Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) inf3rno válasza Alg (#24792) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Előfordul az ilyen, majd legközelebb jobban fog menni.

Buliban hasznos! =]

(#24802) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Futottam tegnap 30-at, hát 28 felett már gyalogoltam annyira fájt a lábam, meg 6:30-as tempónál is 180 felé kezdett már elkúszni a pulzusom. [link]. Valahol most ez a határom, ma egész nap aludtam, hogy kipihenjem. :D Szeretném kitolni május végéig úgy, hogy 35k menjen egyben ennél kisebb erőkifejtéssel, valszeg 25-öket fogok futni hozzá. UB-n 35 lesz 3 szakaszban (15-10-10), max 4:50 helyett 5:20-al futom de nem akarok ennyire kikészülni a végére.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24803) inf3rno válasza bencze (#24797) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Őszre szerintem meglehet neked is az 1:30 körüli idő, ha rendesen edzel.

Buliban hasznos! =]

(#24804) tomcica válasza beltram (#24790) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo :C es milyen szep egyenletes tempo,beert :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#24805) beltram


beltram
tag

köszönöm mindenkinek! én is úgy érzem, hogy nagyon egyenletes lett, 43:48 és 43:52 lett a féltáv ill. a második fele. :) hab a tortán, hogy 4 pohár vízzel toltam végig, ezekből kb 1-1 kortyot ittam.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#24806) bencze válasza beltram (#24790) üzenetére


bencze
senior tag

Gratulálok, ha nagy leszek olyan szeretnék lenni mint te. :)
A paced nagyon egyenletesnek tűnik a grafikon szerint. Olyan jó az a spartan benne vagy footpodod is van? Az enyém sokkal jobban ugrál.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24807) t1


t1
addikt

Gratula mindenkinek aki ma versenyzett :R
Én is nyomtam ma, igaz terepen 20km-t 400m szintemelkedéssel:
[link]
Elégedett vagyok vele, magamhoz képest és a terephez képest is sikerült jót futnom.

(#24808) inf3rno válasza t1 (#24807) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó környék az is, nem fáradtál el a végére? :-) A pulzus mérésről teljesen lemondtál?

Találtam valami jót jövő télre: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24809) t1 válasza inf3rno (#24808) üzenetére


t1
addikt

Nem volt vészes, pulzust mértem, átlag 160 lett.

(#24810) beltram válasza bencze (#24806) üzenetére


beltram
tag

haha, köszi! :) utólag minden olyan egyszerűnek tűnik, de amúgy a futás ilyen egyszerű sport; pont annyit tudsz kivenni belőle, mint amit beleteszel. :) van benne beépített "footpod", a spartannál még csiszolnak ezt-azt, de ez már az ambitoknál is jól működött.

pace be with you

(#24811) LanyUs válasza t1 (#24809) üzenetére


LanyUs
senior tag

Meredeken lefelé milyen technikával érsz el 04:12-őt ( pl. 3. km ), de a második km is brutál, sőt a 04.xx - 06.00 felfelé is. Meg az egész 21 km :)) . Apró lépésekkel pörgetem lefelé a lábaim amennyire bírom ( 101 kg-nál nem annyira aprók :) ), de 04:40-50-nél gyorsabb nem vagyok soha. Lépés ütem / cikázás?

(#24812) Aristeus


Aristeus
tag

Gratula minden hétvégi versenyzőnek! :R Kinek mi a következő versenye? Tavasszal kellene nekem is futnom még valahol egy jó félmaratont.

Más: A Pega 31-esem lassan 1400km után megadja magát, A pega 32-es vétele mellett szóba jött még a Nike Vomero 10-ese és a New Balance 880 v6 is, valakinek van személyes tapasztalata ezekkel a cipőkkel?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#24813) bencze válasza beltram (#24810) üzenetére


bencze
senior tag

Lehet, hogy csak számítási metodológia (átlagolás) mindenesetre jól néz ki. Intervallumozás miatt érdekel a pace leginkább, amiatt esélyes, hogy be fogok szerezni egy podot, állítólag a pace abból sokkal pontosabb. Átlagokra pont jó a km-enkénti pace amit megad minden ilyen weboldal. 1-2 anomáliát leszámítva büszke vagyok hogy én is egész egyenletesen csináltam
http://bsi.raceinfo.hu/result.php?raceno=8030
Szubjektíven is úgy érzem, hogy "uralom" a FM távot amennyire ez az én szintemen lehetséges, a heti 1-2 FM biztosan sokat segített ebben. A maratonnal nem tudom ha valaha így fogok érezni :)

Más, érdekesség: Az új órám péntek este updateltem és azt hittem elromlott. Kimentem a szokásos kis pénteki csoszogásomra és 140esekbe ugrált a pulzusom ott ahol 120 kellett volna legyen (6 perces pace alatt), amikor felgyorsultam oda ami 130 környéke kellene legyen, 150et is elérte. A nyugalmi is nem a szokásos 38-42 (ritkán néztem de párszor és ilyesmi volt), inkább 50 fölött, akár 60 éjjel. Csináltam factory resetet hogy hátha bug, nem. Az Ambitommal csináltam egy quest rest tesztet (vagy mi a neve) azt mondta, 37% vagyok kipihenve, mondom na fasza így nekiindulni Vivicittának pont most edztem magam túl? De mitől? Visszavettem a hetet... :(

Tegnap a versenyen is nagyon stabil 150 környékén voltam az elejétől kezdve, szinte végig a 150-155, jóformán semmi átmenet.

Estére már szolidan kapart a torkom és taknyolódtam, az éjjel ébredtem is fel torokfájás miatt.
Most hirtelen arra gondolok, hogy lehet, 2 napig lappangott bennem ez a nyavaja és feltolja a pulzusom? Van ilyen? Egyrészt meglepő, ha az ember így diagnosztizálhat dolgokat :) másrészt a fene egye meg évekig nem voltam beteg most másodszor, tiszta szégyen. Hiába ettem a sok növényt, c vitamint egész télen :( most várom mennyire fog leverni, oké, hogy nem akartam szétszaggatni a hámot 23.-ig de azért csütörtök-kedd környékén azért akartam rendesen edzeni (Vivicitta pihenősen pár nap, maraton előtt megint laza pár nap). Olyan jól kitaláltam.
Azért hálás vagyok a fennvalónak hogy megadott egy jó FM-et, ha pár órával előbb jön ki rajtam akkor lőttek.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24814) beltram válasza Aristeus (#24812) üzenetére


beltram
tag

Én ide megyek jövő vasárnap 8K-t futni, van félmaraton is.

pace be with you

(#24815) Aristeus válasza beltram (#24814) üzenetére


Aristeus
tag

Jól hangzik, de a jövő hét pont kiesik, mert ezt futjuk végig pár ismerőssel.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#24816) borix válasza bencze (#24813) üzenetére


borix
őstag

Foot pod-nál be kell állítani a lépéstávolságot vagy inkább a futó lépéshosszt ami intervallum futásnál (pl pörgős/pihenő tempónál jelentősen eltér) és a hegyi futásoknál az ilyen helyeken szerintem nem lesz pontos.Vannak régebbről ezekről tesztek nézz utána! Fenix 5+foot pod őrület. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24817) A21


A21
tag

Sziasztok! Az elmúlt napokban elég sokat olvastam vissza, plusz a használt órák piaca is eléggé behatárolt, ezért csak a biztonság kedvéért kérdezném, hogy a tézisem helytálló-e, miszerint a Fenix 2 helyett az Ambit 3 sokkal megbízhatóbb lenne garancia lejárta után használtan?

(#24818) inf3rno válasza LanyUs (#24811) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vagy nagyokat lépsz, de akkor nagyon terheli a térdet, vagy normál méretűt és nagyon gyorsan. Az utóbbihoz megfelelő cipő is kellhet.

Buliban hasznos! =]

(#24819) inf3rno válasza Aristeus (#24812) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Honnan látod, hogy egy cipő megadja magát? Nekem csak szimplán fáj a lábam, de nem tudom eldönteni, hogy a cipő, vagy a túlzott megterhelés miatt.

Buliban hasznos! =]

(#24820) inf3rno válasza bencze (#24813) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyan 8m/200m és 1m/200m az eltérés a leggyengébb márkás óra és a legjobb footpodos megoldás között. [link]. Intervalhoz inkább köridőt szoktak mérni, bár poddal is elmehet, ha elég jó a pod.

Zsálya, diólevél, kamilla teák amik jók lehetnek torokfájásra, meg persze a neocitrán. :-)

Buliban hasznos! =]

(#24821) borix válasza A21 (#24817) üzenetére


borix
őstag

Azt,hogy gari nélkül melyik romolhat el hamarabb azt senki nem fogja neked tutira megmondani.Ambit 3 még vehetsz garival hansználtan is mert nemrég lett kifutó darab.

(#24822) inf3rno válasza borix (#24821) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mikor jön az ambit4? :)) Vagy a Spartan miatt kifutó?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24823) A21 válasza borix (#24821) üzenetére


A21
tag

Valóban, és sajnálom hogy nem úgy sikerült értelmezni a kérdést, ahogy én gondoltam. Akkor másképp: melyikkel van/volt kevesebb gond hosszútávon? Fenix 2-ről nagyon sok helyen olvastam hogy megbízhatatlan, kifagy, stb. Ambitról ilyet még nem olvastam, de hátha valakinek van tapasztalata hosszú távon és meg tud erősíteni, cáfolni ebben, vagy másban. Köszi!

(#24824) borix válasza inf3rno (#24822) üzenetére


borix
őstag

Garmin és a Suunto sem használta a 4 sz. sorozatot sz új óráihoz.

(#24825) tomcica válasza inf3rno (#24819) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1400km utan azert erdemes a cipore gyanakodni :K (foleg ha nem pehelysulyban van a versenyzo ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#24826) inf3rno válasza A21 (#24823) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem eddig hozza az elvárhatót az Ambit3, nem fagyott ki, vagy ilyesmi.

Buliban hasznos! =]

(#24827) inf3rno válasza tomcica (#24825) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát azt gondoltam, de én 800 körül járok ezzel a cipővel átlagos testsúllyal. Az meg pont olyan határ eset amennyire én tudom...

Buliban hasznos! =]

(#24828) Aristeus válasza inf3rno (#24819) üzenetére


Aristeus
tag

Nekem könnyű megmondani, hogy mikor "adja meg magát" egy cipő. Más lesz benne a futásom, másképp érzem benne a talajfogást, vagy elkezdenek vízhólyagok megjelenni ott, ahol eddig pl. soha, mivel más szögben/módon áll a cipőben a láb, vagy nem úgy csillapít, mint addig.
A legtöbb, amit eddig ki tudtam hozni egy cipőből, mielőtt ezen tünetek jelentkezni kezdtek az egy Pega29-es volt. 1800 km ment bele, és még most is használom. Igaz futásra már nem, de pl. kutyasétáltatásra tökéletes, vagy, hogy lemenjek benne a közeli tóhoz a lányaimmal, stb.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#24829) inf3rno válasza Aristeus (#24828) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én alig érzek változást. Régen 10-15k-kat elég sokat futottam csillapítás nélküli cipőben, és annál sem volt olyan hatalmas különbség, egyedül a boltozat belső oldalánál fájdult meg valami. Most is azt érzem, de nem tudom, hogy a szokásosnál nagyobb távoktól, vagy a cipő miatt. Azt hiszem veszek egy ugyanilyen cipőt, ha találok akciót, aztán összehasonlítom. Így is, úgy is venni kell fél éven belül...

Buliban hasznos! =]

(#24830) A21 válasza inf3rno (#24826) üzenetére


A21
tag

Run vagy Peak? :R

(#24831) inf3rno válasza A21 (#24830) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Run, én drágábban nem is nagyon veszek később sem (csak futásra) órát, mert nem tudom kihasználni.

Nézem közben a Mizuno Wave Rider 19-eket, hát meglepő. :D Tavaly 32 körül vettem Nyúlcipőben, most neten 35 alatt nem találni, és mindegyikre kiírják, hogy akció. Elég fura ez így nekem. Nem tud valaki egy tényleges akcióról (EU41 a méret)?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24832) zaskar válasza inf3rno (#24831) üzenetére


zaskar
senior tag

Csak a 19-es jó? 20-as lenne innen, kb. 29 ezerre jönne ki a RUN20-as kuponnal, és pár nap alatt itt van.

(#24833) beltram válasza inf3rno (#24831) üzenetére


beltram
tag

Én úgy néz ki most váltok vissza run-ra... A spartant eladtam és bár rendeltem közben egy peak-et, de azt sem tartom meg. :DDD

pace be with you

(#24834) t1 válasza LanyUs (#24811) üzenetére


t1
addikt

Lefele inkább hosszabb lépéseket teszek, ha úgy adódik cikázok is, felfele apró de gyorsabb lépéssekkel megyek ha nagy a különbség akkor cikk cakkban vagy erős séta.

(#24835) bandus


bandus
veterán

ma reggeli laza kocogasra megkaptam az eddigi legmagasabb, 57-es running indexet a polartol :D igaz az atlagtempo 7:26 lett, de 127-es atlagpulzussal, mig mondjuk telen ehhez jo 15-20 utessel magasabb pulzusszam tarsult :K szoval ugy nez ki a marciusi 200 kilinek megis lett valami eredmenye :C

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24836) werszomjas válasza bandus (#24835) üzenetére


werszomjas
őstag

127-es pulzus :Y

Mikor elkezdtél futni, emlékszel még, hogy mennyi volt akkor hasonló kocogós tempóban az átlag pulzusod? Egyelőre kb elérhetetlennek tűnik ez számomra.

üdv

(#24837) Vertigo18 válasza werszomjas (#24836) üzenetére


Vertigo18
addikt

Miért, mennyinek kellene lennie? 07:26-os km-ek!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24838) margithid válasza bandus (#24835) üzenetére


margithid
veterán

Nem rosszból kérdezem, de nem túl lassú az a 7:26?
Mennyit nyomtál le igy?

(#24839) Vertigo18 válasza margithid (#24838) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha jól emlékszem, Bandus ilyen 16-18akat tolt eddig, most fog majd gyorsítani rövidebb szakaszokon. Azt hiszem heti egy 15 felettit szeretne megtartani.

Azelőtt gyúrós srác volt. Legalábbis abban a topikban emlékszem rá.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24840) werszomjas válasza Vertigo18 (#24837) üzenetére


werszomjas
őstag

Nem tudom, én nem régóta futok, ilyenek vannak:

5,36km - 7:09 perc/km - 158 bpm
5,43km - 7:17 perc/km - 146 bpm
6,62km - 7:39 perc/km - 148 bpm

Egyelőre nem látom, hogy lesz ebből hasonló tempón 130 alatti átlag pulzus, mondjuk 10km-en.

Jellemzően menne nagyobb táv, de 5-6km után már folyamatosan jelez az óra (150-nél) , pedig már majdnem sétálok.

Nyilván idővel javulni fog, csak pont megakadt a szemem Bandus tempó-pulzus kombóján, és érdekelt, hogy ő honnan indult.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#24841) Vertigo18 válasza werszomjas (#24840) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én sem régóta futok...

Nekem 141-es pulzussal 16km 05:45-ös km-ek.

De ott van pl. tomcica, akinek 110-es pulzussal a 40 km. megy 3 perces km-ekkel... :D Na jó, remélem látod, hogy ez az utolsó "enyhe" humor, de igen, igazad van. A beleölt munka számít és igen, idővel, kitartással javulni fog. Plusz majd egy kicsit kell alapozás után tempózni is, had erősödjön a szív.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24842) borix


borix
őstag

Berendeltem egy Brooks Ravenna 6 18.8E kipróbálom most ezt a márkát is a másik lehetőség ami megérte volna a Asics GT-1000 5 23E.
A gyártók tavaly egy rakás modellnél a elba@ták a cipőket szűkre tervezték a cipő orrészénél kevés hely van a lábujjaknak.
Inkább úgy mondom,hogy elkezdték szétszedni vagy 4 fajta fazonra normál, 2E, 4E van még negyedik is persze a legtöbb helyen csak a normál cipő kapható ami szűkített/I].

[ Szerkesztve ]

(#24843) LanyUs válasza Vertigo18 (#24841) üzenetére


LanyUs
senior tag

A pulzusnál fontos lenne a többieknél is, hogy mi az egyéni max. mihez viszonyítandó az érték.
Vertigo18:141-en 05:45 szép idő. Ha jól emlékszem Te írtad, hogy küzdelmes a magasabb HRM zóna? Bocsi, ha nem. Próbáltam fejleszteni hosszabb lassú futásokkal és valóban használ. Maxom 186. Tegnap mentem egyet [link]
0-7km 140hrm, 7-9km hepe-hupás földes 150 hrm, 9-15km 160-170hrm, a vége pedig 175-180
Alapjaiban véve nem vagyok egy futó alkat a 192/101-el :) , ezért kondiztam inkább heti 1 futással, csak unalmas lett és a friss levegő+természet páros jobban feltölt meló után. Ezért megmaradt a futi.
2 hónapja nagyon leterhelt ha 165 közelébe/felett volt a pulzusom, azóta beletettem 240 km-ert és komfortossá vált a 160/165, sőt a 170/175-öt is tudtam volna tartani a 21-es futás végéig is, de az már végkimerülés..

Vannak itt taktikus, tapasztalt versenyzők is. Hogyan célszerű belőni a pulzust egy 500m szintes félmaratonon egy magam fajta "átlag" hobbi kocogó/futónak? 150-160 között indítani, aztán emelkedőn 170 lefelé pihi 150-re és így tovább? Persze edzettségi szinttől függ, mert van, aki végig tolja hrm 90%-on :)

t1: köszi, igen a cikázás segít ha nagyon meredek, hosszabb lépést sajnos a térdeim miatt nem erőltetek. Akkor max. tempó meghatározva. Ennél többet nem teszek bele. Az épp térdeim fontosabbak :)

[ Szerkesztve ]

(#24844) bencze válasza LanyUs (#24843) üzenetére


bencze
senior tag

Én írhattam, hogy a magasabb pulzus nehezen megy. A vivicittát 150-155-ön csináltam végig, a garmin szerint z4. Nem tudom mi a valós maxom, papíron 180, láttam már 170 fölötti pulzust párszor nagyon rövid időkre, de kb a 155 a max amin tudok futni párszáz méternél többet. Edzésen nálam a lassú az a 6 perces, esetleg picit beljebb, 125 körül. (ami most épp borult és nem tudom, hogy az új óra vagy a betegség miatt, 1-2 héten belül kiderül :) )

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24845) borix válasza LanyUs (#24843) üzenetére


borix
őstag

Félmaratonon neked nem nagyon lesz 500m színt.Ahol meg van hegyi versenyen ott meg te 170-175 pulzussal nem fogod végigtolni abból séta lesz a végén.

(#24846) LanyUs válasza borix (#24845) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tavaly lenyomtam a szekszárdi borvidékit negyed ennyi készüléssel. Igaz 12km-ig erős kocogás volt, domb tetőkön gyors sétákkal, de idén jobb kell legyen :) Úgy is fun volt, ment az adrenalin turbó vitt :D 170-175 pulzussal valóban nem megy 21 végig, ezért kérdeztem mi lehet a stratégia ebben az esetben. Kis sétát megengedek magamnak, de próbálom behozni a szekeret 2:10 körül. Ezért is kell a segítség, mert ész nélkül rohanni esetemben sok értelme nincs. Tisztában vagyok a korlátaimmal, de több edzést nem tudok és nem is szeretnék a jelenlegi mennyiségnél beletenni.

[ Szerkesztve ]

(#24847) deicide válasza LanyUs (#24846) üzenetére


deicide
veterán

Mondjuk a borvidék az egy elég kegyetlen pálya, síkon sokkal jobb időt lehet futni. Tavaly ugyan a 14-et elhoztam, de a belem kilógott a sok szinttől és a 4:08-as tempótól a végére... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24848) LanyUs válasza deicide (#24847) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen figyelemre méltó tempó :)) Szép volt :C Emlékszem a 19. km-nél a frissítésen langyos kakaós palacsinta volt. Nem bírtam ellenállni neki. Én okos betömtem azt futottam tovább. Persze, hogy megakadt :DDD Vizem már elfogyott. Vicces volt a kínos mosoly épp a fényképésznek fulladás határon :DD Páromat is beneveztem, hogy érezze a törődésem. Alapozó futásokkal készülünk ( 8-12 km együtt 06.40-ekkel). Egyedül meg gyorsítgatok a magam módján. Nem is erőltetem neki a tempót, nehogy megutálja az egészet. Tapasztalataim szerint a nőknek nem jó a sok egyedüllét :) így szent a béke :)

(#24849) Danika256 válasza LanyUs (#24843) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hali

Nem okoskodásból, de megint csak azt mondhatom, nem az egyéni max pulzus számít, az majdnem mindegy, hanem az egyéni anaerob küszöb érték.. Ahonnét kezdve már oxigén hiányosan elkezdesz savasodni, elszakad a pulzus növekedése a sebesség növekedéstől...
Még ami fontos az az alsó laktát küszöb, amitől felfelé a szénhidrát felhasználás kerül túlsúlyba..
Végülis szerintem akik pulzusoznak ezeket kellene rendbe tegyék, legalább megközelítőleg, mert minden ezektől függ..

(#24850) borix válasza zaskar (#24832) üzenetére


borix
őstag

A runningwarehouse-tól még nem rendeltem a szállítást Magyarországra, hogy történik ha nem lennék itthon (vidéken) van átvételi pont lehetőség későbbi átvétellel? USA-ból érkezik ezért Áfa fog rá menni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.