Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) inf3rno válasza bandus (#24270) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én úgy szoktam csinálni, hogy egyesével végigmegyek azon, hogy mi történt a legutóbbi hozzászólásom óta, aztán ha úgy gondolom, akkor válaszolok az aktuális posztra, utána meg görgetem tovább. Talán jobb, ha kussolok ezentúl, azzal nincs gond. :D

Buliban hasznos! =]

(#24302) inf3rno válasza joysefke (#24272) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A szürke egész jónak tűnik, majd beugrok az Aldiba a hétvégén, aztán megnézem. Milyen amúgy, jó így elsőre?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24303) inf3rno válasza kk831228 (#24273) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát azért 10 év alatt 2000 hozzászólás annyira nem sok...

Buliban hasznos! =]

(#24304) Danika256 válasza borix (#24299) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nem okoskodásból, de a félmaratonon is ugyanolyan fontos.. Azért, hogy a szervezet energiafelhasználásának minél nagyobb része a zsírból menjen..Minél jobbak az alapok az annál inkább igaz lesz.. Enélkül esély sincs jó időt futni.. Rövid táv, hát relatív :)) :DD

(#24305) inf3rno válasza tomcica (#24280) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi a biztatást! Teljesen egyetértek. Azt hiszem jobb lenne a pace-t megadni ezeknél, mint a teljes időt, mert megzavarja az embert. A 4:00 min/km (1:25) az 5k pb környéki pace nekem, és simán el tudom képzelni, hogy azzal a sebességgel futok félmaratont, a 3:33 min/km meg 1km pb, és az már inkább a profi sport kategória ezen a távon, ami jóval komolyabb lemondásokkal és szigorúbb edzéstervvel jár. Nem mondom, hogy lehetetlen, de 3 év alatt kell néhány bolygó együttállás, hogy összejöjjön, és tulképp most nem is ez a félmaraton a végcél, hanem a 3 órás maraton, ami 4:16 min/km.

félmaratoni idők és hozzájuk tartozó pace-ek
2:10 - 130p - 6:10 min/km
2:05 - 125p - 5:55 min/km
2:00 - 120p - 5:41 min/km
1:55 - 115p - 5:27 min/km
1:50 - 110p - 5:13 min/km
1:45 - 105p - 4:59 min/km
1:40 - 100p - 4:44 min/km
1:35 - 95p - 4:30 min/km
1:30 - 90p - 4:16 min/km
1:25 - 85p - 4:02 min/km
1:20 - 80p - 3:48 min/km
1:15 - 75p - 3:33 min/km
1:10 - 70p - 3:19 min/km
1:05 - 65p - 3:05 min/km
1:00 - 60p - 2:51 min/km

világcsúcsok
1:05:09 - 3:05 min/km (női)
0:58:23 - 2:46 min/km (férfi)

Megnéztem race time predictor-al, ami persze becslés, de azért talán iránymutatást ad az is. Aszerint is 1:25 a hozzá tartozó félmaratoni idő, és deicide 1:20-ával kb. 2:45 érhető el maratonon, illetve a már említett 1:15-el meg 2:35. Ez azért jóval közelebb áll ahhoz, amit itt sokan írtok, szóval elég lesz az 1:25-ös félmaraton ezek szerint, és utána tolhatom ki maratonra a távot. Ez azért megnyugtatóbb vagy inkább úgy mondom, hogy sokkal reálisabbnak tűnik így sok évvel előtte. :-)

Buliban hasznos! =]

(#24306) inf3rno válasza t1 (#24289) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szép lett, gondolom sokba fájt. :-)

Buliban hasznos! =]

(#24307) inf3rno válasza Danika256 (#24304) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én is inkább közepesnek mondanám, az a kellemesen elfáradós táv, ami még nem nyír úgy ki, mint mondjuk a 30k. De ha már az alapfogalmaknál vagyunk, akkor ránéztem wikipedian, hogy hogyan osztályozzák a távokat egy fokkal objektívebben.

táv kategóriák és a hozzájuk tartozó jellemző távok:
rövid táv - 60m, 100m, 200m, 400m, 600m
közép táv - 800m, 1000m, 1500m, 1600m, 2000m, 3000m, 3200m
hosszú táv - 5k, 6k, 8k, 10k, 12k, 21k(fm), 42k(m)
ultra hosszú táv - 50k, 100k, ...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24308) beltram válasza inf3rno (#24248) üzenetére


beltram
tag

Ne vedd támadásnak és tényleg nem szeretnélek megbántani, de először azt hittem hogy ezt viccből írtad.
Nem tudom most hol tartasz, de majd ha eljutsz 1:30 alá, meg fogod látni, hogy ott fm-en a percekért is vért kell hugyozni.
Ne hasonlítsd magad deicide-hoz, mert belőle csak egy van, és annyi munkát-időt-energiát tesz bele, amit te soha sem fogsz, anélkül pedig lehet ábrándozni az 1:25-ről, de csak álom marad.
Peace, béke, szeretet. :R

pace be with you

(#24309) gombi01 válasza tomcica (#24286) üzenetére


gombi01
tag

(#24286) tomcica:
Köszi! :R
Már 41 múltam, most 3 napig jöhetne is abból a "japán szűzlány vér (oxigénnel dúsítva)" italból :)

(#24288) concret_hp:
azért vagyunk páran akik edzegetnek ! Jól esik látni, hogy milyen sokan lettünk itt a fórumon és próbáljuk egymást segíteni, húzni futás téren.
Azt vettem észre tegnap előtt, hogy mennyi embert kell kerülgetni a futás közben, hirtelen a jó idő beköszöntével cipőt húztak és kocognak. Télen nem volt ekkora a tömeg, 2 partner volt csak a hideg meg a szél :)

(#24289) t1:
lassan előkukázom én is a ROSEbike-om és tolhatjuk a 70es kört, most én veszem a sportcsokit Neked Vászolyon :)
Jövőre tolok egy fél IronMan-t, úszni nem tudok de addig megtanulok!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#24310) t1 válasza gombi01 (#24309) üzenetére


t1
addikt

Okés mehetünk bármerre nyáron inkább bringázgatni szeretnék futás csak lightosan 150-180km között.

(#24311) t1


t1
addikt

Garmin Fenix 5S/5/5X teszt : [link]

(#24312) borix válasza gombi01 (#24309) üzenetére


borix
őstag

Divatsport lett a futás nem baj mert legalább az emberek kimozdulnak.
Tegnap mentem 28k alacsony pulzuson tartva kimentem majdnem a Megyeri hídig meg vissza a szigetre.
Ha ezt a szigeten csináltam volna a tömegbe de még 15-20k-nál is megőröltem volna.

(#24313) inf3rno válasza beltram (#24308) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem egy kicsit eltúlzod ezt az egészet, én is voltam már a világ legjobbjai között másban, legnagyobbrészt szorgalom kérdése az egész. Persze ha neked azt könnyebb elfogadni, hogy sosem jutsz el valakinek a szintjére, mert ő félisten akkor gondold azt. :))

Az 1:25-höz (4:02min/km) nem kell annyi munkát beletennem, amennyit ő belerak, mert ő 1:19-nél (3:45 min/km) jár... Most 1:41 a tavalyi pb (4:50min/km), ha minden jól megy, és nem lustulok el, akkor 2-3 éven belül meglesz az 1:25 (4:02min/km) úgy, hogy belekalkuláltam azt is, hogy erősebb tempóknál lassul a fejlődésem, illetve, hogy az alapozásra több időt kell fordítanom.

Buliban hasznos! =]

(#24314) inf3rno válasza gombi01 (#24309) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja most, hogy megjött a jó idő, mindenki kint van. Egyébként szerintem évről évre jelentősen növekedhet a futók tábora mostanában, legalábbis egy csomó versenyen mondták, hogy 2-3x annyian vannak, mint tavaly, és hogy nehéz a szervezőknek felkészülni, mert sokszor alábecsülik létszámot.

Buliban hasznos! =]

(#24315) inf3rno válasza beltram (#24308) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, ami kimaradt, engem nem zavar, sőt plusz motivációt ad, ha azt írod, hogy úgysem vagyok képes rá. :R

Buliban hasznos! =]

(#24316) bencze válasza t1 (#24311) üzenetére


bencze
senior tag

A méretekre kíváncsi lennék. Nálunkfelé van bolt ahol az ilyesmi korán felbukkan és az ember fel is tudja rakni a csuklójára? A sima 5 is opció, de ha már azt mondanám legyen wifije mert csak, akkor kérdés, hogy 5 sapphire vagy 5x, az 5x lehet, túl nagy és akkor idétlen lesz...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24317) borix válasza inf3rno (#24313) üzenetére


borix
őstag

Tegnap még a maratonra akartál rámenni 3 éven belül most a félmaratont erőlteted 1:25 idővel ezért nehezen hisznek neked te meg begörcsölsz rajta.
Lehet kezdeni azzal,hogy 200k fölviszed az edzésmunkát 300k majd 400k.

(#24318) Alg válasza bencze (#24316) üzenetére


Alg
veterán

Zergénél érdeklődnék hogy lesz-e ott egy amit meg lehet nézni közelről, illetve a Multinavigátorban szoktak még felbukkanni elég hamar az új cuccok.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24319) Vertigo18 válasza borix (#24317) üzenetére


Vertigo18
addikt

Dehát nem gond az, ha több célja is van, nem? Ha összejön, akkor majd együtt örülünk itt! Lehet, hogy MÉG nincs Deicide, tomcica, T1 félistenek közelében az eredménye, de látszik, hogy haladni szeretne affelé, látszik egy elméleti tudás, utánaolvasás, utánajárás a szavai mögött.

Szerintem drukkoljunk neki, ne kössünk bele... :B

Más: nem akar valaki/k/ összedobni egy összefoglalót? Tanácsokkal, ajánlott felszerelésekkel, stb. Szerintem olyan mértékű elméleti tudás van ebben a topikban, hogy simán lehetne egyfajta általános összefoglalót szerkeszteni. :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24320) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

24302

Még nincs tartós tapasztalat, de a zsebe jól jön és a cipzárja jól zár. Egy futás után egyelőre kényelmesnek tűnik de nyilván hordva ismerszik meg a nadrág :)

[ Szerkesztve ]

(#24321) medica válasza inf3rno (#24314) üzenetére


medica
senior tag

Olcsó sport. Itt a labancoknál is többen futnak tavasszal (fogyi, készülnek a hegyi sportokra, stb). Viszont megjelentek a kullancsok rendesen. Amazfit próba [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24322) xtro válasza Vertigo18 (#24319) üzenetére


xtro
aktív tag

+1 Én nagyon örülnék egynek.

(#24323) bandus válasza xtro (#24322) üzenetére


bandus
veterán

senki nem akadalyoz meg titeket, hogy csinaljatok egyet ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24324) beltram válasza inf3rno (#24313) üzenetére


beltram
tag

Nem vitatkozni szerettem volna, de szerintem sokkal több szerénység és alázat kell ehhez a sporthoz (is). Nem tudom miben voltál a világ legjobbjai között (ezúton is gratulálok hozzá), de nem gondolod hogy ahhoz több tehetséged volt esetleg? Attól, hogy valaki a világ legjobb erőemelője még nem biztos, hogy a festészetben is képes lehet a legjobbak közé tartozni.
Tényleg nem támadni szerettelek volna és ha T1 álmodozna 1:15-ös félmaratonról azon is mosolyognék, pedig ő talán mostanában az, aki elsősorban a szorgalmának köszönhetően elképesztőt fejlődött, te pedig egyfolytában csak azt számolgatod, hogy mikor kezdesz el végre alapozni.
Akkor tudnék őszintén drukkolni neked, ha végre beletennéd a munkát, akkor elkezdhetnél közelíteni a kitűzött céljaid felé és akár el is érhetnéd azokat.
Persze, ha nem lustulnál el...

pace be with you

(#24325) Vertigo18 válasza bandus (#24323) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kicsit nagyobb tudás kellene ahhoz, hogy nekiálljak egy ilyennek. Én tisztában vagyok a képességeimmel, a tudásommal, a határaimmal.

Viszont tudok itt több olyan személyt, akit alkalmasnak találok (és szerintem sokan egyet értenének velem) arra, hogy ilyet összeröffentsenek, ráadásul sokszor meg van említve egy csomó téma, és pl. tomcicának már lehet, hogy néha ki van... a könyöke azzal, hogy ezredszer is elmagyarázza. Ugyanilyen tájékoztató lehetne pl. az órákkal kapcsolatban is, ami nem feltétlenül a futásról szól, mégis mindenki szívesen elolvasná és ÓRIÁSI segítség lehetne.

De köszönöm, hogy megbíztál bennem! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24326) concret_hp válasza Vertigo18 (#24325) üzenetére


concret_hp
addikt

úgy nézem kb. 1/3 ennyi hsz-nél tartott a topic :U [link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24327) bandus válasza Vertigo18 (#24325) üzenetére


bandus
veterán

szerintem nem egy összefüggő szakmai leírás kellene, mert azt találsz a neten kismilliót. inkább a hasznos hsz-eket kellene kigyűjteni egy helyre. ezt inkább kivitelezhetőnek tartom. ha van rá 5-6 jelentkező aki felosztja egymás között a 24k hozzászólást, végignézi és kiszedi azokat amelyekben tényleg hasznos tartalom van (edzés, táplálkozás, felszerelés, motiváció témakörökben pl.), már azzal előrébb vagyunk. lehet jelentkezni, én egy adagot vállalok szívesen :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24328) inf3rno válasza borix (#24317) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy ilyet írtam volna, de ha nagyon fontos, szívesen visszaolvasok. Egyelőre igazából tökmindegy, hogy mi volt az előző változat, mert csak próbálom összerakni a hosszú távú célokat, meg tájékozódok, hogy mi a reális, és mire van szükség hozzá. Ami eddig is biztos volt már hónapok óta, hogy idénre 1:30-as félmaraton az egyik cél, illetve hogy majd csak akkor futok maratont, ha megy a 3:00 körüli idő. Azt, hogy ez utóbbi mikorra lesz meg, azt próbáltam körvonalazni. Ha idén meglesz az 1:30, akkor jövőre meglehet az 1:25, és utána egy évet rászánok arra, hogy megszilárdítsam, és nagyjából állandó, ne csak pb jelleggel tudjam hozni ezt a 4:00 körüli pace-t ilyen távokon. Utána még rászánok 2 évet, hogy kitoljam a távot maratonra. Szerintem teljesen reális ez a terv az alapján amilyen ütemben az elmúlt 2 évben fejlődtem.

Egyelőre ebben a hónapban a 120k volt csak a cél, de kétséges, hogy meglesz. Két hétig csináltam, hogy napi 16 órában melóztam határidős projekt miatt, utána meg egy hétig beteg voltam, úgyhogy alig tudtam futni valamit. Mostanában volt csak időm tolni 2 naponta 10-15k-kat. Szerdán voltam, ma is megyek, meg vasárnap is. A 200k tervben van májusra vagy júniusra, attól függően, hogy az április hogyan alakul, viszont 250-nél többet nem nagyon akarok, mert alapból nem valami jók az ízületeim (10 éve elég rendesen megfáztak). Annál több a félmaratonhoz nem nagyon kell. Majd ha maratonra készülök, akkor megpróbálom kitolni 300 fölé, aztán akkor elválik majd, hogy fogok e én valaha maratont futni, vagy annyi terheléstől már szétmegy a lábam.

Buliban hasznos! =]

(#24329) inf3rno válasza medica (#24321) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valahogy éreztem, hogyha a Xiaomi bejön a piacra, akkor keményen odaver a versenytársaknak árban. Általában így csinálja, és a többiek becsődölnek egy idő után. Lehet veszek egyet én is, ha megunom az ambitot. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24330) inf3rno válasza beltram (#24324) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi elsősorban rengeteg gyakorlás és jó tanárok kellettek hozzá, a tehetség szerintem sokkal kevesebbet számított. Persze, ezekben teljesen egyetértek veled, egyelőre nem megy úgy a felkészülés, ahogy szeretném, és amíg nem indul be rendesen, addig ez tényleg csak üres álmodozás marad.

Buliban hasznos! =]

(#24331) inf3rno válasza Steelers (#24206) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben agyaltam ezen. Semmiképp nem jó megállni, elég csak belelassítani, ha a pulzus határod közelébe érsz. Ha már felértél a dombra 100m után úgyis legalább 10 ütést esik vissza a pulzusod. Ha megállsz, akkor néhány perc után elkezdesz kihűlni, és utána annál nehezebb lesz újrakezdeni, 5-10 perc után meg melegíthetsz be újra.

Toltam ma én is, volt, hogy le kellett mennem egészen 7:30-ig is, hogy 160 (Z3 teteje) alatt maradjak a dombon, egyébként síkon meg 145 (Z2 teteje) alatti értékre törekedtem. Ha minden jól megy, holnap bemérem pontosan a laktát küszöbömet (persze egy mérés nem mérés, de kezdésnek azért ez is jobb, mint becsülgetni). Egyébként most tök jó volt így lassan is a futás, talán a jó idő teszi, passz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24332) inf3rno válasza beltram (#24324) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Volt időm agyalni ezen is, az a helyzet, hogy én sosem tudtam felnézni vagy lenézni valakire, én mindig is úgy gondoltam, hogy minden ember egyenlő (kivéve, akik tesznek érte, hogy levegőnek nézzem őket). Nekem ez zsigerből így jön, és nem tudok, meg nem is akarok változtatni rajta. Sokan belemagyarázzák ebbe, hogy nagyképű meg bunkó vagyok, meg utálnak is miatta, de engem ez valahogy sosem izgatott, megszoktam már az évek során, hogy sokan utálnak, régen még zavart, ma meg inkább már elvárás. ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24333) Vertigo18 válasza concret_hp (#24326) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tehát akkor igény lenne rá még mindig és már elég régóta.

Én nem akartam beszabályozni, hogy miről kellene szólnia, csak adtam egy-két ötletet. Vannak itt olyanok, akikre mindenki felnéz és szívesen vennék az írásaikat. Ráadásul nem kell egy embernek... Mehetne felosztva, témák szerint. Sok sem kellene, elég pár sor mindenféle témában. A vgén pedig lehetne a már bekerültön csiszolgatni a többiek által.

Én szívesen olvasgatnám. Csak abba gondoljatok bele, hogy hányszor volt itt megemlítve egy-egy új futó kérdésére az, hogy hányféle lábtartás van, hogy hol és miként csinálják a vizsgálatot, majd az eredmény alapján hányszor lettek kb. ugyanazok a cipők ajánlva.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24334) bandus válasza Vertigo18 (#24333) üzenetére


bandus
veterán

szerintem tovabbra is rossz az irany :) ahogy latod akik itt a legtobb tapasztalattal es legjobb eredmenyekkel rendelkeznek mar alig irkalnak ide. tomcica elfoglalt, deicide meg mar foleg bringazik, szerintem nem kellene elvarni toluk, hogy sokadjara ismeteljek onmagukat es olyan infokat irjanak ossze ami egyebkent megtalalhato mar a topikban es meg kismillio helyen a neten. tovabbra is azt mondom h csak az eddigi hsz-ek kigyujtese a jarhato ut.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24335) borix válasza Vertigo18 (#24333) üzenetére


borix
őstag

Talán jobb is ha nincs.
Nem olyan egyszerű mint,hogy milyen alaplapot vegyek?
Az adott foglalatnál irodai felhasználásra ezeket játékra alacsony árfekvésben ezeket stb...

Van egy 180cm magas 115kg túlsúlyos ember közepesen befelé dőlő lábállással.
Mikortól kezdjen el futni 90-95kg?
Kell e pulzusmérő?
Kezdetnek elég egy mellkasöv a telefonhoz olcsóbb ami ér valamit 10E kb.
Milyen cipőt vegyen?
Elsőnek üzletben lábállásának megfelelőt 20-25E árszegmensben.
35E kiadni egyből hülyék ezek hülye lennék.
Akkor jó neki egy olcsó utcai cipő is pulzusöv sem kell?
Lábállás vizsgálatot csináltasson mindenképp?
Jaj a közelben nincs nem tudom megoldani.(meg az ismerős is azt mondta felesleges)
3-4E meg sajnál egy beutazásra a közelebbi nagyvárosba ahol csinálnak ilyet.
Kell e orvosi vizsgálat,felmérés mielőtt futni kezdene?
Helyes futótartás sarkazzon ne sarkazzon?Van aki 3:30 maratont fut és sarkazik mint állat.

[ Szerkesztve ]

(#24336) gombi01 válasza inf3rno (#24328) üzenetére


gombi01
tag

(#24310) t1:
Velecei tókörre nem jössz? most lesz pár hét múlva.

(#24328) inf3rno:
én havi 200km-t megyek laza hónapban, de pl abból meg sem próbálnék 90 perces félmaratont, max 95 percest. Maratonra viszont nagyon kevés a havi 200.
Havi 300km-t vagy afelett menten kb 5-6 hónapig, hogy biztos legyek a tervezett tempómban.

Nem akarlak elkeseríteni főleg nem oktatni de nem lehet/szabad egyszerűen lematekolni a tempókat.
Nekem pl a 4:17-es ezrekkel megy félmaratonig de ha váltok 4:10-es ezrekre kb12-14km után visszanyal és jönnek a 4:30-as ezrek amivel elcseszném az egész versenyt. oda az átlag...
Egy-két másodpercekkel tudok csak kísérletezgetni, mondjuk megpróbálni 4:15re levinni a 21km-en azzal ha minden összejön nyerek a teljes távon 84mp-et amitől már nagyon boldog vagyok.
Hidd el csak így lehet ha már egyszer elérted (pár év futás után) a reális teljesítményed.

deicide:
holnapra egy kalappal, told neki! Mi a terv a tempóra?
reggel én is Badacsonyban kezdek csak engem leváltanak Révfülöpnél :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#24337) concret_hp válasza borix (#24335) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor gépeld be 20x "ugyan azt" évente :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24338) borix válasza concret_hp (#24337) üzenetére


borix
őstag

Ínséges időkben legalább valamitől pörög a topic. :)

(#24339) bandus válasza gombi01 (#24336) üzenetére


bandus
veterán

eh, nekem most marcius nez ki az elso 200-as honapomnak, hat nem tudom mikor fogom ezt majd lazanak nevezni :D bar fel eve meg a 100 km is alom volt kb, szoval barmi megtortenhet :)

btw t1 ur, egy iso-s koccintas, kozos foto a vtm rajt elott? melyik tavon is indulsz? velem jon egy holgy aki 39-en szoval ott leszek mar en is koran :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24340) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Egy olyan összefoglaló hsz.-nek talán lenne értelme, ami azoknak szól, akik most kezdik vagy újrakezdik a futást. 5-10 kérdést tartalmazhatna, amire mindenképp válaszolnia kell, ha segítséget kér a fórumon. Kb. mint az alaplapos példánál (milyen hardverrel akarod használni, mennyit szánsz rá stb., csak itt magasság/testsúly/edzettség témakörben). Tomcica edzéstippjeire vonatkozó hsz.-ekről, a cipőfűzéstechnikákhoz kapcsolódó videókról stb. meg mehetne 1-1 link az összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

(#24341) joysefke válasza bandus (#24334) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na igen, ez egy olyan műfaj, ahol azok akik tényleg jók, ők azért jók, mert edzenek és ezért nem nagyon jut idejük koptatni a billentyűzetet, akiknek meg sok ideje van billentyűzetet koptatni, azok értelemszerűen kevesebbet edzenek és ez meg is látszik (vagy nem látszik?) az eredményeiken ;]

A ámítógépekkel foglalkozó topikokban nyilván nem hátrány, ha a topikgazda állandóan a gép előtt ül, de itt az egyén szempontjából eléggé kontraproduktív...

[ Szerkesztve ]

(#24342) t1 válasza bandus (#24339) üzenetére


t1
addikt

Sima ügy :) 8 után ott leszek :R

(#24343) bandus válasza t1 (#24342) üzenetére


bandus
veterán

ha irok facen azt latod? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24344) t1 válasza bandus (#24343) üzenetére


t1
addikt

Persze :)

(#24345) inf3rno válasza bandus (#24334) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, szerintem is írja össze az, aki motivált a kérdésben

Buliban hasznos! =]

(#24346) inf3rno válasza gombi01 (#24336) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, van benne bizonytalanság, fogalmam sincs, hogy meddig tudok fejlődni még, és mikor fogok platót... Csak azt írtam, ahogy a mostani helyzetből tűnik. Egy év múlva már biztosan többet tudok.

Buliban hasznos! =]

(#24347) inf3rno válasza joysefke (#24341) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pontosan. :D Onnan lehet tudni, hogy valaki keményen edz, hogy eltűnik 2 hétre. :D

Egyetértek a minimál összefoglaló írásával, illetve a legtöbb kérdést az aktívabb tagok is meg tudják válaszolni, mert már átestek azon a szinten, ami ehhez szükséges.

Buliban hasznos! =]

(#24348) tomcica


tomcica
Topikgazda

osszedobtam egy kis alap infot,de csak mobilon a melohelyen,igy nincs rajta ekezet,meg amit mellegepeltem azok a hibak is benne vannak,ha valaki ekezesiti es kijavitja akkor azt megkoszonnem,esetleg ha kell bele valami info meg,vagy nem ertheto akkor azt is hozza kell tenni

"
Alap infok kezdo vagy ujrakezdo futoknak.
Mivel valoszinuleg hianyos lesz a kondi,esetleg nincs is :) igy egy stabil alapot kell faragni.Ehhez a leghatekonyabb modszer a megfeleloen alacsony pulzuszonaba torteno terheles.
(ha tul magas a testsuly akkor a Deicide forumtagunk modszere tokeletesen muzsikal,o ugyanis gyalogolt - mondjuk heti 100km-t,de meg is lett az eredmenye = egy aerob szorny lett belole,mellesleg a testsuly is a helyere kerult!)
Az alapozo pulzuszona kiszamitasahoz tobb modszer is letezik,a legtobbhoz a max pulzus ismerete is szukseges,es utana annak 70-75%an mar jo zonaba kerulunk (ez a befektetett ido-munka/eredmeny legjobb pontja,termeszetesen ez alatti pulzussal is dolhozhatunk).Letezett egy 180-eletkor formula is,sot ennek variacioi,meg ugye sok embernek nincs is pulzusmero oraja es ove.Ilyenkor az oreg edzom jo regi modszere is hasznalhato: -Fuss olyan intenzitason,hogy kozben normalisan tudj beszelgetni.
Erzesre tehat ez egy 1-10-es fajdalomskalan a 2-3as tartomanyba esne.
Meddig kell igy alapozni? Tetelezzuk fel a jovoben tervezett versenytavok 3000m fole esnek,azaz a hosszutav kulonbozo kategoriaiba.Legyen ez 5k,8-10k,felmaraton vagy maraton.Ne legyen felreertes ez a stabil alap jo a robbanekonyabb sportoloknak is,de ok utana egesz mas munkat vegeznek.
Mi hosszutavfutok viszont ebbol indulunk,kitoljuk felfele a tavot egyelore ezen az alacsony intenzitason.Itt megtanitjuk a testunket arra,hogy az energia nagy reszet zsirbol nyerje (amihez oxigen kell) ne szenhidratbol (ami tortenhet oxigen nelkul,de ez mellektermekekkel jar).Hatekony alapunk lesz,velejaroja lesz az alacsonyabb testzsir,feltetve ha kiegyensulyozottan toltjuk vissza az elegetett kalorikat! A hormonhaztartasunk (ferfiaknal foleg a libidon es az alvason latszik) es immunrendszerunk igen jo allapotba kerul.Rendes teli alapozasnal akar meg rovid gatyaba futva sem fazunk meg (ismerek ilyet :P).
Na dd meddig tartson? Heti minimum harom edzes,kesobb szepen felnovelve az edzesszam es a tav is,el kell hogy erjunk egy olyan pontra,ahol kb. 10-12km-t le tudunk futni az alapozo zonaba (130-150 egyeni max pulzustol fuggoen ugye) ugy,hogy bemelegedes utan a temponk nem mozdul el 5%-tol tobbet.Peldaul az alapozo pulzusunk 142 ez melle felepitunk egy kilometerenkenti 7perces iramot es ez az iram ezen a pulzuson nem mozdul el 7.15-20 fole akkor nagyjabol ott is vagyunk.
Hatekony alapunk van,a maratonistak ez epitgethetik tovabb h 20-25km-ig ugyanigy ne mozduljon el a tempo,a tobbieknek viszont kezdodik a kovetkezo szakasz: a tempo.
Heti egy edzes tehat tempofutassa valik,egy 4-5km alapozos ritmuson torteno bemelegites utan 3-5km tempo kovetkezik abban a zonaban ahol mar csak szotagokban tud az ember beszelni.Ez messze nem a max,ez egy konnyu tempo.
Kesobb ezt a tempot nyujtod kifele 8-10km legyen es utana szepen gyorsitod is.
A verseny vagy kigyorsito szakasz masodik feleben megjelenik meg egy tempo a heti rotacioban,persze a ket tempo koze ekeljunk alapozo ritmusos konnyu napokat.A masodik tempo rovidebb 2-3km es fokozo jellegu,bemelegitesz utana megindulsz 1km-t a szokasos tempoddal,amit kilometerenkent fokozol.Mondjuk legyen 6perc kornyeke a tempod,ezzel indulsz.a masodik kilometer mar 5.50 kornyeke az utolso 5.40-45 kornyeke.Ugye ezek csak viszonyitasi peldak,hiszen ez egyenenkent eltero.
Kesobb 3-5km-ig ki lehet tolni ezt a fokozo tempot.A masik tempo ugye marad 8-12km kicsit visszafogottabb a heti ciklusban.
Az elso verseny elott ez a tempozos kigyorsitas 8-12het legyen,igy szamoljunk.
Ennyi lenne? Elsore boooven eleg munka ez,ha elertel ide johetnek a resztavos gyorsitok,emelkedok,rovid repulo gyorsitok stb.

Ruhazat: a decathlonos es tchibos cuccok jo ar/ertek aranyban vannak.En egy rendes szel-esodzsekire nem sajnalnam a penzt,de ezt is lehet outletben talalni emberibb aron.

Cipo: na ez kesz muveszet,erdemes labvizsgalatot keszittetni szakboltban,utana az ajanlott modelleket akar a neten is megveheted akciosabb arakon.

Orak: Polar M400,Garmin FR230-235 es a TomTom a hasznalhato ar/ertek bajnokok.A felso paholyban meg Garmin Fenix 3-5,garmin Fr 735,Suntoo csodak,es a Polar V800 csucsulnek,ezek mar szinte multisport orak,foleg triatlonra elezve."

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#24349) junkhead válasza tomcica (#24348) üzenetére


junkhead
aktív tag

:C

(#24350) Vertigo18 válasza tomcica (#24348) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor csak nem volt hülyeség a felvetésem! :)

Nagyon jó lett! Ezt most akkor majd a szakértőknek lehet kezdeni foltozgatni, hol hozzátenni, hol elvenni, hol más irány szabni...

Nekem tetszik!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.