni, szigorú rendszerességgel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24263) inf3rno válasza gombi01 (#24250) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ezt mondták, lehet, hogy nem igaz, de a srác jobban ért hozzá, mint én. :D Végülis a lényegen nem változtat, nehezebb levinni az időket, de nem kell annyi, úgyhogy így is, úgy is 3 év meglesz, mire odáig jutok, hogy maratonra gondoljak.

Buliban hasznos! =]

(#24264) inf3rno válasza deicide (#24251) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát hajrá! :-) Majd számolj be róla!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24265) inf3rno válasza parandroid (#24253) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egy verseny nem teszi tönkre az alapozást. Nyugodtan futhatod a maratonod gyorsabban is, max utána egy kicsit több pihenőt hagysz.

Buliban hasznos! =]

(#24266) borix válasza parandroid (#24262) üzenetére


borix
őstag

Ez így van főleg a szervezetnek,izületeknek idő kell,hogy megszokják a terhelést.
Bele lehet tenni komoly edzésidőket 0 indulva is de a szervezet nem alkalmazkodik arányosan olyan gyorsan.

(#24267) inf3rno válasza kk831228 (#24261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha 400 lenne a max HR-em, akkor simán. :C ;]

Buliban hasznos! =]

(#24268) Alg válasza inf3rno (#24265) üzenetére


Alg
veterán

Bocsi, de nem tudnád egy hsz-be szerkeszteni ezeket, ahogy az alapelvekben is le van írva? Itt pl. 3 percen belül 3 külön postod van, nyugodtan bele lehetne szerkeszteni az elsőbe a többi választ.

Baromi zavaró így olvasni a topicot... :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24269) inf3rno válasza Alg (#24268) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bocsi, de ezt egyszer már átbeszéltük egy éve. Az alapelvek semmi ilyesmit nem ír, hogy egy postba kell szerkeszteni, ha különböző embereknek válaszolsz. Nem véletlenül van ott a válasz gomb minden post alatt...

Buliban hasznos! =]

(#24270) bandus válasza inf3rno (#24269) üzenetére


bandus
veterán

ez igaz, ezt írja:
"Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál."

ennek ellenére szerintem is zavaró, ha 4-5 hsz-t tol valaki egymás után, simán bele lehet elegánsan szerkeszteni egybe :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24271) parandroid válasza inf3rno (#24265) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A versenyt futhatnám akár gyorsabban is, de attól tartok, hogy megfelelő résztávos edzések nélkül azért nehéz ügy lenne. Bár a félmaraton is egész jól sikerült azért (5:50-es átlag), ahhoz képest, hogy előtte talán 2-3 gyorsabb tempós edzést csináltam csak, annyira korán volt a rendezvény az alapozás után. Igazából ha nincs a helyi nagy félmaraton, akkor még legalább 1, de inkább 2 hónapig húztam volna az alapozást is.

Így viszont párom is kedvet kapott, úgyhogy most az egészségkasszánk online edzésterve alapján készülünk fel a május közepi félmaratonjára. Le is basztak az első két hét után, hogy túledzem magam. De nincs mit tenni, amit egyelőre ők edzetnének velünk, annál eddig is már többet csináltam. Az első két hét 40-50 perces anaerob futásokkal telt volna - gondolom mini alapozást szántak oda, de az nekünk ugye már megvolt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24272) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Aldinál van most (mától) akciós futónadrág -többféle- 2000Ft-ért.
Amit én vettem az testhezsimuló és hátul egy mini cipzáros kulcszsebbel rendelkezik.

Ennyiért jó vétel lehet az biztos...

Ma már futottam benne :)

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-csuetoertoektol-20170323/reszletes-oldal/ps/p/crane-noi-vagy-frfi-roevid-futonadrag/

[ Szerkesztve ]

(#24273) kk831228 válasza Alg (#24268) üzenetére


kk831228
addikt

Szerinted mièrt "Őstag" ...? ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24274) Steelers


Steelers
senior tag

Ma jelentősen egyenletesebbre sikerült a pulzuskontroll,és egyszer kellett belesétálnom.
Mondjuk az is igaz hogy 140 alá nem akar menni. De majd alakul. :)

(#24275) Melorin válasza inf3rno (#24246) üzenetére


Melorin
addikt

Hol szoktak akciók lenni órákra? Amazonon? Regisztrálnék ezekre az oldalakra arra az esetre ha valami nagyon jó ajánlatra kellene egyszer gyorsan lecsapni.

(#24276) Alg válasza Melorin (#24275) üzenetére


Alg
veterán

Hervis-ben szokott lenni Suunto, meg néha 1-2 Polar, ha valamelyik érdekel érdemes előtte itt megkérdezni, szokott lenni elég gyakran 15-20%-os kupon rá (kicsit elcseszett a webáruházuk, pl. a szlovén kuponok gyakran mennek a magyar meg osztrák megás cuccokra is ;] )

Másik lelőhely az Amazon

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24277) Steelers válasza Melorin (#24275) üzenetére


Steelers
senior tag

Én épp most fogtam ki Hervisben áfamentes hétvégén 55000-ért Suunto Ambit3 Runt.
Figyeld az akciókat.Érdemes.

(#24278) Melorin


Melorin
addikt

A magyar Hervisben?

(#24279) Vertigo18 válasza Melorin (#24278) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, itthon a hétvégén volt áfamentes hétvége...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24280) tomcica válasza inf3rno (#24248) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1:30-as felmaratonrol 1:25-re lemenni is munka az 1:20 ala mar komoly odafigyelest igenyel (pl a testsuly is fontos) az 1:15 kornyeke EGESZ mas vilag,koszonoviszonyban nincs az 1:20-al pedig milyen kozelinek tunik a ket ido...de nem veszem el senki kedvet,bele kell a munkat tenni es jonni fog az eredmeny :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#24281) k5.20 válasza Melorin (#24275) üzenetére


k5.20
senior tag

Decathlonba is érdemes benézni: [link]
Illetve ma nézegettem Itt órákat: alza, jó árak vannak!

[ Szerkesztve ]

(#24282) kk831228 válasza tomcica (#24280) üzenetére


kk831228
addikt

Persze, de valennyire maradjon a cèl reális... :B :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24283) tomcica válasza kk831228 (#24282) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha mi deicide-al szenior (hajlott :P ) korban meg tudjuk csinalni,akkor az ifjabb legenyek batran beleallhatnak a munkaba ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#24284) kk831228 válasza tomcica (#24283) üzenetére


kk831228
addikt

:R ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24285) gombi01 válasza tomcica (#24283) üzenetére


gombi01
tag

(#24283) tomcica :
én is szenior vagyok HALLÓ ! :K
csak én még nem csináltam meg az 1:25-ös félmaratont.
Viszont az 1:30-ból tök könnyen csináltam a múltkor 1:35-öt. Basszus lehet, hogy a másik irányba 'hajlottam' ? :DD

(előfordul, ha egymás utáni napokon vannak a versenyek)

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#24286) tomcica válasza gombi01 (#24285) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na igen,sokan megadnanak barmit h 37-40 evesen ilyen formaban legyenek mint te gombi,es beltram kollegat se felejtsuk el :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#24287) borix válasza Steelers (#24274) üzenetére


borix
őstag

Mi a célod mikorra mit akarsz elérni?
Később komolyabb dombedzéseket tudsz majd végezni?Az a rész elég sík.

tomcica
Azt ne felejtsük el,hogy komoly szteroid függők kemény pörgetőkkel nyomatják + vérdopping. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24288) concret_hp


concret_hp
addikt

senki nem edz, hogy ennyit írtok mostanában ? ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24289) t1 válasza concret_hp (#24288) üzenetére


t1
addikt

Én szépen csendben készülgetek ;] + a bringám is elkészült felkerültek a fékváltókarok + az új kormány végre rendes outi [link]

(#24290) beltram válasza tomcica (#24286) üzenetére


beltram
tag

Hát, én ma valahogy nem éreztem ezt a formát. :(
Talán a diéta (már 86kg körül vagyok, év elején 94-ről indultam), vagy a hirtelen jött meleg, esetleg a kettő együtt, de nem tudtam letolni rendesen a mait.
Nem baj, vasárnapra hideget mondanak, megpróbálom a 40 perc környékét idén is esztergomban.
Ajánlott, hangulatos 10km a Duna mentén. Vivicittá előtt két héttel szerintem jó kis edzés, aki tud jöjjön! :)

pace be with you

(#24291) joysefke válasza tomcica (#24286) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

öreg macska nem vén macska, és nem csak a huszonéveseké a világ :)

terep mielőtt valaki sokallaná az időket...

[ Szerkesztve ]

(#24292) concret_hp válasza t1 (#24289) üzenetére


concret_hp
addikt

milyen pedál van ezen?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24293) tomcica válasza borix (#24287) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A ver doppingot is felsobb szintre kell emelni itt mar,szoval japan szuzlany ver (oxigennel dusitva) az alatt nem adjuk :DD

(ma csak egy edzes van,olyan lazabb nap,szoval ezert a sok irkalas)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#24294) t1 válasza concret_hp (#24292) üzenetére


t1
addikt

Shimano PD-M520.

Sima SPD, nem SL. Mikor SPD-re váltottam megvettem a pedált és egy olyan cipőt akartam amiben tudok a boltban bármerre sétálni pár métert nem kopog stb, erre vettem egy ilyen cipőt [link] nagyon nagyon jó áron :)) aztán ezzel használom.

(#24295) concret_hp válasza t1 (#24294) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor jövőre ironman? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24296) t1 válasza concret_hp (#24295) üzenetére


t1
addikt

Nem :N
Első a család, sajnos a 13 óra meló mellett úszni már nincs időm megtanulni így megy a futás + a bringa talán ha a gyerek nagyobb lesz és még űzni fogom ezeket akkor megcsinálom. Most, hogy egyre nagyobb a kölyök ő a legfontosabb :B

(#24297) Steelers válasza borix (#24287) üzenetére


Steelers
senior tag

Először is van még rajtam egy pár kiló plusz, azt szeretném leégetni, majd szeretnék alacsonyabb pulzuson gyorsabb lenni. Gondolom ehhez kell ez az alapozás?!

(#24298) Alg válasza beltram (#24290) üzenetére


Alg
veterán

Baszki már csak két hét? :Y és most is kihagyok egy hetet a lábam miatt (javul, hétvégén még nem forszírozom, jövő héten már futok), még a 2 óra is kérdéses lesz :(

Na de majd Tihanyban :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24299) borix válasza Steelers (#24297) üzenetére


borix
őstag

Aki alacsony pulzuson jó tempót tud futni az nem savasítja be hamar magát és a testzsír felhasználásával tovább bírja mintha csak szénhidrátot égetne de ez inkább a hosszabb futásoknál fontos a félmaratont mindenki pörgeti ott nincs mire tartalékolni rövid a táv.

(#24300) Steelers válasza borix (#24299) üzenetére


Steelers
senior tag

És ezzel mit is akarsz mondani? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.