Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ide is bevágok egy kis összefoglalót a Mi Band 2 teszteléséről, hátha érdekel valakit.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23402) bandus


bandus
veterán

hát ez a mostani alapozás olyan lesz amilyen, a 3 hét kieséssel, és úgy gondoltam, hogy március 26-ig folytatom, valahol 40-50 km környékén tartva a heti mennyiséget, 1 tempófutással benne. március 26 után pedig próbálkoznék a kigyorsítással. az első félmaraton április 23, azaz van 4 hetem, a rá következő meg május 13, azaz még 3 hét.

mit ajánlanátok, hogyan alakítsam át az edzéseket, mondjuk heti 4 alkalomra lebontva? 1 tempó, 1 résztáv, 1 hosszú, ééés? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23403) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali
Mekkora távot kell lekocogni megállás nélkül, hogy zsírt égessen? Nem sok felesleg van rajtam, de zavar, és szeretném "lemozogni".

(#23404) t1 válasza bandus (#23402) üzenetére


t1
addikt

Én a helyedben nem gyorsítanék ki annak tükrében, hogy volt kihagyás inkább 2 nap laza alapozó tempó mondjuk 2x15km 1nap közép tempó és 1 nap dombozás , esetleg az egyik alapozó nap estéjén egy 5-6km átmozgatás.

(#23405) bandus válasza t1 (#23404) üzenetére


bandus
veterán

és ebből hogy lesz értékelhető félmaraton? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23406) t1 válasza bandus (#23405) üzenetére


t1
addikt

2 hónap mini alapozással azért csak csak lesz valami.
Aki nem dolgozott télen eleget az ne akarjon egyből értékelhető félmaratont ;]
Nyilván a 3 hét kihagyás után nem érdemes egyből belecsapni a lecsóba se tempó se táv tekintetében, ezért lenne inkább érdemesebb alapozni még , és a verseny közeledtével átmenni a tempósabb edzésekre - szerintem-.

(#23407) borix válasza IMIIKE1998 (#23403) üzenetére


borix
őstag

Kb 20-40 perc között kezdődik a zsírégetés fontos,hogy 60-70% pulzuszóna környékén történjen a mozgás.
7-8 km kocogással kb -700 kalóriát adsz le.

(#23408) inf3rno válasza bandus (#23405) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát a futás olyan, hogy nem lehet az utolsó pillanatban bepótolni mindent... Nekem is necces lesz majd az UB, de talán 3 hónap elég addig. Egyelőre még mindig nem futok én sem komolyan. Valahogy most nincs meg a motiváció, inkább kirándulok helyette, most hogy itt a jó idő, meg a crossfit jellegű dolgokhoz kaptam most kedvet. A futást úgy döntöttem, hogy lazára veszem most, és heti 2x1.5 óra elég lesz még március közepéig. Utána teszem rá a harmadikat, ami meg talán egy kicsit tempósabb lesz, meg próbálom 2 óra fölé kitolni a hosszakat is, mert az össztáv 35km lesz 3 vagy 4 futásra elosztva, aztán jó lenne, ha ízületből is bírnám.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23409) Alg válasza bandus (#23405) üzenetére


Alg
veterán

Nyárra talán, de inkább őszre (mint nekem ;] )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23410) IMIIKE1998 válasza borix (#23407) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Értem. Szerinted 171 cm 61 kilónál mennyi időn belül lesz érzékelhető a változás? Ha jobb idők lesznek, neki is kezdek, csak legyen melegebb és tisztább a városi levegő. :))

(#23411) borix válasza IMIIKE1998 (#23410) üzenetére


borix
őstag

Hová akarsz már fogyni?Futás helyett pl saját testsúllyal való edzés + ugrókötél.

(#23412) inf3rno válasza IMIIKE1998 (#23410) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is inkább izmot kéne növesztened a fogyás helyett. Persze mehet a futás is mellette, a kettő nem zárja ki teljesen egymást. Érdemes lenne beszerezned egy olyan mérleget, ami tud testzsírt is mérni, lehetőleg teljes testre, nem csak alsó végtagra.

Buliban hasznos! =]

(#23413) borix válasza IMIIKE1998 (#23410) üzenetére


borix
őstag

Ilyen változás?
[link]
Magasság/testsúlyotok ép megegyező. ;]

(#23414) inf3rno válasza borix (#23413) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lol, akkor nekem le kéne mennem 61kg-ra? :D Rohadtul nincs kedvem. :P

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23415) medica válasza IMIIKE1998 (#23410) üzenetére


medica
senior tag

Elhízott nemigen lehetsz ilyen adatokkal. Lokális zsír ami zavar?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23416) bandus válasza inf3rno (#23408) üzenetére


bandus
veterán

kíváncsiságból megnéztem az előző szezon "alapozó időszakát (2015 október - 2016 április), háát ez összeadva kemény 305 km volt. most ugyanerre az időszakra vetítve járok 444 km-nél :D szóval ez magamhoz képest egészen jó előrelépés és a hátralévő 5 hétben még legalább 200 km-t tervezek hozzá március végéig. de lehet rászánom még az áprilist is, és az áprilisi félmaratonra továbbra is csak heti 1 tempóval edzek, és a májusira próbálok meg hozzátenni résztávokat. meglátom még :) hátha erre jár tomcica is és kisegít :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23417) concret_hp válasza bandus (#23402) üzenetére


concret_hp
addikt

azt figyeld, a bp maraton óta kb. 250km-t futottam, de nem havonta, hanem összesen :DDD és most se vagyok teljesen jól, szóval a hónap végéig ez kb. max egy tizessel nő.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23418) bandus válasza concret_hp (#23417) üzenetére


bandus
veterán

hogy lesz ebből atád? :D mondjuk neked azért kicsit komolyabbak az alapok, szóvla nem kell aggódnod :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23419) concret_hp válasza bandus (#23418) üzenetére


concret_hp
addikt

még nem tűnik nagyon komolynak a visszaesés csak simán nem fejlődtem semmit, ill. 2 éve is a nov-febr időszakban szumma <300km-t futottam. persze pont futásban kéne fejlődnöm a legtöbbet :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23420) margithid


margithid
veterán

Komolyan mondom hülyét kapok most már a lábamtól...
Ugye elszállt a puma cipőm, ment a kukába, most egy nike lunarstelos-t és egy salomon xa 3d pro-t használok sétára.
Ez utóbbi a tengapi 13 km-en úgy széttörte a lábam, hogy el se hiszem. Az egyik lábujjamon a köröm megvan kicsit feketedve, a sarkamon hatalmas vizhólyag.
Hihetetlen azért, a nike most már kényelmes, azt fogom használni, de van egy érzésem, hogy ezzel a salomonnal is jó ideig fogok szenvedni...

(#23421) bandus válasza concret_hp (#23419) üzenetére


bandus
veterán

gondoltam júli elején megnézem a dunaújvárosi féltávot gyakorlásnak, de basszus 7 km-es a bringapálya :Y milyen szervezés ez..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23422) deicide válasza bandus (#23421) üzenetére


deicide
veterán

Most miért? A kiskunlacházi reptér szintén 7km-es betonján 364km-t tekertem 12 óra alatt, 52 kör. :)
Ehhez képest ez csak 13 kör kb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23423) concret_hp válasza bandus (#23421) üzenetére


concret_hp
addikt

hogy neked mindennel bajod van, gyere akkor kvárra, ott 1 körös a bringa :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23424) deicide válasza concret_hp (#23423) üzenetére


deicide
veterán

Kvárra én is megyek, trióból leszek a futóbolond. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23425) concret_hp válasza deicide (#23424) üzenetére


concret_hp
addikt

mé'nem rendes féltávot mész? :U (az a kifogás, hogy nem tudsz úszni, nem ér)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23426) deicide válasza concret_hp (#23425) üzenetére


deicide
veterán

Semmilyet nem mennék, sőt nem is futnék nagyon idén, nagyon rágyógyultam a bringára, csak egy jó cimborám megkért, hogy itt és Atádon is legyek mán' oly kedves és fussak, mint az őrült, hogy megnyerjük.
Ami nem is olyan földtől elrugaszkodott elképzelés, mert tavaly a Nagyatádin másodikok lettek 8 perc hátránnyal úgy, hogy a futójuk 3:24-et futott. Ott azért én egy rosszabb napon is kell tudjak 3:05-öt. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23427) bandus válasza concret_hp (#23423) üzenetére


bandus
veterán

hát egyre jobban szemezek kaposvárral, csak az az 1km szint...

deicide: welcome back :D or here. van bármilyen terved idénre? :) szerk: már ott is a válasz a kérdésemre.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23428) bandus válasza bandus (#23427) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk megtaláltam egy ismerős versenybeszámolóját, ami nem hozta meg a kedvemet: [link] akkor már tényleg inkább újváros, harmadennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23430) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Másik topikból:

Sportfactory, futócipők 10k-ra leárazva!

Köszönet a forrásnak! :R

Valamelyikkel van valakinek személyes tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23431) inf3rno válasza bandus (#23416) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha tavalyhoz hasonlítjuk, akkor én is jóval felette járok, ha meg a tervekhez, akkor meg jóval alatta. Arany középút. :D

Buliban hasznos! =]

(#23432) gorje válasza Vertigo18 (#23430) üzenetére


gorje
senior tag

Nekem is hasonló lenne a kérdésem. Esetleg ajánlott modellek? Valami amire érdemes figyelni?

(#23433) #78687232 válasza inf3rno (#23397) üzenetére


#78687232
törölt tag

Köszi szépen! A másfél éves pályafutásom alatt november óta érzem igazán a fejlődést. Csinálom rendesen, nem igazán vannak lustaság miatt kihagyások, meg az endomondos edzéstervvel is nagyon jól elvagyok. Az elmúlt két hétben 125 km-t futottam és úgy néz ki, meglesz a 200K a hónapra.

(#23434) kilinked válasza Vertigo18 (#23430) üzenetére


kilinked
csendes tag

Köszi, elég kecsegtetőek ezek az árak. Sajnos személyes tapasztalatom nincs, de ennyiért szerintem bevállalok egy próbát. Az oldalt megnézve nekem korrektnek tűnik és boltjuk is van sok helyen, szóval szerintem nem lesz probléma. (kopp-kopp)
(Adidas cipőkkel eddig úgyis elégedett voltam)
Melyik az a másik fórum, ahol ilyen tippeket kapsz?

kstcsk: Persze, az egyértelmű, hogy csak akkor rendeld meg, ha tudod, hogy az adott cipő megfelelő a te lábadra (lábállás, méret). Ha előtte valahol fel is tudod próbálni, akkor az igazi. Nem hiszem, hogy egy Adidas vagy Nike olyan szar lehet,

[ Szerkesztve ]

(#23435) kstcsk válasza Vertigo18 (#23430) üzenetére


kstcsk
tag

Én egyiket sem ajánlanám nyugodt szívvel. Elsőnek tudni kell hogy pronáló/szupináló/neutrális típust akarsz használni, aztán jöhet az a rész amikor felpróbálod, mert lehet ami az én lábamnak kényelmes, az a tiédet nyomja.

Asics-okat már 15 körül lehet kifogni akciósan, de a Kalenji-t (Decathlon márkája) sem vetném el mint opció. Láttam ezeket a cipőket egy outletben, fapadosak, próbálnak tőlük szabadulni

(#23436) medica válasza gorje (#23432) üzenetére


medica
senior tag

Galaxy elite 2 W van ismerősömnek, aszfalton fut félmaratonokat, szerinte nagyon megérte az árát.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23437) Vertigo18 válasza medica (#23436) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos abból pont nincs "normális" férfi méret... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23438) margithid


margithid
veterán

Én is azt mondom, hogy inkább külföldről rendeljetek, sportsdirecten például vannak nagyn jó akciók, pár ezer Forintért drágábban ugyan de klasszisokkal jobb cipőt kapsz!
Én például az adidas ozwegoo stabilityt 11k-ért vettem, kiszállítással 14-15k, sportfactorínál 11k lenne igy kiszállítással.

(#23439) joysefke válasza margithid (#23438) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én is azt mondom, hogy inkább külföldről rendeljetek, sportsdirecten például vannak nagyn jó akciók, pár ezer Forintért drágábban ugyan de klasszisokkal jobb cipőt kapsz!

Ezt hogy érted? Nem ugyanazokat a cipőket kapod meg itt is ott is?

(#23440) mukibuci válasza joysefke (#23439) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ezek a nike alsókategóriás cipői (nyilván az adidasnak is, csak azokat nem ismerem), ha kifogsz valami jó akciót, akkor 13-5 körül már komolyabb cipellőket is vehetsz

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23441) margithid válasza joysefke (#23439) üzenetére


margithid
veterán

Úgy értem, ugyanazon az áron sokkal jobb kategóriájú cipőt kapsz, vagy kicsivel drágábban.
Rendeltem én is 10k-ért egy nike lunarstelost, nem egy nagy durranás, sétára jó, futni nem, igaz ez sportsdirecten is aránylag drága...
Lehet vannak jók ezek között a 10k-s cipők között, nem tudom, próba szerencse, de én azt mondom ezen ne spóroljatok. Nem arról van szó, hogy egyik helyen 10k a másikon meg 25k, pár ezer Forint az eltérés, persze nem árt tudni, hogy melyik márkából melyik méret a jó!

(#23442) kstcsk


kstcsk
tag

Alapvetően arról van szó, hogy kis szerencsével, helyben, felpróbálva, 15e forint környékén már korrektnek nevezhető futócipőt (amivel ténylegesen lehet futni is...) lehet kapni. Néztem már élőben ezeket az alsó kategóriásokat, nem vagyok cipősznob, de egyöntetűen azt mondtuk rá, hogy nem szívesen vennénk fel ilyet. Aztán kinek a pap.., biztos van akinek kényelmes, megfelel (futásra!), nincs abból semmi, de ha csak szabadidő cipő kell amin rajta van a Nike felirat, akkor mindegy.

(#23443) concret_hp válasza deicide (#23426) üzenetére


concret_hp
addikt

haveromék lettek tavaly a legjobb 2 fős váltó, ők is nyomták fullba', bár minden számot cisnáltak mindketten, de nem értem ha a bicóra gyógyultál rá akkor miért nem bringázol? van erős bringás ember? :D

Bandus nem elérhető a beszámoló :D

pont ugyanannyira lesz meleg, mint 100km-el odébb, az út egy dekával nem jobb se egyik se másik helyen és a futáson legalább nincs por Kváron :D
+ Kvárra meg úgy kell menni, hogy mész atádra is és akkor van kedvezmény :C

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23444) bandus válasza mukibuci (#23440) üzenetére


bandus
veterán

ugye én pl. 8k-ért vettem a lunartempomat, ami a linkelt oldalon még most is 23k. okéé tudom, hogy mindig ezt a példát hozom, de akkoris :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23445) gombi01


gombi01
tag

Ez mekkora szívás:
link

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#23446) kk831228 válasza gombi01 (#23445) üzenetére


kk831228
addikt

:DDD :DDD :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23447) margithid válasza bandus (#23444) üzenetére


margithid
veterán

Hol vettél 8k-ért lunartempot?

(#23448) bandus válasza margithid (#23447) üzenetére


bandus
veterán

Biatorbagyi outlet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23449) margithid válasza bandus (#23448) üzenetére


margithid
veterán

Gondolom már nincs...
Annyiért rápróbálnék egyre én is:)

(#23450) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam ma végre egy tizesre. Mondjuk úgy, hogy a pulzus és a tempó együtt nem igazán ment. Na innen szép feljönni. :D [link] A héten váltok a heti 2 edzésre, összesen 25k körülire, hogy legalább valami alap táv legyen. Utána két hét múlva jön a heti 30, aztán rá 2 hétre a heti 3 edzés összesen 35-el pár hétig. Utána meg elkezdem gyakorolgatni a napi 2 edzést, először csak rövidebb távokon, aztán hosszabbakon. Napi max 30k lesz betervezve, valamikor 3 felé is elosztva. UB-re ez fog kelleni, mert nem egyben futom le majd a 35-öt. Szerintem ez így bőven elég lesz május végéig arra, hogy 5-ös pace-t hozzak majd ezen a távon. Nagyjából ez lesz idén a leghosszabb verseny. Még benevezek Vehirre a héten, meg nézek még mellé 3-4 félmaratont, esetleg rövidebb versenyeket. Ha tudtok ajánlani jót, akkor szívesen ránézek, egyedül a sárban dagonyázós terepfutások nem annyira bejövősek, a többi jöhet, amíg maratoni táv alatt maradunk.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.